Духовна література.

Модератори: Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення vitalko » 29 квітня 2011, 09:15

vuspetro писав:У праці на релігійну тематику зроблено спробу дослідження життєвого шляху особи, яка вплинула на хід світової історії- Ісуса Христа. Автор описує географічні, національні, релігійні та історичні особливості, які передували і супроводжували діяльність Христа.
Книга є "офіційним", римським виданням греко-католицької церкви.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.156984/


Дуже корисна книжка. Ще й до всього надзвичайно легко читається і засвоюється.

PS. Треба буде ще раз прочитати, бо минулого разу коли читав, то мав швидко віддати, внаслідок чого багато речей позабувалося.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
vuspetro
старець
старець
Повідомлень: 538
З нами з: 18 березня 2009, 21:05
Звідки: Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення vuspetro » 18 червня 2011, 20:54

християнський сайт з каталогом духовних и релігійних книг на rutracker.org: http://candle-lights.narod.ru/

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Духовна література.

Повідомлення Володимир85 » 16 жовтня 2011, 12:13

ДОЗВОЛЬТЕ ОГОРНУТИ ВАС ЛЮБОВ’Ю

Вступ (від автора книги)

Завжди уявляла собі Господа нашого Ісуса Христа як найближчого товариша і тужила за спілкуванням із Ним. Але не знала, якою дорогою можна дійти до Його дружби, і ніхто мені тієї дороги не показав. Ото ж, будучи практикуючою католичкою, і надалі почувалася людиною, яку не люблять, не приймають, і яка в очах Бога не має ні найменшої вартості. Шукала на багатьох дорогах і нарешті, в русі харизматичному зустрілася з Богом живим, близьким і люблячим, Який розмовляв з нами і через наші уста втішав інших. Коли почала записувати (аби не забути) слова, які чула, розмови ставали дедалі довшими. Бог Сам їх розпочинав, відповідав на запитання, розвіював сумніви, говорив про Свою Любов, заохочував. Тоді я згадала, що здавна чула короткі слова Любові, переважно після святого Причастя, але думала, що так і повинно бути, що всі чують ці слова. Однак невміла підтримувати розмову. Боялася. Бо здавалося мені, що це святотатство, що для звичайної світської людини таке неможливо. Та й, зрештою, ніхто мене не заохочував до таких розмов. Згодом, підтримана порадою одного ченця, почала записувати розмови, які ставали все тривалішими і свідчили, що мене люблять. Але проминуло кілька літ перш ніж відчула себе оточеною Його Любов'ю, зануреною в Неї. Господь мовив: "Відповідаю тобі, бо Я твій справжній товариш. Це означає що не тільки ти прагнеш дружби із Мною, але насамперед Я Сам хочу бути другом тобі. Бог не забирає Своєї Любові. В уподобаннях Своїх Я незмінний і ніщо на них не впливає. Ото ж підійди ближче, дитино Моя, і не думай більше про свою непостійність, про своє лінивство і свою незатишність, бо саме такими ви, люди, і є - думай про Мене, Який чекає на тебе незмінно, нескінченною Любов'ю".

Я переконана, що така любов огортає кожну людину на землі. Господь сказав, що вибирає мене (і вже в 1947-48 р.р. я погодилася служити Йому, хоч і не уявляла, як має виглядати таке нетипове служіння), аби стати Його голосом, який зміцнятиме тих, хто до Нього звертається. "Скажи їм,- говорив Господь, - що розмовляю з ними, коли до Мене звертаються, аби їх підтримати, заохотити, потішити, заспокоїти, бо вони потрібні мені".

"В ці дуже сумні часи тяжкі для нас і болісні, коли вам здається, що зло на світі перемагає, Я прагну наблизитися до вас настільки, аби кожен міг пізнати Мене, довіритись Мені, покластися на Мене і піддати під Мою опіку себе і своїх ближніх. Так хочу, аби ви не боялися, не впадали в розпач, аби відчули безпеку Моєї присутності, опіки й охорони... Я хочу допомогти кожному з вас, з кожним приятелювати, розмовляти і кожного наповнити Собою".

Тоді я попросила Бога, аби показав мені, якою дорогою можуть наблизитися до Нього в наші часи звичайні пересічні люди, такі як я, якими ніхто не цікавиться і не шукають дороги до них, але вони шукають Господа живого й близького і тужать за Ним. Просила: "Отче, вкажи хоч найважливіші етапи й умови для тих, котрі не розмовляють з Тобою постійно, але може більше хочуть іти за Тобою більше ніж я, і мають менше вад, а більше доброї волі".

Я хотіла уберегти інших від десятиліть блукань в темряві, тож просила для них бодай коротких порад чи дороговказів. Господь відповів: "Мені приємно, доню, що піклуєшся про інших і просиш Мене допомогти їм. Оскільки так цього прагнеш, скажу, але приготуйся до праці тривалої і систематичної... Ти знаєш, що усі ви різні, а добрий учитель завжди спирається на здібності учня, аби навчити його якнайбільше. Однак дорога до Мене - одна".

І розпочався диктант, який тривав з 4.09.1984 по 14.05.1985 р. Протягом усього цього часу я хворіла. Хвороба хребта цілий місяць не давала мені сісти; запалення суглобів, зап'ястя і передпліччя гальмували записи. А коли їх таки закінчила, Господь запитав: "Хочеш знати, доню, як назвати нашу працю? Послухай Мене уважно: слова Мої спрямовані до кожного, хто їх читатиме, і то так, наче б він був єдиною людиною на землі. З ним, саме з ним, хочу Я приятелювати, і якби було інакше, не дійшли би до нього ці Мої Слова Любові. Якби не найпалкіше прагнення Мого Серця, не продиктував би Я тобі їх, і ніколи не були б вони записані і розповсюджені, як це станеться. Моя Любов користає з кожної нагоди, аби наблизитися до вас, допомогти вам, огорнути вас Моєю Опікою, порятувати, зцілити й ощасливити. Оминаючи всі рамки, бар'єри і поділи, яких ви набудували, звертаюся до всіх, бо всі ви - Мої улюблені діти. Не знаю кращих чи гірших. Кожному з вас жертвую Себе і прагну допомогти кожному. Якщо ви самі поділяєте й обмежуєте право вибору, якщо ви позбавляєте шансів гідного життя багатьох ваших братів, якщо утруднюєте їм доступ до Мене, нав'язуєте свої умови й обмеження - Я сам виходжу назустріч і шукаю їх. Я кличу за Собою кожного. Звертаючись до вас, Я запрошую вас зупинитися на мить на вашій нестримній дорозі до смерті, і порозмовляти зі Мною. Пізнати Мене. Переконатися, який Я насправді. Дізнатися, що вас безмежно і незмінно люблять. І що вашим товаришем є Бог... Знаю, що ви живете напередодні найважчих в історії людства випробувань, тому хочу, аби ви пережили цей час зі Мною, бо лише в Мені знайдете опору і захист, бо лише Я піклуюся про вас і прагну вас порятувати. Окрім Мене не маєте нікого, кого б цікавила ваша доля.

Однак різні ваші переконання, судження, страхи, думки. Та й, зрештою, небагато з вас звертається до Мене. А потрібен Я усім, бо без Мене загинете. Саме тому Я робив і роблю усе, аби здобути вашу любов, прихильність, довіру, і так чинитиму надалі. Однак в різні часи допомога Моя різна. Зараз Сам звертаюся до вас: друзі Мої, приходьте до Мене, Я вас порятую, бо люблю вас. Заприязніться зі Мною. Прийдіть до Мене усі. Не бійтеся Мене, пізнайте Мене. Збагніть Мою безкорисливу любов і турботу про вас. Пізнайте Мою опіку, Моє милосердя, Мою лагідність, терпеливість і ласкавість до вас. Пізнайте також вашу гідність і великі можливості, якими Я вас обдарував.

Пізнайте ваше право приятелювати зі Мною. Не бійтеся Мене: Я вас не засуджую, не караю, Я люблю вас. Адже ви з любові Моєї створені і з Любові Моєї живете.

Простягаю до вас Свою товариську руку. Потисніть правицю Бога, залишайтеся Моїми друзями і зараз, і у Домі Моєму, який для вас відчинив.

Дозвольте огорнути вас любов'ю. Усіх. Усе людство. Бо усі ви - улюблені діти Мої".

http://dkz.info/book/index.php
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
vuspetro
старець
старець
Повідомлень: 538
З нами з: 18 березня 2009, 21:05
Звідки: Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення vuspetro » 19 листопада 2011, 10:30

В.Будзиновський. Як Москва нищила Україну.Відень .1917р.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166900/

Служба Божа св. Йоанна Золотоустого. Торонто.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166909/

Преподобний Іоан Дамаскин .Точний виклад православної віри.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166908/

Й.Золотоустий. Похвали святому апостолові Павлові.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166907/

Студинський К. Львівська духовна семінарія в часах Маркіяна Шашкевича (1829 - 1843). Львів, 1916
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166903/

Диакон Василий ЧСВ - Леонид Федоров_ жизнь и деятельность – 1993р.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166902/

Сеник С. В. Латинізація в українській католицькій церкві (1990) .
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166901/

Л. Кіндратович.Перо ангела.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166904/

Огієнко І. Свята відправа, вечірня і рання. Львів-Київ, 1922
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166913/

Дерев'яні церкви в Україні. Торонто.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166912/

Р.Прочко.Сонячна дитина.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166910/

Г.Смолі.Пізнай свою дружину.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166906/

Г.Смолі. Пізнай свого чоловіка.
http://tab.net.ua/sites/files/site_name ... id.166905/

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Духовна література.

Повідомлення євдоким » 16 березня 2012, 15:29

Олюнька писав:
справжня християнська католицька наука представлена тільки у тих виданнях, які мають дозвіл компетентної церковної влади.

http://www.ugcc.org.ua/1050.0.html

А мені відомо (із розмови із одним видавцем), що отримати такий дозвіл не легка справа! А якщо це видання містить т.зв. нашарування латинізації, то книга може й не потрапити до спраглого читача.
Востаннє редагувалось 24 березня 2013, 16:11 користувачем євдоким, всього редагувалось 1 раз.

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Духовна література.

Повідомлення євдоким » 16 березня 2012, 15:56

о.Олег писав:
Anatolius писав:
Олюнька писав:Просто треба уважніше ставитись до вибору духовної літератури.

А я про що?
За такою літературою треба йти в "Свічадо" - якість гарантована!

пригадую - стикався у видавництві з перекладом когось з протестантських, здається, богословів, без зазначення того факту, що Христова Церква Вчить інакше. Ляпи бувають всюди, тому вважаю доброю думкою не вважати всі книги, видані Свічадо автоматично благословенними КЦ. Мало б нмд бути окреме благословення або зауваги Церкви і на продукції Свічадо.

Декілька років тому, ще до ремонту, у книгарні "Свічадо" на власні очі бачив декілька книг авторства... %)... Олександра Турчинова. Це мене морально вбило. Ще більше був вражений з відвідин протестантської книгарні "Тимофій", у якій серед російськомовної продукції не знайшов жодного(!!!) католицького видання. Це повідомлення0, отче, можете вважати відповіддю на Ваше уточнення щодо непомітних змін КЦ у сторону протестантизації.

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Духовна література.

Повідомлення євдоким » 16 березня 2012, 16:51

Anatolius писав: А от з "Новою зорею" я б не спішив... Кілька книжечок, які я придбав під храмом Андрія і які я б не заніс в розряд доброї духовної літератури були видані саме цим видавництвом. І тут я цілком погоджуюсь з Петром Дідулою - http://patriyarkhat.org.ua/ukr/archive/article;588;412/

Погоджуюсь із о.Микілем щодо п.Дідули. Я давно читав цю статтю у "Патріархаті", й інколи перечитую цей журнал і можу впевнено сказати, що він є негласним офіційним друкованим органом УГКЦ. Адже частенько зауваження й пропозиції, які подає редакція сумлінно беруться на озброєння для подальших дій.
Одним із кричущих прикладів ситуація із "Новою Зорею": коли не допомогла критика, було взято курс на погрози(маю на увазі обстріл й спробу пограбування), а врешті-решт таки домоглися свого, бо часопис дещо злагіднів до "восточників", і позбувся "компрометуючого минулого" закривши доступ до архіву попередніх років. Додам, що читаємо цю газету в нашій сім'ї від 1994 року і вона завжди гостро реагувала на злободенні проблеми Церкви і суспільства...
Але комусь це дуже сильно набридло!?/А "Патріархат" тільки одне із допоміжних знарядь/.
І хто б що не говорив, але оті "плаксиві набоженства" допомогли вистояти у часи гонінь на Правду!!!!!!!!! Якщо ж комусь вони не подобаються - тоді треба шукати правди у ПЦ.

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Духовна література.

Повідомлення Володимир ІФ » 10 квітня 2012, 23:14

На рахунок різного роду духовної літератури є одна дуже цікава на мій погляд притча,яку коротко перекажу.Одного разу люди образились на Бога і вирішили віддати Йому назад всі релігійні книжки,хто які мав.Позвозили возами всю оту літературу тай кажуть:- Візьми собі Боже все це,бо ми вже не хочемо все це читати.На що отримали відповідь: - Ви віддайте мені ті дві глиняні таблички,а все решту не моє!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення ShMariam » 17 квітня 2012, 19:57

Володимир ІФ писав:На рахунок різного роду духовної літератури є одна дуже цікава на мій погляд притча,яку коротко перекажу.Одного разу люди образились на Бога і вирішили віддати Йому назад всі релігійні книжки,хто які мав.Позвозили возами всю оту літературу тай кажуть:- Візьми собі Боже все це,бо ми вже не хочемо все це читати.На що отримали відповідь: - Ви віддайте мені ті дві глиняні таблички,а все решту не моє!
:) І Біблія теж Його.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Духовна література.

Повідомлення Максим Борець » 17 квітня 2012, 20:09

Володимир ІФ писав:На рахунок різного роду духовної літератури є одна дуже цікава на мій погляд притча,яку коротко перекажу.Одного разу люди образились на Бога і вирішили віддати Йому назад всі релігійні книжки,хто які мав.Позвозили возами всю оту літературу тай кажуть:- Візьми собі Боже все це,бо ми вже не хочемо все це читати.На що отримали відповідь: - Ви віддайте мені ті дві глиняні таблички,а все решту не моє!


мда логічно... :wink:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення о.Олег » 18 квітня 2012, 14:34

Максим Борець писав:
Володимир ІФ писав:На рахунок різного роду духовної літератури є одна дуже цікава на мій погляд притча,яку коротко перекажу.Одного разу люди образились на Бога і вирішили віддати Йому назад всі релігійні книжки,хто які мав.Позвозили возами всю оту літературу тай кажуть:- Візьми собі Боже все це,бо ми вже не хочемо все це читати.На що отримали відповідь: - Ви віддайте мені ті дві глиняні таблички,а все решту не моє!


мда логічно... :wink:

та вся Біблія на двох Табличках не вміститься. А те, що Бог Сам Написав чи Бог написав за допомогою когось... в данному контексті це можливо і мало якесь значення в розрізненні, якби оригінальний напис зберігся, а так... Творить нмсд якесь замішання і скоріше згіршує, аніж чогось вчить
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення о.Олег » 18 квітня 2012, 14:39

ShMariam писав:
Володимир ІФ писав:На рахунок різного роду духовної літератури є одна дуже цікава на мій погляд притча,яку коротко перекажу.Одного разу люди образились на Бога і вирішили віддати Йому назад всі релігійні книжки,хто які мав.Позвозили возами всю оту літературу тай кажуть:- Візьми собі Боже все це,бо ми вже не хочемо все це читати.На що отримали відповідь: - Ви віддайте мені ті дві глиняні таблички,а все решту не моє!
:) І Біблія теж Його.

і Церква - Христова
З повагою,о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Духовна література.

Повідомлення Володимир ІФ » 20 квітня 2012, 20:09

Все вірно: І Церква Христова і Біблія теж Його,та чомусь духовна література ділиться на православну та католицьку.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення о.Олег » 20 квітня 2012, 21:01

Володимир ІФ писав:Все вірно: І Церква Христова і Біблія теж Його,та чомусь духовна література ділиться на православну та католицьку.

ні - не ділиться, якщо духовна.
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Духовна література.

Повідомлення andrey s. » 20 квітня 2012, 22:15

Володимир ІФ писав:Все вірно: І Церква Христова і Біблія теж Його,та чомусь духовна література ділиться на православну та католицьку.

То тільки люди, і тільки..
Інша мова якщо література навчального характеру, ну наприклад про обрядові традиції, символіка і все таке, що стосується Церкви окремого(Свого) права.
Іто, скільки спільного, наааабагато більше ніж от того, про що Ви.(але то не духовна, так щоб суто духовна)
Вся справа у тому чого шукаєте, що цікавить, і те звичайно знайдете.
Тай взагалі, коли купляєте духовну літературу, чи навіть не дуже духовну, я насамперед дивлюсь ким видана, написана чи укладена, чи є благословнення ієрарха(Церкви).
Але то вже я за себе...(бо розумних , охочих видавати, сьогодні хватає..Доречі, знаю випадки коли ці дозволи є неправдивими,і від поважних людей)
Якщо література суто духовна, то я дивлюсь що читаю, Бог очі для чогось дав...(а якщо там акценти на різності, і т.д.і т.п., то про який дух говоримо???, мені таке бритке, якщо відчуваю суто такі акценти в книжці, такий дух не по мені.....)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Духовна література.

Повідомлення Georgij » 24 червня 2012, 19:31

Вчора в церкві якась жіночка дала іншим жіночкам перед літургією текст молитви за душі в чистилищі, яку продиктувала Богородиця якійсь візіонерці Світлані. Коли я запитав, хто ця Світлана, то відповіді не отримав, а подивилися на мене так, ніби всі знають, а я ще чомусь дивний такий, не знаю, про що мова! Це просто жах якийсь, мене вразило те, що люди так легко приймають, що хтось щось каже чи рекомендує, і наскільки я розумію, у нас в церкві мабуть є море таких собі практик. Бо всі, хто був присутній, взялися швиденько переписувати, а потім ще й молитися дружгно вголос. При зустрічі обовязково скажу священникам, бо люди замість Святого Письма, псалтиря, вервиці та інш. прийнятих практик, витрачають час на хто-зна що, сумніваюсь, що взагалі читають Святе Письмо.
Підозрюю, що видавництво "Добра Книжка" видала "Світлану"(прямо як в газеті реклама ворожки якоїсь), прости, Господи...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Духовна література.

Повідомлення о.Олег » 15 березня 2016, 14:46

ксюша писав:Зараз,в період посту,дуже пригодиться Покаянний канон Андрея Критського,якщо я не помиляюсь він читається в церкві в третій тиждень великого посту,з поклонами.Яка там глибина текстів,усвідомлюєш свою гріховність тільки так,мені дуже подобається?В кого яка думка?

хто молиться Канон цими днями і які враження??
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Наша бібліотека”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей