Святе Письмо онлайн

Модератори: Artur, ihor

formator
новик
новик
Повідомлень: 25
З нами з: 19 вересня 2005, 18:30
Звідки: Льві, Україна

Святе Письмо онлайн

Повідомлення formator » 20 вересня 2005, 12:02

:lol: Коли нарешті вийде у світ офіційно новий переклад Святого Письма в УГКЦ? :?:

:!: Коли УГКЦ видасть офіційно Молитвослов?
:wink:

Яка наша ідентичність УГКЦ, коли ми не є РКЦ і нас не визнають православні чкрез деякі не здорові впливи із латинського обряду :?:
Вистарчить подивитися на лінки в інтернеті, щоб зрозуміти, що нам важко віднайти себе, оприділитися, а натомість православні і римо-католики мають потужніші лінки або протестанти:!: :!:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Востаннє редагувалось 21 вересня 2005, 00:22 користувачем formator, всього редагувалось 2 разів.
Formator

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 20 вересня 2005, 20:36

Ну не знаю про молитвослов, але от Біблії мені не вистачає, нормального її перекладу, принаймні...
unicuique suum

Аватар користувача
Уставник
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 21 липня 2005, 17:36
Звідки: Thulcandra
Контактна інформація:

Повідомлення Уставник » 20 вересня 2005, 22:25

Бачив Біблію УПЦ-КП. На 2 сторінці "благословення" Патріярха Філарета, Патріярха Любомира, та якогось р-к єпископа (мабуть архиєпископа Львова?).

Якщо цей переклад добрий, чому нам повтрорити роботи? Тому що "вони православні" а "ми католики"? Часто буває що переклади УПЦ-КП значно краще ніж василіянських (Біблю, Літургію та Молистовлов).

Нам потрібно працювати разом для Христової Церкви (київської традиції).
Oυτις ημιν φιλει ου φροντιδα | Nemo Nos Diliget Non Curamus

Серафим
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 20 вересня 2005, 14:18
Звідки: Lviv

Повідомлення Серафим » 21 вересня 2005, 10:34

Уставник писав: Часто буває що переклади УПЦ-КП значно краще ніж василіянських (Біблю, Літургію та Молистовлов).


ДРУЖЕ! Я РОЗУМІЮ ЩО ВАСИЛЬЯНИ ІНКОЛИ ПЕРЕГИНАЮТЬ ПАЛИЦЮ, ОДНАК НЕ ПОТРІБНО ЩЕ БІЛЬШЕ РОБИТИ РОЗДОРУ МІЖ СТУДИТАМИ І ВАСИЛЬЯНАМИ,ВАСИЛЬЯНАМИ І РЕДЕМПТОРИСТАМИ...І.Т.Д.УГКЦ - ОДНА ЦЕРКВА. ТА ЧЕРЕЗ НЕРОЗУМ БАГАТЬХ ТЕРПИТЬ, НЕ ДОЛИВАЙМО ОЛИВИ ДО ВОГНЮ...
Серафим

Аватар користувача
Уставник
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 21 липня 2005, 17:36
Звідки: Thulcandra
Контактна інформація:

Повідомлення Уставник » 22 вересня 2005, 17:47

Серафим писав:
Уставник писав: Часто буває що переклади УПЦ-КП значно краще ніж василіянських (Біблю, Літургію та Молистовлов).


ДРУЖЕ! Я РОЗУМІЮ ЩО ВАСИЛЬЯНИ ІНКОЛИ ПЕРЕГИНАЮТЬ ПАЛИЦЮ, ОДНАК НЕ ПОТРІБНО ЩЕ БІЛЬШЕ РОБИТИ РОЗДОРУ МІЖ СТУДИТАМИ І ВАСИЛЬЯНАМИ,ВАСИЛЬЯНАМИ І РЕДЕМПТОРИСТАМИ...І.Т.Д.УГКЦ - ОДНА ЦЕРКВА. ТА ЧЕРЕЗ НЕРОЗУМ БАГАТЬХ ТЕРПИТЬ, НЕ ДОЛИВАЙМО ОЛИВИ ДО ВОГНЮ...


Брате Сеафиме,

Перш за все, не треба кричати.

ФАКТИ: "Нашу" Біблію є робота василіянів. Текст Божественної Літургії 1987-8 р. (у діяспорі звуть "синодальної" :roll: ) василіянське. Молитвослов: Часослов/Октоїх/Тріодь/Мінея - найбільш поширений збірник цих текстів - василіянське.

Я не мовознавець, тому мій коментар що переклади УПЦ-КП кращі ніж василіянських не розсудження але власна думка. До часу друкування книжок КП а вживав василіянське Молитвослов. Мав я вже досить часу порівняти книжок - "їхні" і "наші". Книжки КП мені не 100% подобаються (там помилок, і вони слідкують за никонівську-моськовську звичаїв замість наших руських) але на мою власну, не-офіційну думку, вони найкращі. (Чесно вам пишу, мені більш подобається відправи на церковно-слов'янське, але і тут є суперечки: котрі правильнійші - тексти до 'реформи' патріархи Никона, чи після?.)

Я не розумію як через цю думку я 'роблю роздор' між різними угрупувань Церкви. Через те що стався критичним до василіянських видання? Вірте мені, я тут навіть не почав висловити мою критику різних чинів і їхні погляди на літургістики.

Спроблю вводити тут 'баланс' - спесифічна критика перекладів УПЦ-КП. У декілках місцях вони пишуть:
Святійшого отця нашого Філарета, Патріарха Київського і всієї Руси-України, і владику нашого (сан і ім'я), ...

1) За давним звичаєм згадується лишень 'місцевого' єпископа, єпископ поминає митрополита, а митрополит патріарха. До нині так роблять греки, і ми так колись робили.
2) Не вірую що святійший Філарет житиме до кінця світу, ні що всі київські пратріарха будуть називатися "Філарет".

Я теж вірую що УГКЦ - одна Церква. На жаль не всі так думають, навіть є такі що УГКЦ на в повністю "Церква". Що нам робити? Молитися!
Oυτις ημιν φιλει ου φροντιδα | Nemo Nos Diliget Non Curamus

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 22 вересня 2005, 18:26

Уставник писав:Бачив Біблію УПЦ-КП. На 2 сторінці "благословення" Патріярха Філарета, Патріярха Любомира, та якогось р-к єпископа (мабуть архиєпископа Львова?).

Якщо цей переклад добрий, чому нам повтрорити роботи? Тому що "вони православні" а "ми католики"? Часто буває що переклади УПЦ-КП значно краще ніж василіянських (Біблю, Літургію та Молистовлов).

Нам потрібно працювати разом для Христової Церкви (київської традиції).


Я чув, що готується якесь видання, але ще не скоро побачить світ. Надіюся це буде серйозніше видання з хорошим перекладом...
unicuique suum

Аватар користувача
Уставник
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 21 липня 2005, 17:36
Звідки: Thulcandra
Контактна інформація:

Повідомлення Уставник » 22 вересня 2005, 20:44

Книга віків

Найцікавішою подією XII Форуму видавців у Львові була, звичайно, презентація перекладеної сучасною українською мовою Острозької Біблії. Це - плід тридцятирічної праці отця Рафаїла Турконяка. Можна хіба що подивуватися, чому ця книга не здобула Ґран-прі конкурсу "Книга Форуму-2005", бо аналогів їй - ні за мистецьким оформленням, ні за вкладеною працею, ні за вагомістю змісту й кількістю читачів - просто немає...
Oυτις ημιν φιλει ου φροντιδα | Nemo Nos Diliget Non Curamus

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 22 вересня 2005, 21:05

Уставник писав:Книга віків

Найцікавішою подією XII Форуму видавців у Львові була, звичайно, презентація перекладеної сучасною українською мовою Острозької Біблії. Це - плід тридцятирічної праці отця Рафаїла Турконяка. Можна хіба що подивуватися, чому ця книга не здобула Ґран-прі конкурсу "Книга Форуму-2005", бо аналогів їй - ні за мистецьким оформленням, ні за вкладеною працею, ні за вагомістю змісту й кількістю читачів - просто немає...


З усією повагою до отця Рафаїла, але одна людина просто не в зсмозі перекласти нормально Біблію. В цьому перекладі буде забагато від перекладача.
unicuique suum

Czernecj
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 вересня 2005, 20:52

Повідомлення Czernecj » 01 жовтня 2005, 16:02

Мені особисто дуже подобається переклади василіян. Я маю на увазі переклад біблії чи молитвослова. Мова там є напрочуд чиста та сучасна незважаючи на те що переклад робився в діаспорі та понад два десятка років тому. Звичайно що потрібно новий переклад але вважаю що довго ще не буде токого що дорівнюватиме тому який зробили мої співбрати.
А переклади КП (принаймні ті про які я знаю) як на мене є непоганими але досить недосконалими власне щодо чистоти та щодо сучасності.
Взагалі вважаю що у нас надто мало різних перекладів щоб можна було б ними перебирати а тим більше відкидати.
З молитвою чернець.

Czernecj
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 вересня 2005, 20:52

Повідомлення Czernecj » 01 жовтня 2005, 16:10

ДРУЖЕ! Я РОЗУМІЮ ЩО ВАСИЛЬЯНИ ІНКОЛИ ПЕРЕГИНАЮТЬ ПАЛИЦЮ,


Я б радо поговорив про те де і як василіяни перегинають палицю
З молитвою чернець.

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

Літургійна традиція і єдність Церкви

Повідомлення диякон Петро » 02 листопада 2005, 17:27

Уставник писав:1) За давним звичаєм згадується лишень 'місцевого' єпископа, єпископ поминає митрополита, а митрополит патріарха. До нині так роблять греки, і ми так колись робили.
2) Не вірую що святійший Філарет житиме до кінця світу, ні що всі київські пратріарха будуть називатися "Філарет".

Я теж вірую що УГКЦ - одна Церква.
[/u]


1) Цікаво, що в Холмській єпархії часів єпископа Порфірія Важинського
(1790-1804) на одному х єпархіяльних соборів виразно постановлено,
щоби під час анафори ("Во первих помяни...") священики згадували
тільки свого архипастиря - і текст був пристосований до одини ("єгоже даруй..." і т.д.).

2) Звичай друкувати імена ієрархів у літургійних книжках нормальний
у російській синодальній традиції. До 1917 р. друкували також імена імператора, його дружини, престолонаслідника. От, потужна була в них
видавнича база - то й друкували. Не диво, що інерційним гляхом перейшло це і в "українізовану синодальну Церкву" Філарета. У
Польській АПЦ видали 2001 року польськомовний служебник з
надрукованим там іменем митр. Сави (Грицуняка).

3) Я намагаюся вірити не лише в єдність УГКЦ, але й у (прийдешню?)
єдність, приблизно кажучи, всіх спадкоємців Берестя й Ужгорода.

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

Отці Василіяни "перегинають палицю"?

Повідомлення диякон Петро » 02 листопада 2005, 17:47

Czernecj писав:Я б радо поговорив про те де і як василіяни перегинають палицю


Дорогий Брате/Отче (?),

У мене близькі зв'язки з деякими членами Василіянського Чину св.
Йосафата (НЕ "ЧСВВ"!) і я б ніколи не хотів, щоб мене не вважали
приятелем цього достойного Чину, який, на жаль, зараз переживає сильну кризу під зовнішніми ознаками розвитку.

Але, якщо бажаєте кілька прикладів, будь-ласка:

1) Розпорядок богослужінь у монастирській церкві в Перемишлі,
2002 рік. Читаю: ранок Служба Божа, ввечері Літургія Напередосвячених.

2) Окреслення обов'язків диякона в їхніх Конституціях взяте живцем
з Конст. "Світло Народів", починається якось так: "завданням диякона є торжественно христити..." і так далі.

3) Самовільні зміни в текстах Молитвослова 1990 року.

4) Колись у варшавському монастирі обмеження літургійного співу до
1 Літургії в неділю і може урочистіших богослужінь добового кругу.
Перевага "шептух" при наявності достатнього числа молодих, здорових людей до співу (ченців і черниць). Тепер з тим уже краще.

5) Демонстраційне сідання у лавки ніяк не "старих і немічних" ченців, прийняття златинізованої поведінки (клячіння-сідання-стояння),
обмеження знаку хреста - і нетерпимість до нормальної поведінки. Один з відомих в Україні Василіян робов мені "-надцять" років тому
зауваги після Служби, бо я поводився як у себе в церкві: не сідав
(поза Апостолом і проповіддю), не клякав, хрестився на кожну згадку про Пресв. Тройцю. Тепер вже ситауція багато в чому покращала, але
напр. сідати-клякати не відовчили ані себе, ані парафіян (Варшава).

На цей раз може вистачить.

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

Переклади

Повідомлення диякон Петро » 02 листопада 2005, 17:59

Czernecj писав:Мені особисто дуже подобається переклади василіян. Я маю на увазі переклад біблії чи молитвослова. Мова там є напрочуд чиста та сучасна незважаючи на те що переклад робився в діаспорі та понад два десятка років тому. Звичайно що потрібно новий переклад але вважаю що довго ще не буде токого що дорівнюватиме тому який зробили мої співбрати.
А переклади КП (принаймні ті про які я знаю) як на мене є непоганими але досить недосконалими власне щодо чистоти та щодо сучасності.
Взагалі вважаю що у нас надто мало різних перекладів щоб можна було б ними перебирати а тим більше відкидати.


Як "зарубіжний" українець, не буду вдаватися в суперечки про
якість Василіянських перекладів. Ніхто ще не зробив критичної оцінки тих текстів. Без того всякі "за" і "проти" - справа радше особисто смаку кожного. Ну й методологічних принципів: одні за переклад "народний", інші за збереження "високого" стилю, архаїзмів тощо.

Натомість Ваша заввага № 2 трохи, як на мене, відірвана від дійсности. Перекладів маємо якраз забагато, зокрема Служебників Івана Золотоустого аж три - 1968 р., 1988/97 р. і 2003 р. (василіянське видання з неясним канонічним статусом). І який з тим "порядок", знаємо всі аж надто добре.

Strypnyy
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 04 листопада 2005, 17:56

Повідомлення Strypnyy » 04 листопада 2005, 18:41

Часто буває що переклади УПЦ-КП значно краще ніж василіянських (Біблю, Літургію та Молистовлов). [/quote]

Коли хтось має якісь зауваги щодо василіанського видання Святого Письма, подивідься, будь-ласка, якого року воно було видане ... Дата яку Ви знайдете 1963... Думаю, коментарі зайві...

SergejFedosov
новик
новик
Повідомлень: 14
З нами з: 26 лютого 2006, 21:29
Контактна інформація:

"Святе Письмо" в перекладі о. Івана Хоменка

Повідомлення SergejFedosov » 25 червня 2006, 14:31

Господа, кто-нибудь встречал этот текст в Интернете?
Sergej A. Fedosov

SergejFedosov
новик
новик
Повідомлень: 14
З нами з: 26 лютого 2006, 21:29
Контактна інформація:

Повідомлення SergejFedosov » 26 червня 2006, 01:38

На сайт http://www.sbible.boom.ru выложен модуль к программе "Славянская Библия": Святе Письмо Старого й Нового Завіту. Повний переклад, здійснений за оригінальним єврейським, арамійським та грецькими текстами. Переклад І.Хоменка.
Sergej A. Fedosov

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Повідомлення terri » 28 червня 2006, 14:14

Перекладом Хоменка можна користуватись звідси: :arrow: http://www.teolib.h1.ru/SP/index.html

evstach
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 24 липня 2006, 05:12
Контактна інформація:

Святе Письмо Старого та Нового Завіту (Переклад І. Хоменка)

Повідомлення evstach » 24 липня 2006, 06:30

Модуль для безкоштовної програми "Цитата з Біблії" ( http://jesuschrist.ru/ ) можна завантажити тут: http://biblequote.mylivepage.ru/file/index

А також інші нові і виправлені модулі!
Востаннє редагувалось 01 липня 2012, 10:36 користувачем evstach, всього редагувалось 1 раз.

SergejFedosov
новик
новик
Повідомлень: 14
З нами з: 26 лютого 2006, 21:29
Контактна інформація:

Massoreth Ha-Massoreth

Повідомлення SergejFedosov » 24 серпня 2006, 21:29

Выложил отсканированный вариант печатного издания на http://bible.zoxt.net . Кому интересно - ласкаво просимо.

Massoreth Ha-Massoreth of Elias Levita, being an exposition of the massoretic notes on the Hebrew Bible, or the ancient critical apparatus of the Old Testament in Hebrew, with an English translation, and critical and explanatory notes, by Christian D. Ginsburg, LL. D.
Sergej A. Fedosov

SergejFedosov
новик
новик
Повідомлень: 14
З нами з: 26 лютого 2006, 21:29
Контактна інформація:

Украинская Библия в Libronix

Повідомлення SergejFedosov » 27 червня 2007, 20:36

Оказывается для ведущей американской библейской программы Libronix давно существуют модули с русской и украинской Библией. Правда о них ничего не написано на сайте www.logos.com, поскольку подготовлены модули пользователями программы, а не разработчиками. Итак, если Вы пользуетесь Libronix, то вот ссылки на русский синодальный перевод и украинский перевод Огиенко:

Russian_Bible.lbxoeb 4.65 MB
http://depositfiles.com/files/1076813

bible_uk.lbxoeb 6.54 MB
http://depositfiles.com/files/1077236

Файлы следует скопировать в директорию C:\Program Files\Libronix DLS\Resources\

О том как качать с http://depositfiles.com можно прочесть на странице http://www.sbible.boom.ru/deposit.htm .

О Libronix можно прочесть здесь: http://www.biblesoft.narod.ru/libr.htm
Sergej A. Fedosov

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 15 жовтня 2009, 12:42

Тут я виклав Святе Письмо у перекладі Хоменка. Усі книги розміщені за порядком (txt файли).
http://depositfiles.com/files/izh2rnajl
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 19 жовтня 2009, 19:33

І тут ніби щось є по темі http://www.share.net.ua/forum/index.php?showtopic=4881
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 26 листопада 2009, 19:59

Тільки що знайшов відмінності в тексті Евангелія (2 Петра 1:5-7):

текст російською:

"То вы, прилагая к сему все старание, покажите в вере вашей добродетель, в добродетели рассудительность,
В рассудительности воздержание, в воздержании терпение, в терпении благочестие,
В благочестии братолюбие, в братолюбии любовь".


переклад І.Хоменко:
"І тому саме докладіть усі ваші старання і зрощуйте у вашій вірі чесноту, а в чесноті пізнання,
у пізнанні - стриманість, у стриманості терпеливість, у терпеливості побожність,
у побожності братолюбство, в братолюбстві загальну любов".


Може хто знає як буде правильно?
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Відмінності

Повідомлення Михайло Шелудько » 17 грудня 2009, 22:11

А в чому відмінності? я щось не зрозумів.

Sotnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 156
З нами з: 04 січня 2009, 02:06
Звідки: Катеринослав
Контактна інформація:

Повідомлення Sotnik » 18 грудня 2009, 16:08

Ось у цій фразі: "...в чесноті пізнання", яка в російському перекладі звучить як розсудливість, а не пізнання. На мою думку це трошки змінює "напрямок руху".
"...досконало надійтеся на ту ласку, що вам приноситься об’явленням Ісуса Христа." (1 Пет 1:13)

Михайло Шелудько
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 06 жовтня 2005, 23:46
Звідки: Одеса
Контактна інформація:

Повідомлення Михайло Шелудько » 18 грудня 2009, 23:28

Бо там в грецькому тексті вживається слово gnosin, яке означає знання, розуміння, пізнання, але в жодному разі не розсудливість. Скорше за все перекладачі синодальної версії наслідували тут латинській вульгаті, в якій відповідне слово scientia як раз має також значення досвідченності, вміння, вправності.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Святе Письмо" в перекладі о. Івана Хоменка

Повідомлення andrivovk » 20 травня 2010, 22:02

Тут можна скачати Святе Письмо в перекладі Івана Хоменка в аудіо-форматі (mp3) http://kyrios.org.ua/music/audioknigi.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: "Святе Письмо" в перекладі о. Івана Хоменка

Повідомлення viter » 02 жовтня 2010, 16:36

Шановні форумчани, радий вам представити свою скромну роботу - Святе Письмо онлайн:
http://bibliya.in.ua
Моєю метою було зробити зручну навігацію та пошук по тексту Біблії. Поки що пошук не дуже досконалий в тому плані, що його проводити можна тільки по слові чи цілій фразі, а не так як в гуглі, де пошук йде не тільки по фразі а й по її складових. В параметрах пошуку можна вказати де проводити пошук: в Старому Завіті, в Новому Завіті або в окремій книзі чи групі книг.
Не судіть строго за дизайн :) . Може колись буде час і я, з Божою допомогою, удосконалю цей сайт.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Святе Письмо" в перекладі о. Івана Хоменка

Повідомлення ShMariam » 02 жовтня 2010, 17:46

viter писав:Шановні форумчани, радий вам представити свою скромну роботу - Святе Письмо онлайн:
http://bibliya.in.ua

:good: Супер!
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Святе Письмо" в перекладі о. Івана Хоменка

Повідомлення Palatinus » 06 грудня 2010, 17:03

Українська Біблія, 2006, Переклад Івана Хоменка
Формат: MP3
Бітрейт: 320 кбіт/сек
кому цікаво є тут http://www.ex.ua/view/1890153?r=82521,80935
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς


Повернутись до “Наша бібліотека”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей