Чи Бог добрий?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Talya » 12 червня 2012, 20:45

ShMariam писав:Відносно невтручання Бога у життя світу... Чесно - я сама не можу прийняти, що Бог не втручається більше, але розумію чому - найбільший дар від Бога розумним створінням - це свобода вибору. Виходить, це справді дуже цінний дар, якщо заради цього можна ризикувати щастям Своїх дітей, вони самі мають вибирати - небо чи пекло, і на тому світі, і на другому.


Часом ця свобідна воля заводить людину в кут з якого вона вже не може вибратись. І тоді навіть не має вибору між небом чи пеклом, а просто під всім тягарем, який на себе натягла котиться вниз.
В світі поняття добра, любові набувають дуже розливчатих і неоднозначних понять.
Що для одних добро, для інших зло. Любов... теж надто хитке поняття...
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrivovk » 12 червня 2012, 21:52

ShMariam писав:
Лука 2:52 писав: Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей.
Мене колись дуже дивували ці слова: як це Ісус (!) може ставати ще досконалішим...

Ісус мав дві природи.От і в людській природі Він і зростав в тому. Ви ж розумієте, що у 33 роки він був мудріший ніж у 12.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення ShMariam » 12 червня 2012, 21:55

Talya писав: Любов... теж надто хитке поняття...
Любов, нмд, - дуже чітке поняття тільки ми часто заплутуємся....
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення ShMariam » 12 червня 2012, 21:56

andrivovk писав:
ShMariam писав:
Лука 2:52 писав: Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей.
Мене колись дуже дивували ці слова: як це Ісус (!) може ставати ще досконалішим...

Ісус мав дві природи.От і в людській природі Він і зростав в тому. Ви ж розумієте, що у 33 роки він був мудріший ніж у 12.

"Ласкою в Бога..." - під цим я розумію святість. Ісус також зростав у святості.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення andrey s. » 13 червня 2012, 07:13

Слава Ісусу Христу!
Тільки приперся додому, побував у Гошові(нічні чування). Ну так ось, це в тему. Сьогодні побачив що Бог Добрий, і побачив це спілкуючись з дуже вродливою і розумною дівчинкою, яку вже знав раніше.(я не питав скільки років, але максемум 25)
Ну чесне слово, хоч я проти порівняннь з кимось, але не у таких речах. Божа Доброта краще видна у відносності, тобто це індевідуальна штукенція яку Він вирішує скільки і кому ЇЇ давати , тобто виявляти.(і навряд чи хтось ЇЇ повністю одинаково розуміє, сприймає, тобто будуть маленькі відмінності, але у цьому маленькому колосальна різниця)
На скільки позитивної і квітучої дівчинки...я даавненько не зустрічав. І не те щоб вона собі придумала якісь уявний світ і жила у ньому, і не те щоб знала розумні і красиві слова, і і не те щоб була мало грамотна, тобто мало знає і щаслива від того. Зовсім навпаки, дууже начитана і має уяву. Шкода що більше не поспілкувався з нею, справді просто спілкуючись можна багато про що себе потім спитати, я вже мовчу про то, що мені 33 а таке відчуття якби 13, що стосується її знаннь, обізнанності яка різностороння. (звичайно я їй про це не казав, і її мамі також. І зараз шкодую за це, напевно треба було, але як завжди, бігаєш і думаєш за 30 речей одночасно, які по суті взагалі не важливі, тобто більше би скористав якби кинув усе і просто побув поруч з нею, помолився разом з нею)))))( але надто слабкий щоб собі це дозволити..нажаль)
Ага, чуть не забув головне, її на слідуючий день після випускного збила машина, далі інвалідний візок, і далі з усіма витікаючими для вродливої дівчинки у якої були колосальні плани на майбутнє, включаючи заміжжя з хлопцем яким жила пять років. І парадокс ткаий, що у мене таке враження що вона і не хоче вставати з того візка, таке враження що навіть боїться цього, боїться що втратить Те що має, і доречі прийшла не просити, а дякувати.(і ще , всетаки спадковість Є, хто би там що не говорив. Мама звичайно дуже хоче щоб Бог дочці допоміг встати з крісла, але знає що це не головне, а це також ого-го.)
Одним словом...читаючи це, зважте що я під враженням.
От зара згадую ті проповіді де отці казали про благодать тілесної немочі(хвороби), навіть одни казав що образно заздрить хворим. Для мене то було просто гарною фразою, це якось не вкладалось у рамки мого сприйняття.(я навіть боюсь писати ті питання які собі задав після цієї зустрічі....Хіба скажу: Господи....., Господи, помилуй мене немічного і грішного, слабкого хробака якій не гідний навіть думати про Твою Велич.)
Люди добрі, та вона справді не просить у Бога щоб встати з того крісла, я сам в шоці(звичайно я не знаю її молитовні наміри, але от це знаю, повірте вже на слово.). Вона не з тим наміром приперлась за купу кілометрів(ну за то писати не буду, і чому, також пояснювати не стану). І особисто у мене нема сумнівів що Бог чує її, я навіть боюсь просити Бога щоб почув її.(це буде хамство з моєї сторони) Прошу у Бога щоб ті хто поруч з нею були сильними як вона, щоб її це не обтяжувало. Щоб було кому піклуватись про неї.
І знаєте що, мене взааааагалі нікрапельки не здивує якщо вона встане з того крісла. Справді.
От таке то, для когось така Божа Доброта є страшною(крахом), взагалі не бажанною(типа, Боже, а давай якось по іншому)))), а якщо ні..ні то ні, я сам якось.), а хтось боїться ЇЇ втратити, і дякує за цю Ласку.(доречі не потрібно думати що вона цю Ласку завжди мала після аварії, вона звичайна дівчинка, правда має Ласку у Бога.)
От таке то :oops: (я ще не спав, і напевне навряд чи зможу)
Дякую. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення vitalko » 13 червня 2012, 09:43

Talya писав:Раніше висловлювання про те, що Бог - добрий я прймала як аксіому. А от тепер дивлячись на всі болі і проблеми сучасного світу якось почала роздумувати над цим питанням. Може Він надто вже дав волю людям, або зовсім не втручається, так би мовит, усунувся. Не засуджуйте мене швидко, але... якось все не так. :(


Для себе зрозумів, що тільки моя власна гордість, яка глибоко в серці відкидає Бога, не дає мені усвідомити безмежну доброту Бога. Бо в моменти просвітлення, коли Святий Дух наповнює серце(поки що, це не дуже часто в мене, на жаль :( , але є надія на краще :) ) такі питання взагалі не з"являються(нема за що їм зачепитися), бо щастя наповнює серце, а з ним і все стає світлим і радісним. Тоді просто втішаюся з того, що я є дитиною Божою(бо більше ніц і не треба, чесно кажучи.). Тому треба Духа Святого просити сходити в серце і наповнювати його, тоді і в правді будемо жити, і будемо вільні.

Такі ось мої думки.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення kristik » 18 серпня 2012, 17:25

andrivovk писав:Я собі Божу доброту пояснюю ще й так.Бог є Всемогутній.Його ніхто не обмежує.То чи злий бог чекав би кінця світу, щоб покарати непокірне людство? І чи би він так просив нас постійно до навернення.Сумніваюсь.Та злий бог би в один момент знищив ту людину і крапка.Знищив би землю і не просив би нас. :( Тому якщо Він нас терпить, чекає нас, то це від його доброти і довготерпеливості.Хіба не так?


Колись, здається св.Фаустина Ковальська спитала Ісуса чому він терпить різні зневаги людей і не карає їх.Ісус відповів приблизно таке "Для покарання я маю вічність, а тепер нехай користають з Мого милосердя".


Та, я також часто дивуюся Божій доброті, Він нам стільки ласк і дібр дає, а ми Його колись розіп*яли, гвоздями руки ноги пробили, а бік копієм, а терновий вінець... і далі продовжуєм розпинати своїми гріхами..., а Бог все терпить все чекає! Та й чи можемо ми бажати для себе "раю на землі" як сам Бог страждав, то й ми мусимо заради Його слави терпіти, щоб надолужити за наші гріхи. А з іншого боку і терпимо через свої гріхи, вірніше через їх наслідки.
Бог безмежно добрий, то ми занадто злі, щоб це зрозуміти!
Востаннє редагувалось 22 серпня 2012, 12:50 користувачем kristik, всього редагувалось 1 раз.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Sputnik » 21 серпня 2012, 17:43

Справді, всі наші категорії добра та справедливості є нічим іншим як "земними" онто-феноменологічними категоріями, і лише дуже частково та поверхнево дозволяють нам осмислити Божу Любов.
У світі діє так званий "онтологічний закон справедливості", який "вкорінений" в самому бутті, та "витягується" із буття у конкретній життєвій (правовій) ситуації засобом мовлення. Хоча, в кожного з нас завжди є власне розуміння добра чи справедливості, які існують висловлюючись феноменологічною термінологію в нашій свідомості в формі допредикативного досвіду.
Божа Справедливість, має есхатологічний вимір, і тому зажди залишатиметься не до кінця пізнаною, адже як зауважував ще І.Кант: "пізнавальні можливості нашого розуму - обмежені" (вважаю, що це й на краще). Ось такі мої земні судження, які також не претендують на статус істинних...
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення прочанка » 21 серпня 2012, 18:05

Абсолютна свобода вибору – знак найбільшої любові Бога до свого народу. Пише сучасний автор Б. Вербер. З цим я погоджуюсь повністю
Не бійтеся!

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Чи Бог добрий?

Повідомлення Sputnik » 21 серпня 2012, 22:31

Цілком погоджуюсь із вами. Свобода й воля - абсолютні аксіологічні категорії. Оскільки сам Господь Бог творивши наш світ був вільним у своїх діях, то у зв'язку зі Своєю безмежною любов'ю та ласкою до нас наділив увесь людський рід цими цінностями. Якщо так можна висловитись, то ці цінності були фактично "присвоєні" нам із народження. Ось тут і невеличкий вступ до онтологічного статусу цінностей.
Cogito, ergo sum


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей