Молитовний Псалтир

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

profetes
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 04 квітня 2011, 15:10

Молитовний псалтир - електронний варіан

Повідомлення profetes » 21 квітня 2011, 21:01

прошу допомогти знайти електронний варіант молитовного псалтиря - бажано видання свічадо.
якщо хтось має, або знає де знайти - підкажіть, буду молитовно вдячний :)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 21 березня 2012, 00:21

Часто в часі посту, не тільки Великого посту, практикуємо приватну молитву Псалтиря. По одній катизмі в день. Користувався Псалтирем в-ва "Свічадо"2008р.. Відносно цього маю кілька запитань. Це мабуть найтяжчий до читання переклад псалмів. Надто літературний. У Псалтирі в-ва "Місіонер" тексти псалмів набагато легші. А найбільш "молитовне читання" з видання УПЦ КП . Хоча про переклади в іншій темі, читав...
Псалми - це частина Святого письма, Христос кажучи "чи не читали ви в Законі..." мав на увазі псалом. У всіх виданнях, які мені зустрічалися Псалтиря(крім Свічадівського), Святого Письма, Нового Заповіту, все, що писалося про Бога в особових відмінках, пишеться з великої букви! - Його, Він, Свій, Твою, і т.д. У свічадівському Псалтирі , все, крім Господь і Бог пишеться з малої букви...
А ще текст молитви після 16 катизми;
"Але очисти, спаси, прости, Чоловіколюбче, і помилуй мене, одержимого лукавими напастями і тягарем розпуки обтяженого, і завмерлого у душі, на твою скотину візьми і поведи на спасенну путь". Не розумію підкресленого.
Такий самий текст молитви на сайті "Душпастирство" та Екуменічний календар. Ала слово "Твою" там пишеться з великої букви. Ясна річ чому з великої, а чому в "Свічадівському" псалтирі з малої?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 22 березня 2012, 19:26

Для чого читати Псалтир http://www.parafia.org.ua/biblioteka/mo ... y-psaltyr/
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 26 червня 2012, 09:03

Святi Отцi заповiдали якомога частiше молитися короткими молитвами, вибраними зi святих слiв Псалтиря. «Руки нехай трудяться, а серце—творить молитву», — вчать Святi.
Ось кiлька прикладiв таких молитов:

Ти — Бог мiй. В руках Твоїх доля моя. Визволи мене з руки ворогiв моїх, вiд гнобителiв моїх /Пс. 30:15–16/.

Милiсть Твоя, Господи, хай буде над нами, бо ми надiємось на Тебе /Пс. 32:22/.

Передай Господевi дорогу твою i надiйся на Нього. Вiн допоможе /Пс. 36:5/.

Чого сумуєш, душе моя, чому хвилюєшся в менi? Надiйся на Бога, бо я ще буду хвалити Його, Спасителя мого i Бога мого /Пс. 42:12/.

Тiльки в Боговi спокiй, душе моя, тiльки вiд Нього спасiння моє. Тiльки Вiн — Твердиня моя i Спаситель мiй, Заступник мiй, i не похитнуся повiки /Пс. 61:6/.

Боже, змилуйся над нами i благослови нас, осяй нас свiтлом лиця Твого i помилуй нас /Пс. 66:2/.

Тi, що сiють сльозами, будуть жати з радiстю. Хто з плачем нiс сiяти зерно своє, той вернеться веселий, несучи снопи свої /Пс. 125:5–6/.

Постав, Господи, охорону устам моїм i огороди дверi в устах моїх /Пс. 140:3/.

Вкажи менi, Господи, путь, якою пiду, бо до Тебе пiдношу душу мою. Визволи мене вiд ворогiв моїх, Господи, до Тебе вдаюся, навчи мене творити волю Твою, бо Ти — Бог мiй. Дух Твiй Милосердний нехай веде мене по шляху правди /Пс. 142:8–12/.
Зi скарбницi Отцiв

«Не за те, що ми полишимо псалми, засудить нас Бог у день суду Свого, не за те, що полишимо молитися, але за те, що внаслiдок цього полишення входять у нас бiси. Бiси, коли знайдуть мiсце, ввiйдуть i зачинять дверi очей наших: тодi виконують нами, як зброєю, насильно й нечисто, з найлютiшою помстою, все заборонене Богом. I через полишення малого правила, за яке сподобляємося заступництва Христового, ми стаємо пiдкореними бiсам, як написано кимось премудрим: „Хто не пiдкоряє свою волю Боговi, пiдкориться супернику своєму". Цi правила, якi здаються тобi малими, стають для тебе стiнами проти тих, хто намагається полонити нас. Здiйснення цих правил премудро встановлено засновниками Церковного Уставу, за одкровенням з Неба, заради збереження життя нашого»

/прп. Iсак Сирiн (IV ст.)/.


Слава Ісусу Христу!
Скажіть будь-ласка, чи практикуєте ви читання псалтиря? або окремо псалмів, і як часто?
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Tornado » 26 червня 2012, 10:44

Слава навіки Богу!

Дуже люблю читати псалми. Не маю якогось такого правила, але часом маю натхнення і читаю (чи співаю) вечором одну катизму, деколи читаю 1-2 псалми. А так, протягом дня, вже певні рядки з найбільш читаних псалмів прокручуються в пам'яті.
Думаю, що кожен може знайти той псалом, який відповідає теперішньому духовному стану.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення andrivovk » 26 червня 2012, 17:12

Читаю псалми час від часу. Купив в "Свічадо" молитовний псалтир з коментарями.
Востаннє редагувалось 26 червня 2012, 18:52 користувачем andrivovk, всього редагувалось 1 раз.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення andrey s. » 26 червня 2012, 18:47

Georgij писав:Слава Ісусу Христу!
Скажіть будь-ласка, чи практикуєте ви читання псалтиря? або окремо псалмів, і як часто?

От зараз пишу і мені сумно з того. Я псалтир сам по собі ніколи не брав до рук для читання (ну раз, тобто два рази на похоронах), але суто для себе в якості тривалої і постійної духовної вправи, нажаль ні. Тобто самим псалтирем не користуюсь, беру псалми з Святого Письма без решти молитов.
Сумно від того що я не практикую псалми зараз так як мене навчили і регулярно, бо коли в певних умовах у щось вникаєш і це триває довший час, стає частиною тебе , то в інших умовах це так важко зробити. Я сподіваюсь, що якщо потрібно то можливо, тішу себе цим. Бо напевне не просто так щось дається, показується чи відкривається, і коли з якихось причин від цього віддаляєшся, то повірте, веселого і приємного тут нема ніц :sorry: .
От якраз в таких часах зараз і прибігаю до Псалмів (без щоденної практики), і звичайно вже колись вибранних псалмів, або частин Псалмів. Але я памятаю ще це відчуття, відчуття справді схоже з тим коли ти зранку чи вечором хотів пити і напився, і це тебе покріпило. І так кожен день.
Але зараз нажаль пю мало, набагато менше ніж звик, коли душі вистачає на всі потреби і головне зі запасом, з яким можна іти хоч в "сахару" :) і не страшно поділитись з кимось . А в Псалмах чиста і Живуча Вода, і шкодую що відмовляю собі у цьому, не користаю як навчений (але думаю собі, значить так треба :wink: ).
Вчусь довіряти Господу з яким небуду спраглий, вірю у Це.
Тобто міг би не мудрувати, а сказати коротше :oops: : Читаю Псалми, але це не є постійно, а останній час взагалі припух (так зараз собі подумки кажу :), але прошу Бога щоб цим я не згіршився, і якщо я цього потребую то щоб поміг мені надолужити ).
Просто знаю що занедбування якихось духовних практик є небезпечне, тому і трішки страшно. Але з іншої сторони розумію що це не головне, а головне вірити Йому, вчитись насамперед цьому.
Дякую. :Rose:
Це я трішки про себе зараз, тому не варто це в серйоз сприймати як якісь поради (от дописав, і вже не так сумно як було на початку :roll: )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 26 червня 2012, 19:04

Якось читав Паісія Святогорця, і свому співбесіднику старець поставив у приклад одного простого грецького побожного селянина. Мовляв, він невчений, має зранку до вечора працю, але дня не проводить хоча б без однієї катизми псалтиря. Скажу чесно, мене це дуже вразило. Адже я не працюю тяжко зранку до вечора(чітко уявляю собі працю в селі), по-любому знайдеться час, а ні, то інше просто відговорки. Важливо, і хотів би цього осягти, молитовної дисципліни, не скрупульозної, а такого не надміру правила. І що ви думаєте, з такою постановкою питання деколи, особливо в часі посту практикую псалтир, але хто б таке міг подумати, псалми, які я любив по-особливому, ті, що на вечірні, чи на утрені, які знані, співані-переспівані - стали чуть не каторгою для читання! :shock: Ясна річ чому, але і по цей день читання псалмів як особисте правило, одна катизма - справжнє випробовування, боротьба із самими собою :( . Деколи відкладаю на завтра... :oops: . Всіляко буває.....
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 26 червня 2012, 19:17

andrivovk писав:Читаю псалми час від часу. Купив в "Свічадо" молитовний псалтир з коментарями.

І як вам переклад, не трудний? коментарі там дуже доцільні. Свічадівський псалтир моя дитина "покупала " в гарячій ванні :) , тож зараз користуюсь перекладом Київського патріархату, і знаєте, набагато легше, хоча знаю, ще гарно читається псалтир видавництво Місіонер.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення andrivovk » 26 червня 2012, 19:21

Georgij писав:
andrivovk писав:Читаю псалми час від часу. Купив в "Свічадо" молитовний псалтир з коментарями.

І як вам переклад, не трудний?

Та нормальний.Інших не маю, тому в порівнянні не можу сказати.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 26 червня 2012, 19:24

Чого питаю, бо деколи ходжу на читання псалтиря при померлих. І деколи бачу, що присутні хочуть слухати читання, але деколи відверто "не вїжджають", дуже літератерно, чесно як читаю, переживаю, щоб прочитане доходило до слухаючих, хоча суть читання за померлого не в цьому, а може і в цьому :pardon:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення о.Олег » 27 червня 2012, 06:00

Georgij писав:...
Скажіть будь-ласка, чи практикуєте ви читання псалтиря? або окремо псалмів, і як часто?

да пастаянно :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 27 червня 2012, 08:19

о.Олег писав:
Georgij писав:...
Скажіть будь-ласка, чи практикуєте ви читання псалтиря? або окремо псалмів, і як часто?

да пастаянно :)
З повагою, о.Олег

Респект :wink:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення andrivovk » 09 серпня 2012, 19:26

Georgij писав:А ще текст молитви після 16 катизми;
"Але очисти, спаси, прости, Чоловіколюбче, і помилуй мене, одержимого лукавими напастями і тягарем розпуки обтяженого, і завмерлого у душі, на твою скотину візьми і поведи на спасенну путь". Не розумію підкресленого.


Недавно читав цю молитву і до мене дойшло. :Yahoo!: Тут, напевно, мається на увазі, щоб Ісус взяв нас на свою скотину, як милосердний самарянин взяв побитого розбійниками чоловіка на свого ослика. (притча про милосердного самарянина).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення Georgij » 10 грудня 2012, 10:02

Дуже цікавий матеріал про псалми.
http://radiomaria.org.ua/novini/721-sch ... lmami.html
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
jabku
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 28 вересня 2012, 17:56
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Молитовний Псалтир

Повідомлення jabku » 02 вересня 2013, 16:58

Хочу купити собі Псалтир, але щоб псалми були написані такою мовою як в молитовнику "Прийдіте поклонімся", а не новітній переклад. Погортала "свічадівський" - не то... :Search:
Підкажіть, будь ласка, де такий знайти?


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей