Кулінарія під час посту

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Кулінарія під час посту

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 12:22

Можливо, ця тема і не зовсім для християнського форуму, а більше для кулінарного, проте все ж хотілося б попросити усіх викласти свої рецепти пісних страв, а найкраще смачних пісних страв :beer: Тож просила б викладати рецепти, яка ви самі вже випробували, зі своїми коментарями та порадами. Бо ж хочу довести собі та іншим, що піст - це не якась каторга, а це просто спосіб від чогось стриматися і принести Богу приємність. Поки що мені це вдається, стараюся обходитися лише пісною їжею і можу вам сказати, що це ой, як смачно!
Отож почну зі свого рецепту я. Вчора буквально приготувала, вчора і з"їли :)
Отож відварюєте в мундирі 7-8 картоплин (можна і більше, як кому виходить), 400 гр. печериць проварюєте в соленій воді до готовності. Виймаєте їх і даєте вистигнути. Картоплю чистимо, ріжемо на кружальця десь сантиметр товщиною, викладаємо на пательню так, щоби краї кружалець злегка накладалися один на одного. Зверху викладаємо шар пасированої цибулі, нарізаної півкружальцями. Як на мене - чим більше, тим краще, на любителя. Основне смажити її в достатній кількості олії, щоби та олія пройшла у картопляний шар. Далі викладаємо порізані і підсмажені також в достатній кількості олії гриби, котрі були попередньо проварені. Все це не забуваємо солити, перчити і додавати улюблених приправ (звичайно, не з смаком курки чи бекону :D , найкраще просто сухі трави ). Зверху я ще видавила кілька зубків часнику. Накриваєте все це фольгою і протушковуєте в духовці 15-20 хвилин. І не думала, що це настільки смачна, поживна та соковита страва. :good:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 12:36

О, зовсім забула! Бульйон, в якому варилися гриби, можна використати для грибного супу. Додаєте корінь петрушки, лавровий лист, кілька порізаних картоплин, моркву кружальцями, хто любить - підсмажену цибульку, перчите, жменьку рису (можна макарону-павутинки, але його слід додавати в самому кінці). За хвилину до готовності - кілька зубчиків часнику і зелень. Єдине, на що хочу звернути вашу увагу - на наявність у супах і бульйонах кореня петрушки (сушеного чи свіжого). Спробуйте, хто ще не пробував. Повірте, смак змінюється кардинально!
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення Олюнька » 25 лютого 2010, 12:48

Гарна тема і актуальна :wink:
Ми під час посту часто робимо салат вінегрет, а ще моркву чи буряк по-корейськи.
А ще мені смакує салат з морської капусти та оселедця.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення Just_me » 25 лютого 2010, 13:18

А можна про буряк по-корейськи та салат з оселедцем трохи детальніше? :Search:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення Олюнька » 25 лютого 2010, 13:36

Буряк по-корейськи готується за тим же рецептом що і морква (рецепт на пакеті з приправою), зручно і корисно, бо можна довго зберігати :Rose:

Тепер про морську капусту. Я купляю салат Сахалінський, тобто морська капуста з цибулею в олії. Можна купити класичну капусту і додати цибульки.
Оселедець треба порізати на дрібніші шматочки і додати до капусти. Можна ще заправити соком з лимона. Салат готовий :D, смачніше буде якщо воно трохи постоїть.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

bellossnezhka
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 09 березня 2009, 22:11

Кулинария

Повідомлення bellossnezhka » 09 березня 2010, 17:27

Выкладываем интересные постные блюда?

Карри из картошки с горошком

Словом «карри» у нас называют блюдо, в которое добавляется приправа карри — смесь пряностей с куркумой (обязательным компонентом). Можно упростить приготовление блюда, добавив пару ложек готовой пасты карри вместо сухих пряностей. Чтобы овощное карри было более жидким, добавьте больше бульона (овощного отвара).

1.Разогрейте масло в сковороде на среднем огне. Обжарьте имбирь, чили, кумин и горчицу пару минут. Добавьте помидоры, перемешайте и готовьте еще несколько минут.

2.Добавьте картошку и куркуму, влейте овощной отвар. Доведите до кипения, слегка уменьшите огонь, накройте и готовьте 15 минут до мягкости картофеля.

3.Вмешайте горошек и готовьте 3-5 минут. Посолите, поперчите и добавьте кинзу. Подавайте овощное карри горячим — с рисом или индийскими лепешками нан. Приятного аппетита!

А вот еще рецептик Ароматного постного плова http://russianfood.com/recipes/recipe.php?rid=45736

андрій1982
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 06 вересня 2009, 12:19

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення андрій1982 » 13 березня 2010, 10:54

Олюнька писав:
Тепер про морську капусту. Я купляю салат Сахалінський, тобто морська капуста з цибулею в олії. Можна купити класичну капусту і додати цибульки.
Оселедець треба порізати на дрібніші шматочки і додати до капусти. Можна ще заправити соком з лимона. Салат готовий :D, смачніше буде якщо воно трохи постоїть.






Недавно попробував такий салат, але вже готовий. Нєа, ліпше таки робити самому.

андрій1982
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 06 вересня 2009, 12:19

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення андрій1982 » 13 березня 2010, 11:04

А ми вдома робим вушка, то хоч і Різдвяна страва, але досить непогано смакує і вінший час. Хто не знає, то пельмені з грибним фаршем. Ух смакота!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення о.Олег » 15 березня 2010, 15:24

андрій1982 писав:А ми вдома робим вушка, то хоч і Різдвяна страва, але досить непогано смакує і вінший час. Хто не знає, то пельмені з грибним фаршем. Ух смакота!!

та перестаньте: доки не спробую - не повірю :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення Злий Іван » 15 березня 2010, 15:28

о.Олег писав:
андрій1982 писав:А ми вдома робим вушка, то хоч і Різдвяна страва, але досить непогано смакує і вінший час. Хто не знає, то пельмені з грибним фаршем. Ух смакота!!

та перестаньте: доки не спробую - не повірю :)

А ми робимо вушка з квасолевим фаршем. =@
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення ShMariam » 21 березня 2010, 15:36

Ще можна робити котлети з квасолі - дуже смачно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення Олюнька » 21 березня 2010, 16:33

Ми ще активно вживаємо тушену моркву :) в різних варіантах:
1. Просто як гарнір тушкується морква потерта на овочевій терці + цибуля (влітку ще додаємо болгарський перець).
2. 1 + зелений горошок
3. 2+ гриби (мариновані чи будь-які інші)
4. 1 + варена + фасолька + майонез
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

bellossnezhka
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 09 березня 2009, 22:11

Re: Кулінарія під час посту

Повідомлення bellossnezhka » 08 серпня 2019, 15:54

Отличный постный рецепт овощного рагу
Овощное рагу вегетарианское
Зображення
Шикарный овощной гарнир к вашему столу. Кроме того, овощное рагу с картошкой и кабачками - отличное блюдо без мяса, для поста или для вегетарианцев.
Продукты
(на 6 порций)
Картофель - 6-7 шт.
Кабачок - 1 шт.
Перец болгарский - 1-2 шт.
Помидоры 3-4 шт.
Морковь - 1 шт.
Лук репчатый - 1 шт.
Чеснок - 4-5 зубчиков
Масло растительное - 4 ст. л.
Соль - по вкусу

Дары лета и осени - ингредиенты овощного рагу.
Как приготовить овощное рагу с картошкой и кабачками:

Почистить лук и морковь. Лук порезать кубиками, а морковь натереть на крупной терке.
Нагреть казан, налить 4 ст. ложки растительного масла. Обжарить лук, помешивая, до золотистого цвета.
Затем добавить морковь и обжарить овощи 4-5 минут, помешивая.
Почистить картофель. Нарезать кубиками.
Кабачок порезать крупными кубиками (молодой кабачок можно не очищать).
Перец очистить от семян, порезать соломкой.
Отправить в казан картофель, кабачок и перец. Перемешать. Накрыть крышкой и выставить самый маленький огонь. Тушить овощи, помешивая, до готовности картофеля, минут 20-25.
Чеснок почистить и порезать мелко. Нарезать помидоры.
Когда картофель будет готов, добавить помидоры. Перемешать и тушить 5 минут.
Через 5 минут добавить в казан чеснок, посолить по вкусу, довести до кипения и выключить.
Овощное рагу с картошкой готово. Дать 10 минут постоять. Украсить овощное рагу зеленью. Подавать как отдельное блюдо или гарнир.
Приятного аппетита!


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей