Правда Христа далека від "підгорецьких" (оцініть)

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Звершилось те, чого насправді шукали Отці Підгорецькі!

Повідомлення Justyn » 24 березня 2008, 14:18

Прочитав ціле послання Отців Підгорецьких, де повідомляється про те, що вони вже є висвячені на "єпископів". Дійшов до однозначного висновку: тут маємо справу вже не з схизмою, а сектою. Зацитую тільки одне речення з цього посланія: "Ваша Святосте - пишуть вони до Папи Венедикта - з свщеників-целібатів чи монахів залишилися практичню тільки ми (попри те, що наших однодумців-священиків в УГКЦ є велика кількість), які маємо відвагу обороняти ідентиність УГКЦ, Ваш примат і непомильність."
Доходжу до висновку, що це є дійсно "бідні" люди, які чогось шукають: власної слави - без сумніву, Божої волі - дуже сумніваюся. Виникає мимоволі запитання: і навіщо було тієї писанини і розсилання усій Церкві листів. Створили віртуальну "Церкву", яка немає нічого спільного з Церквою Христовою.
Однак цікаво, а хто були оцими трьома їхніми святителями?
Востаннє редагувалось 26 березня 2008, 23:07 користувачем Justyn, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 26 березня 2008, 16:23

Не надто коректно 8)
З повагою, Дмитро.

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Повідомлення terri » 27 березня 2008, 21:06


Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 27 березня 2008, 22:28

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
ВАСИЛІЯНСЬКОГО ЧИНУ СВЯТОГО ЙОСАФАТА
У СПРАВІ НЕЗАКОННО ВИСВЯЧЕНИХ ЄПИСКОПІВ



№ 213/08 - 26.03.2008



На підставі одержаних сьогодні документів, три отці: Антонін (Ілля) ДОГНАЛ, Ричард (Методій) ШПІРЖІК і Василь (Маркіян) ГІТЮК, ― користуючись ім'ям ЧСВВ, оприлюднили, що вони «були висвячені на єпископів УГКЦ». У листі до Впр. о. Протоігумена Йоанікія ЧВЕРЕНЧУКА, ЧСВВ, датованому 03.03.2008 р., вони уточнюють, що «спосіб свячень був таємний подібно як це було в підпіллі». Виконуючи моє служіння Протоархимандрита - Головного Настоятеля ЧСВВ, подаю до ласкавого відома всіх, кого це стосується або цікавить, наступне:

1. Згадані вище отці, з огляду на поважні провини проти монаших і церковних законів, зокрема постійного непослуху Настоятелям, на початку 2005 року були виключені з Василіянського Чину відповідними Декретами, потвердженими Конгрегацією для Східних Церков. Оскільки вони постійно виключають елемент підлеглості церковному проводу у видимому організмі, яким є Церква, то згідно з каноном 8 Кодексу Канонів Східних Церков, вони тим самим позбавили себе повної злуки з Католицькою Церквою тут на землі.

2. Тому що вони відкликалися до найвищого Церковного Суду при Апостольській Столиці, виконання згаданих Декретів припинено і справа розглядається цим же Церковним Судом до сьогодні. Після цього вони залишилися ченцями ЧСВВ тільки силою права, але в дійсності не дотримувалися монаших та церковних законів і майже постійно жили поза монастирем своїм життям, хоч у листах незаконно підписувалися: «ченці монастиря ЧСВВ в с. Підгірці».

3. Згідно з церковними законами, разом з Блаженнішим Верховним Архиєпископом Любомиром і всією Ієрархією Української Греко-Католицької Церкви, Василіянський Чин згаданих вище отців, як також священика Роберта ОБЕРГАУЗЕРА, єпископами УГКЦ не визнає. На підставі Кодексу Канонів Східних Церков (канон 1459, §1) та декларації Блаженнішого Любомира, вони повинні бути покарані великою екскомунікою, тобто відлучені від Католицької Церкви і, тим самим, від Василіянського Чину Святого Йосафата (ЧСВВ), тому забороняємо їм підписуватися «ЧСВВ».

4. Згідно з офіційним повідомленням Блаженнішого Верховного Архиєпископа Любомира від 23 березня 2008, усім чотирьом священикам забороняється сповнення будь-якого священнослужіння.

5. Василіянський Чин Св. Йосафата виявляє великий жаль за такі дії осіб, які вийшли від нас, але з нами не були. Наш Чин закликає усіх максимально співпрацювати з проводом Церкви для добра Божого Народу.



Дано в Римі, при Головній Обителі Христа Царя,

26 березня 2008 року Божого

о. Василій Ковбич, ЧСВВ
Протоархимандрит

staryk
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 22 вересня 2005, 23:36
Звідки: Україна

Повідомлення staryk » 05 квітня 2008, 11:50

Особа без покори і тими найблагороднішими намірами перетворить кожне "небо" в "пекло". Всі "писання" та вчинки "підгорецьких отців" лише це підтверджують. "Серцем" Євангелія - є покора, а якщо її з нього вийняти, то залишаються лиш "Чотири слова з України" та їх продовження, наповнене брутальністю, брехнею, підтасовкою та фальсифікауією... з однією ціллю: доказати, що всі грішні та перебувають у блуді, і "лише МИ маємо "патент на правду", лише МИ - ангели - рятівники УГКЦ". Вони справді стали ангелами, але подібними до тих впавших, які стали "мучениками" власної гордості. Вже з першого погляду видно, що всі "діяння" та "писання" "підгорецьких" мотивовані образою за нездійснені горді амбіції та притензії на роль "пророків". Бачиться мені тут якась паралель з образом головного героя "Легенди про Антихриста" у В. Соловйова. І мені щиро шкода тих людей, які стають жертвою ідеології "підгорецьких", захоплюючись їх критиканьством та самовозвеличенням. А самопроголошення себе єпископами лиш відмасковує їхні безапеляційність та арогантні амбіції по владі в церкві. Цей вчинок - однозначна наруга над Христовою Церквою, над Божественними принципами її організації та буття, і одночасно свідченням облудності їхньої віри: вони не вірять у силу та правду Христового слова, у Його вірність та Мудрість Божого Провидіння. Інакше б своїм життям покірно наслідували Христа, замість революційними методами пристосовувати Христові слова під свої амбіції, подаючи їх за "спасительний проект", кращий за Христовий. В даному випадку ініціативу та авторитет судді собі узурпували ті, що самі чинять беззаконня. Однак світ та Церква стають кращими лише тоді, коли кращими стаємо ми, а не коли будь-яким чином кращими намагаємося зробити інших.
Що до їх можливих святителів, то сумніваюся, що ними могли б бути загально знані дві самопроголошені і непризнані Церквою особи. Скоріше потрібно шукати того, кого єднає з "підгорецькими" спільний знаменник - ображена гордість.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 14 квітня 2008, 13:19

Тим, що ще сумніваються про істину природу Підгорецької Істинно Греко-Католицької Церкви під омофором "блаженнішого" Ільї Догнала пропоную відео:http://www.sokaleparchy.org.ua/ukr/news/2008/pidhirtsi_video
Я не коментую. Висновки робіть самі. Але ... :cry:

Марійка
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 березня 2008, 19:40
Звідки: м.Дрогобич

Повідомлення Марійка » 11 червня 2008, 23:30

Слава Ісусу Христу!
Напевно Ви пам"ятаєте слова Євангелії від Івана 1,45-46."Зустрів Филип Натанаїла і сказав до нього:" Ми знайшли того, про кого Мойсей у законі писав і пророки,- Ісуса, Йосифового сина з Назарету." Натанаїл же йому на те: "А що доброго може бути з Назарету?" Мовив до нього Филип: "Прийди та подивися."
Всі послання на цьому форумі просякнуті злобою і скептицизмом. Навіть прочитується між рядків: "А що доброго може бути з Підгірців?" Відповім словами Филипа:" Прийди та подивися!!!". Я з Підгорецькими отцями знайома вже 5 років. Дякую Богові, що на своїй життєвій дорозі я зустріла таких духівників, бо напевно ще до сьогодні я вважала би себе дуже праведною і ніколи б не відчула справжньої Божої любові. Я виростала у дуже побожній родині і хоча часи були безбожні (мені поза 40 років) я щонеділі з батьками була у храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Львові. І тільки на реколекціяїх у Підгірцях, я і моя сім"я, знайшли Живого Ісуса і усвідомили ким ми є і Ким у нашому житті є ІСУС!
Ви пишите, що вони шукають власної слави? Як Ви помиляєтеся? Якби Ви їх знали особисто, то побачили б ту покору, яку Вони мають перед Богом, жертовність і готовність віддати своє життя заради Ісуса. Ви пишите: " Створили віртуальну "Церкву", яка немає нічого спільного з Церквою Христовою." Хто Ви такий, що беретеся судити, якою має бути Церква Христова і виносите присуд, що вони нічого спільного з Нею не мають. А я Вам скажу свою думку. Якраз Підгорецькі Владики є істиними послідовниками Христа, а сучасне духовенство, у переважній більшості, не є з Церквою Христовою і не важко здогадатися, куди заведуть сліпі пастирі свою паству? Втішає одне, Бог бачить все і чим більше я аналізую цю ситуацію, то розумію, що правда на їхньому боці, бо з ними Господь. А там де ІСУС, там Дорога, Правда і Життя.
В історії було безліч прикладів де описано, як фатально більшість помилялася. Зараз подібна ситуація. Більшість кричить, звинувачуючи їх у тому, у чому дві тисячі років звинувачували Христа і коли розпинали, думали, що добре чинять. Кажу Вам як історик і вчитель християнської етики, перечитайте вдумливо 4-х євангелистів і Бог побачить Ваше прагнення зрозуміти правду, просвітить Вас Духом Святим ( але просіть про це Господа) і напевно Вам світло Боже прояснить цю ситуацію, що стосується Підгорецьких Владик.
І ще одне. Вас цікавить, хто висвятив отців на єпископів? Я думаю колись і це ми довідаємося, на все свій час. Але дякую Богові, що це сталося. Дякую Богові, що в такий важкий час гонінь і переслідувань, ці єпископи, які висвячували їх, не побоялися постояти за інтереси Христової Церкви, висвятивши на єпископів дійсно гідних священиків. І тішить те, що незалежно від того, подобається це церковній владі і Гузару зокрема, чи ні, Вони перед Богом назавжди залишаться Єпископами і цього від них ніхто не зможе відібрати, навіть, якби розіп"яли їх на хрестах, чи відлучили від Церкви. Так як ніхто ніколи від нас не відбере тих дарів Святого Духа, які ми отримали під час Хрищення, чи під час іншого Божого таїнства.
За Ісусом на хресній дорозі також ішло багато людей, більшість знаєте що говорила і робила? А меншість, до якої я і тисячі тих, хто підтримує Підгорецьких Владик, хочу належати, співчували і намагалися хоч якось допомогти. Я хочу бути для Ісуса і Киринейчиком і Веронікою. І дай Боже, щоб усі християни хоча би прагнули так стояти під хрестом, як стояла Пресвята Богородиця. Нам потрібно завжди пам"ятати, з чим ми станемо перед Боже Лице?
Апостол Павло також переслідував тих, хто йшов за Христом, а потім життя своє віддав за Ісуса.
І наостанок в мене велике прохання до всіх тих, хто буде читати мої слова - Поїдьте в Підгірці, особисто поспілкуйтеся з Владиками розкажіть їм про свої сумніви стосовно них, запитайте про все, що Вас цікавить, чи мучить, і тільки тоді робіть висновки. Ви повернетеся іншими людьми, тими, хто відчує велику Божу Любов.

Напередодні великого свята Зіслання Святого Духа та Трійці я хочу усіх привітати і побажати Божого миру і любові. Нехай Ісус Духом Святим зійде на Вас, нехай благословить Вас і дорогих Вашому серцю людей. Слава Ісусу Христу!
Марія.
P.S. "Прийди та подивися."
"Ми знаємо, що тим, які люблять Бога,- покликаним за його постановою, усе співдіє на добро... Коли Бог за нас, хто проти нас?"
(Рим. 8, 28,31)

staryk
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 22 вересня 2005, 23:36
Звідки: Україна

Повідомлення staryk » 14 червня 2008, 14:39

Хто входить до кошари не дверима а де інде - є злодій і розбійник. Вже самим фактом, що "підгорецькі отці" узурпували собі владу єпископів мимо волі Христової Церкви, ставить їх поза Церквою. І даремно відкликаються, що їх може судити лише Папа. Він вже це зробив у Кодексі канонів, який приписує за такий злочин екскомуніку. І сам собі перечити не буде. Питання лише у проголошенні вироку.
Щодо запальної оборони зі сторони учительки християнської етики, то Ви бачите те, що хочете бачити, подібно як і вказані отці. Це їх внутрішній власний світ, в якому гордість називають покорою, брехню - правдою, а словоблудні спекуляції - пророцьким урядом. Як можна звіщати Христа, покаяння та навернення серця устами, які безпардонно клевещуть, оббріхують, сіють ненависть, зневажають даний Христом авторитет Церкви. А якщо хвалять - то лише себе, бо лише себе вважають спасителями. Хочете сказати, що так їх веде Христовий Дух? Я в жодному з їх листів Христового духа не віднайшов. Людську гордість, претензії на винятковість та непомильність останньої судової інстанції - так. Але не доброго, покірного, милосердного та повного любові Христа. А тому запитую: чи може дерево приносити одночасно добрі та злі плоди? можливо любити та ненавидіти одночасно? можна брехливим способом проповідувати Правду? І ця епопея з листами - лиш логічне продовження монологу фарисея зі знаної притчі...а може це плоди внутрішньої руїни спричиненої в них гордістю, яка є вогнем що нищить у людині кожен божий дар.
Відважуюся все це говорити, бо знаю їх досить добре, може аж так, що вони цьому не раді. Тому у мене зараз виникає запитання не стосовно правдивості чи моральності їх науки та поведінки, але по адекватності їх психічного стану та здорового глузду. Внутрішня суперечність їх вчення та поведінки з Євангелієм та вченням Церкви є очевидне, хоч вони постійно висувають на перший план та воюють з обєктивно злими речами. Однак роблять з них кліше, в яке втискають кожного та усе що їм заманеться (або кожного, хто їх не піддержує - і в цьому їх особливий цинізм на лукавство), аби таким чином творити з себе образ останніх оборонців правди. Правдою однак є, що вони лиш грають роль, режисером якої є їх зранена гордість, або може і дехто інший. Такі суперечності творять внутрішню роздвоєність, істерику, страх, спонукують все подати в чорному кольорі, засіяти сумнів, знищити довкола себе усе - аби ототожнити правду лиш з собою - це вже клінічні симптоми, які не оправдуються жодними біблійними цитатами чи посиланнями на історію.
Мені їх щиро жаль, однак ще більше подивляю мовчазливу покору Блаженійшого Любомира та всіх інших, на кого "благочестиві отці" вилили стільки бруду. Дійсно як у ап. Павла: Дано мені жало в тіло, ангела сатани..." Не боронять себе перед беззаконням, бо покликані примножувати Божу честь та охороняти Христову Церкву від лжемесій. А свою оборону віддають у руки Божі. Упокорення перед Богом - є славою упокорених. Це є згідно Христового Духа. Може колись такий мовчазний але промовистий приклад напімне і підгорецьких отців? Може відсуне і з перед Ваших очей тінь ідолопоклонства, яку вони витворили своїми особистостями, щоб побачити нарешті Христа не таким, яким його презентують підгорецькі, але яким Він Є - Богом Вірним своєму словові, та чинним своєю Всемогутністю у світі та Церкві через убогих духом та покірних серцем. Дай то Боже...

staryk
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 22 вересня 2005, 23:36
Звідки: Україна

Повідомлення staryk » 21 червня 2008, 00:29

І знову "благочестивим отцям" не догодили. Ще в попереднім циклі своїх "послань" пропонували ректора Ів.Франківської семінарії як найдостойнішого в єпископи, а сьогодні - він уже :evil: . А може це :evil: їх же лукавством і попутав?

kamamberta
дописувач
дописувач
Повідомлень: 67
З нами з: 16 квітня 2008, 10:05
Звідки: Rio-de-Dykan'ka

Повідомлення kamamberta » 22 липня 2008, 17:35

Марійка писав:Слава Ісусу Христу!
Всі послання на цьому форумі просякнуті злобою і скептицизмом. Навіть прочитується між рядків: "А що доброго може бути з Підгірців?" Відповім словами Филипа:" Прийди та подивися!!!". Я з Підгорецькими отцями знайома вже 5 років. Дякую Богові, що на своїй життєвій дорозі я зустріла таких духівників, бо напевно ще до сьогодні я вважала би себе дуже праведною і ніколи б не відчула справжньої Божої любові. Я виростала у дуже побожній родині і хоча часи були безбожні (мені поза 40 років) я щонеділі з батьками була у храмі Успіння Пресвятої Богородиці у Львові. І тільки на реколекціяїх у Підгірцях, я і моя сім"я, знайшли Живого Ісуса і усвідомили ким ми є і Ким у нашому житті є ІСУС!
Ви пишите, що вони шукають власної слави? Як Ви помиляєтеся? Якби Ви їх знали особисто, то побачили б ту покору, яку Вони мають перед Богом, жертовність і готовність віддати своє життя заради Ісуса. Ви пишите: " Створили віртуальну "Церкву", яка немає нічого спільного з Церквою Христовою." Хто Ви такий, що беретеся судити, якою має бути Церква Христова і виносите присуд, що вони нічого спільного з Нею не мають. А я Вам скажу свою думку. Якраз Підгорецькі Владики є істиними послідовниками Христа, а сучасне духовенство, у переважній більшості, не є з Церквою Христовою і не важко здогадатися, куди заведуть сліпі пастирі свою паству? Втішає одне, Бог бачить все і чим більше я аналізую цю ситуацію, то розумію, що правда на їхньому боці, бо з ними Господь. А там де ІСУС, там Дорога, Правда і Життя.
В історії було безліч прикладів де описано, як фатально більшість помилялася. Зараз подібна ситуація. Більшість кричить, звинувачуючи їх у тому, у чому дві тисячі років звинувачували Христа і коли розпинали, думали, що добре чинять. Кажу Вам як історик і вчитель християнської етики, перечитайте вдумливо 4-х євангелистів і Бог побачить Ваше прагнення зрозуміти правду, просвітить Вас Духом Святим ( але просіть про це Господа) і напевно Вам світло Боже прояснить цю ситуацію, що стосується Підгорецьких Владик.
І ще одне. Вас цікавить, хто висвятив отців на єпископів? Я думаю колись і це ми довідаємося, на все свій час. Але дякую Богові, що це сталося. Дякую Богові, що в такий важкий час гонінь і переслідувань, ці єпископи, які висвячували їх, не побоялися постояти за інтереси Христової Церкви, висвятивши на єпископів дійсно гідних священиків. І тішить те, що незалежно від того, подобається це церковній владі і Гузару зокрема, чи ні, Вони перед Богом назавжди залишаться Єпископами і цього від них ніхто не зможе відібрати, навіть, якби розіп"яли їх на хрестах, чи відлучили від Церкви. Так як ніхто ніколи від нас не відбере тих дарів Святого Духа, які ми отримали під час Хрищення, чи під час іншого Божого таїнства.
За Ісусом на хресній дорозі також ішло багато людей, більшість знаєте що говорила і робила? А меншість, до якої я і тисячі тих, хто підтримує Підгорецьких Владик, хочу належати, співчували і намагалися хоч якось допомогти. Я хочу бути для Ісуса і Киринейчиком і Веронікою. І дай Боже, щоб усі християни хоча би прагнули так стояти під хрестом, як стояла Пресвята Богородиця. Нам потрібно завжди пам"ятати, з чим ми станемо перед Боже Лице?
Апостол Павло також переслідував тих, хто йшов за Христом, а потім життя своє віддав за Ісуса.
І наостанок в мене велике прохання до всіх тих, хто буде читати мої слова - Поїдьте в Підгірці, особисто поспілкуйтеся з Владиками розкажіть їм про свої сумніви стосовно них, запитайте про все, що Вас цікавить, чи мучить, і тільки тоді робіть висновки. Ви повернетеся іншими людьми, тими, хто відчує велику Божу Любов.

СЛАВА НАВІКИ БОГУ! вітаю Вас "меншість і одна з тисячі тих хто підтримує Підкорецьких владик" на сьому форумі! я направду щиро тішусь що ви із сімєю зрозуміли КИМ є Ісус.це гарно.
А як інтересно побачити слово "ПОКОРА" поруч із "Підгорецькі владики"! се мабуть якийсь прихований жарт :)
моя двоюрідна сестра яка нажаль теж "зрозуміла істину" у Підгірцях мені запрпонувала книжку з інтервю з Гузаром де Він виступає ЗА :shock: одностатеві шлюби! книжка ся видана там. інтересно правда?
так печально що я не бачила тотої ПОКОРИ із якою вони таку дурню випускали... і у їх численних листах я пеокори їхньої не знайшла. хіба ще може окуляри натягну та й перечитаю щераз :wink: певне я щось прогавила :wink:

а тут починається інтересне:
" Ви пишите: " Створили віртуальну "Церкву", яка немає нічого спільного з Церквою Христовою." Хто Ви такий, що беретеся судити, якою має бути Церква Христова і виносите присуд, що вони нічого спільного з Нею не мають. А я Вам скажу свою думку. Якраз Підгорецькі Владики є істиними послідовниками Христа, а сучасне духовенство, у переважній більшості, не є з Церквою Христовою і не важко здогадатися, куди заведуть сліпі пастирі свою паству"
ганите дядька за його упереджене осудження і тут же "не відходячи від каси" опльовуєте сучасне духовенство, пастирів. то вас у Підгірцях так навчили робити?

а щодо єпископства.
"незалежно від того, подобається це церковній владі і Гузару зокрема, чи ні, Вони перед Богом назавжди залишаться Єпископами"
файно.якшо вони ними були то так і буде.а чому їх ця думка не заспокоює? якщо вони покірні монахи (а вони такими і є за вашими словами) то мають нормально сприйняти те що їм не вірять і не "прагнути свого".яка різниця чи вони перед людьми єпископи чи ні?
головне які перед Богом так як Ви і сказали!тимс паче що "цього від них ніхто не зможе відібрати, навіть, якби розіп"яли їх на хрестах, чи відлучили від Церкви". скажіть їм про це а то бідні вони тих листів стіки понаписували а толку з них не дуже багато.
і наостанок: я ВЖЕ відчула велику Божу Любов і БЕЗ Підгірців і тих "владик" будьте певні.
з нетерпінням чекаю відповіді :)
коли зявиться свіжа новинка про епатажного Гузара дайте знати.
хай щастить!

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 22 липня 2008, 18:24

Не знаходжу в собі жодного бажання і волі, щоб дискутувати з невіжними думками.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 22 липня 2008, 18:47

Читаю анатеми отців Підгорецьких .... Параноя і годі... Але, маю цікаву пропозицію для них. Пропоную Преподобним відразу кинути анатему на всіх тих, хто з Вами не погоджується. Таким чином уникните і надмірне використання паперу і місця в інтернеті.

Аватар користувача
Роман
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 19 серпня 2005, 21:14
Звідки: Львів

Повідомлення Роман » 09 серпня 2008, 12:18

Ой, люди добрі, не смішіть мене! Про що тут взагалі можна говорити? В мене є лише два припущення: або підгорецькі владики хворі на голову, або вони зовсім не хворі, а просто цинічні виконавці чийогось проекту, направленого на послаблення УГКЦ.
Доречі, в списку новопроголошених "ординаріїв" я знайшов особу, з якою особисто знайомий, і то досить непогано знайомий. Так от: цей пан є психічно нездоровий, а крім того, має пристрасть до порнографії, про що говорить вміст його компютера. Ось таких-то "владик" ми маємо. Але, думаю, Церква переживе цю проблему, бо ще і не таке переживала. З нами Бог!

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Правда Христа далека від "підгорецьких" (оцініть)

Повідомлення Justyn » 10 серпня 2008, 20:24

Це є лист Отців Підгорецьких:

"Бенедикт ХVІ
Папа
Ватикан, Рим

Вибір нового Глави УГКЦ і нового Синоду єпископів УГКЦ в Україні

Ваша Святосте,
оцим повідомляємо Вам, що 3.8.2008р. був створений новий Синод єпископів УГКЦ, а також був вибраний новий представник УГКЦ, архиєпископ Михайло Осідач (78р.).
Причиною створення нового Синоду єпископів УГКЦ було те, що колишній представник УГКЦ кард. Л.Гузар у своїй книзі явно пропагує єресі, за які згідно Святого Письма Гал.1,8 автоматично виключив себе з Церкви. Цю анатему ми оприлюднили 15.6.2008р.
Головним обов’язком єпископа є проповідувати Христове Євангеліє і дбати про чистоту віри у своїй єпархії.
Також декілька разів перестерігали 17 єпископів УГКЦ і врешті 13.7.2008р. відкрито закликáли їх, щоб до 2.8.2008р. – свята св. пр. Іллі, відреклись єдності з апостатом кард. Л.Гузаром та його єресей.
Ці єпископи, однак, не відділились від кард. Л.Гузара, ані від його єресей, які відкрито пропагує в книзі “Бесіди з Блаженнішим Л.Гузаром; До постконфесійного християнства” (ISBN 966-8197-10-0, ISBN 966-9197-46-1). Його єресі стосуються найголовніших правд християнської і католицької віри.
Новий Синод бере до уваги, як пом’якшувальну обставину психологічний тиск на окремих єпископів апостатом Л.Гузаром. Різними способами були поставлені в залежність. До такої залежності дійшли ціною зради Ісуса Христа, Його Євангелія і Його Духа. Новий Синод прийме єпископів, що перебувають під анатемою, при умові, що будуть чинити прилюдне покаяння, тобто відречуться духовної і зовнішньої єдності з апостатом Л.Гузаром, а також відречуться його явних єресей. Якщо так вчинять, то покаранням буде лише те, що 6 років їх не згадуватимуть в Літургії і не матимуть голосу при вирішуванні важливих справ нового Синоду.
Прізвища єпископів-апостатів: І.Возьняк, Г.Лончина, В.Війтишин, С.Мудрий, Б.Дзюрах, Д.Ляхович, М.Колтун, Ю.Вороновський, Я.Приріз, Ю.Ґбур, М.Сімкайло, В.Семенюк, С.Меньок, Й.Говера, В.Івасюк, М.Шашік, Т.Сеньків.
Імена нових єпископів і призначені їм єпархії:
 Верховний архиєпископ Михайло Осідач, заступник Верховного архиєпископа: єпископ Іриней Білик, ЧСВВ – Київська архиєпархія та Донецький екзархат
 єпископ Маркіян Гітюк, ЧСВВ – Львівська архиєпархія
 єпископ Ілля Догнал, ЧСВВ – Івано-Франківська єпархія
 єпископ Методій Шпіржік, ЧСВВ – Дрогобицька єпархія
 єпископ Йосафат Каваців, ЧСВВ-ІІІ, єпископ Теодозій Івашків, ЧСВВ-ІІІ– Стрийська єпархія
 новий Синод призначив о. Богдана Іванюка і о. Івана Качанюка виконуючими обов’язки адміністратора – Коломийська єпархія
 єпископ Тимотей П.Сойка, ЧСВВ-ІІІ – Бучацька єпархія
 єпископ Самуїл Р.Обергаусер, ЧСВВ-ІІІ – Тернопільська єпархія
 єпископ Йосиф Холод, ЧСВВ – Жовківська єпархія
 єпископ Василь П.Колоді, ЧСВВ-ІІІ – Ужгородська єпархія
 о.Атанасій Кулинич, ЧСВВ (виконуючий обов’язки адміністратора) – екзархат Луцький:
 о.Роман Шелепко, ЧСВВ (виконуючий обов’язки адміністратора) – Одеський екзархат

Ці єпископи
1. відреклися Історично-критичної теології (ІКТ) і духа, який є за нею;
2. відреклися синкретизму і духа окультизму;
3. обіцяли, що не будуть висвячувати гомосексуалістів ані на єпископів, ані на священиків.
Також обіцяли, що два дні у місяці будуть брати участь у спільній молитві, в братній спільноті, апостольському вченні і Літургії (модель церкви згідно Ді.2,42).
На основі цих чотирьох біблійних принципів бажають відновлювати священство і парафії. Також зобов’язалися, що будуть святкувати сьомий день згідно цих біблійних принципів (Ді.2,42)!
Святіший Отче, цим ми оприлюднили всіх таємних єпископів УГКЦ і просимо Вашого благословення. ОДНОЧАСНО ОБІЦЯЄМО ВІРНІСТЬ НАШОМУ ГОСПОДУ ІСУСУ ХРИСТУ І ВАМ І ОБІЦЯЄМО, ЩО БУДЕМО БОРОТИСЯ ПРОТИ ЄРЕСЕЙ ТА ДУХА АПОСТАЗІЇ, БУДЕМО СТАРАТИСЯ, ЩОБ НАСТАЛО ДУХОВНЕ ВОСКРЕСІННЯ НАШОЇ ЦЕРКВИ І НАШОГО НАРОДУ.
Якщо будете мати до нового Синоду єпископів якісь особливі вимоги чи якісь зауваження відносно нього в такому випадку просимо, щоб Ви цілий Синод єпископів запросили до Ватикану і особисто представили нам Ваші вимоги і плани.
Оскільки добре знаємо, якому психологічному тиску Ви виставлені з боку дикастерій, то розуміється, що і будь-які декрети з цих дикастерій не можемо приймати як зобов’язуючі.
Ваші у Христі
Виконавча комісія нового Синоду єпископів УГКЦ
+Ілля, ЧСВВ
+Методій, ЧСВВ
+Маркіян, ЧСВВ
+Самуїл

Підгірці 3.8.2008р."

А тепер слідкуйте реакцію самих ""таємних єпископів" і адміністраторів, про яких іде мова в даному листі:

Реакція 1:

"Пастирське звернення
Всесвітлішим і Високопреподобним Отцям, преподобним Монахам та Монахиням, Вірним Коломийсько-Чернівецької Єпархії


Дорогі у Христі!
6 серпня 2008 року Божого до мене звернулись декани: о. Богдан Іванюк – декан Яремчанський та о. Іван Качанюк – декан Тисменичанський з проханням захистити їх добре ім’я священнослужителя, заплямлене неправдивою інформацією, поданою підгорецькими монахами на сайті www.comunity.org.ua від 3.08.2008р.Б. у списку апостазійного, тобто відступного від Греко-Католицької Церкви, синоду.

У цьому списку імена вищезгаданих деканів були використані підступно, без їхнього відома та згоди. Отці Богдан Іванюк та Іван Качанюк є достойними пастирями Української Греко-Католицької Церкви та ревно виконують довірений їм уряд в нашій єпархії.

Прошу їхні титули про призначення їх адміністраторами у Коломийсько-Чернівецькій єпархії "підгорецькими монахами" вважати недійсними, оскільки будь-які документи та листи "підгорецьких отців" є неправосильними, неправдивими та такими, що несуть розбрат та замішання між духовенством та вірними нашої Греко-Католицької Церкви, за які в скорому часу прийдеться відповісти.

Закликаю духовенство і вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії до молитви за єдність Церкви, щоб могли відрізнити правдивих Христових Пастирів від "вовків в овечих шкірах", "…і щоб ми могли визволитися від безпутніх та лукавих людей, бо не в усіх – віра" (ІІ Солунян 3:2.).

Благословення Господнє на Вас!

Єпарх Коломийсько-Чернівецький
Кир Миколай Сімкайло

Дано в м. Коломиї, при Кафедральному Соборі Преображення Христового 07.08.2008 року Божого" (Джерело: http://diocese.ko.if.ua/)

Реакція 2:

"На сайті www.community.org.ua з’явилася інформація, яку подали бунтівники монахи Ілля Догнал, Методій Шпіржік, Маркіян Гіт юк, Самуїл Обергаусер де говориться, що наче б то створена нова «ієрархія УГКЦ», яку очолює «верховний архиєписком Михайло Осідач». Цим подаємо, що це є неправда і в доказі на прохання о. Михайла Осідача розміщуємо його засвідчення.

ЗАСВІДЧЕННЯ

На поставлені мені питання працівниками єпархійного управління Сокальсько-Жовківської єпархії: синкела о. Михайла Ткачіва і канцлера о. Володимира Коткевича 7.08.08 р., про мою причетність до новоутвореного Синоду УГКЦ, про який йдеться у листі з УА 16/08 віж 3.08.08 я, о. Михайло Осідач, даю відповідь, що до цих подій відношення не мав і не маю.

Водночас заявляю свою приналежність до Сокальсько-Жовківської єпархії під благословенням правлячого Архиєрея Михаїла Колтуна.

Про що власним підписом засвідчую.

7.08.08 р. Б." (Джерело: http://www.sokaleparchy.org.ua/ukr/)

ПИТАННЯ ДО ОТЦІВ ПІДГОРЕЦЬКИХ:

Чи такі дії є згідні правдою, про яку говорить Христос?

[/i]

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 10 серпня 2008, 20:29

Однак, особисто в мене виникає ще одне запитання:

ЧОМУ МОВЧИТЬ ВЛАДИКА ІРИНЕЙ БІЛИК?!

http://www.canonic.org.ua

Аватар користувача
Роман
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 19 серпня 2005, 21:14
Звідки: Львів

Повідомлення Роман » 11 серпня 2008, 20:40

Justyn писав:Однак, особисто в мене виникає ще одне запитання:

ЧОМУ МОВЧИТЬ ВЛАДИКА ІРИНЕЙ БІЛИК?!

http://www.canonic.org.ua

То є велика тайна...

Sergius
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 18 березня 2006, 11:28
Звідки: Львів

Повідомлення Sergius » 12 серпня 2008, 11:19

Роман писав:
Justyn писав:Однак, особисто в мене виникає ще одне запитання:

ЧОМУ МОВЧИТЬ ВЛАДИКА ІРИНЕЙ БІЛИК?!

http://www.canonic.org.ua

То є велика тайна...


Все нормально, не хвилюйтесь так:

11.08.2008 р.Б.

КОМУНІКАТ

На численні усні та письмові звернення до мене єпископів, священиків та вірних УГКЦ відносно Підгорецьких подій в Україні та публікацій Підгорецьких отців, однозначно стверджую, що я жодного відношення до даної справи не маю.

З Архієрейським Благословенням

† Єпископ Іриней БІЛИК, ЧСВВ
Папська Базиліка Санта Марія Маджоре
Рим-Ватикан

http://www.canonic.org.ua/

staryk писав:Що до їх можливих святителів, то сумніваюся, що ними могли б бути загально знані дві самопроголошені і непризнані Церквою особи. Скоріше потрібно шукати того, кого єднає з "підгорецькими" спільний знаменник - ображена гордість.


Чи часом не владику Іринея staryk мав на увазі? Ай-я-яй! :oops: :o

А ось іще кілька "зречень з уряду" новопризначених "членів Синоду":

Декларація

Я, о. Йосиф Холод ЧСВВ, оцим заявляю, що не маю ніякого відношення до осіб з Підгорець Іллі Догнала, Методія Шпіржіка, Маркіяна Гітюка, Р. Обергаузера, які проголосили себе єпископами, та їхнією комісією виконавчого нового Синоду УГКЦ.

Про моє призначення єпископом до Жовківської єпархії я довідався з готової брошури (Листи з УА 16/08 ), яку мені передали мабуть отці Ілля Догнал і Методій Шпіржик, оскільки я з ними особисто не знайомий.

Отже, до ніякого Нового Синоду я не належу. Роздумую над заявами глави УГКЦ Любомира Гузара від 23.03.2008, правлячого Жовківсько-Сокальського єпарха Кир Михаїла Колтуна та заявою Генеральної Капітули Василіянського Чину від 31.07.2008. Підтримую позицію Церкви і Чину.

Молюся і буду молитися за мир і добро цілої нашої Церкви.

Монастир св. Юрія
м. Червонограда
8 серпня 2008
о. Йосиф Холод ЧСВВ

--------------------------------------------------------------------------------

Декларація
Я Атанасій Кулинич, ЧСВВ, оцим заявляю, що перебуваю в Чині Св. Василія й ніякого відношення до отців Іллі Догнала, Методія Шпіржіка, Маркіяна Гітюка і Роберта Обергаусера не мав і не маю.

Приблизно тиждень назад до мене звертався через телефон хтось із Підгорецьких отців. Було прохання про зустріч, однак я ще тоді не знав, що мало б бути темою розмови. А вже за пару днів довідався, що я є вписаний до реєстру так званого нового синоду. Хочу повідомити, що це сталося без мого відома й згоди, на що я певно б не погодився. Оцим також заявляю, що не підтримував і не буду підтримувати будь-яких дій спрямованих на розкол Церкви Христової, а підтримую позицію Церкви й нашого Чину.

8 VIII 2008 р.

м. Луцька
ієр. Атанасій Кулинич, ЧСВВ

http://www.osbm.in.ua/ukr/news/176

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 13 серпня 2008, 09:04

ЗАЯВА
ГЕНЕРАЛЬНОЇ КАПІТУЛИ ВАСИЛІЯНСЬКОГО ЧИНУ У СПРАВІ ОТЦІВ ІЛЛІ ДОГНАЛА, МЕТОД1Я ШПІРЖИКА І МАРК1ЯНА ГІТЮКА

Ми, Делегати, які зібралися в Римі на Генеральну Капітулу, наголошуючи, що Василіянський Чин св. Йосафата керується Словом Божим, Кодексом канонів східних Церков, Правилами св. Отця нашого Василія Великого, настановами і прикладом Засновників, св. священномученика Йосафата і блаженної пам'яті митрополита Велямина Рутського, та нашими Правилами, постійно зберігає свою історичну ідентичність та відданість своєму покликанню бути вірними церковному служінню, особливо через обітницю послуху Вселенському Архиєреєві, виходячи з рішень попередньої Капітули, стверджуємо, що:

Ченці Ілля Догнал, Методій Шпіржик і Маркіян Гітюк через непослух і впертість спричинили згіршення й непорозуміння не тільки в нашому Чині, але й в цілій Церкві; вони створили окрему закриту групу і намагаються своїми свавільними діями на свій лад змінити й підпорядкувати собі наш Чин на основі власних переконань і практик; впродовж тривалого часу вони постійно спричинювали напруження в наших спільнотах і церковних громадах, аж, нарешті, самозванно проголосили себе «єпископами»;

Дані ченці 31 березня 2005 року були видалені з Василіянського Чину, але внаслідок апеляції та тривання судового процесу продовжують формально належати до нього; через спричинені ними проблеми, їхня справа на даний час передана компетенції Апостольського Престолу;

Вищезгадані ченці далі вперто продовжують діяти проти Церкви і Василіянського Чину, ставлять під своїми писаннями василіянську позначку «ЧСВВ» та незаконно подають як свою адресу Василіянського Монастиря в Підгірцях (Монастир ЧСВВ, 80660 Підгірці, Бродівський р-н, Львівська обл., Україна), де є законно призначений Протоігуменом Настоятель василіянської спільноти, до якої жоден зі згаданих ченців -Ілля Догнал, Методій Шпіржик і Маркіян Гітюк - не приписаний.

Василіянський Чин св. Йосафата рішучо відмежовується від поведінки і дій групи отців: Іллі Догнала, Методія Шпіржика і Маркіяна Гітюка та від кожного, хто до неї міг би належати, чи її підтримувати; а також від їхніх творів, письмових звернень, скарг, декларацій тощо, опублікованих будь-якими засобами масової інформації чи іншими способами.

Цілковито підтримуючи заяву Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира, кардинала Гузара, від 23 березня 2008 року щодо чотирьох отців Іллі Догнала, Методія Шпіржика, Маркіяна Гітюка і Роберта Обергаусера, «яких не можна уважати єпископами Української Греко-Католицької Церкви ... і яких забороняється приймати чи запрошувати до сповнення будь-якого священнодіяння», Капітула закликає усіх якнайтісніше співпрацювати з проводом Церкви для добра всього народу Божого.

Капітула, щиро вболіваючи і шкодуючи з приводу важкого непослуху та інших провин цих ченців, які формально ще належать до василіянської спільноти, молиться, щоб милосердний Господь Духом Святим прихилив їх до розкаяння і щоб вони, усвідомивши свої помилки, навернулися на дорогу спасіння.

Дано в Римі дня 31 липня 2008 р. Б.

о. Василій Ковбич, ЧСВВ
Протоархимандрит і Голова Капітули

о. Євген Ричларк, ЧСВВ
Перший Асистент Голови Капітули

о. Теодор Галіцький, ЧСВВ
Другий Асистент Голови Капітули

о. Мирон Химій, ЧСВВ
Перший Суддя Капітули

о. Василь Цимбалістий; ЧСВВ
Другий Суддя Капітули

о. Єфрем Кончак, ЧСВВ
Секретар Капітули

staryk
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 22 вересня 2005, 23:36
Звідки: Україна

Повідомлення staryk » 15 серпня 2008, 11:00

Я не сподівався, що хтось до категорії "ображених" запише вл. Іринея. І взагалі, у таких поважних речах без доказів потрібно стримуватися від конкретних імен. Але думаю що багато хто згідний з тим, що у цій справі щораз більше запитань як відповідей, і не все так просто, беручи до уваги потік суперечливої інформації... немає диму без вогню, а правду підгорецькі не скажуть, так само як і о. Й. Каваців, бо вона рівносильна остаточному вироку для всіх учасників.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 15 серпня 2008, 14:02

staryk писав:Але думаю що багато хто згідний з тим, що у цій справі щораз більше запитань як відповідей, і не все так просто, беручи до уваги потік суперечливої інформації... немає диму без вогню, а правду підгорецькі не скажуть, так само як і о. Й. Каваців, бо вона рівносильна остаточному вироку для всіх учасників.

А чи потрібно нам докопуватись до цієї правди?
Попередження щодо отців Підгорецьких було дано на те, щоб кожен пильнував за своєю душею і розрізняв де є священик правдиво Христової Церкви, а де розкольник. За них потрібно молитись, а не перемивати їм кісточки. ІМХО.

Аватар користувача
Аристарх
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 06 липня 2008, 12:47

Повідомлення Аристарх » 15 серпня 2008, 16:01

Олюнька писав:А чи потрібно нам докопуватись до цієї правди?
Попередження щодо отців Підгорецьких було дано на те, щоб кожен пильнував за своєю душею і розрізняв де є священик правдиво Христової Церкви, а де розкольник. За них потрібно молитись, а не перемивати їм кісточки. ІМХО.



Підтримую думку Олюньки, дуже гарно сказано :good:

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 15 серпня 2008, 19:44

staryk писав:Я не сподівався, що хтось до категорії "ображених" запише вл. Іринея. І взагалі, у таких поважних речах без доказів потрібно стримуватися від конкретних імен. Але думаю що багато хто згідний з тим, що у цій справі щораз більше запитань як відповідей, і не все так просто, беручи до уваги потік суперечливої інформації... немає диму без вогню, а правду підгорецькі не скажуть, так само як і о. Й. Каваців, бо вона рівносильна остаточному вироку для всіх учасників.
Доброго дня!

Весело живетеся в УГКЦ!

Одні одних брудом поливаєте і не думаєте що пишете!

А хтось від цієї ситуації явно в виграші, а ваша церковна влада явно нічого не може зробити, а що робить то їй на зле виходить.

Вихід в цій ситуації це сідати за стіл переговорів, адже і ті за УГКЦ і ті, але разом її руйнують!

staryk
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 22 вересня 2005, 23:36
Звідки: Україна

Повідомлення staryk » 16 серпня 2008, 09:15

Здається що для декого події повязані з "підгорецькими монахами" є лише темою для "жовтої преси", або предметом іронічної критики УГКЦ. На мою ж думку - цей феномен є доказом, що УГКЦ є настільки сильним духовним авторитетом, що для її дискридетації, вкінці проти кожного її єпископа, почали застосовувати найбрудніші технології. Це не дивно - злий воює там, де не має влади... Не лишнє пригадати, що основу цієї групи бувших монахів складають чехи та словаки, притому народжені римо-католиками. Вони не знайшли себе ні в західньому ані в східньому обряді, тому що в дійсності шукали здійснення своїх амбіцій а не Божої волі. А все інше в їх листах - просто демагогія, якою б побожною палітуркою вона не була б прикрита.
Що до реакції церковних структур - то вона регулюється нормами права. Церква в жодному випадку не може уподібнюватися своєю чинністю до методів чинності її противників. Передовсім намагається завжди залишити для них простір для навернення.
На кінець - чи потрібно знати правду? Для кожного, хто відповідально ставиться до своєї приналежності до Церкви, розділяє її долю та майбутнє - потрібно. Без правди неможливо жити, немає ні справедливості, ані милосердя. І це стосується передовсім не судових інстанцій але совісті.

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 16 серпня 2008, 10:17

staryk писав:Здається що для декого події повязані з "підгорецькими монахами" є лише темою для "жовтої преси", або предметом іронічної критики УГКЦ. На мою ж думку - цей феномен є доказом, що УГКЦ є настільки сильним духовним авторитетом, що для її дискридетації, вкінці проти кожного її єпископа, почали застосовувати найбрудніші технології. Це не дивно - злий воює там, де не має влади... Не лишнє пригадати, що основу цієї групи бувших монахів складають чехи та словаки, притому народжені римо-католиками. Вони не знайшли себе ні в західньому ані в східньому обряді, тому що в дійсності шукали здійснення своїх амбіцій а не Божої волі. А все інше в їх листах - просто демагогія, якою б побожною палітуркою вона не була б прикрита.
Що до реакції церковних структур - то вона регулюється нормами права. Церква в жодному випадку не може уподібнюватися своєю чинністю до методів чинності її противників. Передовсім намагається завжди залишити для них простір для навернення.
На кінець - чи потрібно знати правду? Для кожного, хто відповідально ставиться до своєї приналежності до Церкви, розділяє її долю та майбутнє - потрібно. Без правди неможливо жити, немає ні справедливості, ані милосердя. І це стосується передовсім не судових інстанцій але совісті.

Хочу повторити Ваш вислів: "немає диму без вогню", так що, як Ви сказали все є чимось зумовлене, але тут я бачу подвійні стандарти, які пристосовуються у відповідності до інтересів кожного.

Якщо вам потрібно когось принизити чи очорнити Ви кажете: (це конкретно не стосується staryk ) "диму без вогню не буває", а якщо захистити то : "це все демагогія". Із цього випливає людське лицемірство.

І хочу висловити своє думку щодо не заперечного авторитету УГКЦ, як установи в загальному, але наразі провід УГКЦ не має авторитету, як ні серед церковних, ані навколо церковних кіл (православні, сектанти і т.п.), як ні серед держ. влади. Великий авторитет був на початку 90-их і він згасав до 2000 року, а зараз думаю вже мало що його лишилося. Підгірці є напевно не єдиною конфліктною ситуацією у Вас. Наскільки я розумію вони найбільше шкодять оо. Василіянам, які і так вже є давно не в милості вищих церковних ієрархів. В Україні колись єпископи були практично тільки з цього чину, а тепер їх є тільки двоє (точно не знаю, сайт УГКЦ не працює, щоб я міг подивитися). Тут видніється напевно мета, ще більше послабити цей славетний чин, який практично і воскресив УГКЦ з підпілля. А ще в кінці я хочу сказать, що ваша політики православізіції УГКЦ не приносить позитивних відгуків ні від православних, ні від самої ж УГКЦ.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Пастирське послання Михаїла КОЛТУНА

Повідомлення Justyn » 16 серпня 2008, 22:04

Пастирське послання Михаїла КОЛТУНА
Єпископа Сокальсько-Жовківського до священства, монашества, вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі


Дорогі брати і сестри! Наша Українська Греко-Католицька Церква вийшла з підпілля і не перестаючи розвиватись, в останньому часі дознає новітніх випробувань де "сатана влізає на престіл" в особі самопроголошених "провідників" Церкви з с. Підгірці, і бере самочинно владу Христа Спасителя та апостолів, щоб вести пагубне "діло спасіння". Декрет "Про пастирський уряд єпископів у Церкві" ІІ Ватиканського Собору стверджує, що "Право номінації й наставлення єпископів є властиве, окреме і само в собі виключне для компетентної церковної Влади". Що в випадку з "підгорецькими монахами" виразно свідчить, що їх дії протиставляються нормам церковного права.

Надужиття починалися ще в Чехії, де чернеча делегатура ЧСВВ була розформована і дані особи були переведені в Україну. Протягом тривалого часу вони прикриваючись добрим іменем отців Василіян та дотримуючись літургічних і дисциплінарних приписів не виявляли свого лихого наміру, що, як бачимо зараз, полягав на завоюванні впливу та авторитету духовних вчителів у Церкві. Як виявилося згодом, це слугувало для того щоб дескридитувати існуючу церковну ієрархію і духовенство, які, як вони кажуть, "не є їхнього духа".

Як рівно ж вони знеславили нашу давню святиню – Підгорецький Свято-Благовіщенський монастир отців Василіан вславлений чудотворною дією Пресвятої Богородиці, і від правдивого джерела відступили потягуючи за собою вірних фальшивою наукою. Прикриваючись іменем Української Греко-Католицької Церкви заманюють за собою прихильників.

Головна управа Василіянського Чину стверджує, що "з огляду на поважні провини проти монаших і церковних законів, зокрема постійного непослуху Настоятелям, на початку 2005 року були виключені з Васильянського Чину відповідними Декретами, потвердженими Конгрегацією для Східних Церков. Оскільки вони (отці Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік і Василь-Маркіян Гітюк) постійно виключають елемент підлеглості церковному проводу у видимому організмі, яким є Церква, то згідно з каноном 8 Кодексу Канонів Східних Церков, вони тим самим позбавили себе повної злуки з Католицькою Церквою тут на землі". (З "Офіційного повідомлення" від 26.03.2008).

Згідно декрету правлячого єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії (від 08.04.2008), вищезгаданим отцям василіянам та священику Роберту Обергаузеру, забороняється уділяти Святі Тайни та причинятися до справ, які мають відношення до апостоляту на території Сокальсько-Жовківської єпархії.

Незважаючи на всі заборони вони продовжують свою діяльність ускладнюючи свій церковний статус. Отож, Церковний Трибунал Сокальсько-Жовківської єпархії провівши судову справу (від 27. 05. 2008) ствердив, що ці священики не можуть подати жодних доказів своїх єпископських свячень. Вони незаконно присвоюють уряд та незаконно виконують своє служіння. Також розпалюють бунт та ненависть проти місцевого ієрарха та Верховного архиєпископа Любомира (Гузара). Підбурюють підлеглих до непослуху щодо ієрархії УГКЦ через наклепи та завдають шкоди добрій славі наших владик. Підсумовуючи, колегія суддів постановила покарати великою екскомунікою цих священиків.

Їхні дії спрямовані на підрив авторитету УГКЦ, які співпадають з діями ворогів нашої Церкви. В одному з їх висловів було сказано, що вони мусіли приховувати своє обличчя, щоб досягнути своєї мети. А їхня ціль – святими середниками зробити диявольську справу – розколоти Церкву. Незважаючи на те, що вони моляться і запевняють людям духовну поміч, Церква звертає увагу всім на їх великий злочин проти послуху офіційній церковній владі заперечуючи всіляку пошану та любов до неї. Святе Письмо про таких говорить: "Якби я говорив мовами людськими й ангельськими, але не мав любови, я був би немов мідь бреняча або кимвал звучний. Якби я мав дар пророцтва і відав усі тайни й усе знання, і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти, але не мав любови, я був би – ніщо" (І Кор. 13. 1-2).

Внаслідок протиправних дій "підгорецьких монахів" звертаюся до вас, вірних та духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії, не брати участі в їх богослужіннях (зважаючи на те, що вони є заборонені у священнодійстві); не брати, не читати і не розповсюджувати їхніх неправдивих інформацій які носять наклепницький характер; і не підтримувати їхньої діяльності бо вона спрямована на розкол УГКЦ.

Наша Церква великими геройськими зусиллями береже апостольське приємство і вірність престолу св. Петра. У важких випробуваннях у минулому ми зберегли єдність єпископату зі своїм народом та з Вселенською Церквою. Тому на даний час звертаємося до всіх вас, щоб ми цю єдність плекали, нею дорожили, бо вона є вагомим чинником консолідації нашого народу.

Розвиваючись, наша Церква дбає про належний вишкіл семінаристів, духовенства та монашества, про що свідчить наш Український Католицький Університет, семінарії в Україні та закордоном і численні монастирі. Щорічно відбуваються синоди єпископів нашої Церкви з цілого світу, які дбають про належний ієрархічний провід, чистоту віри та обряду. Проводиться різноманітна діяльність, що крім літургічного служіння також охоплює наукову сферу, екуменізм, душпастирство молоді, військове, в’язничне та медичне капеланство, харитативне служіння (поміч малозабезпеченим і потребуючим людям). На цьому шляху нашої Церкви ми повинні відчути відповідальність за життя, долю та спасіння. Стараймося підтримувати один одного в дусі християнської любові та терпеливості, прощення та взаємної молитви. Щоб нам в єдності, взаєморозумінні та підтримці іти на землі до мети об’явленої нам Богом в Заповідях та Євангельських повчаннях.

Пресвята Богородиця зазнавала різних випробувань та ніколи не розчаровувалася. Тому що вона завжди покладала надію на Господа та нікому не дорікала. І тепер вона продовжує своє жертвенне служіння опікуючись долею кожного з нас. Остання велична подія, яка відбувалася у чудотворному місці Зарваниця, дня 13 липня 2008 року, свідчить, що ми можемо єднатися перш за все у молитві і ніякі ворожі сили нас не здолають. Десятки тисяч вірних, зокрема молодь разом з ієрархією нашою Церкви та кардиналом Леонардо Сандрі, префектом Конгрегації Східних Церков, у молитвах виражали свої сподівання та надії на життя в любові з Богом і між собою. Щоб тим самим вносили вагомий вклад у скарбницю Володимирового хрещення та щоб ми чулися відповідальними за долю Церкви і народу, і таким чином домоглися кращих часів для усіх нас.

Благословення Всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа нехай буде з усіма Вами!

† Михаїл Колтун
Єпископ Сокальсько-Жовківський

Дано: м.Жовква, Єпархійне управління
В день святого мученика Якинта, 16 липня 2008 р.Б.

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Robimo wysnowky

Повідомлення Analituk » 17 серпня 2008, 00:23

Warto takorh pryzadumatys chomu wlasne lehitymne keriwnyctwo UGKC na choli z Kard. Huzarom zwolikalo z cijeju problemoju, peredchasno ii ne wirishuwaly, prynajmni na ce ne maje oficijnych pojasnen abo informacij? 2. Chomu keriwnyctwo todishnie oo. Wasylian (o. Dionizij Liachowych) zaprosylo cych pidhoreckych otciw wlasne na Ukrainu, morhna bulo napryklad do Brasylij, znajichy ichni problemni miscia?? 3. Chomu mowchyt oficijnyj Watykan i ne daje pownoj widpowidi na podani Pidhoreckymy otciamy Rekursy (Widklyky do sudowych spraw u Watykanskych Sudach) de oficijna pozycija Watykanu??

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Cytata na ciu temu z Forumu na ZIK.com ua z rozdilu nowyn

Повідомлення Analituk » 17 серпня 2008, 00:25

Chochu poradyty shanownomu dopysuwacham ne prypysuwaty i ne zaklykaty nawit slowesno do cijej sprawy ukrainske SBU, bo skladajetsia take wrarhennia shcho ci porady jdut wid doswidchennych prawoslawnych moskowskoho Patriarchatu, wony majut welykyj "doswid" "spiwpraci" z derhawnymy orhanamy (typu KHB) nawit po siohodni. Perekonanyj UGKC ne warto dopuskaty takoj pomylky, nawit siohodnishni Prawoslawni MP, ichnie keriwnyctwo zaklykaje rozdilyty Derrhawu i Cerkwu (dyw. Interwju Mytropolyta Wolodymyra na sajti!!). Wsia cia nepryjemna sprawa powynna buty bula zawchasno wyrishenna wykliuchno!!cerkownymy chynnykamy riznoho rodu, w pershu cherhu chochab zastosowujuchy kanonichne prawo!!
Ale ja shche raz, jak w poperedniomu komentari (3 zapytannia) zaproshuju dopysuwachiw do realnoho annalizu, z podalshym podanniam cikawych i dobrych idej jak to karhut "na werch"!!
Chomu dopustylo takych pomylok wyshche lehitymne keriwnyctwo UGKC? de ti wsi ichni Gen. Wikarij, Kanclery, Promotpry Sprawedlywosti itd.? chto realno z keriwnyctwa Sokalskoj Eparchij ponese widpowidalnist za dilainky roboty kotrymy wony zawidujut? Chy znowu wse zakinchytsia tilky metodamy "Pidhoreckych Otciw" tobto postawliat na sajti tekst, wideo i dawaj za ichnim prykladom papliurhyty informacijno inshu storonu...?Choroshyj pryklad wirujuchym??!!
Jakyj pryklad podaje keriwnyctwo Lehitymnoj UGKC, koly po istorychnomu i zahalno widomomu Fakti, Kard. Wladyka Huzar(sam pro ce howoryw u Interwju, ale durhe nejasna pozycija!!) u swij chas takorh u 70 rokach pryjniawshy epaskopski swiachennia proty woli Papy Rymskoho.? A ne dawno wrhe buly Kowpak, rizni Lefewrysty itd.
Chto pry takych umowach nadast takij Cerkownij spilnoti lehitymnyj Patriarchat? My ne morhemo jak Chrystyjanska Spilnota nawesty SAMI poriadok u swiojemu domi.
Chibashcho nadast Parwoslawna Cerkwa MP? Morhe za widpowidnu Sumu?
Shanowni robimo wysnowky i berimos do roboty i molytwy!!

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Dumka z FORUMU na SAJTI ZIK. com.ua

Повідомлення Analituk » 17 серпня 2008, 00:30

SHCHO WLASNE DUMAJU WIRNI!!! CYTATA Z FORUMU NA ZIK. COM UA

Ya cilkom pohodzuyus' z ykraincem. I tut sprava zovsim ne u polityci, vplyvu Rosiyu na protyrichchia u hreko-katolyc'kiy cerkvi chy t.p. Sprava u vidnovlenni i pidtrymanni pravdyvoyi Hrystovoyi viry. Pidhorec'ki monahy - pobornyky pravdyvoyi Hrystovoyi cerkvy na zasadah zyvoyi viry, Sviatoho pys'ma i 10 zapovidey. Vony ne vyhaduyut' nichoho novoho, a poprostu namahayut'sia vidnovyty pryspanu viru u liudey, maskaliv, kacapiv, banderivciv, nemaye znachennia, na osnovi 10 zapovidey, Sviatoho Pys'ma... Vony zaraz u roli Ivana Hrestytelia, kotryi hanyv vladu i zaklykav israyil's'kyi narod do pokayannia. Yihnia cil' - vira u zyvoho liubliachoho myloserdnoho Boha. Monahy vymahayut' vid duhovenstva chystoty i koncervatyvnoho dotrymannia hrystyyans'kyh dohm. Vony ne mozut' stoyaty ostoron', koly hlava UGKC zayavliaye, shcho: “На мою думку, гомосексуальність не є новим явищем – воно було відомим і в часі Старого Завіту, і протягом усієї історії. Проблемою є те, що останнім часом це питання стало дуже голосним, надзвичайно голосним, не пропорційно голосним, на мій погляд. Ніхто, звісно, не винен, що народився таким...”(“Бесіди з Блаженнішим Любомиром Гузаром. До постконфесійного християнства...Вони можуть жити разом, якщо наполягають на цьому. Добре, я певною мірою можу миритися з цим.” ст.67). Sami robit' vysnovky.... Bilshe informaciyi tut: http://www.community.org.ua/ukrletters.html
Ya vpevnena, shcho stattia pro vvirvannia monahiv do kanceliariyi UGKC ye prosto naprosto rozdutoyu hiperlboloyu, yakoyu tak chasto zlovzyvaye redakciya ZIKu. Ya b radyla redaktoram realistychno i ob'yektyvno vidobrazaty podiyi, bo ne hochetsia vas vidnesty vas do treshu.

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

ZNOWU CYTATA Z FORUMU ZIK.com.ua

Повідомлення Analituk » 17 серпня 2008, 00:34

TAk wyhliadaje Stryjska Eparchija ta Sokalska rozpochaly teper taku samu informacijnu brudniu jak i Pidhorecki swiashchennyky, a inshych metodiw ne ujawlaijut???
Proshu KOMENTAR z inshoho sajtu:

Dopysuwach:Stolobut

Persh niz komentuwaty sytuaciju... rozberitsia matolky!!!
Cia stattia - peredruk z sajtu Stryjs'koji jeparxiji... tam i foto je ... tilky de dywylysia fotohrafy koly ci 4 swiashchenyky "byly" milicioneriw... jakos dywno wono wse wyhliadaje!!! Neperekonlywo
Ce po-pershe!
A po-druhe: perechytajte wsi lysty na sajti community.org.ua... Nawit absoliutno bajduza liudyna zacikawytsia postawlenymy problemamy i prowede wlasni doslidzennia... a chy dijsno wlada UHKC taka prawa i chesna...

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

PROCHANNIA

Повідомлення Analituk » 17 серпня 2008, 00:59

Proshu tilky shanownych dopysuwachiw Forumu, jakym ne bajdurha cia tema i obmin dumkamy shchodo cijej serjoznoj problemy w UGKC ne nakyduwatys na mene zi zwynuwachwenniamy pisli kilkoch dodatkowych mnoju podanych cytat z inshych forumiw, oskilky prahnu tilky toho shchob my zadumalys i zrobyly realni i konkretni kroky (Wysnowky) z wyshche opysanych podij.
Takorh odnoznachno zajawliaju, shcho NE nalerhu do prychylnykiw Pidhoreckych otciw, ale na zahal turbuje mene cia sytuacija i ne morhu zrozumity jak liudyna shcho molytowno a takorh finansowo (cherez dopomohu) pererhywaje za doliu wirnych lehitymnoj UGKC ,ale bachyt na prykladi cioho konfliktu (shchob ne skazaty rozkolu) nespromorhnist Keriwnyctwa Cerkwy na choli z Werchownym Archyjepyskopom cywylizowano zalahodrhuwaty, poperedrhuwaty i rozumno komentuwaty podibnoho rodu sytuacij.!!
Otorh zalyshu cej komentar w ochikuwanni na widpowid (dumku) dopysuwachiw na try (3) pytannia jaki ja nyrhche postawyw i do cioho korotko dodam, skladajetsia wrharhennia shcho UGKC doty bude w jednosti z Rymom poky zachidnia Cerkwa daje Koshty (i to ne mali, insha tema welychawyj Sobor, a inshych Cerkow w Kyjewi majrhe ne maje krim Wasylyjaniw). Durhe boliache koly znajesh i bachysh jak dejaki Swiashchennyky pry wladi majut (shcho wydno po ich wchynkach) nemowby Cerkwu "u kyshenni". Ne je odnoznachna powedinkach osobystostej jak o. Dacko, o. Hudziak itd. i ce Watykanowi i zachidnij Cerkwi widomo, pryklad chochab knyrhka "Jak Sulyk staw Mytropolytom", bahato podanych faktiw Mytropolytom, nijakych pojasnen chy oficijnych sprostuwan zi storony wyshcho Cerkownoj Wlady.....


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей