Сторінка 1 з 2
Патріархат, такий близький і далекий...
Додано: 21 червня 2005, 15:20
samael
Як Ви вважаєте, патріархат реальний для нашої Церкви?
Як це близько... а може, далеко....
Додано: 23 червня 2005, 07:47
Markes
Боюся, що далеко.
На жаль, питання Патріархату стало заручником геополітики.
Додано: 23 червня 2005, 20:51
marla
Markes писав:Боюся, що далеко.
На жаль, питання Патріархату стало заручником геополітики.
я согласна что етот вопрос не так поставлен нашой церковью как политической обстановкой как в государстве так и в церкве..........
Додано: 17 липня 2005, 20:42
redemptoryst
можна погодитися з думкою, що справа патріархату багато залежить від геополітики, але не слід забувати, що це також і справа чисто церковна, та що це залежить не так від "великих політиків" як в Церкві так і в державі, як від Церкви як такої - боголюдської установи, якою керує Дух Божий.

Додано: 18 липня 2005, 09:40
Гість
А мене дивує, чого тотальна більшість Церкви молиться за патріарха Любомира, а Вони називають себе або Отець і Глава Церкви, або кардинал Любомир!??!
Так.... нам не мистачає Патріарха Йосипа Сліпого!!

Додано: 21 липня 2005, 17:58
Уставник
Г.І.Х.С.Б.п.н.г!
Якщо ми самі ВСІ не віримо у "партріархату" не з'явиться визнання ні від Патріарха Римського на від інших східних Патріархів.
Москалі далі бурчать. А що це нам? Католицькі Церкви не мають право скаржитися на організаційні рішення Православних Церков, як і навпаки!
Політика - тьху! Нема місце для політики у Божій Церкві.
Додано: 08 вересня 2005, 10:12
Anatoly
А навіщо патріархат в УГКЦ? Це є все рівно одна назва, і спільного з значенням цього слова не має. Адже не буде автокефалії.
Додано: 19 вересня 2005, 21:05
Гість
Патріархат потрібен обовязково. Тепер однак, коли на жаль у нашій Церкві ще не все впорядковано він не на часі. А взагалі цікаво було б поговорити про те що нам би дало те, що нашу Церкву піднесли б до статусу патріархату...
Додано: 22 вересня 2005, 14:29
Adriano
ну власне, а що нам дасть статус патріархії? що це змінить? щоб отримати патріархат, то треба поводитися, як патріархат, а мені здається, що влада церковна не чується і не поводиться, як влада патріаршої церкви. про це навіть свідчать такі справи, як ковпака і ін. па.
Додано: 22 вересня 2005, 15:06
Nesna
Я вірю, що патріархат УГКЦ буде. Я в Ізраїлі , у Хайфі, і часто зустрічаюся з представниками східних Церков, з мельхитами, маронитами, халдеями, сирійцями... Усі ці Церкви мають своїх Патріархів. Українська Католицька Церква, сама численна серед східних католицьких Церков, вона буде мати свій Патріархат. Треба молитися, треба вірити, треба підтримувати наших єпископів і священиків у їхніх молитвах.
Додано: 28 березня 2006, 22:01
svjat
Anatoly писав:А навіщо патріархат в УГКЦ? Це є все рівно одна назва, і спільного з значенням цього слова не має. Адже не буде автокефалії.
Це не тільки назва, але й певний устрій церковного життя. Читайте Пастирське Послання “Про утвердження патріаршого устрою Української Греко-Католицької Церкви”
http://www.ugcc.org.ua/ukr/patriarchat/ ... icle;1340/ Щодо автокефалії, то в цьому ж посланні зазначається: “Нема сумніву, що з отриманням нашою Церквою патріархату, як цього вимагають закони, зміниться характер стосунків з деякими римськими установами. Але ці зміни стосуватимуться тільки другорядної, адміністративної сфери. Основна риса кожної помісної Католицької Церкви – це сопричастя з Наступником св. Апостола Петра, Єпископом Рима. А цього ми ніколи не зречемося.”
Йдеться, як я розумію, про перехід на певну автокефальну модель сопричастя з Папою Римським.
Патриарх
Додано: 04 травня 2006, 19:36
Георгий
Назовите где в мире существует Греко-католический Патриархат, или Церковь-Немецкая,Голландская,Сирийская,Французская и ее иерархическое устройство или подчиненность.
Додано: 06 травня 2006, 11:43
zenyk
Патріархат ще не існує. Але я впевнений що ще за нашого життя Грекокатолицька церква стане патріаршою.
Re: Патриарх
Додано: 10 травня 2006, 12:41
svjat
Георгий писав:Назовите где в мире существует Греко-католический Патриархат...
На сьогодні існує 6 греко-католицьких церков із статусами Патріархатів: Халдейська Церква, Вірменська, Коптська, Сирійська, Маронітська та Мелхітська.
Мелхіти та інші
Додано: 10 травня 2006, 13:35
диякон Петро
svjat писав:На сьогодні існує 6 греко-католицьких церков із статусами Патріархатів: Халдейська Церква, Вірменська, Коптська, Сирійська, Маронітська та Мелхітська.
...з яких лише остання - Мелхітська - є греко-католицькою. Копти, сирійці, вірмени, мароніти й халдеї - не є християнами візантійського обряду, не є "греко-".
З греко-католицьких Церков одна втішається патріяршим саном (причому "потрійним": мелхітський патріярх "має" три престоли - Антіохію, Олександрію та Єрусалим), а дві мають патріярший устрій у формі т.зв. "верховного архиєпископства" - Українська й Румунська.
Додано: 06 серпня 2006, 12:57
felonu
Рим максимум,що зможе дати це титули,а не фактичний,доконаний стан патріархії,щось подібне дала РПЦ для київської митрополії; з одного боку управляй сам,але без москви не зробиш нічого.
Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 07 січня 2010, 22:57
ljubomyr_ps
Московський патріарат знову бавиться в кота і мишку з Католицькою Церквою і винні, як завжди УГКЦ. Доки це буде тривати невже Рим не бачить що їх розводять по колу а розмінною монетою є наша Українська Церква.
http://pravda.com.ua/news/4b46370da6c50/
Поясніть будь-ласка, що мав на увазі о.Михайло Ковальчик у своєму вислові :
Тут ми приходимо до самого основного питання: що значить для УГКЦ Патріарше правління? Чи потрібно його у модерному світі, де Церква в багатьох країнах світу проходить колосальні переміни, а в Африці та Південній Америці проходить нове розуміння християнства, яке тим при кермі Церкви одного дня принесе багато небажаних сюрпризів. http://ugcc.org.ua/314.0.html
Що за нове розуміння християнства в Африці і Південній Америці і до чого тут Патріархат…?
Додано: 08 січня 2010, 09:27
romanm
Імхо, нема чого дивуватися і зветати увагу, бо РКЦніколи не скаже нічого РПЦ, бо вони "брати". Це було, є і буде. А патріархату нам ніколи, не дасть. Бо це, противоставиться дружбі між латинниками( які діють гроші на ремонти і т.д. православних церков і т.д.) і РПЦ, з другого боку.
Додано: 08 січня 2010, 13:05
ljubomyr_ps
romanm писав:Імхо, нема чого дивуватися і зветати увагу, бо РКЦніколи не скаже нічого РПЦ, бо вони "брати". Це було, є і буде. А патріархату нам ніколи, не дасть. Бо це, противоставиться дружбі між латинниками( які діють гроші на ремонти і т.д. православних церков і т.д.) і РПЦ, з другого боку.
Ну, я б не був таким критичним. Не всі в Латинській Церкві такі як кардинал Каспер.
Приємно було дивитись на Різдвяне Богослужіння в Храмі Св.Юра у Львові, де разом з нашим Архиєпископом львівським Ігорем співслужив Митрополит РКЦ у Львові Мечислав. Краще знаходити духовну єдність ніж розбрат, щоб все і у всьому був Христос!
Додано: 08 січня 2010, 15:06
romanm
Ну, я б не був таким критичним. Не всі в Латинській Церкві такі як кардинал Каспер.
Я не про Каспера говорив, а про кардинала Сільвестріні( бувшого префекта східних Церков). Не вся РКЦ дає , або ні патріархат, а тільки ті, від яких це залежить. А вони не дуже то і спішать це робити, бо РПЦ цього ніколи не допустить.
Ну й зрештою, якщо дивитися на те, що з єднує, ну що ж, тоді все прекрасно і суперово. От і все, і віз буде і дальше там.
Додано: 09 січня 2010, 17:56
nikolach
Здравствуйте! Подскажите кто-нибудь сыылку, где можно было бы посмотреть (или скачать) Рождественское богослужение в Ватикане. Меня это очень интересует.
Додано: 09 січня 2010, 21:07
o.Mykil
Уважаемый юзер nikolach:
Большая просьба писать в нас на форуме исключительно по теме и не флудить. Спасибо. О. Николай.
Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 11 січня 2010, 16:10
enginer
ljubomyr_ps писав:Московський патріарат знову бавиться в кота і мишку з Католицькою Церквою і винні, як завжди УГКЦ. Доки це буде тривати невже Рим не бачить що їх розводять по колу а розмінною монетою є наша Українська Церква.
http://pravda.com.ua/news/4b46370da6c50/Поясніть будь-ласка, що мав на увазі о.Михайло Ковальчик у своєму вислові :
Тут ми приходимо до самого основного питання: що значить для УГКЦ Патріарше правління? Чи потрібно його у модерному світі, де Церква в багатьох країнах світу проходить колосальні переміни, а в Африці та Південній Америці проходить нове розуміння християнства, яке тим при кермі Церкви одного дня принесе багато небажаних сюрпризів. http://ugcc.org.ua/314.0.htmlЩо за нове розуміння християнства в Африці і Південній Америці і до чого тут Патріархат…?
Мені здається про патріархат наразі можна і не мріяти - адже це "поважний аргумент" для Ватикану в спілкуванні з РПЦ і власними руками позбутись його!? З боку Ватикану - це було б як мінімум нелогічним вчинком... з політичної точки зору взагалі ідіотизмом... Тому патріархат можна здобути тільки силою, а на це навряд чи хто піде з сучасної верхівки УГКЦ.
Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 13 січня 2010, 10:42
TarasK
Тому патріархат можна здобути тільки силою, а на це навряд чи хто піде з сучасної верхівки УГКЦ.
Цікаво, що ви розумієте під словом "силою". На мою думку, молитва має велику силу, тому не тільки верхівка УГКЦ повинна цю зброю використовувати, але й миряни. Нам всім потрібно вправлятися, щоб бути сильними і витривалими.
Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 13 січня 2010, 11:00
Мaлuй
TarasK писав:На мою думку, молитва має велику силу, тому не тільки верхівка УГКЦ повинна цю зброю використовувати, але й миряни. Нам всім потрібно вправлятися, щоб бути сильними і витривалими.
а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га?

Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 13 січня 2010, 11:11
TarasK
Мaлuй писав:а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га?

Потрібно вправлятися в молитві, в добрі і тоді ми зможемо зрозуміти, що для нас є добре, а що є золе. Тому молімося, а Господь побачить наші старання і вислухає наші прохання. Найголовніше щоб ми просили добрі речі.
Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 13 січня 2010, 18:13
romanm
а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га?

http://old.ugcc.org.ua/ukr/patriarchat/ ... ticle;865/
Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 14 січня 2010, 03:35
Мaлuй
romanm писав:а от цікаво дізнатися, а навіщо, взагалі, нам патріархат? особисто я не збираюся "вправлятися" в цьому наміренні, бо не бачу реальної і нагальної потреби в Патріархаті... чи може хтось мене просвітить, га?

http://old.ugcc.org.ua/ukr/patriarchat/ ... ticle;865/
Нічого не прояснило... треба, бо так мусить бути, чишо? тай деякі аргументи: ми готові до Патріархату, бо у нас краще розбудована адміністрація ніж в православних...

Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 14 січня 2010, 10:50
vitalko
тай деякі аргументи: ми готові до Патріархату, бо у нас краще розбудована адміністрація ніж в православних...
Трохи не так, ми готові до патріархату, бо з нашим адміністративним устроєм ми ним вже є по суті. А тоді питання чому такі невеликі східні католицькі церкви як: Коптська, Маронітська, Сирійська, Мелькитська, Халдейська, Вірменська мають титул патріархату, а найбільша східна церква(біля 5 мільйонів вірних) і досі ні? Чи вам це не здається дивним?
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B0%D0%BD)
Re: Питання Патріархату і єдності християн
Додано: 14 січня 2010, 10:53
Мaлuй
vitalko писав: А тоді питання чому такі невеликі східні католицькі церкви як: Коптська, Маронітська, Сирійська, Мелькитська, Халдейська, Вірменська мають титул патріархату, а найбільша східна церква(біля 5 мільйонів вірних) і досі ні? Чи вам це не здається дивним?
нєа. мені не здається дивним. так все ж таки, що нам дає Патріархат? з чисто прикладної точки зору?