Душа

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Душа

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2014, 20:16

Розмова починалася в чаті (на жаль, дещо втрачено :( )з питання Андрія, чи відрізняється душа в чоловіка і жінки. Я ще відповіла, що якщо поняття "душа" включає психологію, тоді - так.
о.Олег писав:людина - духовнодушевнотілесна цілість. Різниця не між "душами", а між цими, власне, "цілостями". А вже як "перемінимося" у Воскресенні мертвих, то що там буде з "виглядом" побачимо, одне точно - це будемо преображені "цілісні" ми ("я") і, з того, що приходить на гадку - "там не одружуються і не виходять заміж". Зорієнтуєшся, думаю, якось, Андрію :)

ShMariam писав:Власне, що тіло впливає на твої думки, бажання, вчинки, манери.... Якщо розглядати душу без цього всього.... Чомусь мені здається,що характер в душі залишається по смерті такий же (маю на увазі не добро/зло - тут зрозуміло - Небо/пекло). Завжди думала, що вигляд душі - щось подібне до твого "вигляду" у соцмережі - не бачиш особи, а "бачиш" її душу (за умови, якщо б розповідала чисту правду)... Бо зовнішість оманлива - можеш піддатися чарам особи, а насправді... я тут не пишу, що через Інтернет не можна обманути - ще й як(!), але про таку собі модель "вигляду" душі. В Ітернеті також не женяться і не виходять заміж :)

о.Олег писав:знаю таких, що саме в Інтернет позннайомилися і одружилися :)

ShMariam писав:жартую :D До теми: хотіла провести паралелі між виглядом душ (людей) і їх спілкуванням у Воскресінні та Інтернетом)))

ShMariam писав:Нмд, душі відрізняються, як і самі люди. Все те саме, тільки без тіла, тілесних потреб, бажань, вчинків, можливостей і обмежень. Не було б цікаво, якби Бог створив душі однаковими. Але життя в тілі (навіть - мінімум), нмд, дуже впливає на саму душу, її "вигляд"

о.Олег писав:
ShMariam писав:Нмд, душі відрізняються, як і самі люди. Все те саме, тільки без тіла, тілесних потреб, бажань, вчинків, можливостей і обмежень.

ну от - говорили-балакали :( Нащо така "разчлєньонка" (с) ?? Людина духовнодушевнотілесна цілість.
ShMariam писав:Не було б цікаво, якби Бог створив душі однаковими.

цікаво-цікаво, Мар`янко :) Бог разом з батьками творять людину. Просто розчленування людини на складові збочує роздуми за межі контексту цілості (інакшої не буває) людини і, відповідно, з такої "цікавості" можна собі надумати щось "цікаве" або "нецікаве". Це як, наприклад, розмірковувати про хімічні складові людини і додумати, що "нецікаво": не може кожен з тих самих елементів складатись :) Душа - проста. Твориться безпосередньо Богом і не існує без того, щоб не бути душею саме Мар`яни, душею саме Андрія, душею саме Олега тощо. Порівнювати душі - це як порівнювати :friends: Тебе і мене. Інакше порівнювати, та ще й із точки зору "цікавості" - в дивний спосіб змальовувати Бога з себе-цікавого =@
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2014, 20:23

о.Олег писав: Просто розчленування людини на складові збочує роздуми за межі контексту цілості (інакшої не буває) людини
Від смерті до Воскресіння нема цілісності, то ж питання, як виглядає душа тоді?


о.Олег писав: Це як, наприклад, розмірковувати про хімічні складові людини і додумати, що "нецікаво": не може кожен з тих самих елементів складатись :) Душа - проста.
Тіло складне, в кожної людини унікальне, а душа проста? :roll: Слово "цікаво" я вжила в приблизно тому контексті, як колись ми говорили про створення людини: шляхом еволюції (складна схема - справа не в еволюції як такій, а в складності, продуманості), чи буквально "сказав - і сталося".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 20:25

andrivovk писав:а, між іншим, на свято Арх.Михаїла священик казав, що кожен ангел є один в свому роді...

так і людей, Андрію, немає однакових, але ми родичі, бо одні від одних походимо, маємо свого предка-прародича, а Ангел - кожен окремо Богом Сотворений, одні від одних не походять, "не одружуються і не виходять заміж"
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 20:49

ShMariam писав:
о.Олег писав: Просто розчленування людини на складові збочує роздуми за межі контексту цілості (інакшої не буває) людини
Від смерті до Воскресіння нема цілісності, то ж питання, як виглядає душа тоді?

наскільки розумію - Ви не можете говорити про матеріальний/тілесний вигляд. За означенням - у відсутності тіла. Тому відповім ще раз - це завжди Ваша або моя або Андрія душа. Тим і відрізняється одна від одної. Не виглядом. Приналежністю, очікуванням свого воскресіння
ShMariam писав:
о.Олег писав: Це як, наприклад, розмірковувати про хімічні складові людини і додумати, що "нецікаво": не може кожен з тих самих елементів складатись :) Душа - проста.
Тіло складне, в кожної людини унікальне, а душа проста? :roll: Слово "цікаво" я вжила в приблизно тому контексті, як колись ми говорили про створення людини: шляхом еволюції (складна схема - справа не в еволюції як такій, а складності, продуманості), чи буквально "сказав - і сталося".

простота душі в значенні її нескладеності. Не в значенні порівнняння з тілом. Вони непорівнювані. І тут, Мар`янко, не про шляхи еволюції: розмислювати як ми тілесно сталися - можемо, безперечно, а про душу чітко віруємо, що кожну зокрема Бог (з нічого) Творить безпосередньо для кожної людини. Це Оріген вчив про передіснування (в Платона списав) душ, які відпадають від Бога в матеріальний світ і тут вирішується їхня доля; а Тертуліан говорив (запозичив в стоїків) про існування всіх душ разом в спільному предку і її творення від батьків одночасно з тілом. А Христова Церква чітко вчить про креаціонізм. Без варіантів: кожна душа твориться Богом в кожному окремому випадку людини. Так і розрізняються: душа Мар`яни, душа Олега, душа Андрія. Не про вигляд, а про приналежність.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 15 грудня 2014, 20:51

колись бачила американський фільм( не згадаю назви) про дитя, яке на Небі чекало свого народження і... в останню мить злякалось. В матері зупинились пологи, а дитині довелось віртуально показувати, що на землі варто жити. Колись мої діти питали мене, як були маленькі чи я просила їх таких у Бога? :) Казала, дуже просила. А ти бачив(бачила) маму з Неба і просились до неї. оя фантазія? Дітям то подобалось, що й до народження наші душі мали тісний зв язок. Так я віру й зв язок душ у потойбіччі, люди, які нам були дорогі, а ми їм - це не втрачається. Душа - дивне й чудове явище, вона не знає кордонів, їй не потрібно віз. Вона жива, болить, кровоточить і дуже радіє, вона відчуває Бога, ангелів, святих - одне слово, те, що не дано тілові. Так я це розумію і відчуваю :)
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 20:56

прочанка писав:колись бачила американський фільм( не згадаю назви) про дитя, яке на Небі чекало свого народження і... в останню мить злякалось. В матері зупинились пологи, а дитині довелось віртуально показувати, що на землі варто жити. ... :)

а є ще фільми, в яких скоріше про реінкарнацію, аніж про передіснування душ. Можна, звичайно, діткам пояснювати на їхньому рівні віри в казку. Але щоб не впасти в казку самим - не стати марновірцем.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 15 грудня 2014, 21:00

та ні, не реанкарнація, а власне кожна душа дитини чекаю СВОЮ маму. Це так важливо! тоді й проблема аборту буде розглядатись під іншим кутом. Душа - це не зигота чи ембріон, як нас вчили. Це людське життя
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2014, 21:08

прочанка писав:колись бачила американський фільм( не згадаю назви) про дитя, яке на Небі чекало свого народження і... в останню мить злякалось.
Нелогічно, якщо душа твориться одночасно з тілом, тобто під час зачаття

прочанка писав:та ні, не реінкарнація, а власне кожна душа дитини чекає СВОЮ маму.
Душа вже є в тілі, або її нема взагалі. Звідси й пробема абортів, в т.ч. ранніх абортів і ранніх викиднів (що я говорила в іншій темі).
о.Олег писав:
ShMariam писав:Від смерті до Воскресіння нема цілісності, то ж питання, як виглядає душа тоді?

наскільки розумію - Ви не можете говорити про матеріальний/тілесний вигляд. За означенням - у відсутності тіла. Тому відповім ще раз - це завжди Ваша або моя або Андрія душа. Тим і відрізняється одна від одної. Не виглядом. Приналежністю, очікуванням свого воскресіння
Андрій вжив слово "вигляд", а не вигляд :) - не матеріальний, та й не зовсім вигляд як такий... Подібно, як мають "вигляд" духи (не так, як являються, а в принципі).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 21:12

прочанка писав:та ні, не реанкарнація, а власне кожна душа дитини чекаю СВОЮ маму. Це так важливо! тоді й проблема аборту буде розглядатись під іншим кутом. Душа - це не зигота чи ембріон, як нас вчили. Це людське життя

я не змішував одне із другим. Я говорив, що є ще й (оспівана :) в фільмах ) віра в те, що людина вмирає, щоб знову народитися. А те, про що Ви - або гарна казка-історія для пояснення дитинці її жаданності/чеканості, або, якщо про Богословіє - марновірство (Орігена, запозичине в Платона): можемо говорити, що кожна душа чекає народитися, бути любленою, бо БОг її Творить в момент зачаття, в момент зачаття це вже ЛЮДИНА; не можемо говорити про існування душ перед народженням, чеканням душ, щоб народитися, хотіння-нехотіння душі народитися. Це має сенс в якості полемічного звороту, педагогіки протиставленої абортативній свідомості, але скоріше пошкодить людині (адже: "ну не мною народиться, то деінде"/тощо) або навіть точно пошкодить людині (збочуючи віру/Істину) своєю неправдою. Насправді ж: "Ти зачала і Бог Створив - ви співтворці з Богом; не можна вбивати - іншої мами в "очікуючої душі" не має і не може бути - Ти або її народиш, або вбиваєш".
Зрештою - розумію, що варіацій роздумів з "очікуючими душами" може бути множество, тому ще раз підкреслю віру Христової Церкви в креаціонізм (БОг щоразу з нічого Творить душу твореної батьками дитяти) :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 21:16

ShMariam писав: Андрій вжив слово "вигляд", а не вигляд :) - не матеріальний, та й не зовсім вигляд як такий... Подібно, як мають "вигляд" духи (не так, як являються, а в принципі).

духи? Наприклад?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2014, 21:22

о.Олег писав:
ShMariam писав: Андрій вжив слово "вигляд", а не вигляд :) - не матеріальний, та й не зовсім вигляд як такий... Подібно, як мають "вигляд" духи (не так, як являються, а в принципі).

духи? Наприклад?
ОООО

Ангели, злі духи. Я не про крила, білий одяг, роги :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 21:35

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав: Андрій вжив слово "вигляд", а не вигляд :) - не матеріальний, та й не зовсім вигляд як такий... Подібно, як мають "вигляд" духи (не так, як являються, а в принципі).

духи? Наприклад?
ОООО

Ангели, злі духи. Я не про крила, білий одяг, роги :D

гарно. Тепер логічно продовжіть розмірковування, яким чином ангела від ангела розрізняємо. Так ось: за іменем. Тут, власне, і схожість нмсд з людською душею. Не про вигляд йдеться.
Звичайно, можемо говорити про різноманіття Ангельських хорів, але там розрізнення ще й за призначенням (в нас же, всіх людей, призначення - воскреснути, розрізнення за призначенням відсутнє).
Чи, наприклад, розрізнення Тройці - внутрішні ЇЇ відносини між Особами.
Тобто, ще раз, моя думка: людські душі відрізняються одне від одного за приналежністю/іменем.
Ось...
Але є ще одна складова людської цілості - дух. І тут, думаю, різниця в більшій або меншій "духовності" таки присутня. При цьому різниця ця стремить поширитись і на тіло, що вже не просто "труп" - Мощі...
Правда... не думаю, що це все ще про різницю саме між душами як такими. :pardon:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 15 грудня 2014, 21:40

і воплотися від Духа Святого і Марії Діви... Ісус знав своє людське тіло?
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2014, 21:49

о.Олег писав:Тепер логічно продовжіть розмірковування, яким чином ангела від ангела розрізняємо. Так ось: за іменем. Тут, власне, і схожість нмсд з людською душею. Не про вигляд йдеться.
Звичайно, можемо говорити про різноманіття Ангельських хорів, але там розрізнення ще й за призначенням (в нас же, всіх людей, призначення - воскреснути, розрізнення за призначенням відсутнє).
Чи, наприклад, розрізнення Тройці - внутрішні ЇЇ відносини між Особами.
Тобто, ще раз, моя думка: людські душі відрізняються одне від одного за приналежністю/іменем.

Щодо "вигляду": ангели відрізняють від злих духів тим, що вони добрі, тобто - мають духовну красу. Питання, чи має ангел/злий дух ще й свій характер (як люди) - не відомо, але я думаю, що так. :) Їх "вигляд" - нмд, щось таке, як "вигляд" Неба - всі знають, що воно є, але людям уявити неможливо.

"Вигляд" людської душі - нмд, щось по аналогії з ангелами/злими духами: хтось більше на одних подібний, хтось - на других :D , але всі - десь посередині (якщо брати до уваги тільки добро/зло - духовну красу/потворність).
прочанка писав:і воплотися від Духа Святого і Марії Діви... Ісус знав своє людське тіло?

Не зрозуміла питання, але в котексті даної розмови все по іншому: Ісус - Бог, існував перед віками. Ми ж говоримо про звичайних людей
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 16 грудня 2014, 09:02

ShMariam писав:...

тобто, так виглядає, що ми з Вами говоримо про те ж саме: під "іменем"/"хто" якраз і маю наувазі все те, що становить особу. Однак... Якщо людина народилася, в небезпеці смерті її відразу Хрестили (навмисне беру покищо охрещеного - якщо треба, поговорим і про нехрещених) і померла? Не розвивалася, не здобувала досвіду як дівчинка/хлопчик? Адже і без всіх тих життєвих здобутків, що приходять з досвідом/набираємо за життя, різниця між душами, що очікують Воскресіння - "ім`я/хто". Так?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 16 грудня 2014, 09:21

прочанка писав:і воплотися від Духа Святого і Марії Діви... Ісус знав своє людське тіло?

Ісус Христос - Друга Божа Особа, Ним все сотворено, Є перед Сотворенням світу. Виходячи із Божої прикмети всезнання - безперечно "знав". Але люди в поняття "знав" інколи вписують розуміння "мав". Звідси вже питання до Вас, що маєте на увазі :oops:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 09:57

о.Олег писав:
прочанка писав:і воплотися від Духа Святого і Марії Діви... Ісус знав своє людське тіло?

Ісус Христос - Друга Божа Особа, Ним все сотворено, Є перед Сотворенням світу. Виходячи із Божої прикмети всезнання - безперечно "знав". Але люди в поняття "знав" інколи вписують розуміння "мав". Звідси вже питання до Вас, що маєте на увазі :oops:
З повагою, о.Олег

Ісус прийшов малим дитям :) Тобто з Отцем Святим Духом Він перебуває у дорослому віці. Раніше такі питання не виникали, жила й та й жила, сприймаючи догму і все, а тепер виникло питання під тему.На сайті Кредо задають багато питань, деколи безглуздих, але, мабуть, в цей момент, для цієї людини воно є важливим і варто пояснити. Хоч на деякі питання відповіді знає тільки Бог, а люди... більше фантазують
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 16 грудня 2014, 12:19

о.Олег писав: Однак... Якщо людина народилася, в небезпеці смерті її відразу Хрестили (навмисне беру покищо охрещеного - якщо треба, поговорим і про нехрещених) і померла? Не розвивалася, не здобувала досвіду як дівчинка/хлопчик? Адже і без всіх тих життєвих здобутків, що приходять з досвідом/набираємо за життя, різниця між душами, що очікують Воскресіння - "ім`я/хто". Так?
З повагою, о.Олег

Навіть якщо так, то не думаю, що після смерті вона не може мислити (як особа)... Тоді спосіб мислення, характер ("вигляд") душі мав би виходити також із задатків її тіла (генетично закладених). Якось так розумію...

Якщо всі душі співають Богові пісню слави, то не думаю, що всі, умовно кажучи, співають сопрано чи тенорами. Ні - всі унікальні, хоч мають багато спільного.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 13:10

питання - діти мертвонароджені, охрещені просто освяченою водою. Далі? Їхні душа?
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 16 грудня 2014, 13:14

прочанка писав:питання - діти мертвонароджені, охрещені просто освяченою водою. Далі? Їхні душа?

А ті, що померли ще раніше? :(
З Богом, нмд.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 14:07

маєте на увазі до Розп яття? Всі ці душі Ісус вивів з пекла, де вони з надією очікуваали Його приходу. Там були і пророки, і патріархи, і інші...
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 16 грудня 2014, 14:13

прочанка писав:маєте на увазі до Розп яття? Всі ці душі Ісус вивів з пекла, де вони з надією очікуваали Його приходу. Там були і пророки, і патріархи, і інші...

Маю на увазі ті, що померли внаслідок викиднів, абортів, ще ембріонами, і ще раніше...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 14:54

маю якісь думки, раніше прочитані, не можу зліпити до купи. Але якщо дитя в лоні матері має душу, але його життя з тих чи інших причин було перервано, то душа має повернутись до Отця. Можливо, вона незріла і не пройшла земних випробувань, але це не її вина.Яке їй там уготоване місце?
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 15:13

надибала Фулю Горак Потойбіччя http://www.truechristianity.info/ua/boo ... rld.php#23
Душа не повертається на землю. Кожна людина протягом одного життя може і повинна здійснити те, чого від неї чекає Бог, тобто свідомо використати усю отриману силу для того, аби отримати певний рівень вічного щастя. Без огляду на суспільне становище, здібності чи їхню відсутність, без огляду на здоров'я, каліцтво, оточення, середовище, обставини та умови людина має обов'язок в міру своїх можливостей чинити добро.

Лише різницею обдарувань регулюється різниця вимог. Ні від кого Бог не вимагає забагато - понад те, що людина може дати. Але кожен повинен Йому дати усе, що може. Тому найбільші борги перед Богом мають люди здібні, здорові і багаті, найменші - обділені і бідні. Навіть розумово недорозвинутий отримує достатньо світла - хоч би один проблиск свідомості - аби міг (якщо його добра воля підхопить) здобути без Чистилища призначений йому справіку, для нього найвищий, для можливостей його духа достосований ступінь вічного щастя.

Бог ніколи не створює душу для того, аби вона була засуджена на вічні муки.

Бог всезнаючий, тому Він бачить наперед, яка душа буде колись, згідно власної волі і власного вибору, спасенна, а яка засуджена, але жодною мірою на вільну волю людини це не впливає.

Предвічний Божий план передбачає, в якому колі Неба, які душі повинні Його прославляти. Обдаровуючи відповідно кожну створену душу, Бог призначає їй тим самим те, а не інше місце в Небі, вимагаючи взамін того, а не іншого тону в хорі Своєї слави. Але тільки від вибору людини залежить, чи її душа візьме саме той, потрібний Богові і визначений для неї тон.

Бог дає шанс кожній людині, але не може Свої Божественні плани і Свої вічні цілі узалежнювати від волі людини. Однак, незважаючи на це, для кожної душі справіку готове місце в Небі.

Коли ж через свідомий вибір зла, доступної для неї вершини душа сягнути не схоче - змушена спускатися в Пекло на рівень, що глибиною мороку і страждання відповідає висоті світла і щастя, які відштовхнула. Це нагадує відображення гори у воді: чим вища вершина, тим нижче треба шукати її відображення.

А Бог всемогутній на місце засудженої душі створює іншу, настільки ж обдаровану, з такими самими можливостями, аби колись зайняла те порожнє місце в Небі, яке справіку чекає на неї. Бо у великій симфонії душ, які повинні прославляти Бога, не може бракувати жодного тону.

Душа, сягнувши свого найвищого рівня, нічого не знає про існування кіл вищих, бо їхнє розуміння для неї недосяжне.

Однак бачить усі кола під собою. Може в них діяти і своїм заступництвом перед Богом допомагати душам в Чистилищі і людям на землі.

Так як за життя очі тіла розрізняли форми, кольори і світло, так само зараз, в духовний спосіб, очі бачать усе, що робиться у світі Духа.

Впізнають душі рідних і знайомих, бо душа для душі є тим, що людина - для людини. Кожна зберігає свою форму, колір і властивості.

Душі людей, котрі мали прагнення однакового рівня, будуть разом в одному колі Неба. Не лише рівень інтелекту, не лише родинні зв'язки і почуття, які єднали серця людей, а, насамперед, прагнення духовні є вирішальними.

Сила любові до Бога, зусилля, які до Нього вели, кількість і якість зречень і пожертв - це єдине братство, єдина кревність, єдина злука, яка так міцно зв'язує душі, що вони віднаходять одна одну у вічності.

Розлука душ людей, які любили один одного на землі -навіть якби їм довелося перебувати в різних колах Неба - не применшить щастя кожної з них. Бо щастя душі полягає тільки в її стосунку до Найвищої Досконалості, і тільки так може відчуватися. Тому перебування поруч душі, в якій любов до Бога менша, було би пригнічуваним і болісним для доско­налішої душі.

А вічне щастя повинно бути повним! Погляд душі, котра сягнула спасіння, на землю -проникливий, як промінь рентгена. Через матерію проникає він в душу живої людини і бачить її такою, як вона є. Погляд цей уже позбавлений будь-якого нашарування почуттів і вражень. Уже не можна стосовно когось помилятися, нікого переоцінювати чи недооцінювати, нікого засуджувати. Недосконалі земні почуття уже не затьмарюють погляду душі. Душа порятована - якщо їй Бог дозволить глянути на душу живу - знатиме усе про цю душу.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 15:45

а ось і про дітей...

http://www.truechristianity.info/ua/boo ... rld.php#23

Візії сестри Медарди Софії Вискель, яка померла 16.05.1973р. в репутації святості в Познані.

Я бачила багатьох матерів, які нікуди не можуть сховатися від своїх убитих ще ненароджених дітей, і чула голоси, які волали, що навіть тварини не здатні на такі злочини, як люди, створені на образ і подобу Божу. Бо вбиваючи своїх невинних дітей, вони вбивають самого Бога і стають Боговбивцями, чинячи перешкоди Божому Провидінню, яке має свої плани стосовно цих душ.

Бачила я і душі закатованих неохрещених дітей. Вони в оазі світла, але все одно сумні, бо не можуть сягнути щастя, для якого створені. Я чула їхні голоси: "Змилуйтесь над нами, бо рука Господа нас торкнулася", бачила їхніх Ангелів-Хоро­нителів, які також сумували, бо нічим допомогти їм не могли.

Бачила душі батьків цих дітей, які допустили до вбивства - їх оточував морок, і, якби не проблиски світла, які інколи з'являлися над ними, подумала б, що це пекло, такі важкі докори сумління і такий розпач вони терпіли.

Бачила душі лікарів-убивць, які вбивали за гроші, і ці гроші були такими, як тридцять срібних, узятих Юдою за вбивство Бога! Бачила, як багато з них спиналися на високу стрімку гору з наплечниками, повними грошей, але сягнути вершини не могли, і знову падали та спиналися, опиняючись під руїнами будівель, зведених колись за ті криваві гроші.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 15:51

бачте, про потойбіччя і душу є якісь пояснення, є література, науки, а до народження мало, бодай би мені ще не зустрічались :(
Не бійтеся!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення ShMariam » 16 грудня 2014, 16:08

прочанка писав:Бачила я і душі закатованих неохрещених дітей. Вони в оазі світла, але все одно сумні, бо не можуть сягнути щастя, для якого створені...

Якщо дорослі грішні люди - неохрещені можуть спасится (як виняток, а не як виправдання - так вчить Церква), то діти тим більше.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2014, 17:07

діти невинні, але їхні матері мають багато молитись і каятись. Чула розповіді жінок, як їх мордує вимушений аборт і вони потім відчувають той тягар втрати все життя, якісь проблеми інших дітей приймають як кару. Все дуже складно.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Душа

Повідомлення о.Олег » 17 грудня 2014, 18:49

ShMariam писав:
прочанка писав:Бачила я і душі закатованих неохрещених дітей. Вони в оазі світла, але все одно сумні, бо не можуть сягнути щастя, для якого створені...

Якщо дорослі грішні люди - неохрещені можуть спасится (як виняток, а не як виправдання - так вчить Церква), то діти тим більше.

Церква вчить (http://www.catechismus.org.ua/index.php ... &Itemid=41), що ми можемо надіятися, що Милосердний Бог Спасе нехрещених діточок
1261 Щодо дітей, які вмерли без Хрещення, то Церква може тільки довірити їх Божому милосердю, як вона це робить у чині їхнього похорону. Справді, велике милосердя Бога, Який прагне, щоб усі люди були спасенні (Пор. 1 Тим. 2, 4.), і ласкавість Ісуса до дітей, через яку Він каже: «Пустіть дітей приходити до Мене, не бороніть їм» (Мр. 10, 14), - дозволяють нам сподіватися, що існує дорога спасіння для дітей, померлих без Хрещення. Тим настійливішим заклик Церкви не перешкоджати малим дітям приходити до Христа через дар святого Хрещення.

Стосовно нехрещених дорослих... все впирається в їхній пошук Христа (перегляньте там само, вище по тексту) і, основне, на чому наголошуємо - важливезність Хрещення
Як Дасть Бог - трохи ще напишу з приводу можливості Спасення нехрещених
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Душа

Повідомлення Міра » 18 грудня 2014, 09:39

Мою дитину посвятила медсестра, так мені сказала лікар. Знаю, що в небезпеці смерті таке хрещення є важне... надіюсь, що вона знала, як то робити. Можу хіба надіятись...
До речі, я відчуваю допомогу моєї Олюсі з Неба для нашої сім"ї.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей