Про визнання Шлюбу неправосильним

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Про визнання Шлюбу неправосильним

Повідомлення Podorogujucha » 13 травня 2006, 23:28

Христос Воскрес!
Насамперед хочу привітати всіх форумчан які зацікавився моєю темою і подякувати тим-хто відповість мені.
Иова йде про сімейний стан.Буду дуже вдячна якщо хтось із священиків дасть мені вичерпну відповідь.
Чому церква не допускає до СВ.Причастя людей,котрі одружилися вдруге.
Не всі причини розводу є стандартні.Наприклад,якщо чоловік без причини прискіпується КОЖЕН ДЕНЬ,обзиває її не зовсім гарними словами,каже що все,що вона робить-робить неправильно,при цьому нічим не допомагаючи їй,як вважаєте-чи довго витримає така жінка.
А якщо вона не є ще старою людиною то чому повинна це терпіти до кінця своїх днів.І якщо вони розлучаться,що,за словами чоловіка є неминучим,що тоді.Чому вона,зустрівши гарну людину не може створити гарну гармонійну сім ю і жити в справжній любові а не псевдо.(я тебе люблю поки твоє тіло гарне.А коли народиш дитину-почуття вже не ті)
????????????????? :roll:

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 17 травня 2006, 14:11

Тому то і є передшлюбні науки. Тому то Церква радить не спішити з одруженням, а достатньо глибоко пізнати один одного за час нареченьства. Тому то Церква каже не мати дошлюбних статевих стосунків, щоб не було ситуацій, коли "треба" одружуватись...
А якщо так вже сталось, то треба вміти нести відповідальність за свої вчинки...
І головне, варто просто довіряти Богу і тоді, навіть якщо ви, з огляду на певну життєву ситуацію, не можете цілковито зовнішньо виявити свою єдність і відданість Богу, а тому не можете поєднатися з Ним через сповідь та Причастя, то ви все ж можете у серці зберігати та плекати це бажання єдності, а Господь все бачить...

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 22 травня 2006, 13:09

Та ну... легко говорити, коли сам таке не переживаєш. Думаю, ситуації бувають різні, дюди міняються і навіть всі можливі "науки" не завжди допоможуть. Тому вважаю, такі речі треба розглядати перш за все з милосердям, так, як це зробив би Христос, а не наука Церкви, бо, нажаль, не завжди церковні служителі розуміють проблеми мирян.
unicuique suum

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Повідомлення Podorogujucha » 22 травня 2006, 23:23

Науки......Дуже добре коли їх проходять вчасно а не тоді коли вже назначена дата і в церкві читають оповіді.Які тоді науки можуть бути?!
Церква це робить дуууууууууже невчасно:наречена думає про плаття,про підготовку до весілля а тут ще й священник щось своє "грузить".Ну що ж треба ВІДСЛУХАТИ що він там говорить бо ще шлюбу не дасть!!!!!
Часто бачу на такій катехизації пари ,котрим не такі лекції потрібні а лекції про батьківство і відповідальність в батьківстві :D
Вважаю що церква має це якось продумати краще.
Крім цього людина після веілля стає іншою,не такою як була до...................хоча ні.....вона залишається такою як була але ми тепер бачим її у всіх життєвих ситуаціях.Людина може бути дуже ніжною і чуйною на "здибанках"а в реальному житті,коли ми бачим її кожен день бути іншою.І це нормально.Вона ж не робот!
А ПОТІМ ДВОСТОРОННЕ РОЗЧАРУВАННЯ І .........ВЕЛИКІ ПОХОРОНИ ВЕЛИКОГО КОХАННЯ! :(
А як ви взагалі ставитесь до так-званого "уневажнення шлюбу" а,вірніше ,до визнання шлюбу таким що не відбувся.Якщо люди захочуть то завжди знайдуть причину за котрою шлюб буде неповноцінним і постараються зробити все для отримання права брати шлюб вдруге.

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

церковний суд і розлучення

Повідомлення Podorogujucha » 21 червня 2006, 09:24

Скажіть ,будь-ласка,скільки потрібно заплатити в касу для того щоб церковний суд розпочав справу розгляду справи?
Моя знайома хотіла розпочати справу про уневажнення шлюбу а їй сказали що за це потрібно заплатити 500 грн.Вона дуже розчарована що тут треба платити таку суму а в неї немає грошей.

rev Ivan
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 23 червня 2006, 12:19

відповідь на запитання

Повідомлення rev Ivan » 23 червня 2006, 12:34

Слава Ісусу Христу!
Дякую Вам за запитання, і спробую Вам на нього відповісти. Насамперед, я є о. Іван Ільків - нотар Трибуналу Львівської Архиєпархії, щодо Вашого питання. Для мене є дивним звідки у Вас інформація про 500 грн оплати за процес уневажнення шлбу, оскільки це є відверто неправдивою інформацією. Так процес є платним, однак слід розуміти, що Трибунал несе певні видатки, а саме заплата суддям, аудиторам і т.д., а тому безкоштовним він бути не може. А щодо оплати то становить вона 400 грн, і ми розуміємо що у наш час це є досить велика сума, а тому стараємося максимально іти назустріч людям у їхніх проханнях, а саме внесення оплати за процес можливе почастинно, для цього слід прийти до голови Трибуналу і пояснити йому свою проблему, тож чи зверталася Ваша знайома безпосередньо до Трибуналу, чи отримала цю "інформацію" з інших джерел?
Буду вдячний за відповідь.
З повагою, щиро Ваш у Христі Ісусі о. Іван.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Церковний суд і розлучення

Повідомлення felonu » 01 серпня 2006, 22:43

Слава Ісусу Христу. Цікаво знати,чи є постанови різних конфесій взаємно прийнятими?Відомо,що православні церкви дають дозвіл на розлучення і повторний шлюб,як до цього ставиться Українська Католицька церква східного обряду(відома,як УГКЦ).
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

церковний суд і розлучення

Повідомлення Podorogujucha » 05 серпня 2006, 10:19

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ.ДЯКУЮ ВАМ ЗА ВІДПОВІДЬ НА МОЄ ЗАПИТАННЯ.
ПРОБАЧТЕ,ЩО ВІДПИСУЮ ТІЛЬКИ ТЕПЕР.В МЕНЕ БУЛИ ПРОБЛЕМИ З КОМП'ЮТЕРОМ.ПОЯСНЮ ВАМ СИТУАЦІЮ.
МІЙ РОДИЧ,ЯКИЙ Є ПРАВОСЛАВНИМ,ХОЧЕ ОДРУЖИТИСЯ З РОЗЛУЧЕНОЮ ЖІНКОЮ.ВОНА РОЗЛУЧИЛАСЯ З ЧОЛОВІКОМ АЛЕ УНЕВАЖНЕННЯ ШЛЮБУ НЕМАЄ.ВОНА РОЗКАЗАЛА МОЄМУ РОДИЧУ ЩО БУЛА В ЄПАРХІЇ І ЇЇ ДУЖЕ ОБРАЗИЛИ В ТРИБУНАЛІ.ВОНА СКАЗАЛА ЩО ХОЧЕ УНЕВАЖНЕННЯ БО В ЧОЛОВІКА В БУДИНКУ Є ДІДЬКО В ПРЯМОМУ ЗНАЧЕННІ ЦЬОГО СЛОВА.ВІН ЙОГО ГОДУЄ КОЖЕН ДЕНЬ І НАЗИВАЄ ДОМОВИКОМ.
ЇЙ НА ЦЕ СКАЗАЛИ ЩО ВОНА БРЕШЕ.І СКАЗАЛИ,ЗА ЇЇ СЛОВАМИ,ЩО ЦЕ КОШТУЄ 500ГРН. ЩОБ СУД БРАВСЯ ЗА ЦЮ СПРАВУ.
Я ПРИПУСКАЮ,ЩО СУМУ 500 ВОНА ЙОМУ НАЗВАЛА "ЗАОКРУГЛЕНО".
ЗВЕРНУЛАСЯ Я ДО ВАС ТОМУ,ЩО ЦЕЙ РОДИЧ,ПРИЙШОВ І ПОЧАВ ГОВОРИТИ ЩО В ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ ТАКОГО НЕМАЄ,ЩО КАТОЛИКИ ПРИДУМАЛИ СОБІ СУДИ.А СУД МОЖЕ БУТИ ЛИШЕ СВІТСЬКИЙ А НЕ В ЦЕРКВІ.І ЩЕ Й ЗА ЦЕ ГРОШІ "ДРУТЬ"
О.ІВАНЕ!
ДУЖЕ ВАС ПРОШУ ПОЯСНИТИ ЯК ПРОХОДИТЬ УНЕВАЖНЕННЯ ШЛЮБУ,ЯКІ ПРИЧИНИ Є ДЛЯ ЦЬОГО,ЧИ Є ЩОСЬ ПОДІБНЕ В ПРАВОСЛАВНИХ ЧИ В НИХ ВСЕ ТАК ІДЕАЛЬНО І НЕМАЄ НІЯКИХ НЮАНСІВ ,ЧИ Є В ПРАВОСЛАВНИХ СУД.І,ЯКЩО МОЖЕТЕ,ВИШЛІТЬ ЯКІСЬ ДОКУМЕНТИ ПРО ПРИЧИНИ УНЕВАЖНЕННЯ ШЛЮБУ.

ЩИРО ДЯКУЮ
СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 06 серпня 2006, 17:51

felonu писав:Приїдьте в Тернопіль,...


То може ми ще на форумі будемо банери з рекламою різних конфесій вивішувати??? :twisted: :twisted: :twisted:

Приходьте в УАПЦ, у нас вигідніше - менше грошей, менше документів, мнеше мороки!! Користуйтеся послугами УАПЦ. Кожному 10-му - бескоштовне навчання в семінарії (поступати можна навіть одруженим!) :lol:

Взагалі, по-моєму, ви порушили правила форуму, але про це, звичайно, не мені судити :)
unicuique suum

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 07 серпня 2006, 07:47

шановний robie допомога людям в кожній окремій ситуації не є злочином проти церкви,як інституції.Я не обмежую ваших дій і вашого вибору,що до навчання я знаю не один десяток священників УГКЦ,що свого часу закінчили навчальні заклади не в УГКЦ і це не завадило ім здобути знання,хоча вони згодом доздавали різницю предметів.І на моє глибоке переконання форум існує для спілкування,можливості порадити,розрадити і вказати вихід для потребуйочого,а не закритись в своїй скарлупі з лозунгом"ми найкращі,всі інші не варто уваги",я особисто знав митрополита ВОЛОДИМИРА СТЕРНЮКА і ,якщо ви приватна зв"яжетесьзі мною,[email protected],я розкажу багато цікавого про розвиток незалежної держави і церкви періуду 1988-2006року Божого.З повагою Роман Наконечний.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 07 серпня 2006, 12:17

robie писав:
felonu писав:Приїдьте в Тернопіль...


То може ми ще на форумі будемо банери з рекламою різних конфесій вивішувати???
Взагалі, по-моєму, ви порушили правила форуму, але про це, звичайно, не мені судити :)


Щодо реклами - так, я знімаю дане повідомлення!
Та й Вас, robie, прошу менш глумливо ставитися до співрозмовників...
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

rev Ivan
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 23 червня 2006, 12:19

церковний суд.

Повідомлення rev Ivan » 07 серпня 2006, 12:45

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!
Насамперед слід вияснити для себе у якій конфесії бажає брати шлюб Ваш родич, бо якщо у будь якій з гілок православної церкви то наш документ про уневажнення церковного шлюбу не матиме для нього ніякої вартості, та доведеться по новому проходити процес, але вже у суді тої конфесії у якій намірений брати шлюб.
На рахунок того, що в православній церкві немає суду то очевидно Ви вже могли отримати спростування хоча б з повідомлень інших дописувачів, зокрема felonu та ін.
Щодо самого процесу уневажнення шлюбу то він не є швидкий і триває до 1 року. для початку особа, яка виступатиме позивачем повиння усвідомити собі одну єдину річ, що в трибуналі оскаржується не особа, її психічний стан чи недоліки а правосильність укладення подружжя, і це є предметом розгляду трибуналу.
на першому зверненні особа отримує пакет документів та формулярів що їх повинна надати суду. після здачі всіх документів особа викликається рекомендованим листом на попереднє слухання справи на якому суддя виносить рішення про прийняття чи не прийняття справи трибуналом. якщо справу приймаємо (тобто є наявні важливі підстави для уневажнення церковного шлюбу, які виникли ще до початку подружнього співжиття, чи в процесі тривання шлюбу) то позивач, особа яка подала документи, оплачує вартість процесу. ми також викликаємо і відповідача, тобто другу сторону, щоб ознайомити його (її) з фактом розгляду трибуналом дійсності церковного шлюбу. викликаємо і позивача зі свідками. після переслухання свідків позивача відповідач має повне право надати спростування чи заперечення, долучити до процесу своїх свідків. і щойно після вислухання обох сторін, їх аргументів та доказів, вичерпавши всі можливі середники для поєднання подружжя трибунал переходить до завершального етапу - винесення вироку. таким чином виглядає хід даного судового процесу.
щодо людської вигадки суду католиками не буду вступати у полеміку, оскільки кожна людина має право на особисту думку, а крім того відповідь на такого роду закид чи навіть звинувачення логічно давати не анонімно а на особистій зустрічі, щоб ознайомитись з аргументами та мати можливість висловити своє бачення.
Ви просити також вислати Вам документи про причини уневажнення подружжя. на це Ваше прохання змушений відмовити, оскільки в даній ситуації Ви є зацікавленою стороною.
з повагою, о. Іван.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 07 серпня 2006, 16:55

Та й Вас, robie, прошу менш глумливо ставитися до співрозмовників...


felonu, samael! Прошу вибачення, не стримався. :)
unicuique suum

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 08 серпня 2006, 08:35

Прийнято :wink:
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Adriano
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 22 вересня 2005, 07:12
Звідки: Львів

Повідомлення Adriano » 09 серпня 2006, 18:28

hochu zrobyty zauvazennia o.ivanu: cerkovnyj shljub ne mozna unevaznyty-vin jaksho buv, to bude do kincia svitu, chy do smerti odnogo z podrugiv. sud moze lyshe stverdyty, scho shljubu vzagali ne bulo jak takogo. kanonist musytj vyrazaty svoi dumky movoju pravnychoju. proshu vybachennia za take zauvazennia. diakuju.

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

церковний суд і розлучення

Повідомлення Podorogujucha » 18 серпня 2006, 10:16

Слава Ісусу Христу!
о.Іване,щиро дякую за грунтовне роз яснення.
І ще раз прошу Вас про ці документи.З свого боку я обіцяю ніколи не використовувати їх як зацікавлена особа.Я є катехит і вважаю, що повинна знати це і володіти інформацією.Ці документи мені потрібно тільки для власних цілей.(з метою ознайомлення)
Буду дуже вдячна якщо Ви допоможете мені з цим
Галина

Podorogujucha
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 19 квітня 2006, 13:32
Звідки: ЛЬВІВСЬКА ОБЛ.

Повідомлення Podorogujucha » 18 серпня 2006, 10:27

Шановний ADRIANО!
Вживання слова "уневажнення"замість "визнання шлюбу таким,що не відбувся" ще не говорить про те,що ЛЮДИНА НЕ РОЗУМІЄ СУТІ ТОГО ,ПРО ЩО ГОВОРИТЬ.Тут навіть людина нічого не чувши про це ,зможе зрозуміти про що йдеться.Читайте уважніше і не чіпляйтесь до слів :) :) :)
Хай щастить! :wink:

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 27 жовтня 2006, 09:41

Слава Ісусу Христу. Цікаво знати,чи є постанови різних конфесій взаємно прийнятими?Відомо,що православні церкви дають дозвіл на розлучення і повторний шлюб,як до цього ставиться Українська Католицька церква східного обряду(відома,як УГКЦ).

Так як і Католицька Церква Римського Обряду: розлучення не має і не може бути (як чуємо на Шлюбі: "Що Бог з"єднав, людина нехай не роз"єднує"), повторного Шлюбу теж не існую, так як і Хрещення, Священства, Миропомазання.
З повагою, Дмитро.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 05 листопада 2006, 08:28

Зазначені таїнства,Хрещення,Миропомазання дійсно не повторюються,що до Священства:1-а ступінь-деякон,2-а-ієрей,3-а єпископ,і до всього,Сповідь і Причастя можуть повторюватись хоч щоденно. Маю Требник 1897р. в якому є не тільки чин вінчання другошлюбних,але й третьошлюбних,та зрештою, як бути з вдівцями коли ви абсолютно заперечуєте повторення таїнства Вінчання у принцепі,а не концептуально?
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 06 листопада 2006, 17:45

Зазначені таїнства,Хрещення,Миропомазання дійсно не повторюються,що до Священства:1-а ступінь-деякон,2-а-ієрей,3-а єпископ,і до всього,Сповідь і Причастя можуть повторюватись хоч щоденно.

Справді Св. Тайна Священства має ступені (в акому контексті можна розглядати і піддияконів, і Верховних архиєреїв, що є іншим способом служіння, ніж Архиєреї "звичайні".) Але це не є окремі Тайни. Крім того, їх теж не можна уділяти двічі. Ніхто не може мати двох дійсних (тобто таких, що реально існують) свячень: ні двічі диякон, ні двічі єрей, ні двічі Архиєрей (єпископ).

Маю Требник 1897р. в якому є не тільки чин вінчання другошлюбних,але й третьошлюбних


То є Православна Традиція, вона й сьогодні дозволяє т. з. "другий-третій" шлюб.

як бути з вдівцями коли ви абсолютно заперечуєте повторення таїнства Вінчання у принцепі,а не концептуально?


Сутність Св. Тайни Подружжя є в повному духовному та тілесному єднанні двох осіб (чоловіка і жінки) під час земної мандрівки.
Як читаємо в обряді: "... і що не покину Тебе, аж до самої смерті..."

Таким чином земна смерть не скасовує, а сповнює завдання шлюбу. Вдівець, що одружується знову чинить Волю Отця ("не добре чоловікові бути одному" Бут. 2), крім того сповнює НОВИЙ союз, не заперечуючи попередній.
Це, якщо хочете, нове служіння після сповнення попереднього. Натомість Шлюб після розлучення, це пошук нового служіння через неможливість сповнення першого... самим собі обраного, прошу зазначити.

Концептуально - так, можна назвати одружених вдівців - двічі одруженими, проте містично - це зовсім не так просто. І Православна Церква як ніхто інший мала б відчувати містине значення Подружжя. Св. Тайни, що повязує людей до кінця їхніх днів.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 22 листопада 2006, 16:09

Оскільки деякі повідомлення не стосувалися даної тематики, то я розділив дану гілку на дві, створивши нову тему.

Див.: Євхаристійна єдність
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 26 січня 2007, 13:46

Справді ми тут вже зовсім "виїхали" з теми.

Доречі тема про суд!!! (він же трибунал)

Мені не подобається кількість "уневажнених" (визнаних такими, що не були істинними) шлюбів в УГКЦ, про якість не знаю.


Крім того проблема тих, хто живе без шлюбу... Живе собі, виховує дітей, після 5-20 років спільного життя "не зійшлись характерамими" - і розлучились. Потім одружились з кимось іншим і (не забувайте - не маючи церковного шлюбу з попереднім/ньою) беріть шлюб і церкві!!!! :o
Причому такий як вперше, з усіма почестями і т. п.


Може варто якщо не заборонити то якось в інший спосіб проводити чи що???
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
sebasstian
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 10 липня 2007, 23:18
Контактна інформація:

Повідомлення sebasstian » 30 липня 2007, 19:45

ну що тут можна сказати? вам подобаєть ся розлучати ся? - бадь-ласка. не подобаєть ся бути християнкою? - ніхтож не примушує, - вважайте ваше хрищення таким що не відбуло ся, "уневажнення хрищення" - правда гарно звучить? є багато форумів на які пишуть ті, кому не подобаєть ся церква, пишіть туди. :sorry:

rbn
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 09 грудня 2006, 22:45
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Як при цьому бути справжньою християнкою?!

Повідомлення rbn » 12 серпня 2007, 15:41

Podorogujucha писав:Не всі причини розводу є стандартні.Наприклад,якщо чоловік без причини прискіпується КОЖЕН ДЕНЬ,обзиває її не зовсім гарними словами,каже що все,що вона робить-робить неправильно,при цьому нічим не допомагаючи їй,як вважаєте-чи довго витримає така жінка.


Некоторый брат был в скорби на другого брата, который, узнав об этом, пришел для примирения к первому брату. Первый не отворил ему дверей. Второй пошел к некоторому старцу и пересказал о случившемся. Старец отвечал: посмотри -- нет ли этому причины в сердце твоем? не признаешь ли себя правым в сердце своем? не имеешь ли намерения обвинить брата своего, а себя оправдать? По этой причине Бог не коснулся сердца его, и он не отворил тебе дверей. Но то, что скажу тебе, верно: хотя бы он был виноват пред тобою, положи в сердце твоем, что ты виноват пред ним, и оправдай брата своего; тогда Бог вложит в сердце его желание примириться с тобою. Брат услышав это, поступил по слову старца, пошел к брату, постучался в дверь. Тот, только что понял пришествие его, отворил тотчас дверь и, прежде нежели пришедший попросил прощения, обнял его от души, и водворился между ними величайший мир.

Свт. Игнатий (Брянчанинов). Отечник. Повести из жития старцев, преимущественно египетских, которых имена не дошли до нас

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 22 серпня 2007, 17:34

Апостоли казали Христові "гірка це мова хто може її слухати..." :(

Розлучення - не існує!!!
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 вересня 2007, 21:13

orest писав:Тому то Церква каже не мати дошлюбних статевих стосунків, щоб не було ситуацій, коли "треба" одружуватись...


Яка ж то Церква вчить такого вчення???
Свята Церква вчить, що дошлюбні статеві стосунки - це гріх смертельний, гріх нечистоти, який веде до пекла і який дуже ображає Бога!
А коли все таки і виникне ситуація, коли "треба одружитися", то чи не понесе та дитина кару за гріх своїх батьків?!!

Хочу ще додати, що шлюб є один і на все життя, не може бути другого, третього і т.д. одруження, це є порушення 6-ї і 9-ї Божих Заповідей. Як людина, яка живе в смертельному гріху може приступати до Святого Причастя і приймати до свого серця Бога?... це є святотатство і ще більший гріх...

SerhiyD
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 16 лютого 2009, 20:15
Звідки: Тернопіль

Подружжя

Повідомлення SerhiyD » 16 лютого 2009, 20:47

Чи може бути визнане подружжя недійсним, яке не брало передшлюбних наук і тому люди в повній мірі не знали, які обов'язки воно на них покладає перед Богом, в разі, коли в силу різних обставин, воно розпалося? Також, чи було воно дійсним, коли люди побралися через дошлюбну вагітність і це, в якійсь мірі, було певним тиском на свідомість людей? А також, чи було воно дійсним, коли люди в силу своєї необізнаності сприймали шлюб, як традицію, обряд, а не, як Святу Тайну з всіма витікаючими обов'язками один перед одним і перед Богом?

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 16 лютого 2009, 22:39

А чому Ви задаєте ці питання тут, на форумі? Є спеціальна рубрика - "Запитання священнику", звертайтеся до Церкви і як Вона Вам скаже - так і робіть - бо це буде послух Церкві.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Подружжя

Повідомлення Igor » 16 лютого 2009, 23:06

SerhiyD писав:Чи може бути визнане подружжя недійсним, яке не брало передшлюбних наук і тому люди в повній мірі не знали, які обов'язки воно на них покладає перед Богом, в разі, коли в силу різних обставин, воно розпалося?

Ні не може. Незнання закону не звільняє від відповідальності.
Чи може як не знати, що за вбивство треба буде відповідати можна буде безкарно вбивати?

SerhiyD писав:Також, чи було воно дійсним, коли люди побралися через дошлюбну вагітність і це, в якійсь мірі, було певним тиском на свідомість людей?

Можете рахувати початком шлюбу початок стосунків з жінкою, адже саме в цей момент єднання Ви і стаєте подружжям. Вагітність - це уже милість яка Вам була дарована.

SerhiyD писав:А також, чи було воно дійсним, коли люди в силу своєї необізнаності сприймали шлюб, як традицію, обряд, а не, як Святу Тайну з всіма витікаючими обов'язками один перед одним і перед Богом?

Було.
І смію Вас запевнити, що навіть якщо Вам хтось дасть розлучення з людей, справжнє розлучення має відбутися в душі людини.

П.С. Вітаю в товаристві розлучених на цьому форумі.
П.П.С. Насправді є певний набір правил, згідно яких шлюб можна вважати таким що не відбувся, але повірте мені, це практично неможливо і передбачає в більшій мірі набір типових питань, ваші відчуття нікого цікавити в цьому контексті не будуть.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Подружжя

Повідомлення o.Mykil » 17 лютого 2009, 09:54

Igor писав:
SerhiyD писав:Чи може бути визнане подружжя недійсним, яке не брало передшлюбних наук і тому люди в повній мірі не знали, які обов'язки воно на них покладає перед Богом, в разі, коли в силу різних обставин, воно розпалося?

Ні не може. Незнання закону не звільняє від відповідальності.
Чи може як не знати, що за вбивство треба буде відповідати можна буде безкарно вбивати?Вас же просили раніше не давати тут людям "догматичних" порад, на офіційному форумі УГКЦ... Не маю на увазу тільки це місце. Не в образу. Ви ж маєте не раз антицерковні погляди... Чи може здобули богословську освіту у Католицькій Церкві?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей