Давид

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Давид

Повідомлення Wolodymyr » 20 червня 2017, 21:03

Оце лазив форумом, але щось такої теми не знайшов.

Попри те що вважається одним з найбільших праведників старого завіту( ну крім епізоду з Урією) у мене до його дій постійно виникають різні питання.
Наприклад 1 книга Самуїлова 27:8-12
І сходив Давид та люди його, і нападали на Ґешуреянина, і на Ґірзеянина, і на Амаликитянина, бо вони мешканці цього краю відвіку, аж доти, як іти до Шуру, і аж до єгипетського краю.
9 І побивав Давид той край, і не лишав при житті ані чоловіка, ані жінки, і забирав худобу дрібну та худобу велику, і осли, і верблюди, і одежу, і вертався, і приходив до Ахіша.
10 І питався Ахіш: На кого нападали ви сьогодні? А Давид казав: На південь Юдин, і на південь Єрахмеелеянина, і на південь Кенеянина.
11 А Давид не лишав при житті ані чоловіка, ані жінки, щоб привести до Ґату, говорячи: Щоб не донесли на нас, кажучи: Так зробив Давид, і такий його звичай по всі дні, коли сидів на филистимській землі.
12 І вірив Ахіш Давидові, говорячи: Справді обриднув він своєму народові в Ізраїлі, і буде мені за вічного раба!


За що їх так?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Давид

Повідомлення luksander » 26 червня 2017, 10:49

Wolodymyr писав:Оце лазив форумом, але щось такої теми не знайшов.

Попри те що вважається одним з найбільших праведників старого завіту( ну крім епізоду з Урією) у мене до його дій постійно виникають різні питання.
Наприклад 1 книга Самуїлова 27:8-12
І сходив Давид та люди його, і нападали на Ґешуреянина, і на Ґірзеянина, і на Амаликитянина, бо вони мешканці цього краю відвіку, аж доти, як іти до Шуру, і аж до єгипетського краю.
9 І побивав Давид той край, і не лишав при житті ані чоловіка, ані жінки, і забирав худобу дрібну та худобу велику, і осли, і верблюди, і одежу, і вертався, і приходив до Ахіша.
10 І питався Ахіш: На кого нападали ви сьогодні? А Давид казав: На південь Юдин, і на південь Єрахмеелеянина, і на південь Кенеянина.
11 А Давид не лишав при житті ані чоловіка, ані жінки, щоб привести до Ґату, говорячи: Щоб не донесли на нас, кажучи: Так зробив Давид, і такий його звичай по всі дні, коли сидів на филистимській землі.
12 І вірив Ахіш Давидові, говорячи: Справді обриднув він своєму народові в Ізраїлі, і буде мені за вічного раба!


За що їх так?

Давид мав якось годувати свою приватну армію, а так як "добровільних пожертвувань" селян було замало, доводилось займатися розбоями.
При цьому він ще й заробляв собі довіру у наймача, насправді винищуючи не союзні Ізраїлю племена, а його ворогів.
Не виключено, що ця місія була узгоджена і з царем Саулом, і бою з филистимлянами Саул злякався ще й тому, що план з "засланим казачком" провалився...
:wink:

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Давид

Повідомлення Wolodymyr » 28 червня 2017, 16:45

Нє, ну з погляду тактики і стратегії, у мене питань нема. Але от за Урію хетита, Давид получив, а за Ґешуреянина, і Ґірзеянина ні. От мені цікаво, якщо їх можна, то може ще когось можна?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Давид

Повідомлення luksander » 29 червня 2017, 15:09

Так тут все залежить від того, наскільки дії Давида/ наші відповідають волі Божій, а не власним забаганкам...
:pardon:

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Давид

Повідомлення Wolodymyr » 29 червня 2017, 15:47

Ну вроді в Біблії ніде не було сказано, що на то була воля Божа.

Ті ж Ґешуреяни, платили данину ізраїльтянам. А в Ісуса Навина було, що якщо здались без бою і служать ізраілю, то лишати в живих.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Давид

Повідомлення о.Олег » 30 червня 2017, 10:50

Wolodymyr писав:Нє, ну з погляду тактики і стратегії, у мене питань нема. Але от за Урію хетита, Давид получив, а за Ґешуреянина, і Ґірзеянина ні. От мені цікаво, якщо їх можна, то може ще когось можна?

палестинців, наприклад?
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Давид

Повідомлення Wolodymyr » 30 червня 2017, 14:05

Нє, ну головне лазейку відкрити, а винних знайти то вже не проблема.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Давид

Повідомлення luksander » 19 липня 2017, 13:11

Wolodymyr писав:Ну вроді в Біблії ніде не було сказано, що на то була воля Божа.

Ті ж Ґешуреяни, платили данину ізраїльтянам. А в Ісуса Навина було, що якщо здались без бою і служать ізраілю, то лишати в живих.


Бог призначив певну територію для проживання звільненого з єгипетського рабства вибраного народу. А так як там вже хтось проживав, то проблему заселення євреям доводилося вирішувати в різний спосіб; в т.ч. і війнами.
А на війні як на війні... :pardon:
п.с. :oops: разом з гріхом Адама прийшла і смерть від руки людини...


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей