Святе Письмо на церковнослов'янській мові

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення viter » 27 вересня 2013, 13:29

Знайшов Святе Письмо на церковнослов'янській мові. Чув колись, що росіяни трохи перекручують звуки церковнослов'янської мови - вимовляють їх на манер звуків сучасної російської мови. Виникає питання чи не перекручують вони також і написання слів? Може хтось знає якийсь сайт, де є автентичний текст книг Святого Письма на церковнослов'янській мові?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення о.Олег » 27 вересня 2013, 19:53

viter писав:Знайшов Святе Письмо на церковнослов'янській мові. Чув колись, що росіяни трохи перекручують звуки церковнослов'янської мови - вимовляють їх на манер звуків сучасної російської мови. Виникає питання чи не перекручують вони також і написання слів? Може хтось знає якийсь сайт, де є автентичний текст книг Святого Письма на церковнослов'янській мові?

не перекручують написання слів
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення viter » 30 вересня 2013, 11:28

У Святому Письмі на церковнослов'янській мові (а також російському синодальному перекладі) є дві книги Езри. В перекладі Хоменка тільки одна. Де ж друга? Може вона об'єднана з якоюсь іншою книгою?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2013, 13:05

viter писав:У Святому Письмі на церковнослов'янській мові (а також російському синодальному перекладі) є дві книги Езри. В перекладі Хоменка тільки одна. Де ж друга? Може вона об'єднана з якоюсь іншою книгою?

думаю, що їхня друга у нас, власне, Езри (бо хронологічно вона перша :) ), а та, що у них перша - лучиться з Неємії (часто так і називають: Езри-Неємії) і йде зразу опісля. Перевірте по тексту - не думаю, що помиляюся
(просто все залежить від того, як поділено/названо книги там, де Ви черпаєте - існує ще і назва 3-тя книга Езри і... навіть :) 4-та Книга Езри)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення viter » 30 вересня 2013, 13:59

Я подивився переклади Хоменка та синодальний і в них книга Езри і Перша книга Езри однакові. Також книга Неємії в обидвох перекладах однакова. Принаймні початок та кінець однакові, ну і кількість глав однакова. Не розумію де в нас друга книга Езри. :(
В церковнослов'янському перекладі є ще третя книга Макавеїв а в синодальному ще й до того третя книга Езри, якої в церковнослов'янському нема. Але де ж, в яких книгах, ці тексти в перекладі Хоменка? Чи їх взагалі нема?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2013, 20:15

viter писав:Я подивився переклади Хоменка та синодальний і в них книга Езри і Перша книга Езри однакові. Також книга Неємії в обидвох перекладах однакова. Принаймні початок та кінець однакові, ну і кількість глав однакова. Не розумію де в нас друга книга Езри. :(
В церковнослов'янському перекладі є ще третя книга Макавеїв а в синодальному ще й до того третя книга Езри, якої в церковнослов'янському нема. Але де ж, в яких книгах, ці тексти в перекладі Хоменка? Чи їх взагалі нема?

Третьої Езри немає ні в кого в Біблії, окрім росіян (інший православний світ вважає її апокрифом) і в Хоменка її дарма шукати. 3 Макавейська православними вважається неканонічною (як і дві попередні, тобто... другорядні, повчальні книги, що збереглись лише у перекладах), католики перші дві Макавейські книги заносять до второканонічних книг, третя - апокриф (тобто її в Хоменка також не шукайте)
З повагою, ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2013, 20:54

viter писав: Не розумію де в нас друга книга Езри. :( ?

передивлявся Тридентійський Собор, який перечислив всі Книги (щоб уникнути сумнівів, які Книги входять в Старий Завіт) і там чітко написано: "1-ша Езри і 2-га, названа Неємії"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Святе Письмо на церковнослов'янській мові

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2013, 21:10

viter писав:Я подивився переклади Хоменка та синодальний і в них книга Езри і Перша книга Езри однакові. Також книга Неємії в обидвох перекладах однакова. Принаймні початок та кінець однакові, ну і кількість глав однакова. Не розумію де в нас друга книга Езри.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1% ... 1%80%D0%B8 пишуть, що Тридентійський Собор не включив її у Канон (тобто справа не в назві - її в Хоменка нема)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей