Чистилище

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Пекло і чистилище

Повідомлення Наталка » 17 лютого 2009, 14:35

Я католицького віросповідання. Ходжу до католицької церкви, стараюсь приймати активну участь у її діяннях, але є речі з якими я не можу собі дати ради. Це пекло і чистилище. Кому що відомо?
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 17 лютого 2009, 15:41

http://truechristianity.info/mysteries_ ... rworld.php

http://truechristianity.info/ua/books/t ... _souls.php

http://truechristianity.info/ua/books/w ... beyond.php

http://truechristianity.info/ua/books/t ... _world.php (рекомендую)

http://truechristianity.info/feodora_tribulations.html
(Поняття про чистилище у православних дещо відмінне від католицького, але зміст той же, це можна зрозуміти при порівнянні "сфер" чи "кіл" чистилища (Ф. Горак) і "митарств" (бл. Феодора).
Звісно ж, догматично, католицьке поняття є правдивішим і повнішим.

Що до пекла, так дуже багато цікавого можна почерпнути з книги о. Л. Г. де Сегюр "Пекло"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 16:51

Безумовно, душі з чистилища появляються у сні чи на яву, просячи живих про молитву. Прикладів є не мало. Дещо є теж і тут http://www.promin-lubovi.narod.ru/publi ... b15st4.htm

http://catholic.at.ua/index/0-77


А пекло... Взагалі варто взяти до рук, для прикладу, Катехизм Катол. Церкви і там усе докладно пише про останні речі і не лишень.

Декотрі сектти чомусь (на противагу до св. Писання та різних визнаних об*явлень) переконані, що воно не існує http://effata.lds.lviv.ua/effata_old/co ... article.11

Та "тьма кромішня" не розвіялась...

Дороги, що ведуть до пекла, - http://www.library.pravpiter.ru/book_3.htm

Так вважає Церква Православна http://azbyka.ru/hristianstvo/dogmaty/a ... -all.shtml
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 17:19

Наталка писав:Я католицького віросповідання.


А до котрої церкви ходиш там, Наталю, в Івано-Франківську, якщо не секрет? Часом не на "майзлях" неподалік "Космосу"? :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення Наталка » 17 лютого 2009, 17:46

mmm82 писав:
Наталка писав:Я католицького віросповідання.


А до котрої церкви ходиш там, Наталю, в Івано-Франківську, якщо не секрет? Часом не на "майзлях" неподалік "Космосу"? :)

Так, на Майзлях. Гарна церква. Люблю там бувати :)
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 20:21

Наталка писав:
mmm82 писав:
Наталка писав:Я католицького віросповідання.


А до котрої церкви ходиш там, Наталю, в Івано-Франківську, якщо не секрет? Часом не на "майзлях" неподалік "Космосу"? :)

Так, на Майзлях. Гарна церква. Люблю там бувати :)



Бачиш, інтуїція не підвела мене. Гарно. Парафіянином храму Христа-Царя є теж, як відомо, мер вашого Франківська п. В. Анушкевичус. Як хочеш, можеш звернутися до тамтешніх ієромонахів, наприклад, о. Йосафата Ф. (ігумена) чи о. Порфирія Ш. і вони пояснять тобі більше у світлі св. Писання про сенс існування пекла чи чистилища... На все добре! :roll:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення Наталка » 18 лютого 2009, 09:59

mmm82 писав:Як хочеш, можеш звернутися до тамтешніх ієромонахів, наприклад, о. Йосафата Ф. (ігумена) чи о. Порфирія Ш. і вони пояснять тобі більше у світлі св. Писання про сенс існування пекла чи чистилища... На все добре! :roll:


Дякую за пораду! З о. Порфирієм бесіда не склалась :( , хоча дуже поважаю його, він дуже сильний священник.
Я більше спілкуюсь з о. Вікентієм.
Все рівно ніхто точно не знає що і як буде насправді :( Я не хочу сперечатись, мені просто хочеться знати
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення o.Mykil » 18 лютого 2009, 12:43

Наталка писав:
Я більше спілкуюсь з о. Вікентієм.
Все рівно ніхто точно не знає що і як буде насправді :( Я не хочу сперечатись, мені просто хочеться знати


З о. Вінкентієм Я. часами дуже весело буває... :)

Як ніхто докладно не знає, що з нами потім буде? Найперше це відомо святій Церкві, що береже депозит віри та цілісність Божого Об*явлення. У св. Писанні є дуже багато відповідей на людські питання!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення Наталка » 18 лютого 2009, 12:54

mmm82 писав:З о. Вінкентієм Я. часами дуже весело буває... :)

Що весело, то весело. А ви звідки про нас всіх тут знаєте? Ви ж зі Львова?
mmm82 писав:Як ніхто докладно не знає, що з нами потім буде? Найперше це відомо святій Церкві, що береже депозит віри та цілісність Божого Об*явлення. У св. Писанні є дуже багато відповідей на людські питання!

Я от думаю все, чому Ісус про такі важливі речі як "пекло"і "чистилище"не говорив голосно і відкрито, але тільки неоднозначними натяками.
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення o.Mykil » 18 лютого 2009, 15:53

Наталка писав:
Що весело, то весело. А ви звідки про нас всіх тут знаєте? Ви ж зі Львова?



Ой, я багато чого знаю... Всіх жителів монастиря на вул. Незалежності, 181... :D У Франківську часами буваю. Файно там у вас, особливо поруч озера в парку. Ще підтримую зв*язки з молоддю зі спільноти "Еммануїл" і т. д. Навіть знаю, що на близькому мості не раз шастають "премудрі" Свідки Єгови... 8)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення Наталка » 18 лютого 2009, 18:34

mmm82 писав:
Навіть знаю, що на близькому мості не раз шастають "премудрі" Свідки Єгови... 8)


Еге ж, шастають. В мене є знайомі серед Свідків Єгови. Мені їх інколи шкода. А найгірше, що вони дійсно щиро вірять в те, що говорять.
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 19 лютого 2009, 01:12

поговорили про отців :) добре, що хоч нікуди їх не "приписали" (у контексті теми :) )
є речі з якими я не можу собі дати ради. Це пекло і чистилище. Кому що відомо?

а як Ви би хотіли дати собі з ними раду? :wink: Зрозуміти, де опинитеся? Напевно, ніхто крім Бога і Вас не вирішить це питання...
Про засади віри на цю тему дійсно варто просто читати. І обговорити з кимось прочитане :)
Поворотним моментом для мене особисто в думках про пекло були Духовні вправи Ігнатія з Лойоли. Під час таких реколекцій є можливість зробити медитацію (контемпляцію), одним словом, молитися перед Богом, уявляючи собі пекло. На такій молитві до мене дуже чітко дійшло, що пекло - це місце або стан повної, тотальної безнадії.
Пекельна безнадія не має кінця... Це ніби чекати полегшення і знати, що ніколи, за жодних обставин не дочекаєшся. Я читала раніше, що в пеклі душі грішників ображають Бога, богохулять. Не могла зрозуміти, чому. А коли спробувала уявити, що би я робила, якби страждала, знала, що винна у цих стражданнях, і не мала надії, що це страждання коли-небудь закінчиться :o Так, це жахливий стан. Різко хочеться йти до радикальної Сповіді :roll: І уявляєте, якщо тоді немає священика і надія знайти його швидко досить примарна... :cry:
Думаю, що чистилище - це подібний стан (св.Тереза Авільська писала, що краще все життя переживати "темну ніч", ніж бути хоча би день у чистилищі), тільки є принаймні якась надія, тому що глобально душа, яка потрапила в чистилище, є спасенна і вже тільки очищається для Царства Божого, спокутує наслідки гріхів, уподібнюється до Ісуса в тих рисах, в яких не допрацювала під час земного життя.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Наталка » 19 лютого 2009, 09:37

ola писав:а як Ви би хотіли дати собі з ними раду? :wink: Зрозуміти, де опинитеся?

Дати собі раду - знайти відповідь що це є що, опираючись на Св. Писання.
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення o.Mykil » 20 лютого 2009, 09:32

Наталка писав:
mmm82 писав:
Навіть знаю, що на близькому мості не раз шастають "премудрі" Свідки Єгови... 8)


Еге ж, шастають. В мене є знайомі серед Свідків Єгови. Мені їх інколи шкода. А найгірше, що вони дійсно щиро вірять в те, що говорять.



Якщо маєте знайомих чи друзів серед єговістів, то запросіть їх пошвидше на цей корисний для їнього спасіння ресурс http://askforbiblie.by.ru/forjw/funwt/creative.htm
:)


http://askforbiblie.by.ru/forjw.htm
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення o.Mykil » 20 лютого 2009, 09:37

Наталка писав:
mmm82 писав:
Я от думаю все, чому Ісус про такі важливі речі як "пекло"і "чистилище"не говорив голосно і відкрито, але тільки неоднозначними натяками.



А ви впевнені? Бо ж не все записано (не всі слова Христові) у св. Писанні. Тобто кожне слово Спасителя нам не відоме. Декотрі сутінки розвіює і св. Передання. Якби на той час усе записалося, то б "цілий світ не вмістив би написаних книг". :)


Ось які люди потраплять, на жаль, до пекельної безодні - http://bible-lessons.in.ua/statti/xtopideupeklo.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Пекло і чистилище

Повідомлення Наталка » 20 лютого 2009, 10:35

mmm82 писав:Ось які люди потраплять, на жаль, до пекельної безодні - http://bible-lessons.in.ua/statti/xtopideupeklo.html


Дуже дякую! Мені цікаво було! :wink:
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 лютого 2009, 12:08

Знаходимо сумні речі:

"
Підуть у пекло душі, сповнені ненависті й жорстокості які не бажають прощати іншим їхні провини. І, нарешті, у пекло потраплять члени масонської секти, а також ті безумці, які вже за життя, будучи учасниками таємних товариств, віддаються дияволу через клятву жити й померти без Святої Церкви і без Святих Таїнств, у ненависті до Ісуса Христа".



http://bible-lessons.in.ua/statti/xtopideupeklo.html


Вигляд пекла http://bible-lessons.in.ua/statti/jakepeklo.html


Як його уникнути http://bible-lessons.in.ua/statti/unukatupekla.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ibas
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 24 лютого 2009, 09:38

Повідомлення ibas » 24 лютого 2009, 09:57

Думаю, що православні лукавлять, коли кажкть, що в них немає вчення про чистилище. Адже якщо "ад", з якого можна вийти, є пеклом, а не чистилищем, то це суперечить цілому ряду євангельських висловлювань про те, що існує вічна кара. Напевно, "ад" має два значення - пекло і чистилище, залежно від контексту.
Rusyn

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Чистилище

Повідомлення romanm » 20 березня 2009, 18:17

Шановні форумчани. Може десь і є подібна тема, але я її або не бачив, або не знайшов. То ж, дозволив собі відкрити тему, хотілося би послухати ваші відгуки.

Зацікавила відповідь, на цьому сайті, на тему чистилища. Шоби шановне товариство не ганяло по сайті, траффік, позволю собі цитувати тут відповідь :

Питання про чистилище є однією із християнських правд, яку римо-католики приймають, протестанти відкидають, православні ж називають стан душі, що очікує суду «митарствами».
-

а греко католики, хто є???? Католики чи ше хтось??? Чому тут іменуються Римо католики???? Тобто тільки латинська церква, так?
Якщо не помиляюся, то чистилище було прийняте як догма віри на Трид, соборі, а митарство для православних є теологуменом, і не всі вірять з православних. Тим паче, що з чистилища душа не йде до пекла, а митарства, вирішують, чи туди, чи сюди!






Що таке чистилище? З точки зору Латинської Церкви – це є місце і стан, в якому душі праведних людей, що вмерли з легкими гріхами, або не відпокутували за прощені важкі гріхи, терплять покуту, після якої йдуть до Неба. Православні більше акцентують не на певному місці, а на стані душі. Особливо не погоджуються стосовно питання «вогню чистилища», хоча про нього говорили такі Східні Отці Церкви, як св. Григорій Ниський. Тому це не є вигадка Західних християнських філософів. Догмат про чистилище опирається на такі біблійні засади: 2 Мак.12, 42-46: Мт.12, 31-32.


А з точки зору Гр - кат Церкви????? Як????





Слід знати, що Східним католикам не обов’язково приймати догмат про чистилище у формулюванні Латинської Церкви. Хоча вже православний митрополит Петро Могила у своєму визнанні віри (1638-1642) в засаді цю правду приймає.



Тобто, я як вірний УгКЦ можу не приймати те, що написано вище???? Тоді як????А догмат про Непорочне Зачаття, східним приймати, чи ні???


Можливо, причиною відкинення православними цього догмату є надужиття ним у латинському середньовіччі (пр. індульгенції).


А що індульгенції, не розумію. Якщо їх приймати як відпуск гріхів за гроші, то так. Але це хіба так??????




Насторожує православних теж прагматизм західноєвропейської філософії, що проникає й у релігійний світогляд, бажання вмістити у метафізичні поняття певну «буферну зону» (чистилище). А можливо, це є просто небажання єдності? Слід зауважити, що питання чистилища в жодному разі не є і не може бути для нас причиною поділу між Церквами, оскільки не зачіпає фундаментальних спасенних правд християнської віри


Не розумію, як може не бути причина для єдності. Різниця, очевидна!!!! Якщо я після чистилища йду до раю, і т.д. А митарства, я можу піти в 2 сторони і т.д. То це не є перепоною????

Здається, при всій повазі, що люди, які відповідають на питання, мали би мати на увазі, що відповіді читають не теологічні специ, а в більшості прості люди. І прочитавши це, в мене виникли ось такі питання.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 20 березня 2009, 23:19

Читав також це пояснення (цікаво саме кого), по моєму в розділі запитання і відповіді на сайті УГКЦ. Воно мене також, чесно кажучи, здивувало.
Як можна один догмат приймати, другий так собі можна прийняти а можна нє.
Така двояка невизначеність, на мою думку шкодить Церкві нашій і зовсім не помагає обєднанню в Україні церков (бо так ся каже, щоб не образити православних братів). Раз ми підпорядковуємось Верховному Архиєрею Папі то й приймаємо усі догмати Вселенської Церкви а не одні приймаємо, другі ні а треті так собі…
Це мої особисті роздуми. Крім того зазначена відповідь – це, по-моєму, субєктивна думка цієї (ще й до того анонімної) особи, а зовсім не офіційна думка УГКЦ.
На офіційному сайті УГКЦ, все таки, мають бути зважені і чіткі відповіді у відповідності до догм Католицької Вселенської Церкви.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 21 березня 2009, 07:08

Напевно, хто відповідає, абе немає часу, або ще щось.
Бо не можу зрозуміти одного.

Мова догматів, які приймаються на Соборах, є одинаковою для всієї Церкви, чи тільки для Латинської, а Східні самі по собі??????

Ось 5 пункт умов Київської Митрополії в Берест. унії: "Про чистилище не вступаємо ні вякі суперечки, и бажаємо бути навченні св. Церквою"

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 08:35

але це все ж таки священик дає відповіді в тому розділі, я так думаю.. там ще багато можна подібних "шедеврів" прочитати, і це все показує, що вже нена української греко-католицької церкви... вона вже не є Католицька, а зрадницька - помісна.... але в жодному разі не Католицька, яка слухає Папу Римського - Вселенського Архиєрея Святої Церкви.
Востаннє редагувалось 21 березня 2009, 16:42 користувачем Ira, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 08:39

я також чула висловлювання одного священика (греко-католицького) щодо непомильності Папи..... -- що це щось собі таке.... люди придумали... і можна ще довго сперичатися відносно тої непомильності...
Ось так! Варто всім нам задуматися, що то за УГКЦ така і куди вона нас веде.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 21 березня 2009, 11:42

Ira писав:греко-католицької церкви[/u]... вона вже не є Католицька, а зрадницька - помісна.... але в жодному разі не Католицька, яка слухає Папу Римського - Вселенського Архиєрея Святої Церкви.


Шановна, хто Вам дав право паплюжити нашу ГКЦ Христову. Свою сектанську думку притримайте при собі. Ви тут тільки вишукуєте піщинки в очах УГКЦ, щоб потім мати привід її хаяти і зневажати. Якщо Ви самі до неї неналежите чи від неї відійшли то не означає що тепер треба зневажати Церкву, її керівництво і тим самим її вірних.
Коли якийсь вірний чи навіть священник УГКЦ в чомусь і може помилятись чи "не так" трактувати то це далеко не значить що вся Церква "зрадницька". Можливо хто так говорить сам такий
Майте хоч краплю поваги і християнську любов.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 21 березня 2009, 14:14

Ira писав:. але в жодному разі не Католицька, яка слухає Папу Римського - Вселенського Архиєрея Святої Церкви.


Аж у Тернополі небо "спустилося" на землю! І почалися богородичні єресі, що відлякують правдивих католиків...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 16:32

ljubomyr_ps писав:Якщо Ви самі до неї неналежите чи від неї відійшли то не означає що тепер треба зневажати Церкву, її керівництво і тим самим її вірних.


Я не зневажаю, а говорю те що є... те що читаю на офіційному сайті УГКЦ, і те, що зокрема прочитав romanm. Відкрийте очі, гляньте, що Святу Віру вже відкрито паплюжать, від католицизму відійшли і приймають то зрадницьке "православ’я"...

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 16:40

ljubomyr_ps писав:Майте хоч краплю поваги і християнську любов.

До людини??? А покажіть но мені послух і покору Богові і Любов до Бога і до Святої Католицької Церкви у представників духовенства УГКЦ?
...якщо вже Святі Догми мішають і вже якісь не такі стали, то про що далі можна говорити?!
Востаннє редагувалось 21 березня 2009, 16:56 користувачем Ira, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 16:46

mmm82 писав:Аж у Тернополі небо "спустилося" на землю! І почалися богородичні єресі, що відлякують правдивих католиків...

не відлякують, а збирають, щоб зберегти Святу Христову Віру в чистоті.... Віру таку, яку приніс на землю Сам Ісус Христос, але яка до наших днів дійшла повністю спотвореною.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 23:09

Ні, я такого не можу допустити, щоб Матінку Божу називали сектою та єресю. Як за єпископа чи священика правду сказати, то де там..... відразу бунт!!! А як Бога і Матінку Божу зневажити, то можна, так?
Ні одна секта не буде прославляти Пресвяте Серце Ісуса і Непорочне Серце Марії та триматися Папи Римського! НІ ОДНА!!!
А тепер погляньте на плоди і придивіться добре, кого ж тут швидше можна назвати сектою...
Востаннє редагувалось 21 березня 2009, 23:12 користувачем Ira, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 березня 2009, 23:11

Як не можете розрізнити зле від доброго, то кайтеся, просіть Бога і отримаєте Ласку Пізнання на Божу Правду.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей