Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Проблемні питання окремих парафій УГКЦ

Повідомлення Analituk » 08 вересня 2008, 21:47

Nu ot proshu sajt Turystychba Ahencija "Janhol" http://yangol.org/ ce tak shchob ksiadzy biznesom ne zajmalys... typu tak howoryt nash synod, ale najcikawishe pyshut ne prybutkowa orhanizacija a podororh koshtuje 1050 Euro... bez komentariw.. dajush KOLOMYJska Eparchija

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Pytannia

Повідомлення Analituk » 08 вересня 2008, 21:48

Proshu pojasnit jak wy na ce dywytys shcho Synod Epyskopiw UGKC zaboroniaje zajmatys swishchennykam biznesowoju dijalnistiu, a u was tut na sajti( choch rozumiju sama sut zadumu je dobra) napysano dobrochynna orhanizacija, ale podorh koshtuje 1050 Euro...?
Otciu Mitratu morhna maty takyj biznes, druhomu u Frankiwsku Akademiju Prawa i Biznesu widkryty, tajshche deputat Oblasnoj Rady...ce wrhe wzahali komentuwaty ne warto... morhe do partij Regioniw otec wstupyt... Inshym swiashchennykam shcho po selach na parafijach praciujut i chasu na biznes ne majut… to shcho im teper robyty, koly inkoly ne majut za shcho rhyty… a sprobuwaly by shcho ne bud biznesowoho rozpochaty… odrazu wid keriwnyctwa po holowi „distanut“… im teper shcho kolesa nowi za kordonu do Eparchij w Kolomyj wozyty…

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 11 вересня 2008, 20:22

Чуєш аналітик бізнесовий. Я особисто їхав з Янголом по святих місцях в травні. Здається ти загнув. Так можна і "Свічадо" назвати бізнесом і молодіжну комісію яка запрошує на зустрічі молоді по цілому світі. а що стосується Івано-франківського закладу, яким керує поважний священик Іван Луцький, то ти брате таки зовсім недалекий, бо інакше б знав, що там право вивчають численні священики і монахи. Також родини (діти) священиків. Більшість учнів мають великі пільги. Ти забув, як видатні отці церкви зоорганізовували церковне економічне життя парафій та єпархій (навіть держави). Від Августина Волошина бо блаженійшого Андрея. Це чудово, що саме такі душпастирі заробляють на хліб для себе та інших. Ти хочеш поїхати в Єрусалим надурняка? Треба працювати! Чи вважаєш брате, що квитки на літак чи готелі, чи харчування, чи автобуси, якими ми їхали по Ізраїлі зовсім нічого не коштують. Доречи перш ніж знайти агенцію янгол, я перебрав багато турфірм. А про те що я наслухався від мосовських отців і матушок, котрі організовують паломництва, то вже й годі говорити. ТОМУ Я ГОРДИЙ ЗА СВОЮ ЦЕРКВУ ЩО У НАС Є ТАКІ СВЯЩЕНИКИ КОТРІ МОЖУТЬ КОНКУРУВАТИ З ІНШИМИ ЦЕРКОВНИМИ ГОСПОДАРСТВАМИ...

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 11 вересня 2008, 20:34

:) Ще ось забув! Я спеціально перейшовся сайтом і там нігде не написано, як ти кажеш, що то туристична агенція, а то паломницька агенція, котра проводить виключно паломництва...Знайдеш мені світську структуру котра проводить паломництва та відправляє богослужіння в Єрусалимі..дай знати або кинь ссилочу...Доречи пропоную переглянути численні фотки, яка краса...
А ще ось...у Франківьку є ідальня біля катедри, я там зїв обід і три пиріжки собою взяв. Як гадаєш я заплатив гроші ? Якщо так, то це бізнес церковний ?
Думаю нам треба щоб у семінаріях та дяківських училищах викладали менеджмент та церковне господарство. Брати наші на сході давно мають майстерні іконопису, лиття дзвонів, свічки, золотошитво, деревообробку, ферми і ще щось ...може скоро ракити будуть клепати :) (жарт) А ти кажеш...

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Повідомлення Analituk » 11 вересня 2008, 21:52

Nu tak wlasne shanownyj, jato ne proty riznoho rodu "cerkownoho Biznesu", hospodarskych spraw, u swoich projektach nawit ce pidtrymuju...ale ciu widpowid shcanownyj wam treba bulo ne meni widsylaty... an na Synod Epyskopiw UGKC... shchob wony zminyly bezhluzdi zaborony, a same swiashchennykam zajmatys (zwychajno w miru morhlywostej i chasu) podibnymy sprawamy...
Ja protestuwaw u swoich dumkach, shcho zhidno zaborony odnym morhna a inshym zas wy dozwil wid Epyskopa na takoho rodu diojalnist otrymajete...nawit jakshcho toj chy inshyj otec morhe, maje talant... biznesom, dochodamy treba dilytys....
A jak widnosno deputatstwa o. Lutskoho ta inshych terh spezialnyj dozwil wid Epyskopa otrymaw... a inshi, nu znajete skilky barhajuchych je...A zaborona Synoda shchodo politychnoj dijalnosti swiashchennykiw...( o. Awhustyn Woloshyn to ne toj pryklad shcho buw Prezydentom dekilka misiaciw---ce buw chas wijyny i welykoho zanepadu, jak wyjniatok cej wchynok rozumiju), a wnas shcho w Ukraini siohodni wijna???
I sluchajte shynownyj, jak do Erusalymo zachochu pojchaty to tilky za wlasni koshty, mnoju zaroblenni ne chwyliutes... to shcho fotohrafij klasni... to ja wam zawetra 1000 takych morhu dislaty...
I na ostanok... ne nazywajte mene bratom... jakyj ja wam w pen brat...chy to morhe wy otec jakys... i za tradycijeju bo bratsky mene tut nahrurhajete... ni ce shwyshe morhe na kruhowu ksiodziwku poruku wyhliadaty...

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Повідомлення oremus » 12 вересня 2008, 08:54

Привіт.
Відкликаю всі зауваження у ваш бік. Перепрошую, якщо мій тон виглядає образливим...Я назвав вас братом тільки тому, що ви точно мені не сестра...Ну це так %)

Повністю поділяю вашу думку щодо політичних справ. ОДНОЗНАЧНО У СУЧАСНИХ УМОВАХ ДЕПУТАТСТВО І ДУШПАСТЕРСТВО РІЗНІ ДОРОГИ.
Якщо я не помиляюся, десь я навіть читав рекомендацію Болаженійшого , що особа кандидат у депутатство мусить на цей час обовязки душпастерські припинити, чи передати іншому.

Наступне. У кожній єпархії є свій єпископ, котрому уділена влада приймати власні рішення. Я думаю єписком Франківський не зобовязаний нам з вами доповідати чому дає благословення працювати у депутатській залі тому, чи іншому отцеві. (Хоча, наголошую, це мають бути дуже виправдані обставини)

Ще трохи церковних господарст.
Думаю друже, якщо ви підійдете до єпископа вашої єпархії і скажете владико благословіть мені при парафії організувати цех литва дзвонів, бо мої діди, чи батьки зналися на цьому і я почуваюся здатний організувати цю справу. Мало того ми маємо підтримку від сільського голови і є багато охочих працювати і отримувати зарплату. Думаю єпископ вас розцілює і скаже сину починай, бо є потреба такої справи.
Через півроку ваші дзвони з гербом єпархії будуть на нових церквах УГКЦ. Через рік ви організовуєте фестиваль дзвонарів і запрошуєте з Москви учасників....Думаю вас будуть шанувати і парафіяни і єпископ і ті парафії котрі потребують церковного реманенту.....
Ну як вам новий проект ? (дарую безкоштовно)

Я звичайно згідний, що отці неможуть займатися світськими підприємствами - страховий бізнес, дистрибютерство, посередництво, видобувати нафту газ :lol: тощо...

Давай разом щось задумаєм :)

Analituk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 76
З нами з: 17 серпня 2008, 00:21

Всюдисуща інфляція дійшла і храму Божого.

Повідомлення Analituk » 20 вересня 2008, 21:21

Biznes u Cerkwi Arhument 2, dawajte z washym Ekumenizmom taj do prawoslawnych ot jak pryciujut....

П’ятниця, 19 вересня, 19:33
Переглянути відео-репортаж: http://video.novy.tv/reporter/reporter_ ... _19-08.htm (11.3 Mb)

Зростання цін, політичний безлад, невпевненість у майбутньому – від усіх цих негараздів багато українців шукають порятунку в церкві. Тут справжнє паломництво соціально розчарованих.

Люди приходять до храму Божого у пошуках порятунку. А там їх чекає… інфляція.

Всюдисуща інфляція дійшла і храму Божого. Відтепер похід до церкви вам обійдеться мало не вдвічі дорожче.

Вінчання в столичному храмі для Алли й Сергія – подія особлива. Аби дати обітницю, не пошкодували навіть півтисячі гривень за півгодинний обряд.

Сергій, наречений: “Это не дорогое удовольствие, гораздо ценнее семья. Это не дорогое.”

Обряди у церквах стрибнули в ціні майже вдвічі. Наприклад, хрещення і відспівування обійдеться близько 300 гривень. Вінчання – дорожче, п’ятсот. Гуртом, себто кілька пар одночасно, дешевше. Церковники кажуть, в усьому винна інфляція державна.

Отець Варсанофій, скарбник Києво-Печерської Лаври: “На все піднімається ціна, адже воно не падає з неба і ніде не появляється.”

Здорожчали не лише обряди. Молитви за упокій і здоров’я, які коштували 5 гривень, нині – 25. Ціни на свічки, іконки, хрестики теж поповзли вгору.

Наталія, прихожанка: “Та, що вона стає 50 копійок, стала рубль п’ятдесят. А може ще й більше.”

Церковники запевняють – вони не здирники. Просто віск, папір і електроенергія подорожчали.

Отець Варсанофій, скарбник Києво-Печерської Лаври: “Якщо була раніше просфора 50 копійок, сьогодні 75, 25 копійок. Нам приходиться дуже важко, особливо в тих церквах, де мало людей, платити за світло, за тепло, жити священнику. А якщо сім’ю має – люди знаходять різні способи виживання.”

Церковники скаржаться - виживати завдяки пожертвам не вдається. Нині жалують не так жваво. Інфляція добряче вдарила по кишенях прихожан.
Переглянути відео-репортажПереглянути відео-репортаж: http://video.novy.tv/reporter/reporter_ ... _19-08.htm (11.3 Mb)

ZZZ
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 18 березня 2009, 22:09

ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення ZZZ » 18 березня 2009, 22:46

В1ДКРИТИЙ ЛИСТ КЕР1ВНИЦТВУ УГКЦ

Слава 1сусу Христу!

Шановний Владико. Я мешкаю у м1стечку Стебник Льв1всько1 обл.. Я людина в1руюча, але дещо далека в1д справ церковних, оск1льки займаюсь 1ншою д1яльн1стю.
Цього листа я вир1шив над1слати Вам з почуттям болю та образи. Нажаль образа надходить в1д отця Володимира, який служить у Стебнику. Д1яльн1сть цього священника доходить до абсурду. Наприклад: отець Володимир вимагає розпод1лу нашого м1стечка на незрозум1л1 мен1 територ11, а саме- небіжчика який помер на так зван1й територ11 Володимира поховати 1нший священник не має права. Інший священник повинен отримати дозв1л (картку, в1дкр1пний талон) в1д о. Володимира. В 1ншому випадку подейкують такого "неслухняного" священника, який не отримає дозв1л позбавлять парох11.
Я знаю про рядянське кр1пацтво (прописка), я читав про кр1пацтво Шевченково1 доби, я бачив розпод1л територ1й бандитами 90-их і нав1ть розпод1л територ1й хабарниками доби Кучми, але н1коли не допускав думки про можливе ЦЕРКОВНЕ КР1ПАЦТВО!!!
Мо1 сус1ди з1брали делегац1ю з 25 чолов1к та направились до Юл1ана Самб1рсько-дрогобицького та зробили висновок, що так зване ЦЕРКОВНЕ КР1ПАЦТВО процв1тає з його згоди. Оск1льки в1н заявив, що це питання недостатку грошей за як1 Володимир повинен добудувати свою церкву.
Я не проти буд1вництва церков, але рел1г1я та в1ра ЦЕ НЕ Б1ЗНЕС. Це остання над1я КОЖНОГО на п1дтримку у час розпачу. Кожен В1ЛЬНИЙ у свому вибор1 з яким священником йому хоронити р1дних. А як бути тим, хто отримав, скаж1мо, в1д неб1жчика запов1т на похорон в 1ншій церкв1. Це ж остання воля померлого. Невже Володимир (або Юл1ан) уповноважений зм1нювати останню волю померлого???
Я т1льки один раз був у церкв1 отця Володимира на р1чниц1 свого товариша. Мушу Вам чесно, як на спов1д1, висловити свою обуреність, оскільки проповідь Володимира в1дверто принижує людей та межує з очевидним хамством. В1н звинувачує людей, як1 прийшли помолитись за душу неб1жчика, у тому що вони прийшли не задля молитви,а для подальшо1 гостини та п”янки. Хоч п”янки я також не схвалюю.

Враховуючи вище наведене, прошу Вас негайно в1дреагувати на сусп1льно-рел1г1йну ситуац1ю у Стебнику. У випадку в1дсутньо1 (або недостатньої) реакц11 я змушений буду звернутись до комітету Верховно1 ради з питань рел1г11, судових орган1в, та засоб1в масово1 інформац11.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення samael » 19 березня 2009, 15:10

ZZZ писав:Слава 1сусу Христу!

Слава навіки!

ZZZ писав:Шановний Владико.
[...]
Я людина в1руюча, але дещо далека в1д справ церковних
[...]
отець Володимир вимагає розпод1лу нашого м1стечка на незрозум1л1 мен1 територ11, а саме- небіжчика який помер на так зван1й територ11 Володимира поховати 1нший священник не має права. Інший священник повинен отримати дозв1л (картку, в1дкр1пний талон) в1д о. Володимира.


Я не владика, але спробую Вам пояснити дії о.Володимира на основі "справ церковних"
І так, згідно з Кодексом Канонів Сідних Церков (документ, яким регламентується уся діяльність Церкви), кожен вірний Церкви належить до парохії на території якої проживає.
Згідно з цим, священик не має права на чужій території уділяти жодних Тайн, без дозволу місцевого настоятеля. Про це, зокрема, сказано в каноні 678:

Код: Виділити все

§ 1. На чужій території нікому не дозволяється уділяти хрещення без відповідного дозволуь у такому дозволі парох іншої Церкви свого права не може відмовити священикові Церкви свого права, до якої має бути приписаний той, кого треба охрестити.

Це нормальна практика! Є закон, але Вас не примушують - хочете в іншого священика - візьміть дзвіл і все законно!

ZZZ писав:Мушу Вам чесно, як на спов1д1, висловити свою обуреність, оскільки проповідь Володимира в1дверто принижує людей та межує з очевидним хамством. В1н звинувачує людей, як1 прийшли помолитись за душу неб1жчика, у тому що вони прийшли не задля молитви,а для подальшо1 гостини та п”янки.

Не захищатиму священика, не знаю в якій формі ін це висловлював... Але, доволі часто, саме так і буває!
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2009, 19:57

ZZZ писав:
Враховуючи вище наведене, прошу Вас негайно в1дреагувати на сусп1льно-рел1г1йну ситуац1ю у Стебнику. У випадку в1дсутньо1 (або недостатньої) реакц11 я змушений буду звернутись до комітету Верховно1 ради з питань рел1г11, судових орган1в, та засоб1в масово1 інформац11.



"Хто стукає, тому відчинять" (св. Писання). Переживаю, щоб вас чи ще когось, хто так само бажає добитися якоїсь справедливості, потім не зробили винним, щоб не почали тиснути, щоби відмовитися від своїх слів, а то й можуть справу сфабрикувати... На жаль. Сталася не так уже й давно одна вагома проблема в одному гіському селі поруч м.Сколе. Описувати її не хочу, бо вже набрид весь той бруд... Дехто подав ту всю реальність в Інтернет за бажанням скривджених, щоб не заглушили передчасно істини... Почався значний тиск, щоб усе звідти було забрано, хоч в нас, як відомо, існує закон про свободу совісті як такої. Люд давав невидумані свідчення про життя занепалої парафії під різним оглядом. Забрали інформацію по добрій волі. Декотрі парафіяни згодом ледве потрапили в розгарі проблеми на прийом до єпископів. Але хіба щось досі позитивно вирішилося?

Може спробуйте ще звернутися на серйозному рівні до Києва, до Блаженнішого, якщо це насправді проблема (гроші...), може, не цілком тут висвітлена. На форумі важко щось остаточно вирішити... Або постукати в ці віртуальні "двері" http://www.sde.org.ua/home/contacts.html

Я також можу зараз почати цитувати канонічне церковне право (ККСЦ), особливо про відношення вірні-священик-єпископ... Про те, за що треба священика єпископові покарати, якщо він чинить щось не те, та на все свій час.

samael вам добре відповів, бо саме так і пише в канонічному праві Церкви. Ви могли цього не знати...

І ще. Щось не цілком збагнув. Той "дозвіл" чи "талон" продається чи як?
Востаннє редагувалось 19 березня 2009, 20:40 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 6 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2009, 20:08

ZZZ писав: Я т1льки один раз був у церкв1 отця Володимира на р1чниц1 свого товариша. Мушу Вам чесно, як на спов1д1, висловити свою обуреність, оскільки проповідь Володимира в1дверто принижує людей та межує з очевидним хамством.



Тільки раз були? А, може, та зневага теж мала місце тільки раз? Хоча всяке в наш час буває... :) Лунають часами з амвону речі, незгідні з гомілетикою (проповідництвом), але то може бути чисто людська недосконалість... Гірше, коли цього не усвідомлюється.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

oremus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 97
З нами з: 11 вересня 2008, 20:02

Re: ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення oremus » 19 березня 2009, 20:12

Шановний ZZZ.
Дозвольте вам дати рекомендацію не по суті написаного, а по формі листа.

"ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО КЕРІВНИЦТВА УГКЦ" МОЖЕ БУТИ НАПИСАНИЙ БУДЬ-КОТРИМ АВТОРОМ І ГОЛОВНО ДЛЯ ТОГО ЩОБ ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ. Інакше вами написане можна розглядати, як анонімку, або що гірше очорнення (наклеп) особи. Незбережена форма відкритого листа: 1. Автор - анонім. 2.Немає зворотньої адреси куди потрібно дати відповідь.
Вам залишається єдине - чемно ходити до церкви, непропускаючи жодної неділі і свят, вислухати всі річні науки священика про котрого ви сказали. Рівно через рік можете зробити відповідні висновки про свої знання і обдумати форму і текст відкритого листа аж до ... адміністратора форуму.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2009, 20:18

oremus писав:2.Немає зворотньої адреси куди потрібно дати відповідь.


Я думаю,що ця людина хотіла почути відповідь насамперед від інших. Перед зверненням до різних інстанцій... І єпископ (Юліян чи Ярослав) може знати приблизно, хто це, якщо вже люди їздили до нього.

Але незрозуміло до котрого владики адресовано цей "відкритий лист". Може він уже ледве бачить. І не сидить тут на форумі за браком часу чи здоров*я...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 20 березня 2009, 00:06

samael чудово зацитував і розжував поставлене питання, але я також хочу вставити своїх 5 копійок.

Дорогий ZZZ насправді проблема, яку Ви описуєте не є проблемою, з якої потрібно робити великий скандал. Насамперед хочу Вам пояснити чому так заведено!

Коли священика, Єпископ призначає на парафію, то в декреті призначення пишеться, що той священик несе відповідальність за душі, які йому поручені і за них дасть звіт на страшному суді. Тобто він має відповідальність, яку згідно свого чину повинен нести гідно і вразі занедбання свого обов'язку він буде за це нести кару! Коли на його парафії помирає його вірний і його ховає інший священик, то спочатку він має взяти дозвіл на поховання. В іншому випадку вони згрішать двоє.

І також не думайте, що священник можна вибирати(цей мені подобається, а цей ні), його за Вас вже вибрав! ГОСПОДЬ!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: ЦЕРКОВНЕ КРІПАЦТВО

Повідомлення Igor » 20 березня 2009, 16:08

Шановні добродії!
Ось уже вкотре ми всі проявили себе справжніми християнами, придавивши людину до стіни догмами, замість простягнути руку допомоги. З чим нас усіх і вітаю. :shock:

samael писав:І так, згідно з Кодексом Канонів Сідних Церков (документ, яким регламентується уся діяльність Церкви), кожен вірний Церкви належить до парохії на території якої проживає.
Згідно з цим, священик не має права на чужій території уділяти жодних Тайн, без дозволу місцевого настоятеля. Про це, зокрема, сказано в каноні 678:


А Христос згідно яких канонів діяв? Може йому у фарисеїв треба було дозвіл брати? А апостоли його? Чи їм можна було?

samael писав:Це нормальна практика! Є закон, але Вас не примушують - хочете в іншого священика - візьміть дзвіл і все законно!

А молитися в інші церкви можна ходити, чи теж зась?
Цей закон для священників - от нехай самі би і розбирались, для чого робити людей заручниками своїх правил(нікому не потрібних)? Чому людина не може звернутись до того священника, до якого вважає за потрібне? Чи доречно людину, в якої горе в сімї ганяти по священниках за папірцями?

samael писав:Не захищатиму священика, не знаю в якій формі ін це висловлював... Але, доволі часто, саме так і буває!


А йому яке діло, якщо уже на то пішло? Чому можна користуючись службовим становищем, наданим церквою, ображати інших у будь-якій формі?

mmm82 писав:Тільки раз були? А, може, та зневага теж мала місце тільки раз? Хоча всяке в наш час буває... :) Лунають часами з амвону речі, незгідні з гомілетикою (проповідництвом), але то може бути чисто людська недосконалість... Гірше, коли цього не усвідомлюється.

А якщо задуматись над тим, як може така недосконала людина пройти стільки рівнів перевірок під час навчання і освячення? Може пора систему міняти?


oremus писав:Шановний ZZZ.
Дозвольте вам дати рекомендацію не по суті написаного, а по формі листа.

"ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДО КЕРІВНИЦТВА УГКЦ" МОЖЕ БУТИ НАПИСАНИЙ БУДЬ-КОТРИМ АВТОРОМ І ГОЛОВНО ДЛЯ ТОГО ЩОБ ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ. Інакше вами написане можна розглядати, як анонімку, або що гірше очорнення (наклеп) особи. Незбережена форма відкритого листа: 1. Автор - анонім. 2.Немає зворотньої адреси куди потрібно дати відповідь.
Вам залишається єдине - чемно ходити до церкви, непропускаючи жодної неділі і свят, вислухати всі річні науки священика про котрого ви сказали. Рівно через рік можете зробити відповідні висновки про свої знання і обдумати форму і текст відкритого листа аж до ... адміністратора форуму.


Спробую представити Вашу пораду на такому простому прикладі: у вас вкрали(не дай Боже звичайно) дружину (дитину, просто дуже дорогу людину) і готуються її застрелити (зробити інші дії, які не вкладаються в моральні норми). Поряд проходить озброєний патруль міліції, Ви кидаєтесь до них за допомогою, викладаєте їм суть справи і благаєте помогти.... А вони подумавши зо 2 хв. відправляють Вас до районного відділення для оформлення усіх належних документів.

Cardinal писав:samael чудово зацитував і розжував поставлене питання, але я також хочу вставити своїх 5 копійок.

Дорогий ZZZ насправді проблема, яку Ви описуєте не є проблемою, з якої потрібно робити великий скандал. Насамперед хочу Вам пояснити чому так заведено!

Коли священика, Єпископ призначає на парафію, то в декреті призначення пишеться, що той священик несе відповідальність за душі, які йому поручені і за них дасть звіт на страшному суді. Тобто він має відповідальність, яку згідно свого чину повинен нести гідно і вразі занедбання свого обов'язку він буде за це нести кару! Коли на його парафії помирає його вірний і його ховає інший священик, то спочатку він має взяти дозвіл на поховання. В іншому випадку вони згрішать двоє.


А дозвіл в небесній канцелярії візується, чи так приймається до уваги?
Чому священники між собою не можуть узгодити це питання? Для чого лишній раз людину ганяти по колу?

Cardinal писав:І також не думайте, що священник можна вибирати(цей мені подобається, а цей ні), його за Вас вже вибрав! ГОСПОДЬ!

Як зручно, понаписувати правил і зіпхати на Господа.

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 20 березня 2009, 16:38

Igor жодний канон не написаний від фанаря, як ти собі думаєш! Кожен канон базується на Об'явленні!

Чому священники між собою не можуть узгодити це питання? Для чого лишній раз людину ганяти по колу?
В більшості випадків так і є!

Як зручно, понаписувати правил і зіпхати на Господа.
А що ви думаєте, що Господь не впливає на це?

Mandrivnyk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 69
З нами з: 18 серпня 2008, 19:16
Звідки: Львів

Церковне кріпацтво

Повідомлення Mandrivnyk » 20 березня 2009, 22:10

Не чув про того о.Володимира, але знаю, як довший час у Стебнику служив ісповідник віри о.Петро Герилюк-Купчинський. Знав його особисто, він мав авторитет у своєї громади. Упокоївся восени минулого року. От побільше би нам таких безженних душпастирів - мужів молитви, героїчних свідків віри, безсрібників... До речі, він теж мав складні стосунки із церковною адміністрацією

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 21 березня 2009, 21:27

Cardinal писав:Igor жодний канон не написаний від фанаря, як ти собі думаєш! Кожен канон базується на Об'явленні!

А як обявленя немає, то можна і придумати...
Не в образу звичайно.

Cardinal писав:
Чому священники між собою не можуть узгодити це питання? Для чого лишній раз людину ганяти по колу?
В більшості випадків так і є!

Давайте поставимо питання глибше: чи наша церква(організація) хоча би намагається іти назустріч своїм парафіянам(громаді), для прикладу бодай не створюючи непотрібних бюрократичних перепон?

Cardinal писав:
Як зручно, понаписувати правил і зіпхати на Господа.
А що ви думаєте, що Господь не впливає на це?
[/quote]
А якщо ці правила суперечать вченню Христа то чи від Бога вони?

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 27 березня 2009, 16:16

А як обявленя немає, то можна і придумати...
Не в образу звичайно.
Ще раз пояснюю: жодний канон не написаний від фанаря, як ти собі думаєш! Кожен канон базується на Об'явленні! і Йому не суперечить!!!

І до речі церковній владі дана влада тлумачити цей закон.

Давайте поставимо питання глибше: чи наша церква(організація) хоча би намагається іти назустріч своїм парафіянам(громаді), для прикладу бодай не створюючи непотрібних бюрократичних перепон?
Це не є бюрократичною перепоною, це зроблено за для порядку!

А якщо ці правила суперечать вченню Христа то чи від Бога вони?
Ніщо не суперечить!!!

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 08 квітня 2009, 06:40

Оскільки далеко відійшли від основної теми, я її розділив на нову:
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1202
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Oksanaoksana
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 05 вересня 2009, 22:01

Про священнослужителів, їхній одяг...

Повідомлення Oksanaoksana » 06 вересня 2009, 23:29

Чому сьогодні після двадцятиліття виходу з підпілля священики не виконують своїх обов'язків??? Після Служби Божої вони не служать людям, які потребують допомоги (мова не йде про платні послуги - хрещення, шлюб, похорон). Чому люди опановані злим духом потрапляють в психлікарню??? Чому практично в жодній церкві не роблять екзорту, не лікують, не можуть реально допомогти людям і, як наслідок, ті звертаються до ворожок чи різного роду магів, потрапляють в численні секти, зневірюються.

Хто є лікарем людських душ? До кого має звернутися людина в першу чергу. Священники перестали бути авторитетами для людей, перестали для цих же людей служити. Сьогодні отці стали світськими людьми, а не посвяченими особами. Часто теперішні отці навіть перестають одягати священичий одяг, коли виходять за межі церкви.

Шановні форумчани, що ви думаєте з цього приводу???

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Чи насправді служать людям наші священики?

Повідомлення Мaлuй » 06 вересня 2009, 23:38

Oksanaoksana писав:Чому сьогодні після двадцятиліття виходу з підпілля священики не виконують своїх обов'язків??? Після Служби Божої вони не служать людям, які потребують допомоги (мова не йде про платні послуги - хрещення, шлюб, похорон). Чому люди опановані злим духом потрапляють в психлікарню??? Чому практично в жодній церкві не роблять екзорту, не лікують, не можуть реально допомогти людям і, як наслідок, ті звертаються до ворожок чи різного роду магів, потрапляють в численні секти, зневірюються.

Хто є лікарем людських душ? До кого має звернутися людина в першу чергу. Священники перестали бути авторитетами для людей, перестали для цих же людей служити. Сьогодні отці стали світськими людьми, а не посвяченими особами. Часто теперішні отці навіть перестають одягати священичий одяг, коли виходять за межі церкви.

Шановні форумчани, що ви думаєте з цього приводу???

:shock: :shock: :shock:
та що ви таке говорите? бути такого не може!
хоча доля правди в цьому є -- в секти і до магів таки потрапляють... от до підгорецької секти з магами на чолі, зокрема, але не через те, що священники винні, а через те, що люди науки Церкви не знають і до священника не відважуються піти за допомогою, а чекають ініціативи від нього.

Oksanaoksana
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 05 вересня 2009, 22:01

Повідомлення Oksanaoksana » 07 вересня 2009, 00:42

Ой... думаю, що якраз і через те!!! Поки наша Церква спить, до діла беруться розкольники.... Хіба йшли б люди до підгорецьких, якби наші священники давали ту науку, яку люди потребують, а не говорили б загальними фразами, не відбували б номер на Службі Божій чи сповіді???
Підгорецькі священники - це безперечно люди, які чинять велике зло, підбурюючи людей та розколюючи Греко-католицьку Церкву і з ними потрібно боротися всілякими методами. Однак, якщо бути справедливим, то потрібно визнати, що переважна більшість наших священників далека від підгорецьких розкольників за рівнем своєї обізнаності і духовнового бачення світу. Наші священники не можуть доступно, зрозуміло та глибоко пояснити, для прикладу, ту ж небезпеку забобонів. Іще до того як підгорецькі отці почали поливати брудом церковне керівництво і величати себе вибраними та кращими, вони збирали великі групи людей на своїх реколекціях, які відчували суттєву відмінність їхньої науки та їхніх проповідей від формального казання наших священників.

Наші священики, на жаль, сплять... і така їхня байдужість і є однією з причин того, що люди потрапляють до таких сектантських пасток як підгорецькі, Ковпак та інші...

Кенгуру
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 06 вересня 2009, 20:48
Звідки: Від того самого нашого світу

Повідомлення Кенгуру » 07 вересня 2009, 04:00

Пам'ятаю свою бабцю, що молилася за священиків, так, це було у 20 столітті, а сьогодні, у 21 столітті, ми молимося за священиків чи за покликання до духовного стану? І "підгорецькі" також потребують особливо багато молитов.

Коли говоримо про наших священиків, то цікаво знати, скільки ви їх знаєте, коли говоримо, вони не можуть пояснити. Чи точно у всіх эпархіях ви знайомі зі всіма? Так, ложка дьогтю псує діжку меду. Але це людська мудрість, яка переважно не веде до миру, спокою і відвертає благословення від нас. Божа мудрість - це любов :Rose: . Тут має бути взаємність. Але перш за все пам'ятаймо, лише Христос був досконалий і навіть Він не догодив...

А про реколекції, то сенсаційні реколекції бувають не тільки у них, але кожного разу коли я є на реколекціях - для мене це є не повторне, нечуване і також сенсаційне, і переживаю знов і знов навернення.
Ну, священик також потребує поспати, щоб могти служити :wink:

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 07 вересня 2009, 07:53

Oksanaoksana писав:Наші священики, на жаль, сплять... і така їхня байдужість і є однією з причин того, що люди потрапляють до таких сектантських пасток як підгорецькі, Ковпак та інші...


А може вже вистачить узагальнювати та впадати у крайності і піти трохи далі від того місця, де ви зараз? Невже нічого не робиться з боку духовенства, попри богослужби? Не дивуйте. Працюється. Тільки є різні ступені цієї праці. Організовуються прощі, проводяться теж і місії, і реколекції і провадиться всякі католицькі товариства, зокрема молодіжні тощо. Не раз багато священики кажуть про очевидне духовно зло, зокрема з проповідальниць, а дехто думає, що це все жарти... Застерігають (в усний або письмовий спосіб!), щоб уникали всякого роду сектанства, зокрема підгорецького феномену, щоб не відвідували ворожок і т. п., але чи всі слухають охоче??? Ще й протестують часами... Тому медаль має два боки, не будьмо тут однобокими та короткозорими, а погляньмо нарешті правді у вічі.
Хтось із духовенства, може, більше молиться за спасіння душ. І це тільки Всевишній знає.
Востаннє редагувалось 07 вересня 2009, 09:55 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 3 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи насправді служать людям наші священики?

Повідомлення o.Mykil » 07 вересня 2009, 08:02

Священники перестали бути авторитетами для людей, перестали для цих же людей служити. Сьогодні отці стали світськими людьми, а не посвяченими особами. Часто теперішні отці навіть перестають одягати священичий одяг, коли виходять за межі церкви.


Знову узагальнюємо і хитрими, знаними на форумі методами, хочемо кинути тінь на всю Церкву? Щось цей стиль уже знайомий. Тут була вже така п. Іра, що має відношення до сектантської гілки "співунів".

Хто перестав бути для когось в усьому авторитетом? Ви знаєте про все докладно? Звичайно, винятки є всюди, але ці "винятки" це ще не все і не дає привід для догматизування в цьому відношенні. Світ широкий.
Звичайно, не будуть священики ходити поза межами церкви у повному священичому вбранні, є не раз на це інший відповідний одяг та інші ознаки духовної особи. Що теж дозволяється.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 07 вересня 2009, 09:55

Так і хочеться відповісти фразою почутою тут на форумі: Факти в студію.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 07 вересня 2009, 10:10

Майте на увазі, що не раз декотрі "факти" у злому намірі теж підпихають під наклепи та плітки... Набридли вже ці всі узагальнення, шаблонне мислення у стилі "підгорецьких братів"! Духовенство ж різне. Як і миряни! :shock:

Загальне питання: чи служать наші священики людям, виглядає дещо дивне... Хіба відправлення св. Літургії не є з області священичого служіння, а сидіння у сповідальниці, наприклад, у час Великого Посту в деяких великих храмах Львова по 9-10 год.?

А відвідини хворих, зокрема з Євхаристійним Ісусом, а слушні життєві поради вірним в різний час, зокрема поза літургійними чинностями? А писання книг, статей, голошення Божого Слова через телебачення, радіо, Інтернет (поза Літургією також). Можна продовжити.

Щодо проведення обряду езорцизму як такого, то є на це в УГКЦ спеціально призначені священики з відповідним благословенням від церковної ієрархії. Хто шукає, той знаходить!

То про які платні послуги ведеться мова? У більшості випадків я стрічався, для прикладу, із добровільними пожертвами від вірних, адже "робітник вартий своєї нагороди" - принцип біблійний!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 07 вересня 2009, 11:23

Майте на увазі, що не раз декотрі "факти" у злому намірі теж підпихають під наклепи та плітки... Набридли вже ці всі узагальнення, шаблонне мислення у стилі "підгорецьких братів"! Духовенство ж різне. Як і миряни!


Воно то так, але тут можна відразу побачити з чим людина приходить сюди. Коли починаєш вимагати факти, то усі незадоволені відразу кудись зникають, і крім загальних фраз нічого конкретного навести не можуть. Людина починає задумуватися чи вона не буде мати справи з гріхом очернення, якщо буде висувати неправдиві аргументи. Хоча зрідка і такі лицеміри трапляються(всі пам"ятають справу з попадею), та все ж більшість принаймні задумається, і, можливо, почне шукати спростування своїм стереотипам. Якщо ж людина свідомо піде на очернення когось, то це швидко виявиться.
А якщо ж дійсно присутні реальні факти, то, як кажуть, треба знати вовків в овечій шкурі, і компетентним людям приймати відповідні міри, імхо.
Чи не так?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 07 вересня 2009, 12:06

Не розумію тих наїздів. Будь-який священик, якщо до нього підійти після відправи, не відмовить ні в пораді, ні в молитві.
Просто є багато людей, які бігають до отців з і без причини. Знаю не один випадок, коли йдуть до отця перед самою Літургією, щоб порозказувати про свої "життеві" проблеми, а ще потім ображаються, бо їх не вислухали.
Так, священик має бути авторитетом, а не "вільними вухами".
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей