Єврейські корені християнства

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення kvantum » 22 грудня 2011, 10:48

andrey s. писав:
kvantum писав: "Духовно усі ми семіти".

Світися- світися, Новий Єрусалиме..... :)
Так, приймаючи Христа як Спасителя, ми є Юдеями(вибраним народом) за Духом, що само по собі ніяк не впливає на Українську Духовність негативно.
Правда щоб це розуміти суто з Богословскої т.з., треба трошки почитати... :pardon:
А ближнього потрібно Любити, і хочаб почати з того, щоб не паносити його, якщо це навіть негативний праобраз Єврея.
Бо навіть у негативному ми нічим не кращі, а особливо коли "паносим" їх.
Всетаки того Фірташа так люблять :) , але зізнатись у цьому соровно, що інших також люблять :wink: , тому і засуджують інших поєднуючи як заманеться з ним.
Не комплексуйте :D , зверніться до фахівців, вони поможуть. Від ненависті до Любові один крок, або хто сварить-той Любить :Yahoo!: .(сам не зрозумів останню тезу :D :oops: )
Дякую. :Search:

andrey s. писав:
kvantum писав: "Духовно усі ми семіти".

Це Ваше право бути віруючим християнином і асоціювати себе з юдейським вибраним народом...
Насамперед я ближнього поважаю, а щодо, як ви висловилися "поносити", це ваше сприйняття вертепного героя гуморестичного жанру. Як на то пішло, щоб не "поносити" іншого, важаю вам слід не читати книжки Л.Глібова, О.Вишні де вони теж глузують на людськими вадами і варта згадати наших геніїв І.Франка "не пора", Т.Шевченка "Розрита могила" де так вже відверто висловлюється думка на певні нації, теж стріть зі своєї пам"яті їхній величаві образи, щоб часом не "запоносили" ваш юдейський дух... :pardon:
і про яких ви фахівців натякаєте, радите звернутися до етнофолькльористів, щоб переробили сценарії вертепу з жида зробили щирого благодійника, а з Ірода пестливу вівцю?! чи до соціальних працівників, щоб з дитячого садочка в маленьких українцях виховували присутність юдейського духу?!
Дякую.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення andrey s. » 22 грудня 2011, 19:46

kvantum писав:Це Ваше право бути віруючим християнином і асоціювати себе з юдейським вибраним народом...
Насамперед я ближнього поважаю, а щодо, як ви висловилися "поносити", це ваше сприйняття вертепного героя гуморестичного жанру. Як на то пішло, щоб не "поносити" іншого, важаю вам слід не читати книжки Л.Глібова, О.Вишні де вони теж глузують на людськими вадами і варта згадати наших геніїв І.Франка "не пора", Т.Шевченка "Розрита могила" де так вже відверто висловлюється думка на певні нації, теж стріть зі своєї пам"яті їхній величаві образи, щоб часом не "запоносили" ваш юдейський дух... :pardon:
і про яких ви фахівців натякаєте, радите звернутися до етнофолькльористів, щоб переробили сценарії вертепу з жида зробили щирого благодійника, а з Ірода пестливу вівцю?! чи до соціальних працівників, щоб з дитячого садочка в маленьких українцях виховували присутність юдейського духу?!
Дякую.

Або лижі не їдуть, або ми взагалі про різне.
З того що Ви написали, я взагалі навіть цього не торкався. І доречі ніякого глузування з "вертепного жида" я не бачу, от не бачу і все. :pardon: (звісно, можна довести до абсурду все, і пристосувати під будь що. )
Я взагалі цього не торкався, так що не старайтесь.
Відповідав на конкретні цитати допису п.Петра, де побачив .....ну то вже моє, я все написав, що вважав за потрібне.
Суть написаного, якщо в двух словах; Ми нічим не кращі за Євреїв, щоб так виражати свою зверхність.
п.kvantum , та я Українець :) , не Єврей.
Навіть не знаю, як сказати....але я Кращим Українцем не стану, якщо буду зневажати Єврея, і аналогічно не шукати якись антисимізм у інших Українцях, особливо якщо його там нема. :D
Але в контексті Історії Спасіння, того до чого прямуєм, нема націй чи народностей, і сумно коли всіх котів вішають на Євреїв.
Особисто я бачу багато символічних тотожностей в Історії відносин Бога і вибраного Ним народом, з конкретно собою, з люцтвом в цілому.
Но ці думки нема сенсу продовжувати, якщо звернути увагу на Ваше розуміння, на те, на чому акцентуєте.
Ми просто балакаєм про різне, напевне я не здатен Вас зрозуміти...ну то пробачте вже мені за то. :)
Справа(проблема) не у Євреях, а у нас, і цим все сказано.( саме це бачу в статті керівників УКУ)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення solist-vokalist » 25 грудня 2011, 10:22

Якщо проаналізувати Інтернет, то очевидним стає ставлення громадськості до ций, мяко кажучи, дивних заяв представників Церкви. В коменатарях до новини про це, численні обурення, чимало відвертих, подекуди і образливих, коментів щодо УКУ і зокрема о. Гудзяка. Уже й друковані та інтернет-зм встигли опублікувати матеріали, де в пух і прах розносять ідею Гудзяка. Реакція суспільства вкрай негативна... зрештою і не доводилось чути від кого-небуть схвалення таких дивних ініціатив... Тому дискувати тут, власне, немає про що... більшість в цьому питанні однодумці.

Питанння в тому - для чого було свідомо напередодні свят псувати українцям настрій... Для чого було взагалі робити ці заяви... Це свідоме бажанян догодити спонсорам, пропіаритись чи просто банальна недалекоглядність???????

Про це написали практично всі Інтернет-ЗМІ, а отже пляма ганьби впала на всю нашу Церкву. Зрештою і в заголовках нерідко замість УКУ писали уніатська церква. Особливо зловтішаються з таких ляпів провославні, мовляв, що з тих уніатів взяти - ше би шо придумали... маячню несуть...

Журналісти і громадськість відреагували миттєво... Дивує чому немає реакції Блаженнійшого Святослава???? Невже він розділяє написане Гудзяком?? А якщо ні, то нехай би була про це заява, яка осджує інціативу ректора УКУ, або ж принаймні, засвідчує, що це лише його особиста позиція і позиція співавторів того звернення, але аж ніяк не УГКЦ. Тоді це буде пляма не на репутації всієї Церкви, а лише чергове плямище не репутації особисто Гудзяка.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 25 грудня 2011, 13:42

solist-vokalist писав:... Дивує чому немає реакції Блаженнійшого Святослава????...

а... чому Папа не оскаржує? Невже не лише Блаженнійший Святослав підтримує? :D
чи, може, варта розуміти, що людина/люди може/ють мати свою думку і її висловити? :D
було б смішно... :(
світ дуріє, роздмухує, додумує, доводить до абсурду... - чому б мав зі світом дуріти +Святослав?
чому я грішний мав би перейматися всім, що собі дозволять висловити в УКУ чи відповісти в інтернет-ЗМІ?
ой...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michael_Zbr
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 03 грудня 2010, 22:29

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Michael_Zbr » 25 грудня 2011, 16:48

C.І.Х.
Однозначно не підтримую пропозицію о.Б.Гудзяка,хоча б тільки за те ,що-це були реалії тодішнього життя нашого народу:жиди,євреї в основному були торгаші,як відомо торгаш і збреше і надурить,що власне і передали наші предки.Мошко асоціюється у вертепах як жартівливий персонаж,який робив сценку цікавішою і на цю роль народ вибрав того хто найбільше підходив менталітету такого персонажу.Нічого образливого не бачу.
І хотів би щоб це не роздмухувалось і не робили з цього сенсацію і,вибачте,не "висосували з пальця".А про Блаженішого Святослава - просто абсурд ,людина такого рангу не повинна опускатись до публічного обговорення чиїхось думок,це ж не офіційна пропозиція УГКЦ щоб Блаженіший коментував
Дякую!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення andrey s. » 25 грудня 2011, 17:02

solist-vokalist писав:
Питанння в тому - для чого було свідомо напередодні свят псувати українцям настрій... Для чого було взагалі робити ці заяви... Це свідоме бажанян догодити спонсорам, пропіаритись чи просто банальна недалекоглядність???????

Про це написали практично всі Інтернет-ЗМІ, а отже пляма ганьби впала на всю нашу Церкву. Зрештою і в заголовках нерідко замість УКУ писали уніатська церква. Особливо зловтішаються з таких ляпів провославні, мовляв, що з тих уніатів взяти - ше би шо придумали... маячню несуть...

Журналісти і громадськість відреагували миттєво... Дивує чому немає реакції Блаженнійшого Святослава???? Невже він розділяє написане Гудзяком?? А якщо ні, то нехай би була про це заява, яка осджує інціативу ректора УКУ, або ж принаймні, засвідчує, що це лише його особиста позиція і позиція співавторів того звернення, але аж ніяк не УГКЦ. Тоді це буде пляма не на репутації всієї Церкви, а лише чергове плямище не репутації особисто Гудзяка.


Слава Ісусу Христу!!!
Я просив би пояснити мені дещо. Справді, я чогось напевне не розумію, і зара спробую розважити на цю тему, так и мовити "по ходу".
Я прочитав статтю, яку отець написав, зробив це двічі :) .
Так, визнаю, що в якісь момент у мене склалось дивне враження, що справді якось це "вигон" так "карденально рубати".
Але всеж дочитав до кінця і спробував всетаки якось скласти все до купи.(мені з цим простіше, бо не маю предвзятості до отця Бориса Гудзяка.)

Мушу зізнатись, що вперше статтю прочитав бігло, і якось не "вїхав" у суть, і мене обурили самі коменти до неї, таке собі особисте Не сприйняття о.Бориса, і тільки.

Повернемось до суті.
Хіба у статті йдеться про те, щоб викинути вертепного персонажа Жида, змінити саму традицію, якій доречі не рік, і не два???(якби йшлося, і це було явно заявлено, то сам би був у шоці, і по крайній мірі би не виступав, а тихенько "дудів у трубочку", і молився щоб отець проснувся.
Нажаль знаю Не виспаних людей, які Є отцями. Хоч і від цього саме Таєнство священства не втрачається, просто "Не виспані".
Можливо би і написав, у стриманому від особистих нападок на ректора дусі, і цим гідно дав відповідь, обгрунтував саму безглуздість такої думки, і цим зробив більше, набагато більше , і набагато менше приніс цим смути в душі читаючих.
Так, саме в такому дусі, з тих хто висловив своє "фе", не спромігся це зробити ніхто. Бо висловили "фе" не думкам чи статті, а тільки в сторону ректора.
п.Прочанка тільки спромоглась надати інфу, і при цьому без особистих нападок.(даючи можливість самому вирішити, задуматись, почерпнути щось нове).

Послухайте, чи я впав в дитинстві на голову :pardon: , чи я просто позбавлений всякого особистого, що до о Бориса, і якось розумію про що він, що він хотів підняти на поверхність і подати на розгляд читача.
Доречі, а всетаки грамотно він написав, тобто сама ідея дуже мені близька по духу.
Звичайно я не бачу ніяких закликів до викидання жида з вертепу, от не бачу і все.
Мова йде за наше сприйняття цього образу, і тільки.(що само по собі є чудовим привідом поглянути на себе, через сам образ Жида, пропускаючи його через себе). Це не так складно насправді, і не потребує якихось навичок чи інструкцій.

Справді, якщо навіть розважати в богословскому руслі, то це є вірним підходом, бо справді, всі Християни покликані в Новий Єрусалим, а від так, в якісь мірі(символічно) є Жидами, так, саме Жидами які розпяли Ісуса, так і тими які Його прийняли і наслідують, так і тими, яких Бог вибрав.

А суто з буденної точки зору, то дуже потрібним є погляд на себе в цьому образі.
Знайти новітній персоніфікований образ лихварства, грошолюбства, корупції, підкупу та підступності – таким є духовне завдання для нашої спільноти на цей час Різдвяного посту. Інакше ми не помітимо, що всі ці виразки – в нас самих, у тій порочній стороні людської природи, що була ушкоджена гріхопадінням.

Без цього не зможемо ми й осягнути проблем нинішньої України, а разом з ними – проблем усього світу. У регіональних, мовних, конфесійних та будь-яких інших поділах, що терзають сьогодні тіло України, ми обов’язково побачимо відгомін нашої готовності таврувати іншого та заперечувати його гідність.

Отож пам’ятаймо, що без належної метаної – тобто радикальної зміни способу думання – зло й далі торжествуватиме, кинувши нам на розтерзання своє карикатурне опудало, натомість зберігши свою справжню природу нерозгаданою.

Як козаки Різдво святкували. Не Гоголь

"Христос рождається, щоб оновити колись упалий образ" – мовиться у наших службах у Передпразденство Різдва. Йдімо за Христом й оновлюймо "упалі óбрази", щоб стати спроможними оновити світ.

Тобто ми сміємось, чи там що, не з Євреїв як народу, а суто з образу який інтерпретувався на Україні з цього приводу, і коли хтось всетаки відчуває негатив до цього образу, то йому не завадить спробувати приміряти цей образ на себе, чи просто посміятись у такий спосіб ,і коли в цьому процесі вспливе якісь спогад, який ми забули виявити на Сповіді, то це є чудово, і явно не зашкодить нашій душі.
Так гумор посприяє іспиту совісті, яку всеж варто не втрачати, якщо навіть від неї одні проблеми і збитки, або її наявність асоціюється з лузерством чи слабкістю :oops:
І я впевненний що в більшості цей образ не асоціюється з якимось антисимізмом, впевненний що про це в ті моменти(вертеп) мало хто думав, призирав його, чи ще якось.

А ось у цьому вбачаю недоліки появи на світ цієї статті.
Тобто справді, можливо треба було подумати, чи варто писати цю статтю, зважаючи на реалії сприйняття , коли піднімаємо питання які ранять гріховність кожного зокрема, і це викликає викид негативу у відповідь, при цьому позбавляючи здатності думати чи зважати на суть.
І я не у захваті, коли піднімають питання антисимізму на загал, типа в дусі "охоти на відьм".
Можливо було слід подумати, що охочих, щоб перекрутити і подати по свому суть написаного завжди вистачає, а особливо коли ти ректор. :D

Але людоньки, безболісних змін не буває, і я вірю що о.Борис зважив на то(вище написане), і всетаки воно того було варта.( НО ОСТАТОЧНО ЦЕ ЧАС ПОКАЖЕ)
Бо якщо зважати на ці всі речі, то і писати не треба, а взагалі просто пропасти, щоб там хтось, чи якісь Православні не сказали чогось такого.( а якщо і висловляться, то що тут страшного, Православний то не діагноз, люди, то конфесійна приналежність, до Церкви Христової, між іншим.)

Стаття нормальна, але звісно далеко не Є Досконала, але я здатен здюжити її, і так, щоб мені то пішло на користь, а я, в свою чергу, не викинув купку негативу, у цей, без того повний всякого "фе" світ.

Доречі, у статті є цитати, які не належать автору, він тільки їх використав для подання думки.
Стаття викликала якусь реакцію, і це вже добре.
Але мені дивно, дивно що реакція тільки що до автора, що до самої статті майже не бачу. :pardon:

Дякую.
............
Доречі, тих 10000 евро від Фірташа і здача екзаменів(від о Бориса), які я отримаю за свій допис ніц не значать, я справді так думаю. :ROFL:
(ну це вже гон...пробачте. :oops: . Просто таку шизу бачу тут у деяких(без особистостей), кругом Фірташ і всі хотять йому дупу лизати, за ггггрошііі. Одні Запроданці кругом, людоньки, дивіться, куди світ котиться. :) )
Пробачте, це не по темі.....не спокушайтесь цим. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 25 грудня 2011, 19:22

Michael_Zbr писав:C.І.Х.
Однозначно не підтримую пропозицію о.Б.Гудзяка,хоча б тільки за те ,що-це були реалії тодішнього життя нашого народу:жиди,євреї в основному були торгаші,як відомо торгаш і збреше і надурить,що власне і передали наші предки.Мошко асоціюється у вертепах як жартівливий персонаж,який робив сценку цікавішою і на цю роль народ вибрав того хто найбільше підходив менталітету такого персонажу.Нічого образливого не бачу.
І хотів би щоб це не роздмухувалось і не робили з цього сенсацію і,вибачте,не "висосували з пальця".А про Блаженішого Святослава - просто абсурд ,людина такого рангу не повинна опускатись до публічного обговорення чиїхось думок,це ж не офіційна пропозиція УГКЦ щоб Блаженіший коментував
Дякую!

точніше і не скажеш
:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення KiYr » 25 грудня 2011, 23:35

Знайти новітній персоніфікований образ лихварства, грошолюбства, корупції, підкупу та підступності – таким є духовне завдання для нашої спільноти на цей час Різдвяного посту

А хто дасть гарантію,що цей видуманий новітній персофінікований образ лихварства не буде ображати когось інакшого? Адже цей, поки що теоретичний образ може існувати серед нашого суспільства у вигляді чисто конкретної особи чи групи осіб,яких скажімо обєднують спільні інтереси (гроші) і посади( депутати, банкіри,податківці,міліція, лікарі...),тобто презентувати тих, які славляться своїм хабарництвом та корупцією. Ці люди можуть теж ображатися і висловлювати свій протест,навіть подекуди досить справедливий,адже ця вертепна дійова особа буде проектувати негативне враження на ціле їхнє обєднаня,серед якого можуть бути і досить порядні громадяни,тоді це буде судження всіх під одну мірку,тобто нехристиянське...І напевно знов буде чергова стаття від УКУз наголосом шукати більш новіших та компромісніших образів в нашому вертепі. Але чи такі знайдуться?

Петро Тесля
початківець
початківець
Повідомлень: 43
З нами з: 12 лютого 2011, 10:27

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Петро Тесля » 31 грудня 2011, 20:36

Щиро дякую о. Олегові за бан (до речі, отче, якби я хотів за Вас помолитися - який Ваш небесний покровитель?)

З усіх, хто спробував мені опонувати, о. Олег володіє найбільш екзотеричною (такою що можна збагнути без особливих надзусиль) мовою, тому почну з відповідей о. Олегові.

"Сварка" за визначенням -" вербальний конфлікт зацікавлених сторін".
Оскільки священик Гудзяк (пробачте що назвав його "паном") і інші підписанти сумнозвісного Різдвяного заклику до вірних УГКЦ не є учасниками нашої бесіди,а мова саме про них, і вони б мали бути зацікавленою стороною, у бесіді відсутня зацікавлена сторона (хіба що вони когось вповноважили). Отже сварка за визначенням не можлива, рівно ж як і її провокування. Неможливо провокувати те, що не може відбутися.

Перейдемо до слідуючого:

О. Олег пише: "...думаю, зустрічалося мені грішному і слово знущальний, і слово образ."
О, так! Певно і те і інше слово таки зустрічаються в українській мові...але вони не зустрічаються в цій мові як словосоплучення "Знущальний образ".
Священик Гудзяк і підписанти не володіють українською мовою, коли вживають словосполучення "знущальний образ" у тому сенсі, котрий вони би хотіли нам нав"язати.
Порадимо священику і професору Гудзяку відкрити Словник Української мови і почитати, що
"ЗНУЩАЛЬНИЙ, а, е. Сповнений знущання, глуму; глумливий. Сміх той був не тільки заперечливий, але й знущальний (Іван Ле, Право.., 1957, 20).
Том 3, стор. 673.)
Якщо він мав на увазі, що образ жида є таким, над котрим знущаються , йому слід було б ужити "Образ знущання", або описово "образ, над котрим знущаються", або на крайній випадок ужити так модну тепер граматичну кальку з англійської (йому б це було ближче) - "знущаваний образ" - хай звучить трохи штучно, зате граматично вірно і Партіціп Цвай тут на свойому місці.

"Знущальний образ", отче Олеже, означає образ, котрий знущається, а не з якого знущаються. Див. виписку зи словника повище. От і тут можна перевірити: http://sum.in.ua/s/ZNUShhALJNYJ

Може "львівська трійця" хотіла донести до нас якийсь засекречений меседж, уживши ""Знущальний образ", але не відважилася СТРАХА РАДИ ЮДЕЙСЬКА :-) і все вийшло як банальна і вже порядком наоскомлена жидофільська апологія....хто зна? :-)

Тепер стосовно зауваги мені стосовно нібито мойого неповажливого ставлення до покійного нині папи Івана 23-го, його я назвав за його прізвищем Ронкаллі .

Знаєте, коли хтосЬ каже "МИ КОГОСЬ УБИЛИ", а саме так і лише так можна розуміти слова покійного :"ми знову розіп’яли Тебе ", то приходить на пам"ять те що МИ - це Я і ІНШІ ЗІ МНОЮ - займенник першої особи! Хай і множини. Не знаю чи доводилося покійному ще й раніше розпинати Ісуса Христа ("ми знову розіп’яли"), але вочевидь він мав на увазі винищення жидів язичницьким Третім Райхом!

Правильно я розумію, отче Олеже?

Отже "МИ" це перша особа множини "Я і Третій Райх і усі ті хто вбивав жидів" Правильно? Якщо неправильно - поправте мене.... Зверніть увагу: Не "ВОНИ", а саме " МИ".
А ви, Отче Олеже, кажете що папа Іван 23-й не ототожює Церкву і Райх! Не ототожнює? Так займенник першої особи множини і є якраз займенником ототожнення : "МИ"!
Якось не хотілося мені навіть чисто формально ставити проруч із зізнанням у вбивстві імені Римського Понтифіка...я думав Ви, отче Олеже, оцінете! А Ви не оцінили....

Я не буду зараз зупинятися на глибшому аналізі дальшого тексту "ми знову розіп’яли Тебе в їхньому тілі!" Тебе в їхньому тілі! А ми то за звичкою думали, що то Церква є Тіло Христове...а тут виявляється і синагога також є Тілом Христовим (прости Господи таке словосполучення!)
А Іван Богослов говорить про синагогу сатани....як тут бути? Видно чогось не розумів...

Дивіться який цікавий фінт утворюється: "Ми розіп"яли Христа", переслідуючи жидів Третій Райх і на нас стягнув вину за вбивства жидів. Далі виникає питання, якщо припустити на мить вірність тези, що ми усі нібито розіп"яли Ісуса ( а саме це нам пробують вкрутити останні 40 років), тоді виникає питання і цілком слушне: чому ми акцентуємо увагу на убивстві жидів як на убивстві Христа - хіба жиди НЕ ЧАСТИНА УСЬОГО ЛЮДСТВА така як і усі інші і вони так само не брали участі у Його вбивстві , у Його розіп"ятті?

Виходить що жиди не розіп"яли Христа. Усі брали, а вони не брали!

А може просто вони краща частина людства і тому їх можна і треба перепрошувати, говорити з високих трибун не про Воркуту і Магадан (згадаймо хто організував ГУЛАГ, до речі), а про Освєнцім, от де проблема Теодіцеї, от де треба просити Бога про прощення!

Не на Колимі, а у Освєнціму Тереза поставила під сумнів справедливість Бога! До 1944 року все було нормально, лише з Освєнцімом постає проблема Виправдання Бога, а після 1945 року ця проблема також вже не актуальна....
Роки існування більшовицьких таборів смерті 1917-1953 і далі до 1991 року не ставлять проблему Теодицеї, а Освєнцім ставить! Цікаво виходить!

Ніхто ж не говорить "Пробачте дорогі Індіанці Північної Америки (цілі народи винищені найдемократичнішим урядом у світі), що ми розіп"яли Христа у вашому тілі!"

А чому ми досі не чули перепросин "Прости нас що ми знову розіп"яли Тебе у 1932-1933 роках у тілі ураїнських Християн!"

Якось язик не повертається...правда? Перепрошувати українців чи індіан? Глупо якось....

Далі буде
(якщо не забанять на спробу світового перевороту)

.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 31 грудня 2011, 22:24

нажаль, сваряться люди тепер люди всіляко :( і тут жодні правила не діють - скоріше порушення правил... В кожному разі - не порушуйте правила Форуму: модераторіали дозволено коментувати лише в ПП. Нагадую, що червоним у нас пишуть лише модератори і все написане червоним являється модераторіалом
Петро Тесля писав:...Правильно я розумію, отче Олеже?...

ні - Папа вибачається за гріхи людства
Петро Тесля писав:...Виходить що жиди не розіп"яли Христа. Усі брали, а вони не брали!...

цього із цитованої статті не виходить
написане авторами/автором має свої межі. За ці межі Ви виходите. Щоб відповідати на питання, що статею не висвітлюються, потрібно бути її автором. Тут їх немає
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Петро Тесля
початківець
початківець
Повідомлень: 43
З нами з: 12 лютого 2011, 10:27

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Петро Тесля » 01 січня 2012, 18:10

<<<<написане авторами/автором має свої межі. За ці межі Ви виходите. Щоб відповідати на питання, що статею не висвітлюються, потрібно бути її автором>>>>

Написано чорним.

Отже , не збагну про які межі йдеться....про межі розуміння, чи межі правдивості, але висновки, котрі можна зробити із статті сягають далеко за її межі і щоб їх робити не обов"язково бути її автором.
Поясню: є така наука літературознавство, наприклад,або лінгвістика тексту, і багато інщих, котрі займаються аналізом текстів, намірів автора, логічними висновкамі , які йдуть надзвичайно далеко за межі тексту...
Звідки Ви взяли отакі максими? "Не можна заходити за межі написаного автором!"
Для того люди читають і думають щоб вийти ЗА МЕЖІ! Вихід за межі це і є думання! :-)





<<< Петро Тесля написав:...Правильно я розумію, отче Олеже?...


ні - Папа вибачається за гріхи людства>>>>
++++++++++++++++++++++++++

Отже, отче, якщо я Вас правильно зрозумів,папа вибачався за гріхи людства. Так? Так.
Отже усе людство займалося винищенням жидів?
Жителі Полінезії, скажімо, ескімоси, гутентоти з далекої Африки, піґмеї, жителі Амазонії - усі завинили перед жидами? "Ми знову розіп"яли... і т.д."
Я Вас правильно зрозумів?
++++++++++++++++++++++++++++


<<<<не порушуйте правила Форуму: модераторіали дозволено коментувати лише в ПП>>>

Хіба я колись коментував написане червонимБ тобто модераторіали....? Скажіть будьласка.
Коментував чі не коментував написане червоним?


І на сьогодні останнє запитання: у українському Різдвяному вертепі є різні персонажі: смерть, чорт, коза, жид, є і циган.

Чому львівська трійка (шкодую, що у попередніх постах назвав їх "львівською трійцею") не ображається за (вживу цього разу їхній макабричний термін "зневажальний образ") "зневажальний образ" ЦИГАНА?

Цигана можна зневажати у вертепі, а Жида не можна? Чому про образу цигана не згадали?

Чому така вибірковість у підходах служителя Істини священика Богдана Гудзяка і інших служителів істини?
Чому сіоністська стурбваність священика Богдана Дзюраха , коли зневажають жида, не врівноважується проциганською стурбованістю, коли ображають представника народу Ромів.

Як відомо язичницький Третій Райх винищував цілево Ромів-Циган як нібито "неповноцінну" расу...

"Пробач нас Господи, що МИ знову розіп"яли Тебе у плоті хрещених в ім"я Пресв. Трійці циган!"
Це не прозвучало ані з уст Папи Івана 23 ані з уст священика Бориса Гудзяка і іже з ним?
Чому?
Отже...відповідь напрощується сама собою....

На сьогодні досить - Неділя ж як ніяк....

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 01 січня 2012, 18:56

для кращого функціонування Форуму прошу коректно цитувати. Натискаєте "цитата - з'являється бланк Вашого майбутнього повідомлення і текст в оформлені службових слів (у квадратних дужках): стираєте зайве (тільки не стирайте квадратні дужки і те, що в них) і маєте цитовану тезу, на яку відповідаєте
Петро Тесля писав:...Отже , не збагну про які межі йдеться...

про межі між написаним у статті одними авторами у пропонованій темі "неоднозначна стаття керівників УКУ" і Вашою статею. Або доведіть, що у статті від УКУ зачепається тема винищення українців чи індіанців тощо (з Вашої статті). Кожне тематичне обговорення має межі. І у нас вони озвучені назвою теми. Розширити ці межі можливості не бачу, позаяк це буде "додумуванням" за автора. А автор тут не присутній. Для мене немає сумнівів у важливості теми винищення українців, індіанців, циган тощо, але стаття обмежується темою "вертепний Жид" у (як на мене - не коректному) пов'язанні її з українським антисемітизмом. Прошу сконцентруватись на статті, що Вас цікавить або відкрити іншу тему, в якій підніматимете інші важливі питання відповідно до її (теми) назви.
Петро Тесля писав:...Отже усе людство займалося винищенням жидів?..

ні. Папа просить вибачення за гріх. Як десь просив вибачення за гріх винищення індіанців, наприклад, за гріх вбивства ненароджених дітей, за шкоду, нанесену природі... Це така форма пасторальної праці з людством, така форма молитви
Петро Тесля писав:... <<<<не порушуйте правила Форуму: модераторіали дозволено коментувати лише в ПП>>>
Хіба я колись коментував написане червонимБ тобто модераторіали....? Скажіть будьласка.
Коментував чі не коментував написане червоним?..

не справа у тому, цитуєте Ви модераторіал дослівно, чи вживаєте червоне чорнило - справа у відповіді на зауваження модератора: відповідати можна лише в ПП. Ви знову обговорюєте модераторіал на Форумі - Вам попередження
Петро Тесля писав:...І на сьогодні останнє запитання: у українському Різдвяному вертепі є різні персонажі: смерть, чорт, коза, жид, є і циган.
Чому львівська трійка (шкодую, що у попередніх постах назвав їх "львівською трійцею") не ображається за (вживу цього разу їхній макабричний термін "зневажальний образ") "зневажальний образ" ЦИГАНА?..

та не знаю - це питайте у авторів (там, звідки взята стаття чи в їхніх фейсбуках тощо), якщо Вам цікава відповідь. Стаття сама у собі окреслила межі того, на що звернула увагу, а той факт, що на щось увагу не звернула говорить лише сам за себе і точно помилимось, якщо замість автора будем "домислювати". Автори живі - питайтеся у них. З мого боку - все, що мав сказати про це вже сказав і... мене грішного ця стаття би навіть не зацікавила (як і багацько існуючих у світі статей): говорю про це вимушено, а не з цікавості :pardon:
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення отець Роман » 02 січня 2012, 00:41

Може не зовсім і стосується теми, однак про УКУ і Фірташа та його пожертву, а потім (чи нема в цьому зв"язку?!) відмову від ролі Жида в українському вертепі:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4cK4eaaYKQ
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... w6VRYDRYM#!
Якби не хотілося говорити про можливо таки дійсну потребу такого собі оновлення вертепу, то все таки напрошується висновок "купівлі" УКУ жидами...
пригадується навіть блаженнійший Любомир говорив що ми могли б таким чином добудувати Собор в Києві, але цього не робили через серйозні пожертви. УКУ серйозна інституція, і така поведінка його, на мою думку, компрометує.
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 02 січня 2012, 10:30

отець Роман писав:Може не зовсім і стосується теми, однак про УКУ і Фірташа та його пожертву, а потім (чи нема в цьому зв"язку?!) відмову від ролі Жида в українському вертепі:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4cK4eaaYKQ
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... w6VRYDRYM#!
Якби не хотілося говорити про можливо таки дійсну потребу такого собі оновлення вертепу, то все таки напрошується висновок "купівлі" УКУ жидами...
пригадується навіть блаженнійший Любомир говорив що ми могли б таким чином добудувати Собор в Києві, але цього не робили через серйозні пожертви. УКУ серйозна інституція, і така поведінка його, на мою думку, компрометує.

говорили ми про Фірташа viewtopic.php?f=3&t=2432&hilit=%D1%84%D1%96%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%88 і тут вже в старттопіку згадувався можливий зв'язок... Думаю, саме про це і обговорювана стаття: злочинець - значить жид :( Пишуть щось проти антисемітизму - значить куплені жидами :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення solist-vokalist » 02 січня 2012, 11:37

Тепер замість жида, бачите, буде агент..... Нове втілення зла..... :D

Ну як може дійти до такого маразму??? :shock:

http://zik.ua/ua/news/2011/12/23/325744 (почитайте і коментарі людей)
З такими недолугими керівниками ніколи добра не буде..... Чого ми хочмо від Януковича, якщо на місцях зовсім не краще... Єдиний Католицький університет в країні і що витворяє його керівництво... :(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 02 січня 2012, 11:40

solist-vokalist писав:Тепер замість жида, бачите, буде агент..... Нове втілення зла..... :D

Ну як може дійти до такого маразму??? :shock:

http://zik.ua/ua/news/2011/12/23/325744 (почитайте і коментарі людей)
З такими недолугими керівниками ніколи добра не буде..... Чого ми хочмо від Януковича, якщо на місцях зовсім не краще... Єдиний Католицький університет в країні і що витворяє його керівництво... :(

агент! :ROFL:
так він же жид! :(
(а хто ж іще?!! 8) )
антисеміти уківські, антисеміти...
:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення solist-vokalist » 02 січня 2012, 12:03

І не кажіть Отче... )))) Диву дивуєшся... Прямо таки лихий Джеймс Бонд!!! :D Ше би приплели сюди терористів, шпигунів.... камікадзе... тай монстри з голівудських фільмів були б актуальними... чужий, хижак, фредді крюгер..))) А боротися з ними будуть супермен, або бетмен. І ще на додачу - двох термінаторів - доброго і злого!!! :lol:

Бачу, що тісна дружба з Америкою дає свої плоди..)) жид - то вже неактуально. Як мовиться, треба йти в ногу з часом....

Негативна реакція суспільства, то певно просто недалекоглядність українців. Просунуте керівництво УКУ ото уже запускає агентів - на заміну застарілим жидам. Жиди - то вже не зло і зовсім не смішно, агент - он який злий і дотепний мабуть...
Чув існують чимало конкурсів про наймаразматичніші ідеї чи винаходи... Може то подати ідею з агентом в номінацію - хай хоч якась - тай нагорода!!! Визнання!!! :Yahoo!:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 02 січня 2012, 12:33

поряд з комічність/трагічністю цієї всієї ситуації вже давно думаю (і навіть десь тут про це писав) про те, як вміло користається Голокостом у всіх відношеннях (включно з мовчанням світових потуг на винищення сучасною державою Ізраїль цивільного населення ворожих держав :( ).
біда...
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення KiYr » 02 січня 2012, 13:15

Та й агент не таке і вже зло-це просто людина,яка своєю посадою зобовязана виконувати свою роботу, поставлену вищим керівництвом,наприклад Іродом.Я тут подумав,що й Ірод здається теж єврей,тож його треба також "відбілити",а то така негативна постать кидає погану тінь на всю єврейську суспільність,бо архелогічно і документально непідтверджено,що він дав наказ вбивати малих дітей .Думаю і в УКУ з часом до того дійдуть.
А загалом,я розумію,що вони намагилсь донести таким способом вищу степінь християнського людинолюбства,але не з того кінця взялися,получилось,як каже народна думка,"вискочили,як той Омелько з конопель" з ідеєю забрати Жида з вертепа.Як народ дозріє,то сам забере його і без чиїх б то не було вказівок.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 02 січня 2012, 13:37

KiYr писав:Та й агент не таке і вже зло-це просто людина,яка своєю посадою зобовязана виконувати свою роботу, поставлену вищим керівництвом,наприклад Іродом.Я тут подумав,що й Ірод здається теж єврей,тож його треба також "відбілити",а то така негативна постать кидає погану тінь на всю єврейську суспільність,бо архелогічно і документально непідтверджено,що він дав наказ вбивати малих дітей .Думаю і в УКУ з часом до того дійдуть.
А загалом,я розумію,що вони намагилсь донести таким способом вищу степінь християнського людинолюбства,але не з того кінця взялися,получилось,як каже народна думка,"вискочили,як той Омелько з конопель" з ідеєю забрати Жида з вертепа.Як народ дозріє,то сам забере його і без чиїх б то не було вказівок.

та довести до абсурду можна все, але Ірод - реальний Біблійний персонаж, що має свою історію, особисті характеристики... А Жид - фолькльор
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення KiYr » 03 січня 2012, 01:32

та довести до абсурду можна все, але Ірод - реальний Біблійний персонаж, що має свою історію, особисті характеристики... А Жид - фолькльор

Правильно,тому тим більшим абсурдом є чіплятися до фольклорного персонажу,якого вони не вводили,тому і не їм вирішувати бути чи не бути йому.На все свій час,а значить не треба спішити події.
До того ж пам’ятаймо: якщо ми хочемо свято оберігати цей образ у майбутньому, то будьмо щасливі від того, що в інших культурах так само свято оберігатимуть образи «хохла-дєрєвєнщіни», «різуна-гайдамаки» чи «кривавого погромника». Тоді не ображаймося, що в російських телесеріалах з образом «хохла» обов’язково асоціюються хитрість, підлість і зрада, й будьмо готові, що українофобія і далі супроводжуватиме нас незмінною тінню. Не здивуймося, якщо у світі виробиться алергія на нашу нинішню пострадянську ідентичність, а на сценах Нью-Йорка й Парижа з’являться невдовзі бурлескні образи «українського емігранта-мафіозі».

Сумніваюсь,що багато людей в Росії,чи десь там в Нью-Йорку, Парижі знають про наявність такого фольклорного персонажа,як Жид,та й взагалі чи мають уявлення про наш вертеп,щоб нам хвилюватись за їхню думку щодо правильності наших кількастолітніх традицій,та при чому тут образ «українського емігранта-мафіозі» та українофобія до вертепного Жида?? Був би в Україні порядок і добробут,то й не було б "емігранта-мафіозі"...А українофобія...ну в євреїв наскільки знаю вертепів не було,а їхній сіонізм може рівнятись,в деякому плані навіть німецькому нацизму( цікаво,а в німці в той час мали вертепного жида?)
Ще до народження авторів цього звернення ,УГКЦ мало набагато видатніших і гідніших моральних авторитетів і то вони не посягали на подібну народну творчість.Чи може тоді вертепні персонажі ще нікого не ображали ні з одного боку, ні з другого?

Петро Тесля
початківець
початківець
Повідомлень: 43
З нами з: 12 лютого 2011, 10:27

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Петро Тесля » 05 січня 2012, 23:35

Не будьте наивным человеком, Моня! Фирташевы деньги будет отрабатывать не тройка подписантов, а весь УКУ - и то на протяжении целой эпохи! Вертепом открутиться не выйдет!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 06 січня 2012, 07:34

Петро Тесля писав:Не будьте наивным человеком, Моня! Фирташевы деньги будет отрабатывать не тройка подписантов, а весь УКУ - и то на протяжении целой эпохи! Вертепом открутиться не выйдет!

дурниці пишите... або - прошу серйозно і аргументовано довести своє звинувачення УКУ.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Тарас_ » 06 січня 2012, 16:49

Спроба УГКЦ викинути вертепного жида не вирішить жодної проблеми. УКУ тільки посилив підозри до себе - до своєї безкорисності та українськості. Зявився привід з хохляцько-російської сторони нападати на всю УГКЦ.

Проблема самого Вертепу - не жид, якого зобразили приблизно таким яким був в минулому столітті по відношенню до українців і добавили більше, а саме існування цього Вертепу.

Думки ще є. Висловлю їх згодом...

Смачної Куті.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення andrey s. » 06 січня 2012, 21:02

Тарас_ писав:Спроба УГКЦ викинути вертепного жида не вирішить жодної проблеми. УКУ тільки посилив підозри до себе - до своєї безкорисності та українськості. Зявився привід з хохляцько-російської сторони нападати на всю УГКЦ.


Думки ще є. Висловлю їх згодом...

Смачної Куті.


Чомусь ніяких спроб до викидання жида з вертепу я не бачу. Ні в статті, ні в УКУ, ні тим паче у всій УГКЦ.( я вже не одноразово про то писав)
п.Тарасе, а приводи завжди будуть, особливо якщо їх шукають. Чи не припускаєте Ви, що ця стаття написана з іншою ціллю, а саме протилежною від бачення її противників, критика яких переважно торкається самого автора, а решта то тільки привід. Тобто без жидо- викидання і прихованого дуполизання Фірташу.
Хоч з іншої сторони я не розділяю з авторами статті самого пошуку антисимізму, особливо там де його може і не бути. Бо таким чином можна його зробити, і це там, де його і в помині не було.
І очевидним є те, що не всі сприймають статтю одинаково, що само по собі є нормальним, і це разом з тим, що багатьом і діла до статті нема(впевненний, що багато хто є противником викидання жида, але статтю не читав), що теж має місце.(на превеликий жаль. Тобто я за реалії протистояння і всякого такого..) :pardon:
Якщо УКУ хотіли привернути увагу до себе, то їм то вдалось, а решта покаже час.
Таке то.
Вбачаю в УКУ не простий університет, і Вірю, що Господь опікується ним.(а це є більшим за все)
Дякую.
Христос ся Рождає!!!
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення luksander » 07 січня 2012, 19:19

На думку Блаженнішого Святослава, у вертепному дійстві не потрібно акцентувати уваги на негативах суспільства XVI ст., а шукати їх у сьогоденні. "Варто ввести нових дійових осіб до вертепу. Наприклад, бізнесмена, який задля швидкої комерційної вигоди готовий продати не лише Христа, а й сімейні, національні та культурні цінності", - підкреслив Предстоятель УГКЦ. На його переконання, сьогодні ці вади не обов'язково повинні бути пов'язані з особою жида, адже людство живе вже іншими категоріями. "Вважаю, що нам потрібно позбуватися духу антисемітизму, який колись існував, і зберегти дух різдвяного вертепу часів Києво-Могилянської академії, котрий сьогодні був би живим, промовистим і актуальним для сучасного українця", - додав Глава Церкви.
http://ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=6944&cHash=8ee26b1eb5fe8d8d29f6fd0c8d76f4bc

:o
далі буде?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення andrey s. » 07 січня 2012, 20:16

luksander писав:
На думку Блаженнішого Святослава, у вертепному дійстві не потрібно акцентувати уваги на негативах суспільства XVI ст., а шукати їх у сьогоденні. "Варто ввести нових дійових осіб до вертепу. Наприклад, бізнесмена, який задля швидкої комерційної вигоди готовий продати не лише Христа, а й сімейні, національні та культурні цінності", - підкреслив Предстоятель УГКЦ. На його переконання, сьогодні ці вади не обов'язково повинні бути пов'язані з особою жида, адже людство живе вже іншими категоріями. "Вважаю, що нам потрібно позбуватися духу антисемітизму, який колись існував, і зберегти дух різдвяного вертепу часів Києво-Могилянської академії, котрий сьогодні був би живим, промовистим і актуальним для сучасного українця", - додав Глава Церкви.
http://ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=6944&cHash=8ee26b1eb5fe8d8d29f6fd0c8d76f4bc

:o
далі буде?

І я про те ж.!!!
Власне у цьому є потреба в сучасному суспільстві, і мова тут не у зміні традиції, а в її розвитку, згідно існуючих сьогоденних реалій...
Думаю і такий собі політик би не був зайвим, і олігарх-бізнесмен... і т.д.
Вертеп виник не просто так, і справді тоді була гострою проблема , тобто образ жида не з пальця висосаний.
Ну сподіваюсь Блаженнійшому не закинуть дуполизання Фірташу чи підлещування до Америки....
Тим паче, що і Православні Патріархи гостро висказались з приводу олігархів і політиків, і вбачають біду для України і її Народу в цих "персонажах".
Тільки би не найшлися "мудреці" і не спрямували цю думку в контексті міжконфесійної напруженності.

Якісь люди падкі до критики, і вбачають у всьому підступ і запроданність, хоч при цьому патріотичні гасла при них. :(
Ну....то травмований мінталитет, наслідки Історії Українського народу...
Маю надію то виліковне. :pardon:
Скоро шлюби спільні будуть благословлятись обома конфесіями, Розрішення до Таєнств , і ще купу всього.
Нам тільки потрібно бути Вірними. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення solist-vokalist » 09 січня 2012, 12:28

luksander писав:
На думку Блаженнішого Святослава, у вертепному дійстві не потрібно акцентувати уваги на негативах суспільства XVI ст., а шукати їх у сьогоденні. "Варто ввести нових дійових осіб до вертепу. Наприклад, бізнесмена, який задля швидкої комерційної вигоди готовий продати не лише Христа, а й сімейні, національні та культурні цінності", - підкреслив Предстоятель УГКЦ. На його переконання, сьогодні ці вади не обов'язково повинні бути пов'язані з особою жида, адже людство живе вже іншими категоріями. "Вважаю, що нам потрібно позбуватися духу антисемітизму, який колись існував, і зберегти дух різдвяного вертепу часів Києво-Могилянської академії, котрий сьогодні був би живим, промовистим і актуальним для сучасного українця", - додав Глава Церкви.
http://ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=6944&cHash=8ee26b1eb5fe8d8d29f6fd0c8d76f4bc

:o
далі буде?


Мда, не очікував такого від Блаженнійшого. :( До чого ми котимося, так УГКЦ дійсно втратить свій колишній авторитет... Та суспільна, національна і, що найголовніше, духовна значимість нашої Церкви, яка завойовувалася століттями святими та блаженними, тисячами праведних священників та вірян, тепер поступово свідомо чи не свідомо нівелюється нинішніми горекерівниками. :cry: А ще хочуть, аби дали Патрірхат!!! Тоді, відчуваю, дорвавшись до більшої незалежності, - взагалі біди натворять своїми "новаторськими ідеями" і "суперініціативами".
Ті вводять замість жида у вертепі - агента - вершина маразму і хворої фантазії, а Блаженнійший пропонує ввести образ недобросовісного бізнесмена. Аля нинішній олігарх???? Чудово!!! Нас фінансує добросовісний олігарх, ми його піаримо, покращуємо його авторитет у суспільстві, а образом зла в нас буде недобросовісний - той, хто не дає мільйого для УКУ. Іронія долі... ))))

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення о.Олег » 09 січня 2012, 12:59

а чому не можна агента замість жида чи чому не можна бізнесмена? Вертепи мають свою історію, вони розвиваються, можуть мати різні вияви. От бачив у Львові щось подібного - прекрасно і звучало і виглядало. І побожно. І актуально. Правда... не думаю, що того "духа антисемітизму" вдасться позбутися. З тої причини, що і бізнесмен, і агент, і... хто б там не був замість жида - жид (і крапка :) ). А от акцентувати в вертепах все ж варта на Ісусові, ато скоро щезне звідтам, як зайвий. Як це відбулось у "розвинутих країнах" :(
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Петро Тесля
початківець
початківець
Повідомлень: 43
З нами з: 12 лютого 2011, 10:27

Re: неоднозначна стаття керівників УКУ

Повідомлення Петро Тесля » 09 січня 2012, 14:25

"""у вертепному дійстві не потрібно акцентувати уваги на негативах суспільства XVI ст., а шукати їх у сьогоденні.""""


Двома руками підтримую ініцативу Блаженнішого Святослава.

Саме для сьогодення образ ЖИДА і буде найактуальнішим як ніколи!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей