Іслам

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення пілігрим » 12 березня 2013, 08:27

igormaks писав: Але мова не про думки , а про те що все ж таки хоче сказати нам Бог через мусульман біля Гробу Господнього , через мусульманство як таке ?

А ви впевнеі , що Він конче хоче щось сказати нам? Історія в очах Бога може мати й інші цілі , а не тільки символізм.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення о.Олег » 12 березня 2013, 08:35

пілігрим писав:
igormaks писав: Але мова не про думки , а про те що все ж таки хоче сказати нам Бог через мусульман біля Гробу Господнього , через мусульманство як таке ?

А ви впевнеі , що Він конче хоче щось сказати нам? Історія в очах Бога може мати й інші цілі , а не тільки символізм.

ну... давайте подумаємо: чи Господь щось нам Говорить через ці дві тисячі років Християнства, в якому християн мордовано-перемордовано за віру; що говорить нам Господь своїм Стражданням; словами "переслідували Мене - переслідуватимуть і вас..."???
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення vitalko » 12 березня 2013, 16:54

о.Олег писав:
vitalko писав:А маєте десь лінк на Коран в російськомовному вигляді?

а українською не підійде?
:Rose:
тут прошу лінки не подавати.
Надіслав в ПП
але в Піст пропоную не читати :)


Та підійде, чому ж ні? Думаю, мо нема в українському :pardon:
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення andrivovk » 13 березня 2013, 15:22

Неравный брак по-азиатски

В отсталых странах Азии и сегодня 40-70% девушек выходят замуж до 18 лет, до 12 лет – 5-20% (максимум – в Йемене и Афганистане). Обычно брак с ними представляет торговую сделку: девочка покупается мужем, старше её в 3-5 раз, и она не имеет права на расторжение «контракта». За ослушание – ужасные увечья и даже смерть девочки.

Блог Толкователя продолжает рассказывать о различных видах «азиатской духовности», которая в последнее время противопоставляется «загнивающему Западу». Детские свадьбы в Индии, выдача девочек в возрасте 5-12 лет замуж за 40-70-летних мужчин, страшные наказания ослушавшимся своего мужа детей – всё это те духовные скрепы, которыми пронизаны отсталые общества в Азии. Есть и новации: «традиция», «деды так делали» и т.д. подкрепляются и евгеническими «исследованиями» – «южные девочки рано созревают», «рожать в 14 лет полезно для организма» и т.п.

Правда, адепты первобытного нью-эйджа ничего не говорят о субъектности ребёнка. Будь это американец, русский, немец, араб или пуштун, он до определённого возраста (как правило, 14-18 лет) считается полностью или частично недееспособным. Нарушение половой неприкосновенности несовершеннолетнего называется педофилией, и на «бездуховном Западе» строго наказывается. Это одно из главных правил для человечества, называемого цивилизованным. А лица, претендующие на половое обладание ребёнком, признаются по 10-му пересмотру международной классификации болезней психически больными.
В защиту своей правоты традиционалисты призывают религию и приводят хадис (высказывание пророка Мухаммеда), который гласит: счастлив тот отец, который выдал свою дочь замуж до того, как у неё появилась первая менструация. Они настаивают, что мужья, взявшие в жены маленьких девочек, должны заботиться о них, как о собственных детях, до достижения половой зрелости. Якобы это единственная возможность бедным семьям спасти своих девочек от нищеты или распространенной здесь практики похищения невест (похищенную девочку уже не продашь).
По законам большинства западных стран десятки миллионов мужчин в Африке и Азии за педофилию сели бы надолго в тюрьму. Но у себя на родине им даётся полное право на эту перверсию.
Запад предпочитает не обращать внимание на то, что в странах Юга, в первую очередь его союзниках (Саудовская Аравия или Пакистан) миллионы их граждан зверски нарушают права человека. Сообщения о браках с детьми обычно идут фоном к какой-нибудь «забавной новости».
Вот в Саудовской Аравии 90-летний муж подал иск в суд на родителей своей 15-летней жены, которая не пустила его в спальню в первую брачную ночь, а затем просто сбежала. Новобрачный указал в иске, что заплатил родителям девочки калым 17,5 тыс. долларов. В своём заявлении он потребовал вернуть ему деньги или жену.

Или ещё новость, позабавившая западный мир и описанная журналом Time. Девочка из Йемена по имени Нужуд, которой всего 10 лет, успела побывать замужем и развестись, удивлялась корреспондентка журнала Time. Она стала самой молодой разведённой женой в мире. Историей Нужуд заинтересовалась мировая пресса. Нью-йоркский журнал Glamour удостоил её титула «Женщина года», а затем она приехала в Париж для презентации своей автобиографии, написанной с ее слов журналистской Дельфиной Мину.

Вслед за 10-летней Нуджуд, вдохновленная её примером, на развод подала её соотечественница — 9-летняя Арва Абду. Вскоре в соседней Саудовской Аравии развода добилась ещё одна девочка — 8-летняя супруга взрослого мужчины. Вслед за ними в суд стали подавать 11-, 12-летние жены.
Но не всем так везёт, как йеменской Нужуд. В отсталом мире замужних девочек проигрывают, зверски избивают и убивают за малейшую провинность. Часто они сами, не выдержав истязаний, решаются покончить жизнь самоубийством, обычно выбирая для этого такой способ, как самосожжение. Западные СМИ в последние годы обошли множество фото девушек из Афганистана, решившихся сжечь себя, но чудом выживших. Эти снимки появились благодаря американским оккупантам, наводящим хоть какой-то порядок в этой стране, в т.ч. пресекая совсем уж вопиющие случаи нарушения прав человека.


Далі тут http://bigpicture.ru/?p=381248
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення andrey s. » 13 березня 2013, 19:39

andrivovk писав:
Неравный брак по-азиатски

Эти снимки появились благодаря американским оккупантам, наводящим хоть какой-то порядок в этой стране, в т.ч. пресекая совсем уж вопиющие случаи нарушения прав человека.


Далі тут http://bigpicture.ru/?p=381248

От "дикуни "... , навіть не знаю..., якби не Америка з її турботою.., то вже би і людьми не були. :( ( це сарказм .)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

о.Володимир K
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 06 березня 2013, 10:27

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення о.Володимир K » 14 березня 2013, 18:55

пілігрим писав:
о.Олег писав:думаю - дискутанти вживають поняття "дуалізму" в різних значеннях
перепрошую за ремарку
передчуваю - цікаво буде читати дискусію, якщо така матиме місце :Rose:
З повагою. о.олег

я , звисайно ж , в теологічному

А я,перепрошую ,в ментально-психологiчному.Хоча дискутувати,в принципi нема про що,-мусульманство досить таки багато всотало манixeства та поганства.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення luksander » 15 березня 2013, 20:14

Можливо, не зовсім в тему :pardon: , є такий твір в паутині:
Ирвин Р. Ислам и крестовые походы 1096-1699
http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Hi ... /index.php
:wink:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Походження мусульманства та його ціль...

Повідомлення luksander » 07 квітня 2013, 19:38

:pardon:
Ісламський клірик видав фетву, що дозволяє сирійським бойовикам ґвалтувати жінок
http://dt.ua/WORLD/islamskiy-klirik-vid ... 9876_.html

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Іслам

Повідомлення andrivovk » 20 березня 2015, 00:29

цікава стаття польського священика про іслам. Багато чого пояснює, але не все. Наприклад, не можу зрозуміти чи вони поклоняються нашому Богу-Отцю, але просто по іншому Його називають (Алах) чи наш Бог-Отець і їхній Алах - різні особи.

Іслам. Чи в того самого Бога ми віруємо?

Питання про те, в якого Бога хто вірує, виривається щоразу на звістку про ісламських терористів, які вбивають із вигуком «Бог великий». Слова про те, що християн, юдеїв і мусульман єднає віра в одного Бога, радше заплутують справу, ніж пояснюють.

Замах на «Шарлі» підніс на вістря тему стосунків поміж мусульманами й Заходом. Політкоректність забороняє ставити питання про релігійну мотивацію ісламських терористів. Лунають поспішні запевнення, що іслам це релігія миру, а джихадисти це злочинці, які не мають нічого спільного з релігією Магомета. Тому злість проти насмішок паризького брудного листка «звичайні» мусульмани скерували проти християн, яких це видання висміює так само часто, якщо не частіше.

Достатньо розгорнути Коран, щоби знайти відповідь, а принаймні значну частину відповідей. Несприйняття (найм’якше кажучи) щодо юдеїв і християн становить частину послання святої книги мусульман. Іслам у своїй релігійній суті — це протест проти Христа, протест проти образу Бога, принесеного Євангелієм. Бог, якого проголошує християнство, і Бог, якого проголошує іслам, — це два різні бачення. Я не стверджую, що відмінність обов’язково має провадити до взаємної ворожості. Але казати, що насильство з боку мусульман щодо християн не має нічого спільного з їхньою вірою, — це фальсифікувати дійсність. Чесний релігійний діалог, якщо має провадити до миру, повинен бути зведений на правді. Інакше він стає карикатурою діалогу, і замість полегшувати конфлікти може їх розпалювати. Вихідне положення, що всі релігії однакого шляхетні, мудрі, справедливі й однаковою мірою допомагають людині розвиватися, це абсурд. Ні, різні релігійні шляхи не можуть провадити до однієї мети. Так буває; але набагато частіше різні дороги провадять до різних цілей, інколи діаметрально протилежних. Ідеї мають свої наслідки. Релігійні переконання — також. Додаймо — атеїстичні так само (згадаймо фашизм і комунізм).

Походження ісламу

На тему ісламу, і зокрема його ставлення до християн, поширено чимало неналежних думок. Говориться, що юдаїзм, християнство й іслам це три монотеїстичні релігії, які виростають з одного об’явлення. Інколи їх називають релігіями книги, ставлячи на одному рівні книги Старого й Нового Завітів і Коран. Інша поширена версія — це наголошування, що всі три релігії вбачають в Авраамі образ віри в Бога, і звідси визначення «авраамічні релігії». Часто підкреслюється, що в Корані є згадки про Ісуса і Марію, що мало би свідчити про повагу мусульман до людей, таких важливих для християн. Усі ці ствердження — напівправда. Це спрощення, які радше заплутують образ взаємних стосунків, аніж будь-що проясняють.

Іслам бере початок від Магомета. Народжений близько 570 року в Мецці, він був пастухом і провадив каравани. Пізніше став воїном. Магомет виховався серед арабських племен, які сповідували багатобожжя, але під час торгових подорожей зустрівся з юдеями і християнами. То вони надихнули його зацікавитися монотеїзмом, тобто вірою в одного Бога. Від 610 року починаючи, протягом 20 років Магомет мав якісь видіння, що їх переказував ангел, який назвався Гавриїлом (Джібріл). Це все було записане в Коран. Магомет називав себе посланцем Бога, Його пророком і наступником біблійних пророків. Переслідуваний, утік із Мекки до Медіни 622 року. Ця подія (хіджра) визнається початком мусульманської ери.

По смерті Магомета (632) його наступники, халіфи, ширили нову релігію шляхом воєнних завоювань і приєднання все нових земель до мусульманської імперії. Християни і юдеї, які відмовлялися перейти на іслам, ставали «людьми другої категорії», їх примушували сплачувати підвищений податок (харадж). Від початку іслам розвивався як релігія, з’єднана в одне ціле з державою, керованою відповідно до ісламського права (шаріату), яке охоплює цілісність індивідуального і суспільного життя. Мусульмани не визнають історико-критичного методу в дослідженнях своєї святої книги, попри те, що такі спроби з’являлися. Не є таємницею, що Осман, третій з черги халіф, вирішив привести до єдиного зразка різні версії Корану і визнав вибрану редакцію тексту остаточною, інші ж наказав спалити.

Світ ісламу видається монолітом, насправді ж мусульмани були і залишаються порізненими. Два головні угруповання — сунніти (близько 90% мусульман) і шиїти, які часто воюють між собою.

Бог це не отець

Повернімося до чільного питання. Це правда, що як іслам, так і християнство (і юдаїзм) закликають віддавати честь одному Богові. Питання лише в тому, якому саме Богові? Вочевидь існує тільки один Бог. Відмінності стосуються того, як Його представляють ці релігії.

Образ Бога значною мірою визначає характер релігії. А тут проступають принципові відмінності. У Старому Завіті Бог укладає союз із Ноєм, Авраамом, Мойсеєм. Ізраїльтяни відкривають Його як всемогутнього Творця, але разом із тим як Когось близького, до кого можна звертатися безпосередньо, хто визволяє з неволі, опікується, піклується про свій народ. Промовиста сцена — Авраам, який ледь не посварився з Богом за необхідну кількість праведників у Содомі й Гоморрі. Цей вид близькості й безпосередньості просто неможливий в ісламі. Коран показує Бога, який хоч і названий милосердним та милостивим, однак залишається кимось далеким, віддаленим, відділеним від людей. Такому богу людина повинна підкорятися не замислюючись. Слово «іслам» означає послух (Богові), а «муслім», тобто мусульманин, — того, хто слухняний. Ален Безансон, французький історик, зазначає, що «хоча мусульмани прославляють Бога, називаючи 99 імен, та бракує в цьому списку головного для юдейської, а тим більше для християнської концепції Бога: імені “Отець”, тобто імені Особи, здатної встановлювати стосунки взаємної любові з людьми. Бог Корану прагне підпорядкування. Назвати Його “батьком” було би блюзнірством».

Центр Євангелія — Ісус Христос, у якому ми визнаємо істинну людину й істинного Бога. Він, як ми віримо, показав істинне обличчя Єдиного Бога, але в Трьох Особах. Це Бог, який є любов’ю Отця, Сина і Святого Духа, і Бог, який любить людей. Саме з такого образу Бога випливає образ Церкви — спільноти, яка становить собою єдність попри відмінності. Бог, об’явлений у Христі, це Бог-з-нами (Еммануїл). Як влучно сказав Ганс Урс фон Бальтазар, оце «з» становить частину Його власного буття й життя. Тому Отець є з Сином і зі Святим Духом. В ісламі це «з» просто не вкладається в розуміння. Там підкреслюється абсолютна єдність Бога. Тому в ісламському суспільстві так важко з будь-яким плюралізмом, із визнанням відмінностей, які не порушують єдності.

Іслам як протест стосовно Ісуса

Йоан Павло ІІ захоплювався мусульманами за їхню відданість молитві, закликав до діалогу та взаємоповаги, але водночас вважав, що як іслам, так і юдаїзм, сформований після Христа, були формами протесту проти цієї близькості Бога, яку приніс Христос. «І ті, й другі не можуть прийняти настільки людяного Бога. Протестують: “Це не гідне Бога”. Він повинен залишатися абсолютно трансцендентним, повинен залишатися чистою Величчю — в принципі, Величчю, сповненою милосердя, але не аж настільки, щоби самому платити за своє творіння, за його гріх» («Переступити поріг надії»). У тій само книжці Йоан Павло ІІ зазначає: «Для кожного, хто знає Старий і Новий Завіт, а потім читає Коран, стає зрозуміло, що в ньому відбувся якийсь процес редукції Божого Об’явлення. Не можна не помітити відходу від того, що Бог сам про себе сказав, спершу в Старому Завіті через Пророків, а зрештою в Новому Завіті через свого Сина. Усе це багатство самооб’явлення Бога, яке становить спадщину Старого і Нового Завіту, якимось чином в ісламі виявилося відсунутим убік. Бог Корану обдарований найпрекраснішими іменами, які лиш знає людська мова, але в кінцевому підсумку це Бог поза-світовий, який залишається тільки Величчю й ніколи не стає Емманулом, Богом-з-нами. Іслам то не релігія відкуплення.

Немає в ньому місця для хреста і воскресіння; хоча Христос згаданий, але виключно як пророк, який готує до приходу останнього пророка — Магомета. Згадується Марія, Його дівоча Матір. Але тільки і всього. Немає драми Відкуплення. Тому не лише теологія, але й антропологія ісламу так сильно відрізняється від християнської антропології».

Це правда, що в Корані згадано постаті зі Старого і Нового Завіту. Але всі біблійні герої там представлені як пророки ісламу. Ніби приспів, повторюється докір на адресу юдеїв і християн, що вони спотворили Боже послання. Допіру Магомет здійснив «належну інтерпретацію», іслам заступає собою «фальшивки», якими є релігія юдейська і християнська. Авраам, званий у Корані Ібрагімом, це перший істинний сповідник Бога, тобто муслім. Ісус, або ж Іса, визнаний за пророка, здійснює чуда і передрікає прихід Магомета. Ісус Корану не є Ісусом Євангелія. Християни, стверджує Коран, сфальшували Його образ, навчаючи про Пресвяту Трійцю. Ісус не помер на хресті й не воскрес, Він не Син Божий, Він звичайна смертна людина. Загалом беручи, це пророк Аллаха. Людьми книги у Корані названі християни і юдеї. Йдеться про Тору і Євангеліє. Коран постійно повторює, що остаточне об’явлення, дане Магомету, виправляє помилки юдеїв і християн. Коран велить ставитися до них лагідніше, ніж до інших «невірних», але повторює, що їх спіткає кара за невірність. Сура 5, 51 каже прямо: «Нехай у вас не будуть друзями юдеї та християни».

Християнство не визначає себе як «релігію книги». Як нагадав Бенедикт XVI у повчанні «Verbum Domini», християнство — це релігія слова Божого, а не книги. Це не тільки мовний нюанс. Іслам вірить, що Коран це книга, переказана Магометові безпосередньо від Бога. Християни трактують Біблію як діло Боже, але визнають також авторство людей, які залишили в ній слід своїх особистостей. Ніхто не каже так, що Біблія просто впала з неба. Вона поставала протягом багатьох століть. Це процес, який охоплює три етапи: біблійні події (слово Боже, яке діє в історії), усний переказ і фазу писання.

Що єднає секуляризм з ісламом?

Гучна критика папи Бенедикта XVI після його лекції в Реґенсбурзі заглушила те, що він сказав. Він же звернув увагу, серед іншого, на факт, що ісламська концепція Бога в абсолютний спосіб підкреслює Його волю (волюнтаризм). Бог ісламу не зв’язаний категорією людської розумності. Він настільки поза світом і понад людиною, що про все вирішує власною волею, нічим не обмежений. Християнська віра вважає інакше, а саме — що Бог діє згідно з розумом. Людська розумність становить відображення розумності Бога (людина це «образ Бога»). Філософська думка давніх греків і біблійна думка зустрічаються в цій точці: Бог це Логос (слово, сенс, розумність), помітний у самій природі сотворених речей.

Іслам таке мислення відкидає принципово. Винятком були так звані мутазиліти, які від VIII по Х століття пробували раціонально інтерпретувати Коран, але були засуджені. Якщо Бог це чиста воля, то людина може їй тільки підкоритися. Немає місця на дискусії, аргументацію, суперечки зі Всевишнім. Можна тільки виконувати Його волю, навіть коли це видається нераціональним. І це не якісь неважливі богословські спекуляції. То саме тут лежать найглибші джерела готовності ісламу застосовувати насильство, це корені войовничого джихадизму. Вираженням Божої волі може бути визнане, наприклад, веління імамів убивати невірних в ім’я священної війни.

Набагато гостріша критика стосувалася західного секуляризму. Бенедикт XVI звернув увагу, що Захід позначений сьогодні крайнім волюнтаризмом, тобто він відкидає існування розумного порядку речей і визнає, що єдиним абсолютом є воля окремої людини. Войовничий іслам і войовничий секуляризм перетинаються у цій точці. Коли по одній стороні маємо цивілізацію, збудовану на волі Бога, з яким не можна дискутувати, а по другій стороні — цивілізацію, збудовану на (само)волі людини, їхні зіткнення виглядає неминучим. Без розумності (Логосу) діалог (діа-логос) стає неможливим.

Діалог — так, але з ким?

У соборній Декларації про ставлення до нехристиянських релігій підкреслено, що Церква «не відкидає того, що в інших релігіях істинне і святе». Водночас написано, що Церква «проголошує і зобов’язана безперервно проголошувати Христа, який є Дорога, Правда і Життя (Йн 14, 6), у якому люди знаходять повноту релігійного життя і в якому Бог усе з собою примирив». Діалог з іншими релігіями та з невіруючими для християн завжди становить форму свідчення про Христа.

Церква на ІІ Ватиканському Соборі виразно висловилася за релігійну свободу. Іслам не знає поняття релігійної свободи. Навернення мусульманина на християнство оцінюється як зрада і карається смертю. Це випливає з традиції, яка переказує слова Магомета про покарання смертю тих, хто покидає іслам.

Як розмовляти з таким партнером? Можливо, починаючи з нагадування, що в самому Корані такого наказу немає. Натомість є сура, яка каже: «Немає примусу в релігії» (2, 256). Це має бути відправною точкою до діалогу. Інакше нам залишається тільки молитва про мир.

о Томаш Яклевіч, Gość Niedzielny

Джерело: CREDO


http://www.credo-ua.org/2015/03/131205
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення ShMariam » 23 травня 2015, 22:04

Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення прочанка » 25 травня 2015, 10:32

класна фотка :) бачила її.
Дужжжже делікатна тема. Зараз у Львові чимало татарів-переселенців. Інформація про їхню адаптацію у Львові є постійно.
до прикладу
"Погані люди знаходять поганих людей, хороші люди знаходять хороших людей".
Він не ставить собі питання про те, чи може бути конфлікт між татарами-мусульманами та львів'янами-християнами: "В ісламі Бог єдиний. В християнстві теж".
Він не ставить питання, чому їм, переселенцям, не допомагає влада: "Візьміть сонце. Воно людям ніколи не подобається. То невчасно світить. То невчасно не світить. І все залежить від тебе. У кримських татар влада – це ти і я. Розумієте?" http://life.pravda.com.ua/society/2015/03/24/191424/

біля Опери мусульмани орендують приміщення - культурний центр з метою збереження ідентифікації, релігійних і культурних цінностей. Наразі, про мечеть ніби мови нема. http://www.5.ua/suspilstvo/U-Lvovi-krym ... 74560.html

http://www.telekritika.ua/rinok/2015-04-24/106429
«Для нас зараз стоїть питання, як інтегруватися в це середовище, але не асимілюватися, зберегти самих себе», - розповів ZIKу співзасновник ініціативи «Крим SOS» і керівник її західноукраїнського офісу Алім Алієв.

За рік життя у Львові кримські татари започаткували кілька різних ініціатив, організували громадські рухи, мовні курси, проводять зустрічі кримськотатарських студентів.

«У планах - створити повноцінний культурний центр. На сьогодні вже є створена громадська організація «Кримський дім у Львові» і ведуться пошуки приміщення, де вона могла би розмітитися. Кримські татари відкриті і налаштовані позитивно до львів'ян. Кажуть, що в обох народів насправді багато спільного», - повідомляє ІА ZIK.
Своє історією із ZIK поділився і кримський татарин Мустафа Беляла, який разом з дружиною Леніє виховує шістьох дітей. «Чому саме Львів? У нас були знайомі, які вже раніше сюди перебралися. Крім того, Західна Україна в нашому розумінні - це найбільш проукраїнський регіон. Тут найбільше збереглися сімейні цінності, тобто таке традиційне суспільство. Тому, з одного боку, нам тут простіше. З іншого боку, є проблеми, бо тут середовище монокультурне і це, звичайно, має свій вплив і тиск на дітей», - зазначає він.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення прочанка » 27 травня 2015, 10:44

ось і наступний крок
http://risu.org.ua/ua/index/all_news/ot ... slam/60095

Урочисте відкриття Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада (Леопольда Вайса) відбудеться у Львові 5 червня о 13.00 год. Центр функціонуватиме на вул. Авраама Лінкольна, 29А.
Не бійтеся!

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Іслам

Повідомлення Омельян » 20 червня 2015, 09:41

для Львова це нові виклики, але зрозуміло, що з часом їх всерівно було б не оминути
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Іслам

Повідомлення о.Олег » 04 січня 2016, 16:22

Центр апологетических исследованийВподобати сторінку
1 січня о 11:29
Поклоняются ли мусульмане и христиане одному Богу?
Набил Куреши

Скандал в Уитонском колледже

15 декабря 2015 года Уитонский колледж, флагман евангельских учебных заведений, отправил одного из своих преподавателей в административный отпуск в связи с «богословскими заявлениями, которые, по-видимому, несовместимы с доктринальными убеждениями [колледжа]». Пятью днями раньше облаченная в хиджаб Лариция Хоукинс, высказывая свою точку зрения по разным спорным вопросам, заявила в Фэйсбуке: «Я нахожусь в религиозной солидарности с мусульманами, поскольку они, как и я, христианка, являются людьми Книги. И как заявил на прошлой неделе папа Франциск, мы поклоняемся одному и тому же Богу».

Решение Уитонского колледжа дать д-ру Хоукинс «время, чтобы проанализировать богословские следствия, вытекающие из ее недавних публичных заявлений» спровоцировало шквал ожесточенных споров. В ходе дисскуссии громко прозвучал голос газеты Chicago Tribune, которая назвала решение Уитона «нетерпимостью… замаскированной под богословие». Такая оценка была отчасти основана на мнении профессора Йельского университета Мирослава Вольфа, богослова, пользующегося большим уважением за его вклад в христианско-мусульманский диалог, который сказал: «Вынужденному административному отпуску Хоукинс нет никакого богословского оправдания. Ее отстранение никак не связано с богословием и ортодоксией. Оно вызвано враждебным отношением к мусульманам». Подобное оценочное суждение, удушающее любую возможность диалога, со стороны известного ученого из Лиги плюща шокирует, однако оно хорошо иллюстрирует невероятно напряженную ситуацию в христианско-мусульманских отношениях в нынешнее время, когда Америка разрывается между двумя крайностями: мусульманскими беженцами, сплошным потоком прибывающими на Статен-Айленд, и мусульманскими террористами, убивающими невинных людей в Сан-Бернардино.

За последнюю неделю я получил десятки писем с просьбами высказаться по данному вопросу — прежде всего, от тех, кто знает, что я не питаю «враждебного отношения к мусульманам». Раньше я был мусульманином, и среди мусульман у меня много родственников и друзей, с которыми я регулярно встречаюсь, и я часто умоляю христиан подумать о том, чтобы сделать определенные жесты солидарности в надежде, что это проявление любви каким-то образом проникнет в души мусульман, которых я знаю и люблю. Я даже рекомендовал женщинам-христианкам подумать о том, чтобы в определенных обстоятельствах носить хиджаб, а также советовал мужчинам-христианам поститься вместе с соседями-мусульманами в месяц Рамадан, но так, чтобы было ясно, что они делают это из христианской любви, а не из покорности исламу.

Поклоняются ли мусульмане и христиане одному Богу?

Движимый желанием такой любви, я задамся вопросом, поклоняются ли мусульмане и христиане одному и тому же Богу? Как бывает со всеми хорошими вопросами, ответ на него более сложен, чем хотелось бы многим, но я уверен в правильности своей точки зрения: мусульмане и христиане поклоняются не одному и тому же Богу, однако, учитывая сложность вопроса, нам следует перестать демонизировать тех, кто с нами не согласен.

Для начала мне следует сказать следующее: много лет после того, как я оставил ислам и принял Иисуса как Господа, я был убежден, что мусульмане поклоняются тому же Богу, что и христиане, но просто ошибаются насчет того, каков Он, и что Он сделал. В конце концов, когда я был молодым мусульманином, меня учили поклоняться тому Богу, Который сотворил Адама и Еву, Который спас Ноя от потопа, Который обещал Аврааму огромное потомство, Который помог Моисею спастись из Египта, Который послал в мир Иисуса, Который помог апостолам все преодолеть, и Который все еще обладает всей полнотой власти сегодня. Разве это не Бог Библии?

Если уж на то пошло, Коран утверждает, что Тора и Евангелия — богодухновенное Писание, и что иудеи и христиане — люди Книги. Коран велит мусульманам говорить им: «Мы уверовали в то, что ниспослано нам, и то, что ниспослано вам. Наш Бог и ваш Бог — один, и мы покоряемся только Ему» (29:46). Если Коран утверждает, что мусульмане поклоняются тому же Богу, что христиане и мусульмане, разве это не решает вопрос окончательно?

Я много лет так считал, но больше не считаю. Теперь я убежден, что утверждение «мусульмане и христиане поклоняются одному и тому же Богу» справедливо только в самом непротиворечивом смысле: есть один Творец, Которому пытаются поклоняться и мусульмане, и христиане. Если не считать этого банального наблюдения, мусульмане и христиане не поклоняются одному и тому же Богу. Я не осуждаю тех, кто думает иначе, но чем глубже я знакомлюсь с христианской верой, тем больше я понимаю, что это утверждение не только не соответствует действительности, но и поступается христианской ортодоксией в угоду исламским догмам.

Начнем с очевидного: христиане верят, что Иисус — Бог, но Корану эта идея настолько противна, что он осуждает поклоняющихся Иисусу на адские муки (5:72). Для христиан Иисус — однозначно Бог, а для мусульман Иисус — однозначно не Бог. Как можно говорить, что христиане и мусульмане поклоняются одному и тому же Богу? Одного этого было бы достаточно, чтобы решить вопрос, но, по меньшей мере, никому не следует утверждать, как это делает Вольф, что «нет никакого богословского оправдания» вере в то, что христиане и мусульмане поклоняются разным Богам. Такое оправдание есть, и эта точка зрения очевидна, если принять во внимание личность Иисуса.

Еще одно отличие исламского Бога от христианского Бога имеет для меня особое значение — это Отцовство. По словам Иисуса Христа, Бог — наш Отец, однако Коран очень конкретно отрицает, что Аллах является отцом (112:1-4). Более того, в суре 5:16 Коран велит мусульманам попрекать христиан и иудеев тем, что они называют Бога своим любящим Отцом, потому что люди — это всего лишь творения Бога.

То же самое справедливо, если задуматься над учением о Троице. Ислам однозначно осуждает поклонение Троице (5:73), выдвигая в противовес ей собственный фундаментальный принцип таухид, абсолютное единобожие. Таухид конкретно отрицает существование Троицы, так что можно с полным правом сказать, что учение о Боге в христианстве является полной противоположностью учению о Боге в исламе. Они не просто различаются, но совершенно противоположны друг другу.

О различиях между мусульманским Богом и христианским Богом можно сказать гораздо больше, но уже сейчас можно с уверенностью сказать: христианский Бог не просто отличается от мусульманского Бога, они принципиально несовместимы — как в отношении сущностных (триединство), так и в отношении личностных (Отец, Сын и Святой Дух) особенностей. Согласно учению ислама, поклоняться христианскому Богу — не просто дурно, за это вы пойдете в ад. Христианский Бог и мусульманский Бог — не один и тот же Бог.

Почему же люди говорят, что мусульмане и христиане поклоняются одному Богу?

Как же люди могут утверждать, что мусульмане и христиане поклоняются одному и тому же Богу? Они отдают незаслуженное предпочтение мусульманской догме, что это один и тот же Бог. Коран говорит, что Аллах — это Бог Библии, значит, так оно и есть. Коран говорит, что Аллах — это Бог библейских пророков, значит, так оно и есть.

Коран говорит, что мусульмане и христиане поклоняются одному и тому же Богу, значит, так оно и должно быть. Именно так, в конечном итоге, рассуждают люди, верящие, как некогда верил и я, что мусульмане и христиане поклоняются одному и тому же Богу, и эти рассуждения ошибочны.

Сходство между Богом ислама и Богом христианства довольно поверхностно, а иногда существует только на словах. Хотя ислам утверждает, что мусульманский Бог сотворил некоторые дела, которые сотворил и христианский Бог, и что он послал некоторых людей, которых послал и христианский Бог, этого еще недостаточно, чтобы сказать, что мусульмане поклоняются тому же Богу, что и христиане. Незначительные сходства отражают сущность Бога в гораздо меньшей степени, нежели вышеупомянутые фундаментальные различия в учении о Его природе и ипостасях. То, что Бог сделал, и кого Он послал, гораздо менее существенно, нежели то, кем и чем Он является; хотя в отношении первого ислам и христианство временами пересекаются, в отношении второго между ними существует принципиальная разница.

Вольф возражает: христиане, как они полагают, поклоняются тому же Богу, что и иудеи, но при этому иудеи не поклоняются Троице. Как могут христиане обвинять мусульман в поклонении иному Богу, одновременно не обвинив в том же самом иудеев? Это либо непоследовательность, либо лицемерие.

Для тех, кто изучал три авраамических религии, ответ очевиден: Троица представляет собой продолжение, а не отрицание иудейского богословия. Напротив, таухид прелставляет собой категорическое отрицание Троицы, божественности Иисуса и отцовства Бога — учений, которые опираются на страницы Нового Завета и были четко зафиксированы за столетия до появления ислама. Первые христиане в большинстве своем были иудеями и встраивали свое знакомство с Иисусом в контекст своего иудейского богословия. Ничего подобного не скажешь о Мохаммеде, который не был ни иудеем, ни христианином. Ислам не продолжил учение о Троице, но отверг и заменил его.

Кроме того, утверждение Вольфа, что иудеи не поклоняются ничему напоминающему Троицу, не имеет под собой основания. Во многих иудеях единобожие боролось с верой в несколько божественных личностей. Хотя слово «Троица» вошло в обиход во втором столетии, принципы, лежащие в основе этого учения, были выкованы на наковальне дохристианских иудейских убеждений. Только впоследствии, когда пути иудеев и христиан разошлись, иудеи начали настаивать на унитарном понимании Бога. Обвинять христиан в лицемерии — анахронизм.

Заключение

Вопрос о том, поклоняются ли мусульмане и христиане одному Богу, непрост. Уитон принял достойное решение, дав профессору Хоукинс время обдумать последствия ее заявления: она позволяет догмам ислама поставить под сомнение важность фундаментального учения христианства. При этом строго судить ее не следует, поскольку обсуждаемые вопросы сумрачны. Напротив, путь Вольфа, который обвиняет людей в лицемерии, чтобы парализовать осмысленную дискуссию. Любить мусульман и при этом настаивать, что Бог, которому они поклоняются, не тождествен христианскому Богу, вполне возможно.

Христиане поклоняются триединому Богу: Отцу, Который любит безусловно, воплощенному Сыну, Который готов умереть за нас, чтобы мы получили прощение, и имманентному Святому Духу, живущему в нас. Это не то, кто такой мусульманский Бог. Это не то, что он собой представляет. Это не то, что он делает. Троица — подлинная противоположность таухида. Эти учения несовместимы по сути, и сходство между ними есть только на первый взгляд и на словах. Мусульмане и христиане не поклоняются одному и тому же Богу.

http://rzim.org/global-blog/do-muslims- ... e-same-god
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Іслам

Повідомлення andrivovk » 04 січня 2016, 17:59

Прочитав.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Іслам

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 15:05

Отче, а вам не здається дивним той факт, що видатний християнський теолог сипле цитатами з корану, а з Біблії не дає жодної?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Іслам

Повідомлення о.Олег » 22 січня 2016, 22:30

Wolodymyr писав:Отче, а вам не здається дивним той факт, що видатний християнський теолог сипле цитатами з корану, а з Біблії не дає жодної?

не знаю, наскільки він "видатний", але - дивним не здається: мета написання цієї невеличкої статті є унаявнення для християн, що мусульмани вірують не в Бога у Святій Тройці Єдиного, і метод обраний достатньо нмпд добрий. Як на початок роздумів християнам.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Іслам

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:03

Мені це швидше нагадує статю для мусульман, чому християни вірять в неправильного Бога і чому їх можна нищити як інших ідолопоклонників.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Іслам

Повідомлення о.Олег » 22 січня 2016, 23:28

Wolodymyr писав:Мені це швидше нагадує статю для мусульман, чому християни вірять в неправильного Бога і чому їх можна нищити як інших ідолопоклонників.

гм...
вони і без цієї статті це роблять - в чому тут новина для мусульман? Для християн, які "поважають" настільки мусульманські традиції, що читають Коран, святкують мусульманські свята і пости, уникають говорити про Тройцю - так. Не для мусульман це щось нового, нмсд
перепрошую - можливо ще при нагоді подумаю над Вашою тезою
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Іслам

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:39

Бо для мусульман - християни люди книги, які вірять в Аллаха, але просто ще не дозріли до вчення Мухамеда. Їх за Кораном вбивати не можна.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2016, 23:48

Wolodymyr писав:Бо для мусульман - християни люди книги, які вірять в Аллаха, але просто ще не дозріли до вчення Мухамеда. Їх за Кораном вбивати не можна.

Та ну? :)
В Корані ті цитати, які написані пізніше, є важливішими, якщо заперечують щось, що написано раніше (щось таке, як дещо з Нового Завіту заперечує дещо зі Старого), а не йдеться про взаємодоповнення цитат (як в нас часто в Біблії).

Так от, на початку говориться дійсно про повагу до людей Книги, а потім пропагується щораз то більша нетерпимість до іновірців, християн та іудеїв в т.ч., аж до джихаду...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Іслам

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:50

В індусів є хороша історія про 3-х сліпих і слона. Її дуже часто приводять коли хочуть пов’язати різні релігії. Думаю ви мали би її чути. В цьому питанні слон можливо дійсно один. Але питання чи той сліпець який мацав ноги на кожне дерево не буде казати, що то Слон? і передавати знання про Слона учням заставляючи їх мацати тополі? А інший буде вчити гладити зміїв замість хобота. То чи їхні учні будуть вивчати одного і того самого Слона? Очевидно, що ні.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Іслам

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:50

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Бо для мусульман - християни люди книги, які вірять в Аллаха, але просто ще не дозріли до вчення Мухамеда. Їх за Кораном вбивати не можна.

Та ну? :)
В Корані ті цитати, які написані пізніше, є важливішими, якщо заперечують щось, що написано раніше (щось таке, як дещо з Нового Завіту заперечує дещо зі Старого), а не йдеться про взаємодоповнення цитат (як в нас часто в Біблії).

Так от, на початку говориться дійсно про повагу до людей Книги, а потім пропагується щораз то більша нетерпимість до іновірців, християн та іудеїв в т.ч., аж до джихаду...

Ви оце зараз про яку гілку ісламу говорите?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2016, 23:53

Wolodymyr писав:Ви оце зараз про яку гілку ісламу говорите?
Я про той справжній іслам, заснований Мухаммедом, а які і де вже потім в ньому єресі виникали - навіть не цікаво...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Іслам

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:56

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Ви оце зараз про яку гілку ісламу говорите?
Я про той справжній іслам, заснований Мухаммедом, а які і де вже потім в ньому єресі виникали - навіть не цікаво...

Ви Карузо в живу слухали чи вам сусід наспівав?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення ShMariam » 23 січня 2016, 00:10

Wolodymyr писав:
ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Ви оце зараз про яку гілку ісламу говорите?
Я про той справжній іслам, заснований Мухаммедом, а які і де вже потім в ньому єресі виникали - навіть не цікаво...

Ви Карузо в живу слухали чи вам сусід наспівав?

:)

Я читала і чула про іслам достатньо, що зрозуміти, де він справжній (по Корану), а де (на велике щастя для нас і для них) пішли єресі, літеплість і формальність.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Іслам

Повідомлення andrivovk » 24 січня 2016, 17:11

В цій дискусії я підтримую точку зору ShMariam
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення ShMariam » 08 березня 2016, 13:44

http://catholicnews.org.ua/chi-hristiya ... mu-zh-bogu
Гарний аналіз ситуації зі хрисламом
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Іслам

Повідомлення Міра » 08 березня 2016, 19:03

ShMariam писав:http://catholicnews.org.ua/chi-hristiyani-i-musulmani-poklonyayutsya-odnomu-i-tomu-zh-bogu
Гарний аналіз ситуації зі хрисламом

Як добре сказано!!
"Коли Емет нарешті зустрічає істинного Бога, Аслана, він соромиться колишнього служіння Таш. Ось його розповідь:

Але я сказав: на жаль, Господи, я не син Твій, але слуга Таш.
Він відповів: “Дитя, все, що ти зробив для Таш, я зарахую як службу мені” І не тому я прийняв твоє служіння, що ми з нею — одне, а тому, що ми — протилежні. Я й вона настільки різні, що якщо служіння мерзотне, воно не може бути мені, а якщо служіння не мерзотне — то воно не може бути їй. Отже, якщо хтось клянеться ім’ям Таш і тримає клятву заради правди, то він клянеться мною, не відаючи про те, і я винагороджу його. Якщо ж хтось робить зле в ім’я моє, нехай каже він: “Аслан”, але насправді він служить Таш. І Таш прийме його служіння. Чи зрозумів ти, дитя?"

Це те, про що я роздумувала -є католики, православні, що моляться, але повні ненависті до людей, а є мусульмани, повні любові до людей...
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33


Повернутись до “Інші релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість