ВИБОРИ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення vitalko » 29 жовтня 2012, 12:29

Так виглядає, що мажоритарка знову зробила своє чорне діло, а люди замість мобілізації і пошуку правди розчаровуються і байдужіють. Чи достигне коли-небудь цей народ до чогось кращого(якщо взяти глибше, то можна це питання ставити і до цілого світу)? В яке ще болото треба загнати людей, щоб бодай почали трохи думати(вже не говорю, щоб навернулися до Бога, бо... так виглядає, що в цьому напрямку взагалі прірва)? Сумно це все.... :( Але, "нам своє робить".... :) Все ж таки добре бути християнином, бо навіть серед мороку навколо завжди можна знайти привід для усмішки(надія - не засоромить). :)
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Вибори 2012

Повідомлення andrivovk » 29 жовтня 2012, 13:23

vitalko писав:В яке ще болото треба загнати людей, щоб бодай почали трохи думати...

Таке враження, що ви мої слова вкрали. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Вибори 2012

Повідомлення Tornado » 29 жовтня 2012, 19:46

Ех, не помогли аж 2 благословення ні кард.Гузара, ні Митр.Війтишина кандидату О.Шевченку, ні його так звані "пожертви" на греко-католицькі храми в Івано-Франківську. Слава Богу, що люди вже починають оцінювати по плодах.
А за Єпархіальну курію на чолі з Митр. Війтишиним мені соромно, що так повелися на цих виборах.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Вибори 2012

Повідомлення andrey s. » 29 жовтня 2012, 20:11

Tornado писав:Ех, не помогли аж 2 благословення ні кард.Гузара, ні Митр.Війтишина кандидату О.Шевченку, ні його так звані "пожертви" на греко-католицькі храми в Івано-Франківську. Слава Богу, що люди вже починають оцінювати по плодах.
А за Єпархіальну курію на чолі з Митр. Війтишиним мені соромно, що так повелися на цих виборах.

А Вам відомий його намір, жертводавця ? Наприклад я не знаю ні намірів жертводавців, ні тих хто приймає ( я не знавець люцких сердець ). Знаю намір того хто Благословляє. Ісус також знався з митарями, і як завжди стандартні закиди були з боку фарисеїв. Було ??
Думаю всечесні отці знають ..., на все Воля Божа.., і тим не журяться.
Нам би на Бога більше дивитись, а ніж шукати чужих проступків. Це Українська слабкість, і мушу прийняти що і моя включно :sorry: .
Ну нічого.., з Божою поміччю здюжимо :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 07:17

безвідносно до Франківська... думаю всечастіше (переживши вже декілька виборів) про те, що вся полеміка навколо обовязкової незаангажованості Церкви у виборчих процесах дещо... дивна. Розумію небезпеки, звичайно, і розумію, що в тій чи іншій мірі церковнослужителі і зараз всеж беруться негласно чи напівнегласно підтримувати якогось кандидата чи політичну силу, однак... афішувати невтручання у так важливу сфери життя народу, яким провадимо... І це в той час, що, фактично, саме греко-католицькі політичні/культурні діячі (серед яких чільне місце посідають священослужителі і їх діти) заклали важливі фундаменти у появу сучасної України на політичній карті світу...
Якось був в Польщі і зустрівся з декількома людьми - бізнесменами/ політиками-католиками, яких Церква організувала в певний рух для надання католицьких кандидатів в їхній парламент, лобіювання політики Католицької Церкви... Там все дуже негладко, але це, як на мене, краще, аніж політика невтручання...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Вибори 2012

Повідомлення Just_me » 30 жовтня 2012, 11:04

Нічого дивного, отче. У Польщі не потрібно "надавати" католицьких кандидатів до парламенту, вони там були, є і будуть, в основному в лавах "Закону і Справедливості", який, якоріш за все, переможе на наступних виборах за результатами найновіших соцопитувань, якщо не наробить властивих йому гучних заяв і припинить розповсюджувати демагогію. Так само купа католиків у правлячій партії. У Польщі взагалі купа католиків, їх нікуди не треба просувати.
Щодо незаангажованості Церкви до питань політики, то вона є для того, щоб політика не втручалася у справи церковні, бо інакше також все буде на правах взаємності. Мені здається, нейтральна позиція Церкви - основний аргумент проти насаджування їй "згори" безглуздих правил гри.
Мені як політологу ситуація, коли б Церква почала промувати свої політичні переконання здається такою, яка нанесе непоправної шкоди і політиці, і Церкві.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 11:12

Just_me писав:... У Польщі взагалі купа католиків, їх нікуди не треба просувати...

навіть при такій ситуації традиційно католицької країни, там вважають інакше.
А от стосовно подальшого... як тоді на Вашу думку Церква може реально впливати на Державу?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Вибори 2012

Повідомлення Just_me » 30 жовтня 2012, 11:25

Обов"язково має впливати. Зокрема, "відшліфовувати" своїх вірних, чого наша Церква не робить, хіба окремі священики на окремих парафіях. Люди деморалізовані, не бачать потреби боротися і не бачать майбутнього (я їх розумію). Люди нічого не хочуть досягати, ні на що не впливають. Люди на щодень виглядають як зернина, яку заглушило терня і вона не проросла, бо в глобальному масштабі знають, чого хоче від них Бог, але коли приходиться бути ввічливим у черзі на касу в супермаркеті, то їм і на голову не приходить, що це якраз момент, коли Бог очікує від них реалізації Його Слова. Вони думають, що то треба нікого не обкрадати, не вбивати і не напиватися до чортиків, а якщо жінка з візочком дитячим заходить у під"їзд, або в сусідній сміттярці риється колишній професор університету, якому брак грошей на ліки для хворої дружини, то вони тут ні при чому. Церква повинна працювати на зміну буденної ментальності людей, не глобалізувати процеси людського мислення, а розкладати їх на тоненькі ниточки і всі спрямовувати в правильному напрямку, тоді політика зміниться, бо це буде політика морально досконалих людей.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 11:40

Just_me писав:Обов"язково має впливати. Зокрема, "відшліфовувати" своїх вірних, чого наша Церква не робить, хіба окремі священики на окремих парафіях. Люди деморалізовані, не бачать потреби боротися і не бачать майбутнього (я їх розумію). Люди нічого не хочуть досягати, ні на що не впливають. Люди на щодень виглядають як зернина, яку заглушило терня і вона не проросла, бо в глобальному масштабі знають, чого хоче від них Бог, але коли приходиться бути ввічливим у черзі на касу в супермаркеті, то їм і на голову не приходить, що це якраз момент, коли Бог очікує від них реалізації Його Слова. Вони думають, що то треба нікого не обкрадати, не вбивати і не напиватися до чортиків, а якщо жінка з візочком дитячим заходить у під"їзд, або в сусідній сміттярці риється колишній професор університету, якому брак грошей на ліки для хворої дружини, то вони тут ні при чому. Церква повинна працювати на зміну буденної ментальності людей, не глобалізувати процеси людського мислення, а розкладати їх на тоненькі ниточки і всі спрямовувати в правильному напрямку, тоді політика зміниться, бо це буде політика морально досконалих людей.

так - саме над цим і працюю і розумію потребу праці і праці, як і Ви, не сумніваюся, розумієте, що людина має свободу почути або не почути, втілити, або жити так "як всі", однак чи людей, які почули і втілюють, не мали б ми хотіти бачити в провідництві нашої Держави і, відповідно, чому б їх у якийсь спосіб не підтримати на шляху до Верховної Ради тощо?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Вибори 2012

Повідомлення Just_me » 30 жовтня 2012, 11:47

о.Олег писав:так - саме над цим і працюю і розумію потребу праці і праці, як і Ви, не сумніваюся, розумієте, що людина має свободу почути або не почути, втілити, або жити так "як всі", однак чи людей, які почули і втілюють, не мали б ми хотіти бачити в провідництві нашої Держави і, відповідно, чому б їх у якийсь спосіб не підтримати на шляху до Верховної Ради тощо?
З повагою, о.Олег

Тому що хтось знає ту людину особисто, яку гіпотетично підтримає Церква. А оскільки всі ми не без гріха, то можна припустити, що хтось знає ту людину не з найкращого боку, і таким чином Церква дискредитує себе в чиїхось очах. Я накладаю цю ситуацію на себе: що, якби я балотувалася, а Церква мене підтримала? Зле було б, бо я не всім догодила, а хтось прийде і почує "В нас є прихожанка Оля, ми її знаємо, можна підтримати", і знаючи, що зі мною мав не дуже приємну розмову чи я себе колись повела не згідно його очікувань, то така людина подумала б, що Церква підтримує зло.
Крім того, Церква - і для "правих", і для "лівих". Якщо я буду консерватором, а інший прихожанин - за лібералів, то чому він має за мене голосувати, бо так каже Церква?

І ще таке. Проблема виховання вірних великою мірою залягає в проблемі якості проповідей. Проповідь повинна доходити до глибини серця кожного, тільки тоді вона дасть свої плоди. Завжди легше говорити про геїв, про зло, яке все заполонило, про слухання Слова Божого, про потребу відвідин церкви щосвята і щонеділі, але це нікого не торкає, як нам не прикро. Зате доводилося спостерігати вражаючу дію проповідей, коли священик звертався до якоїсь дрібної насущоної проблеми і її аналізував, давав настанови. Так, проповідь нині може бути присвячена поступленню до вишу, завтра - ставленню до грудного вигодовування в громадських місцях, післязавтра - потребі для підприємців добре ставитися до своїх працівників, а чи сидінню за комп"ютером замість гри із дітьми чи спілкування з дружиною, потім - громадянському обов"язку не шукати причин чому ні, а прийти на вибори і проголосувати, як підказує совість. Отакими маленькими, підкреслюю МАЛЕНЬКИМИ кроками треба будити людей, а не освоювати цілину семимильними шагами. І будете мати політику в кулаці.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 13:09

Just_me писав:
о.Олег писав:так - саме над цим і працюю і розумію потребу праці і праці, як і Ви, не сумніваюся, розумієте, що людина має свободу почути або не почути, втілити, або жити так "як всі", однак чи людей, які почули і втілюють, не мали б ми хотіти бачити в провідництві нашої Держави і, відповідно, чому б їх у якийсь спосіб не підтримати на шляху до Верховної Ради тощо?
З повагою, о.Олег

Тому що хтось знає ту людину особисто, яку гіпотетично підтримає Церква. А оскільки всі ми не без гріха, то можна припустити, що хтось знає ту людину не з найкращого боку, і таким чином Церква дискредитує себе в чиїхось очах...

та, Олю, "ще такий сі не вродив..." (щоб хтось про нього щось не надискритував) і за такої причини і в священство нікого не варта пропонувати - мало лі...
щось тут не так, відчуваю. Складно жити шкода вмерти (с)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Вибори 2012

Повідомлення Tornado » 30 жовтня 2012, 13:21

о.Олег писав:
Just_me писав:... У Польщі взагалі купа католиків, їх нікуди не треба просувати...

навіть при такій ситуації традиційно католицької країни, там вважають інакше.
А от стосовно подальшого... як тоді на Вашу думку Церква може реально впливати на Державу?
З повагою, о.Олег


Дуже добре зауважила Just_me, як Церква має впливати на Державу, повністю погоджуюся. З свого боку хотів би додати ще таке. Перед тим як давати благословення "на ліво і на право", було б мудріше, якби хоч трохи пізнати людину. То же "Буковель" в особі директора. Ну хіба Єпархіальна курія не знає, яка там ситуація, наприклад, з зарплатою (в конвертах, обмани і т.д.)? Як може вплинути Церква (тут - Митрополит чи якийсь священик) на нього? Пояснити що це гріх, не правильно, обман. А вони (Єпархія) ще й обдаровують грамотами (як на глум!). Крутять з зарплатами, дурять людей, а щось "пожертвують" на храм, то вже все - сповнив великий "подвиг" християнський. Хто шукає слави тут, то може її втратити в Бога. Може вплив Церкви якраз і має бути в даному випадку в тому, щоб просвітити людей, якої слави є важливіша. Бо коли Церква діє "за замовчуванням", то відповідно бізнесмени, політики і т.д. думатимуть, що вони все правильно роблять, якщо їх не виплавляє той, хто мав би це робити.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Вибори 2012

Повідомлення Just_me » 30 жовтня 2012, 13:22

о.Олег писав: "ще такий сі не вродив..."

Та власне, я ж про те саме. Підтримуючи, несемо відповідальність за наслідки вибору. Чи Церкві потрібна відповідальність ще й за дії людини, яку вона підтримала?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 13:31

Just_me писав:
о.Олег писав: "ще такий сі не вродив..."

Та власне, я ж про те саме. Підтримуючи, несемо відповідальність за наслідки вибору. Чи Церкві потрібна відповідальність ще й за дії людини, яку вона підтримала?

думаю навіть глибше: можливо варта вишколювати духовенство, готове взяти на себе тягар політичного провідництва Державою? За умов афішованого демократичного ладу це і можливо і... ще не пробувалося.
не помиляється той, хто нічого не робить (с) - перепрошую за обильністькрилатих фраз...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Вибори 2012

Повідомлення Just_me » 30 жовтня 2012, 14:22

о.Олег писав:можливо варта вишколювати духовенство, готове взяти на себе тягар політичного провідництва Державою?

Отче, зрозумійте мене правильно і не ображайтеся (бо сказане мною не стосується конкретної особи і не має на меті знівелювати роль Христової Церкви): духовенство у справах духовних не показує блискучих результатів, якщо воно ще й переключить свою увагу на політику, людьми і їх внутрішніми проблемами взагалі ніхто не займатиметься. Не треба робити великі справи, треба робити малі. Хіба що конкретно хтось має покликання до звершення великих, то хай робить. Треба наводити лад у людському мисленні, людській поведінці, людських відносинах. А політика - це продукт перерахованих мною речей. Церква зробить реальну революцію, якщо їх впорядкує. Немає доброї політики в поганих людей.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 14:44

Just_me писав:
о.Олег писав:можливо варта вишколювати духовенство, готове взяти на себе тягар політичного провідництва Державою?

Отче, зрозумійте мене правильно і не ображайтеся (бо сказане мною не стосується конкретної особи і не має на меті знівелювати роль Христової Церкви): духовенство у справах духовних не показує блискучих результатів, якщо воно ще й переключить свою увагу на політику, людьми і їх внутрішніми проблемами взагалі ніхто не займатиметься. Не треба робити великі справи, треба робити малі. Хіба що конкретно хтось має покликання до звершення великих, то хай робить. Треба наводити лад у людському мисленні, людській поведінці, людських відносинах. А політика - це продукт перерахованих мною речей. Церква зробить реальну революцію, якщо їх впорядкує. Немає доброї політики в поганих людей.

безперечно погоджуюся і відповідав так лише в контексті Вашої мови про згіршення, яке може дати Церква, підтримавши негідника: Церква страждає від згіршень, які дають і священики, але це не значить, що священиків не маємо висвячувати. Стосовно ж цього питання: дійсно - якщо хтось має таке покликання до звершення великого, а на даний момент май чи не май таке покликання, Церква забороняє своїм священикам професійно займатися політикою. Розумію наведені Вами плюси, от лише говорю, що є і мінуси...
А от стосовно наведення ладу в мисленні - не думаю, що без можливості впливати на процеси в Державі, можливо вплинути на процеси в головах. Боюся, що це однобоко і... утопічно. Хоча, звичайно, "в людей це неможливо але не у Бога..." - мабуть я надто раціонально підходжу до питання...
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Вибори 2012

Повідомлення Just_me » 30 жовтня 2012, 14:56

о.Олег писав:не думаю, що без можливості впливати на процеси в Державі, можливо вплинути на процеси в головах. Боюся, що це однобоко і... утопічно.

Я дотримуюся думки, що має місце якраз зворотній процес. Людина, що дбає за природу, родину, оточуючих, за себе, в кінці кінців, за суспільство - вона не здатна нашкодити в політиці. Дивіться: ми хочемо, щоб політики нам залатвили гарне життя. Чому тоді як облаштують зупинку, хтось зразу усе поламає? Чому сміття на вулицях лежить? Чому ходять по газонах? Чому чоловіки сидять після роботи за комп"ютером, тоді як дружина вечерю готує, уроки з дітьми робить, в квартирі прибирає? Чому християнин-підприємець платить заробітну платню в конверті, чому боїться приймати на роботу молодь без досвіду роботи, закриваючи їй тим самим шлях до успіху? Чому викладачі вишів, які щонеділі в церкві на Службі стоять, приймають іспити за гроші? Чому водії маршруток зневажливо ставляться до пенсіонерів? Чому пенсіонери зневажають молодь? Політики винуваті? Ні. Нехай Церква переверне в головах людей ставлення до таких малих побутових речей. Люди, що не смітять, не нищать, не ламають, не зневажають, не хамлять, не крадуть - ото вони і будуть визначати наше "завтра". Але наразі таких людей дужжжже мало. Навіть серед тих, хто ходить до церкви щонеділі.
Це лише моя суб"єктивна точка зору, не претендую на абсолютну істину. Але наполягаю на одному: добре говорити про загальні світоглядні речі, бо на то вміння великого не треба. Це просто роздуми про високі матерії. Цей народ, який є зараз, не заслуговує на краще життя. Він усе гребе під себе, з усього користає, всіх зневажає. А ми тішимося, що в нас "висока мораль", бо геї на вулицях не цілуються і в садочках сексуальне виховання не проводять.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2012, 15:04

Just_me писав:
о.Олег писав:не думаю, що без можливості впливати на процеси в Державі, можливо вплинути на процеси в головах. Боюся, що це однобоко і... утопічно.

Я дотримуюся думки, що має місце якраз зворотній процес. Людина, що дбає за природу, родину, оточуючих, за себе, в кінці кінців, за суспільство - вона не здатна нашкодити в політиці...

безперечно. І нічого від політиків не хочу. Моє питання про уможливлення, створення умов для того, щоб виховати людину, "що дбає за природу, родину, оточуючих, за себе, в кінці кінців, за суспільство" і, власне, висуваю припущення щодо того, що це не про "одне" і "інше" (в значенні протиставлення), а про взаємодоповнюючиі одне одного ланки цілого
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про подачки кандидатів духовенству і їх наслідки

Повідомлення andrey s. » 30 жовтня 2012, 19:37

Tornado писав:
о.Олег писав:а хто і кого підтримує?
З повагою, о.Олег


Всі священики УГКЦ і ін. конфесій в Івано-Франківську знають, що кандидат в депутати Олександ Шевченко (дир. "Буковелю") останнім часом (десь 2-3 місяці) почав відвідувати церкви в своєму виборчому окрузі і давати "пожертви" кому скільки. Де ще будують храм - там прибл. 30-50 тис.грн. Обов"язково потім дякують йому священики, камери і т.д. Митрополит Володимир на зустрічі з екс-Главою УГКЦ Любомиром в м.Івано-Франківську сидів біля цього ж кандидата (явна агіатація єпископом). А голова Облради - О. Сич (конкурент Шевченка) і не був біля владики. Чого так? Після зустрічі Митроп.Володимир провів О.Шевченка до Любомира Гузара і той благолсловив його. І потім обласна газета пише, що Блаж. Любомир благословив тільки одного кандидата - Шевченка.
На катедру дав "подачку" і пообіцяв поміняти плитку (яка досить в доброму стані) і поставити з мармуру. Отець-настоятель подякував і сказав парафіянам, що є меценат на заміну плитки і назвав ім"я. Так що наша Івано-Франківська Архієпархія на всі 100% погрузла в політику.
В Львові хоч єпископи покарали 2-3 священиків, які агітували. А тут що, коли сама верхівка єпархії піарить і просуває кандидата??? Хто має кого покарати або напоумити? Болить душа, коли бачиш таке крутійство і фальш. А що відбувається в душах тих людей, які не укріплені у вірі? Трудно сказати, але хай Господь покріпить не зневіритись.

Чому наші провідники духовні не нагадують і не повчають "магнатів-жертводавців", що коли дають гроші, то не треба трубити перед собою, як ті фарисеї, щоб всі бачили і чули, які вони "добрі і побожні". Сказано в Св.Письмі, що коли даєш, то щоб ліва рука не знала, що робить права.

Мудрості дай нам Господи на правильний вибір!

Слава Ісусу Христу !
п. Торнадо, я дуже би Вас просив уточнити з приводу :
Митрополит Володимир на зустрічі з екс-Главою УГКЦ Любомиром в м.Івано-Франківську сидів біля цього ж кандидата (явна агіатація єпископом). А голова Облради - О. Сич (конкурент Шевченка) і не був біля владики. Чого так? Після зустрічі Митроп.Володимир провів О.Шевченка до Любомира Гузара і той благолсловив його. І потім обласна газета пише, що Блаж. Любомир благословив тільки одного кандидата - Шевченка.

Де і коли ця зустріч відбувалась. І чи був О. Сич там присутній ? І яка газета це писала ?
Дякую (це важливо, прошу про це детальніше ) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Вибори 2012

Повідомлення Tornado » 30 жовтня 2012, 21:39

andrey s. писав:Слава Ісусу Христу !
п. Торнадо, я дуже би Вас просив уточнити з приводу :

Митрополит Володимир на зустрічі з екс-Главою УГКЦ Любомиром в м.Івано-Франківську сидів біля цього ж кандидата (явна агіатація єпископом). А голова Облради - О. Сич (конкурент Шевченка) і не був біля владики. Чого так? Після зустрічі Митроп.Володимир провів О.Шевченка до Любомира Гузара і той благолсловив його. І потім обласна газета пише, що Блаж. Любомир благословив тільки одного кандидата - Шевченка.

Де і коли ця зустріч відбувалась. І чи був О. Сич там присутній ? І яка газета це писала ?
Дякую (це важливо, прошу про це детальніше ) .


Слава навіки Богу!
Де? - Івано-Франківський обласний драм-театр.
Коли? - 18.10.2012 р.Б.
І чи був О. Сич там присутній? - Так, був.
І яка газета це писала? - Обласна газета "Галичина" та "Галицький кореспондент" (але тільки в друкованій версії). А ще показували по телебаченню той момент, коли наш Митр.В. з кандидатом О.Ш. підходили до кард. Г. на "Галичина" чи 3-студія (сорі, забув).
Я душе коротко, але на всі питання відповів чітко.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори 2012

Повідомлення о.Олег » 01 листопада 2012, 18:53

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Вибори 2012

Повідомлення luksander » 02 листопада 2012, 20:29

vitalko писав: В яке ще болото треба загнати людей, щоб бодай почали трохи думати(вже не говорю, щоб навернулися до Бога, бо... так виглядає, що в цьому напрямку взагалі прірва)?

це Ви кого запитали? Це Вас треба питати, в якому болоті ви живите? бо ті, хто живе в стабільній країні і з впевненістю дивляться в щасливе майбутнє, "рядамі і колонамі" голосували за партію влади :D

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Вибори 2012

Повідомлення andrey s. » 04 листопада 2012, 15:44

Tornado писав:
andrey s. писав:Слава Ісусу Христу !
п. Торнадо, я дуже би Вас просив уточнити з приводу :

Митрополит Володимир на зустрічі з екс-Главою УГКЦ Любомиром в м.Івано-Франківську сидів біля цього ж кандидата (явна агіатація єпископом). А голова Облради - О. Сич (конкурент Шевченка) і не був біля владики. Чого так? Після зустрічі Митроп.Володимир провів О.Шевченка до Любомира Гузара і той благолсловив його. І потім обласна газета пише, що Блаж. Любомир благословив тільки одного кандидата - Шевченка.

Де і коли ця зустріч відбувалась. І чи був О. Сич там присутній ? І яка газета це писала ?
Дякую (це важливо, прошу про це детальніше ) .


Слава навіки Богу!
Де? - Івано-Франківський обласний драм-театр.
Коли? - 18.10.2012 р.Б.
І чи був О. Сич там присутній? - Так, був.
І яка газета це писала? - Обласна газета "Галичина" та "Галицький кореспондент" (але тільки в друкованій версії). А ще показували по телебаченню той момент, коли наш Митр.В. з кандидатом О.Ш. підходили до кард. Г. на "Галичина" чи 3-студія (сорі, забув).
Я душе коротко, але на всі питання відповів чітко.

От тепер зрозуміло..., все якось склалось до купи ( з тим що чув я ).
Дякую .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2014, 07:25

Хто як голосував? За кого, якщо не секрет? Мотивація? Прогнози, сподівання?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення ShMariam » 27 жовтня 2014, 20:49

Скажу як голосувала по мажоритарці. Чесно кажучи, навіть в неділю перед Літургією боялася йти на дільницю, бо раптом передумаю :) , а при голосуванні "прости мене, Господи, що таке роблю" :) - голосувала за абсолютно непрохідного кандидата, який витратив на агітацію мінімум (та й агітації не бачила).Його суттєві переваги - дуже сподобалася програма, а, точніше, один пункт програми, виконання якого він би добивався (тут я впевнена) + чесність (як підказує мені інтуїція).

Чесно, на наступних виборах навіть не знаю наскільки то мудро - голосувати за непрохідних кандидатів. Совість спокійна, але...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення о.Олег » 31 жовтня 2014, 11:03

ShMariam писав:Скажу як голосувала по мажоритарці. Чесно кажучи, навіть в неділю перед Літургією боялася йти на дільницю, бо раптом передумаю :) , а при голосуванні "прости мене, Господи, що таке роблю" :) - голосувала за абсолютно непрохідного кандидата, який витратив на агітацію мінімум (та й агітації не бачила).Його суттєві переваги - дуже сподобалася програма, а, точніше, один пункт програми, виконання якого він би добивався (тут я впевнена) + чесність (як підказує мені інтуїція).

Чесно, на наступних виборах навіть не знаю наскільки то мудро - голосувати за непрохідних кандидатів. Совість спокійна, але...

пройшов той непрохідний?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення ShMariam » 31 жовтня 2014, 14:35

Жартуєте? :D Просто я не вірила жодному з фаворитів...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення Ігор В » 31 жовтня 2014, 15:37

я голосував за "самопоміч", в загальному надії на те, що буде покращення не маю, на даний момент не маю.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення ShMariam » 31 жовтня 2014, 16:45

А я за діючого Прем'єра :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вибори до Верховної Ради 2014 року

Повідомлення о.Олег » 31 жовтня 2014, 16:58

Ігор В писав:я голосував за "самопоміч", в загальному надії на те, що буде покращення не маю, на даний момент не маю.

в останній момент вирішив голосувати за Фронт Змін - вважав, що Порошенко і так переможе і підсилити треба своїм голосом діючого Прем`єра :D
а "пакращення вже сягодня і пачую кожнаго" - в таке не вірив і не вірю. Але на зміни надіюсь. Хоч якісь
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей