Масони і Церква

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Archer
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 20 червня 2010, 19:41

Re: Масони і Церква

Повідомлення Archer » 28 червня 2010, 21:46

romanm писав:Про це вже говорилося, але ще раз дозволю собі звернути увагу на ось що: зустрічі з масонами, та й навіть отримання якоїсь масонської премії, не значить ВСТУПЛЕННЯ до масонської ложі. Відповідно зі сторони Церкви такі дії любих мирян та не мирян, на тягнуть за собою ніяких карних дій.


"У травні 2004 р. було відзначено 5-річчя існування в Україні Ордену Святого Станіслава. У святкуванні взяли участь кавалери з багатьох країн світу — гідні продовжувачі лицарських, меценатських традицій тих десятків тисяч кавалерів Ордена Святого Станіслава, які одержали його впродовж історії Ордену за заслуги у всіх напрямках діяльності. Щоб і далі впевнено трудитися на благо людей в усім світі на принципах честі, лицарства, віри, було ухвалене рішення звернутися до канцелярії Ватикану про прийняття делегації Міжнародного Ордену Святого Станіслава главою Католицької церкви Іоанном Павлом II, щоб розповісти про цілі своєї шляхетної діяльності й попросити благословення Його Святості на нові благі справи в ім'я людства.

Делегація Міжнародного Ордену Святого Станіслава в складі Павла В'ялова (Україна), Айкіті Нісікава й Хісае Нісікава (Японія), Рікардо Пантоне (Італія), Віктора Сладкова (Росія) мала честь бути прийнятою у тронній залі Ватикану. Під час зустрічі Папа Римський прийняв відзнаки Ордену, представницькі подарунки. Були обговорені ситуація в міжнародному лицарському русі, його мета й завдання в сучасному світі. Іоанн Павло II поблагословив Павла Вялова й кавалерів Ордена на нові богоугодні звершення."

Ці слова взяті з офіційого сайту ордену. Особливо вражає фраза "Іоанн Павло II поблагословив Павла Вялова й кавалерів Ордена на нові богоугодні звершення." Тут же, ви скажете: Папа нічого про це не знає і це вони самі собі написали. Але невже ви вважаєте, що у Ватикані сидять люди, які не знають, з ким їм доведеться зустрітися?! Сумніваюся, що чинний і покійний папи могли стати на одні й ті самі граблі.

Як так можна... :(

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення ShMariam » 28 червня 2010, 22:54

Archer писав:
Ви відкрийте Старий Завіт і почитайте, які були жорсткі закони по відношенню до тих, хто або поклонявся чужим богам, або використовував у свої цілях предмети, які були ритуальними для цих поклонінь, або хто був помічений в будь-якій співпраці з ворогами Бога. І не говоріть, що це - "церковний діалог". Це зрада Богу, церкві і людям, які до неї належать!

За Вашою логікою, я маю гріх, коли спілкуюся зі своїми сусідами-сектантами? Те, що помагаємо одне одному і т. д. Це те ж саме як і з Папою, тільки в іншому масштабі.

І ще одне. Ви називаєте масонів ворогами Бога. Я б так не сказала. Якщо ворог Бога і грішник - це тотожні поняття, то я себе вважаю більшим ворогом Бога за багатьох масонів.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення ShMariam » 28 червня 2010, 23:05

Archer писав: Особливо вражає фраза "Іоанн Павло II поблагословив Павла Вялова й кавалерів Ордена на нові богоугодні звершення." (

А що масони не здатні на "богоугодні звершення"? %) І що поганого, коли католики будуть з ними співпрацювати в таких справах.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Archer
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 20 червня 2010, 19:41

Re: Масони і Церква

Повідомлення Archer » 28 червня 2010, 23:09

За Вашою логікою, я маю гріх, коли спілкуюся зі своїми сусідами-сектантами? Те, що помагаємо одне одному і т. д. Це те ж саме як і з Папою, тільки в іншому масштабі.


Ні, якщо ви їх переконуєте в їх неправоті - відповідь про гріх. З Папою - не те, бо позволяти собі приймати ордени та подарунки замість того, щоб відкрито говорити, що вони - слуги антихриста, як на мене, не припустимо. Папа міг би сказати привселюдно, по телебаченню чи радіо, щоб ті масони навернулися.

І ще одне. Ви називаєте масонів ворогами Бога. Я б так не сказала. Якщо ворог Бога і грішник - це тотожні поняття, то я себе вважаю більшим ворогом Бога за багатьох масонів.


Як на мене, гірших ворогів християнства, аніж вони, на даний час немає, бо вони приведуть антихриста.

Archer
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 20 червня 2010, 19:41

Re: Масони і Церква

Повідомлення Archer » 28 червня 2010, 23:12

ShMariam писав:
Archer писав: Особливо вражає фраза "Іоанн Павло II поблагословив Павла Вялова й кавалерів Ордена на нові богоугодні звершення." (

А що масони не здатні на "богоугодні звершення"? %) І що поганого, коли католики будуть з ними співпрацювати в таких справах.


Не здатні, бо не здатен на таке диявол, який ними керує. Коли біле змішати з чорним, то білого вже не буде: не можна змішувати добро зі злом, бо добра з того вже не буде.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення ShMariam » 28 червня 2010, 23:25

Archer писав: З Папою - не те, бо позволяти собі приймати ордени та подарунки замість того, щоб відкрито говорити, що вони - слуги антихриста, як на мене, не припустимо. Папа міг би сказати привселюдно, по телебаченню чи радіо, щоб ті масони навернулися.

А ніби вони не знають, що католики думають про їх вчення. В наш час люди (освічені) не навертаються до Бога не через брак інформації про Нього, про Церкву, про ті чи інші правди віри, але через нерозуміння причин, чого треба навертатися. І коли навіть Папа в лоб скаже: Ви слуги антихриста, ви підете до пекла і т. д. і т. п., вони ніколи не навернуться. Така людська природа.
Востаннє редагувалось 30 червня 2010, 22:49 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2010, 08:50

romanm писав:
І не тільки завалилася імперія зла, але й Горбачов навернувся.Він повісив у себе в кімнаті образ Пресвятого Серця Ісуса (так казав о.Мендрунь на одній з Хресних Доріг у Крехові).

:no:

та чому - була така інформація
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2010, 09:51

Archer писав: Я, по-перше, християнин і висловлюю те, що мені не подобається в керівниках тої церкви, до якої належу. Всі ви, на жаль, як на мене, шукаєте ідеалу серед церковних ієрархів.

ні - принаймі я грішний точно не шукаю. Тому і будь-яка фотографія не може мене відвернути від Христової Церкви. Вас, як виглядає з того, що пишите - відвертає. Саме тому, що нмд "шукаєте ідеалу серед ієрархів". Хоча, в данному випадку, ще і тому, що дуже мало знаєте про свою Церкву, про що вже говорив. І цитуєте наклепи/вигадки Її ворогів.
Archer писав: Невже папи також були "праві в питаннях віри" коли горіли вогні "святої" інквізиції,

Свята Інквізиція. MOD: Вам бан на місяць. Про Інквізицію ми вже говорили тут на Форумі. Пошукайте. Там більше Святості Божої. Попри людський гріх.
Archer писав: коли людей обдурювали індульгенціями заради жадоби грошей,

Ви цитуєте ворогів Церкви. Розберіться трошки і в цьому питанні, раз вважаєте себе християнином - принаймі для чесності.
Archer писав: коли відправлялися хрестові походи...

Хрестові Походи. Дуже були потрібні. Скликалися Христовою Церквою для визволення від мусульманських завойовників. Напевно і про це ми тут говорили, але, якщо повернетеся і будете прагнути розібратися з цим періодом життя Церкви - спробую посприяти.
Archer писав: Де була їх служба Богу?!

в Святій Інквізиції, в Святих Хрестових Походах, в Індульгенціях наприклад. Ви оперуєте неправдами, які повигадували вороги Християнства, звідси і "висновки"
Archer писав: Я не схильний ідеалізувати в наш час майже нікого, бо більшість з церковного уряду служать владі та грошам...

це неправда, пане Archer. Ви бідний, зведений наклепами на Церкву чоловік. Дуже шкода.
Archer писав: Хочете побачити, як на мене, справжнього керівника церкви? Будь-ласка: http://img1.liveinternet.ru/images/atta ... 5ad_XL.jpg Це патріарх однієї з церков (не буду казати якої, бо відразу в декого виникає підозра, що я шпіон з іншої церкви). І хто б міг подумати...

та ні - дуже гарно. Ви просто +Гузара в тролейбусі не бачили. Я бачив.
Archer писав: По-друге: я хочу почути відповідь від людини, яка має значний духовний авторитет і яка б сказала, що це прикре непорозуміння і ніяких зустрічей з ворогами християнства більше не буде (інша б відповідь мене не влаштувала).

так не можете вимагати, щоб Церква підкорялась Вашому нерозумінню. Церква працює зі всіма, несе Благовість. Я грішний не володію жодним духовним авторитетом, але точно знаю, що не існує місця/людини, де б не мала йти Церква. Влаштовує Вас це чи ні, Христос заповів любити ворогів своїх (не лише ближніх), до митарів йшов, блудницям проповідував...
Archer писав: По-третє: я хоч і пішка на шахівниці, але принаймі знаю, що маніпулюють не тільки мною, але й вами. Але, на жаль, ви цього не хочете зрозуміти.

неправда. Нажаль, хтось зманіпулював Вами.
Archer писав: Якщо слуги антихриста шукають з кимось зустріч так це тільки для того, щоб або показати свою владу, або ж заплямувати репутацію тих, з ким зустрічаються.

можливо. Що не значить, що нас з Вами це обмежує в діях. От, наприклад, гомосексуалісти (організація) - гидота, якщо брати Біблійну термінологію - кличуть мене до себе і я грішний іду і проповідую їм Бога. Всеукраїнська організація ЛЖВ (людей, що живуть з ВІЛ) - пропагує, зокрема, контрацепцію в якості "панацеї" від поширення СНІДу - нагородила мене грамотою за співпрацю (а я грішний, доречі, з поміччю Божою декількох її дуже діяльних членів навернув до Христа :) : в тому числі - відмовились пропагувати контрацепцію). Ви вузько мислите. І християнськість Ваших думок досить сумнівна нмсд...
Archer писав: А ті, хто погоджуються на таке вже не служать Богу, а служать дияволу.

ні. Найперше - Ви робите помилку, видаючи свої підозри в злому за істинні. Окрім цього - служать Богові, якого проповідують навіть останньому грішнику
Archer писав: Ви відкрийте Старий Завіт і почитайте, які були жорсткі закони по відношенню до тих, хто або поклонявся чужим богам, або використовував у свої цілях предмети, які були ритуальними для цих поклонінь, або хто був помічений в будь-якій співпраці з ворогами Бога. І не говоріть, що це - "церковний діалог". Це зрада Богу, церкві і людям, які до неї належать!

Ви (і це логічно) мали б тут привести докази того, що мало місце поклоніння чужим богам, використовувались їхні ритуальні предмети, мала місце ворожа Богові співпраця. Мені дуже шкода, що Ви так думаєте про свою Церкву, але - це лише Ваше нерозуміння того, що відбувається. Нерозуміння, яке Ви повторюєте і повторюєте, що би Вам не говорили у відповідь. Вам треба більше читати католицької літератури. Можливо знаючи більше з правдивих джерел, зможете зрозуміти дію Церкви у світі. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2010, 10:17

Archer писав:Ці слова взяті з офіційого сайту ордену.

обманюють, прошу пана. Читайте постанову Христової Церкви:
Декларация о масонских ассоциациях
Конгрегация Вероучения
Декларация о масонских ассоциациях
Было спрошено, изменилось ли суждение Церкви в отношении масонских ассоциаций, поскольку в новом Кодексе канонического права о них нет явного упоминания, имевшегося в старом.
Данная Священная Конгрегация может ответить, что данное обстоятельство связано с редакторским критерием, к которому прибегли также и в отношении прочих ассоциаций, названия которых были опущены, поскольку они включены в более широкие категории.
Итак, негативное суждение Церкви о масонских ассоциациях остается неизменным, поскольку их принципы всегда были непримиримы с учением Церкви, и посему принадлежность к ним остается под запретом со стороны Церкви. Христиане, являющиеся их членами, пребывают в тяжком грехе и не могут приступать ко Святому Причастию.
В компетенцию местных церковных властей не входит вынесение мнений о природе масонских ассоциаций, которые изменяли бы вышеизложенное суждение, выраженное в духе декларации этой Священной Конгрегации, изданной 17 февраля 1981 года (см.: AAS 73, 1981, стр. 240-241).
По обсуждении данной декларации в обычном собрании этой Свящ. Конгрегации, Верховный Понтифик Иоанн Павел II на аудиенции, данной нижеподписавшемуся кардиналу префекту, ее утвердил и повелел опубликовать.

Дано в Риме, из залов Свящ. Конгрегации вероучения, 26 ноября 1983 г.

+Иосиф кардинал Ратцингер
Префект
+ Иоанн Иероним Хамер OP
Титулярный архиепископ Лориумский
Секретарь
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення ShMariam » 30 червня 2010, 22:58

Archer писав:
ShMariam писав:
Archer писав: Особливо вражає фраза "Іоанн Павло II поблагословив Павла Вялова й кавалерів Ордена на нові богоугодні звершення." (

А що масони не здатні на "богоугодні звершення"? %) І що поганого, коли католики будуть з ними співпрацювати в таких справах.


Не здатні, бо не здатен на таке диявол, який ними керує. Коли біле змішати з чорним, то білого вже не буде: не можна змішувати добро зі злом, бо добра з того вже не буде.

Поділ людей на "добрих" і "злих" суперечить основним засадам християнства. Деякі з останніх будуть першими... Через кожного з нас в різних ситуаціях діє і Бог, і диявол. Так що всі ми "сірі".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 01 липня 2010, 10:21

ShMariam писав:Поділ людей на "добрих" і "злих" суперечить основним засадам християнства. Деякі з останніх будуть першими... Через кожного з нас в різних ситуаціях діє і Бог, і диявол. Так що всі ми "сірі".

все це так, але саме в контексті заперечення фобій співрозмовника. Бо, поряд з цим, маємо чіткий осуд діяльності таких організацій, як масонська, і знаємо, що вони виділяються з загалу, коли про людей можна сказати у Вашому контексті "сірі": масони є в ідолопоклонській організації. Думаю, доречним тут згадати 1Корінтян, 6. З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення прочанка » 02 липня 2010, 11:34

доповнюючи о. Олега:

"Несумісність християнської віри з масонством



Роздуми з нагоди річниці видання декларації Конгрегації віри.

26 листопада 1983 р. Конгрегація віри видала декларацію про масонські асоціації (див. AAS LXXVI [1984] 300).

Минуло трохи більше року після її публікації, тому може виявитися корисним коротке висвітлення значення цього документа.

Перші висловлювання Церкви щодо масонства були пов'язані з його негативною оцінкою на підставі як і практичних причин, так і причин пов'язаних з вірою. Церква визнала масонів відповідальними не лише за руйнівну діяльність щодо неї: з перших же папських документів на цю тему, особливо - в енцикліці Лева XIII "Humanum Genus" (20 квітня 1884 р.). Вчительство Церкви викривало в масонстві філософські ідеї та моральні концепції, протилежні до католицького вчення. За словами Лева XIII, перш за все вони доводили до натуралістичного раціоналізму, - до ідеї, яка надихала плани і діяльність масонства, спрямовану проти Церкви. У своєму Посланні до італійського народу "Custodi" (8 грудня 1892 р.) Папа писав: "Пригадаємо, що християнство і масонство принципово несумісні, так що вступати в одне означає розлучатися з іншим".

Тому не можна було обійтися без розгляду масонства з погляду віровчення, коли в 1970-80-х рр. ця Священна Конгрегація листувалася з деякими Єпископськими Конференціями, особливо зацікавленими в цій проблемі внаслідок діалогу, що відбувався серед окремих католиків з представниками деяких лож, які проголошували себе неворожими або навіть прихильними щодо Церкви.

Священна Конгрегація віри провела в зв'язку з цим ретельне дослідження, метою якого було підтвердити фундаментальну несумісність між принципами масонства і християнської віри.

Тому, не звертаючи уваги на розгляд практичної діяльності різних лож і міри їх ворожості щодо до Церкви, Священна Конгрегація віри за допомогою декларації від 26. 11. 1983 р. вирішила зосередитися на найглибшому і, з іншого боку, найістотнішому рівні проблеми - на рівні несумісності принципів, тобто на рівні віри та її етичних прописів.

З погляду віровчення, що продовжує безперервну спадкоємність з традиційною позицією Церкви, засвідченою у вищезазначених документах Лева XIII, для тих вірних, які з якої-небудь причини виявилися причетними до масонства, виникають важливі практичні наслідки.

Заперечення декого щодо твердження Священної Конгрегації про несумісність принципів християнства і масонства ґрунтуються на тому, що істотним фактом в масонстві нібито є відсутність нав'язування жодних загальнообов'язкових "принципів" філософського або релігійного характеру своїм прибічникам, і що вони, радше, бажають об'єднати людей доброї волі, незважаючи на релігійні та світоглядні відмінності, на основі зрозумілих і прийнятних для всіх гуманістичних цінностей.

Масонство є, нібито, сполучною ланкою для всіх, хто вірить в Архітектора Всесвіту і розділяє основні етичні орієнтири, викладені у тому числі й у Декалозі; воно нікого не віддаляє від релігії, яку він сповідує, а, навпаки, спонукає тісніше наблизитись до неї.

Тут недоречно було б обговорювати історичні та філософські протиріччя, що ховаються в подібних твердженнях. Католицька Церква також закликає людей доброї волі до загальної співпраці, - нагадувати про це після II Ватиканського Собору, звичайно ж, немає потреби. Приєднання ж до масонства означає зовсім інше, ніж законну співпрацю, і має набагато більше релевантне і визначальне значення.

Перш за все, слід пригадати, що співтовариство "вільних каменярів" і їх етичні зобов'язання є складною системою символів, яка набуває поширення і має зобов'язуючий характер. Строга дисципліна потаємності, яка панує серед масонів, з часом підсилює важливість взаємодії знаків та ідей. Окрім всього, в умовах таємничості члени асоціації ризикують стати інструментом невідомих для них задумів.

Навіть якщо стверджується, що масони не приймають релятивізм як обов'язкову догму, насправді передбачена деяка символіко-релятивістська концепція. Отже, релятивна цінність морально-ритуальної громади зовсім не виключається, і релятивізм, навпаки, грає визначальну роль.

У такому контексті різні релігійні громади, до яких належать окремі члени лож, не можна вважати нічим більшим, аніж інституціями, що охоплюють деяку частину ширшої і невловимої істини. Цінність цих інституцій неминуче представляється, таким чином, лише відносною, меншою в порівнянні з цією ширшою істиною, що більшою мірою виявляється не в них, а в співтоваристві людей доброї волі, тобто - в масонському братерстві.

Для християнина-католика, проте, неможливо переживати свої стосунки з Богом подвійним, розколеним чином - одночасно і в гуманістичній, надконфесійній, формі, і у внутрішній - християнській. Він не може мати одночасно двох зв'язків з Богом, не може виражати їх через дві системи символів. Це було б щось зовсім відмінне від нормальної для нього співпраці з усіма людьми, вкоріненими в добрі, хоча і на різних принципах. Адже католик не може одночасно бути причасником християнської общини і дивитися на своїх братів-християн з масонської точки зору, тобто як на неуків, що помиляються.

Навіть якщо, як вже було сказано, відкритого зобов'язання приймати релятивістське сповідання немає, релятивістська сила масонського братерства через внутрішню, властиву для неї логіку піддасть основу віри настільки радикальному перетворенню, що це вже не буде прийнятним для християнина, "якому дорога його віра" (Лев XIII).

До того ж, це спотворення основ віри здійснюється, найчастіше, поступово і непомітно: для того, хто приймає масонство, цілісна причетність до Божої істини, що явилася в Церкві, перетворюється лише на приналежність до установи, яку він вважає однією з багатьох більш-менш дієвих форм вираження загальної орієнтації людини на вічні цінності.

У наші дні спокуса піти в цьому напрямі стає сильнішою, що цілком відповідає певним засадничим переконанням сучасного менталітету. Ідея, що істину не можна пізнати, - типова характеристика нашої епохи і, в той же час, основний елемент її загальної кризи.

Враховуючи всі ці обставини, Священна Конгрегація в своїй Декларації стверджує, що приналежність до масонських асоціацій "залишається під забороною з боку Церкви", і що християни, що є їх членами, "перебувають в тяжкому гріху і не можуть приступати до Святого Причастя".

Останнім твердженням Священна Конгрегація показує вірним, що приналежність до масонства об'єктивно є тяжким гріхом. Уточнюючи, що члени масонських асоціацій не можуть приступати до Святого Причастя, вона хоче дати зрозуміти вірним ті тяжкі наслідки, які неодмінно випливають з приєднання до масонських лож.

Далі Священна Конгрегація оголошує, що "в повноваження місцевих церковних властей не входить виносити думку про природу масонських асоціацій, яке змінювало б вищевикладену думку". В зв'язку з цим вона посилається також на декларацію від 17 лютого 1981 р., в якій всяке право на вислови про природу цих асоціацій, що відхиляється від діючого тоді канонічного права (кан. 2335), вже було закріплене за Апостольським Престолом.

Так само і новий документ, випущений Священною Конгрегацією віри в листопаді 1983 р., виражає той же намір закріпити лише за Святим Престолом право на висловлювання, які відходили б від сформульованої тут думки щодо несумісності принципів масонства з католицькою вірою, стосовно тяжкості акту вступу до ложі та щодо перешкод, які з цього виникають для допуску до Святого Причастя. Це розпорядження вказує на те, що, не дивлячись на відмінності, які можуть існувати між масонською слухняністю, особливо стосовно позиції, яку вони заявляють щодо Церкви, Апостольський Престол вбачає у них деякі загальні принципи, які вимагають однієї і тієї ж оцінки з боку всієї церковної влади.

Видаючи цю декларацію, Священна Конгрегація віри не бажала відкинути зусилля тих, хто, з належного дозволу цього відомства, намагався встановити діалог з представниками масонства. Але оскільки існувала можливість поширення серед вірних помилкової думки, нібито тепер їм дозволяється вступати в масонські ложі, Конгрегація визнала себе зобов'язаною з'ясувати їм, яке справжня думка Церкви з цього питання, і вберегти їх від вступу до організацій, приналежність до яких несумісна з католицькою вірою.

Лише Ісус Христос, і Він один, - справжній наставник Істини, і лише в Ньому християни можуть знайти світло і силу, що дає можливість жити згідно з задумом Божим, працюючи задля істинного блага своїх братів. "
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Масони і Церква

Повідомлення andrivovk » 14 липня 2010, 14:03

Особливо звернути увагу на

прочанка писав:Видаючи цю декларацію, Священна Конгрегація віри не бажала відкинути зусилля тих, хто, з належного дозволу цього відомства, намагався встановити діалог з представниками масонства. Але оскільки існувала можливість поширення серед вірних помилкової думки, нібито тепер їм дозволяється вступати в масонські ложі, Конгрегація визнала себе зобов'язаною з'ясувати їм, яке справжня думка Церкви з цього питання, і вберегти їх від вступу до організацій, приналежність до яких несумісна з католицькою вірою.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

vedmid
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 19 травня 2010, 14:28
Звідки: Київ

Re: Масони і Церква

Повідомлення vedmid » 22 липня 2010, 14:05

Хочу дещо додати. що стосується самого поняття "декларація". Юридичною мовою, "декларація" - не нормативний документ, який саме декларає, а не встановлює якісь правила. Декларація носить більше пропагандистський характер, а не нормотворчий. Саме й тут криються певні проблеми взаємовідносин Церви і масонів. Офіційними документами канонічного права прямої заборони щодо участі у масонських оргнаізаціях не має, як і не має довершеного переліку масонських оргнаізацій. Все це та багато інших питань і породжують проблеми співіснування Церкви та масонів. Більше того, але може повторюсь, якщо подивитись на співіснування православної та католицької церкви в Україні то, як на мене з масонами не так все й погано. У православній церкві прямо забороняють приступати до причастя у католицькій, не можна бути хрищеним батьком у православній церкві якщо ти католик. Це взято з особистого досвіду. Я будучи на церемонії хрещення в одній із православних церков м. Біла Церква отримав від священка таке питання: чи Ви православний, у контексті саме приналежності до православної церкви, а не до будь-якої іншої. І багато випадків ще можу навести, але ВИ й самі знаєте.
Щодо зустрічей святійшої памяті папи Івана Павла ІІ із масонами чи мосульманами, вважаю цей крок надважливої ваги глобального виміру. Ми всі діти Божі. У церкви не повинно бути ворогів, адже Бог - є любов, а де є любов там не має місця ненависті. Я однаково ставлюся як до свого побратима по католицькій церкві так і до мосульманина, чи до єврея, чи до масона. Хіба хтось може спростувати цю істину!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Масони і Церква

Повідомлення Олюнька » 22 липня 2010, 14:22

vedmid писав:Я однаково ставлюся як до свого побратима по католицькій церкві так і до мосульманина, чи до єврея, чи до масона. Хіба хтось може спростувати цю істину!

Але ж ви і не сповідуєте одночасно іслам, іудаїзм тощо?! "однаково ставитися до мусульманина, чи до єврея, чи до масона" і "самому бути мусульманином, євреєм, чи масоном" є різниця?
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 22 липня 2010, 18:08

vedmid писав:Хочу дещо додати. що стосується самого поняття "декларація". Юридичною мовою, "декларація" - не нормативний документ, який саме декларає, а не встановлює якісь правила. Декларація носить більше пропагандистський характер, а не нормотворчий...

Декларація — документ, офіційна заява, де проголошуються основні принципи зовнішньої та внутрішньої політики держави чи програмні положення партій та організацій.
Це загально.
А в проблематиці дотичній до Христової Церкви Ви ще більше не маєте рації: ми що декларуємо, те і виконуємо. Декларація не є пропагандою, а є саме нормотворчим документом, що встановлює правила.
Цитована Декларація про заборону участі в масонських організаціях має на меті ще раз наголосити: масони не змінилися і як були, так і є ворогами Христа і Його Церкви. Чи цей факт Церкву радує? Ні. Ми просто констатуємо факт. Чи ми їм ворог? Ні. Проте їхня ворожість від нас не залежить: йдемо до них з проповіддю, але вони не каються...
Стосовно ж Вашої мови про стосунок до православних... смію зауважити - жодної аналогії, а лише небезпека запутати поняття, підмінюючи в умах читачів православних на масонів. Дуже прошу: не робіть цього. Навіть, якщо не розумієте, що робите (некоректні аналогії): просто зосередьтеся на темі гілочки.
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 23 липня 2010, 13:55

vedmid писав:... Офіційними документами канонічного права прямої заборони щодо участі у масонських оргнаізаціях не має, як і не має довершеного переліку масонських оргнаізацій...

те, що в "старому" (1917 року) Канонічному Праві був пункт, який чітко вказував на масонство (приблизно, як запам'яталось Канон 2335: "особи, які вступили в масонські асоціації в силу цього факту відлучені від Церкви"), а в "новому" (1983 року) написано більш загально і конкретно нікого (в тому числі - масонів) не згадано (приблизно, як запам'яталося Канон 1374: "особи, що вступають в ворожі до Церкви організації в силу цього факту відлучені від Церкви") членові Христової Церкви, пане vedmid-ю, не може бути зрозумілим інакше, аніж того ж таки 1983 року чітко і однозначно пояснено кардиналом Йосипом Рацінгером, що був тоді префектом Конгрегації Віровчення (це вже тут подавалося, але ще раз для чіткості нагадаю): новий Канон 1374 повторює старий Канон 2335 і той факт, що масонство не є назване не має значення; негативне відношення Церкви до "вільних каменярів" не змінилися у зв'язку з тим, що масонські принципи є несумісними з Вченням Церкви; католики, що вступають в масонські асоціації находяться в стані важкого гріха і не можуть приймати Святе Причастя; жодна місцева церковна влада не має компетенції відступати від цього судження Священої Конгрегації.
Дуже перепрошую, пане vedmid, але прошу взяти на себе труд вчитися, читаючи католицькі джерела, а не вигадки масонів. Ми вже з Вами говоримо про відносини Церкви до масонських організацій не перший місяць і, смію зауважити, Ви, незважаючи на жодні документи Церкви, повторюєте і повторюєте вигадки масонів. Мені шкода, але MOD: Вам попередження
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

and2010
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 20 червня 2010, 14:12

Re: Масони і Церква

Повідомлення and2010 » 25 липня 2010, 19:03

о.Олег писав:католики, що вступають в масонські асоціації находяться в стані важкого гріха і не можуть приймати Святе Причастя; жодна місцева церковна влада не має компетенції відступати від цього судження Священої Конгрегації.


І це природньо...проте - як би можна було прокоментувати наведене нижче?
з УГКЦ
http://orden.liberal-ua.org/priest/2006/11/25/135.html
з РКЦ
http://orden.liberal-ua.org/priest/2006/11/25/136.html
http://orden.liberal-ua.org/priest/2006/01/19/36.html
Щось мені підказує що ці нагороди вручають не зовсім стороннім особам і їх приймають адепти?
Мабуть я чогось таки точно не розумію....чи є це зараз діючі священники?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2010, 08:07

and2010 писав:...Щось мені підказує що ці нагороди вручають не зовсім стороннім особам і їх приймають адепти?...

орден вручають за якісь певні заслуги діяльності тої чи іншої людини (в цьому контексті - дійсно "не стороннім"), але це не є процедурою вступу в масонство.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Масони і Церква

Повідомлення o.Mykil » 26 липня 2010, 08:13

о.Олег писав:
and2010 писав:...Щось мені підказує що ці нагороди вручають не зовсім стороннім особам і їх приймають адепти?...

орден вручають за якісь певні заслуги діяльності тої чи іншої людини (в цьому контексті - дійсно "не стороннім"), але це не є процедурою вступу в масонство.


Щодо ордену св. Станіслава, то він якийсь не до кінця зрозумілий. Якщо не помиляюся, не всі ложі його й визнають... У ньому нібито є (чи було) якесь православне духовенство в керівниках теж. Або сильно замасковані масони, що прикриваються і християнською символікою, що ледь розрізниш, або аматори на фоні доброчинства. Не бракує там ніби й різних представників від духовенства, які навіть здійснюють обряди посвячень, як читаємо http://orden.liberal-ua.org/orden/persons/info/16

Знову владики, не тільки декотрі священики http://orden.liberal-ua.org/priest

Назагал їм, напевно, потрібна ще більша реклама з декотрими священнослужителями... Може то "бренд" такий. Вони залучають до себе багато впливових людей, політиків, це ж бо гроші будуть литися на соціум, його потреби...
Востаннє редагувалось 26 липня 2010, 08:33 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2010, 08:25

o.Mykil писав:Щодо ордену св. Станіслава, то він якийсь не до кінця зрозумілий. Якщо не помиляюся, не всі ложі його й визнають... У ньому нібито є (чи було) якесь православне духовенство в керівниках теж. Або сильно замасковані масони, що прикриваються і християнською символікою, що ледь розрізниш, або аматори на фоні доброчинства. Така опінія.

думаю - аматорськи чи фахово... для християн (окрім, мабуть, дослідників перепетій історичного розвитку масонських організацій) можливості визнання чи невизнання ними одне одного не мають великого значення: масонство набирає різних форм, але відношення до нього Христової Церкви викладене чітко.
Це не секрет, що немає єдності і у масонів.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Масони і Церква

Повідомлення o.Mykil » 26 липня 2010, 08:37

о.Олег писав:чи невизнання ними одне одного не мають великого значення: масонство набирає різних форм, але відношення до нього Христової Церкви викладене чітко.
Це не секрет, що немає єдності і у масонів.


Ой, краще за них молитися та триматися на віддалі, діючи за принципом: хто любить небезпеку, то й у ній і загине.
Це все світські принципи, які не раз нибирають ознак гріховності: вдала, слава, матеріальне багатство, соціальні бездонні користолюбні процеси за принципом, що мета виправдовує засоби, і т.д. Якщо ми практикуючі християни, то чого туди встрявати?..
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2010, 09:11

o.Mykil писав:...

моя проблема - повірив на слово, що Орден Святого Станіслава - масонська організація. Хтось може це довести?
Загальна інформація
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1% ... 0%B2%D0%B0
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

and2010
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 20 червня 2010, 14:12

Re: Масони і Церква

Повідомлення and2010 » 26 липня 2010, 21:17

о.Олег писав:
o.Mykil писав:...

моя проблема - повірив на слово, що Орден Святого Станіслава - масонська організація. Хтось може це довести?
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1% ... 0%B2%D0%B0


Воно то так...проте варто більш погуглити...да і "пріорат" у якості керівного органу...процедури "посвячення" та обрядовість...символіка....підбір "лицарів" з шаблів влади ... Якщо це не масони...то де ж тоді вони? ;)
Гляньте за посиланнями
http://clipnews.info/newstopic.htm?id=11206
http://www.compromat.ru/page_12751.htm
http://kipiani.org/plain.cgi?104
http://obkom.net.ua/old/main.php?id=209
не знаю що то за іерархи УГКЦ мались на увазі...але і Азаров , і Кравчук, і обидва Табачники саме там...на жаль це не дивно...А щодо впевненості - то колись казали щось на кшалт: "Якщо хтось має зріст собаки, крутить хвістом як собака, має зуби та гавкає як собака - то це точно собака" ;) Щось у цьому вислові є ...;)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2010, 05:52

and2010 писав:... "Якщо хтось має зріст собаки, крутить хвістом як собака, має зуби та гавкає як собака - то це точно собака"...

Бачите: з масонами нмсд якраз все навпаки, аніж з описаною собакою - це вони запозичили собі символіку і обряди (брали все, що подобалося і від християн, і від рицарів :) і... звідусіль), але вписали в них свою збочену суть... Тут, знаєте, як от чорта зображають дещо схожим на собако-свиню, але то ні одне ні інше і, що вже точно можна сказати: зазвичай собака - це лише собака, свиня - це лише свиня...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Archer
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 20 червня 2010, 19:41

Re: Масони і Церква

Повідомлення Archer » 28 липня 2010, 08:13

MOD: обговорення модераторіалів на Форумі дозволене лише приватно (ПП). Про Святу Інквізицію прошу дискутувати у темі про Інквізицію, наприклад viewtopic.php?f=8&t=1671&hilit=%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B2%D1%96%D0%B7%D0%B8%D1%86%D1%96%D1%8F . Вам попередження.
Повертаючись старої теми:
http://www.orderofmalta.org/news/en/546 ... nedict-xvi
На цій сторінці зображено зустріч папи Бенедикта XVI з Мальтійським орденом. Я думаю, що для більшості людей, які хоча б трохи цікавились цією темою, не буде відкриттям, що це - чисто масонська організація (така ж сама як і Орден святого Станіслава). Чесно кажучи, мені неприємно дивитися на отаке-от, що відбувається.
Слів немає...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2010, 08:59

Archer писав:Повертаючись старої теми:
http://www.orderofmalta.org/news/en/546 ... nedict-xvi
На цій сторінці зображено зустріч папи Бенедикта XVI з Мальтійським орденом. Я думаю, що для більшості людей, які хоча б трохи цікавились цією темою, не буде відкриттям, що це - чисто масонська організація (така ж сама як і Орден святого Станіслава). Чесно кажучи, мені неприємно дивитися на отаке-от, що відбувається. Слів немає...

а можете довести (окремо), що
1.Мальтійський Орден є масонською організацією;
що
2.Орден Святого Станіслава є масонською організацією.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Archer
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 20 червня 2010, 19:41

Re: Масони і Церква

Повідомлення Archer » 28 липня 2010, 17:47

Звичайно ні... Але Ви не можете довести також протилежного... Якби ми старалися довести ті речі, які є давно доведені до нас, то ми б і надалі жили в кам'яному віці.
Погано, що Ви повинні відбиватися за тих, хто винен в тому, що відбувається. Я не ставлю собі за мету компрометувати Церкву, а тільки аналізую те, що відбувається.
От і все :)

Archer
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 20 червня 2010, 19:41

Re: Масони і Церква

Повідомлення Archer » 28 липня 2010, 17:55

Між іншим, зверніть, будь-ласка, увагу на фото з офіційного сайту Ордену святого Станіслава.
http://orden.liberal-ua.org/news/decora ... 2/387.html
Позаду членів ордену можна побачити прапор з симолом МАЛЬТІЙСЬКОГО ОРДЕНУ - специфічним хрестом на білому фоні.
Ось вам і зв'язок ))))

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Масони і Церква

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2010, 18:54

Archer писав:... аналізую те, що відбувається...

біда в тому, що не аналізуєте. А з таким рівнем розмови :) ...
смію Вас завірити, що Ви масон. Довести цього не можу, позаяк і Ви не можете довести протилежного. Відразу погоджуся, що і я і всі у такому випадку масони. На кого пальцем не ткни. :D
:( Ви або візьметеся довести те, що прошу, або безпідставно звинувачуєте ці ордени в приналежності до масонерії. Біда в тому, що в наших краях чомусь кожна організація, що несе в своїй самоназві термін "орден" клеймиться як масонська. Поки не мав часу з цим розбиратися, але вже зараз не бачу зв'язку Ордену Святого Станіслава, що відколовся від польського уряду у вигнанні, з масонерією. Факти в Форум, прошу пана. "Це всі давно знають" - не аргумент. Бо говорить лише про те, що Ви несерйозний дискутант, а до теми нічого ні не додає, ні не віднімає. Пробуйте.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей