Християнська символіка

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrivovk » 27 травня 2013, 17:35

ShMariam писав:
пілігрим писав:
andrivovk писав:Якщо не помиляюсь, то татуювання теж має якесь поганське походження.

А ще це ж похрдження мають колесо , важіль , теорема Піфагора , різдвяна ялинка , абетка ...
І що?
:D

І ти, Брут??? :cry:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 17:41

Здається, тут хтось не спілкується, а грає вар'ята. :roll:
andrivovk писав:Ялинку спалити, колесо поламати, математику не вчити. :oops:
:o
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 17:58

пілігрим писав:А ще це ж похрдження мають колесо , важіль , теорема Піфагора , різдвяна ялинка , абетка ...
І що?

andrivovk писав:І ти, Брут??? :cry:

:D :good:
ShMariam писав:Здається, тут хтось не спілкується, а грає вар'ята. :roll:
andrivovk писав:Ялинку спалити, колесо поламати, математику не вчити. :oops:
:o

То тільки так здається.., насправді все чинно і благородно.
Цезарь має право на сарказм.
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 20:06

Тому і я написала "грає вар`ята", а не "є вар'ятом". :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення о.Олег » 27 травня 2013, 20:08

ShMariam писав:Здається, тут хтось не спілкується, а грає вар'ята. :roll:
andrivovk писав:Ялинку спалити, колесо поламати, математику не вчити. :oops:
:o

ні - думаю законна теза, якщо основним аргументом "проти" є поганське походження
Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 20:32

о.Олег писав:
Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО

Я би скоріш вжив " не заохочує " чи " не вітає " .., і звичайно це у Пасторальному контексті. Тобто це я не озвучую позицію Церкви, а тільки приватну.
І є нормальним що це тема не проста.., тут дуже багато нюансів і вони диктуються також традицією ( і не тільки нею ) . Церква Христова це ОГО - ГО як багато.., і в таких дрібницях просто не може бути якихось шаблонів.., типа Церква засуджує і це стосується всіх народів, Обрядів і Традицій.
Чи як отче, як особисто Ви вважаєте, або скоріш відчуваєте ( без посилань на когось з людей. ) .
А ??? :wink:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 20:38

о.Олег писав:Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО
А яка аргументація? Те, що це сильно впливає на тіло (і психіку)? Але на наше тіло (і психіку) впливає стільки різних факторів і часто значно сильніше, ніж "аморальне" тату.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrivovk » 27 травня 2013, 20:53

о.Олег писав:
ShMariam писав:Здається, тут хтось не спілкується, а грає вар'ята. :roll:
andrivovk писав:Ялинку спалити, колесо поламати, математику не вчити. :oops:
:o

ні - думаю законна теза, якщо основним аргументом "проти" є поганське походження
Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО

А, крім того, чув, що часто бувають запалення, не заживають. Особливо, де шкіра більш чутлива.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Християнська символіка

Повідомлення Bohdan_ » 27 травня 2013, 20:55

Таки вставлю своїх 5 копійок. Проблема тату в тому що кожного місяця на малюнки всі з тату проводяться (в повний місяць) сатаниньскі ритуали... (тобто на тіла які мають на собі малюночок викликається злий дух).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 20:55

ShMariam писав:
о.Олег писав:Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО
А яка аргументація? Те, що це сильно впливає на тіло (і психіку)? Але на наше тіло (і психіку) впливає стільки різних факторів і часто значно сильніше, ніж "аморальне" тату.

Погоджуюсь. Тай " гріх проти тіла " звідки це взято ? ( для мене буде пізнавально. Саме поняття. ) Ні, звичайно я памятаю про настанови Апостолів, але всеж.., виглядає, що то інший контекст. Пияцтво , Обжорство, Похіть , і.., і..., і.. , а тут тату.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 21:00

andrey s. писав:
А яка аргументація? Те, що це сильно впливає на тіло (і психіку)? Але на наше тіло (і психіку) впливає стільки різних факторів і часто значно сильніше, ніж "аморальне" тату.

Погоджуюсь. Тай " гріх проти тіла " звідки це взято ? ( для мене буде пізнавально. Саме поняття. ) Ні, звичайно я памятаю про настанови Апостолів, але всеж.., виглядає, що то інший контекст. Пияцтво , Обжорство, Похіть , і.., і..., і.. , а тут тату.
Дякую.

Так. Я мала на увазі тату взагалі, з релігійними включно. Бо тату як символ якогось там рангу в кримінальному світі - то вже інше питання. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 21:11

andrivovk писав:
А, крім того, чув, що часто бувають запалення, не заживають. Особливо, де шкіра більш чутлива.

Ну..., такого я не бачив ( це реальний досвід, а не чутки ).., і це навіть в умовах де " Стирильність " сприймається як дотепний жарт.
Тобто це не проблема тату, а проблема самого організму , і той хто має таку проблему.., зазвичай знає про неї ( тобто я розумію що сучасні організми кволенькі і все можливо в такому випадку. Але.., нічого тоді тату робити .., раз так ).
ShMariam писав: Бо тату як символ якогось там рангу в кримінальному світі - то вже інше питання. :)

Тут нема різниці в принципі...., бо мова на загал . Намір в якому людина зробила тату..., може бути нам не відомий .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 21:25

Bohdan_ писав:Таки вставлю своїх 5 копійок. Проблема тату в тому що кожного місяця на малюнки всі з тату проводяться (в повний місяць) сатаниньскі ритуали... (тобто на тіла які мають на собі малюночок викликається злий дух).
Вибачте, але цей аргумент нагадав мені аргумент однієї жінки (прихильниці пані Маковій) проти користування косметикою: "Образ Божий багном не скверніте" (наче саме ті слова вона сказала) :shock: Проти такого, вибачте за тавтологію, аргументів нема, як і проти Ваших слів... :shock: :o :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 21:52

ShMariam писав:Вибачте, але цей аргумент нагадав мені аргумент однієї жінки (прихильниці пані Маковій) проти користування косметикою: "Образ Божий багном не скверніте" (наче саме ті слова вона сказала) :shock: Проти такого, вибачте за тавтологію, аргументів нема, як і проти Ваших слів... :shock: :o :D

Прикольн сказано ( ну та пані ). Маю кому таке сказати.., але то можна тільки помріяти, в реалі такого не скажу ( і собі знаю чому :oops: ). Ну хіба настрашу.., що мовляв в повню сатанюги призивають злих щоб косметика у дівчаток не змивалась .., особливо коли хтось засне її не змивши перед сном..., в повню .., і все.., так на все життя залишиться.., як тату :D. п. Маряно...., я не прихильник Маковії ( взагалі без руля хто то така, тільки від Вас чув ) , так що мене не оприділяйте.
Цікаве слово " Аргумент " , а особливо його призначення.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:03

:D
Щодо християнських тату, то я тут бачу тільки одну проблему - щоб це не стало приводом для гордині, фарисейства - от я такий крутий, такий побожний :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:05

"28. Заради померлого не робіть надрізів на тілі вашому, не наколюйте на собі письма. Я Господь."
Книга Левіт , 19

А як така заборона?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:07

Заради якого померлого? (Я чого питаю, - будь-яка заборона має пояснення, а тут воно якесь незрозуміле. Відповідно, часом втрачає актуальність, як от заборона на вживання крові )
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:12

В Книзі Левіт не розяснюється. Це заповідь Бога.
Κύριε ελέησον

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Християнська символіка

Повідомлення Bohdan_ » 27 травня 2013, 22:13

о.Олег писав:
ShMariam писав:Здається, тут хтось не спілкується, а грає вар'ята. :roll:
andrivovk писав:Ялинку спалити, колесо поламати, математику не вчити. :oops:
:o

ні - думаю законна теза, якщо основним аргументом "проти" є поганське походження
Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО



19. Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?
20. Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!
(1 до Коринтян 6:19,20)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:15

пілігрим писав:В Книзі Левіт не розяснюється. Це заповідь Бога.

Я чого питаю, - будь-яка заборона має пояснення, а тут воно якесь незрозуміле. Відповідно, часом втрачає актуальність, як от заборона на вживання крові.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Християнська символіка

Повідомлення Bohdan_ » 27 травня 2013, 22:20

ShMariam писав:
Bohdan_ писав:Таки вставлю своїх 5 копійок. Проблема тату в тому що кожного місяця на малюнки всі з тату проводяться (в повний місяць) сатаниньскі ритуали... (тобто на тіла які мають на собі малюночок викликається злий дух).
Вибачте, але цей аргумент нагадав мені аргумент однієї жінки (прихильниці пані Маковій) проти користування косметикою: "Образ Божий багном не скверніте" (наче саме ті слова вона сказала) :shock: Проти такого, вибачте за тавтологію, аргументів нема, як і проти Ваших слів... :shock: :o :D


а хто то така та Маковій? десь чув але незнаю такої!!!

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:23

ShMariam писав:
пілігрим писав:В Книзі Левіт не розяснюється. Це заповідь Бога.

Я чого питаю, - будь-яка заборона має пояснення, а тут воно якесь незрозуміле. Відповідно, часом втрачає актуальність, як от заборона на вживання крові.

Наскільки я знаю , заборона на вживання крові не вважається такою , що втратила актуальність.Це не тільки ветхозавітна заборона , а й апостольська.
Вся 19 глава Книги Левіт - заповіді Божі
Левіт 19 Виклад заповідей.
1. І сказав Господь Мойсеєві, говорячи:

2. Оголоси всій громаді синів Ізраїля і скажи їм: Святі будьте, бо святий Я, Господь, Бог ваш.

3. Бійтеся кожний матері своєї і батька свого, і суботи Мої зберігайте. Я Господь, Бог ваш.

4. Не звертайтеся до ідолів і богів виливаних не робіть собі. Я Господь, Бог ваш.

5. Коли будете приносити мирну пожертву Господові, то приносьте її, з доброї волі своєї.

6. У день жертвоприношення вашого і на другий день необхідно їсти її, а залишок до третього дня треба спалити на вогні.

7. А якщо хтось буде їсти її третього дня, це гидке; це не буде сприяти.

8. Хто буде їсти її, той понесе на собі гріх, бо він опоганив освячену річ Господню; і винищиться душа та з народу свого.

9. Коли будете жнивувати на землі вашій, не дожинай до краю поля твого, і залишене від жнив твоїх не підбирай.

10. І виноградника твого не оббирай назовсім, і залишених подекуди ягід не підбирай у винограднику; залиши це біднякові і захожому. Я Господь, Бог ваш.

11. Не крадіть, не брешіть і не обдурюйте один одного.

12. Не присягайтеся йменням Моїм, вдаючись до брехні, і не ганьби ймення Бога твого. Я Господь.

13. Не кривдь ближнього твого, і не грабуй. Заплата наймитові не повинна лишатися у тебе до ранку.

14. Не лихослов глухого, і перед сліпим не клади такого, щоб спіткнутися йому; бійся Бога твого. Я Господь.

15. Не чиніть неправди на суді; не будь упередженим до жебрака, і не догоджай обличчю великого; по правді суди ближнього твого.

16. Не ходи обмовником у народі твоєму, і не поставай супроти крови ближнього твого. Я Господь.

17. Не будь ненависником брата твого у серці твоєму; мудро звинувачуй ближнього твого, і не понесеш за нього гріха.

18. Не мстися і не носи в собі невдоволення на синів народу твого; але люби ближнього твого, як самого себе . Я Господь .

19. Настанови Мої виконуйте; скотину твою не злучай з іншою породою; поля твого не засівай двома родами насіння; в одежу із різних ниток, із вовни і льону, не одягайся.

20. Якщо хтось зляжеться з жінкою, а вона невільниця, заручена з чоловіком, але ще не викуплена, чи вона ще не звільнена, то необхідно покарати їх, проте не смертю, тому що вона не була ще вільною.

21. Нехай приведе він Господові до входу в скинію зібрання приношення за провину, барана для приношення за провину свою.

22. І звершить спокуту його священик бараном за провину перед Господом від гріха, котрим він згрішив, і прощений буде йому гріх, котрим він згрішив.

23. Коли прийдете на землю, [котру Господь Бог дає вам], і посадите якесь плодове дерево, то плоди його вважайте за необрізані, три роки треба вважати їх за необрізані, і не можна їсти їх.

24. А четвертого року всі плоди його мають бути посвячені для хвали Господові.

25. А п'ятого року ви можете їсти плоди його, щоб збільшився урожай з нього. Я Господь, Бог ваш.

26. Нічого не їжте з кров'ю; не ворожіть і не гадайте.

27. Не стрижіть голови вашої навкруг, і не псуй краю бороди своєї.

28. Заради померлого не робіть надрізів на тілі вашому, не наколюйте на собі письма. Я Господь.

29. Не опоганюй доньки своєї, допускаючи її до блуду, щоб не блудодіяла земля і не виповнилася земля розпустою.

30. Суботи Мої бережіть, і святиню Мою шануйте. Я Господь.

31. Не звертайтеся до тих, хто викликає духів померлих, і до чарівників не ходіть, щоб опоганитись від них. Я Господь, Бог ваш.

32. Перед лицем сивого підводься, і шануй лице старця, і бійся Бога твого . Я Господь .

33. Коли оселиться захожий на землі вашій, не чиніть утисків йому.

34. Захожий, що оселився у вас, нехай буде для вас те саме, що й місцевий ваш; люби його, як себе; тому що ви самі були чужинцями на землі єгипетській. Я Господь, Бог ваш.

35. Не чиніть неправди в суді, у мірі, у вазі і у вимірюванні.

36. Нехай будуть терези і гирі ваші певні, і ефа, і гін певний. Я Господь, Бог ваш, що вивів вас із єгипетської землі.

37. Дотримуйтеся настанов Моїх, і всіх законів Моїх, і виконуйте їх. Я Господь.

Мабуть є й такі , що дійсно втратили актуальність.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:24

Bohdan_ писав:
ні - думаю законна теза, якщо основним аргументом "проти" є поганське походження
Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО



19. Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?
20. Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!
(1 до Коринтян 6:19,20)

Добре, може незрозуміло пояснила. Що такого ДЛЯ ТІЛА (для психіки, для душі - трошки інше питання, залежно від того, що зображено на тату і яке це має значення) робить тату? Якщо воно зроблене так, що не пішло зараження?
Значно більше наше тіло змінює "неправильна" їжа (надмір жирного, вуглеводів або білків...) тим більше на ніч (конкретні хвороби всі знають), малорухливий спосіб життя, опромінення комп'ютером, мобілкою, модемом - я перераховую лише те, що залежить конкретно від людини. Але чомусь це все ми сприймаємо як щось нормальне, а от тату - це вже в нашому уявленні щось дуже страшне. Де тут є "осквернення" тіла як храму? :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:28

пілігрим писав:
ShMariam писав:
пілігрим писав:В Книзі Левіт не розяснюється. Це заповідь Бога.

Я чого питаю, - будь-яка заборона має пояснення, а тут воно якесь незрозуміле. Відповідно, часом втрачає актуальність, як от заборона на вживання крові.

Наскільки я знаю , заборона на вживання крові не вважається такою , що втратила актуальність.Це не тільки ветхозавітна заборона , а й апостольська.
Та ні - таки втратила актуальність з апостольських часів. Думаю, о.Олег не образиться, коли процитую його відповідь з чату (добре, що зберегла найважливіше):
стосовно ж питання Олі - немає в Христовій Церкві якогось повного прийняття "Апостольських Правил" (загострю, для чіткішого розрізнення: не віримо, що це написано під Надхненням Святого Духа і актуальне назавжди, натомість знаємо, що Церква Христова (поряд з тим, що походження "Апостольських Правил дискусійне") випрацьовує напрямні для життя християн і може їх міняти у питаннях культурально-поведінкових тощо). Те, що приймається разом з питаннями, що піднімались на різного роду Соборах - затверджене Христовою Церквою в її Канонічному Праві (чи, у нашому випадку, Кодексі Канонів Східних Церков). Загально, щоб розібратись в тих чи інших твердженнях "Апостольських Правил" варта застосовувати природній, Богом Даний, розум і розрізняти, про що те чи інше "Апостольське Правило". Христова Церква так і поступає. Якщо, наприклад, про стриження борід - проблема стосується дисципліни і звичаїв; якщо йдеться про "миття в бані з жидовствующими", то маємо розуміти, що йдеться про їхні ритуальні омовіння, а не лише про банальне миття, тобто - щоб часом (свідомо/несвідомо) не бути втягненими у їхні обряди тощо. В питаннях з кровію також маємо розуміти, що йдеться не про страви із крові (медичний гематоген, наприклад, чи кровянку або мясо з кров`ю тощо), а про ідоложертвенну кров (здається мені, на Форумі тут вже десь про це писав) риклад розуміння вимоги невживання крові: «Бог дал это предписание – образец, который применяли во времена апостолов к язычникам присоединившимся к вере. В то время, когда две стены из обрезанных и необрезанных, объединились на Краеугольном камне, все еще сохранялись отличия между ними… и теперь, когда Церковь стала сплошь из язычников, ни один христианин не считает необходимым воздерживается от дроздов или мелких птиц, так как их кровь не вылили, или зайцев потому что они убиты ударом по шее без слития их крови. Любой, кто все еще опасается этих вещей смеется над остальным: ведь главное это истинное убеждение, что “ не то, что входит в уста, оскверняет человека, но то, что выходит из уст, оскверняет человека”, (Мф 15,11) это зло заключается в совершении греха, а не в природе любой пищи и ее употреблении» Августин, Contra Faustum (XXXII, 13)

Значить і має бути пояснення про тату. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 22:36

пілігрим писав:"28. Заради померлого не робіть надрізів на тілі вашому, не наколюйте на собі письма. Я Господь."
Книга Левіт , 19

А як така заборона?

Це з іншої опери..., тут інший контекст ( заради померлого )
А ось як в іншому перекладі :
28. Не робитимете заради мерця нарізок на вашому тілі, ані не знакуватимете себе; я - Господь.


Хоча.., я і сталіна з леніном бачив наколотого, і не тільки їх.., Боб Марлі, Че Гевара :). Суть в тому що роблять собі обєкт поклоніння і цим порушують Заповідь 1. Типа в память про померлого . Ну само - собою Христос не рахується.., Він не померлий .
Востаннє редагувалось 27 травня 2013, 22:40 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:38

andrey s. писав:
пілігрим писав:"28. Заради померлого не робіть надрізів на тілі вашому, не наколюйте на собі письма. Я Господь."
Книга Левіт , 19

А як така заборона?

Це з іншої опери..., тут інший контекст ( заради померлого )
А ось як в іншому перекладі :
28. Не робитимете заради мерця нарізок на вашому тілі, ані не знакуватимете себе; я - Господь.

Хоча.., я і сталіна з леніном бачив наколотого, і не тільки їх.., Боб Марлі, Че Гевара :). Суть в тому що роблять собі обєкт поклоніння і цим порушують Заповідь 1. Типа в память про померлого . Ну само - собою Христос не рахується.., Він не померлий .

А пояснення яке? Яким боком пов'язані мерці і надрізи? Не думаю, що в старозавітні часи робили тату померлих вождів :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:39

Можливо. Хоча апостоли чітко розрізняють ідоложертвенне м"ясо і просто кров.
"28. Подобалось бо Святому Духові й нам ніякого більше не складати на вас тягару, крім цього необхідного:

29. стримуватися від ідоложертвенного м'яса, крови, душенини та розпусти. Ви добре зробите, коли будете берегтися цього. Будьте здорові.»
Але сперечатись не буду. Я під час проповіді точно чув заклик утриматись від вживання крові. Дуже люблю "кишку" , але з того чвсу утримуюсь.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:44

пілігрим писав:Можливо. Хоча апостоли чітко розрізняють ідоложертвенне м"ясо і просто кров.
"28. Подобалось бо Святому Духові й нам ніякого більше не складати на вас тягару, крім цього необхідного:

29. стримуватися від ідоложертвенного м'яса, крови, душенини та розпусти. Ви добре зробите, коли будете берегтися цього. Будьте здорові.»
Але сперечатись не буду. Я під час проповіді точно чув заклик утриматись від вживання крові. Дуже люблю "кишку" , але з того чвсу утримуюсь.

Я б не назвала це "чітким розрізненням", бо через аналогічну фразу дехто відкидає Божество Ісуса Христа. Читати Біблію треба в контексті культури, світогляду того часу. Апостол не наголошував про "ідоложертовну кров", бо в той час то було само собою зрозуміло. Як і багато інших речей.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 22:45

ShMariam писав:
andrey s. писав:
пілігрим писав:"28. Заради померлого не робіть надрізів на тілі вашому, не наколюйте на собі письма. Я Господь."
Книга Левіт , 19

А як така заборона?

Це з іншої опери..., тут інший контекст ( заради померлого )
А ось як в іншому перекладі :
28. Не робитимете заради мерця нарізок на вашому тілі, ані не знакуватимете себе; я - Господь.


А пояснення яке? Яким боком пов'язані мерці і надрізи?

Я редагував, дописав. І надрізи це один з видів тату. Або в сенсі жалобні надрізи в жаль за помершим. Ну типа такий був кльовий чувак.., що і пару надрізів не шкода зробити на згадку про нього.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 22:47

andrey s. писав:Я редагував, дописав. І надрізи це один з видів тату. Або в сенсі жалобні надрізи в жаль за помершим. Ну типа такий був кльовий чувак.., що і пару надрізів не шкода зробити на згадку про нього.
Це Ви самі придумали чи дійсно так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 25 гостей