Маївка через призму Євангеліє

літургічні тексти, переклади, устав Богослужень

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Маївка через призму Євангеліє

Повідомлення Експрес » 13 травня 2022, 13:12

Христос воскрес!
Пропоную пожвавити форум, як на мене, актуальною сьогодні темою.
Зараз, у травні, у наших Церквах відправляються молебні до Богородиці (маївки). Тож хочу запитати у форумчан, які знайомі з Євангелієм і беруть участь у таких молебнях. Як ви ставитесь до змісту маївок?
Молебен: Пресвятая Богородице, спаси нас. Що каже Біблія? - Апостол Петро Духом Святим промовив ці слова про Ісуса Христа первосвященникам Ізраїльським: нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали". То хто ж може спасти крім Ісуса-Спасителя? Євангеліє каже - ніхто. Маївка каже - є варіанти.
Молебен: "Владичице, поможи, змилосердившись над нами, поспішися, бо загибаємо від множества гріхів, не заверни рабів твоїх з нічим, бо в тобі єдину заступницю маємо." /Євангеліє (послання ап. Івана): "А коли хто згрішить, то маємо Заступника перед Отцем, Ісуса Христа." То хто ж наш Заступник?
Молебен: "Маріє, посереднице, що не покинула нас після свого успення, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають" Євангеліє (ап. Павло):Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус і ще: "Я – путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене."
А ще Євангеліє нашого Господа не залишає жодного місця для прослави/поклоніння чи посередництва когось крім Бога Самого: "Отже, як ви прийняли були Христа Ісуса Господа, так і в Ньому ходіть, бувши вкорінені й збудовані на Ньому, та зміцнені в вірі, як вас навчено, збагачуючись у ній з подякою. Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією та марною оманою за переданням людським, за стихіями світу, а не за Христом, БО В НЬОМУ ТІЛЕСНО ЖИВЕ ВСЯ ПОВНОТА БОЖЕСТВА І ВИ МАЄТЕ В НІМ ПОВНОТУ, а Він Голова всякої влади й начальства."

Тож як поєднати непоєднуване - Слово Боже і слова людські, які звучать у молебні і суперечать Євангелію Правди?
На чому грунтується віра тих, хто бере участь у травневих служіннях Богородиці?
Розважмо?

Повернутись до “Літургіка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей