Лефевризм. О.Василь Ковпак

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 12 червня 2009, 07:11

вірний УГКЦ писав: Це власне і пропагує новітня течія екуменізму.


Шановний, трохи спокійніше, адже екуменізм не є однорідний, тому не варто впадати за "ковпаківцями" у крайнощі. Про явище екуменізму (християнського й не дуже...) тут уже велася мова http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1115&start=0
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 12 червня 2009, 09:09

вірний УГКЦ писав:Олюнька, Ви так багато кажете про про власні амбіції, про маніпуляції людьми, про те що люди не вникають в суть конфлікту і т.д. А яка ж саме суть цього конфлікту? Певна річ, Ви скажете непослух церковній ієрархії!
Уявіть собі подружжя. Чоловік є головою сім'ї, а жінка повинна мати послух перед чоловіком. Жінка перебуває в блаженному стані. Якось приходить чоловік додому і каже жінці: "Ти знаєш жінко нам не потрібно цієї дитини , вона не є бажаною. Треба зробити аборт!" Що в цій ситуації має зробити жінка? Виявити свій послух чоловікові і вбити дитину, чи зберегти дитині життя і не мати тяжкого гріха?
Суть так званого конфлікту полягає в тому, що о. Ковпак і послідовники традиції не можуть прийняти новітніх модерних течій і потоптати науку двотисячолітнього Магістеріуму Церкви. Є догма св. Католицької Церкви, що Католицька віра є єдиноспасаюча, чуєте, єдиноспасаюча!!! Якщо Ви є вірною Католицькій Церкві, не можете казати, що мусульманин, крішна, свідки Єгови також спасуться після своєї віри. Брати участь у спільних молитвах з ними і т.д. Це власне і пропагує новітня течія екуменізму.


Я би Вас дуже просив сказати де і на якому соборі така догма прийнята? А то я тлумкуватий про таку догмі ніґди не чувім.
Sic transit gloria mundi

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 12 червня 2009, 14:18

romanm писав:
Від сану то так, але не від самого священства. Він заборонений, але залишається священиком. Здається мені, що теократичний устрій тут ні до чого. Імхо.


То ви самі так придумали чи посилаєтесь на закон Церковний.
Будь-ласка обгрунтуйте свою думку з т.з. церковного права,якщо знаєте!? :(
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 12 червня 2009, 14:26

вірний УГКЦ писав:Единоспасаюча, чуєте, єдиноспасаюча!!! Якщо Ви є вірною Католицькій Церкві, не можете казати, що мусульманин, крішна, свідки Єгови також спасуться після своєї віри. Брати участь у спільних молитвах з ними і т.д. Це власне і пропагує новітня течія екуменізму.


Навіть останній поганин може спастись (через чистилище) якщо живе по закону написаному Богом у його серці (сумлінні-совісті).
Мало ми ще знаємо про безконечність БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ! , але й надолужувати ним не варто...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 12 червня 2009, 15:01

ljubomyr_ps писав:
romanm писав:
Від сану то так, але не від самого священства. Він заборонений, але залишається священиком. Здається мені, що теократичний устрій тут ні до чого. Імхо.


То ви самі так придумали чи посилаєтесь на закон Церковний.
Будь-ласка обгрунтуйте свою думку з т.з. церковного права,якщо знаєте!? :(


Вельмишановний пане ljubomyr_ps, а де в Кан. праві ви знайшли заборону для католиків називати священика "о" навіть якщо він під церковним судом? Наскільки мені відомо, цього ж таки арх. Лефевра, також відлученного від Церкви, церковні ієрархи називають Архиєпископом, як і других єпископів братсва. А священства у о.Ковпака ніхто не відняв і відняти не може. При всіх викрутасах того ж о. Ковпака.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 12 червня 2009, 16:58

romanm писав:а де в Кан. праві ви знайшли заборону для католиків називати священика "о" навіть якщо він під церковним судом? Наскільки мені відомо, цього ж таки арх. Лефевра, також відлученного від Церкви, церковні ієрархи називають Архиєпископом, як і других єпископів братсва. А священства у о.Ковпака ніхто не відняв і відняти не може. При всіх викрутасах того ж о. Ковпака.

Я так зрозумів що ні я ні Ви не можемо обгрунтувати своєї думки з т.з. Кан.права.
То я скажу на свій хлопський розум:
Мені язик не повернеться сказати на т.з. священника-схизматика чи то Ковпак чи Догнал, чи Лютер або Арій - слово Отче! Бо такі люди справді втратили "ключі до Царства Божого" то які вони Священники правдивого Бога - ОТЦІ... най простить їм і нам Бог - бо є що прощати!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 07:28

Я так зрозумів що ні я ні Ви не можемо обгрунтувати своєї думки з т.з. Кан.права.
То я скажу на свій хлопський розум:
Мені язик не повернеться сказати на т.з. священника-схизматика чи то Ковпак чи Догнал, чи Лютер або Арій - слово Отче! Бо такі люди справді втратили "ключі до Царства Божого" то які вони Священники правдивого Бога - ОТЦІ... най простить їм і нам Бог - бо є що прощати!


Проблема в тому, що в Церкві не рішається все на хлопський розум, хоча логічніше, звичайно, було би простіше:)

Священство - таїнство, ніхто його в нікого не може забрати. Лишають статусу клірика, це так. Про це написано, але тут я не впевнений, треба буде пошукати або в Тридентійського собору постановах, або , також і в Кодексі, але тут я не спєц.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 13 червня 2009, 10:56

romanm писав:Проблема в тому, що в Церкві не рішається все на хлопський розум, хоча логічніше, звичайно, було би простіше:)

Священство - таїнство, ніхто його в нікого не може забрати. Лишають статусу клірика, це так. Про це написано, але тут я не впевнений, треба буде пошукати або в Тридентійського собору постановах, або , також і в Кодексі, але тут я не спєц.


Було би непогано, якщо б священники говорили простішою мовою, як наприклад Христос. Як Ви вважаєте?
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 13 червня 2009, 11:18

Було би непогано, якщо б священники говорили простішою мовою, як наприклад Христос. Як Ви вважаєте?


1 000%

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 13 червня 2009, 12:17

ljubomyr_ps писав:[му.


Навіть останній поганин може спастись (через чистилище) якщо живе по закону написаному Богом у його серці (сумлінні-совісті).
[/quote]

Звідки Ви це взяли?
Як на мене це суперечить духові Євангелія.
І змісту також....

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 13 червня 2009, 13:24

Igor писав:
Було би непогано, якщо б священники говорили простішою мовою, як наприклад Христос. Як Ви вважаєте?


ТОді би же чито нарід ніц не розумів. Почитайте в Євангеліях, про те що народ Христа не розумів, Він ж говорив в приччах.
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 13 червня 2009, 15:37

вірний УГКЦ писав:Олюнька, Ви так багато кажете про про власні амбіції, про маніпуляції людьми, про те що люди не вникають в суть конфлікту і т.д. А яка ж саме суть цього конфлікту? Певна річ, Ви скажете непослух церковній ієрархії!
Уявіть собі подружжя. Чоловік є головою сім'ї, а жінка повинна мати послух перед чоловіком. Жінка перебуває в блаженному стані. Якось приходить чоловік додому і каже жінці: "Ти знаєш жінко нам не потрібно цієї дитини , вона не є бажаною. Треба зробити аборт!" Що в цій ситуації має зробити жінка? Виявити свій послух чоловікові і вбити дитину, чи зберегти дитині життя і не мати тяжкого гріха?



Ми дуже часто видаємо бажане за дійсне і сприймаємо реальність такою, якою нам її представляють.
Тепер про амбіції. Я спостерігаю за діяльністю о. Ковпака достатньо давно, ще з 90-х років. Суть конфлікту полягає в тому, що він постійно настроює своїх вірних проти дійсного проводу УГКЦ.

вірний УГКЦ писав:Суть так званого конфлікту полягає в тому, що о. Ковпак і послідовники традиції не можуть прийняти новітніх модерних течій і потоптати науку двотисячолітнього Магістеріуму Церкви.


А як ви поясните те, що в їх церкві на шлюбі орган грає марш Мендельсона? Істинна українська традиція. :o
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 червня 2009, 19:48

Igor писав:
Було би непогано, якщо б священники говорили простішою мовою, як наприклад Христос. Як Ви вважаєте?


Вважаю, що не варто знову узагальнювати, бо дехто зі священиків не має часами великого дару слова і може говорити так просто, що може декому стати лячно...

Душпастир просто має знайти до кожного потрібний підхід: дитини, бабці, міністра тощо... Щоб було зрозуміло, зокрема суть Доброї Новини.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 13 червня 2009, 23:02

А як ви поясните те, що в їх церкві на шлюбі орган грає марш Мендельсона? Істинна українська традиція. :o[/quote]

Може Вам ще пояснити чому я розмовляю іноземною мовою?
Ви даремно спостерігали за діяльністю о. Ковпака стільки часу.
І ще, суть конфлікту полягає в тому, що він говорить правду, яку світ не приймає. Щодо теперішньої влади, то Вона радше слухатиме ту правду, яку говорить світ.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 15 червня 2009, 09:56

вірний УГКЦ писав:Шановний Justyn, не кажіть неправду, але правду! Те, що компетентні церковні інстанції поставили канонічну оцінку дій о.Василя Ковпака, ще не означає що Він є відлучений від св. Католицької Церкви. Адже всі ми знаємо, що о. Ковпак подав апеляцію до Риму, і жодної офіційної відповіді ще немає. Отже, це власне означає, що найвища інстанція вивчає матеріали справи, а відтак повинна винести вирок! Тож поки відбувається цей процес (до завершення процесу не можете стверджувати, що хтось у чомусь виннен ) майте хоч трохи виваженості, стриманості і совісті, а не поливайте брудом! І слідкуйте за своїми словами (це не важко), то Ви чіпляєте ярлик лефевристів, потім кажете що о. Ковпак до них не відноситься, а відтак є справедливо покараний. Застановіться трохи!


Шановні дописувачі форуму,
звертаю увагу, що учасник форуму під логіном вірний УГКЦ вводить в оману, кажучи, що о.Ковпак подав апеляцію до Риму і тепер чекає відповіді. Так, дійсно апеляція була, але Апостольський Трибунал залишив в силі вирок Трибуналу І Інстанції, яким о.Ковпака відлучено від Католицької Церкви через екскомуніку.
Вважаю беззмістовним продовжувати дискусію про те, чи дійно о.Ковпак є екскомунікований, бо це факт канонічний, про який відомість знайдете так на офіційних сайтах, як в інтернет чи друкованих виданнях.
Учаснику форуму вірний УГКЦ раджу таке: не нападати на учасників форуму, бо цим о.Василю не допоможете. Хочете йому допомогти, моліться за його навернення і повернення до лона Католицької Церкви. Ніхто не відбирає заслуг добрих о.Ковпака, але правда така: він є відлучений від спільноти, яка називається Вселенська, Апостольська і Католицька Церква.

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 16 червня 2009, 22:58

Justyn, дякую за слушну пораду, ми обов'язково будемо молитися за о. Ковпака, за Боже благословення і опіку Матері Божої над ним.
Ви, шановний Justyn, не хвилюйтеся так сильно! Я ні на кого не нападаю, намагаюся лише висвітлити реальну картину того, що відбувається або вже відбулося.
Якщо можете, вкажіть будь-ласка інформаційне джерело з якого Ви почерпнули цей канонічний факт:" Апостольський Трибунал залишив в силі вирок Трибуналу І Інстанції, яким о.Ковпака відлучено від Католицької Церкви через екскомуніку".
І ще, дуже хотілося б, на власні очі побачити офіційний документ прийнятий Конгрегацією Дотримання Віри.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 18 червня 2009, 11:32

Ватикан заборонив висвячувати розкольників http://www.christusimperat.org/uk/node/15129
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Речник
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 23 червня 2009, 19:45

Повідомлення Речник » 23 червня 2009, 19:54

mykil писав:Ватикан заборонив висвячувати розкольників http://www.christusimperat.org/uk/node/15129


А Ватикан, це хто? Якщо даєте таку інформацію, то конкретизуйте... Це, якби я сказав: "У Гузара заборонили..." :o

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 23 червня 2009, 19:55

Речник писав:А Ватикан, це хто? Якщо даєте таку інформацію, то конкретизуйте... Це, якби я сказав: "У Гузара заборонили..." :o

ну це те, що до Ковпака і Догнала жодного відношення не має -- не переймайся! :D

п.с. почитай собі для загального розвитку: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%B0%D0%BD

Речник
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 23 червня 2009, 19:45

Повідомлення Речник » 23 червня 2009, 20:56

Мaлuй писав:
Речник писав:А Ватикан, це хто? Якщо даєте таку інформацію, то конкретизуйте... Це, якби я сказав: "У Гузара заборонили..." :o

ну це те, що до Ковпака і Догнала жодного відношення не має -- не переймайся! :D

п.с. почитай собі для загального розвитку: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%B0%D0%BD


Ти скажи малий малому, хай малий малому скаже, що Малий дурне щось каже. :lol: До Ковпака, може, не має. А до Догнала має - прямісіньке. :wink:

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 23 червня 2009, 20:58

Речник писав:Ти скажи малий малому, хай малий малому скаже, що Малий дурне щось каже. :lol: До Ковпака, може, не має. А до Догнала має - прямісіньке. :wink:

справді! щож це я... і до Ковпака має і до Догнала має -- екскомуніку підтвердив!

п.с. сорі забув! :wink:

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 24 червня 2009, 03:11

Речник писав:
Мaлuй писав:
Речник писав:А Ватикан, це хто? Якщо даєте таку інформацію, то конкретизуйте... Це, якби я сказав: "У Гузара заборонили..." :o

ну це те, що до Ковпака і Догнала жодного відношення не має -- не переймайся! :D

п.с. почитай собі для загального розвитку: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%B0%D0%BD


Ти скажи малий малому, хай малий малому скаже, що Малий дурне щось каже. :lol: До Ковпака, може, не має. А до Догнала має - прямісіньке. :wink:


Шановний, файне ховання маєте.Тикаєте і не боїтеся шо зломите. Як би ви хоч трошка в тих питаннях шось петрали то не писалибисьте дурниць. %) До Ковпака скинення екскомуніки має таке саме відношення яке вош до місяця ( того шо на небі). А то Догнала і ше менше. Бачу, принаймні так то виглядає, Ви вмієте інтернетом користуватися, то знайдіть собі офіційне роз"яснення Банедикта ХVІ стосовно цього питання. Може тоді не будете таких дурниць писали.
Sic transit gloria mundi

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 26 червня 2009, 00:23

сергій писав:Я би Вас дуже просив сказати де і на якому соборі така догма прийнята? А то я тлумкуватий про таку догмі ніґди не чувім.


Тоді читайте ось тут! http://en.wikipedia.org/wiki/Extra_Eccl ... s_teaching

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 26 червня 2009, 07:23

вірний УГКЦ писав:
сергій писав:Я би Вас дуже просив сказати де і на якому соборі така догма прийнята? А то я тлумкуватий про таку догмі ніґди не чувім.


Тоді читайте ось тут! http://en.wikipedia.org/wiki/Extra_Eccl ... s_teaching


Я щось не можу зрозуміти дискусії:( "Екстра екклезія нулла салус" - і так ясно, справедлива фраза. І що вона має щодо о. Ковпака?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 червня 2009, 11:28

Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 червня 2009, 11:29

Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 26 червня 2009, 11:38

вірний УГКЦ писав:
сергій писав:Я би Вас дуже просив сказати де і на якому соборі така догма прийнята? А то я тлумкуватий про таку догмі ніґди не чувім.


Тоді читайте ось тут! http://en.wikipedia.org/wiki/Extra_Eccl ... s_teaching


НУ статейка явно перекручує Факти. І навіть ч\цитати з Денцінґера не відповідають оригінальному латинському текстові, очевидно шо писана вона вашими - лефевристами. Чогось Ви не посилаєтесь на жодне авторитетне католицьке джерело, а на Вікіпедію, де кожен пише шо хоче. До речі ніхто і ніколи не відкидав правила, що поза Церквою нема спасіння. Але це правило ніколи не було проголошено догмою.
Sic transit gloria mundi

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 26 червня 2009, 16:06

romanm писав:
вірний УГКЦ писав:
сергій писав:Я би Вас дуже просив сказати де і на якому соборі така догма прийнята? А то я тлумкуватий про таку догмі ніґди не чувім.


Тоді читайте ось тут! http://en.wikipedia.org/wiki/Extra_Eccl ... s_teaching


Я щось не можу зрозуміти дискусії:( "Екстра екклезія нулла салус" - і так ясно, справедлива фраза. І що вона має щодо о. Ковпака?



Добре читайте попередні сторінки цієї теми, і тоді зрозумієте до чого ця дискусія.

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 26 червня 2009, 16:10

сергій писав: Чогось Ви не посилаєтесь на жодне авторитетне католицьке джерело, а на Вікіпедію, де кожен пише шо хоче. До речі ніхто і ніколи не відкидав правила, що поза Церквою нема спасіння. Але це правило ніколи не було проголошено догмою.


Знову, добре читайте що там написано, а не кажіть дурниць.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 26 червня 2009, 16:32

вірний УГКЦ писав:Знову, добре читайте що там написано, а не кажіть дурниць.

наскільки я розумію, ви переконуєте, що лише в Католицькій Церкві спасіння? Думаю, що більшість присутніх з цим згідні...
Дозвольте ж тоді запитати, а чому ви самі знаходитесь поза Католицькою Церквою? хочете до пекла, разом з п.Ковпаком? %)


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей