УГКЦ В Великобританії

Життя нашої Церкви за кордоном

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

диякон Петро
дописувач
дописувач
Повідомлень: 59
З нами з: 02 листопада 2005, 04:20
Звідки: м. Люблін, Польща
Контактна інформація:

При нагоді ієрейських свячень в Англії

Повідомлення диякон Петро » 12 грудня 2005, 01:11

Новини // taras
Перший в історії Великої Британії – аксіос, аксіос, аксіос
У неділю 4 грудня 2005 року, в день празника Введення в Храм Пресвятої Богородиці, Апостолський Екзарх для українців Католиків у Великій Британії, Преосвященний Владика Павло Хомницький, ЧСВВ уділив ієрейські свячення о. дияконові Давидові Сенику.

Це особливе церковне свято – день священичого рукоположення – відбулося в церкві Покрови Пресвятої Богородиці й св. Альбана в м. Ноттінґгамі (Англія) при участі великого числа місцевих парафіян, як також і мирян сусідних парафій – особливо м. Ковентрі.

О 10.15 вирушила до центу храму світла процесія, на чолі якої були хрест та хоругви, відтак о. диякон Давид і чотири служащі, а далі всч. оо. Йосафат Лещишин (парох), Андрій Хома (Болтон), Богдан Матвійчук (УАПЦ), Михайло Онацко (Ковентрі), Юстин Бойко (Рим), Василь Поточняк (Рим) і Преосв. Владика Павло Хомницький. Так з піднесеним першим виголосом о. диякона - “нехай благословить тебе Господь з Сіону і побачиш блага Єрусалима по всі дні життя твого” – і могутньої відповіді церковного хору – “Будь ім'я Господнє благословенне...”, муз. Бортнянського - розпочалась повна Архиєрейська Божественна Свята Літургія. Церковний хор, під дерегентурою п. Мирослава Бучка, відмінно відспівав цілу Службу. При вівтарі церемонійним асистентом Владики Павла служив богослов Микола Матвіївський.

Було чимало емоційних моментів серед яких слід дочислити ту мить, коли відчитав Апостола 84-літній батько о. Давида, чтець п. Павло Сеник.

Чин рукоположення о. диякона на ієрея довершив Владика Павло - згідно з обрядовими приписами - після херувимської пісні й благословення людей Двокирієм і Трикирієм. Представив о. Давида до свячення на священика місцевий парох, о. Йосафат Лещишин, який відтак обвів “Поставленого” довкола престолу. Після зложення присяги Владика поклав на голову рукоположуваного край свого омофора й вимовив найосновніші слова чину свячення: “Божественна благодать, що завжди недужих оздоровлює і те, що їм недостає, доповнює, поставляє благоговійного диякона Давида Івана в пресвітертво. Тож помолімся за нього, щоб зійшла на нього благодать Пресвятого Духа...”. Тоді до повторного виголосу і співу “Аксіос” (“Гідний”) новопресітер переодягнувся в священичі ризи, одержав чашу, дискос й Літургікон та ставши при престолі, з цієї хвилини співслужив з Владикою і священиками Святу Літургію.

До Святого Причастя приступали перше члени родини нововисвяченого отця Давида – мама, тато, дружина Ніна з доньками, брат Мартин і сестра Павлина з їхніми родинами, а тоді миряни-учасники Богослуження.

Архиєрейська Літургія закінчилась відспіванням многоліття, а відтак Молитвою за Україну й Молитвою за Патріярха.

Довго потривала церемонія благословення кожного, що приступав до нововисвяченого ієрея. Самозрозуміло, що тут знову ж трапилося багато емоційних моментів. Відмітимо тут лиш одне щиросердечне обняття, яке прямо викликало вибух сліз радості у двох священиків – в о. Давида та його довглоітнього співдруга шкільної лавки, о. радника Андрія Хоми. Ще в 1972 році вони разом, маючи тоді лише 12 років, вирушили в далеку дорогу з Ноттінґгаму до Риму на студії в Українській Папській Малій Семінарії. Довершивши матуру в 1978 році вони приступили на студії філософії й богослов'я на Папському Університеті “Урбаняна”. Так доля призначила о. Андрієві висвятитися на священика ще в 1983 році. Щойно нині, 22 роки пізніше, довершилась їхня давня спільна мрія – “будемо колись разом священиками”.

Парафіяльне свято продовжувалось до вечірніх годин гостинною трапезою, яка була влаштована родиною о. Давида в приміщенні Ноттінґгамського Дому Відділу Союзу Українців у Великій Британії.

Слід відмітити, що рукоположення о. Давида Сеника є великою історичною подією - першим в історії висвяченням жонатого чоловіка на священика УГКЦ на терені Великої Британії та першим відкритим свяченням в Європі.

о. Давид Сеник


Просимо робити посилання на джерело інформаці
http://www.ugcc.org.ua/ukr/news/article;2691/
(12/12/2005 01:02)


Подія, звичайно, радісна, і перш за все треба бажати новоєреєві ласки Господньої в служінні, а Екзархатові - нових покликань.

Але кидається у вічі щось інше - для британського новоєрея "рідна
Ненька" Україна - не лежить у Європі. :shock:

Так само, як і кол. Юґославія, Словаччина, навіть Італія, де Патріярх
Йосиф рукоположив у пресвітери певну кількість одружених мужчин.

Ex plenitudine cordis os loquitur? :?:

otechdavyd
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 15 серпня 2005, 00:47
Звідки: Велика Британія
Контактна інформація:

Рукоположення жонатого

Повідомлення otechdavyd » 13 січня 2006, 02:19

Але кидається у вічі щось інше - для британського новоєрея "рідна
Ненька" Україна - не лежить у Європі.

Так само, як і кол. Юґославія, Словаччина, навіть Італія, де Патріярх
Йосиф рукоположив у пресвітери певну кількість одружених мужчин.


Маєте рацію, стаття не добре написана. Дуже добре знаю що Україна лежить в Європі. Стаття повинна сказати, що ці свячення одруженого чоловіка є першими на терені Вел. Британії та на терені Європейських Екзархатів - Вел. Британія, Франція, Німеччина. Щодо свячення уділені Патріярхом Йосифом, вони всі відбулися на Студіоні поза мурами Риму, і за закритими дверима, ніби поза юриздикцією Священної Східної Конґреґації

otechdavyd
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 15 серпня 2005, 00:47
Звідки: Велика Британія
Контактна інформація:

УГКЦ в Об'єднаному Королівстві

Повідомлення otechdavyd » 11 березня 2007, 22:48

Як довго треба нам чекати, щоби назначили нам нового Владику до Апостольського Екзархату у Великій Британії? Вже більше як рік тому Владика Кир Павло Хомницький виїхав до Америки перебрати Стамфордський Престіл - а нового Владику ще не назначили. Чи справді бракують гідних та охочих кандидатів? А чому взагалі так спішно було Кир Павла так скоро поставити на місце Владики Лостена?

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Re: Як довго треба нам чекати?

Повідомлення ihor » 16 березня 2007, 23:23

otechdavyd писав:Як довго треба нам чекати, щоби назначили нам нового Владику до Апостольського Екзархату у Великій Британії? Вже більше як рік тому Владика Кир Павло Хомницький виїхав до Америки перебрати Стамфордський Престіл - а нового Владику ще не назначили. Чи справді бракують гідних та охочих кандидатів? А чому взагалі так спішно було Кир Павла так скоро поставити на місце Владики Лостена?

На обидва запитання вам зможе об'єктивно відповісти тільки Синод Єпископів. А на мою думку, просто серед запропонованих Синодом кандидатів не було обрано жодного і тепер тільки наступний Синод зможе запропонувати інших. А Синод (т. зв. Великий) відбувається один раз в рік.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 17 березня 2007, 00:36

От і приїхали!!! Якщо це дійсно так, як пише Модератор (а він більш правдоподібно найближчий до істини), то мимоволі насувається висновок: Екзархії на цей весь час потрібно призупинити свій розвиток, адже тимчасовий виконуючий обовязки не має прав робити якісь більш радикальні зміни. Ви знаєте, я взагалі того всього вже цілком не розумію!!! Здається мені, що дуже легко найближчим часом знайдеться потрібне пояснення для вірних. А звучатиме воно приблизно ось так: Така воля Божа! Моліться! І знову власні промахи спишемо на Господа Бога, який з невимовної Любові споглядає на це все зажуреними очима (вибачте за такий антропоморфізм)!

otechdavyd
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 15 серпня 2005, 00:47
Звідки: Велика Британія
Контактна інформація:

Повідомлення otechdavyd » 17 березня 2007, 02:10

Justyn писав: адже тимчасовий виконуючий обовязки не має прав робити якісь більш радикальні зміни.


А в чім полягає "більш радикальні зміни"?... бо в нас вже дечого богато змінилося відколи виїхав Владика. Може якийсь каноніст з поміж читачів нам розяснить справи.
З Богом!
о.Д.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 21 березня 2007, 20:56

"Бережіть свого начальника наступний буде гіршим"!
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
Roksolianko
новик
новик
Повідомлень: 15
З нами з: 26 червня 2009, 10:54
Звідки: Львів

Повідомлення Roksolianko » 02 липня 2009, 12:24

чи за кордоном потрібні українські катехити? (для УГКЦ)

Аватар користувача
malecha
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 08 вересня 2008, 14:58
Звідки: Мюнхен

Повідомлення malecha » 04 серпня 2009, 19:11

shche jak potribni!
tiljky poperedzhaju roboty bude bahato - treba troshky piznaty te seredovyshche de zbyrajetesja katexyzuvaty i rozrobyty vlasnu programu, shchob dobytysj xoch jakogosj rezuljtatu!
uspixu!!!! :Yahoo!:
take it easy:)

ВікторЕреміта
початківець
початківець
Повідомлень: 32
З нами з: 05 липня 2011, 21:29

УГКЦ В Великобританії

Повідомлення ВікторЕреміта » 22 грудня 2011, 22:07

Слава Ісусу Христу!

Буду з 26 грудня по 5 січня в Гастінгсі. Скажіть будь-ласка чи є близько місто де можна б відбути недільну службу в УГКЦ в Англії.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УГКЦ В Великобританії

Повідомлення о.Олег » 22 грудня 2011, 22:37

ВікторЕреміта писав:Слава Ісусу Христу!

Буду з 26 грудня по 5 січня в Гастінгсі. Скажіть будь-ласка чи є близько місто де можна б відбути недільну службу в УГКЦ в Англії.

не маю покищо можливості з цим розібратися, але може запитайтеся у дописувачів у цій темі viewtopic.php?f=19&t=224&p=570&hilit=%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D1%96%D1%97#p570 нашого Форуму - може відгукнуться
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УГКЦ В Великобританії

Повідомлення о.Олег » 23 грудня 2011, 11:58

ВікторЕреміта писав:Слава Ісусу Христу!

Буду з 26 грудня по 5 січня в Гастінгсі. Скажіть будь-ласка чи є близько місто де можна б відбути недільну службу в УГКЦ в Англії.

ще спробуйте http://orientale-lumen.blogspot.com/p/u ... olics.html подає для контактів
Fr Mykola Matwijiwskyj
Ukrainian Information Service Ltd
200, Liverpool Road, Islington, London, N1 1LE
020 7607 6266
[email protected]

також ще мені о.Мартин (з Тернополя) обіцяв вислати якусь інформацію - надішлю, як тільки отримаю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УГКЦ В Великобританії

Повідомлення о.Олег » 24 грудня 2011, 21:49

так виглядає, що найближче - Лондон
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Сергій 2
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 24 вересня 2012, 21:34

Re: УГКЦ В Великобританії

Повідомлення Сергій 2 » 02 жовтня 2012, 18:44

Слава Ісусу Хресту,незнаю до кого мені звертатись ,знайшла сторінку на сайті і вирішила написати вам .Мене звати Скрикальська ольга Володимирівна 1960 р.н. мені потрібно знайти де похований мій дід ,він 43 роки прожив в Англії там і помер ,але де саме незнаю ...бо в нього було два шлюби і родичі які знають і мають адресу нам не розповідають ,Як можна взнати де похований мій дідусь і в якому місті,можливо ви знаєте куди можна звернутись . В мене ще є одна надія на вас мені- порадив о.Володимир з Городка зараз він на місяць поїхав до Канади до о Івана допоможіть мені якщо можите

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УГКЦ В Великобританії

Повідомлення о.Олег » 02 жовтня 2012, 18:52

Сергій 2 писав:Слава Ісусу Хресту,незнаю до кого мені звертатись ,знайшла сторінку на сайті і вирішила написати вам .Мене звати Скрикальська ольга Володимирівна 1960 р.н. мені потрібно знайти де похований мій дід ,він 43 роки прожив в Англії там і помер ,але де саме незнаю ...бо в нього було два шлюби і родичі які знають і мають адресу нам не розповідають ,Як можна взнати де похований мій дідусь і в якому місті,можливо ви знаєте куди можна звернутись . В мене ще є одна надія на вас мені- порадив о.Володимир з Городка зараз він на місяць поїхав до Канади до о Івана допоможіть мені якщо можите

думаю, що Вам треба надіслати офіційний запит до Великобританії. Щоб зробити це - порадьтеся з адвокатом чи нотаріусом і зверніться в амбасаду/посольство Великобританії в Україні
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Сергій 2
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 24 вересня 2012, 21:34

Re: УГКЦ В Великобританії

Повідомлення Сергій 2 » 03 жовтня 2012, 12:43

дуже дякую вам :) :)


Повернутись до “УГКЦ за кордоном”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей