Ліна Костенко

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Ліна Костенко

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2011, 08:38

пропоную з цієї нагоди
Вийшла нова книга Ліни Костенко "Мадонна перехресть". Читайте інтерв"ю з поетесою (нижче уривки).

Доки ж ці пута, пора і звільнить.
Де ж ви, мої золоті пасторалі?
Літо літає і осінь дзвенить.
Розпач накручує чорні спіралі.
Де ж мого слова хоч би хоч луна?
Знову пішла Україна по колу.
Знову і знову, ще раз у ніколи?!
Хочеться чуда і трішки вина.

http://www.day.kiev.ua/216071

Ліна КОСТЕНКО: — Як ви знаєте, панує думка, мовляв, зараз головне — економіка: дешевий газ, добробут народу, а потім розпочнеться розквіт культури. Неправда.... Так от, гуманітарна аура нації повинна бути насамперед. (Одинадцять років тому я читала доповідь на цю тему в Києво-Могилянській академії. А гуманітарної аури нації як не було, так і немає.)

Камю сказав, що світ ділиться навпіл: на чуму та її жертв. І наше завдання — не стати на бік чуми.

Ми і стали шістдесятниками, тому що були когортою. Нас об’єднували спільні цінності та взаємоповага. Не знаю іншого покоління після нас, щоб так поважали один одного.

Справжні справи починаються із солідарності та поваги один до одного, чого тепер немає.

Не судитимемо, а думатимемо. Насамперед слід думати, а то сьогодні такі швидкі присуди. Давайте будемо глибшими і поряднішими. Даль казав (дуже люблю цього благородного чоловіка): «Чая в своем противнике порядочного человека». Коли сперечаєтесь з кимсь, сподівайтесь, що він — чесна людина. Якщо ж ні, тоді вже ставте на місце й боріться. Бо не варто суспільство засмічувати ворожістю.

Один кавказець сказав, що можна прожити без вугілля, а без гідності — ні. Білогвардійський генерал Корнілов також говорив: «Я ничего не боюсь, кроме позора России». Коли у нас з’являться люди, які нічого не боятимуться, крім ганьби України, тоді буде Україна. Я сподіваюся, що це будете ви, молоді.

Оксана ПАХЛЬОВСЬКА, письменниця, культуролог, завідувачка кафедри україністики Римського університету «Ла Сап’єнца»:

На запитання «Чому нині Україна в такому стані?» Новодворська відповіла коротко: «Тому що герої національно-визвольних змагань — у могилах, а їхні нащадки — на пляжі».

поговорити про творчість Ліни Костенко :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 26 вересня 2011, 15:00

Я чомусь не сприймаю як піарять ту тьотю. Правда її тільки пару сторінок прочитав.
Але чомусь від неї всі в такому захваті.
Цікаво буде почитати думки її фанів, тобто в цій темі.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: Ліна Костенко

Повідомлення KiYr » 26 вересня 2011, 21:46

andrey s. писав:Я чомусь не сприймаю як піарять ту тьотю. Правда її тільки пару сторінок прочитав.
Але чомусь від неї всі в такому захваті.
Цікаво буде почитати думки її фанів, тобто в цій темі.

На мою думку нічого особливого її творчість собою не представляє тому і піарять.Просто зараз сильний дефіцит справжніх талантів,а як кажуть на безрибї і рак риба.А порівняйте скажімо Ліну Костенко і Василя Стуса,якого ніхто не піарив,проте як цінили.А найбільшим і найкращим критиком була радянська каральна машина-чим більший генієм духу і слова була людина,тим більше проблем мала.Для мрійливих і відірваних від землі дівчаток Костенко якраз те що треба.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Ліна Костенко

Повідомлення luksander » 26 вересня 2011, 22:07

А дівчатка що, не люди? :oops:
Пісня на ось ці слова
Осінній день, осінній день, осінній!
О синій день, о синій день, о синій!
Осанна осені, о сум! Осанна.
Невже це осінь, осінь, о! — та сама.
Останні айстри горілиць зайшлися болем.
Ген килим, витканий із птиць, летить над полем.
Багдадський злодій літо вкрав, багдадський злодій.
І плаче коник серед трав — нема мелодій...

є для мене синонімом ностальгії за МИНУЛИМ...
та й не дивно, адже ми з пані Ліною земляки, то й Осінь відчуваємо подібно...

П.С.пану KiYr, заглянте сюди:
http://www.bards.ru/archives/part.php?id=8497
:Rose:

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: Ліна Костенко

Повідомлення KiYr » 26 вересня 2011, 22:55

П.С.пану KiYr, заглянте сюди:
http://www.bards.ru/archives/part.php?id=8497

Не один раз читав чи дивився інтервю з різними творчими людьми кіно,театру,художниками. І не в одного виринали фрази,що справжній митець,чи творча людина не може і не буде морально поводитись, бо це частина його життя,в неморальному і розгульному житті вони черпають матеріал для творчості.Коли їх запитували про вживання наркотиків,алкоголю,чи неперебірливість в задоволенні певних потреб відповідь була приблизна така- "я ж людина творча...." і т.д. То невже творчі люди повинні важати,що в них такі привілегії,бо бачте ми "простяки" не вмієм відчувати справжній смак життя?

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Georgij » 27 вересня 2011, 08:05

Я дуже поважаю Л.Костенко, перш за все, за правдивысть, чистоту цiнностей, може трохи i дiвчачу мрiйливiсть, але це "чисте, незыпсуте епохою" мистецтво. В мене передчуття, що якщо буде така Украiна, про яку сумуэ Костенко, то тодi у школах майбутнього будуть викладати Л.Костенко, як класику укр. поезii.
Менi завжди до вподоби ii смуток по чистый дюбовi до Украiни... Вона правдива. Подiбно сумую я теж...
Знову пішла Україна по колу.
Знову і знову, ще раз у ніколи?!
Хочеться чуда і трішки вина.
Вина я не хочу, але хочу чуда :) та Божой ласки...
Признаюсь, але я ще замало прочитав творыв Л.К.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Ліна Костенко

Повідомлення luksander » 06 жовтня 2011, 20:09

Просто коротенька
Біографія

Народилась у родині вчителів.

У 1936 році родина перебралась із Ржищева до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу.

Після закінчення середньої школи навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом — у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в 1956 році.

Була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на межі 1950—1960-х років. Період так званих «шестидесятників» створив новітні стилі в українській літературі, змусив творити щось нове, атипове, щось авангардне, але, як і завше, безжальне та максимально критичне щодо влади та тодішнього режиму.

Збірки її віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958) викликали інтерес читача й критики, а збірка «Мандрівки серця» (1961) не лише закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім'я поміж визначних майстрів української поезії.
Ліна Костенко 2006 року

На початку 1960-х брала участь у літературних вечорах київського Клубу творчої молоді. Починаючи з 1961, її піддавали критиці за «аполітичність», був знятий з плану знімання фільм за сценарієм Л.Костенко «Дорогою вітрів».

8 квітня 1963 р. на ідеологічній нараді секретар ЦК КПУ з ідеології А.Скаба заявив: «Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М.Вінграновського, І.Драча, Л.Костенко». Це був сигнал до погрому покоління шістдесятників.

1963 — зняли з друку книжку віршів Л. Костенко «Зоряний інтеґрал», книжку «Княжа гора» зняли з верстки.

У ці роки вірші Л.Костенко публікували журнали в Чехословаччині, ґазети в Польщі, і лише зрідка — в Україні. Її вірші ходили в «самвидаві».

1965 — Л.Костенко підписала лист-протест проти арештів української інтеліґенції. Була присутня на суді над М.Осадчим і М.Зваричевською у Львові. Під час суду над братами Горинями кинула їм квіти. Разом з І.Драчем звернулася до редакції журналу «Жовтень» (тепер «Дзвін») і до львівських письменників з пропозицією виступити на захист заарештованих. Письменники не зважилися на протест, але подали в суд клопотання з проханням передати на поруки Б.Гориня як наймолодшого з заарештованих. Усе це не вплинуло на перебіг судів, але мало величезне моральне значення.

Травень 1966 — у Спілці письменників України, де таврували «націоналістичних відщепенців», частина молоді влаштувала овацію Л.Костенко, яка відстоювала свої позиції і захищала І.Світличного, О.Заливаху, М.Косіва і Б.Гориня.

1968 — написала листи на захист В.Чорновола у відповідь на наклеп на нього в ґазеті «Літературна Україна». Після цього ім'я Л.Костенко в радянській пресі довгі роки не згадувалося. Вона працювала «в шухляду».

1973 — потрапила до «чорних списків», складених секретарем ЦК КПУ з ідеології В.Маланчуком. Лише 1977 року, після відходу В. Маланчука, вийшла збірка віршів «Над берегами вічної ріки», а 1979-го, за спеціальною постановою Президії СПУ, — історичний роман у віршах «Маруся Чурай», що пролежав без руху 6 років. За нього поетеса 1987 року була удостоєна Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка.

Перу Л. Костенко також належать збірки поезій «Неповторність» (1980) і «Сад нетанучих скульптур» (1987), збірка віршів для дітей «Бузиновий цар» (1987).

Поема «Берестечко» з ілюстраціями Георгія Якутовича, видана видавництвом «Либідь» 2010 року, мала загальний тираж 14 тис. примірників, а збірка «Гіацинтове сонце», впорядкована Ольгою Богомолець, розійшлася тиражем 5 тис. прим.; на додруковування додаткового тиражу, за словами директора видавництва Олени Бойко, упорядниця згоди не дала.

2010 року вийшов перший роман Л.Костенко — «Записки українського самашедшого».

На початку 2011 року у видавництві «Либідь» планують вихід поетичної збірки Л.Костенко «Ріка Геракліта», куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій. Того ж року у тому ж видавництві запланована до видання монографія про Ліну Костенко «Є поети для епох» авторства Івана Дзюби. Очікують, що книжка вийде ближче до ювілею автора — (26 липня 2011 року І.Дзюбі виповниться 80)
Библиография

Романи
• «Записки українського самашедшого» (Київ, А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2010)

Поеми
• Маруся Чурай
• Берестечко
• Дума про братів Неазовських
• Скіфська одіссея
• Сніг у Флоренції

Поезії
• "Вже почалось, мабуть, майбутнє..."
• Віяло мадам Полетики
• "Життя іде, і все без коректур..."
• "На конвертики хат літо клеїть віконця,як марки..."
• "Моя любове! Я перед тобою..."
• "Мій перший вірш написаний в окопі..."
• "Очима ти сказав мені: люблю..."
• Пастораль ХХ сторіччя
• Пелюстки старовинного романсу
• Пісенька з варіаціями
• "Послухаю цей дощ. Підкрався і шумить..."
• "Розкажу тобі думку таємну..."
• Світлий сонет
• "Старенька жінко, Магдо чи Луїзо!..."
• "Тут обелісків ціла рота..."
• Українське Альфреско
• "Умирають майстри..."
• "Хай буде легко. Дотиком пера..."
• "Чекаю дня, коли тобі скажу..."

Кіносценарії
• «Перевірте свої годинники» (1963, спільно з А.Добровольським) — про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм знятий 1964 року, але на екрани не вийшов. Він був так перероблений під назвою «Хто повернеться — долюбить», що Л.Костенко відмовилася від авторства.
Титулы, награды и премии

* Почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія».
* Почесний доктор Чернівецького національного університету (2002).
* Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка (1987, за роман «Маруся Чурай» і збірку «Неповторність»)
* Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги (2000).
* Нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1992) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (березень 2000).
* Відмовилась від звання Героя України, відповівши: «Політичної біжутерії не ношу!»
Ссылки

http://www.umoloda.kiev.ua/number/320/164/11594/
http://www.viche.info/journal/1881/?feed
http://www.dt.ua/newspaper/articles/42848
http://www.day.kiev.ua/290619?idsource= ... inlang=ukr
http://kostenko.electron.com.ua/

http://www.livelib.ru/author/198477
:Rose:

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Georgij » 06 жовтня 2011, 20:27

От спасибі, при нагоді, а то тзараз ривками на сайті, ремонт роблю :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 06 жовтня 2011, 20:44

НуУУУ. вже якось більше знаю про цю Українку.
Можливо якось і почитаю щось, з її творчості. Багато товаришів про її творчість кажуть не зовсім погано, а навіть добре.
Но , почитавши її біографію, я подумав, що вона хоче бути депутатом. :pardon:
Хоч я тут майже без сарказму, радий, що є творчість в Україні.
Головне, щоб по собі залишила такий самий(або кращий) слід.
Головне випробовування поета, це смерть.(звичайно дай Боже Костенко многая і благая літ, я не про то.)
Тобто чи безсмертною буде її творчість.
А Т.Г. Шевченка хтось піарив, так як ми Його бачим сьогодні???.(це тупе порівняння, я розумію).
Піар коштує грошей. І я сподіваюсь, що Л.Костенко не продасться, або бере гроші у Українців.(Тут не у грошах справа. Я зараз не за творчість.)
Пробачте за цинізм. :oops:
А хто з чоловіків може щось порадити, який твір, чи збірку???(звичайно при умові, що раднику сподобалось)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Ліна Костенко

Повідомлення luksander » 06 жовтня 2011, 21:38

пане Андрій, а звідки ноги ростуть у твердження, що Ліну Костенко - піарять? :Search:
і
якщо Ви вважаєте, що у пані Ліни є шанс бути вибраною до ВР під час наступних виборів, то який же Ви цинік? Ви - рафінований ідеаліст :roll: і безнадійний оптиміст! :Yahoo!:
:Rose:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 06 жовтня 2011, 22:00

luksander писав:пане Андрій, а звідки ноги ростуть у твердження, що Ліну Костенко - піарять? :Search:
і
якщо Ви вважаєте, що у пані Ліни є шанс бути вибраною до ВР під час наступних виборів, то який же Ви цинік? Ви - рафінований ідеаліст :roll: і безнадійний оптиміст! :Yahoo!:
:Rose:

Ну побачим, як то воно.. :pardon: (я цинічний ідеаліст-оптиміст :) )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Ліна Костенко

Повідомлення luksander » 07 жовтня 2011, 20:56

Olesia писав:Чи нас Господь почує усіх разом, коли так просить кожен про своє? (Ліна Костенко)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 08 жовтня 2011, 16:18

luksander писав:пане Андрій, а звідки ноги ростуть у твердження, що Ліну Костенко - піарять? :Search:

Я якось не відповів, пробачте. :oops:
З ящика(телевізора :) ), з газет, і взагалі, з багатьох джерел. Тобто можливо це все є наслідок її вдалої творчості, можливо, але до "самашедшого" про неї не балакали, так щоб я чув.(хіба в якихось там колах, інтелегенція, і все таке)
Тобто її редактор, чи хто там у неї, хто займається її творчістю, тобто пропиханням її творчості, що само по собі є нормальним в сучасності.(тут я з Шевченком не порівнюю, звісно...)
Само по собі, то є нормально, я тут не про те, що вона така і така.
Просто я якось сумніваюсь, що не знайдеться той "хтось", хто захоче то використати в своїх цілях.
Ну як казав, поживем і побачим.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Ліна Костенко

Повідомлення luksander » 09 листопада 2011, 22:13

andrey s. писав:
luksander писав: .........:Search:

Я якось не відповів, .....
Ну як казав, поживем і побачим.

Краще б Ви виявилися поганим прогнозистом... :(

і - ось:
Півні кричать у мегафони мальв —
аж деренчить полив’яний світанок…
Мій рідний краю,
зроду ти не мав
нейтральних барв, тих прісних пуританок.

Червоне й чорне кредо рукава.
Пшеничний принцип сонячного степу.
Такі густі смарагдові слова
жили в тобі і вибухали з тебе.

Слова росли із ґрунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона мені свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.

А хтось по ній прокопував рови.
Топтав, ганьбив нам поле найдорожче.
І сниться сон: пасуться корови —
сім тучних, але більше тощих.

Скубуть озиме, нищать ярину,
ще й гидять, гудять, ратицями крешуть.
Трагічна мово! Вже тобі труну
не тільки вороги, а й діти власні тешуть.

Безсмертна мово! Ти смієшься гірко.
Ти ж в тій труні й не вмістишся, до речі.
Вони ж дурні, вони ж знімали мірку
з твоїх принижень — не з твоєї величі!

Твій дух не став приниженим і плюсклим,
хоч слала доля чорні килими
то од Вілюйська до Холуйська,
то з Києва до Колими.

З усіх трибун — аж дим над демагогом.
Усі беруть в основу ленінізм.
Адже ніхто так не клянеться богом,
як сам диявол — той же шовінізм.

Як ти зжилася з тугою чаїною!
Як часто лицемірив твій Парнас!..
Шматок землі,
ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас.

Мій предковічний,
мій умитий росами,
космічний,
вічний,
зоряний, барвінковий…
Коли ти навіть звався — Малоросія,
твоя поетеса була Українкою!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 13:55

Записки сумасшедшого
http://www.e-reading.org.ua/bookreader. ... shogo.html
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 18 листопада 2011, 16:49

о.Олег писав:Записки сумасшедшого
http://www.e-reading.org.ua/bookreader. ... shogo.html

:) ,цікаво, чи "сАмашеджий" відзеркалює своє небажання бути "сУмашедшим", чи це кволе прагнення вирватись з рамок суспільного "ума", чи уникнення відповідальності в такий спосіб??? :D
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 17:12

andrey s. писав: :) ,цікаво...

а там всьо онлайн і прочитати можна :Rose:
для мене грішного той твір справляє важке враження :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 18 листопада 2011, 17:46

о.Олег писав:
andrey s. писав: :) ,цікаво...

а там всьо онлайн і прочитати можна :Rose:
для мене грішного той твір справляє важке враження :(
З повагою, о.Олег

Ну щось схоже, думав що після прочитання 50-60 сторінок мені стане цікавіше, і це послужить до прочитання всього.
.......Не послужило. :sorry: (можливо якось не в той час, і не в тому місці взявся за то..хто зна)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Sputnik » 11 жовтня 2012, 20:16

Особисто я, творів пані Костенко не читав, то ж не матиму права на осуд чи підтримку її творчості. Оптимальний варіант у моєму випадку, зайняти нейтральну позицію. :) Наскільки мені відомо, школярі зараз захоплюються її творчістю, та частенько цитують її різноманітні висловлювання (які інколи бувають вирізаними із контексту).
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення andrey s. » 11 жовтня 2012, 20:55

Sputnik писав:Особисто я, творів пані Костенко не читав, то ж не матиму права на осуд чи підтримку її творчості. Оптимальний варіант у моєму випадку, зайняти нейтральну позицію. :) Наскільки мені відомо, школярі зараз захоплюються її творчістю, та частенько цитують її різноманітні висловлювання (які інколи бувають вирізаними із контексту).

Я також мало знайомий з її творчістю. Але очевидно що талант має, талановитий автор.
Чи особисто мені подобається чи я сприймаю її.., мова за це не йде, і я не критик :pardon: .
Вона особистість , і цим все сказано .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Злий Іван » 11 жовтня 2012, 22:04

"Записки" - записані власні думки і спостереження (мої). Нічого нового для мене, але подано прекрасно.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Sputnik » 11 жовтня 2012, 22:41

Злий Іван писав:"Записки" - записані власні думки і спостереження (мої). Нічого нового для мене, але подано прекрасно.

Ото ж бо й воно. Подати інформацію - це теж мистецтво. Л. Костенко намагається пропустити власний життєвий досвід крізь призму екзистенціальних категорій, які гарно висловлені, згідно літературних канонів.
Cogito, ergo sum

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення vitalko » 12 жовтня 2012, 09:04

"Крила" у викладі Богдана Сильвестровича:

http://www.youtube.com/watch?v=RFgceFm5qc4
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Олюнька » 16 жовтня 2012, 13:18

А мені подобається творчість Ліни Костенко. Просто люблю думаючих людей, які звикли до всіх життєвих ситуацій мати власну позицію і не боятися її представити іншим.
І записки самашедшого колись читала, ще й нотаток багато зробила :wink:
http://dyvensvit.org/blog-oli-molochij/1927-chytajuchy-linu-kostenko
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення vitalko » 16 жовтня 2012, 15:01

Олюнька писав:А мені подобається творчість Ліни Костенко. Просто люблю думаючих людей, які звикли до всіх життєвих ситуацій мати власну позицію і не боятися її представити іншим.
І записки самашедшого колись читала, ще й нотаток багато зробила :wink:
http://dyvensvit.org/blog-oli-molochij/1927-chytajuchy-linu-kostenko


Ага, читав на вихідних, і дуже пожалів, що нема біля мене олівця, бо рука так і тягнулася щоб попідкреслювати цитати.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Ліна Костенко

Повідомлення Олюнька » 18 жовтня 2012, 15:03

Цей твір, як в її вірші, залежно як дивитися, хоча мені під кінець нуднувато було дочитувати :oops:

На світі можна жить без еталонів,
по-різному дивитися на світ:
широкими очима, з-під долоні,
крізь пальці,
у кватирку,
з-за воріт.

Від цього світ не зміниться ні трохи,
А все залежить від людських зіниць:
В широких відіб'ється вся епоха -
У звужених - збіговисько дрібниць.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2015, 21:54

сьгодні Ліні Костенко 85 :Rose:
Многая Літ, Благословення Господнє!
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ліна Костенко

Повідомлення о.Олег » 20 березня 2015, 00:21

Еспресо.TV пропонує найцікавіші цитати видатної української письменниці про жіночність, кохання та свободу.

1. Людям не те що позакладало вуха – людям позакладало душі.

2. У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковна.

3. Те, що діється тепер у світі, – це кошмар, що приснився людству. Потім його назвуть Історією і приплюсують до попередніх кошмарів.

4. Марудна справа – жити без баталій. Людина від спокійного життя жиріє серцем і втрачає талію.

5. Критична маса катастроф заклинює до неможливості їх сприймати.

6. Демократія тим і добра, що при демократії не держава руйнує людину, а людина будує державу.

7. Жінки довше переживають образу, незалежно від того, вони образили чи їх ображено.

8. Жінка як музика: її можна любити, навіть не дуже розуміючи.

9. Важко любити розумну жінку. Завжди боїшся впасти у її очах. Жінка втрачає на інтелекті, лише коли вона кохана. Так що бажано підтримувати в ній цей стан.

10. І хто б там що кому не говорив, а згине зло і правда переможе!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей