Сторінка 1 з 4

Відсутність місця праці для молодих священиків

Додано: 15 липня 2006, 23:12
Jet
Дуже було б гарно колиб в обробці цього документу взяли участь не тільки ректори а й семінаристи, миряни і духівники… Бо цей документ має бути побудований з точки зору не тільки священиків (єпископів) а й і з боку самих семінаристів тоді це буде досконалий документ!
Зараз в УКРАЇНІ 80% священиків немають мінімальної заробітної плати! Конче потрібно рішати цю проблему бо буде зле для всіх потім.
Наприклад УГКЦ є церквою східного обряду і в нас священики можуть мати жінок – а під час навчання в семінарії одружуватися не можна, плюс до цього після закінчення семінарії потрібно одружитися це може зайняти деякий час (ну приблизно рік) і ще добавляємо 2 роки щоб перед свяченнями побачили як кандидат на свячення живе з жінкою. Виходить такий приклад 7 + 1 + 2=10 з цього виринає - де юнак має взяти кошти на 10 років життя. Ситуації є складні і не всіх можуть забезпечити батьки і т.д. Досить того що він себе жертвує для Бога то з нього ще й гроші беруть! Негарно!
Є ще дуже багато нюансів які просто не дають ніякого «вишколу душпастирів».

Хотілося щоб задумалися і допомогли семінаристам і священикам бо їх останім часом беруть в «залізний кулак».

Додано: 08 жовтня 2006, 18:58
felonu
Стосовно зарплати,ще ні один отець не дав обрахуванти свого доходу,це пожертва.Плата за треби,таца на похороні,а фактично примус парафіян обробляти отцівський город,нехай не сильно плачуть,авто практично в кожного.Коли Богу жертвує то жертвує,і що по зрівня-нні з вічністю 10-років, хіба він один чи другий"заробітчанин"і боїться,що на Галичині йому місця не стане і повинно їхати на схід.

Додано: 26 жовтня 2006, 11:23
demetris
Питання справді стоїть, у нас відсутня стипендії для талановити але бідних - а це як виявилось можливе поєднання, - семінаристів.
А якщо я плачу за навчання, то потім буцімто маю моральне право "відробити" те, що заплатив...
А ще треба дітей вивчити і т. д.

Додано: 26 жовтня 2006, 23:11
felonu
Не знаю,як на Львівщині.але Тернопілля"платить"за парафії.І ціна повірте не є малою.Та й в решті ініціюють це неподобство архієреї,питаю скільки може існувати таке принизливе явише,як "симонія".

Додано: 27 жовтня 2006, 09:30
demetris
питаю скільки може існувати таке принизливе явише,як "симонія".

Доти, доки існуватиме корупція... :(

Додано: 27 жовтня 2006, 21:15
felonu
Крупція,це дуже ніжно --симонія,Це гріх який заполонив світ ще з далеко до РХ,тоді продавалась місце при синагогох.........,а Тепер парафії всіх конфесій.
Святе Письмо описує бажання одного з цілителів "придбати"такуж силу,що в Апостолів і це було визноно "симонією"

відсутність місця праці для молодих священиків

Додано: 13 жовтня 2009, 22:29
іван-віталій
куди подітися молодому хлопцеві із золотою медаллю у школі, червоним дипломом у ІФТеологічній Академії та дипломом Прикарпатського університету??? [color=red][/color][/u][/b]

Додано: 14 жовтня 2009, 09:40
Олюнька
Краще говорити про відсутність (малу кількість) жертовних священиків, які готові працювати всюди, куди їх направлять.
Україна велика, є де працювати.

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Додано: 15 жовтня 2009, 08:22
о.Олег
іван-віталій писав:куди подітися молодому хлопцеві із золотою медаллю у школі, червоним дипломом у ІФТеологічній Академії та дипломом Прикарпатського університету??? [/u][/b]

Слава Ісусу Христу!
праці - безмежно багато. Ви, мабуть, говорите в контексті того, як, працюючи священиком, вижити? Я грішний тільки 5 років священик, але точно бачу, як Бог помагає у скрутних випадках. Не бійтеся братися за будь-яку роботу на священичій ниві. Ви зі своїми талантами потрібні Богові і Його Церкві. Знаю це, бо навіть мене грішного Бог і Церква потребує.
якщо треба, мій e-mail: [email protected] (лише вкажіть у назві, що це Ви, бо багато листів і боюсь не побачити)

Додано: 16 жовтня 2009, 09:26
oremus
Справді, молодий (новосвячений) священик має більше довіряти Богові. Господь йому приготував різні завдання. Зрозуміти це і оцінити отець зможе направду з плином часу. Якщо молодий священик починає з того, що складає детальний план свого служіння на основі побуту родини, віддалі від батьківського дому, місця праці для молодої дружини, роздумів батька-священика, то і служіння його буде обмеженим. Не треба боятися викликів часу і обставин. Погоджуйтеся одразу на першу пропозицію єпископа - це голос Церкви, це унікальна можливість реалізувати своє покликання і таланти.

Наступне. Досвідчені священики мають обов’язок пригадати, що також були новосвячені і мають прикласти максимум зусиль підтримати "новачка".

Останнє. Проблема сучасної формації богословів. (ОСОБИСТА ДУМКА)
Мені здається, що сучасні семінарії вже надто понижують у молодих хлопців здатність до ініціативи. За 6-7 років навчання у семінарії кандидати позбулися найголовнішого - вогника у очах. запалу, горіння бути священиком. Адміністративний авторитет ректора, духівника пригнічує "імунітет" творчої людини. Я порівнюю працю молодих священиків1995-6 року - жертовних, завзятих, готових йти за віру на край світу і нинішніх духовних "роботів", котрі чекають місце біля станка, щоб звершувати складену програму. Звичайно формація семінарська має бути, але потрібно пам’ятати, що прийде час і кандидати мають повноцінно вийти із-за мурів семінарії у живе русло Христової Церкви.

Порада молодому священику - пригадай друже все те, про що ти мріяв поступаючи до семінарії, ось тепер твій час все те омріяне здійснити. ВПЕРЕД !

Додано: 17 жовтня 2009, 08:21
Олюся
Знайома з багатьма семінаристами і священиками, які зустрічаються з подібними проблемами. Дуже важко щось казати. Не завжди на одгих мрія проживеш. Віра, так вона допомагає. Але дуже потрібна підтримка зі сторони (зокрема, любячої дівчини чи коханої дружини). Тоді легше долати перешкоди і випробування на дорозі до священства чи священства. Тому, треба бути уважним при виборі (я маю на увазі священиків, які обирають подружній стан), щоб потім не жаліти.

Додано: 17 жовтня 2009, 08:32
o.Mykil
Не шкодую, що став священиком, неодруженим... Бачу перед собою широке поле праці у Христовому Винограднику і не тільки в Україні!
Якщо матиму завжди на меті добро та спасіння людських душ, Господь завжди благословлятиме у нелегкій і потрібній праці будь-де на світі. І в це свято вірю! :)

Додано: 17 жовтня 2009, 08:51
Олюся
Я просто, мала на увазі одружених священиків тому, що крім великої місїї, вони повинні ще дбати про сім'ю. А погодьтеся, що якщо чоловік(ще й до того священик) робить одне, а жінка - інше, то яке тоді в них життя. Одружений і неодружений стан священства має свої переваги.

А жінка для одруженого священика відіграє важливу роль у його житті. Чи не так?

Додано: 17 жовтня 2009, 11:06
vitalko
А жінка для одруженого священика відіграє важливу роль у його житті. Чи не так?


Жінка для кожного одруженого чоловіка відгарє важливу роль у житті. І священик тут не виняток.

Додано: 17 жовтня 2009, 14:52
Олюся
Але для священика особливо. Інші сім'ї не перебувають в центрі такої уваги, як священичі. Кожна родина повинна бути на зразок Пресвятої родина, а священича ще більше.

Не все залежить від жінки. Не треба забувати і про роль чоловіка.

Додано: 31 жовтня 2009, 10:34
Cardinal
Особисто мав нагоду бути свідком, як жінка священника його дусить через брак коштів!

Як на мене нашій церкві зараз, як ніколи, потрібні молоді не одруженні священники!

Їм менше коштів потрібно, менша навантаження на парафію, більше часу на парафію і т.д.

Додано: 31 жовтня 2009, 22:12
Олюся
Особисто мав нагоду бути свідком, як жінка священника його дусить через брак коштів!



Не тільки жінка священика докоряє чоловіка через брак коштів. Таке трапляється часто в багатьох сім'ях.

Думаю, що Церкві і суспільству потрібні добрі священики, а питання одруження тут вже буде другорядне. Одружений священик так само може зробити багато доброго для добра Церкви і народу. Одруженому ще й є допомога і підтримка, коли він має біля себе дружину, яка любить його, допомагає і підтримує. Але це повинна бути дружина, яка любить свого чоловіка жертовно. Дівчата повинні свідомо підходити до одруження з хлопцем, який у майбутньому бути служителем Церкви, а не будувати мрії далекі від реальності.

Додано: 31 жовтня 2009, 23:27
vitalko
Дівчата повинні свідомо підходити до одруження з хлопцем, який у майбутньому бути служителем Церкви, а не будувати мрії далекі від реальності.


Та то так в кожному шлюбі має бути, імхо. Хіба можливий щасливий шлюб без жертовної любові? Врешті-решт шлюб це і є жертва. І мрії далекі від реальності не треба будувати будь з ким, а реально на речі дивитися. Бо дуже багато людей одружуються не з тою людиною, яка насправді є, а з тою - яку вони хочуть бачити, думаючи, що зможуть її в майбутньому змінити, і коли це не вдається - починаються серйозні проблеми.

Додано: 02 листопада 2009, 12:13
Олюнька
тема про одружених священиків вже була: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?p=5087&highlight=#5087

Додано: 02 листопада 2009, 12:42
о.Олег
Cardinal писав:Особисто мав нагоду бути свідком, як жінка священника його дусить через брак коштів!

Як на мене нашій церкві зараз, як ніколи, потрібні молоді не одруженні священники!

Їм менше коштів потрібно, менша навантаження на парафію, більше часу на парафію і т.д.

та буває і таке... Лише завжди знаходиться той, що захоче "дусити" і особисто я знаю священиків, яких гризе з того ж питання браку коштів рідна сестра чи мама. Одруження/не - це надто поверховий підхід імхо... Церкві (і це питання не лише сучасності) потрібні хороші (віруючі/духовні/освітчені/виважені/послушні...) священики, а не заробітчани і стан тут, нажаль, не визначник. "Нажаль" - бо хотілося би якоїсь простоти вирішення проблем, а її немає...

Re:

Додано: 27 травня 2010, 12:01
ivtern
Вирішення проблем завжди є. Але якою жертвою. В принципі Священик не повинен переживати за гроші а тим більше за матеріальні блага (хати, машини, плазмові телевізори) Одне з вирішення такої проблеми втілював А. Шептицький про досягнення якого богато хто забув. Проце сказано в передачі на радіо Воскресіння

http://www.rr.lviv.ua/mp3/pokrova-fond/ ... avanyo.mp3

Другий момент це те що молодий священик, а може старий також, не вміє користуватися грішми. А саме відкладати. Ми вміємо збирати на щось, щоб потім купити. А відкласти і цього не рухати, до пенсії, не вміє ніхто. От і думайте де наші біди.

Re: Re:

Додано: 27 травня 2010, 12:48
о.Олег
ivtern писав:Другий момент це те що молодий священик, а може старий також, не вміє користуватися грішми. А саме відкладати. Ми вміємо збирати на щось, щоб потім купити. А відкласти і цього не рухати, до пенсії, не вміє ніхто. От і думайте де наші біди.

цікаво. Хоч я і проти вживаного Вами "ніхто" і розумію, що Ви скоріш за все про якісь банки і пенсійні фонди (для чого існує вже конкретна гілочка), можливо варта Вас попросити уточнити, про що йдеться у цій Вашій фразі? :)

Re: Re:

Додано: 27 травня 2010, 13:56
ivtern
можливо варта Вас попросити утачнити, про що йдеться у цій Вашій фразі? :)[/


Звичайно. Ця тема є продовження проблеми "відсутність місця праці для молодих священиків" . Хочу сказати що молоді священики, хочуть гарної великої парафії, щоб можна було прогодувати сімю, хоча б. А якщо таких нема то тоді проблема, куди відправлять на служіння?
Тут варто задуматися чи справді мала парафія це погано? І чи варто зосереджуватися тільки на пожертвах прихожан?. В україні є багато різних можливостей де людина може себе реалізувати а також і про парафію дбати.

Re: Re:

Додано: 27 травня 2010, 14:05
о.Олег
ivtern писав:
можливо варта Вас попросити утачнити, про що йдеться у цій Вашій фразі? :)[/


Звичайно. Ця тема є продовження проблеми "відсутність місця праці для молодих священиків" . Хочу сказати що молоді священики, хочуть гарної великої парафії, щоб можна було прогодувати сімю, хоча б. А якщо таких нема то тоді проблема, куди відправлять на служіння?
Тут варто задуматися чи справді мала парафія це погано? І чи варто зосереджуватися тільки на пожертвах прихожан?. В україні є багато різних можливостей де людина може себе реалізувати а також і про парафію дбати.

наприклад? Якщо, звичайно, Ви розумієте, що священик мав би займатися лише священичою працею (відповідно до послуху Церкві) і не проповідуєте непослуху. :(

Re:

Додано: 28 травня 2010, 06:40
o.Mykil
Олюнька писав:Україна велика, є де працювати.


А світ Божий широкий. Та й є вказівка Спасителя навчати всі народи... :)

Re:

Додано: 28 травня 2010, 06:43
o.Mykil
Cardinal писав:Особисто мав нагоду бути свідком, як жінка священника його дусить через брак коштів!



А ще мені розповідали про один такий сумний випадок, що трапився раніше в Україні, що, мовляв, молода дружина душпастиря одного дня повиносила з хати священичий одяг і порозвішувала його по паркані, сказавши до чоловіка-отця: "Яка користь із твого священства, коли ми не можемо прогодувати нормально дітей?". Щось таке було... :(

Re: Re:

Додано: 28 травня 2010, 08:01
о.Олег
o.Mykil писав:
Cardinal писав:Особисто мав нагоду бути свідком, як жінка священника його дусить через брак коштів!



А ще мені розповідали про один такий сумний випадок, що трапився раніше в Україні, що, мовляв, молода дружина душпастиря одного дня повиносила з хати священичий одяг і порозвішувала його по паркані, сказавши до чоловіка-отця: "Яка користь із твого священства, коли ми не можемо прогодувати нормально дітей?". Щось таке було... :(

різно буває... Як і в кожній сім'ї. А буває, що жінка дуже помагає свому чоловікові-священикові. Наприклад - в моїй сім'ї. Інших також знаю: і катехизують, і керують хором, і дякують... Думаю - наша тема є дійсністю лише у окремих, найчастіше - залежних саме від, власне, священика, випадках. Тобто - не від того, що він "молодий". чи що "немає місця".

Re: Re:

Додано: 28 травня 2010, 08:05
о.Олег
але цікаво, що мав на увазі ivtern...

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Додано: 28 травня 2010, 15:04
ivtern
але цікаво, що мав на увазі ivtern...


В першу чергу самоорганізуватися і визначитися що саме і чим молодий священик може займатися а чим ні. Практичні рекомендації звичайно для кожного особито від консультанта з особистого фінансового планування. Наприклад простий бізнес-план який дає невеликі прибутки але постійно.
Другий момент потрібно знати куди вкладати щоб зберегти вартість грошей. (наприклад інститут спільного інвестування)

P.S. Хто не розуміє про що я прослухайте радіо передачу яка була раніше.

Re: відсутність місця праці для молодих священиків

Додано: 28 травня 2010, 21:24
о.Олег
ivtern писав:
але цікаво, що мав на увазі ivtern...


В першу чергу самоорганізуватися і визначитися що саме і чим молодий священик може займатися а чим ні. Практичні рекомендації звичайно для кожного особито від консультанта з особистого фінансового планування. Наприклад простий бізнес-план який дає невеликі прибутки але постійно.
Другий момент потрібно знати куди вкладати щоб зберегти вартість грошей. (наприклад інститут спільного інвестування)

P.S. Хто не розуміє про що я прослухайте радіо передачу яка була раніше.

важко слухати передачу, тому поясніть, якщо можете. Тільки дуже прошу не забути, що священик зобов'язаний Церквою працювати саме на священичій ниві. Бізнес заборонений. Через підставних осіб включно.
добраніч