По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 20 травня 2014, 13:40

Пані Прочанка.
поділю свою відповідь на дві частини.
думаю що так буде всім зручніше.

Не судіть і не будете судимі... Благими ділами викладена дорога до пекла.


з прописними істинами важко не погоджуватися. але чи "несудіння" стосується також і Кіріла, чи конкретно він поза законом про презумпцію невинуватості?

Тому виправдовувати п.Гундаєва тільки тому, що вн має сан - не варто. Його вчинки говорять самі за себе.


ви спотворили мою думку, при тому дуже суттєво.
бо я сказав якраз зворотнє.
для того щоб ЗВИНУВАЧУВАТИ Кіріла (і/або інших осіб його Рівня) потрібні ДУЖЕ СЕРЙОЗНІ аргументи, власне враховуючи серйозність їх Статусу.

а те звинувачення Кірілу, яке ви зацитували зі сайту ДТ - це не звинувачення, а відверта "халтура". такою халтуркою прихильників РПЦ можна тільки РОЗСМІШИТИ. і не більше.

Чи ви тільки саму-себе хотіли цією статтею переконати? а... ну тоді - дуже хороша стаття :-)

В Росії після перевороту 1917р. церква була знищена,


не погоджуюсь. абсолютно не погоджуюсь.
РПЦ у Росії була дуже суттєво послаблена ще задовго до Революції17.
Вся історія Росії, починаючи від перемоги над Наполеоном, це історія суцільної руйнації РПЦ. Але цей період можна почати і з т.зв "петровських реформ" і з його ж таки Північної війни. Коли церковні дзвони скидали і переплавляли на ГАРМАТИ.
Ви собі можете увити цей процес?
навіть сьогодіні, коли люди значно менш релігійні і менш фанатичні...
А що відбувалося ТОДІ - це навіть у фільмі жахів описати неможливо...

Власне тому Революція17 і стала можливою, бо РПЦерква була знищена і частково розкладена зсередини.
І це доводить хоча б участь Попа Гапона у провокаторській діяльності у т.зв "кривавій неділі". І це було у 1905 році, задовго до 1917.

Якщо ви знаєте Історію дореволюційної РПЦ, то маєте знати і про історію відлученя від Церкви такого собі Льва Толстого. І його ПУБЛІЧНІ дискусії із Проводом РПЦ як до так і після цього факту.
Прочитайте, пліз. це все є на сайті кротов.орг
у всякому випадку я скачав саме звідти років 10 тому.

Тобто Російська ПЦ була зруйнована ЗАДОВГО до Більшовицького Путчу. І була зруйнована не більшовиками а Лібералами.
Більшовики просто ДОБИЛИ Церкву, яка вже ледве дихала після ідеологічної поразки від ЛІБЕРАЛІЗМУ.

Не знаю, Вашого віку, Прочанко, тому не впевнений, що Ви читали працю В.І.Лєніна "Лєв Толстой - как зеркало русской революции". так оце ж воно і є. Лєнін написав Правду про роль Толстого у ІДЕОЛОГІЧНІЙ підготовці більшовицького путчу.
А Тургєнєвський Базаров? а Раскольніков Достоєвського?
і таких "персонажів" рос-література 19 століття подає цілий мішок.

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 20 травня 2014, 13:52

Пані Прочанка, це продовження попередньої відповіді.

те, що відродилось офіційно - "таємна поліція" на службі влади.


воно не могло "відродитися" бо РПЦ ніколи і не помирало.

А співробітництво ПЦ з таємною поліцією ДО більшовицького перевороту доводиться сами фактом існування Попа Гапона. і я впевнений що таких Гапонів тоді було багато, адже існував і термін "Гапонщина".

зясувати хто у кого на службі - або дуже важко або неможливо. тому що духовна і світська влада завжди і всюди були дуже тісно ПЕРЕПЛЕТЕНІ.
і не тільки в Росії.
Про це саме писав Папа Римський Геласій у 5 столітті після Р.Х. (тобто за тисячу років до появи Росії на карті світу) у праці про "Два Мечі".

У V столітті папа Геласій писав візантійському імператорові, що є дві сили, які керують світом, – священний авторитет духовенства і королівська влада. Відповідальність священиків є вагомішою, бо вони відповідатимуть за царів людських на Страшному Суді. Геласій запевняв, що сам сан імператора даровано божественною милістю, тож священики коряться законам імперії лише зважаючи на громадський порядок, але імператор підкоряється священикам, уповноваженим владою святих таїнств.

Оцій Геласієвій теорії, про яку чимало було сказано, – теорії двох мечів, котрі управляють світом, з яких духовний зрештою має вищу владу за сьогосвітній, – судилося започаткувати тривалу традицію суперечок про церкву і державу, sacerdotium і regnum, себто сфери владних повноважень в окремому суспільстві. Із цим поглядом конкурувала германська ідея божественності короля, якого в VII–VIII століттях почала контролювати церква за допомогою здійснення кліром церемонії коронації.

Енциклопедія на укроп.ком.
стаття СЕРЕДНЬОВІЧНА ПОЛІТИЧНА ДУМКА

Навіть після прийняття християнської віри Костянтином (306–337) і проголошення християнства законною (313), а пізніше й офіційною релігією отці церкви, такі як Августин (354–430) і папа римський Геласій І (492–497), продовжували утверджувати дуалізм суспільної і релігійної влади. А тому необхідність урівноваження цих двох владних гілок у межах держави залишилась ключовим положенням християнської думки, хоча ця тема стала предметом якнайширших інтерпретацій.

Енциклопедія на укроп.ком.
стаття ЦЕРКВА І ДЕРЖАВА


Так що не в Росії ідею цезарепапізму придумали.
Прошу звернути увагу: 7-8 століття Церква Почала контролювати Королів. А ДО ТОГО? тобто від руйнування Германцями Риму і до 7-8 століття?
а до того там теж був ЦЕЗАРЕПАПІЗМ.
Так що Цезарепапізм - це не є суто-візантійська ідея.
і тим більше - не російська.

У складі Католицької Церкви теж завжди існували Нунціатури, які по своїй суті були за-сумісництвом розвід-організаціями. І ніхто з цього жодної проблеми не робив. і не робить.

Хоч і ця церква має своїх гідних священиків, але нинішній її очільник до них не відноситься.


серед Пап Римських теж було багато недостойних людей, яких ПОТІМ назвали Анти-папами. Але ж ми через це не відрікаємось від Ватикану.
І доречі, ще невідомо Кого б в РПЦ вибрали, якби не вибрали Кіріла. Не-факт що той "інший" був би для нас Кращим.

Так що тут діє те саме правило що і на роботі:
"не варто ДУЖЕ критикувати свого Начальника, бо ти можеш одержати в результаті значно гіршого".

Звичайно аналогія - неповна, бо Кіріл нам не начальник.
Але загальна ідея що "Краще - ТЕЖ ворог хорошого" тут цілком доречна.
Тобто добиваючись чогось Кращого, ми в результаті дуже ймовірно можемо одержати щось значно Гірше.
У медицині цей принцип називається "не нашкодь".

Новітня Історія України аж кишить прикладами коли ми "хотіли як краще, а вийшло - як завжди". але не будемо про це...

Про Пу, навіть дискутувати не хочеться - тут все зрозуміло. Майдан - наш момент ІСТИНИ пробудження нації і нові мученики. США... має свої інтереси, однозначно, але розуміє, яку загрозу для світу робить Московії і її правителі...


Про Майдан і США ми справді не будемо дискутувати, бо вже ніби домовились, що офіційною темою є не те що написано в заголовку, а тема "різниця і подібності між Пу і Кірілом".
Або якщо ще ширше - Церковна і Державна влада. тобто "Церква і Суспільство".
І про те чи ми маємо ПРАВО ВИМАГАТИ у Кіріла щоб він добровільно став Великомучеником РПЦ чи не маємо.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення прочанка » 20 травня 2014, 16:28

Московія - по своїй суті - дивна держава, збудована на плагіаті і рейдерстві - чужі землі, історія, митрополія... Тому особливо дискутувати й не варто. В їхній ієрархії влади як в давному Єгипті чи майже так... Фараон-бог, а тут Бог і царь-батюшка... Піраміди-мавзолеї, мумії...і т.д. Принаймні, до перевороту РПЦ була церквою, а розколи бувають всюди, тому й мала своїх мучеників і святих, на відміну від сьогодення. Католицька церква і УГКЦ мають мучеників, святих і нині, в новітні часи. Для мене - це аргумент. Антипапи - історичний факт і тільки. порівнюємо ранньо-середньовічний католицизм і сьогоднішню РПЦ. Шукаємо схожості... Тільки різниця в сотні років...
Хто без гріха - хай перший кине камінь... Тільки різниця - одні йдуть в ногу з часом, вміють визнати помилки і щиро в них покаятись, вибачитись перед світом, як зробив Папа Іван Павло, нині Святий і РПЦ з її великоросійським шовінізмом, яка активно співпрацює з світською владою.
І по великому рахунку нам, українцям має бути "до лямпи" те, що відбувається в сусідній державі, головне, що вона не лізла до нас, не "визволяла" і не вчила жити. Якщо їх влаштовує таке життя - це їхній вибір, хай не лізуть в чужий монастир зі своїм указом. Я шукаю насамперед присутність Бога, у своїй Церкві я Його бачу. в нашому "Суспільстві" є "Церква", в якій є Бог.
Не бійтеся!

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 20 травня 2014, 19:38

Московія - по своїй суті - дивна держава, збудована на плагіаті і рейдерстві - чужі землі, історія, митрополія... Тому особливо дискутувати й не варто.


дискутувати справді не варто. о от вивчати - треба. і вивчати ДОКЛАДНО. хоча б для того щоб потім не було "мучітєльно больно"...
якщо нормально вивчити цю країну (хоча б так, як її колись вивчив Збишек Бжезінскі) то нічого "дивного" там не буде.

В їхній ієрархії влади як в давному Єгипті чи майже так... Фараон-бог, а тут Бог і царь-батюшка... Піраміди-мавзолеї, мумії...і т.д.


маєте рацію.
але все ж таки є і дуже суттєві різниці між ру та стародавнім Єгиптом :-) у Єгипті родючої землі було дуже мало. а в Росії її завжди був "безліміт". ну і клімат мяко-кажучи доволі різний :-) а в усьому решті 1:1
ну хіба-що Чінгісхан по Єгипту не топтався, але ж то - дрібниця :-)

Принаймні, до перевороту РПЦ була церквою, а розколи бувають всюди, тому й мала своїх мучеників і святих, на відміну від сьогодення.


стоп. про який саме "переворот" йдеться?

Католицька церква і УГКЦ мають мучеників, святих і нині, в новітні часи. Для мене - це аргумент.


у нас була така Історія. а в росіян - інша.
адже ж Україна - не Росія, чи ні?
Чи ми хочемо щоб всі Церкви у світі обовязково пройшли через ті випробування, що пройшла УГКЦ? виходячи з ідеї "хай і у сусіда корова здохне"?

Аргумент за ЩО? за те щоб Вимагати у Кіріла Явно виступити проти Царя і стати великомучеником?

Антипапи - історичний факт і тільки. порівнюємо ранньо-середньовічний католицизм і сьогоднішню РПЦ. Шукаємо схожості... Тільки різниця в сотні років...


людська психологія - незмінна. що сьогодні що 5 тисяч років тому - вона абсолютно однакова. події в тій же Одесі це засвідчують. і в Новому Орлеані (США, під час урагану Катаріна), коли там був потоп, зникло світло і поліція - було теж так само. у людській психології ніякої різниці не буде і через тисячу років.
просто Поліця може працювати Ефективно або НЕефективно.

Хто без гріха - хай перший кине камінь... Тільки різниця - одні йдуть в ногу з часом,


це ви про Другий Ватинканський Собор?
чи може про ось це:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kochank ... batu/515r4

вміють визнати помилки і щиро в них покаятись, вибачитись перед світом, як зробив Папа Іван Павло, нині Святий і РПЦ з її великоросійським шовінізмом, яка активно співпрацює з світською владою.


Таких як Кароль Войтила вже нема і у Ватикані. і другого такого скоро не буде. І перш ніж зявиться Другий Войтила, має зявитися другий Кардинал Кьоніг. А такого другого я наразі не бачу жодного.

Росія не може без рос-шовінізму. І відповідно РПЦ не може ЗОВСІМ не підтримувати цей шовінізм. Питання тільки в тому НАСКІЛЬКИ АКТИВНО вона це робить.

я вважаю що конкретно Кіріл це робить у мінімально-МОЖЛИВИХ масштабах. Якщо він раптом захоче ЩЕ БІЛЬШЕ мінімізувати цю підтримку, його просто викинуть з посади. І поставлять СПРАВЖНЬОГО Ідіота.
І от АЖ ТОДІ ми будемо тішитися!


Насправді ж нам "не догодить" будь-який Патріарх РПЦ. Ну хіба би він щогодини виступав по зомбоящику і завершував всі проповіді фразою "Слава Україні" :-)

Але повірте мені, що і тоді ми би знайшли як до нього придертися :-) ми - дуже талановиті в цьому плані люди :-)

І по великому рахунку нам, українцям має бути "до лямпи" те, що відбувається в сусідній державі, головне, що вона не лізла до нас, не "визволяла" і не вчила жити.


має бути і Є - дві великі різниці.
ну от - було "долямпи",
за тим що відбувається в росії - ніхто не спостерігав і жодних висновків не робив.
а тепер "маємо те що маємо". і маємо ЗАСЛУЖЕНО.
Тому що Росія готувалась до війни з нами, ще як-мінімум від 2004 року. а ми за цей час - РОЗЗБРОЮВАЛИСЯ.

видавання бажаного за дійсне і життя у вигаданому світі (у світі, де панують "ідеальні закони" міждержавного існування) - це не що інше як чистої води Інфантилізм.

Якщо їх влаштовує таке життя - це їхній вибір, хай не лізуть в чужий монастир зі своїм указом.


ну але якщо вони таки Лізуть! то щось же ж з цим треба Робити, чи ні? чи просто повторювати "хай не лізуть" як мантру перед сном і тоді воріженьки згинуть як роса на сонці?

Я шукаю насамперед присутність Бога, у своїй Церкві я Його бачу. в нашому "Суспільстві" є "Церква", в якій є Бог.


та добре що шукаєте, добре що знаходите.
але якби в УГКЦ все було аж так ідеально, як ви описали, то не зявлялись би ні Ковпаківці ні Догналівці.
але соррі - це вже чистий оффтоп.

п.с ви дивились мої дописи для вас на Попередній (третій) сторінці?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 08:06

eknagli писав:
Принаймні, до перевороту РПЦ була церквою, а розколи бувають всюди, тому й мала своїх мучеників і святих, на відміну від сьогодення.


стоп. про який саме "переворот" йдеться?

хай п.Ярослава поправить, але, очевидно - жовтневий, 1917-го і єресь сергіанства
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 21 травня 2014, 10:38

ваш ваніант приймається, отче.
але я хочу також дочекатися варіанту п.Ярослави.

я зрозумів ваш натяк: Прочанка = п.Ярослава. буду знати.
Але чи не видали ви тут мені і Форуму якоїсь важливої військової таємниці?
Адже якби п.Ярослава хотіла щоб я писав до неї по-імені, то сказала б мені це сама.

Чи не дістанеться вам на-горіхи від п.Ярослави за це самоуправство? :-)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 10:54

eknagli писав:ваш ваніант приймається, отче.
але я хочу також дочекатися варіанту п.Ярослави.

я зрозумів ваш натяк: Прочанка = п.Ярослава. буду знати.
Але чи не видали ви тут мені і Форуму якоїсь важливої військової таємниці?
Адже якби п.Ярослава хотіла щоб я писав до неї по-імені, то сказала б мені це сама.

Чи не дістанеться вам на-горіхи від п.Ярослави за це самоуправство? :-)

всі приватні зауваги прошу робити в ПП. А п.Прочанка тут якусь свою статтю (підписану цим іменем) цитувала. Якби щось - зверне мені увагу в ПП.
Не коментуйте це повідомлення, якщо можна. Всі питання - в ПП
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення прочанка » 21 травня 2014, 11:05

1. переворот - люмпен-пролетаріату на чолі з жидо-масонською верхівкою 1917р.
2. Історія УГКЦ була така, бо її служителі не відріклись віри й пішли на вигнання,смерть і катакомбне життя. А мали вибір бути служками КГБ, тому це святі люди й мученики. Був владика Андрей, який багато зробив для РГКЦ. Їхні вірні мали вибір теж... Тут діє вільна, неприсилувана воля вірянина чи священика. Хтось свого зрікається, хтось за це вмирає... Ось в чому різниця...
3 Мучеництво - тонка тема, не обов язково вмирати, щоб залишатись вірному своїм поглядам й ІСТИНІ. Служитель БОГА має служити БОГОВІ, а не мамоні.
4. Папи Іван ХХІІІ, Іван Павло мали свою місію не просто так. Я вбачаю в тому теж Божий промисл. Ще один доказ, що найгірше зло, слабше Добра. Є світло в кінці тунелю. інші Папи? Складно сказати... Теперішній Папа дає надію, а всі не можуть бути "Войтилами", як "Моцартами","Шевченками","Мікелянджело"... Як унікальною була Мати Божа і врешті сам Ісус...
5. не треба кричати"Слава Україні"... Крикунів вистачає. "по ділах твоїх судитимуть тебе". Шептицький сказав гарні слова "Не потоком шумних галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну". Не треба нам пишномовста "РУсского міру". "Єслі рускій хочєт міра, спросі - целий ілі половіну". Ми ж розуміємо, що йдеть про зазомбованих адептів, любизанія ручок потоки грошей, бо в Московії - віруючі бабусі, а в нас - масово всі. До речі, приклад - Харків. Молода сім я - львів янин і харківчанка. Шлюбувались у монастирі УГКЦ і ходять тільки туди, бо дуже добрий настоятель, який щиро переймається парохіянами. Вибір зробила молода жінка сама, бо в УПЦМП бачила фанатизм, а тут - любов і розуміння.
6. 2004... маєте рацію. На жаль, наша армія нищились планово, всі вищі чини - давно на службі й з/п Кремля. Це була акція - послідовна по знищенню України. Це була війна - інформаційна,економічна,релігійна, містична... Набагато страшніша ніж зараз, коли відверто стріляють, бо тепер - є явний ворог, а всі ці роки все робилось з "любові до України". Чи могли люди щось змінити? Частково, тому й були Майдани. Заслужили? Так! Але не тому, що роззброювались, а тому, що грішили... Московія - це наша кара й покута за гріхи.
7. і останнє... Ковпаківці,догналівці, а також мормони, свідки, кришнаїти... Є такі явища. Але перші - спецпроект Кремля на розкол УГКЦ саме у Львові, де УГКЦ - митрополія... Новітні часи, новітні методи..., але підлість і брехня та ж сама, що й була, бо батько брехні - сатана, а ми, як діти Божі маємо то зло побороти
Востаннє редагувалось 21 травня 2014, 12:07 користувачем прочанка, всього редагувалось 2 разів.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення прочанка » 21 травня 2014, 11:11

eknagli писав:ваш ваніант приймається, отче.
але я хочу також дочекатися варіанту п.Ярослави.

я зрозумів ваш натяк: Прочанка = п.Ярослава. буду знати.
Але чи не видали ви тут мені і Форуму якоїсь важливої військової таємниці?
Адже якби п.Ярослава хотіла щоб я писав до неї по-імені, то сказала б мені це сама.

Чи не дістанеться вам на-горіхи від п.Ярослави за це самоуправство? :-)


Ми з отцем порозуміємось. До теми форуму воно не має жодного стосунку. Натяки нічого не означають. Йдеться про дискусію і право кожного на думку, а не особисті звернення.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 11:38

перепрошую - лише зараз перечитую і відповідаю
eknagli писав:Чи краще все-таки поки-що продовжити мою дуже стару тему про "секс-виховання в школах"?
viewtopic.php?f=3&t=2737

Взагалі-то її термін давності вже давно минув, тому я собі думаю: може то викласти РЕАЛЬНІ ПРІЗВИЩА тих героїв, які то все планували? (див мій пост-заголовок до тої давньої теми).

Адже автори Ідеї запустити старшокласниць в той псевдо-музей задля їх правильної "профорієнтації" мені були відомі вже тоді, у вересні-2009. Але я їх тоді не хотів називати поіменно.


Тому мушу порадитися з вами. бо модератори на реальні прізвища реагують дуже по-різному. тим більше якщо ці прізвища подаються скажемо-так у мяко-звинувачувальному аспекті.
сяка-така доказовість у мене звісно є... але це тільки фото. а не аудіо-відео. Тобто у судовому порядку довести що пан Х казав пану Ігрек саме те-то я нажаль не зможу. Та й зрештою відео-докази з цифрових носіїв у нас не приймаються.
Пани Х та Ігрек не є якимось супер-крутими хлопцями, але невідомо точно хто за ними стоїть. тому певні ризики таки залишаються.

Тобто справді маю трохи зайвого часу-і-натхнення. але хотів би використати їх з максимальною користю.

так - тут справа саме у доказовості імен. нагадую viewtopic.php?f=2&t=1665
Заборонена 17. Публікація недостовірної (неправдивої) інформації.
а Ви, так виглядає, не зможете довести достовірність. З названим Вами - краще не подавати імена.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 12:00

eknagli писав:...але якби в УГКЦ все було аж так ідеально, як ви описали, то не зявлялись би ні Ковпаківці ні Догналівці...

іншими словами... якби в Христа було все ідеально, антихрист не прийшов би? :) Не думаю, що це так працює: ідеально/неідеально. Цим я не тверджу, що в УГКЦ все ідеально, а лише вказую на повну (відповідно до мого знання історії Спасення) нелогічність тези
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 12:47

eknagli писав:
В Росії після перевороту 1917р. церква була знищена,

не погоджуюсь. абсолютно не погоджуюсь.
РПЦ у Росії була дуже суттєво послаблена ще задовго до Революції17.
Вся історія Росії, починаючи від перемоги над Наполеоном, це історія суцільної руйнації РПЦ. Але цей період можна почати і з т.зв "петровських реформ" і з його ж таки Північної війни. Коли церковні дзвони скидали і переплавляли на ГАРМАТИ.
Ви собі можете увити цей процес?
навіть сьогодіні, коли люди значно менш релігійні і менш фанатичні...
А що відбувалося ТОДІ - це навіть у фільмі жахів описати неможливо....

та не думаю, що з цим би хто сперечався, проте різниця між допереворотним і післяпереворотним поворотом (перепрошую - не втримався перед красою такого словосполучення :) ) в історії РПЦ дуже навіть намацальна. Тому і сергіанство частиною РПЦ (яка повністю несе на собі спадок/тяглість історії цезеропапізму, але спротивилася співпраці з безбожжям) відкинуте (карловчани)
А єретик Толстой чи літературні персонажі... Погоджуюсь, звичайно. Внесли свій вклад. Тільки от...
eknagli писав:... Російська ПЦ була зруйнована ЗАДОВГО до Більшовицького Путчу. І була зруйнована не більшовиками а Лібералами...

щоб бути "зруйнованим", треба спершу бути "збудованим". Ні - знаю про тисячі вбитого священства. Однак... окресліть (Ви? Прочанка?) докорінну (поправте мене - наш контекст: праця на діючу владу?) різницю між РПЦ до і після названого Вами "зруйнування/знищення". Якщо можна, звичайно
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення прочанка » 21 травня 2014, 12:56

У РПЦ військове втручання Росії в Україну назвали воїнами із захисту свободи http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?u ... tId=415510

УПЦ МП запевнили, що не сприймуть політичних заяв патріарха Кирила і будуть до кінця з народом http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?u ... tId=415518
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 13:08

eknagli писав:...на ті вимоги, які там викладені (попереднє узгодження ітд) може пристати тільки така людина, яка геть зовсім позбавлена ГІДНОСТІ. такі вимоги - явне переведення людини до статусу "людини другого сорту".
адже права учасників форуму мають бути РІВНИМИ, чи не так?

і тому Дніпров цілком правильно вчинив, просто переставши писати до цього форуму, навіть при наявності тех-можливості.
Так би вчинила будь-яка людина, яка має хоч крихту Гідності.
І я би теж так вчинив на його місці. Як Мінімум, так ...

погоджуюсь. Шкодую, що так вийшло. Не мав на меті образити п.Андрія. З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 21 травня 2014, 13:24

Поки я писав свою відповідь, тут до теми несподівано надійшло декілька нових повідомлень.
тому припускаю, що якась частина моїх дописів може бути не актуальна.

всі приватні зауваги прошу робити в ПП. А п.Прочанка тут якусь свою статтю (підписану цим іменем) цитувала. Якби щось - зверне мені увагу в ПП.
Не коментуйте це повідомлення, якщо можна. Всі питання - в ПП


Отче.
і радий би Вас послухати, але нажаль, не можу.
тим більше, що Ви самі залишили мені Вибір.

Ви видно мене неправильно зрозуміли.
я не веду ні з ким ніяких "закулісних переговорів".
навіть якщо закулісні переговори називаються "спілкуванням у приваті".
у приват я можу скинути тільки свою е-скриньку. чисто для того щоб запобігти сторонньому спаму.
і не більше.
Але ж Ви мою скриньку і без повідомлення у ПП знаєте. правда ж? пишіть на скриньку, нема проблем. то навіщо мені ці дитячі забавки з ПП?

для мене Форум - частина РЕАЛЬНОГО життя, а не віртуального.

якщо щось мною написане Вам не пасує, то прошу то видаляти.
ви ж маєте на це відповідні права.
якщо буде видалений будь-який з моїх Оффтопів, я на це ображатись не буду. обіцяю.

Пані Ярославо. чи можна я буду вас так називати?

Ми з отцем порозуміємось. До теми форуму воно не має жодного стосунку. Натяки нічого не означають. Йдеться про дискусію і право кожного на думку, а не особисті звернення.


згоден. не має. але не я цю під-тему почав.

іншими словами... якби в Христа було все ідеально, антихрист не прийшов би? Не думаю, що це так працює: ідеально/неідеально. Цим я не тверджу, що в УГКЦ все ідеально, а лише вказую на повну (відповідно до мого знання історії Спасення) нелогічність тези


я не буду дискутувати на чисто-Теологічні теми у розділі "Церква і Суспільство". бо це - Явний Оффтоп і мене адміністратори-модератори за це виженуть. а вас - ні :-)
тож тут ми з Вами явно в нерівних умовах.

Якощо Ви наполягаєте на відповіді на ЦЕ питання - прошу створити тему у відповідному розділі Форуму.
Обіцяю відповісти Вам на всі Ваші питання.
тільки лінк сюди киньте, якщо можна.

Отже повернемось до Теми, у такому вигляді як ми її узгодили раніше.

Тобто прямо питаю:
Які є ДОКАЗИ того, що Кіріл ПІДТРИМУЄ ПЛАН ПУТІНА В УКРАЇНІ.

ми ж ніби до Європи їдемо, тож Презумпція Невинуватості у нас мала б діяти, чи ні?

Конкретно. які Докази?
без посилання на загальну Теологію і історичні прецеденти.

Наперед дякую за посилання на Серйозні Джерела. тобто в першу чергу - на Відео.
Ще краще - на відео на Офіційних ресурсах РПЦ.

ну або будь-що інше, що Ви вважаєте Серйозним Підставовим Джерелом, на яке не соромно буде посилатися.

п.с. Тут п.Ярослава подала лінки. як тільки їх прочитаю - відпишусь.
хоча вже з назви ресурсу 24тв.уа приблизно ясно що це не будуть надто аргументовані свідчення.
хіба би там за тими лінками було якесь серйозне Відео.

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 21 травня 2014, 13:31

погоджуюсь. Шкодую, що так вийшло. Не мав на меті образити п.Андрія. З повагою, о.Олег


це добре. дуже добре.
ви мене направду дуже втішили. бо певний час ви про це говорили як Адмін а не як Священник.
думаю що йому це треба якось вислати на Пошту, абощо. я надіюсь що він це Оцінить. не відразу але...
тільки пліз не висилайте в ПП. пп доступні тільки після реєстрації. а реєструватися Дніпров тут вже мабуть більеш не буде.
хоча якщо Ви йому напишете в Пошту, то будемо надіятися що і його попустить :-)
у всякому випадку якщо він сюди повернеться, то на одного Лютого Ворога будемо мати менше :-)
а це - не так вже й мало в сучасних умовах, коли кожна дощинка може стати останньою краплею.

очевидно що після прочитання можете це запросто видалити. я не ображусь.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 14:18

eknagli писав:...і ви можете навести інші приклади стосунків між Царем і Патріархом РПЦ? коли саме?..

а... чому саме між "патріархом" і "царем"? Дійсно є потреба спускатися в допетрівську сиву давнину, щоб проілюструвати... що? Чи Ви під "патріархом" і обер-прокурорів маєте на увазі? А! +Тихона-Миколу2? Чи... під "царями" після 1917очільників? Перепрошую - дійсно не дуже розумію сенсу питання: яку мою/Вашу тезу цей... гм... екскурс мав би підперти/спростуати?
eknagli писав:...але ж РПЦ - це НЕ НАША Церква. (в розумінні як організація)...

тут така "дурна" (перепрошую) штука: всі, хто називає себе християнами/православними плямують і мене, і Церкву Христовунавіть перебуваючи в схизмі. Окрім цього - вірую, що мовчати на гріх є гріховним і, відповідно до діл милосердя, маю навіть обов`язок навертати те, що потребує навернення в іншому
eknagli писав:...Як ми можемо від неї щось ВИМАГАТИ? (...) Отже мусимо таки визначитися. Забагато чи не забагато. Маємо ми право ВИМАГАТИ у Кіріла мучеництва чи Не маємо.
Я думаю, що ви і самі бачите суперечності у ваших поглядах на ці дуже важливі питання...

а я ніде нічого про "вимагання" не говорю (окрім вимагання лише в себе). А очікувати від християнина буття християнином і в питанні "кесареве - кесарю" і перечити стану речей в РПЦ (розумію, що це не лише їхня хвороба, але в нашій темі говоримо саме про це) "церква - кесареве" і надалі вважаю правильним
eknagli писав:...а от про Шанс - цікава теза.
А можна запитати на підставі чого у Вас виникла така ультра-оптимістична думка?
Якимись Фактами ви можете цю думку підтвердити?

Тут, мабуть, складно :( Просто мої роздуми про можливості перестати бути коліщатком державної машини. Волі скористатися цими можливостями я не бачу, тому розмова буде не надто предметна
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 14:55

eknagli писав:
всі приватні зауваги прошу робити в ПП. ... Якби щось - зверне мені увагу в ПП.
Не коментуйте це повідомлення, якщо можна. Всі питання - в ПП


Отче.
і радий би Вас послухати, але нажаль, не можу.
тим більше, що Ви самі залишили мені Вибір...

MOD: всі приватні перемовини виносимо за межі Форуму. Модераторіал (MOD) коментувати заборонено
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 15:15

eknagli писав:Так що не в Росії ідею цезарепапізму придумали...

безперечно. І Вселенські Собори (перші 7) скликали саме Імператори і восьмий там неможливий і можливі всі 21 через владу (універсальну, імператорську) Пап у нас. Але... невже не бачите різниці? Для унаявнення, якщо можете, назовіть сфери впливу РПЦ на Державу. Які тут "Два Мечі"? Розумію, що папоцезеризм також далекий від цієї гм... спроби утопічної (?) теорії, однак таки ближчий, бо Папство змушене було йти на компроміси, а царат?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 15:50

eknagli писав:...Росія не може без рос-шовінізму. І відповідно РПЦ не може ЗОВСІМ не підтримувати цей шовінізм. Питання тільки в тому НАСКІЛЬКИ АКТИВНО вона це робить.

я вважаю що конкретно Кіріл це робить у мінімально-МОЖЛИВИХ масштабах. Якщо він раптом захоче ЩЕ БІЛЬШЕ мінімізувати цю підтримку, його просто викинуть з посади. І поставлять СПРАВЖНЬОГО Ідіота.
І от АЖ ТОДІ ми будемо тішитися!


Насправді ж нам "не догодить" будь-який Патріарх РПЦ. Ну хіба би він щогодини виступав по зомбоящику і завершував всі проповіді фразою "Слава Україні" :-)
...

має сенс гумор :) тому не втримаюсь і таки порозмірковую про "шанс", бо, попри гумор, із певними речами не погоджуся.
Найперше - з обов`язковістю шовінізму (якщо пам`ятаєте історію виникнення терміну - саме в якості обожнювання очільника Імперії) для Росії. Місце шовінізму займе (і, на мою думку, займає) націоналізм. Спершу - хворий. З риторикою, як дві каплі води подібною на риторику Гітлера. А оздоровити його, привести від нацизму (любові свого і ненависті чужого) до націоналізму (любові свого без ксенофобій) може +Кіріл/РПЦ. І ситуація нмсд сприятлива у тому, що риторика "царя" змінена від "собирания земель" на "защиту русских". На людину. В національному окреслені. Розчинена в Імперії (традиційно православна) нація віднаходить себе. А це шанс зосередити увагу не на, як це склалося традиційно, царю-батюшці і із різних народів/вірувань понависмикуваних персоналій, приручених посадами/титулами на служіння Імперії, а на тому, "хто "я"?", "ким "я" є?". Що таке "мій" "російський народ" і як його намацати в конгломераті Російської Федерації? В цьому контексті не думаю, що чекаю на "слава Україні". Чекаю на "Слава Росії" в дещо іншому, аніж зазвичай, смисловому навантаженні
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 16:59

eknagli писав:...А співробітництво ПЦ з таємною поліцією ДО більшовицького перевороту доводиться сами фактом існування Попа Гапона. і я впевнений що таких Гапонів тоді було багато, адже існував і термін "Гапонщина"...

:) термін "гапоновщина" літературний. Ретроспективний. Щось на зразок літературного "Візантійська Імперія" - існує саме в літературі. І він (гапоновщина) хоч і названий по імені священика, проте не про священиків в загальному, а про політику контрольованого державою соціалізму.
Тобто - так: співпрацюючих з владою священиків в Російській Імперії, де Церква була підпорядкована Державі, було і було. Однак Ваша теза "адже існував термін"... дещо... гм... дивна навіть, якщо Ви спец в "гапоновщині"/"зубатовщині"/"ушаковщині" (не дивуйтесь - просто стикався з цим не так давно :) ) тощо і назовете імена і інших її учасників-священиків
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 21 травня 2014, 18:34

Отче.
я відповім на ваші відповіді дуже вибірково. очевидно на тему Гапонщини мушу написати окрему відповідь. бо побачив її тільки щойно.
Якщо я почну докладно відповідати на Все, то в темі наступить "колапс" і ніхто вже ніколи не потрафить прочитати її вцілому, і зрозуміти про що йдеться.

Очевидно я відповім Тільки там, де ви задали прямі питання і/або використали дуже слабкі (на мою думку) аргументи.
Адже ми ж тут дискутуємо в першу чергу не для себе, а для тих людей, які є Глядачами.
Тож не мусимо тут кожну можливу підтему розписувати на кілька сторінок.
Думаю що саме Мовчазні Глядачі рано-чи-пізно нас тут і "розсудять" у тих питаннях, де наші погляди є різними :-)
назовіть сфери впливу РПЦ на Державу. Які тут "Два Мечі"?

називаю.
РПЦ вдалося продавити програму православного релігійного виховання у Школах.
вкрівь-вкось, тушкою/окорочком, з обмеженнями і умовностями, але Кирилу це вдалося. тобто дірку в Титаніку вдалося пробити, а решта - діло техніки.

Адже це - дуже важлива перемога Церкви над Державою?
Адже таке виховання прямо суперечить їхній Конституції. як врешті-решт і Нашій.
І запроваджене таке виховання після 70+дельта років тотального панування атеїзму у Школах.
Напевне ви розумієте, що володіти Школою це значно більше, ніж володіти Мінстерством Оборони чи навіть Газпромом.
Бо МО - це сьогоднішнє, а Школа - майбутнє.
Ну хіба це не досягнення?

Кажуть що і в підручниках природознавства (чи біології) у них тепер розглядають і версію Креаціонізму. а не тільки теорію Дарвіна. Але тих підручників я вживу не бачив, тому стовідсотково стверджувати не буду.
Найперше - з обов`язковістю шовінізму (якщо пам`ятаєте історію виникнення терміну - саме в якості обожнювання очільника Імперії) для Росії.

Тобто ви стверджуєте що для Імперії необовязковий Шовінізм?
Уточніть що саме ви мали на увазі?

Як для мене то Шовінізм походить від прізвища ФРАНЦУЗА Шовена, який дуже підтримував діяльність Наполеона.
Росія заразилась (росію заразили) шовінізмом якраз під-час Наполеонівських війн. І не тільки шовінізмом, але й Лібералізмом і Революційністю. Зовсім невипадково бунт декабристів настав рівно через 10 років від моменту коли рос-козаки прогулялись по Парижу. Тому і рос-рев-1917 була практично повною копією Великої Французької. звісно з традиційним для Росії "підсиленням", різними нюансами, повязаними з особливостями рос- та французького менталітету.
Але по-суті це було одне і те ж.
Тільки засоби знищення людей на початку 20-ст були значно досконалішими, ніж 130 років перед тим.
eknagli написав:
...і ви можете навести інші приклади стосунків між Царем і Патріархом РПЦ? коли саме?..

а... чому саме між "патріархом" і "царем"?

а між ким же іще? ми ж ніби про Кіріла і Путіна говоримо?
хіба ці аналогії не очевидні?
Якщо таких аналогій (коли б Патріарх ВІДКРИТО критикував Царя, і після цього не став Мучеником) в рос-історії нема, то може їх і не може бути?
В цьому контексті не думаю, що чекаю на "слава Україні". Чекаю на "Слава Росії" в дещо іншому, аніж зазвичай, смисловому навантаженні

Гасло "Слава Росії" зараз використовують найчорніші чорносотенці. Ви хочете щоб Кіріл їх очолив? :-)
Ви думаєте що так буде краще? :-)

іншому смисловому навантаженні? в якому?
а я ніде нічого про "вимагання" не говорю (окрім вимагання лише в себе).

Так, про вимагання від себе ви справді говорили.
Але ви говорили й інше. тому я і зауважив про певні суперечності у ваших словах.
див.Ваш допис від 09:02 - на третй сторінці:
і моє "хотіння" не просто до +Кіріла: коліщатко державної машинерії має стати Церквою. А Церква - готовність бути мучеником.

тобто це по-суті Вимагання бути мучеником НЕ ТІЛЬКИ від Кіріла, але й від Всієї Церкви.
Чи може я Вас неправльно зрозумів?
Хотіння і Вимагання звичайно різні слова.
Але ж всі розуміють про що йдеться.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 20:12

eknagli писав:...Як для мене то Шовінізм походить від прізвища ФРАНЦУЗА...

про це і говорю.
а шовіністом може не бути росіянин, +Кіріл, РПЦ і, з плином часу, Держава. Стосовно ж того, що мало місце в історії Церкви в Росії, а що не мало... Все добре має колись початись і все зле має колись закінчитись. Вірую - Бог Чекає. Не справа в тому, що мало місце в історії відносин царя-патріарха. Думав, що це саме собою зрозуміло, тому і не розумію Вашого запиту
eknagli писав:...Хотіння і Вимагання звичайно різні слова...

різні.
eknagli писав:...на тему Гапонщини мушу написати окрему відповідь...

не мусите. Просто помилились у формулюванні?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2014, 20:42

eknagli писав:називаю.
РПЦ вдалося продавити програму православного релігійного виховання у Школах.
вкрівь-вкось, тушкою/окорочком, з обмеженнями і умовностями, але Кирилу це вдалося. тобто дірку в Титаніку вдалося пробити, а решта - діло техніки.
Адже це - дуже важлива перемога Церкви над Державою?..

гм... православні розпрацювали один модуль-напрям. Не відстали від буддистів, мусульман, юдеїв (і ще чогось-там світського на вибір батьків/учнів). Це дійсно було ініціативою РПЦ? "Основи релігійних культур" чи як там? А креоціонізм викладають - не знав. Протестанти - ну вже нехай: це їхня хворь. Але Православіє! Шокований, якщо чесно. :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 21 травня 2014, 23:22

eknagli написав:
називаю.
РПЦ вдалося продавити програму православного релігійного виховання у Школах.
вкрівь-вкось, тушкою/окорочком, з обмеженнями і умовностями, але Кирилу це вдалося. тобто дірку в Титаніку вдалося пробити, а решта - діло техніки.
Адже це - дуже важлива перемога Церкви над Державою?..

гм... православні розпрацювали один модуль-напрям. Не відстали від буддистів, мусульман, юдеїв (і ще чогось-там світського на вибір батьків/учнів). Це дійсно було ініціативою РПЦ? "Основи релігійних культур" чи як там? А креоціонізм викладають - не знав. Протестанти - ну вже нехай: це їхня хворь. Але Православіє! Шокований, якщо чесно.

За креаціонізм не даю сто відсотків. я ж написав що не тримав в руках жодної книжки. у інет-дискусіях про це Кажуть і Сперечаються. при тому - багато кажуть і багато сперечаються.
Але погодьтесь, що на фоні оголтєлого атеїзму і креаціонізм - риба.

Тобто ви натякаєте на те, що Правславіє СЛАБО впливає на РФ-Державу?
не більше ніж значно менш чисельні Мусульмани, Буддисти і Євреї?
я правильно вас зрозумів?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 22 травня 2014, 10:16

eknagli писав:
eknagli написав:
називаю.
РПЦ вдалося продавити програму православного релігійного виховання у Школах.
вкрівь-вкось, тушкою/окорочком, з обмеженнями і умовностями, але Кирилу це вдалося. тобто дірку в Титаніку вдалося пробити, а решта - діло техніки.
Адже це - дуже важлива перемога Церкви над Державою?..

гм... православні розпрацювали один модуль-напрям. Не відстали від буддистів, мусульман, юдеїв (і ще чогось-там світського на вибір батьків/учнів). Це дійсно було ініціативою РПЦ? "Основи релігійних культур" чи як там? А креоціонізм викладають - не знав. Протестанти - ну вже нехай: це їхня хворь. Але Православіє! Шокований, якщо чесно.

За креаціонізм не даю сто відсотків. я ж написав що не тримав в руках жодної книжки. у інет-дискусіях про це Кажуть і Сперечаються. при тому - багато кажуть і багато сперечаються.
Але погодьтесь, що на фоні оголтєлого атеїзму і креаціонізм - риба.

Тобто ви натякаєте на те, що Правславіє СЛАБО впливає на РФ-Державу?
не більше ніж значно менш чисельні Мусульмани, Буддисти і Євреї?
я правильно вас зрозумів?

я говорю про те, що це політика держави і саме держава каже "нада" а вони "сделаєм". Тобто: державі щось вигідно і це вигідно і Церкві. Проте з появи уроку в школах в обовязковому порядку не слідує висновок "це вплив Церкви". Появу такого уроку в постатеїстичній державі вітаю і розумію, що це шанс впрягтися у виховання майбутнього (інакшого, непідпорядкованого) розвитку стосунків Церква-Держава, проте до цього ще доволі далеко
а про креаціонізм... краще сюди
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 22 травня 2014, 19:21

Отче, я Вам задав Прямі запитання.
ви на жодне з них не відповіли.
повторю їх ще раз: як я маю розуміти ваш допис від :20:42 про "всього один модуль-напрям"

Тобто ви натякаєте на те, що Правславіє СЛАБО впливає на РФ-Державу?
не більше ніж значно менш чисельні Мусульмани, Буддисти і Євреї?

тобто СИЛЬНОЮ чи СЛАБКОЮ є позиція РПЦ у впливі на рос-державу?
здається це доволі прості питання. я не розумію чоми ви на них не відповідаєте :-)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення о.Олег » 22 травня 2014, 22:17

eknagli писав:Отче, я Вам задав Прямі запитання.
ви на жодне з них не відповіли.
повторю їх ще раз: як я маю розуміти ваш допис від :20:42 про "всього один модуль-напрям"

Тобто ви натякаєте на те, що Правславіє СЛАБО впливає на РФ-Державу?
не більше ніж значно менш чисельні Мусульмани, Буддисти і Євреї?

тобто СИЛЬНОЮ чи СЛАБКОЮ є позиція РПЦ у впливі на рос-державу?
здається це доволі прості питання. я не розумію чоми ви на них не відповідаєте :-)

ні - натякаю, що ніхто на державу не впливає; прямо відповів і повторю: держава використовує церкву/інших; церква/Ко виконує державне замовлення по вихованню підростаючого покоління. Чи Ви натякаєте, що в Росії панує атеїзм і Церква виборола уроки в школі? :D Ні - це просто такий вид праці церкви на державу. Вигідний Церкві - безперечно. Тому (невластиво до ситуації пануючого тоталітаризму в Росії) вживу навіть "співпраці". Але це не прогинання держави перед церквою. І не прогинання перед іншими фігурантами. Це спроба "очолити" те, що невідворотньо відбувається в головах росіян. І це для держави природньо. Як там в Жванєцкого "мой совет политикам: не сумел предотвратить - возглавь" :) Держава не змогла за 70 літ витравити різні види homo fidelius/credentis, от і намагається
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення прочанка » 27 травня 2014, 08:41

Ось така "політика миру"... Хотят лі русскіє войни?

В России священника наказали за призыв не воевать с Украиной Санкт-Петербургская епархия приняла решение о прекращении служения иерея Николая Савченко в храме епархии и переводе в Троицко-Сергиеву пустынь (город Стрельны). Как сообщает издание d3.ru, в епархии обвиняют священника в антироссийской позиции. Поводом стал пост в «Живом журнале»: «Пока Россия, как в исступлении, праздновала победу над украинскими братьями и присоединение Крыма, там уже пролилась первая кровь. Во время штурма нашими спецназовцами украинской части был застрелен украинский прапорщик Какурин и тяжело ранен капитан Федун. Это поразительно-символично. Два братских православных народа именно в этот день (430-летия со дня смерти Иоанна Грозного) начали проливать кровь друг друга. Как раз когда по всем телеканалам идет легкомысленная эйфория, слышатся песни и пляски, митингуют толпы народа. Когда всем раздают георгиевские ленточки, как будто в знак победы над безоружным младшим братом – Украиной». «Именно в этот день лучше всего выключить телевизор и обратиться к словам Священного Писания. Например, таким: «Так говорит Господь: не ходите и не начинайте войны с братьями вашими... возвратитесь каждый в дом свой». Как отмечает издание, такую позицию иерея в епархии назвали «пробендеровской».
Источник: http://viknaodessa.od.ua/news/?news=94667
Не бійтеся!

eknagli
дописувач
дописувач
Повідомлень: 103
З нами з: 01 жовтня 2007, 08:21
Звідки: Львів

Re: По мнению верующих УГКЦ, поддерживают ли США Майдан?

Повідомлення eknagli » 28 травня 2014, 18:46

Пані Прочанка.
буду вас називати саме за логіном, адже ви не підтвердили мого бажання звертатися до Вас по-імені.

Ви подали тут справді дуже цікаву новину.
Намагатимусь знайти ЖЖ цього священника. і сконтактуватися з ним.
він нам колись однозначно пригодиться.

Але з точки зору Цієї Дискусії.
Як ви думаєте: чию позицію ця новина підтримує - мою, чи о.Жаровського?

нагадаю, головне питання таке: чи підтримує +Кіріл "план Путіна" щодо України?

щоб Вам легше було відповісти, зверніть будь-ласка увагу на згадку про річницю з дня смерті Івана Грозного.

як ви думаєте на що ця згадка Натякає?
адже згадка загалом не тримається теми (тому і вміщена автором в дужки).
та і названа цифра - 430 не може вважатися Ювілеєм.
То ж навіщо туди була вставлена ця підтема?

При тому ПОПЕРЕДНІМ реченням перед цією нібито чужерідною вставкою є фраза "Это поразительно-символично"
В чому ж власне символічність?

Не забуваймо, пані-і-панове, ми маємо справу з Церквою, яка є прямою спадкоємницею Візантії. отже було б дуже логічно Враховувати це, читаючи тексти, від людей, які до неї належать.

А стосовно хотятлірускіє.
серед руских є різні люди. втч - наші колишні співвітчизники.
тому зачісувати їх всіх під один гребінь - зовсім не варто.
До того ж Росія - одна з тих країн де "громадська думка" відсутня. існують тільки Громадські НАСТРОЇ.
А настрої - як Жіночий Настрій - зараз такий, а через годину - зовсім інший :-)
тому щоб зясувати чого хочуть рускі - треба добряче попрацювати на ниві соціології. ясна річ - про Офіційну соціологію тут не йдеться.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей