Буккросінг

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Буккросінг

Повідомлення Олюнька » 13 листопада 2009, 16:30

Прочитала про таке явище як "мандруючі книги".
Думаю, що можна організувати такий обмін релігійними книжками. Як вважаєте?

Детальніше про це явище: http://book-ye.com.ua/?page_id=20
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Буккросінг

Повідомлення o.Mykil » 14 листопада 2009, 16:59

Олюнька писав:Прочитала про таке явище як "мандруючі книги".


Знову англіканізми заполонюють нашу мову колискову... :)

Чув про таке явище ще раніше. Треба невтомних християнських волонтерів для цього типу Олюньки. :))
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Буккросінг

Повідомлення Олюнька » 17 листопада 2009, 14:44

mykil писав:Знову англіканізми заполонюють нашу мову колискову... :)


Думаєте діло зрушиться з місця якщо ми назвем тему "книгобіг"? :D
Бо поки-що глухо, як в танку. :cry: А я читати хочу!!!
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 17 листопада 2009, 14:51

Оюнька, щоб Ви хотіли почитати?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 17 листопада 2009, 14:57

Олюся писав:Олюнька, щоб Ви хотіли почитати?


Та я так, до слова написала. Читати маю що, і маю чим поділитись. А ле і від чогось новенького б не відмовилась. :wink:

А тему почала до того, що це може бути ще одним способом євангелізації. Релігійна книжка може потрапити до рук молодої людини, ніби цілком випадково.
От і хочеться знати думку інших, а всі мовчать. :(
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 17 листопада 2009, 15:09

Я також за. В мене багато духовної літератури, яку я час від часу даю комусь читати. І багато назад чомусь не повертаються і я забуваю кому давала ту чи іншу книгу. Це я думаю також можна назвати буккросінг :)
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 17 листопада 2009, 16:36

Olya писав:І багато назад чомусь не повертаються і я забуваю кому давала ту чи іншу книгу.


В мене теж подібна ситуація... Тоді може краще записувати?..
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: Буккросінг

Повідомлення галичанка » 24 березня 2013, 16:18

Олюнька писав:Прочитала про таке явище як "мандруючі книги".
Думаю, що можна організувати такий обмін релігійними книжками.

Олюнька писав:Релігійна книжка може потрапити до рук молодої людини, ніби цілком випадково.

Шкода, що хороші наміри не знаходять своєї підтримки...
Не знаю, чи зараз, в час масової інтернетвенції, багато читають друковані книги.
Подумала про інше. Якщо
Olya писав:час від часу даю комусь читати. І багато назад чомусь не повертаються і я забуваю кому давала ту чи іншу книгу

то може зробити дійсно - мандрівну книгу?
Ідея проста. Береться книга і , до прикладу листівка чи звичайна закладка, на якій пишеться, що книга не загублена, а шукає "нового господаря". Також можна написати, що якщо книга не буде читатися, то краще її залишити. І, якщо книгу все ж взяли, то можна по прочитанню знову її "відпустити в мандри", приписавши на закладці чи листівці, свої враження.
Звичайно, книги залишати у відповідних місцях.

З декількома книгами колись так зробила. Сподіваюся, вони комусь принесли задоволення :oops:

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: Буккросінг

Повідомлення галичанка » 26 березня 2013, 15:31

Хочу з Вами, шановне товариство, порадитися.
Придумала такий текст, який можна писати на закладці чи листівці і вкладати в книгу, яка "мандрує".
Ось він: ""Ця книжечка не загублена. Візьми її собі, якщо вона видається тобі цікавою. Залиши її тут, якщо не збираєшся її читати.
Приємного часу для читання!
п.с. Перечитавши, ти можеш залишити її собі. Або " відпустити" у нові мандри."" (хотіла б ще добавити , щоб кожен, хто її прочитав, залишив ще й свою закладку з своїми чи то враженнями чи коротенькими роздумами).
Прошу сказати свої зауваження чи ідеї щодо цього напису. Що зайве чи що б Ви ще добавили?

Наступне запитання до ВАС - де, в яких місцях було б краще залишати книжечки?
Моя перша думка була про церковні лави ( бо планую в першу чергу духовну літературу)
Може кафе?
Якщо буде погода - можна і на зупинках (до речі, хочу класти з книгою і маленькі мішечки для зручності) :oops:

Дякую за допомогу і прошу про Вашу підтримку :Rose:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Буккросінг

Повідомлення andrey s. » 28 березня 2013, 14:37

галичанка писав:Хочу з Вами, шановне товариство, порадитися.
Придумала такий текст, який можна писати на закладці чи листівці і вкладати в книгу, яка "мандрує".
Ось він: ""Ця книжечка не загублена. Візьми її собі, якщо вона видається тобі цікавою. Залиши її тут, якщо не збираєшся її читати.
Приємного часу для читання!
п.с. Перечитавши, ти можеш залишити її собі. Або " відпустити" у нові мандри."" (хотіла б ще добавити , щоб кожен, хто її прочитав, залишив ще й свою закладку з своїми чи то враженнями чи коротенькими роздумами).
Прошу сказати свої зауваження чи ідеї щодо цього напису. Що зайве чи що б Ви ще добавили?

Ідея гарна, а й навіть концепція.
Але, якщо це мандрівна книга .., то не потрібно ставити їй умови, просто позначити її ( коротко змалювавши саму концепцію ). Я би написав : Це книга яка мандрує . Тобто решта я би поклав на того хто її знайде. І написав би на самій книзі , на обгортці з внутрішньої сторони ( закладка може випасти. ).
Наступне запитання до ВАС - де, в яких місцях було б краще залишати книжечки?
Моя перша думка була про церковні лави ( бо планую в першу чергу духовну літературу)
Може кафе?
Якщо буде погода - можна і на зупинках (до речі, хочу класти з книгою і маленькі мішечки для зручності) :oops:

Дякую за допомогу і прошу про Вашу підтримку :Rose:

Та байдуже де.., в таких випадках воно якось само мусить відчутись.
................
Маю питання до Вас п. галичанко. Ви хочите більше ніж одну таку книгу пускати в мандри ? І чи пустите в мандри книгу яку самі не прочитали, або якщо прочитали..., то вона Вас не вразила ( щоб аж так .., ого - го ) ? Чи пустили би в мандри нову книжку, яку ніхто ще не листав ( тобто прочитали книгу, вона Вам сподобалась, але в мандри пустили новий, купленний примірник цієї самої книги ) ?
Дякую :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: Буккросінг

Повідомлення галичанка » 28 березня 2013, 17:50

andrey s. писав:................
Маю питання до Вас п. галичанко. Ви хочите більше ніж одну таку книгу пускати в мандри ? І чи пустите в мандри книгу яку самі не прочитали, або якщо прочитали..., то вона Вас не вразила ( щоб аж так .., ого - го ) ? Чи пустили би в мандри нову книжку, яку ніхто ще не листав ( тобто прочитали книгу, вона Вам сподобалась, але в мандри пустили новий, купленний примірник цієї самої книги ) ?
Дякую :Rose:


Дякую, andrey s., що відгукнулися і дали такі слушні зауваги :Rose:
Щодо напису - у Ваших словах є багато доречного. Чому обрала написати слова звернення на закладці? Не хотілося б писати по книзі. Чому стільки слів? -Щоб людина, яка "знайде" книгу повірила,що це не акція-навернення-агітація і т.п.( Планую "відпускати" все ж духовну л-ру). Можливо, людина, яка прочитає спочатку ці слова, відчує момент спілкування. Це може її спинити від непорозуміння, що ж робити з книжечкою. Так собі гадаю.

Так, хочу більше ніж одну книгу пускати в мандри. Думаю, що з мого боку, це буде декілька книжечок на якийсь час ( наприклад, місяць чи тиждень).
Щодо вибору книг. Тут може бути по-різному. Мені більше подобається Ваш варіант про новий примірник книги, яка особисто мені сподобалась. Так, в основному, і роблю.
Але є ще такий варіант - смаки у всіх різні.Тому можна пробувати і різні книги " відпускати" в мандри. Звичайно, на мою думку, не варто "відпускати" книги, які мають негативний зміст, несуть в собі антирелігійні елементи чи й відверто підривають Віру.
Для себе, спинилася на думці, що слід " відпускати" книги, які здатні "достукатися"до багатьох різних людей (ідеально,на мою думку, книги з притчами, короткими оповіданнями для душі).Книги, які могли б підтримати людину і окрилити її.

Не знаю, як буде далі, чи хтось підтримає цю ініціативу. Сподіваюся, що час і певний досвід внесуть опитмальні корективи у цю акцію( не знаю як краще назвати :oops: :oops:

Щиро вдячна ВСІМ не байдужим!
Хай Господь допомагає ВАМ у добрих справах!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Буккросінг

Повідомлення andrey s. » 28 березня 2013, 20:49

галичанка писав:


Постараюсь відповісти без цитування, думаю так буде зрозуміліше.
От розповім за себе. Знаєте.., якщо мандруюча - то вона не повинна бути новою ( це не значить що я кажу на загал, я суто за себе ). Це є так з декількох причин :
Відчутно що книгу до тебе ніхто не листав і якраз це може відштовхнути. Але стоп.., давайте не будемо думати в дусі " це може " чи "якщо буде " . Бо це все відносно і відповідей остаточних не існує.

Почну з того., що коли читаєш книгу сам, то це свого роду якось тебе ріднить , поєднує з тією книгою. Це відбувається в любому випадку ( просто в різних мірах ), коли ми читаєм чисто зі спортивного інтересу чи коли справді відчуваєм думку автора й відкриваєм для себе нові обрії .
Тобто я про звязок, звязок не з папером й політуркою , і навіть не з думками чи переживаннями автора..., а щось є ще, те саме що спонукає залишити собі прочитаний примірник і відноситись до нього з шаною, а комусь подарувати новий ( балакаєм за духовну літ.).
От саме про це я згадував, так бачу саму концепцію яку Ви запропунували. Тобто бути першим читачем мандруючої книжки, і саме її відправляти у мандри ( але Вам це не підійде.., бо Ви скоріш кількістю , а я трішки інакше спробую )

Я також навчений акуратності поводження з книгами, тобто мене того вчили, але я вніс свої корективи. Вкінці -кінців коли беремо примірник з автогрофом автора, чи коли книга подарована нам з підписом.., то це нічого страшного.
Так само нічого поганого не вбачаю в написанні чогось в середині книги. Це може бути коротко, а може і ні. Це вже залежить від Вас які цю книгу відпускаєте ( тобто тут не існує " краще" чи " гірше " ). Я навіть часто допускаюсь до підкреслення жовтим маркером .., тих місць якими проникся особливим чином, чи які мені просто видались цікавими.
Так коли читаєш чиюсь книгу і бачиш там виділині кимось речення.., то це якось навіть сприяє кращому порозумінню між людьми. А часто складається враження ..,що невольно побачив людину оголеною і від того стало ніяково :oops: :) ( ну це я так, було таке разок - другий ).
Що до вибору книг.., то це теж цікаве запитання. Зрозуміло що мова йде за духовну літературу, але навіть тут є велике різноманіття . Вся справа напевне у тому.,, що Ви багато таких книг прочитали і памятаєте при цьому назви й авторів. Можливо перейнялись більшістю з них.
Я ж, у свою чергу, скажу що прочитав таких книг не дуже багато, і не пишаюсь тим фактом.., що в більшості не памятаю назв книг і їх авторів. Якось так склалось.., і от зараз спитав себе ; яку книгу би я відправив у мандри ? Відповіді дати не можу, памятаю тільки що одного разу схоже вчинив з книгою яку впорядкував о. І. Цар, а називалась " Спогади Архимадрита Спиридона ". Тобто мене торкнула та книга, іто сильно торкнула, і я віддав її товаришу, а той в свою чергу ще.
Тільки в такому випадку, якщо мене торкнуло ( торкнуло - це сподобалось в 10 степені ), я відправлю книгу у мандри і зроблю все щоб це було свого роду молитвою.
Погоджуюсь з тим, що краще щоб книга не була надто великою за кількістю сторінок.., але в свою чергу розумію що плід можуть дати прочитані кілька речень чи навіть слів. А коли їх виділити і вони потраплять в середину.., то це може послужити до прочитання цілої книги ( будь вона хоч 5 томноа ) , а й навіть переосмислення цілого свого життя.

Ну поки зупинюсь, ато понаписував тут :) .
Вам Дуже Вдячний, але пояснити, за що саме, навряд чи зможу.., це довго, а можливо і не можливо , а можливо і не потрібно :D
Хороша ідея :good: , і у Вас все вдасться в любому випадку . Головне це Намір.., а якщо Він Зробленний з Вірою, то цим все сказано.
З Богом ! :Rose:
Востаннє редагувалось 30 березня 2013, 12:16 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
галичанка
новик
новик
Повідомлень: 24
З нами з: 30 липня 2010, 14:06

Re: Буккросінг

Повідомлення галичанка » 30 березня 2013, 11:25

andrey s. писав:


Щиро Вам дякую і за такі цікаві роздуми, і за поради, і за підтримку! :Rose:
Майже зі всім згідна. Стільки хороших думок. Читала ніби себе - настільки Ваші слова видалися близькими.
Дійсно, перечитала досить духовної літератури. Але....далеко не всі назви чи авторів пам*ятаю... :oops:
Головне не це. Головне - пригадую, як деякі з цих книг буквально рятували. Кожна у свій час. Додавали розуміння, підтримували, вчили, приносили спокій, а й надію теж.
Звичайно, зараз молоді люди мають до кого звернутися - при багатьох церквах є різні молодіжні товариства. Але не всі про це знають, не всі, на жаль, мають таку Віру, яка приведе до церкви, до священника. Думаю, що й зараз є багато таких людей, які очікуючи якоїсь поради чи підтримки, пасивні.
Власне так собі і уявляю роль мандрівної книжечки - стати , нехай маленькою, соломинкою, яка б принесла хоч трішки користі для потребуючої душі. Щоб людина відчула, що хтось про неї думав, залишаючи книгу.
Не йдеться в кількість таких мандруючих книг ( хіба б приєднувалися й інші бажаючі). Йдеться, щоб книжечка була для душі.
Дякую ще раз за чудові слова підтримки! :Rose:
Кожна думка, кожен роздум - є безцінними! :friends:


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей