Сучасна криза родини

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Сучасна криза родини

Повідомлення vitalko » 18 жовтня 2012, 16:15

Не знаю, чи виділяти в окрему гілку(з назвою "Проблеми сучасного суспільства" наприклад), бо тема дотична, тому лишаю на розгляд модераторів:

Прогрес по-шведськи

Швеція переживає кризу інституту сім’ї. Це результат багаторічної політики правління соціал-демократичної партії, метою якої було отримати повний контроль над суспільством.

Забезпечене суспільство вмираючих на самоті

Швеція відома своїми суперконцернами («Вольво», «Еріксон», «Ікеа», «Сааб») і масштабними соціальними програмами, спрямованими на підтримку незахищених верств суспільства. Частка валового внутрішнього продукту, затрачувана, приміром, на соціальне забезпечення людей літнього та похилого віку, — найвища у світі. Є безкоштовне медичне обслуговування. На фінансування охорони здоров’я йде близько 80% прибуткового податку.

Але є й інша статистика. У шведській столиці Стокгольмі 90% померлих кремують, 45% урн родичі не забирають. У переважній більшості похорон відбувається «без церемоній». Працівники крематорію не знають, чиї саме останки спалюють, бо на урнах — лише ідентифікаційний номер. З економічних міркувань, енергію, отриману від спалених урн, на вибір включають в обігрів власного будинку або в систему обігріву міста.

Відсутність похоронних церемоній — це лише частина загальної тенденції обривання почуттєвих та емоційних уз у багатьох шведських сім’ях. Редактор шведського видання Nyliberalen Генріх Бейке, пояснюючи причини явища, зазначає: «Сім’я стала метою атак соціалістів, оскільки за своєю природою виступає організацією, альтернативною державним інститутам опікунства. Сім’я покликана захищати людину. Коли в неї виникають проблеми, наприклад відсутність грошей або погіршення здоров’я, людина завжди може звернутися по допомогу до рідних. Шведська держава впродовж десятиліть намагається розірвати ці сімейні стосунки та зв’язки, допомагаючи безпосередньо кожній людині і в такий спосіб роблячи її залежною від себе».

Правильним курсом

Важко повірити, але ще до початку тридцятих років минулого століття Швеція була бідною аграрною країною, піддані якої масово емігрували в пошуках кращого життя. Розбагатіти Швеції вдалося під час Другої світової війни завдяки своїй обережній політиці «подвійних стандартів». Попри формальний нейтралітет, вона надавала фашистській Німеччині кредити, поставляла власне озброєння і була найбільшим постачальником залізної руди для потреб німецької військової промисловості. Під керівництвом соціал-демократії у 1940-ві та 1950-ті рр. було здійснено низку реформ, які в сукупності заклали основи шведської держави загального добробуту. Тривалий період гегемонії соціал-демократів перервала економічна криза початку 70-х, і з 1976 року кабінети змінювалися частіше.

Соціал-демократія, яка сьогодні перебуває в опозиції, отримала нового лідера — 55-річного Стефана Лювена, главу профспілки металістів, котрий працював зварником. Цікаво, що у Швеції, яка славиться високим рівнем освіти та її доступністю (фінансування вишів на 80% здійснюється з держбюджету), Стефан Лювен став четвертим лідером партії без вищої освіти. Йоран Перссон був навіть прем’єр-міністром (1996—2006). Очевидно, у Швеції не надають великого значення освітньому рівню політиків (згідно з дослідженнями, він найнижчий у Європі). Тут вважається нормальним, що міністр сільського господарства — фермер, а міністр охорони здоров’я — лікар. Уряд (і це закріплено в конституції) тільки визначає напрямки, а керують країною центральні урядові установи.

Робити їм це дедалі важче. Впливають і загальна економічна криза і власні проблеми. Швеція старіє. Середня тривалість життя — 78,6 року в чоловіків і 83,2 — у жінок. Частка населення віком від 80 років і більше досягла найвищого показника серед країн — членів ЄС — 5,3%. Із 9,3 млн. населення Швеції 18% — особи віком після 65 років. За прогнозами, до 2030 року їх частка зросте до 23%.

«Якщо ми хочемо, щоб у майбутньому наша пенсія була еквівалентна нинішній, ми повинні працювати довше, — заявив прем’єр-міністр Швеції Фредрік Рейнфельдт на форумі, присвяченому проблемам Північних країн, що відбувся 9 лютого 2012 р. у Стокгольмі. — З урахуванням зниження народжуваності, на пенсію йти необхідно у віці 75 років, інакше ми повторимо сценарій Греції».

Пластикові батьки

У Швеції кожна четверта дитина має коріння за її межами (дані офіційного бюлетеня (http://www.sweden.se). Найчастіше це вихідці з Іраку або колишньої Югославії. Вже виросло ціле покоління таких шведів. А тому тут звичними є найрізноманітніші національності і раси.

З народжених у Швеції дітей — 60% позашлюбні. 20% виховуються одним із батьків. Молоді не квапляться оформляти стосунки — «притираються» у цивільних шлюбах, які називаються sambo — коли пари живуть разом, і serbo — коли живуть окремо. На реєстровані щорічно 38 тисяч шлюбів — 31 тисяча розлучень. У середньому за плечима кожного з подружжя по три шлюби, що означає наявність у дитини величезної кількості родичів і кількох батьків. Їх називають «пластикові батьки». Держава навіть фінансує дослідження, які повинні довести позитивний вплив такого типу стосунків на дітей: переходячи після чергових розлучень від одних батьків до інших, діти здобувають життєвий досвід і досвід соціальних відносин, який їм стане в пригоді в дорослому житті.

Оскільки звертання «мачуха» або «вітчим» пов’язані з не дуже приємними асоціаціями (тут теж знають історію про Попелюшку), шведи вирішили натомість використовувати звертання «родитель один» і «родитель два». Це закладається також з міркувань гендерної рівності. Руйнування стереотипів про роль чоловіка і жінки в суспільстві є основним завданням загальнонаціональної програми дошкільного виховання. Методи іноді здаються решті світу надто радикальними. Так, сенсацією став дитячий садок, відкритий 2010 року в Содермальмі, районі Стокгольма. Працівники закладу замінили у звертанні до дітей «він» і «вона» — по-шведськи, відповідно, han і hon — на безстатеве слово hen, якого немає в класичній мові, але є вжитку серед гомосексуалістів. Відучуючи від «гендерних стереотипів», дітям замість звичних казок читають книжки, в яких, приміром, два самці-жирафи дуже переживали, що не можуть мати дітей, поки не знайшли покинуте крокодиляче яйце.

Шведська сім’я

За даними шведської Асоціації сексуальної рівності (RFSL), у Швеції понад 40 тис. дітей мають батьків (або одного з батьків) — гомосексуалістів. Коли 1995 року в країні було легалізовано гомосексуальні шлюби, парламент постановив, що це будуть шлюби суто цивільні, і вони не освячуватимуться церквою. Однак гомосексуалісти теж хотіли мати таку можливість. Було зроблено першу поступку: їх благословляли, але без свідків, і відмовляли в молитві. Але гомосексуалісти хотіли повної церемонії і всього «Мендельсона». В 1998 році у Швеції відбувся всеєвропейський парад геїв. Сенсацією також стала виставка фотографа Елізабет Ольсон, котра зобразила Христа та його апостолів гомосексуалістами. Виставка мала широкий розголос, звісно, насамперед серед геїв. Одним з місць, де вона проходила, була кафедра Лютеранської церкви.

Але справжні баталії розгорілися у 2003—2004 роках після виступу пастора Оке Гріна, який у своїй проповіді засудив гомосексуальні зв’язки, називаючи їх грішними. Він цитував фрагменти Святого письма, стверджуючи, що Біблія дуже точно визначає гомосексуалізм як гріх. На що з іншого табору відповідали: «Біблія не зійшла до нас з небес, сама по собі не є Божим знаменням, не відповідає на всі наші запитання. Запитання, які були актуальні і часи написання Біблії, — не наші запитання». За «неповагу до сексуальних меншин» Суд першої інстанції присудив пастору місяць ув’язнення. Суд другої інстанції його виправдав. 2005 року справа дійшла до Верховного суду, який визнав пастора невинуватим. Це викликало протест геїв, з їхнього боку на адресу пастора продовжують лунати погрози.

Гомосексуальних сімей побільшає — передрікають в організації RFSL. Цьому сприяє ухвалення шведським парламентом закону про штучне запліднення лесбійських пар. Згідно із законом, жінки-лесбіянки мають право на екстракорпоральне запліднення за державні кошти.

Цікаво, що доповідь RFSL також інформує: кожен третій випадок насильства у Швеції відбувається у лесбійській сім’ї. І хоча тут є куди звернутися в такій ситуації, у працівників установ не вкладається в голові, що жінки можуть бити одна одну, адже вважається, що за природою вони не агресивні. Проблема насильства є і в чоловічих шлюбах.

«Відбувається величезна зміна ментальності, відтак потрібна зміна традицій. Традиційна форма сім’ї не відповідає реаліям сучасності. Необхідні нові сімейні стосунки, — з інтерв’ю діячки молодіжного відділення шведської Партії зелених Еліни Аберг польському виданню Wprost. — У нашій партії ми говоримо, наприклад, про полігамні зв’язки як суспільно прийнятні». Явище для Швеції не нове. На хвилі сексуальної революції минулого століття тут уже був досвід проживання молоді у спільних комунах, які шведською називаються «колективи».

Недоторканні

Шведська держава взяла на себе практично повний контроль над вихованням дітей. Високі податки унеможливлюють утримання сім’ї з однієї заробітної плати, і тому, як правило, працюють і батько і мати, а дитина протягом дня перебуває у школі або інших закладах громадської опіки.

Шведський уряд створив спеціальний інститут омбудсмена, покликаний захищати права та інтереси дітей. Є ціла низка організацій: BRIS («Права дітей у суспільстві») — чергова телефонна та електронна лінії для дітей і підлітків; Friends («Друзі») — допомога, якщо однолітки кривдять, тощо.

З 1979 року тут запроваджено абсолютну заборону на тілесне покарання дітей. Батьки не можуть безкарно дати дитині потиличника, смикнути за вухо або підвищити на неї голос. За биття дитини загрожує 10 років в’язниці. Ще з дитячого садка діти в подробицях поінформовані про свої права і необхідність повідомляти поліції про такі випадки. І вони цим правом користуються. У конфлікті між інтересом дитини та інтересом батьків держава стає на бік дитини.

Широкого розголосу набула історія дівчинки-підлітка, яка звинуватила свого вітчима в побитті та сексуальних домаганнях. 12-річна Агнета просто розгнівалася на нього за те, що той усипив кошенят, а вона хотіла їх залишити. Вона звернулася до поліції, проінструктувавши свою молодшу трирічну сестричку, що слід говорити. На підставі свідчень вітчима затримали і засудили. Мати, яка не повірила дочці, була позбавлена права батьківської опіки. Агнету передали в прийомну сім’ю. Через три місяці дівчинка зрозуміла, що вчинила неправильно, спробувала повернути свою заяву і звільнити вітчима. Але юридична машина вже закрутилася. До того ж ніхто не сприймав каяття дівчинки серйозно, адже жертви інцесту дуже часто відмовляються від своїх свідчень. Дійшло до того, що «жертва» почала писати в численні інстанції, генеральному прокурору зокрема, де докладно описала всю історію, що вітчим невинуватий, що вона все вигадала, пояснила чому. Але прокурор теж не втрутився.

У праві виховувати дітей відмовлено не тільки батькам, а й учителям. До восьмого класу учням не ставлять оцінок, слабких у навчанні не залишають на другий рік, ну й, звісно, нікого не виганяють зі школи. Учні говорять учителю «ти» і не зобов’язані відповідати на його вітання. Учителі скаржаться, що в класах важко працювати через хаос, шум і агресію на уроках.

Диктатура соціалу

У шведському законодавстві немає поняття «влада батьків» як у побутовому, так і в юридичному сенсі. Немає категорії «батьківське право», є «право опіки та відповідальності за дитину», яку за законом однаковою мірою несуть батьки і держава. Але держава вважає, що вона може краще опікуватися і виховувати, а тому втручається в сімейний виховний процес. Головною установою такого роду є Центральна рада з питань охорони здоров’я та соціального захисту, яку у Швеції називають «соціал». Щорічно у батьків забирають у середньому 12 тис. дітей. Роблять це з добрими намірами. Приводом можуть бути «помилки у вихованні», «розумова нерозвиненість батьків» і навіть «надмірна опіка».

Так, Мар’яну Зігстроєм було позбавлено батьківських прав через те, що вона «надто опікувалася» своїм хворим на епілепсію сином Даніелем. Хлопчик переходив із сім’ї в сім’ю, стан його погіршувався. Даніель написав матері близько 40 листів із проханням про допомогу, вона зверталася в різні соціальні та урядові організації, але марно. Хлопчик помер, бо під час нападу черговий опікун просто не знав, як йому допомогти. Мар’яна Зігстроєм висунула обвинувачення державі. Програла у всіх інстанціях. Мало того, держава зобов’язала жінку відшкодувати судові витрати в розмірі 1,5 млн. крон.

З цього приводу відомий скандинавський письменник і журналіст польського походження Мачей Заремба, який перейнявся історією Мар’яни Зігстроєм і безрезультатно закликав до справедливості зі сторінок шведських видань, спересердя сказав: «Називати Швецію державою права — це «похмуро жартувати». Він також зазначив, що шведська держава, яка в минулому столітті перебрала на себе обов’язки сім’ї, сьогодні вже не в змозі виконувати ці функції. Через брак грошей закриваються не тільки центри опіки, а й школи, дитячі садки. «А коли державна модель не функціонує, доводиться мимоволі переосмислювати сімейні цінності: відомо, що мати заради порятунку своєї дитини кидалася під поїзд. Але досі цього не робила жодна соціальна комісія».


http://www.credo-ua.org/2012/10/71203
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 18 жовтня 2012, 17:30

Доволі актуальна тема останнім часом, вирішила виділити в окреме обговорення.
Ми в родині часто обговорюємо дане питання - батьки завжди дивуються, чому молодь не хоче одружуватися. Я кажу, що це загальносвітова (за вийнятком держав Сходу) тенденція і стосується вона не окремих держав (як у пості вище згадується про Швецію). Вона має і позитивні, і негативні моменти. Негативні - це, ясна річ, скорочення населення, деградація інституту родини, поширення розпусти. До позитивних - люди створюють родини, будучи психологічно, фізично і матеріально зрілими, якась частина (але не всі) - більш свідомими поняття шлюбу.
Чому так відбувається? Є багато причин, залежно від мотивів небажання вступати у Шлюб. Серед тих, які знаю і спадають на думку першими - це кращий доступ до інформації дав людям можливість оцінити повну картину того, як виглядає родинне життя. Та картина найчастіше не свідчить на користь потреби мати родину. Серед моїх знайомих людей, які саме із цієї причини не хочуть мати родину найбільше. Інша категорія - небажання з"єднувати себе узами, позбавляти свободи, брати додаткові обов"язки на власні плечі. Ще одна категорія - люди, які повинні давати собі самі в житті раду, працювати, заробляти і просто на створення родини часу не залишається. Якщо раніше студент після завершення навчання мав гарантоване місце праці, заробітну платню та відомче житло, то зараз нічого цього немає і відчуття невпевненості у завтра змушує людей покладати багато зусиль на те, щоб забезпечити собі якийсь рівень життя. Ну і ще одним фактором, котрий впливає на зменшення кількості родин є комп"ютеризація - все спілкування проводиться дистанційно, часто навіть щоб купити продуктів не треба виходити з дому - замовити по інтернету, в кінотеатри чи на концерти теж можна не ходити - все в інтернеті, тому люди стали асоціальними.
Ну а інший аспект, який тут описаний - ювенальна юстиція та підтримка державою ЛГБТ - це просто наслідок деморалізації суспільства, втрати орієнтирів та моральних авторитетів, що погіршує якість і кількість тих зв"язків, які склалися, незважаючи на всі обставини, викладені мною у абзаці вище. Дуже загрозлива тенденція.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 жовтня 2012, 18:10

Розділила теми про кризу родини та кризу моралі, хоча і перше виходить із другого. Прошу усіх нас більше не оффтопити: тут розмовляємо про проблеми та перспективи інституту родини. :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Олег_373 » 20 листопада 2013, 23:40

Я от подумав ,що в нашій церкві ,окрім "Пресвятої родини " хіба є інші "сімейні " святі ? Все якось мученики та монахи-а де ж святі сімейні пари , раз церкві сім я така важлива ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 21 листопада 2013, 10:58

Олег_373 писав:Я от подумав ,що в нашій церкві ,окрім "Пресвятої родини " хіба є інші "сімейні " святі ? Все якось мученики та монахи-а де ж святі сімейні пари , раз церкві сім я така важлива ?

Є ще батьки св. Терези (проголошені блаженними). Це перше, що прийшло в голову, мають бути ще. Відомі імена святих, які були в подружньому стані, але проголошені і блаженними, і святими без своїх "половинок".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Олег_373 » 22 листопада 2013, 01:24

...а якраз і в тому-то вся суть ! В церкві так наголошується на важливість родини ,мовляв там якраз і вирощується справжній християнин. Зараз спостерігаємо занепад та спотворення сімейного устрою як найпершої Христової спільноти-ну і хто в цьому винен ? Та прочитавши "Житія Святих" та найпершого в списку першого тома святого Симеона Стовпника щось стає незрозумілим його відношення не те що до родини а й до власної матері . На чому ж тоді нам виховуватись ? Або читав книжку про Святого Шарбеля-той просто відіслав свою матір ,говорячи сучасною мовою "подалі" ,коли вона захотіла з ним поспілкуватись.Якщо родина така важлива в житті церкви-то повинні бути святі родини , як приклад !!! Кого нам із сучасності наслідувати ? Монахів ?-та в них зовсім інші проблеми ніж у сімей ! Ну і взагалі :в церкві не пропагується сімейне життя ,як святість ,бо в них є секс і все таке ,а от монахи або мученики-то інша річ. То чого ж ми тепер скаржимось на Швецію ?

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення andrivovk » 22 листопада 2013, 17:11

Олег_373 писав:Я от подумав ,що в нашій церкві ,окрім "Пресвятої родини " хіба є інші "сімейні " святі ? Все якось мученики та монахи-а де ж святі сімейні пари , раз церкві сім я така важлива ?

Так майже ціла сім'я святого Василія Великого є свята.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Олег_373 » 15 грудня 2013, 03:05

Та це дуже і дуже мало ! Потрібен інший та більший приклад для наслідування-часи ж змінилися ! Тепер сім я вже не може втриматись на тих устроях ,що склались з прадавніх часів ,де одна людина сама по собі просто не могла вижити.Колись ,ну самі подумайте -в простій селянській сім ї : дуже там міг хтось собі кудись легко поїхати та працювати і процвітати (в матеріальному плані)? Колись ти без родини був ніхто ! І оця вся шведська ситуація якраз і виникла через те ,що церква (на жаль як і завжди ) дуже довго-предовго думає : що ж там має з тою чи іншою ситуацією робити-хоча відповідь була на поверхні з самого початку. Раз так сім я стала важлива ,то чому ж досі цьому не придається таке велике значення-дальше балачок справа не йде. Ну давайте ж начисто : ніхто і ніколи не вважав простих чоловіка та жінку святими тільки за те ,що вони просто спільно живуть разом та виховують дітей в християнському дусі-от монахи-то так ! Вони живуть в чистоті-не займаються сексом (я не кажу ,що секс -то бруд,але так в суспільстві вважається-і вина в цьому-відсутність святих сучасних канонізованих пар які просто жили та народжували і виховували хороших дітей!) Зрозумійте - у суспільстві нема такого стереотипу : сім я-то святість !Ну де ж ті св яті канонізовані сім ї ? Їх повинно бути дуже багато ,і не окремо чоловік або жінка-а обов язково разом ! З кого нам брати приклад ?-зі святих пустельників ,які ні з ким не хотіли спілкуватись -хіба таке для родинного життя підходить ? А тепер ви дивуєтесь Швеції ? Церква довго користувалась тим устроєм ,для створення якого не приклала й мізерних зусиль-це відбулось з природних причин,коли чоловік ішов на охоту а жінка поралась дома з дітьми. А зараз інший час-кожен має просто колосальну свободу вибору-і це просто чудо ,що деякі пари все ще разом або хочуть бути разом все своє життя-ну хіба це не святість ? Та цьому чомусь не надається відповідного значання ,мовляв вони ж живуть та насолоджуються один одним ! В суспільстві є стереотип святості- це монах ,який не має сексу ,нічого не їсть ,нічого не має -і таке подібне. Церква ,якщо хоче зміцнити сім ї , повинна створити інший "імідж" святості- самі подумайте який! Кожна сім я повинна знати,що коли вони разом -це святість !!!

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Олег_373 » 19 грудня 2013, 00:08

...і у мене є рішення ,як нам не "розвинутись" до рівня Швеції : потрібно повернутись до рівня перших християн. Найперший крок : створення на кожній парафії в кожному місті будівлі на кшталкт реколекційних будиночків ,де парафіяни зможуть зустрітися за чашкою чаю та поговорити про свої проблеми і при потребі "нагодувати голодних"- ну це на перший час...Думаю ні для кого не секрет ,що в місті вірні з одної парафії не знайомі один з одним-з цього треба почати : всім познайомитись в неофіційній обстановці та поговорити "про своє наболіле". Хто що думає про те ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 19 грудня 2013, 10:10

Я думаю, найбільше все впирається в технічні проблеми: де знайти таке місце (особливо, в місті), гроші на його будову (особливо, в селі). Та й розмова "поговорити про наболіле" - питання дуже широке, не уявляю собі зустрічі в такому форматі... Хіба "парафіяльні зустрічі" (на які збереться не вся парафія, а відсили чоловік 50 - 100 з кількатисячної), на яких можна говорити на якісь теми (лекція священика, потім обговорення), а тему зустрічі можна визначати наперед. При тому - знайомство, чаювання. (Коротше кажучи, на зразок зустрічей УМХ :wink: ). Взагалі, то велика проблема, коли парафія збирається виключно на богослужіння... Пишу, і ловлю себе на думці, що молоді буде нецікаво зі старшими, і навпаки...

Та найгірше в тому, що в нас вже далеко не так, як в перших християн, - парафії дуже великі, всі фізично не вмістяться в одному парафіяльному приміщенні. Один вихід - спільноти: для дітей і молоді, для подружніх пар, для старших. Але, як показує досвід, туди ходить тільки обмежене число людей, які, принаймні, мають на це час.

:(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 грудня 2013, 10:34

Олег_373 писав:Найперший крок : створення на кожній парафії в кожному місті будівлі на кшталкт реколекційних будиночків ,де парафіяни зможуть зустрітися за чашкою чаю та поговорити про свої проблеми і при потребі "нагодувати голодних"- ну це на перший час

Ще в місті куди не йшло, ну а в селі... Там і так постійно "обговорюють" наболіле. В місті цього також не бракує, але масштаби далеко не такі вселенські :D А в селі знаєте, як воно: "Ганьці вже 21, заміж не виходить, певне, ніхто її не хоче... Ганька вийшла заміж, певне вагітна... Ганька вже рік тому з Петром весілля відгуляла, дітей ще нема, певне хвора..." Знаю з прикладу знайомих, які от живуть у такому тісному інформаційному просторі. Не знаю, чи добрий вихід ущільнювати той простір на парафіях таким чином, що обговорювати "наболіле" серед людей, яким сто років того не треба знати.
Щоб не спуститись до рівня Швеції то нема рецепту, принаямні як на мене. просто цей етап пройде і все, мине як минуло все, що досі було на землі. Заміниться чимось іншим, як замінилися цілі епохи. Може, настануть важчі часи і людям знову стане складно, а то й неможливо виживати поодинці і вони будуть готові на все заради того, щоб об"єднатися в родини. Зараз кожен заробляє достатньо щоб утримати себе самого і чогось досягнути, не покладаючись на когось. Це напевне найбільш очвидна причина краху інституту родини, і це мало залежить від того, католицька це країна, протестантська чи взагалі там живуть лише агностики. У США за статистикою 51% людей не знаходяться ні в шлюбі, ні в партнерстві, ні не мають сталої пари. Якщо відняти ще тих, хто знаходиться в другому-третьому шлюбі (загалом таких з тих, хто є одруженим близько 15%), тобто ще біля 7,5% від загальної кількості населення, які в нашому розумінні мали б розійтися з тим, з ким живуть, то картина стає більш ясною. В Польщі, до прикладу, більше 20% людей не знаходяться в шлюбі, ані не мають сталої пари, цей відсоток теж невпинно зростає. Портрет середньостатистичного неодруженого поляка/польки - успішний, забезпечений, має прекрасно облаштоване житло і авто, веде активне життя, їздить на відпочинок і тому подібне. Хіба якась економічна криза змінить ситуацію в бік збільшення бажання людей засновувати родини.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення о.Олег » 19 грудня 2013, 11:19

тому і говорити треба про "наболіле" не просто, як про "наболіле", а про наболіле життя християнина в світі. А воно (наболіле) в такому сенсі нічим не різниться в мешканців села і мешканців мегаполісу. І залишатись після Літургії у Неділю/Свята на спільну розмову за чаєм/тістечками - ненова і цілком можлива до реалізації ідея. Чи то у катехитичному приміщенні, чи то на плебанії або хаті когось із парафіян. Не варта думати, що це для всіх/обовязково, але в такий спосіб виховується/вимолюється активна група небайдужих людей на парафії. Доречі - о.Себастьян в Львові на своїй парафії щось такого робить, чув і про інших священиків. І ми щось такого плануємо у себе. А в якості передумов - вже зараз ініційовані і діють спільноти при Парафії. Думаю (практика), що так і треба
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 19 грудня 2013, 11:33

А якщо в моїй парафії в неділю зранку 4 Служби? Я не дуже зацікавлена вертатися додому, а потім знов йти до церкви. Хоча, в тому щось є. :Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Міра » 19 грудня 2013, 13:37

Just_me писав: Може, настануть важчі часи і людям знову стане складно, а то й неможливо виживати поодинці і вони будуть готові на все заради того, щоб об"єднатися в родини. Зараз кожен заробляє достатньо щоб утримати себе самого і чогось досягнути, не покладаючись на когось. Це напевне найбільш очвидна причина краху інституту родини

Хіба якась економічна криза змінить ситуацію в бік збільшення бажання людей засновувати родини.
[/quote]

Дивуюсь з таких пояснень. Коли я хотіла створювати сім"ю, не думала про економіку, покладання на когось і т.п. Я любила! це настільки сильне почуття, що тобі більше нічого не треба -тільки бути з цією людиною завжди. Тому і створюється сім"я. Потім таке ж сильне бажання народжувати дітей.
Тому -бажання Любити. І Бог дасть.
Маю подругу (ми одного віку -30 з хвостиком), то вона такого бажання ніколи не мала. І дітей не хоче. Звичайно, вона не заміжня. Кожному своє.
А доця моя (їй 9) вже мріє, як колись "буде мати маленьке щастячко" (її слова) :wink:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 грудня 2013, 16:42

Міро, судячи з того, що
Міра писав:Маю подругу (ми одного віку -30 з хвостиком
, а Вашій доньці
Міра писав:їй 9
, вам було не дуже багато років коли Ви
Міра писав:хотіла створювати сім"ю, не думала про економіку, покладання на когось і т.п.
:) Звичайно, що про економіку не думається в 20, але в тридцять думається і то дуже інтенсивно. І прогнози якісь робиться виходячи із набору критеріїв, проводиться аналіз, продумується варіанти. Я цілком розумію людей, які комфортно живуть і не створюють родини. Життя перестане бути комфортним, вони це чудово знають і не плекають ілюзій. І розумію тих, хто одружується в 18-20 років і нічого не думає про майбутнє, живе з батьками, народжує дітей, яких не може утримати за власні заробітки. Взагалі всі живемо раз і кожен має право на васні помилки, інша справа що деякі помилки можна зробили тільки раз в житті. Тому, напевне, на священиків висвячують лише хлопців, які досягли 25 років і не в кожній церкві зважуються дати Шлюб 21-річному і 18-річній (досвід знайомих). То не вбереже від помилки але змушує задуматись.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення о.Олег » 19 грудня 2013, 17:00

ShMariam писав:А якщо в моїй парафії в неділю зранку 4 Служби? Я не дуже зацікавлена вертатися додому, а потім знов йти до церкви. Хоча, в тому щось є. :Rose:

як казала одна бабця: "на нашійпарафії тих ксьонзів до біди" :)
тобто: було б бажання/розуміння потребитакого роду праці - можна ніде і не йти, щоб потім приходити.
Та і не самоціль і не обовязково це повязувати з Неділею тощо: спільнота зацікавлених може гуртуватись при церкві у різноманітний спосіб :Rose:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення о.Олег » 19 грудня 2013, 17:04

Just_me писав: :) Звичайно, що про економіку не думається в 20...

різно буває, Олю, ой як різно. При чому знаю старших, які так ні про що і не думали у своєму житті, так і дітей з послідовними дорослими думками :Rose:
хоча - це, мабуть, нехай Міра коментує: про неї мова :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 19 грудня 2013, 20:16

о.Олег писав:Та і не самоціль і не обовязково це повязувати з Неділею тощо: спільнота зацікавлених може гуртуватись при церкві у різноманітний спосіб :Rose:
ОООО

Спільнот є досить по церквах, але кожна з них має свою специфіку. Може й справді треба створювати такі, що без будь-якого спрямування (точніше, з різними водночас) - просто "парафіяльні".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення andrivovk » 19 грудня 2013, 20:38

Just_me писав:...кожен має право на васні помилки...

Правду єси сказала. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Міра » 19 грудня 2013, 21:15

Just_me писав:Звичайно, що про економіку не думається в 20, але в тридцять думається і то дуже інтенсивно. І прогнози якісь робиться виходячи із набору критеріїв, проводиться аналіз, продумується варіанти. Я цілком розумію людей, які комфортно живуть і не створюють родини. Життя перестане бути комфортним, вони це чудово знають і не плекають ілюзій. І розумію тих, хто одружується в 18-20 років і нічого не думає про майбутнє, живе з батьками, народжує дітей, яких не може утримати за власні заробітки.

Якось не дуже приємно було таке читати. Розумію, що такі є, але.. не треба так узагальнювати. Ми про майбутнє дбали і гроші чоловік вже заробив в 22 роки (1,5 роки на заробітках і випробування розлукою) тому :wink: деколи до 30 не треба чекати, щоб подорослішати.
І ще не розумію слів "життя перестане бути комфортним, вони це чудово знають" :o З такими думками дійсно не варто цього робити.
Сім"я -це дарування себе подругові, дітям. І це приносить найбільше щастя. А не зосередження на собі.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 грудня 2013, 22:12

Міра писав:Якось не дуже приємно було таке читати.

Шкода, Міро, написане в жодному випадку не є Вам доріканням (та й за що б то?), ані не звернене до Вас особисто, це просто роздуми на тему в загальному, просто відштовхуючись від того, що Ви написали. Я взагалі дуже далека від того, щоб сказати, що знаю, як правильно треба жити або обурюватися, якщо хтось живе не за моїми уявленнями. Тому, сподіваюсь, Ви не образились :Rose: Я нічого злого чи просто негативного в свій допис не вкладала, тим більше Вам адресованого.
Міра писав:деколи до 30 не треба чекати, щоб подорослішати.

о.Олег писав:різно буває, Олю, ой як різно. При чому знаю старших, які так ні про що і не думали у своєму житті, так і дітей з послідовними дорослими думками

Звичайно, що так, я аналізувала більше образ середньостатистичної людини, аніж конкретні приклади. Знаю людей і першої і другої категорії, взагалі, всі люди різні.
Міра писав:І ще не розумію слів "життя перестане бути комфортним, вони це чудово знають" З такими думками дійсно не варто цього робити.
Сім"я -це дарування себе подругові, дітям. І це приносить найбільше щастя. А не зосередження на собі.
Знову ж-таки, не конкретно до вас, а назагал, бо часто доводиться таке чути. Як би ми себе не оманювали, усі шукають простого людського щастя, тільки виняткові люди шукають способів принести своє життя в жертву чи на служіння іншим. Більшість хоче бути щасливими тут і зараз, що не виключає щастя вічного. Р.Л. Стівенсон колись сказав, що "Немає у нас обов'язку, який би ми так недооцінювали, як обов'язок бути щасливим". Тому й написала в попередньому пості, що
Just_me писав:цілком розумію людей, які комфортно живуть і не створюють родини.... І розумію тих, хто одружується в 18-20 років
- всі (чи майже всі) вони роблять це для того, щоб слідувати своєму уявленню про те, що ж нарешті дасть їм почуття радості. Ви не згодні?

П.С. Перепрошую всіх - писала останнім часом "на коліні" в поспіху, тому в моїх дописах купа очепяток. Але за зміст отвєчаю :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 19 грудня 2013, 23:13

Зараз кожен заробляє достатньо щоб утримати себе самого і чогось досягнути, не покладаючись на когось. Це напевне найбільш очвидна причина краху інституту родини, і це мало залежить від того, католицька це країна, протестантська чи взагалі там живуть лише агностики.

Нмсд, проблема криється в двох речах, які притаманні Європі/Заходу/т.зв. прогресивному суспільству загалом:
- велике бажання/необхідність себе реалізувати як хлопцям, так і дівчатам, що займає купу часу (і є для того багато можливостей)
- толерування розпусти
Є ще й інші причини, як от високі вимоги до партнера, дефіцит спілкування та ін. Правду кажучи, бачу в покращенні добробуту хіба плюси - можна не боятися народжувати дітей, менше проблем з побутом. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 19 грудня 2013, 23:44

ShMariam писав:бачу в покращенні добробуту хіба плюси

Звісно, це дискусія не про доробут, але скажу: добробут призводить до того, що людям стають цікаві інші речі - як вдосконалитись, як вдосконалити світ, що нового для себе відкрити, куди поїхати, що покращити. В іншому випадку людині часто хочеться просто задовольнити свої базові потреби - поїсти, забезпечити дах над головою, придбати елементарне. Тому так, що б хто не говорив, а добробут - ворог сім"ї, але двигун розвитку. Те, що люди не створюють сім"ї через те, що можуть самі себе забезпечити, придумала не я і не сьогодні, але я знайшла ці аргументи притомними. І не треба побиватися, що люди сталь гіршими, стали менше любити чи щось таке. Все змінюється, я так завше казала і буду на цьому наполягати. Це просто тенденція - сьогодні вгору, завтра вниз. Як і все інше )
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 19 грудня 2013, 23:58

Звісно, це дискусія не про доробут, але скажу: добробут призводить до того, що людям стають цікаві інші речі - як вдосконалитись, як вдосконалити світ, що нового для себе відкрити, куди поїхати, що покращити. В іншому випадку людині часто хочеться просто задовольнити свої базові потреби - поїсти, забезпечити дах над головою, придбати елементарне.
А базові сексуальні потеби :oops: не зникають, правда?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Just_me » 20 грудня 2013, 07:41

ShMariam писав:А базові сексуальні потеби не зникають, правда?

Думаю, все індивідуально, постійно виходьмо з того факту, що люди всі різні, проте часто і такі потреби вони з часом зникають, якщо людина не "підігріває" їх поза шлюбом. От тваринний білок організму конче необхідний - кожен лікар це тобі скаже. Попри те на світі купа вегетаріанців. Це, напевне, ще одна причина того, що в 18 дуже хочеться створити родину, а в 30 починаєш аналізувати.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Міра » 20 грудня 2013, 09:18

Just_me писав:сподіваюсь, Ви не образились


:Rose: :Rose: :Rose:

всі люди різні.


Теж про це говорю постійно :)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 20 грудня 2013, 09:27

Just_me писав:
ShMariam писав:А базові сексуальні потеби не зникають, правда?

Думаю, все індивідуально,

І загалом це не залежить, в якій країні живеш, хіба десь МУСИШ виходити заміж. А залежить (бажання) від генетики, екологічної ситуації, способу життя...

Just_me писав: потреби вони з часом зникають, якщо людина не "підігріває" їх поза шлюбом.

Вони не зникають, хіба людина або страшенно занята чимось іншим, або свідомо зробила таку постанову (монахи), або це дуууже індивідуально (див.вище).

Just_me писав:От тваринний білок організму конче необхідний - кожен лікар це тобі скаже. Попри те на світі купа вегетаріанців. Це, напевне, ще одна причина того, що в 18 дуже хочеться створити родину, а в 30 починаєш аналізувати.

Нмд, приклад не дуже вдалий, бо вегетаріанцем стають, або з моральних переконань, або для здоров'я (загалом не все так просто з тим м'ясом), або через одне і друге одночасно. А тут... потреба продовження роду - "трошки" іншого рівня, і бажання, відповідно, теж.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 20 грудня 2013, 17:32

Про вегетаріанство тут
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення Олег_373 » 29 грудня 2013, 22:55

ну так що браття й сестри дальше робити будемо з великими міськими "парафіями" (в лапках -бо там майже на 100% люди зовсім не знайомі) ? нам загрожує доля Швеції ? думаю що ні. у нас буде (а й вже є) щось своє-і зовсім не позитивне !
Просто подумав собі : проповіді в храмі в неділю зовсім замало для виховання християнського подружжя ! -і не треба тут про свідомість кожного - ! моя думка треба займатись вихованням та проповідувати християнську мораль та цінності набагато більше ! Аж тоді є шанс ,що можливо й не скотимось до рівня Швеції. І не треба себе заспокоювати думкою : "мовляв -ми інакші " .Думаю ,під "інакші" кожен про себе (в .т.ч . і я) думаємо ,що ми кращі -але це гординя (знаю ,що цього слова модератори дуже бояться ,але іншого слова нема ). Ніщо нам не заважає з часом стати такими самими як і шведи ! ну поки що...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Сучасна криза родини

Повідомлення ShMariam » 30 грудня 2013, 14:26

А невже маємо аж таку високу мораль по селах, на відміну від міст? :oops:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 23 гостей