Заборона на читання Біблії?

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Заборона на читання Біблії?

Повідомлення Романко » 01 вересня 2012, 20:51

А правда, що колись в Католицькій Церкві мирянам забороняли читати Святе Письмо і молитву "Отче наш"?
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 02 вересня 2012, 14:29

Романко писав:А правда, що колись в Католицькій Церкві мирянам забороняли читати Святе Письмо і молитву "Отче наш"?

ні, не правда.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 07 вересня 2012, 10:57

Unigenitus Dei Filius
8 вересня 1713 - Климентій XI

85. Заборонити християнам читання Св. Письма, в особливий спосіб Євангелія, все рівно що заборонити синам світла, користуватися світлом........ - Лк 11,33: ed. 1693.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 07 вересня 2012, 12:07

Ні, я всерозумію. Але ж якщо навіть нічого не знати, як я :oops: , то всерівно видно що такі спроби з боку духовенства (і не тільки) були.
Чи я не правий ? Раз сам Папа мусів висловитись з цього приводу.
Щось смутно пригадую ще з історії європи, десь 15 століття. І чого б це протестантам народжуватись, як важаєте ? (мова не за самого Лютера, а за той дух протесту ).
Тобто так, я памятаю що такі спроби були, але зазнали поразки. То були "хвилі".. "Скеля" встояла. :pardon:
Хто знає точно..поправте мене.
Дякую.
.............
а на рахунок "Отче Наш" , то .десь читав що справді не дозволялось, але у Протестантів іто для Католиків.
Іто.., ми всі мусим розуміти, що якщо і щось подібне десь було локально.., то це аж ніяк не можна сприймати глобально.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 07 вересня 2012, 16:52

andrey s. писав:Щось смутно пригадую ще з історії європи, десь 15 століття. ...
Тобто так, я памятаю що такі спроби були, але зазнали поразки. То були "хвилі".. "Скеля" встояла. :pardon:

І я таке пригадую
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення romanm » 13 вересня 2012, 09:19

Певно що було і таке. Чому?
Була заборона на читання некатолицьких Біблій. (Візмімо, нпр., біблію СЄ), корисно її читати? В середні віки, в окремих країнах, була заборона читати Біблію тим, які на це не отримали згоду Церкви. Це області в яких сектанти використовували св.Писання для того щоби "завербувати" людей. Але річ йде про ПЕРЕКЛАДИ Біблії, а не про саму Біблію.
Вульгату, нпр., не забороняли читати. Тільки в одному регіоні (Франція)де були катари, щось таке було. Але не пам ятаю точно.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2012, 11:43

romanm писав:Певно що було і таке. Чому?
Була заборона на читання некатолицьких Біблій. (Візмімо, нпр., біблію СЄ), корисно її читати? В середні віки, в окремих країнах, була заборона читати Біблію тим, які на це не отримали згоду Церкви. Це області в яких сектанти використовували св.Писання для того щоби "завербувати" людей. Але річ йде про ПЕРЕКЛАДИ Біблії, а не про саму Біблію.
Вульгату, нпр., не забороняли читати. Тільки в одному регіоні (Франція)де були катари, щось таке було. Але не пам ятаю точно.

так, Ромку. Але плутанина в твердженнях "забороняли читати Біблію" (в жодному разі не забороняли) і "забороняли читати несанкціоновані Церквою переклади Біблії"/(забороняли ширити єресі) в кожному разі не щезне, особливо, якщо увійдемо у контекст: Вульгата (переклад Біблії латиною) читалася людьми знаючими (але не була доступною для більшості), а переклади народними мовами довший час були, власне, перекладами несанкціонованими, неякісними, бо були часто "перекладом з перекладу перекладу". Звідси (окрім банального прагнення очорнити, звичайно) і мова про "заборони" з боку протестантів, що краєугольним каменем Спасення ставлять Біблію.
А взагалі... чим більше живу/задумуюсь, тим більше бачу потребу у різного роду протестах для розвитку післяадамового людства. От лише... одні протести Церкву формують, інші спричиняють відхід від Христа певної частини людей Божих... Проте... дуже надіюся, що навіть ті частки Церкви Христової, що все ще зберігаються у різного роду некатоличних віруваннях, будуть пораховані Господом і дозволять Спастися і тим людям, що сповідують лише (неповну) Біблію...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 13 вересня 2012, 12:32

romanm писав:Певно що було і таке. Чому?
Була заборона на читання некатолицьких Біблій. (Візмімо, нпр., біблію СЄ), корисно її читати?

Розумію цей приклад (ну як мені здається, тобто що Ви хотіли цим прикладом пояснити ). Але, приклад цей рахую є мало підходящим. Ми ж розумієм що у ті часи ніяк не можна це порівняти з теперішніми, і я балакаю тільки за саму суть цього прикладу.
Церква не хотіла ( в ідеалі з турботи за вірних ) , не приймала Біблію іншими мовами (тобто були стандарти якісь, Латинська, Грецька, Іврит, і ще парочка мов. Но ми балакаєм за Європу, тобто можна сказати Латинська і дуже рідко Грецька ). Причин цьому є і багатоінших, і це ціла тема, тобто я не буду торкатись цього тут.
В середні віки, в окремих країнах, була заборона читати Біблію тим, які на це не отримали згоду Церкви. Це області в яких сектанти використовували св.Писання для того щоби "завербувати" людей.
Вульгату, нпр., не забороняли читати. Тільки в одному регіоні (Франція)де були катари, щось таке було. Але не пам ятаю точно.

Тут справді можна цілу тему створити, було хотів у запитальній формі викласти якісь думки, але видалив, бо це вже наглий оффтоп і розмова буде про інше.
Реформа мусіла прийти, бо вся проблема була у тому, що люди не розуміли мову ту ( Вульгату ), Церква надіялась скільки могла що людям цього буде достатньо. Але знайшлися ті які пропунували інше, доступніше, зрозуміліше. Одним словом.., сталось те що сталось. :pardon:
Але річ йде про ПЕРЕКЛАДИ Біблії, а не про саму Біблію.

Ні, частіше ( локально , навіть без відома Риму )за саму Біблію яку щоб розуміти потрібно бути обдарованим від Бога, мати дар ОСОБЛИВИЙ (і знання.., хоча ні, Розуміння Латині було не достатньо ).
"То як ти смерде можеш навіть думати про таке, ти руки свої бачив, вони щоб в гної порпатись, а мої щоб сторінки гортати "
Якби не я, то ти би невірно зрозумів Слово і потрапив до пекла.
Тут досить двояка ситуація. Тобто це і слушно з одного боку, і звичайно дуже помилково подано, без Любові.
Тобто якщо ти не любиш когось, то його обовязково полюбить твій ворог. Що і сталось.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2012, 13:16

andrey s. писав:
Але річ йде про ПЕРЕКЛАДИ Біблії, а не про саму Біблію.

Ні, частіше ( локально , навіть без відома Риму )за саму Біблію яку щоб розуміти потрібно бути обдарованим від Бога, мати дар ОСОБЛИВИЙ ...

або це і далі - віра Христової Церкви (у відсутність релятивізму розуміння Біблії і потребу знання Навчання Христової Церкви), або не зрозуміло, про що Ви говорите, Андрію
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 13 вересня 2012, 16:54

о.Олег писав:
andrey s. писав:
Але річ йде про ПЕРЕКЛАДИ Біблії, а не про саму Біблію.

Ні, частіше ( локально , навіть без відома Риму )за саму Біблію яку щоб розуміти потрібно бути обдарованим від Бога, мати дар ОСОБЛИВИЙ ...

або це і далі - віра Христової Церкви (у відсутність релятивізму розуміння Біблії і потребу знання Навчання Христової Церкви), або не зрозуміло, про що Ви говорите, Андрію
З повагою, о.Олег

Розумію отче що можливо трішки відійшли в сторону (можливо і оффтопимо ) від заданного п. Романком питання.
І ці мої роздуми чи писанина є нічим іншим як намаганням розуміти (дойти до глибшого розуміння..., яке можливо і полекшить або поглибить згадане Вами : "Віра Христової Церкви" ) ту Вашу відповідь на поставленне запитання. З яким я доречі повністю згоден, тобто я про це :
о.Олег писав:
Романко писав:А правда, що колись в Католицькій Церкві мирянам забороняли читати Святе Письмо і молитву "Отче наш"?

ні, не правда.
З повагою, о.Олег

Просто питання поставленно доволі коротко і коректно, і відповідно відповідь така сама. Але....., чи наприклад для мене який не зовсім так як Ви (тобто я для прикладу ) розуміє " Католицька Церква", чи Віра Христової Церкви, і водночас має якісь смутні (дуже загальні ) знання з історії (тобто я не про Віру писав, а про історичні події ) середньовіччя...
Тобто чи не виникне якоїсь невідповідності..., яка у свою чергу обтяжить ТЕ., про що Ви балакаєте.
Саме тому і згадував постом вище, що в рамках цієї теми про це особо і не поговориш.
Прошу отця, якщо це пояснення моїх намірів чи інтересу Вам також не зрозуміле.., то прошу вибачення, я пошукаю проблему у собі (мені це звично ).
Я про історичні події які можуть розглядатись не тільки в такому ключі, а й навіть дуже повязані з Вірою людини у Господа Відкупителя , з Вірою і розумінням призначеня Церкви Його, Його Церкви, а не чиєїсь там (Католицька - Римська, і т.д. і т. п.).
Зовсім інше питання, якщо я собі чогось надумав або маю недостовірні відомості чи знання, тобто такого про що я пишу просто не було, а я собі це уявив (що також можливо ) .
Але...., хіба це може притендувати на шкоду Христовій Вірі ?? Думаю ні, бо Тіло Хрестове (на землі ) творять не тільки люди (Тобто є ще Щось, те без чого ті люди є голі і немічні ) і потрібно насамперед розуміти ...що є Від Господа і на Спасіння, а що є від людей і можливо навіть великим випробовуваням Тої Віри.
Ну десь так, прошу вибачення якщо здається неосвідченним і оффтопом. І ці всі роздуми мають запитальну форму, яку нажаль не всі помічають. Тобто я Вам не розказую чи навчаю Вас, скоріш розмовляю зі всіма в намірі що хтось скоректує .., там де помиляюсь.
Дякую :Rose: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2012, 20:45

ніби зрозуміло. Але і в контексті короткого питання і в контексті ширшого його (питання) розуміння і висвітлення його (питання) історичного контексту і далі дам ту ж коротку відповідь (або спробую висвітлити той конкретний випадок, який зволите навести, більш детально - все непросто, але це про політику/фінанси/єресі/націотворення а не про "заборону читати Біблію", про що, власне, питання).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей