УПА

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: УПА

Повідомлення Just_me » 16 жовтня 2012, 10:52

о.Олег писав:но-но ображати науку історію! :)

Не науки історії (до неї я ставлюся більш, ніж позитивно, бо це наука інтелігентів), а наука історією. Історія - добра наука, але приведіть мені приклад, де б вона навчила народи чомусь? Як воювали, так і воюють, як ненавиділи, так і ненавидять, як спустошували, так і спустошують. Якою спустошливою І Світова не була для Європи, а держави таки затіяли Другу і свого часу мало не розпочали третю. :pardon:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УПА

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2012, 11:16

Just_me писав:
о.Олег писав:но-но ображати науку історію! :)

Не науки історії (до неї я ставлюся більш, ніж позитивно, бо це наука інтелігентів), а наука історією. Історія - добра наука, але приведіть мені приклад, де б вона навчила народи чомусь? Як воювали, так і воюють, як ненавиділи, так і ненавидять, як спустошували, так і спустошують. Якою спустошливою І Світова не була для Європи, а держави таки затіяли Другу і свого часу мало не розпочали третю. :pardon:

думаю таки навчилися: перестали починати війни - просто воюють. Безперервно. Економічно, політично, військово... - де як спроможаться. І судять, Олю, не переможців (як Ви десь тут на прикладі Хорватії розповідали) - як і завжди: судять тих, кого можуть засудити ті, хто має таку потребу і може собі це дозволити на данний момент. Тому не думаю, що не варта критично відноситись до такого роду осудів/присудів (як там в Грібоєдова: "А судьи кто?") - брати їх за чисту монету. А це, знову ж, взиває до знання суті того, що відбулось/вається, до вивчення, до аналізу, що у свою чергу зумовить можливість сказати: тут - так, а це - брехня міжнародного/інших трибуналу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: УПА

Повідомлення Just_me » 16 жовтня 2012, 11:39

о.Олег писав: І судять, Олю, не переможців (як Ви десь тут на прикладі Хорватії розповідали) - як і завжди: судять тих, кого можуть засудити ті, хто має таку потребу і може собі це дозволити на данний момент. Тому не думаю, що не варта критично відноситись до такого роду осудів/присудів (як там в Грібоєдова: "А судьи кто?") - брати їх за чисту монету. А це, знову ж, взиває до знання суті того, що відбулось/вається, до вивчення, до аналізу, що у свою чергу зумовить можливість сказати: тут - так, а це - брехня міжнародного/інших трибуналу
З повагою, о.Олег

Судять, судять. У таких війнах судять і переможців, і переможених. І стосовно УПА теж, і стосовно хорватської операції: жертви були, і були зовсім безневинні. Так само, як і були результати боротьби проти окупантів. Проблема в тому, що тут одночасно всі мають і не мають рації. І Трибунал її має - цивільне сербське населення таки постраждало - і народ має - тисячі вбитих і зниклих безвісти його представників тільки через те, що вони хотіли реалізувати своє право жити на власній землі, а це право, як не дивно, їм довелося виборювати. Те саме з ОУН-УПА: страждали мирні жителі за те, що хтось хотів реалізувати націотворчу та державотворчу ідею, водночас із тим та ідея мала потребу бути реалізована. Це не помилка історії, це її парадокс. І цей парадокс має і матиме місце незважаючи на те, що був тисячу і один шанс зробити із нього висновки.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УПА

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2012, 11:49

Just_me писав:Судять, судять. У таких війнах судять і переможців, і переможених...

а хто судив (стратив чи заточив у вязницю за злочини проти людства керівників з) США, Китай, Росію тощо? Ні, Олю - розумію, про що Ви, але це справжні переможці судять тих, кому здається, що вони є переможцями, а насправді є переможеними не менше, аніж ті, з ким їх стравила до бойні історична минувщина, перерозподіл світу, провокатори тощо. Тому і кажу - знати/вивчати історію таки треба. Як і розуміти, що завжди знайдеться саме той переможець, який буде судити і писати історію під себе. Що не означає, що "я" маю з таким станом речей погодитися - Бог таки Є
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: УПА

Повідомлення andrey s. » 16 жовтня 2012, 22:31

Звичайно воно добре знати минуле....., справді добре . По крайній мірі так кажуть :pardon: , типа незнаєш минулого - не маєш майбутнього.
Але щось у цьому рівнянні не клеється, іто дуже не клеється. Що з теперішнім ? Просто нам пишуть історію, а не ми це робим. І як наслідок нам роблять майбутнє, а ми просто приймаєм у цьому участь, в нашій історії ми просто приймаєм участь, а не робим її.
Тому і потрібні постаті, щоб творити історію, майбутнє.
То все про що балакаєм є добре, але серед цього можна втратити себе, і це тільки за те щоб рахуватись в спільноті Євро ?? (пробачте, але це дуже не далекоглядно, і це не моя приватна думка ) Щоб вони поглянули на нас по іншому (я про Поляків ).... . Невже думаємо що будемо гідніші в їх очах, нас визнають на НЕ офіційному рівні. Розчарую..., цього не станеться, а й навіть воно не потрібно. Хіба це мета ? Бути собою, Україною, от мета. У відносинах між державами існує тільки офіційний рівень, решта це комплекси неповноцінності. Ми встидаємось десь там...бути собою. Частіше це так, ніж ні.
Дуже потрібно знати свою історію.., щоб її самому написати , і головне акцентувати на виграшних для нас моментах. Згадувати і негатив ( це історія, а ми люди :pardon: ), але пишатись позитивом. Я проти перегибів у цьому, бо правда всерівно виявляється.
Нічого не буде мати сенсу і не почнеться без цієї умови. Потрібен не Бандера чи Шухевич, а люди з такими якостями, харизмами якщо завгодно. УПА звичайно добре, але в сучасності потрібно більше (але не будемо мати нічого.., якщо забудемо чи спаплюжимо мале , з чого все починалось ) .
Сумно, що..., на фоні матеріалізму всяка ідея просто губиться, а якщо простіше то купується (або як варіант ;має меркантильний інтерес ). Але я Вірю в чудеса , і Надіюсь на це.
В країні де така помітна різниця (контраст ) між багатими і бідними, ціла прірва між ними.., можливий тільки один розвиток подій. Наприклад в Індії прірва така сама , навіть більша (між баг. і бід. ), але там більше духовного ( воно так, пробачте :pardon: ) ніж у нас, а тому такий розвиток подій малоймовірний.
Якщо духовність Українців впаде, то більше нічому буде стримувати цю "лавину ". І аж тоді можливо появиться якась постать.
Влада не зможе довго балванити "лекторат", це тільки питання часу. Так вже склалось..., що люди бояться тільки смерті, це реальний і вагомий аргумент, решта можна оспорити в суді.
Можливо і справді кров мусить проитись , але тоді смутні часи настануть.
Тому я покладаюсь на Бога і розумію що на все Його Воля .
Я реально не політик і не історик, то так, думки сантехніка , і Бога я боюся.
Дякую :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей