Святкування суботи і неділі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Вова » 11 червня 2011, 19:58

о.Олег писав: Якщо коротко, то зацікавило лише те, що до "лише Писання" додалося "лише 7 Вселенських Соборів" в контексті протибіблійного і неісторичного твердження: Церква "поділилася"; до 7-го Вселенського Собору "поділу" не було.
звідси і мої запитання
З повагою, о.Олег

Та я ж нижче писав що для мене залишається авторитет Писання, а так я дивлюся трохи як на деякі доктрини дивилися в історії Церкви. Рахую що максимум до 5 ст. відступлень майже не було. Навіть деякі доктрини прочитав як ваш катехизм вчить, до речі який самі не читаєте, як наприклад у темі про "чистилище" відповів вроді о. Мікіл, що навіть не читав цієї доктрини. От хочу знов перевірите як ви спираєтеся на Собори.
За Всесвітню Церкву силку дав.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2011, 20:28

Вова писав:
о.Олег писав: Якщо коротко, то зацікавило лише те, що до "лише Писання" додалося "лише 7 Вселенських Соборів" в контексті протибіблійного і неісторичного твердження: Церква "поділилася"; до 7-го Вселенського Собору "поділу" не було.
звідси і мої запитання
З повагою, о.Олег

Та я ж нижче писав що для мене залишається авторитет Писання, а так я дивлюся трохи як на деякі доктрини дивилися в історії Церкви. Рахую що максимум до 5 ст. відступлень майже не було. Навіть деякі доктрини прочитав як ваш катехизм вчить, до речі який самі не читаєте, як наприклад у темі про "чистилище" відповів вроді о. Мікіл, що навіть не читав цієї доктрини. От хочу знов перевірите як ви спираєтеся на Собори.
За Всесвітню Церкву силку дав.

Ви не відповідаєте на запитання :(
і не мусите, звичайно. Але безапіляційно твердите про "безсумнівну правоту православних", тепер про якісь "відступлення" і я не видаю модераторіали, бо, вірю в те, що кожну людину сотворив Бог на Свій Образ (ми, люди, відповідно, мали б бути подібними між собою і могти думати разом), а навіть з догми Христової Церкви, яку Ви, кажете, приймаєте (Святе Письмо) слідує заперечення можливості розділу Христової, збудованої на Петрі, Церкви, а Ви твердите про якийсь "поділ"; твердження ж Ваше про "неподільну" до 7 ВС Церкву не витримує з Вашої ж логіки жодної критики - секти були в своєму різноманітті і перед 1-шим, і до 7-го ВС і далі і, що характерно, всі їх послідовники вважають саме себе Христовою Церквою
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення о.Олег » 11 червня 2011, 20:51

Вова писав:... наприклад у темі про "чистилище" відповів вроді о. Мікіл...

всі особисті питання з о.Микілом розв'язуйте, якщо можна, в ПП
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Вова » 11 червня 2011, 22:08

Ви не відповідаєте на запитання

Якось дивно виходить, я те саме думаю про вас.
о.Олег писав: а навіть з догми Христової Церкви, яку Ви, кажете, приймаєте (Святе Письмо) слідує заперечення можливості розділу Христової, збудованої на Петрі

Я приймаю те що в Писанні написано що Церква побудована на Христі, а всі апостоли і не тільки Петро є основа будівлі (Еф.2:20)

а Ви твердите про якийсь "поділ"; твердження ж Ваше про "неподільну" до 7 ВС Церкву не витримує з Вашої ж логіки жодної критики

Тоді що було у 1054 році поділ і вилучення один одного, чи братські поцілуї? До речі ви один одному простили вилучення і прийняли назад у єдину Церкву ( говорю вашою мовою).

А для вас є різниця між словами «неподільну» і «нездолану»? Можливо тому ми по різному думаємо?
Бо І.Х.твердо сказав що "ворота ада не здолають", а за єдинство молився.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення o.Mykil » 12 червня 2011, 09:11

Вова писав:
о.Олег писав: наприклад у темі про "чистилище" відповів вроді о. Мікіл, що навіть не читав цієї доктрини.


Так "вроді" чи точно? Звідки така впевненість, що не читав? Я таке щось говорив? Дивно. :shock:
Востаннє редагувалось 12 червня 2011, 11:52 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення о.Олег » 12 червня 2011, 14:08

Вова писав:
Ви не відповідаєте на запитання

Якось дивно виходить, я те саме думаю про вас.

спробую ще раз: Собори розглядали проблемні (хтось вчив інакше і потрібно було реагувати) питання і, вирішуючи їх приймали рішення. Так було з, наприклад, Книгами Біблії: книг було різних багато, що їм приписували Богонадхненність, і Церква реагує - укладає Канон. З святкуванням Неділі проблеми не було - від Апостолів християни збиралися саме у неділю святкувати Воскресіння (ще раз заакцентую: некоректно ставити знак рівності між християнською неділею і юдейською суботою - це різні речі. Аналогічно запрошую подумати над різницею: між християнською Пасхою і юдейською Пасхою; між християнською П'ятидесятницею і юдейською П'ятидесятницею...) і з того, що питання не піднімалося на Соборах можна зробити висновок, що воно не оспорювалось.
Додам, що єдине, про що можу (по аналогії) говорити в контексті знаних мені соборових рішень і святкування неділі, так це про Правило ІНікейського (325р.) собору, яке зобов'язувало святкувати Пасху/Воскресіння обов'язково окремо від юдеїв (аналогія: кожної неділі Христова Церква святкує Воскресіння і робить це окремо від юдейської суботи)

Вова писав:
о.Олег писав: а навіть з догми Христової Церкви, яку Ви, кажете, приймаєте (Святе Письмо) слідує заперечення можливості розділу Христової, збудованої на Петрі

Я приймаю те що в Писанні написано що Церква побудована на Христі, а всі апостоли і не тільки Петро є основа будівлі (Еф.2:20)

так це якраз і окреслює особливу роль серед усього стада Христового, яку дає Ісус Петрові: "...ти - Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають. Я дам тобі ключі Небесного Царства, і що ти на землі зв'яжеш, те буде зв'язане на небі; і те, що ти на землі розв'яжеш, те буде розв'язане й на небі." (Мт. 16,13 - 19). Це ж один Автор пише - Бог. Про свою Церкву і те, якою її сотворив і як влаштував, наділяючи Своїх вибраних різними відповідальностями
але про це - в інших темах
Вова писав:
а Ви твердите про якийсь "поділ"; твердження ж Ваше про "неподільну" до 7 ВС Церкву не витримує з Вашої ж логіки жодної критики

Тоді що було у 1054 році поділ і вилучення один одного, чи братські поцілуї? До речі ви один одному простили вилучення і прийняли назад у єдину Церкву ( говорю вашою мовою).

це був відхід (схизма) частини церкви від єдності з Петром (наслідник якого - Папа Римський), противлення волі Христовій ("щоб всі були одно") і допоки не відновлять єдності з Петром, православні Христовою Церквою є лише тоді, коли вірують/чинять згідно з Вченням Христової Церкви. Акт прощення, про який Ви згадуєте, є зняттям анафем, але, нажаль, схизма так просто не піддається подоланню :( Проте питаюсь я Вас не про це: чому Ви берете в якості точки неєдності/поділеності Церкви Христової 1054 рік, а не, наприклад, Халкедонський Собор (451 рік), який не прийняли і відпали від Христової Церкви монофізити та несторіани? Саме про це пишу: не витримує жодної критики (точніше - витримує, якщо Ви просто не знайомі з історією Церкви, але тоді ставить інше запитання: чому знаючи так мало, Ви щось твердите?)
прошу звернути увагу на те, що вживане Вами "братські поцілуї" дещо вульгаризує Вашу мову і діалогувати стає дещо неприємно
більша проблема - Ваші безапеляційні твердження, як от, десь вище, пишите "звісно православні праві", а, звертаю Вашу увагу, у речах про які довести не можете, обов'язково писати "на мою думку православні праві" - це буде відповідати істині (бо не "звісно") і не справлятиме враження агресивності у вибраному Вами методі діалогування - прошу до закінчення дня виправити Ваш допис і більше таких помилок не допускати

Вова писав: А для вас є різниця між словами «неподільну» і «нездолану»? Можливо тому ми по різному думаємо?
Бо І.Х.твердо сказав що "ворота ада не здолають", а за єдинство молився.

різниця у словах, безперечно, є, але думати різно - заперечувати ту істину, що Христос не лише "молився", а і сотворив не розділену, а єдину Церкву, про яку, власне і говорить, що нездоланна. Чи Ви твердите, що Господь сотворив поділене, яке має об'єднатись? Чи твердите, що сотворив едність, яку подолали розділи (гріх/ад??). Ні, правда ж?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Вова » 12 червня 2011, 22:00

о.Олег писав: прошу до закінчення дня виправити Ваш допис і більше таких помилок не допускати

Не має проблем виправлю. Прошу також щоб Вітер виправив, або взагалі удалив це повідомлення, нехай не робить свої думки за мої, чи за думки п’ятидесятників. Чи для вас одні правила де мають не католики дотримуватися, а католики що хочуть як хочуть можуть писати? Чому ви Вітрові не порадили офіційно виправити на "на мою думку пятидесятники лукавлять" і інше? Ви що з мене якесь чудовисько робите?

Якщо б мене не було друзів - католиків я про вас був би дуже поганої думки, взявши за основу цей форум. Чому ви тільки себе любите? Так багато говорите що хтось є секта, а самі притримуєтеся того переліку чим характеризується секта.

Та ладно.... я лише питання задав, а так тре було довго чекати щоб на його відповіли ( відповідь в останньому повідомленні), бачу краще не задавати. Вибачайте, краще просто читати, а ніж щось писати, бо я уже зрозумів що ні я вам нічого не докажу, ні ви мені, якщо у такому тоні спілкуватися. :beer:

Тільки не говоріть що я мав вам про це у ПП відписати, бо ваше звинувачення офіційне, значить відповідь має бути офіційна. =@ Все більше не пишу, почекаю на адвентиста, якщо буде.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення viter » 13 червня 2011, 00:23

Вова писав: Прошу також щоб Вітер виправив, або взагалі удалив це повідомлення, нехай не робить свої думки за мої, чи за думки п’ятидесятників.

Вже видалив. Пробачте якщо трохи голосно сказав, але мої слова є логічним (на мою думку) висновком з Ваших дописів.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення о.Олег » 13 червня 2011, 06:51

Вова писав:
о.Олег писав: прошу до закінчення дня виправити Ваш допис і більше таких помилок не допускати

Не має проблем виправлю.

червоним на нашому Форумі видаються виключно модераторіали. Модераторіали обговорювати можна лише в ПП. Вам попередження
Вова писав:...Тільки не говоріть що я мав вам про це у ПП відписати, бо ваше звинувачення офіційне, значить відповідь має бути офіційна.

модераторіали видаються саме офіційно. На модераторіали відповідати можна лише в ПП. Це не питання дискусії.
Вова писав:Прошу також щоб Вітер виправив, або взагалі удалив це повідомлення, нехай не робить свої думки за мої, чи за думки п’ятидесятників. Чи для вас одні правила де мають не католики дотримуватися, а католики що хочуть як хочуть можуть писати? Чому ви Вітрові не порадили офіційно виправити на "на мою думку пятидесятники лукавлять" і інше? Ви що з мене якесь чудовисько робите?
Якщо б мене не було друзів - католиків я про вас був би дуже поганої думки, взявши за основу цей форум. Чому ви тільки себе любите? Так багато говорите що хтось є секта, а самі притримуєтеся того переліку чим характеризується секта.

перепрошую - але рівно некоректно приписувати Ваші дописи всім п'ятидесятникам і дописи viter Католицькій Церкві. За viter вибачте - обіцяв виправитися
Вова писав:Та ладно.... я лише питання задав, а так тре було довго чекати щоб на його відповіли ( відповідь в останньому повідомленні)

я не давав іншої відповіді, аніж на початку: просто Ви твердили безапеляційно, що православні праві і я логічно допустив, що знаєте, для чого скликались Собори; що існують Дохалкедонські Церкви. Питання до Вас залишається (перефразую): чому вважаєте 7 Соборів Вселенськими, якщо (за логікою Ваших дописів - або виправте мене) існують церкви, що відмовились приймати вже Четвертий (у 450 - поцікавтесь)? Як залишається питання і про Церкву: як можна зрозуміти Вас, коли пишите про те, що Церкву можна "поділити" (на мою думку Христос заснував Свою Церкву як єдину і від неї можна відпасти (що і робилось в історії), але вона залишається відповідно до обіцянки ("врата адові не здолають...") і зможу Вас зрозуміти, якщо вважаєте себе цією Церквою (подискутуємо), але не можу побачити в Святому Письмі можливості для існування 2-х/більше Христових Церков чи для можливості існування розділеної Христової Церкви). Перепрошую - поспішаю


З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Вова » 13 червня 2011, 08:14

o.Mykil писав:
Вова писав:
о.Олег писав: наприклад у темі про "чистилище" відповів вроді о. Мікіл, що навіть не читав цієї доктрини.


Так "вроді" чи точно? Звідки така впевненість, що не читав? Я таке щось говорив? Дивно. :shock:

Вчора не замітив цього повідомлення, прийшлося нині пошукати. Все ж таки це ваші слова viewtopic.php?p=20052#p20052
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення o.Mykil » 13 червня 2011, 10:04

Вова писав: Все ж таки це ваші слова


Та не робіть проблеми з нічого. Я знаю добре доктрину Католицької Церкви про чистилище, навіть статтю раз написав докладну. Про це вже немало написано книжок. Всіх не перечитаєш.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення о.Олег » 13 червня 2011, 11:30

Вова писав:... Навіть деякі доктрини прочитав як ваш катехизм вчить, до речі який самі не читаєте, як наприклад у темі про "чистилище" відповів вроді о. Мікіл, що навіть не читав цієї доктрини...

просив же особисті питання/непорозуміння полюбовно вирішувати в ПП
тепер же мушу відреагувати
тобто ми тепер вияснили, що о.Микіл не читав книжечки о.Стефана Досенбаха (таких книжечок і авторів, що беруться пояснювати ті чи інші речі є, надіюсь, Ви це розумієте, тисячі, і очікувати, що хтось зможе всі їх перечитати - божевілля абсурду :( ), і Ваше звинувачення "доктрини не читаєте" є або ще одним непорозумінням, яке появилося з Вашого незнання речей про які так безапеляційно говорите, або Ви навмисне перекручуєте слова опонента. Надіюсь не друге, тому видаю Вам лише попередження.
надіюсь - розібралися: все ми з Доктрини Христової Церкви читаємо; Ви у цьому помилились :Rose:
дуже надіюсь почути відповіді на поставлені тут у темі до Вас запитання
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Вова » 13 червня 2011, 16:50

о.Олег писав:дуже надіюсь почути відповіді на поставлені тут у темі до Вас запитання
З повагою, о.Олег

Вибачте, я навмисно ігнорую запитання, бо не люблю червоні букви які діють тільки у мою сторону. Бо порушують всі, навіть Ви, бо задаєте питання у не відповідній темі.

Але мучить одне запитання, якщо маєте бажання дайте відповідь. Якщо ви визнаєте всі Собори, то значить маєте визнавати 7 ВС який був раніше у 754 році. Але думаю Ви його не визнаєте. Якщо так, то чому? Адже якщо всі визнавати то всі.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення о.Олег » 13 червня 2011, 18:55

Вова писав:
о.Олег писав:дуже надіюсь почути відповіді на поставлені тут у темі до Вас запитання
З повагою, о.Олег

Вибачте, я навмисно ігнорую запитання, бо не люблю червоні букви які діють тільки у мою сторону. Бо порушують всі, навіть Ви, бо задаєте питання у не відповідній темі.

Але мучить одне запитання, якщо маєте бажання дайте відповідь. Якщо ви визнаєте всі Собори, то значить маєте визнавати 7 ВС який був раніше у 754 році. Але думаю Ви його не визнаєте. Якщо так, то чому? Адже якщо всі визнавати то всі.

так ні - тут у темі питання з'явилося і, якщо буде варта окремої дискусійної гілочки - відділимо (як от, наприклад, з недавнього, відділили тему 1054 рік ). Це якраз вирішують модератори, напрямляючи і поправляючи дискусії. Якщо маєте на увазі, що це порушення правил, то це якраз допустимо на Форумі на розгляд модератора і я грішний своїх функцій не перебільшую. Червоними літерами пишу не лише Вам - доводилось забанити не одного греко-католика, протестанта чи атеїста/інших, а Вас ні, бо виглядає на те, що намагаєтесь поважати співбесідників. З цим конкретним випадком (viter) надіюсь ситуацію виправлено і Ви прийняли його (він тут модератор) вибачення.
стосовно Соборів... Ви нмсд і далі не розумієте самої суті речі і саме від нерозуміння виникають такого роду запитання: ми віримо не лише (sola) в сам предмет/папери (документи Соборів, одним з яких (позасумнівом - найважливішим) є утверджений список/канон Книг Святого Писання) а в живу (в якій Діє, через членів якої Промовляє Бог) Христову Церкву, яка Силою і Діянням Святого Духа є підставою цих документів; яка Силою і Діянням Святого Духа їх трактує відповідно до волі Божої; яка вчить вірити, як через усне і записане Передання (Біблію, постанови Соборів, окремі Об'явлення Бога святим...) Вчить людство Істині Господь Наш Ісус Христос. І, відповідно, сама збудована Христом на Петрі Церква вирішує, що є Божим Зібранням (Її, Церкви, Вселенським чи Помісним Собором), а що є собором єретиків (як, можливо, Вам ближчою буде аналогія: які Книги є Божим Словом, а які людською компіляцією/апокрифами). Відповідно: зібрання єретиків-іконоборців собором Христової Церкви не є за визначенням самої Христової Церкви. Рівно ж, як і інші "розбійницькі" (latrocinium) собори, про які Ви, судячи з запитання, також не знаєте, що знову повертає нас до попередніх запитань: питаєтесь про 754 рік, а був і "собор" 449 (монофізитський) - чому вважаючи, що Христова Церква може бути поділена (обгрунтуйте, або спростуйте, якщо Ваша ласка), орієнтуєтесь саме на 7 Вселенських Соборів (які приймають далеко не всі, хто називає себе "Христова Церква": я вже не згадую, що і 1Нікейський не прийняли т.зв. "аріяни", які також вважали себе "Христова Церква")?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 21 серпня 2015, 16:05

Знаю, що тих адвентистів які створювали дані теми вже нема на форумі. Але дивуюсь чому їм ніхто не дав простої як двері відповіді за 7 сторінок теми. отець Олег був близько до неї, але...

Явно що адвентисти коли створювали свою секту(в оригінальному розумінні цього слова відколення, інша думка, новий шлях), то користувались якимись англійськими перекладами Біблії, де субота є Сатурдей, а неділя - Сандей. Та щей не знали астрономії, бо вирішили що день поклоніння Сатурну чимось кращий від дня поклоніння Сонцю.
Якби вони читали старий завіт в старогебрейському варіанті, в якому він власне був написаний, то би знали що там нема Суботи в сучасному її значенні.
А є день перший, день другий..., день шостий і день сьомий - день відпочинку - шабат(שבת). Тобто йде мова про те що кожного сьомого дня треба відпочивати і присвячувати його Богові.
Якщо глянути на українську мову, то дуже добре видно де і коли в нас які дні.
Вівторок- другий, четвер- четвертий, пятниця- пятий. Неділя- не діла- нічого не роби - відпочивай.
Те що в латинській традиції, а потім відповідно в майже усіх латинських і германських мовах утвердились назви днів тижня які походять від римської традиції присвячувати їх 7-ми божествам небесних світил, то є чисто проблема мови, а не віри чи релігійних обрядів. Жодень з днів посвячених поганським богам не кращим за інші, бо всі дні нашого життя треба посвячувати Богу єдиному.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2015, 20:30

Якщо так, то тоді б іудеї мали б святкувати шабат в неділю, а святкують в суботу (субота - шабат, співзвучність) - а вони непереривно святкують так, чи, може, колись збилися і наплутали з днями тижня? :) Та й з початків християнства, якщо не помиляюся, святкували і суботу, і неділю (не пам'ятаю добре тієї історії..., але потім суботу заборонили святкувати так, як неділю, щоб не бути подібними на євреїв).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 23 серпня 2015, 06:42

Не заборонили. А просто зробили не обов'язковим. Це в православних є умовно канонізовані апостольські правила з сильними наїздами на євреїв.
І в нас слово субота таки етимологічно походить від того шабату. Але з погляду релігійного ним не є.

Я розумію, що було послання до Євреїв. Але сьомий день в бутті явно має значення кожний сьомий. Наприклад далі в виході і второзаконні згадується про пробаченні богів і випуску з рабства кожен 7-й рік. І точно вказано про об рахунок тих років від року виходу. Від якого ж дня починати тиждень? Я не помятаю прямих вказівок. Хоча підозрюю чисто традиційно він міг бути прив'язаний до фаз місяця, як і місяці в цілому у євреїв. Але це знову ж таки традиція а не релігійна норма.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення ShMariam » 23 серпня 2015, 14:07

Від якого ж дня починати тиждень? Я не помятаю прямих вказівок.

Розумію, що те, що вважати першим днем тижня, чи останнім, чи що вважати середою, а що п'ятницею - досить умовно. Суть не в тому, в який день єреї почали святкувати шабат (і чи воно аж так важливо?), а в тому, що святкують непереривно вже тисячі років (не могло бути такого щоб раптом збилися і почали святкувати на день раніше, чи пізніше чи...). Ісус воскрес на другий день після шабату (перший день тижня), тому і святкуємо цей день.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 24 серпня 2015, 01:03

ShMariam писав:
Від якого ж дня починати тиждень? Я не помятаю прямих вказівок.

Розумію, що те, що вважати першим днем тижня, чи останнім, чи що вважати середою, а що п'ятницею - досить умовно. Суть не в тому, в який день єреї почали святкувати шабат (і чи воно аж так важливо?), а в тому, що святкують непереривно вже тисячі років (не могло бути такого щоб раптом збилися і почали святкувати на день раніше, чи пізніше чи...). Ісус воскрес на другий день після шабату (перший день тижня), тому і святкуємо цей день.

Я трохи злукавив коли сказав що такой нема зовсім прямих вказівок на точну дату. Вона всеж таки менш більш може бути встановлена. Справа в тому, що євреї в час свого перебування в Єгипті взяли собі місячний календар який відповідає фазам місяця і має рівно 28 днів або 4 тижні. І поняття шабату вони получили 15-го дня другого місяця по виході. Тобто в другий повний місяць після весняного рівнодення. При такому місячному календарі в принципі тяжко збитися з обрахунку. Хіба би місяць спинився на небі.

Але як я вже казав це є питанням суто культурним, а не релігійним. Прямої прив'язки до місячного календаря у заповітах не було. Адже Бог вищий від астрономії.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення ShMariam » 24 серпня 2015, 07:59

Правильно - як визначити, що є конкретно шабатом, - це не так важливо. Далі вже святкували непереривно (і дотепер) через кожні 7 днів. Ми повинні святкувати не шабат, а перший день після шабату (і не важливо, як він буде називатися, який по номеру в тижні), що й заперечують адвентисти.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 24 серпня 2015, 13:07

Добре, давайте тако
https://www.biblegateway.com/passage/?v ... D1%82%2025
Левит 25:3-7
Шість літ будеш засівати своє поле, і шість літ обтинатимеш свого виноградника, і збиратимеш урожай його,
4 а сьомого року субота повного відпочинку буде для землі, повний відпочинок, субота для Господа: поля свого не будеш обсіювати, а виноградника свого не будеш обтинати.
5 Саморослого колосу жнив твоїх не будеш жати, а ґрон з необрізаних виноградин твоїх не збиратимеш, рік повного відпочинку буде для землі.
6 І те, що саме вродиться в цім відпочинку землі, буде для вас на їжу, для тебе, і для раба твого, і для невільниці твоєї, і для наємника твого, і для осілого твого, що мешкають з тобою,
7 і для скотини твоєї, і для звірини, що в Краї твоїм, буде ввесь урожай його на їжу.


Тут теж про суботу як день тижня говориться?

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 24 серпня 2015, 13:12

Якщо щось ось гебрейський варіант, тобто по факту оригінал з позначками для голосних
https://www.biblegateway.com/passage/?s ... ersion=WLC
там вжите те саме шабат - שבת - відпочинок.

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Омельян » 23 жовтня 2015, 11:04

Wolodymyr писав:... в нас слово субота таки етимологічно походить від того шабату. Але з погляду релігійного ним не є...

а календарного?
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 23 жовтня 2015, 15:57

Що значить в календарному?

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Омельян » 23 жовтня 2015, 20:52

Wolodymyr писав:Що значить в календарному?

ну от читав, що в мусульманських традиціях закінчення дня рахуватися могло лише за умови, коли видно місяць. Не видно (погода погана) - і те "чотирнадцяте" тощо число місяця могло тягнутися добу-дві... Правда не знаю, наскільки це реальна річ - не казка. Але навіть тут на Форумі цитувалась до обговореня пропагована +о.Богданом ідея "вічного календаря", в якому також вихід шукається за допомогою зміни тривалості дня (день не завжди дорівнює доба). Питаюся, чи досліджувалась незмінна нормальна подобова послідовність днів тижня, календарна відповідність.
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення Wolodymyr » 26 жовтня 2015, 16:57

В Біблії є кілька епізодів де кажуть, що сонце зупинялось на небі, так що. В євреїв день(по сучасному доба) закінчувався коли заходило сонце.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Святкування суботи і неділі

Повідомлення luksander » 05 листопада 2015, 12:20

В любому випадку субота є одним з семи днів тижня. І ще при створенні світу Бог подав нам приклад: шість днів працював для світу і один – для себе відвів. Так і люди мають слідувати цій рекомендації. Звичайно, справа не в назві того святого дня чи способі його вирахування (хіба що «паґаваріть» :) ), а в присвяченні його Богу.
П.с. якщо трішки заглянути в Біблію (як от я роблю :( ), то не можна не помітити, що ніяке відзначання сьомого дня нічого не вартує, якщо шість днів ми про Бога не згадували... :pardon:


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей