різний Іслам

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

різний Іслам

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2014, 16:26

Слава Ісусу Христу!

недавно знову прочитав десь твердження про те, що "раніше християни молилися Аллаху". Зустрічаю це твердження неодноразово і завжди автори цитують, як і у нас Прочанка viewtopic.php?f=3&t=3129&start=30
прочанка писав:...Під час Золотої Орди Московія на три століття йде до етнічно споріднених народів фінно-угрів, яких збирали під свою владу ординські царі. У цей період на мову регіону робить величезний вплив тюркська мова (як частина взагалі величезного впливу Азії). Показовою є книга Афанасія Нікітіна (кінець XV століття) про «ходіння за три моря». Там автор запросто переходить із слов'яно-фінського койне Московії на ординську мову, різниці в них не бачивши, а закінчує свою книжку подячною молитвою: «В ім'я аллаха Милостивого і Милосердного і Ісуса Духа Божія. Аллах великий...»...

в оригіналі, кажуть, це звучить «Бісмілля Рахман Рахім. Іса Рух Уалло. Аллах акбар. Аллах керім».
Про запозичення термінології чи вільного переходу з мови на мову говорити можемо сміло і, зазвичай, людям, яких чіпляє слово Аллах у християн, подаю "шокуючу правду" про те, що українською це Слово перекладаємо "Бог". Для унаявнення сьогодні достатньо легко знайти християн, яким забороняють називати Бога "Аллах". Наприклад http://lenta.ru/news/2013/10/14/rules/
...Малайзийские христиане, которые составляют всего около девяти процентов населения страны, добиваются права употреблять слово «Аллах», потому что другого понятия для обозначения бога в языке просто нет. Оно использовалось на протяжении нескольких десятков лет даже в переводах Библии на малайзийский.
Власти с этим употреблением слова не согласны, потому что боятся, что оно приведет мусульман к предположению, что между христианским Богом и Аллахом нет никакой разницы....

однак... зацікавила мене тема тієї "разницы" в історичному контексті.
На вже цитованій угорі сторінці з нашого Форуму, я подавав думку якогось автора
о.Олег писав:... В то время общей для Московии и Орды была религия, являвшаяся гибридом ислама и христианства арианского толка (равно почитали Иисуса и Магомета), а разделение веры произошло с 1589 г., когда Москва приняла греческий канон, а Казань приняла чистый ислам...

Те, що Іслам розвивався, що і сьогодні у ньому існують різні течії і єресі зрозуміло.
От лише... нещодавно натрапив на цитату з Евлія Челебі http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B...0%B1%D1%96 і, якщо автор цитує (на 12 с. http://www.ihaal.com/Articles/XVcentury....clysms.pdf ) коректно, тоді природньо виникають деякі запитання.
Зацитую:
Чингиз-хан сказал: "Мы - люди общины. Только что удостоившись чести узнать веру ислама, я знаю, что Бог - един, и Пророк - истинный. А обычаям, о которых ты рассказал, мы научимся у какого-нибудь факиха, которого привезем из Бухары" . Услышав это, Муаз бен Джебель разгневался и забыл научить Чингиз-хана словам единобожия и веры, молитве: "Выйдя из тщетной веры и войдя в веру истинную, я верую, в святого Ису, раба Божиего, и его мать, деву Мерьем, и в четыре Книги" . В гневе он вскочил на коня и, преодолев множество трудностей, прибыл в светлую Медину

Про який тут Іслам?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: різний Іслам

Повідомлення ShMariam » 30 червня 2014, 20:35

о.Олег писав:Про який тут Іслам?
З повагою, о.Олег

Очевидно, про гібрид... Зрештою, в той час було добре відоме християнство. Цікаво, а така унікальна релігія %) з'явилася саме на тій території чи ще десь була?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: різний Іслам

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2014, 21:37

ShMariam писав:
о.Олег писав:Про який тут Іслам?
З повагою, о.Олег

Очевидно, про гібрид... Зрештою, в той час було добре відоме християнство. Цікаво, а така унікальна релігія %) з'явилася саме на тій території чи ще десь була?

так розумію, посилання не відкривається, тому занесіть в пошуковик Евлія Челебі - не думаю, що повторите запитання про територію.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Інші релігії”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей