Україна сьогодні

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 22 вересня 2014, 13:29

Слава Ісусу Христу!
Як на мене, пройшло вже досить часу після моїх останніх дописів, щоб зробити певні висновки із сказаного всіма нами щодо подій в Україні.
В першу чергу хочу нагадати о. Олеже, що дописувачу Іггореві Ви мали відновити право на дописи в цьому форумі після того, як "ситуація в Україні стабілізується". Не знаю, чи мій однодумець ще переглядає цей форум, але ситуація в країні дуже погана, зате ...стабільна.
Погодьтеся, не так однозначно погано сприймаються події, які передували майдану.
Just me, Ви й надалі вважаєте відсутність асфальту на дорогах, несправні світлофори і мажорів за кермом найжахливішим викликом для українців, заради якого варто було робити революцію?
ShMariam, Ви й далі переконані, що українці змушені б були їсти один одного з голоду, якби не "революція "гідності"?

о.Олег писав:Зрештою все вже Вам сказано і з Вами писаного остаточно виглядає - Революція переможе чи прийде загарбник: Ви ж всерівно будете відстоювати своє нерозуміння Божої волі, прикриваючи свою бездіяльність на вбивства людей Божих кавальцюванням Божого Слова відповідно до того, як Вам заманеться :( і зайди в Україну іноземне військо чи ще якийсь бандит стань при владі... наврят чи підійметесь на захист українського - одного із Божої скарбниці - народу. Слово Вам було дано і, якби не вбиті - говори людино в межах правил що хочеш. ...

Не можу собі уявити, щоб котрийсь із Апостолів, навіть найбільших, настільки самовпевнено і безальтернативно навішував ярлики на свого ближнього, так однозначно трактуючи Божу Волю. Але бачу це отче не тільки в Вас особисто. Свою думку щодо цього я вже писав: сьогодні така однозначність проглядається в усій УГКЦ. Як на найвищому рівні в офіційних зверненнях та настановах, так і в щоденних проповідях священиків. Повторюся: на мою думку, Церква не має права займати політичну позицію і вирішувати, яка політична доктрина правильна, а яка хибна, яка влада злочинна, а яка чесна.
Що спільного в Христа з дияволом? Що спільного в Церкви зі світом? Церква і політика/світ не повинні перетинатися.
Маю величезне прохання до Вас, отче Олеже і до всіх священиків, які можливо колись перечитають ці слова. Нехай Ваші слова будуть будівничі, а не руйнівні. Прошу, не розповідайте про погані влади, багатих олігархів, п"яті колони, поганих москалів... Для чого ще більше заряджати людей агресією та ненавистю? Вчіть добру, любові, покаянню, покорі, миру. Ми ж Апостольська Церква, тож вчіть нас того, що вчили Апостоли. Ніколи Апостоли, чи Сам Христос не вчили нас лізти в політику, ніколи не вчили нас скидати влади чи то в ім"я якоїсь надуманої "гідності", чи то з будь-яких інших причин. Християнська гідність - це спротив гріху згідно Божої волі, а не ворожнеча супроти влад чи політичних устроїв.
Часто слово гідність використовується не за призначенням, коли хочуть "заховати" істинну суть людської пихи, гордині. Для мене революція "гідності" це власне і є революція людської гордині. Бог нам сказав коритися владі, але ж ми розумніші. В нас є гідність/гординя, яка підказує нам: вони злочинці, вони олігархи, через них наше життя таке нестерпне. Хоча насправді, на моє переконання, нестерпним життя роблять такі от лихі думки, які підігріває наша гординя.

Давайте разом проаналізуємо те, що сталося в Україні за останній рік, "за плодами", які нам принесла революція.
Отже:
- В Україні війна
-Україна втратила Крим
-Небесна сотня "розрослася" в "небесні тисячі"
- Економічно і політично Україна на колінах з простягнутою рукою. Можна порівняти з чоловіком, який заробляючи 1 тис. повинен віддавати 2 тис. за борги, а для того, щоб віддати цих дві тис., випрошує чергові позики.
-Промисловість впала, експорт на найбільший ринок Росії практично закритий, гривня продовжує девальвувати, пальне, ціни, комунальні послуги продовжують зростати.
-Люди на Сході вже помирають від голоду (пам"ятаєте злощасну табличку, змістом якої я так обурювався?)
-Реформи не проведені, корупція процвітає далі....
А що ми здобули? Ми скинули злочинну владу? УРА!
...Це мої міркування, напевно в когось вони інші - подавайте.

І повертаючись до останніх Ваших запитань о. Олеже, на які не відповів:
о.Олег писав:Яка у нас спільна площадка для дискусій/полеміки? Святе Письмо? Цього занадто мало...

Отче, Ви неодноразово заявляли себе священиком Христової Церкви, тож дивує мене,що для Вас на цьому форумі теми еволюції і креаціонізму, священиків - фотомоделів, Гарі Потера, політичної ситуації в сіті... є відповідними "площадками для дискусій". А Святе Письмо для Вас - "площадка" замала? 4 Євангелії, живі послання всіх найбільших Апостолів - це недостатньо для дискусії. І ще раз: Ви заявляєте себе священиком Христової Церкви? Тоді щось "не в"яжетьтся"...
Ну, а якщо додати Ваші "штампи", які на мене понаставляли, типу:
о.Олег писав: Ви вимагаєте, щоб я перейнявся Вашим відходом від Христа, зрікся віри в Єдину Святу Соборну Апостольську Церкву

о.Олег писав:дурієте

о.Олег писав:Яка може вийти полеміка з невірним?

о.Олег писав:Це праця не на Бога... на сатану.

...стає зовсім не зрозуміло.

Ви або якось обгрунтуйте цей набір слів, або беріть свої слова назад. Я ж не на коран чи тіпітаку посилався, а на Святе Писання, яке і для мене, і безумовно для Вас, є істинним і потрібним. Чого Ви так боїтеся Біблії? Власне, боїтеся, отче, бо кожного разу, коли цитую Святе Письмо, чи наводжу якісь приклади, втікаєте від прямої відповіді, і щедро обвішуєте мене ярликами, подібними до цих. Ще раз підкреслю - я не протестант, - мали нагоду з Вами зустрітися в Церкві Ольги і Єлизавети, де я приступав до Сповіді та Причастя. Натомість, як тільки мова заходить про Біблію - відразу повне несприйняття і звинувачення в збоченні протестантизму. Помиляюся - доведіть, покажіть в якому місці, не за допомогою загальних фраз, а тієї ж Біблії. Ви ж священик Христової Церкви...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 22 вересня 2014, 14:04

Експрес писав: ...Погодьтеся, не так однозначно погано сприймаються події, які передували майдану...

не погоджуюся - сприймаються ті події через призму Майдану і сьогодення хіба ще гірше :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 22 вересня 2014, 14:30

Експрес писав:...Отче, Ви неодноразово заявляли себе священиком Христової Церкви...


Так це ми ж із Вами, якщо не помиляюся, познайомилися в храмі на Привокзальній?
А решта... Навіть, якщо припустити за Вами право деякої прийнятої в журналістиці маніпуляції (з безсумнівно :) доброю ціллю) "площадка завелика"/"площадка замала", відразу скажу, що і в темі еволюції, і в темі креаціонізму чи фотомоделів з поттероманією дискутував не обмежуючись цими малими площадками. Чи Ви серйозно тут заявляєте, що я в цих темах цитував саме еволюціоністів, Поттера, фотомодель, а не Церкву?? Ні, що Ви :) В жодному разі - застосовував у аргументації всю ПЛОЩУ Церкви :D Зрештою - так само поступаю у всіх дискусіях, в т.ч - Біблійних.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Україна сьогодні

Повідомлення igormaks » 25 вересня 2014, 00:12

Слава Ісусу Христу!
Експрес писав:...
Як на мене, пройшло вже досить часу після моїх останніх дописів, щоб зробити певні висновки із сказаного всіма нами щодо подій в Україні...

Давайте разом проаналізуємо те, що сталося в Україні за останній рік, "за плодами", які нам принесла революція.
Отже:
- В Україні війна
-Україна втратила Крим
-Небесна сотня "розрослася" в "небесні тисячі"
- Економічно і політично Україна на колінах з простягнутою рукою. Можна порівняти з чоловіком, який заробляючи 1 тис. повинен віддавати 2 тис. за борги, а для того, щоб віддати цих дві тис., випрошує чергові позики.
-Промисловість впала, експорт на найбільший ринок Росії практично закритий, гривня продовжує девальвувати, пальне, ціни, комунальні послуги продовжують зростати.
-Люди на Сході вже помирають від голоду (пам"ятаєте злощасну табличку, змістом якої я так обурювався?)
-Реформи не проведені, корупція процвітає далі....
А що ми здобули? Ми скинули злочинну владу? УРА!
...Це мої міркування, напевно в когось вони інші - подавайте.
...

В духовному плані Україна отримала:
- волонтерський рух - бажання допомагати , особливо зворушує мене це у дітей. Якщо не занедбаємо це, якщо політики не візьмуть це "у свої руки" -отримаємо добрий плід.
- виявляється правда і брехня . Народ учиться розрізняти , думати. Це не те що було рік тому.
В світовому масштабі :
-зруйнована світова система безпеки , яка зрештою виявилася недієздатною. Світ в пошуку .
- збитий пасажирський літак - позиція "моя хата скраю" зазнає фіаско .
З повагою Ігор



-
-
Помагати Ісусові двигати хрест!

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Україна сьогодні

Повідомлення igormaks » 25 вересня 2014, 00:28

Стосовно гідності / гордині .
На мою думку гідність це коли можна сказати "Брате , сестро . ти як і я є образ і подоба Бога. Шануймо Бога в нас!!!
А гординя це коли людина говорить про себе, про своє я ,в кращому випадку про свого ближнього , а Бог на другому плані , а то і місця може не знайтися для нього взагалі...
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 25 вересня 2014, 18:53

о.Олег писав:не погоджуюся - сприймаються ті події через призму Майдану і сьогодення хіба ще гірше :(

-поясните?

о.Олег писав:А решта... Навіть, якщо припустити за Вами право деякої прийнятої в журналістиці маніпуляції (з безсумнівно :) доброю ціллю) "площадка завелика"/"площадка замала", відразу скажу, що і в темі еволюції, і в темі креаціонізму чи фотомоделів з поттероманією дискутував не обмежуючись цими малими площадками. Чи Ви серйозно тут заявляєте, що я в цих темах цитував саме еволюціоністів, Поттера, фотомодель, а не Церкву?? Ні, що Ви :)


Отче "замала площадка" - це ж Ваші слова стосовно Святого Письма, я лише процитував. Де Ви тут маніпуляцію вгледіли?
Постараюсь більш чітко сформулювати питання.
Повернуся до Вашої репліки:
о.Олег писав:Яка у нас спільна площадка для дискусій/полеміки? Святе Письмо? Цього занадто мало...

Отже, чого, на Вашу думку не вистачає в Святому Письмі- яких вчень, заповідей, практичних пояснень...? В якому місці бракує, де мало?

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 25 вересня 2014, 19:48

igormaks писав:В духовному плані Україна отримала:
- волонтерський рух - бажання допомагати , особливо зворушує мене це у дітей. Якщо не занедбаємо це, якщо політики не візьмуть це "у свої руки" -отримаємо добрий плід.
- виявляється правда і брехня . Народ учиться розрізняти , думати. Це не те що було рік тому.
В світовому масштабі :
-зруйнована світова система безпеки , яка зрештою виявилася недієздатною. Світ в пошуку .
- збитий пасажирський літак - позиція "моя хата скраю" зазнає фіаско .
З повагою Ігор

Що стосується волонтерства, то не погоджуся з Вами, що це ознака духовного росту. Волонтерство та інші розвинуті громадські рухи це сьогодні ознака "цивілізованого" світу, до якого відносимо країни Заходу. Християнство там в глибокому занепаді. Як бачимо, волонтерство не є прямо пропорційним до духовності.
Щодо світової системи безпеки, то світ нехай шукає, а в нас ця безпека вже є, це наш Господь, який оберігає від всякого злого кожного, хто на Нього надіється.
Щодо літака і щодо правди і брехні, то близькі мені думки висловив з цього приводу п. С.Худієв. З дозволу модераторів подам цитату:

Коли християнин починає падати, він падає швидше невіруючого. Це видно і зараз - коли християнин стає політизованим, з ним все відбувається швидше і страшніше.

Здатність утримуватися від зла, визнавати свої помилки і триматися хоч у якихось рамках цивілізованості та гуманності швидше відмовляє у християн. Звичайно, я не проводив серйозних соціологічних досліджень - я говорю про своє враження, яке є досить сильним.

Коли віруючий чітко ідентифікує себе з однією із сторін політичного конфлікту, ступінь його люті, гніву, непримиренності, немилостивості, політичного фанатизму і ненависті часто виявляється вищим, ніж у людей, далеких від релігії.

Люди, які мало цікавляться вірою, можуть проявляти простодушну розсудливість в стилі бравого солдата Швейка - «на війну ми підемо, всі ми її злегковажимо». Християнські служителі можуть, навпаки, гаряче і щиро закликати піти і повбивати інших християн, запевняючи, що це справа чи не найбільш богоугодна, а якщо по ходу діла рознесуть один храм, або інший з тими, що моляться, - таке буває, що ж робити, все одно «немає більше тієї любові, як хто душу свою за друзів своїх» (Іоан.15: 13).

Виводити з цитати, де йдеться про жертовну любов - перш за все, любов Христа, який віддає Себе на смерть за «викуп за багатьох», - заклик йти повбивати когось, значить вбачати в тексті Євангелія те, чого там немає, і не було ніколи. Але це нікого не бентежить. Чому так відбувається?

У цьому можна угледіти як духовні, так і психологічні причини. Політичний, тим більше, військовий, тим більше, громадянський конфлікт пред'являє до своїх учасників вимоги, несумісні з Євангелієм.

Вірність «своїй» стороні вимагає ненавидіти - Христос заповідає любити навіть ворогів, а братів по вірі - особливо.

Відданість своїм вимагає вбивати, або підтримувати вбивство так чи інакше. Закупівлею зброї, підбурюванням, збудженням ненависті до ворога, вихвалянням і гарячим схваленням його вбивства. Слово Боже говорить «Не вбивай».

Вірність своїм вимагає захвату із найчорнішою злістю і тріумфом з приводу мук і загибелі ворога; слово Боже говорить «не радій, коли впаде ворог твій, і нехай не веселиться серце твоє, коли він спіткнеться» (Прит.24: 17).

Помста ворогам за їхні злочини - як абсолютно реальні, так і перебільшені або зовсім вигадані - один з постійних мотивів пропаганди. Христос категорично - під загрозою втрати вічного спасіння - вимагає прощати.

Поширення повідомлень про злочини ворога - на перший погляд, сумнівних, на другий - очевидно помилкових, обов'язкова частина «інформаційної війни», збудження ненависті і зміцнення відданості людей справі війни. Заповідь Божа говорить «Не свідчи неправдиво на ближнього твого» (Втор.5: 20).

Конфлікт між тим, що вимагає Євангеліє, і тим, що вимагають «свої» - необов'язково навіть кесар, це може бути просто натовп натхнених Вільне падіннясимпатиків тієї чи іншої сторони конфлікту, - може розрішатися по-різному.

Людина може відмовитися коритися «своїм» взагалі - Господь є Ісус Христос, а ви мені зовсім не пани. Він може поставити собі межу - ось тут я з вами, а як від мене ось це зажадають - ні, тут вже вибачте. Таке можливо; але біда в тому, що ці кордони будуть увесь час піддаватися тиску - так ти з нами чи ні? І коли людина прогинається - «з вами» - вона починає падати. Стрімко.

Перш за все тому, що гріх невіруючої людини, яка і не читала Євангелія, і не збиралася йому слідувати, - це менш різкий розворот від Бога, ніж гріх людини яка знає заповідь - і йде проти неї. Як говорить святий Апостол Петро, «краще було б їм не пізнати дороги правди, ніж, пізнавши, відвернутись від святої заповіді переданої їм» (2 Пет.2: 21).

Але є й причини психологічного характеру. Євангеліє говорить про те, що існує абсолютне добро - Господь і Спаситель наш Ісус Христос - і є зло, гріх, противлення. Господь вимагає абсолютної відданості, зло і гріх - абсолютного відкинення. Не можна домовлятися із сатаною. Не можна йти на компроміси з пеклом. Не можна продати половину душі. «Горе тим, що зло називають добром, а добро - злом, що ставлять темноту за світло, а світло – за темряву, гірке за солодке, а солодке – за гірке!» (Іс. 5: 20)

Поки моральним абсолютом є Христос - ми бачимо дві групи конфліктуючих грішників. Це необов'язково означає, що вони однаково, симетрично грішні - це значить, що жодна з них не є точкою відліку, точкою відліку є Христос, Суддя всіх народів. Перед ним гидоти й беззаконня «наших» і «гадів» є гидотами й беззаконням. В них не можна брати участь. Їх не можна підтримувати.

Коли для людини на перше місце виходить відданість своїй стороні в конфлікті, цей моральний абсолютизм переноситься на неї - є наша сторона (добра), є їх сторона (зла), примирення між ними неможливе і блюзнірське. Визнати, що на тій стороні не демони, а подібні нам грішні люди - єресь; визнати, що наші - теж дуже далеко не ангели, а дехто так і зовсім біси, страшна безбожність. Все, що не вписується в правильну картину, є диявольською спокусою і вимагає беззастережного відкидання. Христу приділяється проста роль - надихати наших воїнів. Думка про те, що Христос може мати з приводу конфлікту думку, відмінну від моєї, відкидається з порогу.

Звичайно, в глибині душі такий християнин розуміє, що він заблукав і грішить - розуміє це набагато ясніше, ніж невіруючий. Тому, щоб позбутися від болісного внутрішнього напруження, йому потрібна підвищена доза емоційної напруженості, картина світу високої контрастності, в якій зло яке йому протистоїть настільки абсолютне, що вимагає ненависті і помсти.

Що про ненависть і помсту каже Євангеліє?

Якраз це питання, яке турбує, треба залити підвищеною дозою праведного гніву і морального обурення.

Тому для християнина, що віддалився в політику, ступінь напруженості та істерії виявляється вищим - саме тому, що йому доводиться пригнічувати в собі Євангеліє. Невіруючому цього робити не потрібно, і він часто виявляється спокійнішим і розважливішим.

Падіння

І от щоб уникнути цієї жалюгідної і погибельної долі, треба зберігати вірність Євангелію - навіть якщо це означає, що наша відданість «правильній» стороні конфлікту охолоне і втратить свою абсолютність.

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 25 вересня 2014, 20:09

igormaks писав:Стосовно гідності / гордині .
На мою думку гідність це коли можна сказати "Брате , сестро . ти як і я є образ і подоба Бога. Шануймо Бога в нас!!!
А гординя це коли людина говорить про себе, про своє я ,в кращому випадку про свого ближнього , а Бог на другому плані , а то і місця може не знайтися для нього взагалі...
З повагою Ігор

Власне, в останніх подіях якраз і бачу проігноровану Божу волю щодо покори і смирення.
Рабів до раю не пускають - це людська, і як на мене, викривлена інтерпретація Божої волі. Бо саме приклад покірного ягняти давав нам Ісус Христос.
Ягнята не повинні кидатися на вовків, раби не повинні повставати проти панів. Повстання супроти влади, тобто порушення Божої волі прикриваються гарними словами і гаслами про демократію, свободу, європейські цінності, патріотизм і справедливість. Але, на мою думку, це лише виправдання...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 25 вересня 2014, 20:20

Експрес писав:ShMariam, Ви й далі переконані, що українці змушені б були їсти один одного з голоду, якби не "революція "гідності"?


Спершу на той "брєд" (маю на увазі виділену цитату) не хотіла відповідати, і все ж: вже було пояснено (ігнор?), що, можливо, українці могли б не їсти один одного в 30-х, якби вчинили нормальний збройний опір Росії (нормальний, а не те, що було під Крутами) - фізична можливість була.

А якщо б не "революція гідності",українці просто... втратили б честь. Хоча, Ви того не зрозумієте.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 25 вересня 2014, 20:35

ShMariam писав:Спершу на той "брєд" (маю на увазі виділену цитату) не хотіла відповідати, і все ж: вже було пояснено (ігнор?), що, можливо, українці могли б не їсти один одного в 30-х, якби вчинили нормальний збройний опір Росії (нормальний, а не те, що було під Крутами) - фізична можливість була.

І мною було пояснено, що причинно-наслідковий зв"язок цієї фрази - нікчемний.
ShMariam писав:А якщо б не "революція гідності",українці просто... втратили б честь. Хоча, Ви того не зрозумієте.


:) поясните?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 26 вересня 2014, 11:07

Експрес писав:І мною було пояснено, що причинно-наслідковий зв"язок цієї фрази - нікчемний.
Ну так, якщо опір - в принципі гріх :crazy: , і якщо людина не має відповідальності перед суспільством, то що ж...
Експрес писав:
ShMariam писав:А якщо б не "революція гідності",українці просто... втратили б честь. Хоча, Ви того не зрозумієте.


:) поясните?

У світі завжди було зло, насильство в будь-яких проявах - і буде (бо всякі вар'яти є на світі - Путін в т. ч.). Але! Якщо суспільство вважає нормальним, що влада діє в інтересах іншої держави, а не своєї (і тут справа навіть не в інтеграції з Європою), жорстоко поводиться з мирними демонстрантами, то значить, що на ньому за це вина. Тут йдеться не про напад на "мене" або на "мого друга", якого побили в підворотні (хоча, якщо я могла б завадити і не зробила б цього - маю гріх), а в тому, що в суспільстві такі речі стали б нормальними - це був би гріх не лише конкретних людей, а й всього суспільства.

Бог колись спитає не тільки Путіна і Ко, а й всіх "глибоко стурбованих", які могли б його зупинити (тут я не лише про європ. політиків і т. п.).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2014, 15:37

Експрес писав:
о.Олег писав:А решта... Навіть, якщо припустити за Вами право деякої прийнятої в журналістиці маніпуляції (з безсумнівно :) доброю ціллю) "площадка завелика"/"площадка замала", відразу скажу, що і в темі еволюції, і в темі креаціонізму чи фотомоделів з поттероманією дискутував не обмежуючись цими малими площадками. Чи Ви серйозно тут заявляєте, що я в цих темах цитував саме еволюціоністів, Поттера, фотомодель, а не Церкву?? Ні, що Ви :)


Отче "замала площадка" - це ж Ваші слова стосовно Святого Письма, я лише процитував. Де Ви тут маніпуляцію вгледіли?
Постараюсь більш чітко сформулювати питання.
Повернуся до Вашої репліки:
о.Олег писав:Яка у нас спільна площадка для дискусій/полеміки? Святе Письмо? Цього занадто мало...

Отже, чого, на Вашу думку не вистачає в Святому Письмі- яких вчень, заповідей, практичних пояснень...? В якому місці бракує, де мало?

:( тобто Ви мене серйозно звинувачуєте в тому, що вважаю Святе Письмо "замалою площадкою"? Напевно - вкладаєте в цей вираз зовсім чужий мені смисл (наприклад: "негідне уваги о.Олега"???). Інакше по логіці Вами написаного, використані Вами приклади мали б слідувати Вашим вимогам "про цитування Святого Письма не говорити загальними фразами, а за допомогою цитування Святого Письма" і у Ваших прикладах я б мав обговорювати на "площадці" Гарі Потера - цитуючи Гарі Потера, "площадці еволюціоністів" - цитуючи еволюціоністів... (і т.д аналогічно). А я в жодному разі ні в одній із тем так не роблю (і не робитиму) і не думаю, що уникаю тем про Святе Письмо (будьте певні - Святе Письмо твердиня моєї віри) - перегляньте хочаб тут, на Форумі - говорю про "замалу площадку" лише тоді, коли від мене вимагають відповіді саме із Святого Письма. А Ваше "в якому місці Святе Письмо невистачальне?" - це... навіть не знаю, з якого місця братися Вам відповідати. Бо невистачальне повсюдно, адже Записане - важлива, але лише маленька частина Усного Передання. Це як відповідати людині, яка про море твердить Н2О і вимагає показати "в якому місці бракує формулі" :( Бачите... Відразу після Протесту, щоб допомогти не впасти своїм синам і дочкам, Христова Церква на Вселенському Соборі на злобу дня видає обовязкове для католиків "Вірую". Одна частина до нашої теми:
Item sacram Scripturam iuxta sensum eum, quem tenuit et tenet sancta mater Ecclesia, cuius est iudicare de vero sensu et interpretatione sacrarum Scripturarum, admitto, nec eam umquam nisi iuxta unanimem consensum Patrum accipiam et interpretabor. (Також приймаю Священне Писання, слідуючи смислу, якого притримувалась і притримується наша Свята Мати Церква, що їй єдиній належить право судити про справжній сенс і інтерпритацію Святого Писання, і ніколи не буду тлумачити його інакше, аніж з спільної згоди Отців Церкви.)
Під цим підписаний кожен католик. І Ви, і я, і всі. Святе Письмо саме по собі не існує. Лише в Церкві Христовій. Не можете ні від кого вимагати обмежити Істину Святим Письмом. Ви ж католик, а значить - не описуєте "море" через ашдваО
надіюсь порозумілися
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2014, 20:31

Експрес писав:
о.Олег писав:не погоджуюся - сприймаються ті події через призму Майдану і сьогодення хіба ще гірше :(

-поясните?

теперішні події показують "що" була та "влада", до чого вели Державу, до чого довели; дають можливість порівняти з Росією, в яку нас тягнули, а тепер - завойовують; побачити чим є Україна і українці, відчути російськомовних братів, що віддають своє життя за Україну, побачити україномовних, що лише за Україну вміють покричати ... Багато всього і достатньо однозначно в одні ворота - за Майдан
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 27 вересня 2014, 20:48

Слава Ісусу Христу!
Обговорення нагадує розмову про стакан з водою…
Давйте почнемо танцевать от пєчкі
«революція гідності»
- знаючи людей, які є її учасниками, не можу не погодитися: гідність таки була.
А от – революція?
Та звичайна спецоперація третьої сторони у вигляді ланцюжка провокацій.
Подивимось на початок: невже розумна людина могла надіятися, що Янукович-президент може бути євроінтегратором? А вийшли ж (у незаконний спосіб) на підтримку його євроінтеграційних устремлінь…
Потім плавно-провокаційно все перейшло до кучму-, чи то, пак – януковича – ГЕТЬ! І що? Залишив він межі держави, але – за наказом ззовні. Яка цим досягнута мета? – в Києві запанувала ХУНТА (ну ті/ці теж молодці, - ще добу не могли зачекати, щоб хоч ту недолугу угоду якось виконати зі свого боку. Чи – не захотіли? Щоби таки – ХУНТА).
І ось – громадянська війна. Адже що це ніяка не ато – тільки лінивий не говорив. Ніяка це не війна проти зовнішнього агресора: ні Україна нікому не оголошувала війни, і ніяка держава не оголошувала війни Україні.
Як живеться в державі, яка перебуває в стані громадянської війни? Та більшості громадян погано, а в деяких областях це вже і життям важко назвати. Хоча можна пересвідчитися тепер і тут у правдивості приказки «кому война, а кому – мать родна»…
Кажуть, що нас чекає щасливе майбутнє… ну, коли там Путін «зламає собі шию» і Росія розпадеться… хоч я і не фанат Путіна, та краще б Росія встояла, бо, падаючи, нас таки вона і привалить.
П.с. І. Захоплення адмінбудівель, в т.ч будівель силових структур з захопленням зброї, блокування військових частин, проголошення незалежності від центральної влади почалося не на сході. Чи не так?
П.с. Враховуючи еволюцію Росії в останні роки в напрямку побудови імперії в колишніх рамках, навряд чи збройне протистояння оминуло би Україну, адже українці ніколи добровільно не підставляли шию під імперське ярмо.

Слава Україні!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 27 вересня 2014, 20:52

І такий собі офтопчик про площадки
Я так уявляю, що знання про Бога можна прирівняти до піраміди, в основі якої є Святе Письмо, далі вгору там можна знайти дуже багато різних розумних речей на цю ж тему, та ніяка з них не може перевершити СП, вона тільки розкриває, чи – уточнює, пояснює вже сказане.
А на вершині, - там зовсім мало слів
(можливо, це є слова розбійника:

пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє;

Або ось такий вірш-роздум, вичитаний мною десь тут, на форумі:

Більше нічого
він написав «Мій Бог», але скреслив, тому що подумав: настільки мій, наскільки я егоїст
написав «Бог людей», але вкусив себе за язик, тому що згадав іще ангелів і каміння подібне в снігу на кроликів
нарешті написав просто «Бог». Більше нічого
І всеодно написав надто багато).
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2014, 16:38

luksander писав:... Ніяка це не війна проти зовнішнього агресора: ні Україна нікому не оголошувала війни, і ніяка держава не оголошувала війни Україні...

а... як Ви уявляєте собі таке оголошення? Опишіть, якщо можна, Олександре :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 28 вересня 2014, 17:59

о.Олег писав:
luksander писав:... Ніяка це не війна проти зовнішнього агресора: ні Україна нікому не оголошувала війни, і ніяка держава не оголошувала війни Україні...

а... як Ви уявляєте собі таке оголошення? Опишіть, якщо можна, Олександре :Rose:
З повагою, о.Олег

Ви думаєте, сільський дядько візметься описувати протокол оголошення війни? Е-е.
так думаю, що перебуваючи в стані війни з державою не ведуть з нею ніяких торговельних операцій...
а ще, - я про ту війну, в якій, за переконанням нашого головнокомандуючого, Україна напевне зазнає поразки.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 28 вересня 2014, 18:30

Нмпд… громадянська війна ведеться в державі, де одна частина громадян готова вбити іншу частину громадян для досягнення власних цілей. Можливо, Ви не не маєте навкруг себе тієї маси вороже налаштованих співгромадян, щоб відчути громадянськість нашої війни?.. я радий за Вас.
П.с. та ні, тут дві ободвоє частини суспільства повинні бути присутні в наявності, що, можливо, саме для центральної України і властиво…
Ось, http://gazeta.dt.ua/internal/dnr-zsered ... nep-_.html ще сам не зміг прочитати повністю, та хіба це не про громадянську вйну?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2014, 21:00

luksander писав:
о.Олег писав:
luksander писав:... Ніяка це не війна проти зовнішнього агресора: ні Україна нікому не оголошувала війни, і ніяка держава не оголошувала війни Україні...

а... як Ви уявляєте собі таке оголошення? Опишіть, якщо можна, Олександре :Rose:
З повагою, о.Олег

Ви думаєте, сільський дядько візметься описувати протокол оголошення війни? Е-е.
так думаю, що перебуваючи в стані війни з державою не ведуть з нею ніяких торговельних операцій...
а ще, - я про ту війну, в якій, за переконанням нашого головнокомандуючого, Україна напевне зазнає поразки.

та ні - я про те, що на сьогоднішній день війни не оголошуються. Вони просто ведуться. Інформаційно, економічно... А економіка в сучасних умовах переплетена настільки, що не здійснювати торговельні операції - не справа моменту. І в Крим просто зайшли російські війська і зробили "референдуми" (маю там в кого спитати із перших уст), і Донецьк/Луганськ військо російське провадить :(
не оголошують війн сьогодні
все складно і ще складніше, аніж у статті чи інших статтях
проте війна в Україні реальна і громадянська лише на маленьку її частинку і то - прорежесована з Росії
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 29 вересня 2014, 11:08

Стан війни тягне за собою ряд правових наслідків — припинення дипломатичних та інших відносин між воюючими державами, припинення міжнародних договорів та ін

Я ось про це.
А що Майдан став тільки приводом до подальшого збройного втручання Росії в Україну, а причина є саме в імперських зазіханнях Москви - я і не сперечаюсь. І писав, що при теперішньому московському режимі пролиття крові в протистоянні України і Росії було неминуче.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Міра » 29 вересня 2014, 13:50

Коли християнин починає падати, він падає швидше невіруючого. Це видно і зараз - коли християнин стає політизованим, з ним все відбувається швидше і страшніше.

Я б про це поговорила -бо мене це мучить. Коли я бачу, як представники ДНР моляться перед іконами (є такі фото - і не кажіть мені, що вони нещирі), вони щиро вірять, що з ними Бог -бо вони віру правослівну захищають від фашистів і гейропи. Коли мати в Росії посилає сина захищати людей в Україні від фашистів і каже, що її загиблий син святий і на небі -бо "немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх" -в мене виникає відчуття нереальності -такого не може бути! Але це є. Чому??
І ми говоримо, що з нами Бог і правда. і вони.

Сьогодні ось це прочитала http://www.credo-ua.org/2014/09/123426 , трохи мені роз"яснилось. Може в цьому все діло?

На противагу до свого брата, син-«неслух» не мав у собі ідеологічної жилки, а, певно, мав якесь звичайне життєве ледарство, безтурботність або неуважність. Попри це, у ньому були якісь точки піддатливості на зміну, прагнення змінити свій підхід, певне «поле для маневру». Певна річ, Господь Ісус не схвалює способу життя митарів і розпусниць, але Він звертає увагу, що людям цього типу легше звернути зі злого шляху, оскільки їхній непослух не пустив такого глибокого коріння у серця, як це сталося у випадку первосвящеників.
Своєю чергою, старший син — це ідеальний приклад лицеміра й конформіста, у якого вже все впорядковано. До цього приводить, наприклад, погано сприйнята рутина, замкненість мислення, задубілий підхід до літери закону, який виключає появу неочікуваного. Закон не любить винятків. Жодний роздум, жодне почуття, які викликають неспокій, до такої твердині не протиснеться, ну бо немає потреби робити небажані рухи. Навіть здається, що він уже наперед визначив, що треба відповісти, аби позбутися клопотів. Це тип фарисея, який насправді старається бути слухняним тому, що Бог сказав колись у Законі й Пророках, але не слухає Бога, який промовляє до нього в цю мить.


Отже,
Коли відчуємо розчарування собою, хоч би скороминуще, то є надія, що щось у нас затремтить на глибшому рівні. Що ми зробимо з тим першим імпульсом — уже залежить від нашої вільної волі. Але вже напевно краще не бути таким супер-упорядкованим і швидким на зауваження слабкості інших. Тоді й самому легше опам’ятатися, коли ще не обріс пір’ячком непомильності й моральної вищості.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2014, 18:45

luksander писав:
Стан війни тягне за собою ряд правових наслідків — припинення дипломатичних та інших відносин між воюючими державами, припинення міжнародних договорів та ін

Я ось про це.
А що Майдан став тільки приводом до подальшого збройного втручання Росії в Україну, а причина є саме в імперських зазіханнях Москви - я і не сперечаюсь. І писав, що при теперішньому московському режимі пролиття крові в протистоянні України і Росії було неминуче.

маємо розуміти, що "стан війни" - це вчорашній день. "Все тече/міняється" (с)... А "привід" - збройне втручання є жахливою річчю, однак агресія Росії проти пострадянської України почалася задовго до цього. І до Криму, і до Майдану. А "іщущий - обрящет" (с)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 03 жовтня 2014, 14:27

ShMariam писав: Ну так, якщо опір - в принципі гріх :crazy:

Опір, в принципі, - має суть цілком протилежну до покори і смирення, якої вчить нас Ісус Христос.
Чому приклад покірного ягняти подавав нам Ісус Христос? Чому закликав підставляти ліву щоку, коли вдарять по правій? Чому наказував віддати і сорочку тому, хто забирає плаща? Чому наказував любити своїх ворогів, робити добро тим, хто ненавидить нас і молитися за тих, хто кривду нам чинить?
Ці всі накази є протилежними до опору, чи не так?
ShMariam писав: і якщо людина не має відповідальності перед суспільством, то що ж...

п. ShMariam, а що таке "відповідальність перед суспільством"?

ShMariam писав:Якщо суспільство вважає нормальним, що влада діє в інтересах іншої держави, а не своєї (і тут справа навіть не в інтеграції з Європою), жорстоко поводиться з мирними демонстрантами, то значить, що на ньому за це вина.

Не справа християнина давати оцінку справам кесаря. Справа християнина, на моє переконання, слідувати Слову Божому.

ShMariam писав:Бог колись спитає не тільки Путіна і Ко, а й всіх "глибоко стурбованих", які могли б його зупинити (тут я не лише про європ. політиків і т. п.).


Яким чином колишня влада чи Путін ущемляє Ваші християнські права і обов"язки?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 03 жовтня 2014, 18:11

Експрес писав:
ShMariam писав: Ну так, якщо опір - в принципі гріх :crazy:

Опір, в принципі, - має суть цілком протилежну до покори і смирення, якої вчить нас Ісус Христос.
Чому приклад покірного ягняти подавав нам Ісус Христос? Чому закликав підставляти ліву щоку, коли вдарять по правій? Чому наказував віддати і сорочку тому, хто забирає плаща? Чому наказував любити своїх ворогів, робити добро тим, хто ненавидить нас і молитися за тих, хто кривду нам чинить?
Він говорив про захист "себе" чи про мого ближнього? Саме це і є:
Експрес писав:п. ShMariam, а що таке "відповідальність перед суспільством"?


Не справа християнина давати оцінку справам кесаря. Справа християнина, на моє переконання, слідувати Слову Божому.

А що є справою християнина?
Експрес писав:
ShMariam писав:Бог колись спитає не тільки Путіна і Ко, а й всіх "глибоко стурбованих", які могли б його зупинити (тут я не лише про європ. політиків і т. п.).


Яким чином колишня влада чи Путін ущемляє Ваші християнські права і обов"язки?
А це тут до чого? Він чинить зло і спокушає багатьох, безкарно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 03 жовтня 2014, 18:34

а тут до теми цікаво з гілочки поряд
Експрес писав:... маємо ту картину світу, яку подавав трохи вище, де переважна більшість "католицьких" країн тією чи іншою мірою погрузли в цьому гріху.
Але немає ЖОДНОЇ мені відомої православної країни, в якій легалізоване збочення. Чому? ...

думаю тому, що Католицька Церква "відпустила" те "кесареве" :(

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи місія ЦеркОВ має включати також і недопущення Революцій?

Повідомлення ShMariam » 03 жовтня 2014, 19:35

eknagli писав:...

БУДЬ-ЯКА РЕВОЛЮЦІЯ = ЦЕ ЗЛО.


Гм... а війна - зло? Нмд, однозначно (причому, зважаючи на кількість жертв і потерпілих, - більше зло).
Тільки чому Жанну д'Арк проголошено святою?
А хто скористався її перемогами? Що отримала вона сама?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 жовтня 2014, 07:59

Експрес писав: Не справа християнина давати оцінку справам кесаря...

а його обирати християнська справа? :D Ще й яка це християнська справа. Адже не в суді над людиною проблема, а в тому, що не справився з тою відповідальністю, на яку його обрано
Експрес писав:...а що таке "відповідальність перед суспільством"?

за це і відповідальність.
Експрес писав:Яким чином колишня влада чи Путін ущемляє Ваші християнські права і обов"язки?

а тут нам допоможе знання історії Церкви в відбудовуваній Путіним (і колишньою владою) Імперії. Особливо тої частинки Христової Церкви, де ми з Вами зустрілися
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 07 жовтня 2014, 13:37

о.Олег писав::( тобто Ви мене серйозно звинувачуєте в тому, що вважаю Святе Письмо "замалою площадкою"?

Не я Вас звинувачую, отче, а Ваші слова, якими Ви саме так і кажете - Святе Письмо - занадто мала площадка.

о.Олег писав:використані Вами приклади мали б слідувати Вашим вимогам "про цитування Святого Письма не говорити загальними фразами, а за допомогою цитування Святого Письма" і у Ваших прикладах я б мав обговорювати на "площадці" Гарі Потера - цитуючи Гарі Потера, "площадці еволюціоністів" - цитуючи еволюціоністів... (і т.д аналогічно).

Я не змушую Вас цитувати Святе Письмо, але закликаю не навішувати на мене ярликів про служіння сатані, невірстві,відходом від Христа і іншій маячні кожного разу, коли я звертаюся до Біблії, коли хочу навести якісь слова чи приклади. До чого Ваші слова про гарі потера чи еволюціоністів? Ми не потеромани, ми Християни, тому будьте добрі, отче, коли цитую Христа чи Його Апостолів - припиніть звинувачувати мене у паплюженні Церкви і інших дурницях. Я цитую лише речі, які і я, і Ви, вважаємо безумовно істинними.
о.Олег писав:А Ваше "в якому місці Святе Письмо невистачальне?" - це... навіть не знаю, з якого місця братися Вам відповідати. Бо невистачальне повсюдно, адже Записане - важлива, але лише маленька частина Усного Передання. Це як відповідати людині, яка про море твердить Н2О і вимагає показати "в якому місці бракує формулі"

От тут то і корінь нашого з Вами нерозуміння один одного. Для Вас, отче Святе Письмо - ЛИШЕ маленька частина усного передання, а для мене це абсолютна істина, ідеальний приклад життя, єдиноправильна дорога до спасіння. На моє переконання, ніякі інші усні передання, вчення, догми, традиції, неспівмірні з Словом, яке дав нам безпосередньо наш Господь -Ісус Христос. Для чого ж тоді Ісус Христос прийшов у тілі до нас грішних людей? Для того, щоб донести до нас "лише маленьку частину усного передання"??? Чи може для того, щоб ми повсякчас рівнялися на Нього у своєму житті, для того, щоб від Самого Господа почути Його волю?
Я так і не почув від Вас де ж все-таки не вистачає Вам Біблії? Якщо перейти на Ваше образне порівняння моря і гашдвао, то формула не описує вигляду моря, запаху моря, шуму моря, розміру і краси. Для мене, власне Святе Письмо є морем, а гашдвао - тим мізером, яким багато християн Його бачать.Як бачите навіть з Вашого порівняння можна описати те, чого не вистачає формулі. Отже питання залишається актуальним: чого саме Вам бракує в Святому Письмі, якої повноти?
о.Олег писав::( Бачите... Відразу після Протесту, щоб допомогти не впасти своїм синам і дочкам, Христова Церква на Вселенському Соборі на злобу дня видає обовязкове для католиків "Вірую". Одна частина до нашої теми:
(Також приймаю Священне Писання, слідуючи смислу, якого притримувалась і притримується наша Свята Мати Церква, що їй єдиній належить право судити про справжній сенс і інтерпритацію Святого Писання, і ніколи не буду тлумачити його інакше, аніж з спільної згоди Отців Церкви.)
Під цим підписаний кожен католик. І Ви, і я, і всі. Святе Письмо саме по собі не існує. Лише в Церкві Христовій. Не можете ні від кого вимагати обмежити Істину Святим Письмом. Ви ж католик, а значить - не описуєте "море" через ашдваО

Ви з Біблії робите якийсь талмуд, повний незрозумілих ієрогліфів та значень. Отче, що там тлумачити чи інтерпретувати? Ісус Христос і Його Апостоли до кого в першу чергу зверталися? Чи до книжників і фарисеїв, які були тодішньою Церквою і могли б "інтерпретувати" та "тлумачити"?? НІ! Він промовляв до всіх, а найбільше до простих людей - ремісників, рибалок, злидарів. Ісус Христос звертався простими словами, які і дітям зрозумілі. Що це за посередництво в розумінні Біблії? Пам"ятаєте слова Христа: “Прославляю Тебе, Отче, Господи неба й землі, бо приховав Ти це від премудрих та розумних і відкрив це немовлятам. "
Ісус Христос не наказував "судити про справжній сенс і інтерпретацію". Ісус Христос наказував виконувати Його Слово.
Я вже починав тему про те, "що таке Церква". В цій темі, отче ми так і не порозумілися. Для мене це зовсім не інститут, покликаний щось інтерпретувати, зараховувати до лику святих чи проголошувати догми. Для мене Церква - це спільнота ВСІХ християн: і католиків, і православних, і протестантів, і віруючих, які до жодної з конфесій себе не зараховують. Всі ці люди - Церква. Я переконаний, що своїм хрещенням "підписаний" служити Ісусові Христові, як моєму Спасителю. Я не вимагаю обмежити істину Святим Письмом, але прошу шанувати Святе Письмо, як безумовно істинне і все, що "інтерпретується" людьми як Слово Боже, не повинно відходити чи суперечити написаному. Бо Біблія - основа, непорушна твердиня, Істинне Слово, на якому повинно будуватися все інше вчення, традиція і передання, а зовсім не навпаки!

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 07 жовтня 2014, 13:49

о.Олег писав:
Експрес писав:
о.Олег писав:не погоджуюся - сприймаються ті події через призму Майдану і сьогодення хіба ще гірше :(

-поясните?

теперішні події показують "що" була та "влада", до чого вели Державу, до чого довели; дають можливість порівняти з Росією, в яку нас тягнули, а тепер - завойовують; побачити чим є Україна і українці, відчути російськомовних братів, що віддають своє життя за Україну, побачити україномовних, що лише за Україну вміють покричати ... Багато всього і достатньо однозначно в одні ворота - за Майдан
ОООО


Тобто війна в державі, смерть багатьох людей, в тому числі і мирних жінок, дітей, крах економіки, фінансового сектору, життя "в борг" з простягнутою рукою - все це і багато іншого негативу лише для того, щоб Ви побачили, що східняки -на ділі часто біліші патріоти, ніж западенці і порівняли себе з Росією. Оце і є Ваші доводи "в одні ворота - за Майдан"???
Так і не зрозумів, чому на Вашу думку, "домайданні події" через призму майдану і сьогодення виглядають ще гірше?
Поки що побачив лише один спірний аргумент - в українців розширився кругозір. ...І все?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2014, 19:06

luksander писав:В питанні заборонити чи дозволити революції як спосіб зміни влади в країні все впирається в твердження: всяка влада від Бога.
Якщо в цей вислів вкладати той зміст, який вкладає в нього Влада: Влада ЗАМІСТЬ Бога, то тоді дійсно, Божим провидінням встановлену Владу люди повинні вважати за щось недоторканне, змінюване і кероване тільки Богом в якийсь надприродній спосіб, і всеціло їй підкорятися. Ніяких революцій.
Якщо ж в утворенні Влади людина таки бере участь, що робить її відповідальним за якість цієї Влади (а саме так вчить Церква: людина відповідальна за своє життя?), то чому треба виключати із засобів впливу на Владу революцію? І тут про цю ситуацію непогано написано в ККЦ п.п. 2234-2243 (вже наводились тут).
Інша справа, що Церква повинна давати справедливу оцінку революціям (чи – «революціям»), які відбулися, не остерігаючись образити чиїсь національні, релігійні, патріотичні чи ще якісь почуття.
Нмд.., в Україні проблема зараз саме в цьому…
:pardon:

думаю, Олександре, для якісної виваженої оцінки дій чесних (навіть, якщо вони чесно помилялися) людей, потрібен час, певна віддаль від події, що проминула. Покищо це не надто можливо, тому особисто я є зупинений на рівні супроводу людей/спільноти на їхньому шляху, нагадуючи їм/собі про Бога.
З повагою, ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей