Віра в Отця, Сина і Святого Духа

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 02 березня 2010, 16:05

Borrgdan писав:о.Олег, скажіть, якщо Ви розрізняєте, що буття - не те саме, що існування (і навпаки), то, Свята Трійця - Божественне Буття, чи Божественне Існування?

а з чого видно, що розрізняю? Навпаки: Тройця Є (Буття/Існування) Споконвічною. Не існує Бога неТроїчного; визнаючи, що Бог Є (буття), визнаємо Святу Трійцю.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 03 березня 2010, 10:55

Слава Ісусу Христу.
Ви чудово усе розрізнили. Бог Є Буття, а Існує Він у Святій Трійці. Тому і сказано: Один Бог (як Буття) у Трьох Особах (як існування). І це ніяк не суперечить ані Біблії, ані вченню Церкви, ані розуму.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 03 березня 2010, 13:58

Borrgdan писав:Слава Ісусу Христу.
Ви чудово усе розрізнили. Бог Є Буття, а Існує Він у Святій Трійці. Тому і сказано: Один Бог (як Буття) у Трьох Особах (як існування). І це ніяк не суперечить ані Біблії, ані вченню Церкви, ані розуму.

Ні - Бог не Існує у Святій Тройці: Бог Є Свята Тройця.
Знову дуже прошу не приписувати мені те, що я не говорив.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 03 березня 2010, 14:42

"Не існує Бога неТроїчного" - хіба це не те, що Бог існує як Трійця?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 03 березня 2010, 14:58

Borrgdan писав:"Не існує Бога неТроїчного" - хіба це не те, що Бог існує як Трійця?

читаючи Ваші дописи, як, рівно ж і попередній з "у" смію зауважити, що "як" зайве. Бог - Тройця.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 03 березня 2010, 19:34

"У", "як", "є" - лиш би це означало, що Бог - існує. Так як буття існує лише у формі (як форма), але Ви, здається, хочете сказати, що само буття - форма.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 03 березня 2010, 19:42

Borrgdan писав:"У", "як", "є" - лиш би це означало, що Бог - існує. Так як буття існує лише у формі (як форма), але Ви, здається, хочете сказати, що само буття - форма.

невже Ви оспорювали існування Бога? :) Напевне ні. Тому, виходячи з Вашого другого у цій гілочці допису і до тепер наголошую: Бог є Тройця (а не існує=являється "у" (під видом) Тройці)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 04 березня 2010, 14:19

"визнаючи, що Бог Є (буття)", "Бог є Тройця" - звідси єдиний висновок, що Тройця є буття, так?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 04 березня 2010, 14:45

Borrgdan писав:"визнаючи, що Бог Є (буття)", "Бог є Тройця" - звідси єдиний висновок, що Тройця є буття, так?

людина є (буття); "людина - єдність дух-душа-тіло" - дух-душа-тіло є буття людини
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 04 березня 2010, 15:02

о. Олег, Ви, звичайно, можете залишитись при цій думці, але це не так. У всякому разі дякую за щиру відповідь.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 04 березня 2010, 15:23

Borrgdan писав:о. Олег, Ви, звичайно, можете залишитись при цій думці, але це не так. У всякому разі дякую за щиру відповідь.

та дякую, але бути людиною=бути духовнодушевнотілесною єдністю . Богом = Святою Трійцею
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 05 березня 2010, 13:22

Та тут не питання, що чому дорівнює, а що у Вас людина має буття, а не має існування, тобто, Сам Господь, як Людина - не існує. Або Ви і справді не відрізняєте буття від існування, це для Вас одне і те ж. Тоді зрозуміло чому у Вас таке тлумачення Трійці.
Спробую ще навести приклад з полум"ям. Полум"я, коли горить, виділяє світло і тепло, тобто, світло і тепло мають своє буття, але поки не з"явилось полум"я, нігде не стало ні світліше, ні тепліше від самого буття світла і полум"я. І на цьому, думаю, можна поставити крапку.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення viter » 05 березня 2010, 13:43

Borrgdan писав: І на цьому, думаю, можна поставити крапку.

Та вже ставте нарешті!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення о.Олег » 05 березня 2010, 14:24

Borrgdan писав: Та тут не питання, що чому дорівнює, а що у Вас людина має буття, а не має існування,


а можна цитату, яка у мене щось таке про людину говорить?

Borrgdan писав:тобто, Сам Господь, як Людина - не існує.


а можна цитату, яка у мене щось таке про Господа, як людину, говорить?

Borrgdan писав:Або Ви і справді не відрізняєте буття від існування, це для Вас одне і те ж.


так питалися Ви про Буття Боже і тут немає аналогії у світі. Бути Богом=Трійця.

Borrgdan писав:Тоді зрозуміло чому у Вас таке тлумачення Трійці.


нажаль, ми не порозуміємось, допоки не приймемо два терміни, які є чітко визначено Церквою у Її (не мому особистому, а Церкви) досвіді Бога, а саме "Природа" (сутність) і "Особа" (іпостась).

Borrgdan писав:Спробую ще навести приклад з полум"ям. Полум"я, коли горить, виділяє світло і тепло, тобто, світло і тепло мають своє буття, але поки не з"явилось полум"я, нігде не стало ні світліше, ні тепліше від самого буття світла і полум"я. І на цьому, думаю, можна поставити крапку.


важка аналогія, бо у приміненні до Святої Тройці потрібно постійно мати на увазі, що полум`я/світло/тепло не "з`явилися", а завжди є; окремо одне від одного не існують, мають спільне буття.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

yaruk
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 16 березня 2010, 02:39
Звідки: chicago,illinois

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення yaruk » 17 березня 2010, 02:47

na moyu dymky,,Bog tse yak svitlo, same po sobi vono ne vudume, a yakcho yogo propystutu cherez pruzmy mu bachumo rizni koljoru.tak samo i trijtsya tse dufraktsiya odnoga Boga.tsya dymka pomagaye meni,rozymitu tse vse. :oops:
P.S vubachte za takuj natpus v mene nemaye ukrayinskoyi movu.

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Borrgdan » 19 березня 2010, 12:19

yaruk, я б навів інший приклад: струм, діючи у двигуні, заставляє обертатись його рухому частину, але само обертання уже залежить і від двигуна, і не є струмом. А як сам принцип, що людина є приймачем життя, а не джерелом, так як призма - приймач світла, а не джерело - правильно. Але людина Бога не розкладає у собі на складові, як призма світло. Синє без червоного дуже добре існує самостійно. Божественне ж розділяється лише теоретично, а в реальності існувати одне без другого не може в принципі. Усі свої дії людина сприймає як саме свої, і має саме таке реальне відчуття, хоч і може розуміти, що це у ній діє Божественне Начало.

yaruk
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 16 березня 2010, 02:39
Звідки: chicago,illinois

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення yaruk » 20 березня 2010, 21:56

Bog nikolu nam ne pokazyvavsya sam. tobto yogo ne bachulu. a pruhoduv vin do nas cherez Isysa i svyatogo dyha. tak i kolyuru.kolu mu bachumo golybe nebo tse ne oznachaye cho tsey kolir isnuye sam vin zavgdu byde chastunoyu svitla.
ya nikogo ne perekonuyu , ya prosto vukazav svoyu tochky zory. a z dvugynom, tse prosto perehit odniyeyi energiyi v inshy.
slava Isysy Hrusty.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Отець і Ісус

Повідомлення neoxgeforce » 07 квітня 2010, 22:41

Вірш у Євангелії від Івана

Код: Виділити все

Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
(Ів 14:28)

Ісус говорить, що Отець більший за нього. Поясніть, будь-ласка.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 07 квітня 2010, 23:29

neoxgeforce писав:Вірш у Євангелії від Івана

Код: Виділити все

Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.(Ів 14:28)

Ісус говорить, що Отець більший за нього. Поясніть, будь-ласка.


Фил.2:7 Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, 7 але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, 8 Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної...

1Кор.15:24-28 А потому кінець, коли Він передасть царство Богові й Отцеві, коли Він зруйнує всякий уряд, і владу всяку та силу. 25 Бо належить Йому царювати, аж доки Він не покладе всіх Своїх ворогів під ногами Своїми! 26 Як ворог останній смерть знищиться, 27 бо під ноги Його Він усе впокорив. Коли ж каже, що впокорено все, то ясно, що все, окрім Того, Хто впокорив Йому все. 28 А коли Йому все Він упокорить, тоді й Сам Син упокориться Тому, Хто все впокорив Йому, щоб Бог був у всьому все.

Моє розуміння таке: До приходу Христа на землю Бог Отець і Син мали рівні права, але з приходом на землю Син став Богочоловік "тобто Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини ", для чого? Щоб спасти і вмерти як людина на хресті і принести жертву Богові за наші гріхи.(1Тим.2:5 Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус, 6 що дав Самого Себе на викуп за всіх.) Але після спасіння людей, після останнього суду Син буде мати рівні права З Отцем які мав до приходу на землю.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Отець і Ісус

Повідомлення romanm » 08 квітня 2010, 09:08

Але після спасіння людей, після останнього суду Син буде мати рівні права З Отцем які мав до приходу на землю.

Як мені це сприймати? Не критикую, просто питаю. Бо в мене зовсім інше розуміння.
Востаннє редагувалось 08 квітня 2010, 14:36 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 10:49

romanm писав:Добре що це всього лиш Ваше розуміння. Тоді питання:

1. Звідки Ви берете, що Богочоловік = менший від Отця?
2.Тобто ,виходить, що зараз Ісус не є рівний Отцю?
3. А як Ви поясните слова Ісуса :"Хто бачив мене, бачив Отця". " Я і Отець Одне".


Я так розумію що на слова Біблії ви не звертаєте увагу ті що я написав. Нічого не прокоментували і тільки покритикували. Якщо СЄ прочитають що ви написали то ви попалися.
1. Я що говорив що Син менший від Отця,НІ.
Тоді СЄ дадуть вам наступні питання, і тепер поясніть по вашому:
а)Ів 14:28 Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
б)Матв.24:36 А про день той й годину не знає ніхто: ані Анголи небесні, ані Син, лише Сам Отець.
в)1Кор.11:3 Хочу ж я, щоб ви знали, що всякому чоловікові голова Христос, а жінці голова чоловік, голова ж Христові Бог.
г)І також поясніть Фил.2:7-8 і 1Кор.15:24-28

2. Рівний Отцю є і зараз. Але Він має ще до кінця виконати щоб у всьому був БОГ.
1Кор.15:24-28 А потому кінець, коли Він передасть царство Богові й Отцеві, коли Він зруйнує всякий уряд, і владу всяку та силу. 25 Бо належить Йому царювати, аж доки Він не покладе всіх Своїх ворогів під ногами Своїми! 26 Як ворог останній смерть знищиться, 27 бо під ноги Його Він усе впокорив. Коли ж каже, що впокорено все, то ясно, що все, окрім Того, Хто впокорив Йому все. 28 А коли Йому все Він упокорить, тоді й Сам Син упокориться Тому, Хто все впокорив Йому, щоб Бог був у всьому все.

3.Мені не потрібно доказувати Що Ісус є Бог, я знаю що Він Є. Не в цьому тут питання, прочитайте ще раз перший запис. Вам моє пояснення Iван.1:18 Ніхто Бога ніколи не бачив, Однороджений Син, що в лоні Отця, Той Сам виявив був.

І я не про з меншого Сина говорив, а про те що Ісус має дві природи: 1. Божу 2.Людську. Він був на 100% Бог і на 100 % Чоловік.


Чому я написав "Моє розуміння таке" бо є ще друге розуміння між Тими Хто вірить У Трійцю таке: Отець має трохи більшої влади завжди. Чому? Бо Син є народжений від Отця. Я схильний більше до першого що Ісус на 100% Бог і на 100 % Чоловік і тому коли він був на землі можливо мав обмежену владу. Якщо Ви маєте третє своє пояснення буду радий почути, але на основі Біблія будь-ласка.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення neoxgeforce » 08 квітня 2010, 13:38

Треба, щоб отці відписали в цій темі.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Отець і Ісус

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 14:05

neoxgeforce писав:Вірш у Євангелії від Івана

Код: Виділити все

Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
(Ів 14:28)

Ісус говорить, що Отець більший за нього. Поясніть, будь-ласка.

Отець Родить Сина
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення neoxgeforce » 08 квітня 2010, 14:23

Дякую.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 18:16

romanm писав:
Але після спасіння людей, після останнього суду Син буде мати рівні права З Отцем які мав до приходу на землю.

Як мені це сприймати? Не критикую, просто питаю. Бо в мене зовсім інше розуміння.


Хитруєте, стерли питання своє до мене.
Підкажу вам знов вашу помилку, ще раз виправте, ви дали відповідь скоріше ніж я дав вам запитання.
Пане romanm, а де відповіді після вашого запису?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Отець і Ісус

Повідомлення romanm » 10 квітня 2010, 05:09

Хитруєте, стерли питання своє до мене.
Підкажу вам знов вашу помилку, ще раз виправте, ви дали відповідь скоріше ніж я дав вам запитання.
Пане romanm, а де відповіді після вашого запису?


Хитрую? Ні. Нащо мені це? Навпаки я вчуся і не претендую на всезнайкість. Але мені здається, що тут не вистачає дописів..... стерли??? Хто? :(

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Віра в Отця, Сина і Святого Духа

Повідомлення Yur » 09 травня 2010, 23:38

Коли кажемо про Бога Триєдиного, кажемо про Творця. Адже будучи Його творивом, нЕтворцем ми собі Його уявити не можемо, бо й наша уява походить від Нього й не може міститися по-за Його сутністю.
Утім розуміємо, що Бог Сам Собі начальник, нічим нікому не зобов'язаний, хоче творить, а хоче ні ..

Про що й Церква:
296 Ми віримо, що для творення Бог не потребує нічого наперед існуючого, жодної допомоги (Пор. І Ватиканський Собор: DS 3022.). Творення не є також необхідною еманацією Божого єства (Пор. І Ватиканський Собор: DS 3023-3024.). Бог творить власною волею «з нічого» (IV Латеранський Собор: DS 800; І Ватиканський Собор:[/b] DS 3025.): http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38

Тож усвідомлюючи нездатність власної уяви осягнути Бога, кажемо про Нього, що Він НЕЗБАГНЕНИЙ. Для нас Він також всеДОСКОНАЛИЙ, бо не можемо собі уявити щось більше за Нього. Досконалість же, не може бути різною, бо це означало б неповноту кожної з досконалостей; тож Бог ОДИН й досконалість одна й та сама. А отже Бог НЕЗМІННИЙ (НЕЗРУШНИЙ).
Й коли кажемо про Бога Творця, кажемо про Його заДІЯність.


На початку Бог створив Небо та землю
А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води.
І сказав Бог: Хай станеться світло! І сталося світло.
(Буття 1:1-3)


Початок вказує на те, що сотворення Неба і землі не розділені різними часовими проміжками, усе сталося на початку. Небо і земля це немов би ті рубежі, що постають по-за Божою НЕЗМІННІСТЮ (НЕЗРУШНІСТЮ).
Перше Боже Слово Хай станеться світло! знаменує народження Сина (виЯВлення Божества), а з Ним і сотворення видимого світу.


Де що з Дамаскина:
Что Бог, будучи невидим по естеству, видимым делается по действиям, это нам известно из устройства мира и Его управления (Прем. 13, 5).
Сын есть образ Отца, а образ Сына – Дух, чрез Которого Христос, обитая в человеке, дает ему то, что есть соответственно образу (Божию) [4].
Бог - Дух Святый – среднее между нерожденным и рожденным, и чрез Сына соединяется с Отцем. Он называется Духом Божиим. Духом Христовым, Умом Христовым, Духом Господним, Само-Господом, Духом сыноположения, истины, свободы, премудрости, как производящий все это; Он все наполняет Своим существом и все содержит, наполняя Своим существом мир, но не ограничиваясь миром по силе.
(Глава XIII.) http://www.wco.ru/biblio/books/ioannd2/Main.htm
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Yur » 31 травня 2010, 01:45

neoxgeforce писав:Вірш у Євангелії від Івана

Код: Виділити все

Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
(Ів 14:28)

Ісус говорить, що Отець більший за нього. Поясніть, будь-ласка.

Більшість Отця, -- в Його незбагеності.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Отець і Ісус

Повідомлення Вова » 31 травня 2010, 08:59

Yur писав:
neoxgeforce писав:Вірш у Євангелії від Івана

Код: Виділити все

Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
(Ів 14:28)

Ісус говорить, що Отець більший за нього. Поясніть, будь-ласка.

Більшість Отця, -- в Його незбагеності.

Я думаю тут говориться про те що І.Х. прийняв людську подобу, Він навіть Сам постійно говорив коли був на землі " Син Людський". Навіть у символі "Вірую" говориться що Він є рівний з Отцем, навіть не говорю уже про Писання.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Отець і Ісус

Повідомлення andrivovk » 31 травня 2010, 10:46

Yur писав:
neoxgeforce писав:Вірш у Євангелії від Івана

Код: Виділити все

Чули ви, що Я вам говорив: Я відходжу, і вернуся до вас. Якби ви любили Мене, то ви б тішилися, що Я йду до Отця, бо більший за Мене Отець.
(Ів 14:28)

Ісус говорить, що Отець більший за нього. Поясніть, будь-ласка.

Більшість Отця, -- в Його незбагеності.


А Сина ви можете збагнути? (ви там слово написали з помилкою, тому не знаю, може ви мали на увазі "незбагненності"?)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей