Христові учні

звалище оффтопу

Модератори: Artur, ihor

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Христові учні

Повідомлення Віктор Онищак » 03 березня 2013, 12:32

Христові учні
Старозавітні «перворідні» у книгах Нового Заповіту названі Христовими учнями. Це не означає, що відпала потреба у тому, щоби кожний старався стати перворідним, бо, як написано, Ісус Христос «збирає Церкву перворідних». Але набагато простіше зрозуміти, що вимагається для того, щоби стати Христовим учнем, ніж перворідним.
Необхідність нашого навчання пояснюється тим, що Бог спочатку створив Своїх синів, землю і всесвіт, а вже після цього – чоловіка. Що, звідки, яким чином появилося, що в тому є найважливіше, як від створеного переходити до творіння і що це таке – ніхто із людей цього не знає. І всього цього необхідно навчитися у Божому Царстві, куди Ісус Христос збирає Своїх учнів.
Земне життя дано людині для того, щоби вона показала Господу, що признає Його за свого Бога і, що хоче навчатися у Нього у Його Царстві. Що потрібно, щоби стати Христовим учнем зараз, у час свого земного життя і як це зробити Господь розказує у Святому Писанні.
Для початку пригадаємо слова Господа про те, що вузька та стежина і тісні ті ворота, що ведуть до Божого Царства і мало хто їх находить. І широка та дорога, яка веде в пропасть, і багато по ній ідуть. Значить кожний вимушений сам шукати ту вузьку стежину, бо, якщо ми будемо її шукати разом, надіючись, що один допоможе другому, що разом «нас багато і нас не подолати», то опинимося на тій широкій дорозі, що веде у пропасть. Можна і потрібно слухати один одного, підказувати один другому, пояснювати, але приймати рішення, що є вірним, а що ні і як мені бути, повинен кожний сам.
Господь повчав, що якби людям розказувати про те, куди влаштуватися, щоби мати більше грошей, привілеїв, маєтків, слави, то вони будуть слухати, а якщо їм розказувати як відшукати ту вузьку стежину до Божого Царства, - то не будуть слухати. Як у свій час не слухали Господа, так і не будуть слухати Його учнів.
Учень – це переважно молода людина, яка не володіє знаннями і вмінням, а тому і наймається до майстра, щоби навчитися в нього того, що він вміє і знає, щоби в майбутньому самостійно з високою якістю виконувати таку роботу, як майстер. (Доволі для учня, коли він буде, як вчитель його, - повчав Господь). Учень вчиться не тільки слухаючи свого вчителя, але і спостерігаючи за тим, що і як робить вчитель. Розповідь є потрібна, щоби пояснити вчинки, а не для того, щоби навчити, як це прийнято зараз у сучасних школах.
Учні були у пророків, учні були у Івана Христителя, частина яких стала головними учнями Ісуса Христа. По-суті всі книги Біблії написані учнями пророків і апостолів. У Господа було 12 основних учнів і тисячі простих учнів. У Христових апостолів також були учні, апостол Павло записав, що не він христив людей, а його учні. Треба думати, що всі учні пророків і апостолів також зачислені до учнів Христових.
В Євангелії записані такі слова Ісуса Христа, що тим прославиться Отець Небесний, якщо ви будете Моїми учнями і багато плоду принесете. Цим Господь передбачав постійне наше навчання, а, значить, і постійну звітність за вивчене. За рік часу кожний мав би приносити Богу плід і не один, інакше він не зможе принести плоду багато. І кожному належить контролювати себе в цьому, щоби не залишитися без плоду. Хто все робить згідно до Христової науки, не тільки вивчає, але і виконує всі Господні заповіді, закони і постанови, той згідно із Новим Заповітом, за словом Ісуса Христа отримує Святого Духа і це є ознакою його приналежності до Христових учнів, до Христової Церкви, до збору всіх святих.
В притчі про сіяча Господь розповідає, чому троє із чотирьох людей не приносять плоду для Бога і не стають Його учнями: вони не прикладають належних зусиль до вивчення Святого Писання; вони не визначилися, чи надалі вони будуть жити для Бога і змагатися за Його Царство, як робив наш Учитель Ісус Христос, чи будуть жити так, як всі – дбати про добробут свій і своїх дітей, змагатися за те, щоби бути не гіршим за інших, щоби мати повагу, становище серед інших і подібне тому; вони не відмовилися від благ, вигод, багатства, слави, всього того, за що змагаються сучасні люди. Бо в Писанні сказано: «Так ото й кожен із вас, який не зречеться усього, що має, не може бути учнем Моїм».
Тобто, Господь повчає, що хто не зуміє подолати оці три основні причини, які не позволяють принести плід для Бога, той не зможе стати Його учнем. Крім того, Господь каже, що треба зробити найперше, щоби мати надію стати Його учнем, щоби братися за подолання цих трьох причин: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, - той не може буть учнем Моїм! І хто свого хреста не несе, і не йде вслід за Мною, - той не може бути учнем Моїм!»
Цей текст важкий для розуміння, бо Господь дав заповідь «люби свого ближнього, як самого себе», а в цій заповіді каже, що хто не зненавидить батька і матері,… Тобто Господь ніби Сам Собі заперечує. Ні, Господь однією заповіддю доповнює другу, бо перед тим Він казав: «Не робіть так, як батьки ваші, бо ваші батьки покинули Господа, а ви робите гірше батьків ваших, йдете за впертістю лютого серця свого».
Ваші батьки запровадили різні конфесії, а щоби одна конфесія мала чим відрізнятися від іншої, запровадили різні вчення своїх святих, різні свята, різні обряди, різні богослужіння, а слово Боже, Його Святе Писання полишили. Тепер ви вивчаєте і досліджуєте вчення своїх святих, а на дослідження Писання не маєте часу і плоду для Бога не приносите.
Ось тому Господь каже, що поки ви не зненавидите ті батьківські віри, ті вчення святих, ті їхні обряди і богослужіння, яких дотепер дотримувалися ваші брати і сестри та й ви самі, ви не зможете стати Його учнем і не зможете ввійти до Його Царства. Це , як ви бачите, є Господня заповідь, а не вчення якогось святого. Її необхідно виконувати нарівні з іншими Божими заповідями, бо хто порушив одну заповідь, той порушив весь Закон. А ще Господь каже: «Як у слові моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, - а правда вас вільними зробить!»
Це дуже важко зрозуміти пересічним людям, бо вони рахують себе віруючими і такими, що поганого нікому нічого не зробили, і що до церкви ходять, і що їхня віра найвірніша. А тут виявляється, що Господь від людини вимагає зовсім іншого і каже, що люди не виконують Його слова, а те, що вони роблять Йому огидно і не потрібно. І тому, вже скоро Він прийде палити і нищити землю, а не рятувати і роздавати нагороди, як повчають багато «святих». Божі люди будуть жити на новій землі і під новим небом, а ті, хто залишиться на теперішній землі, будуть терпіти кари і муки від них, що описані в книзі «Об’явлень».
Більше того, Господь каже своїм учням: «Що тільки зв’яжете на землі, зв’язане буде на небі, і що тільки розв’яжете на землі, розв’язане буде на небі». Його учні на землі будуть зневаженні іншими людьми і як переслідували Господа, так будуть їх переслідувати і гнати геть, а їм Господь дав владу прощати іншим їхні провини або не прощати, допомагати або не допомагати, вздоровлювати або не вздоровлювати… І ще казав Господь: «Хто вас слухає – Мене слухає, хто ж погорджує вами – погорджує Мною, хто ж погорджує Мною – погорджує Тим, Хто послав Мене».
Апостол Павло рекомендував вчитися і брати за приклад Божих пророків, а тепер до того біблейського переліку пророків слід добавити Христових апостолів.
Ісус Христос обіцяв Своїм учням, що коли Він відійде до Свого Отця, то Бог пришле їм Святого Духа, який ще раз нагадає їм науку і розкаже ще більше, ніж вони чули від Нього. Апостол Павло досконало вивчив єврейське вчення, по-сучасному він мав вищу духовну освіту, але розуміння Божої науки він отримав у видіннях від Господа, а не від учителів під час навчання.
Таким чином, Христові учні, це – люди, які розуміють, що для продовження життя в Божому Царстві їм самим треба шукати і знайти знання від Ісуса Христа через молитву і дослідження «в поті свого чола» Біблії. Що серед людей немає нікого, кого можна взяти за приклад, крім Божих пророків і апостолів. При цьому, по мірі, як вони набувають знання, так і приносять Богу плід. При навчанні можна скористатися допомогою свого ближнього, але треба завжди пам’ятати, що все почуте перевіряється по Біблії. Бажано знати також те, що Господь першим впізнає тих, хто прагне стати Його учнем, а тому кожний, хто старається стати Христовим учнем, завжди може розраховувати на Його допомогу.
Дуже шкода, що Христових учнів назвали християнами, бо якби збереглася стара назва, то не було би різних конфесій, різних вчень, не було би так багато людей, які називають себе віруючими християнами, бо стати Христовим учнем дуже важко, а християнином може назвати себе і середньовічний поганин і його приймуть у християнську конфесію, але не Господь. «По тому пізнають усі, що ви учні мої, як будете мати любов між собою», - як будете допомагати один одному навчитися науки Христової.
P.S. Не призиваю нікого кидати свою віру і приставати до «мого повчання». Я лише навів деякі постанови Ісуса Христа. Якщо ви визнаєте Його за свого Господа, то зробіть так, як Він вимагає: дослідіть по Біблії і виясніть, правду вам показано, чи ні. Якщо неправду показую, то немає чого мене слухати. А якщо правду, то Христові постанови треба виконувати, бо ніяке повчання «святих» не може оправдати наше порушення постанов Ісуса Христа і звільнити від кари за те порушення. Господь каже, що те слово, яке Він говорив, яке записано в Біблії, буде судити кожного із нас останнього дня, а не вчення «святих», чи вчителів.
Про учнів Христових йдеться у таких книгах Біблії:
1. Буття 12,1-3; 17,1-9; 18,19; 26,2-5;46,1-4.
2. Вихід 4,10-11; 6,1-9 і 29; 10,1-2; 24,7-8; 35,1-3.
3. Левит 4,1-3; 6,1; гл.18.
4. Числа 14,26-28; 16,1-3; 21,5-7; 22,12; 30,1.
5. Повторення Закону 1,3; 4,5-6; 5,24-31; 7,12-26; 8,4-6; 10,12-13; 11,18-21 і 26-28; гл.13; 17,2-20; 27,9-10 і 26; гл.28;29,9; 30,9-10 і 17-20; 31,10-13 і 29; 33,3.
6. Ісуса Навина 1,8; 6,26; 22,5; 24,14 і 29.
7. Суддів 2,10-15.
8. Перша Самуїлова 2,12; 3,1 і 11 і 19-21; 8,6-10; 9,6.
9. Друга Самуїлова 12,12-14; 23,1-3.
10. Перша Царів 2,1-4; 3,3-9 і 14; 6,12-13; 9,2-9; 10,23; 11,1-13 і 26-39; 14,7-11; 18,1-7; 23,24.
11. Перша Хронік 16,8-16; 22,11-13; 28,9.
12. Друга Хронік 1,7-12; 7,12-22; 11,2-4; 12,1-8; 15,12-15; 17,7-10; 24,17-20; 30,6-11; 34,29-31.
13. Ездри 2,62; 4,1-6; 7,10 і 25-26; 9,7 і 13-15.
14. Неемії 8,1-9 і 13; 9,29-38; 13,15-25.
15. Йова 1,1 і 8 і 22; 2,3, 4,1-6; 5,17; 6,9-10; 10,7; 11,7; 12,16-25; 17,4 і 9; 21,7-19; 24,1-12; 28,12-13 і 28; 36,5-15; 42,7.
16. Псалми 1; 15,7; 21,23; 24,14; 26,8-11; 31,8-9; 33,6-12; 35,11; 39,8-9; 49,16-23; 63,10-11; 77,3-8; 94,10-11; 111,1-3; 118.
17. Ісаї 1,1-17; 6,6-7; 8,12-17; 11,1-9; 24,5-6; 26,8-19; 28,7-13; 29,13-15; 30,9; 38,19; 48,16-22; 50,4-11; 54,13; 55,10-13; 56,4-7; 58,2-4; 64,6-9; 65,2-3.
18. Єремії 1,9; 2,8; 5,3-5; 6,10-21; 9,13-16 і 23-24; 11,3-5 і 11-12; 22,8-9 і 21-22; гл.24; 28,8; 32,33.
19. Єзекіїля 2,5; 3,3-7; 5,5-7; 11,19-20; 12,2; 14,21-23; 22,26-28; 34,2-17; 44,15-28.
20. Даниїла 1,17-20; 2,20-21; 3,26-28; 6,19-22; 9,4 і 20-27.
21. Осії 1,2; 4,1-2 і 6; 10,1 і 12-13; 13,6.
22. Амоса 2,11-12; 4,3-5; 5,4-6; 7,16-17.
23. Михея 2,11; 3,11.
24. Софонії гл.1; 3,7.
25. Захарії 1,3-6.
26. Євангелія від Матвія 3,10; 4,15 і 19; 5,1-48; гл.6-7; 8,21-22; 9,14 і 35-38; гл.10; 11,12 і 25-30; 12,46-50; гл.13; 15,9; 16,12-26; 17,17-20; 18,1-20; 19,12-30; 20,16; 23,8-12; гл. 24; 25,44; 28,18-20.
27. Євангелія від Марка 1,17-18; 2,18; 3,13-15; 4,1-2; 6,6-8 і 34; 10,15 і 29-30; 13,22-23; 14,49; 16,15-16.
28. Євангелія від Луки 2,46; 4,31-32; 5,15; 6,40 і 46-49; 8,1-15; 9,1-6 і 23; 10,16; 11,28; 14,26-35; 17,22-23; 20,46-47; 21,8.
29. Євангелія від Івана 1,37; 4,1-3 і 36-38 і 53; 5,24; гл.6; 7,15-18 і 39; 8,12 і 31-32 і 42-47; 10,25-30; 12,25-26; 13,12-17 і 35-36; 14,12-14 і 23; 15,3-16; гл.17; 18,37-38; 20,20-21; 22,11-22.
30. Дії святих Апостолів 1,6-8; 2,17 і 37-40; 4,3; 5,12; 6,7; 8,1-4; 9,25-26; 10,40-44; 13,1; 14,27-28; 15,22-29; 16,30-34; 17,2-4; 18,8; 20,27-30; 26,17-18 і 28.
31. Послання апостола Павла: до Римлян 1,15-19; 2,17-29; 3,10-18; 11,25; 12,6; 15,1-3; 16,17.
32. Перше до Коринтян 1,17 і 31; 3,8-10; 4,1-2 і 17; 8,3; 9,14 і 24-27; 11,18-19; 12,7-11; 13,11; 14,20.
33. Друге до Коринтян 4,6 і 16; 5,10-11 і 20-21; гл.6; 11,3-4 і 21-32; 12,15 і 19.
34. до Галатів 1,6-9; 2,1-4 і 20; 5,24; 6,7-10.
35. до Ефесян 1,15-23; 2,19-22; 4,17-32.
36. до Филип’ян 2,21; 3,8-17; 4,8-9.
37. до Колосян 1,26-29; 3,16 і 24-25.
38. Перше до Солунян 2,3-5; 3,9; 5,11.
39. Друге до Солунян 1,6-10.
40. Перше до Тимофія 1,6-7;гл.3-4.
41. Друге до Тимофія 1,10-11; 3,6-7 і 16; 4,1-5.
42. до Євреїв 3,13; 5,12; 6,12; 8,11; гл.11; 12,5-8 і 25-29; 13,7.
43. Послання апостола Якова 3,1-2; 4,7-10.
44. Послання апостола Петра: перше 2,21-25.
45. Друге 2,1-3.
46. Друге послання апостола Івана 9.
47. Об’явлення 2,2 і 20-22; 3,3 і 9; 9,20-21; 10,8-11; 16,15; 22,14.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Христові учні

Повідомлення ShMariam » 03 березня 2013, 12:49

Можете чітко по пунктах дати відповіді? Бо з тих цитат, що Ви подали, жодна не відповідає на ці питання.

1) Прошу за Біблією обгрунтувати, що сенс життя - вивчення Біблії, це є плід Богу, а не також інші речі (добрі вчинки, молитва і т. п.)
2) Що Бог об'являє себе нам виключно через Біблію (а не через молитву, власний досвід і досвід Святих)
3) Що в Біблії є список канонічних (біблійних) книг - тобто того, що Вами береться за основу віри
4) Що саме ВИ дійшли до правильного розуміння Святого Письма, а не напр. католицькі екзегети

Дуже прошу в цій темі і дотичних ВСІХ максимально чітко ставити питання і давати відповіді.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Христові учні

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 13:59

Мені , чесно кажучи , після теми про книжку про...гм..хатинку , вже й дописи Віктора Онищака не здаються такими екстравагантними.
Якщо розібратись , то в порівнянні з Полом Янгом Віктор Онищак нервово курить за рогом. Просто пан Віктор не такий красномовний :(
Κύριε ελέησον

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Христові учні

Повідомлення igormaks » 03 березня 2013, 14:47

Слава Ісусу Христу!
Дуже багато написано , аж голова розболілася. Але я не до цього
Віктор Онищак писав:Христові учні

Необхідність нашого навчання пояснюється тим, що Бог спочатку створив Своїх синів, землю і всесвіт, а вже після цього – чоловіка. .....

А я от у Біблії знайшов таке 1. На початку Бог створив Небо та землю.
(Буття 1:1) далі по суті 26. І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.
(Буття 1:26)
Запитання до Вас -Де в Біблії говориться що Бог створив своїх синів? Це принципово для подальшого обговорення Вашої теми
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Христові учні

Повідомлення ShMariam » 03 березня 2013, 14:56

igormaks писав:Слава Ісусу Христу!
Дуже багато написано , аж голова розболілася. Але я не до цього
Віктор Онищак писав:Христові учні

Необхідність нашого навчання пояснюється тим, що Бог спочатку створив Своїх синів, землю і всесвіт, а вже після цього – чоловіка. .....

А я от у Біблії знайшов таке 1. На початку Бог створив Небо та землю.
(Буття 1:1) далі по суті 26. І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.
(Буття 1:26)
Запитання до Вас -Де в Біблії говориться що Бог створив своїх синів? Це принципово для подальшого обговорення Вашої теми
З повагою Ігор

Тим більше, що
Пс. 110 писав:Перед зорею я зродив тебе, неначе росу. Клявся Господь і каятися не буде: "Ти - Єрей повіки за чином Мелхіседека"

Пс. 2 писав: Господь сказав до мене: “Син мій єси ти, я породив тебе сьогодні. 8 Проси в мене, і я дам тобі народи в спадщину, і кінці землі тобі в посілість. 9 Ти розторощиш їх жезлом залізним, немов посуд ганчаря, розіб'єш їх.”

і
Євреїв,5 писав:5 Так і Христос не сам собі присвоїв славу стати архиєреєм, вона бо від того, який до нього мовив: «Син мій єси, я сьогодні породив тебе.» 6 Як і на іншому місці каже: «Ти - священик навіки за чином Мелхиседека.»
та ін.

Івана 1 писав:Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в Отцевому лоні, - той об'явив.


Це щодо "створених синів".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Христові учні

Повідомлення Віктор Онищак » 04 березня 2013, 21:55

Серед нашого народу вже так заведено, що на закони і встановлений порядок ніхто уваги не звертає, їх можна порушувати, якщо відразу не б’ють. А щоби не бути покараним за своє беззаконня, треба встигнути поперед інших прислужитися своєму пану, «лизнути йому одне місце» і він заступиться при необхідності. Всі, із знайомих, визнають, що при таких порядках, при такому відношенні до Божих законів, які є в нашому суспільстві і в світі, продовжувати людям життя на землі Бог не захоче. Скоро тому всьому буде кінець, але при тому всьому, кожний називає себе не винуватими перед Богом.
Виходить, що ми всі разом робимо погано, але кожен окремо робить дуже добре. Ту причину, за якою Бог вигнав євреїв із Обіцяної землі – їхнє порушення Божих заповідей і постанов, всі українці признають, а на ту причину, за якою Бог позбавив українців на 1000 років своєї державності, яка є такою ж як і єврейська, кажуть - ну то брехня, ти не путай грішного з праведним. Хоч ми і не знаємо тих заповідей, законів і постанов Господа, але ми їх не порушуємо. А для чого тоді Господь дає у Святому Писанні історію Ізраїльського народу?
У своїй статті зазначаю: «Я лише навів деякі постанови Ісуса Христа. Якщо ви визнаєте Його за свого Господа, то зробіть так, як Він вимагає: дослідіть по Біблії і виясніть, правду вам показано, чи ні. Якщо неправду показую, то немає чого мене слухати.» Для тих, хто обмежений у часі, і не має можливості дослідити по Біблії, навожу тексти про Христових учнів у 47 книгах Писання. Через 17 хвилин, після розміщення статті, модератор вже написав: «Можете чітко по пунктах дати відповіді? Бо з тих цитат, що Ви подали, жодна не відповідає на ці питання». Я розумію становище модератора, але ми обидва стоїмо перед Богом і Він судить нас обох. Не можна ж так нехтувати постанови Господні! Не можна ж так зневажати жертву Ісуса Христа, яку Він приніс за всіх нас, адже Він прийшов щоби розказати і про Своїх учнів! Не можна того відкидати лише тому, що я того не знаю і знати не хочу! Бо що скаже Господь, який дивиться за нами? Адже неможливо за 10 хвилин дослідити сотню текстів у 47 книгах?
Що стосується запитань:
1) Прошу за Біблією обгрунтувати, що сенс життя - вивчення Біблії, це є плід Богу, а не також інші речі (добрі вчинки, молитва і т. п.)
Як Господь пояснює Своїм учням через пророка Ісаю та особисто, зрозуміння Божого слова Отцем Небесним дається лише Христовим учням, а для всіх інших те розуміння є закритим. Тому важливо кожному найперше стати отим учнем, бо «тяжко чують вухами вони, і зажмурили очі свої, щоб коли не побачити очима й не почути вухами, і не зрозуміти їм серцем, і не навернутись, щоб Я їх уздоровив!» Тобто, іншого шляху до розуміння немає. Тому і немає смислу доказувати щось із Писання тим, хто не збирається ставати Христовим учнем, їм це буде незрозуміло за Божою постановою. Це не залежить від посад, чинів і сану.
В притчі про сіяча Ісус Христос розказує, що Господь посіяв слово і бажає, щоби люди це слово зрозуміли і виконували. При тому, Він зазначає, що із чотирьох чоловік, плід приносить лише один. А із тих, що приносять плід, одні приносять плід в 30, другі - в 60, треті - в 100 крат. Про добрі діла, добрі вчинки тут не йдеться. Ще Господь каже: «В тім прославиться Отець Небесний, якщо ви Моїми учнями будете і багато плоду принесете», - також про добрі вчинки не йдеться. «Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю його, і об’явлюсь йому Сам… Як хто любить Мене, то слово Моє берегтиме (буде виконувати), і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього». Про добрі вчинки також не йдеться, а якщо все це вищенаведене взяти разом, то це і буде те, чого Господь хоче від нас, щоби Він взяв нас до Свого Царства. А хто виконує Божі заповіді і постанови, той поганого вчинку не зробить. Без молитви стати Христовим учнем неможливо, але, що означає молитва і як молитися, це треба дослідити по Писанню, бо багато «святих» вчать інакше, ніж Господь.
2) Що Бог об'являє себе нам виключно через Біблію (а не через молитву, власний досвід і досвід Святих)
Про це сказано вище, в пункті 1, кому і як об’являється Ісус Христос.
3) Що в Біблії є список канонічних (біблійних) книг - тобто того, що Вами береться за основу віри
Ісус Христос вказував, що до книг Святого Писання відносяться: книги Мойсея, книги пророків Божих і Псалми. А хто додасть до того, чи відніме від того, той буде покараний.
4) Що саме ВИ дійшли до правильного розуміння Святого Письма, а не напр. католицькі екзегети
Я і статтю для того написав, щоби показати слова Господні про те, що Святе Письмо є зрозумілим всім Христовим учням і більше нікому. Так каже Ісус Христос, а не я. Більше того, Ісус Христос ще й каже кожному, хто прагне увійти в Його Царство, хто шанує Його жертву, яку він приніс заради людей, дослідити по Біблії, чи так воно є насправді.
Заодно, вже й скажу таке. Господь через пророка каже, якби Він навів на землю війну, чи голод, чи моровицю, а в цей час на землі були би Його улюблені мужі: Ной, Йов і Диниїл, то вони змогли би врятувати тільки свої душі, а душі своїх синів і дочок вони не врятують. Бо долю кожної людини вирішує Сам Бог. А якщо ці мужі не зможуть допомогти врятуватися своїм дітям, то хто, крім них, про яких каже Бог, зможе допомогти іншим увійти до Божого Царства? То яким чином ті «святі», про яких Ісус Христос нічого не казав, зможуть зробити інакше, ніж каже Бог? Як вони заступляться за когось перед Богом, який каже, що Він такого не допускає?
Пан Ігор задає питання: «Запитання до Вас -Де в Біблії говориться що Бог створив своїх синів? Це принципово для подальшого обговорення Вашої теми». А перед тим пише: «І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.» Чи трудно самому собі задати питання, а до кого говорить Бог оці слова? А якщо ви маєте страх перед Богом і поважаєте жертву Ісуса Христа, то не будьте такими вередливими, як євреї в пустині і знайдіть відповідь на це питання. Хто стане учнем Христовим, той знайде у Святому Писанні відповіді на всі свої запитання, - це обіцяє Ісус Христос, коли каже: «хто має, тому дасться і додасться».
А яке відношення до розуміння того, хто є Христові учні, мають наведені цитати пана Ігоря? Вибачайте, але вимушений ще раз наголосити на тому, що Ісус Христос каже не «знайдіть у Писанні», а «дослідіть по Писанню, чи так воно є насправді». Сподіваюся, що різниця між тими висловами є зрозумілою.

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Христові учні

Повідомлення igormaks » 06 березня 2013, 02:33

Віктор Онищак писав:Пан Ігор задає питання: «Запитання до Вас -Де в Біблії говориться що Бог створив своїх синів? Це принципово для подальшого обговорення Вашої теми». А перед тим пише: «І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.» Чи трудно самому собі задати питання, а до кого говорить Бог оці слова? А якщо ви маєте страх перед Богом і поважаєте жертву Ісуса Христа, то не будьте такими вередливими, як євреї в пустині і знайдіть відповідь на це питання. Хто стане учнем Христовим, той знайде у Святому Писанні відповіді на всі свої запитання, - це обіцяє Ісус Христос, коли каже: «хто має, тому дасться і додасться».
А яке відношення до розуміння того, хто є Христові учні, мають наведені цитати пана Ігоря? Вибачайте, але вимушений ще раз наголосити на тому, що Ісус Христос каже не «знайдіть у Писанні», а «дослідіть по Писанню, чи так воно є насправді». Сподіваюся, що різниця між тими висловами є зрозумілою.

Слава Ісусу Христу!
Візьміть , будь-ласка папір , ручку і олівець. Тепер намалюйте рівносторонній трикутник (найбільш стабільну фігуру у Всесвіті). Сторони трикутника - це Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий . Вони рівні у Славі своїй. Тут не можна заперечити , що одна сторона "рівніша " за іншу . Бог триєдиний -Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий - немає синів більше одного , як і сторін у трикутнику. Тепер уявіть себе що Ви - то малесенька точка . Помістіть цю точку в центр трикутника . Тепер уявіть , що сторони трикутника це дзеркала. Попробуйте поглянути у ці дзеркала . Що Ви побачите? Не забувайте , що Ви точка , а Ваш погляд - це промінь і кут падіння променя рівний куту його відбивання. Ви побачите , що є тільки три точки , з яких промінь повернеться до Вас - це точки під прямим кутом до площини. Замітьте три точки Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий . Але є ще три точки , від яких Ви відображення ніколи не отримаєте- це три кути трикутника -Триєдиний Бог є безконечний, непізнаний! Бога пізнати неможливо. що і є прекрасно! Безконечний процес пізнання! Ну і на кінець є безконечна кількість відображень променя від бокових поверхонь під кутом відмінним від 90 градусів. Це якщо Ви пробуєте віднайти синів , яких породив Бог. Ви їх шукаєте і Ви їх віднайдете і то буде безконечна кількість таких синів. Але це тільки безконечне відображення Вашого променя під іншим кутом зору. Ми маємо право вибору , дане нам Богом! І Ваше право вибирати під яким кутом дивитися !!!!!
З повагою Ігор.
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Христові учні

Повідомлення о.Олег » 06 березня 2013, 05:26

перепрошую - трошки був занятий і не відразу втрутився
Нажаль, Віктор Онищак не дає відповіді на чітко поставлені запитання про його розрізнення між "хрещення" і "хрищення". :(
Питання це просте, але підставове для зрозуміння мислення Віктора Онищака, його здатності зрозуміти свою (банальну, через, надіюсь, незнання предмету/мов) помилку; здатність Віктора Онищака розуміти, що може помилятися.
Користувач Віктор Онищак відправляється у другий бан терміном на один місяць. Для того, щоб продовжити свою участь у роботі Форуму, пропоную Віктору Онищаку з поверненням на Форум перш за все: обгрунтувати, чому (на якій підставі) використовує помилку читання перекладу +Огієнка "хрищення" для розрізнення з "хрещення". Тут або в новоствореній темі. Тоді Віктору Онищаку буде (або не буде) дано дозвіл дописувати на Форум
Нагадую, що червоним на нашому Форумі можуть писати лише модератори. Все, що пишимо червоним - модераторіал. Модераторіали можна обговорювати лише в ПП

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Христові учні

Повідомлення ShMariam » 06 березня 2013, 14:01

Перш ніж відповідати на цей пост прошу відповісти у відповідній темі про хрещення/хрищення відповідно до модераторіалу о.Олега.

Віктор Онищак писав:Я розумію становище модератора, але ми обидва стоїмо перед Богом і Він судить нас обох. Не можна ж так нехтувати постанови Господні! Не можна ж так зневажати жертву Ісуса Христа, яку Він приніс за всіх нас, адже Він прийшов щоби розказати і про Своїх учнів! Не можна того відкидати лише тому, що я того не знаю і знати не хочу!
Як Господь пояснює Своїм учням через пророка Ісаю та особисто, зрозуміння Божого слова Отцем Небесним дається лише Христовим учням, а для всіх інших те розуміння є закритим. Тому важливо кожному найперше стати отим учнем, бо «тяжко чують вухами вони, і зажмурили очі свої, щоб коли не побачити очима й не почути вухами, і не зрозуміти їм серцем, і не навернутись, щоб Я їх уздоровив!» Тобто, іншого шляху до розуміння немає. Тому і немає смислу доказувати щось із Писання тим, хто не збирається ставати Христовим учнем, їм це буде незрозуміло за Божою постановою. Це не залежить від посад, чинів і сану.
Вибачте, пане, ну не віримо ми, що саме ВИ говорите від імені Христа, саме Ви є Христовим учнем на відміну від нас всіх, всіх святих, Церкви і т.д. Чомусь більше підходить на це звання напр. його блаженство Іван Павло ІІ, але він також не поділяв Ваших поглядів.
Віктор Онищак писав: Для тих, хто обмежений у часі, і не має можливості дослідити по Біблії, навожу тексти про Христових учнів у 47 книгах Писання.
Для тих, хто обмежений в часі, пропоную взяти в руки Катехизм, хоч би й тут:
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=48 Чи може Ви справді думаєте, що Ви перша людина, яка за 2000 років взяла в руки Біблію? Зрозумійте накінець - навіть якщо я, о.Олег чи хтось з тут присутніх і почне читати Біблію відкинувши всі знання про неї (тобто досвід інших) ми НІКОЛИ не дійдемо до того, що й Ви - в мене буде своя істина, в о.Олега інша, а у Вас ще інша. САМЕ ТОМУ є стільки протестантських конфесій (традиційних Церков не так багато, бо там причини поділів загалом інші), бо кожен засновник перед дослідженням виходить з принципу "О! Та ж саме мені Бог об'явив істину, саме я за ... стільки століть нарешті зрозумів, як правильно читати Біблію. Раніше істини не знали, але тепер я мушу її об'явити".
Віктор Онищак писав:1) Прошу за Біблією обгрунтувати, що сенс життя - вивчення Біблії, це є плід Богу, а не також інші речі (добрі вчинки, молитва і т. п.)

В притчі про сіяча Ісус Христос розказує, що Господь посіяв слово і бажає, щоби люди це слово зрозуміли і виконували. При тому, Він зазначає, що із чотирьох чоловік, плід приносить лише один. А із тих, що приносять плід, одні приносять плід в 30, другі - в 60, треті - в 100 крат. Про добрі діла, добрі вчинки тут не йдеться. Ще Господь каже: «В тім прославиться Отець Небесний, якщо ви Моїми учнями будете і багато плоду принесете», - також про добрі вчинки не йдеться. «Хто заповіді Мої має та їх зберігає, той любить Мене. А хто любить Мене, то полюбить його Мій Отець, і Я полюблю його, і об’явлюсь йому Сам… Як хто любить Мене, то слово Моє берегтиме (буде виконувати), і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього». Про добрі вчинки також не йдеться, а якщо все це вищенаведене взяти разом, то це і буде те, чого Господь хоче від нас, щоби Він взяв нас до Свого Царства. А хто виконує Божі заповіді і постанови, той поганого вчинку не зробить. Без молитви стати Христовим учнем неможливо, але, що означає молитва і як молитися, це треба дослідити по Писанню, бо багато «святих» вчать інакше, ніж Господь

Отже притча про сіяча + "Слово моє берегтиме...". По-перше, Слово є і написане, і ненаписане. Чому ж бачите тільки написане? Ісус говорив до людей усно (власне, про це йде мова - "Слово моє берегтиме"), а старозавітні книги його співвітчизники і так приймали.

По-друге, "берегти" значить виконувати також і заповіді, і робити добрі вчинки - зрештою вміщає ВСЕ, що хоче від нас Господь. (Що тільки вартує виконати "Любіть один одного!" - легко Вам виконується? Так це ж вміщає і добрі вчинки по відношенню до інших людей). Зрозуміло, що досконало вивчити всю Біблію значно легше, ніж виконати заповідь з трьох слів, але без того людина уподібнюється до фарисея. За досвідом Святих, людина не може вповні виконувати Божу волю, не поборовши пристрасті, при чому тих, що їх побороли є мінімум. Як побореш одну пристрасть, основними гріхами стають гріхи іншої і т.д (це вже і з власного досвіду) . Якщо вже ніби-то поборені всі пристрасті, то залишається пристрасть праведних/"праведних" - гордість і тут випробовування проходять хіба одиниці (просто одиниці доходять до того, щоб перемогти всі пристрасті, крім гордості).

Віктор Онищак писав:2) Що Бог об'являє себе нам виключно через Біблію (а не через молитву, власний досвід і досвід Святих)
Про це сказано вище, в пункті 1, кому і як об’являється Ісус Христос.

Перші християни стали ними лише через читання Біблії? Чи може через проповідь, добрий приклад, чуда Христа і його учнів? А Біблію використовували для того, щоб перевірити: так, це саме той, Месія. Чи Ви справді думаєте, що абсолютно все, що говорив Христос та його учні за натхненням Святого Духа є записаним? Саме тому й задала питання №3.
Віктор Онищак писав:3) Що в Біблії є список канонічних (біблійних) книг - тобто того, що Вами береться за основу віри
Ісус Христос вказував, що до книг Святого Писання відносяться: книги Мойсея, книги пророків Божих і Псалми. А хто додасть до того, чи відніме від того, той буде покараний.
Взагалі-то фраза про це "довання"/"віднімання" сказана в "Одкровенні", в кінці Святого Письма... Щодо "Ісус Христос вказував" - цікаве висловлювання :) - не на абсолютно всі книги Старого Завіту посилався. Але більш проблемно хоча би з новозавітніми, типу євангелій від Томи, Якова, Никодима тощо. Як бути з ними?

Віктор Онищак писав:Заодно, вже й скажу таке. Господь через пророка каже, якби Він навів на землю війну, чи голод, чи моровицю, а в цей час на землі були би Його улюблені мужі: Ной, Йов і Диниїл, то вони змогли би врятувати тільки свої душі, а душі своїх синів і дочок вони не врятують. Бо долю кожної людини вирішує Сам Бог. А якщо ці мужі не зможуть допомогти врятуватися своїм дітям, то хто, крім них, про яких каже Бог, зможе допомогти іншим увійти до Божого Царства? То яким чином ті «святі», про яких Ісус Христос нічого не казав, зможуть зробити інакше, ніж каже Бог? Як вони заступляться за когось перед Богом, який каже, що Він такого не допускає?
Святі не можуть нічого робити самі по собі, але тільки через заступництво перед Богом, яке було в Біблії ну як мінімум раз:
1 Третього ж дня весілля відбувалося в Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. 2 Отож запрошено на те весілля й Ісуса та його учнів. 3 Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до нього: «Вина в них нема.» 4 Відрік їй Ісус: «Що мені, жінко, - а й тобі? Таж не прийшла година моя!» 5 Але мати його мовила до слуг: «Що лиш скаже вам, - робіть.» 6 Було ж там шестеро кам'яних посудин на воду, щоб очищуватися по-юдейському; кожна вміщала дві або три мірки. 7 Сказав їм Ісус: «Наповніть посудини водою.» Вони й виповнили їх по вінця. 8 А він їм далі каже: «Зачерпніть тепер та й несіть до старости весільного.» Тож понесли. 9 Коли ж покуштував староста воду, що на вино обернулась, - а не знав же, звідки воно взялося: слуги лише знали, котрі води зачерпнули були, - то закликав староста молодого 10 і до нього мовив:; «Всяк чоловік добре вино спершу подає, а гірше, - як уп'ються. Ти ж приховав добре вино аж он по сю пору.» 11 Ось такий чудес початок учинив Ісус у Кані Галилейській, і велич тим свою об'явив, - тож і учні його увірували в нього.

Як бачимо, на початку Ісус показує явне небажання помагати, а потім змінює рішення. Чому?
Віктор Онищак писав:4) Що саме ВИ дійшли до правильного розуміння Святого Письма, а не напр. католицькі екзегети
Я і статтю для того написав, щоби показати слова Господні про те, що Святе Письмо є зрозумілим всім Христовим учням і більше нікому. Так каже Ісус Христос, а не я. Більше того, Ісус Христос ще й каже кожному, хто прагне увійти в Його Царство, хто шанує Його жертву, яку він приніс заради людей, дослідити по Біблії, чи так воно є насправді.

Віктор Онищак писав:Вибачайте, але вимушений ще раз наголосити на тому, що Ісус Христос каже не «знайдіть у Писанні», а «дослідіть по Писанню, чи так воно є насправді». Сподіваюся, що різниця між тими висловами є зрозумілою.
Вибачте, але або ми нечітко висловлюємся, або вже не знаю: Ця фраза використоувається для того, щоб підтвердити, що Ісус є Христос. Ви ж використовуєте цю фразу у всіх можливих випадках життя (включно з походженням людини), в т. ч. для доказу того, що Ви є Христовим учнем, на відміну від всіх святих, не кажучи про нас грішних. Не занадто круто?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Христові учні

Повідомлення о.Олег » 06 березня 2013, 14:15

ShMariam писав:...Вибачте, але або ми нечітко висловлюємся, або вже не знаю: Ця фраза використоувається для того, щоб підтвердити, що Ісус є Христос. Ви ж використовуєте цю фразу у всіх можливих випадках життя (включно з походженням людини), в т. ч. для доказу того, що Ви є Христовим учнем, на відміну від всіх святих, не кажучи про нас грішних. Не занадто круто?

до мене грішного якось їговісти підійшли, а я троха втомлений був, з напівзакритими очима сижу собі на лавці на автостанції - автобус чекаю. Питають, чи знаю, як на ім`я Бог. Не відриваючись від молитви автоматично відповідаю: "Олег". Це їх шокувало (вирази облич, замовкли, видивились), а мене порадувало - можуть же спокуситись подумати! Беру в когось із них Біблію, відкриваю на Книзі Виходу (20, здається) і читаю: "Я - Господь Бог твій..!", віддаю їм Книгу, мирно сиджу з напівзакритими очима. А вони на мене видивились. Тоді додаю: "а я - Олег!".
от де "занадто круто" :D
але дійсно - спровоковане саме продемонстрованим Віктором Онищаком підходом.
Всім пропоную - діє як на чорта ладан :)
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Христові учні

Повідомлення ShMariam » 06 березня 2013, 16:58

Офтоп відділила: viewtopic.php?f=38&t=2993&start=0 :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Христові учні

Повідомлення igormaks » 07 березня 2013, 03:58

Слава Ісусу Христу!
В цій темі "Христові учні" мене зачепило бачення п. Віктора Пресвятої Трійці , її вільне трактування . В принципі тому я і пробував уточнити в п. Віктора його позицію. На жаль відповіді не отримав , як зрештою і інші учасники форуму. А що до христових учнів , то на мою думку , це всі , хто з волі Божої зачув про Бога , про його науку. Бог триєдиний -Бог Отець , Бог Син , Бог Дух Святий через свого Сина (на цьому наголошую для пана Віктора ) кличе до навчання всіх , нікого не відкидає. Пан Віктор видається мені таким собі учнем, який усвідомив , що він учень і бігає по школі і закликає інших учнів бути учнями. Це абсурд. Інше питання які ці учні і до якого результату доведе їхнє ставлення до навчання? Маю надію що через місяць шановний пан Віктор пояснить його бачення Пресвятої Трійці , але якщо є намір і надалі говорити цитую"А якщо ви маєте страх перед Богом і поважаєте жертву Ісуса Христа, то не будьте такими вередливими, як євреї в пустині і знайдіть відповідь на це питання " то краще вже нічого не говорити пане Віктор !!!
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Христові учні

Повідомлення igormaks » 14 березня 2013, 21:51

«Коли йдемо вперед без хреста, коли будуємо без хреста, і коли визнаємо Христа без хреста, ми не є Господніми учнями: ми – світські, можемо бути священиками, єпископами, папами, але не Господніми учнями», – наголосив Папа Франциск
http://catholicnews.org.ua/papa-frantsi ... ye-g#point
Помагати Ісусові двигати хрест!

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Христові учні

Повідомлення Віктор Онищак » 21 квітня 2013, 15:44

Браво! Ви потрудилися! Вимушений це признати, хоч і трудилися не на славу Божу. Бо Божа заповідь: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, - той не може буть учнем Моїм!» - за вашим доведенням, насправді не є Божою заповіддю. Її придумав Віктор Онищак, а тому і виконувати її не треба. За вашим доведенням, буде найкраще, коли всі виконуватимуть вчення «святих». Бо тільки вони є вартими віри, а Святе Писання потрібне лише для цитат.
Але цю заповідь Бог дав євреям ще у пустині, коли говорив їм: «Уставами ваших батьків не ходіть, і постанов їхніх не перестерігайте, і божками їхніми не занечищуйтесь! Я – Господь, Бог ваш, уставами Моїми ходіть, і постанови Мої перестерігайте й виконуйте їх». Відомо, що євреї, які слухали своїх святих священиків, своїх вчителів і старалися їм догодити, бо боялися їх, щоби вони не відлучили від церкви, то хоч і бачили, що Ісус Христос був незвичайною людиною, хоч Його очікували, як Спасителя, але Господа у Ньому не признали і зробили з Ним все, що хотіли. А за Новим Заповітом, Господь так постановив, що перед Ним кожний буде відповідати сам за себе. Є Боже слово, є різні вчення і кожний відповість чому він відкинув Боже слово, а повірив вченням, адже те, що було з євреями, написано для нашого навчання. Написано для того, щоби ми не робили так, як євреї.
Чи ви не читали у Мойсея: «А тепер, Ізраїлю, чого жадає від тебе Господь, Бог твій? Тільки того, щоб боятися Господа, Бога твого, ходити всіма Його дорогами, і любити Його, і служити Господеві, Богу твоєму, усім серцем своїм і всією душею своєю, виконувати заповіді Господа та постанови Його, що я наказую тобі сьогодні, щоб було тобі добре»? Отой Мойсей і пише: «Не додавайте до того, що я вам наказую, і не віднімайте від того…» Але якщо не додавати до того, то не буде різних конфесій, не буде православних, не буде протестантів, свідків Єгови та інших, бо буде одна віра, один Бог, одне хрищення, - як писав апостол Павло. Віра є одна, а різним буває лише лицемірство.
Он, пан Ігор каже, що Бог дав кожному право вибору. З тим я згідний. Ви не хочете виконувати цю заповідь – не виконуйте. Це - ваш вибір. То, що я посилаюся на цю Божу заповідь, ще не означає, що я заставляю вас її виконувати, що ви так обурилися на мої слова.
Але що то за християнський форум, на якому тим, хто призиває притримуватися Божого слова, рот затикають, а тим, хто путає Боже слово з вченнями різних вчителів, з тим, чого в Писанні немає – всіляка підтримка, подякування? Адже ніхто із вас не може дорікнути мені, що я придумав якесь вчення, що я перекручую Божі заповіді і постанови, що я порушую вчення Христових апостолів? Що, в даній темі, я кажу неправду про Христових учнів і про Христові заповіді відносно них?
А то, що вчення якогось «святого» не відповідає тому, що написано у Біблії, - це не моя вина. Чи не для ради того Бог дав Свою заповідь: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері,…»? А ви зненавиділи батьківські вчення та вірування, чи ви зненавиділи заповідь Христову? Чи ви не читали, як Ісус Христос дорікав фарисеям за те, що вони придумали собі різні передання, вчення щоби не виконувати Божі заповіді? Невже тільки юдеї так робили, а Христові апостоли Іван, Павло на таких християн не вказували і не жалілися на них? Чи після того, як відійшли Христові апостоли, різні християнські «святі» перестали придумувати нові вчення і передання, для того, щоби обминати Божі заповіді? Невже на нашому порозі стоїть не другий прихід Ісуса Христа, а з Ним початок дня Божого гніву і кари на людей за те, що вони накоїли зі своїми вченнями?
Апостол Петро повчав, «що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить». Тобто, значення кожного слова, вжитого в Писанні, дається в самому Писанні, а не в словниках, не в енциклопедіях. Хто слухається того, що написано в словниках і енциклопедіях, той сам себе вводить в оману, а хто досліджує значення слів по Писанню, той набуває знання від Господа, той приносить Богу плід. Але в словниках шукати простіше, менше клопоту і праці, тому таких, хто користується енциклопедіями, словниками – багато. Апостол Іван підтверджує це повчання, коли пише: «А ви маєте помазання від Святого, і знаєте все… А помазання, яке прийняли ви від Нього, - воно в вас залишається, і ви не потребуєте, щоб вас хто навчав, а що те помазання само вас навчає про все, - воно-бо правдиве й нехибне, то як вас навчило воно, у тім пробувайте». Не шукайте, за якими догмами, віруваннями, чи вченями стоїть більше людей, а «як навчилися у Бога, у тім пробувайте».
Ну, а якщо комусь потрібні ще й вчення «святих», які він рахує більшими за повчання Христових апостолів, то є їхньою справою, але до Ісуса Христа, Його науки, це відношення не має, бо Господь казав, що ті, «хто слухає фальшивих пророків, на вулицях Єрусалиму від меча і голоду повмирають вони».
Апостол Павло писав: «Не захоплюйтеся всілякими та чужими науками». Не одні ви начиталися різних повчань, затратили на те багато своєї праці та здоров’я. По марксизму-ленінізму декотрі писали і захищали дисертації, заради цього вчення декотрі доносили на близьких і рідних, декотрі накоїли багато лиха. То що, тепер їм і надалі триматися того і не каятися?
Пана Ігоря прошу підказати мені, в якій книзі Біблії йдеться про ваш рівносторонній трикутник. Я такого не зустрічав. Ви мені підкажіть, я досліджу по Біблії, чи так воно є і дам вам відповідь. Бо Ісус Христос каже: «Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! Бо зі слів своїх будеш виправданий, і зі слів своїх будеш засуджений». А тут, подібно, що ви в угоду «своїм святим» зневажаєте слово Господнє, бо до Святого Писання добавляєте те, чого Господь не говорив.
І ще одно хочу попросити: до того часу, поки ви не дослідили по Писанню і не переконалися чи вірно я навів Христові слова, чи ні, не називайте їх абсурдом. Загальновідомо, що у греко-католиків не прийнято досліджувати Святе Писання, виясняти волю Господню. По тій причині Божі слова із Святого Писання для багатьох греко-католиків видаються неправдоподібними. Щоби не вийшло так перед Богом, що ви зневажаєте Його слово.
Ісус Христос сказав: «Тим прославиться Отець Небесний, якщо ви Моїми учнями будете і багато плоду принесете». Пан Ігор називає ці слова абсурдом, Mariam це доказує своїми аргументами, а всі решта – так думають. Але зневага Божого слова є зневагою Отця Небесного, зневагою жертви Ісуса Христа. Ісус Христос не священик, і не Папа Римський, що ви таке собі дозволяєте робити із Його словами, майте страх перед Ним. Якщо Ісус Христос такого не говорив, а вчив інакше і я помиляюся, то покажіть те вірне, чого Він вчив. Чи ви не читали слів Ісуса Христа: «Якщо зле Я сказав, – покажи, що то зле; коли ж добре, - за що Мене б’єш?» І модератори мали би на таке звертати увагу, бо вони Його також б’ють. Чи я неправду кажу? Чи цей форум приватизований і на ньому можна говорити лише те, що господар конфесії дозволять?
Пророк Єремія описує приклад фальшивого вчителя, який навчав того, чого немає у Писанні. Про нього Господь каже: «За те, що вам пророкував Шемая, хоч Я не посилав його, і зробив, щоб ви надіялись на неправду, тому так промовляє Господь: Ось Я покараю нехеламітянина Шемаю та насіння його: не буде в нього нікого, хто сидів би серед цього народу, і не побачить він добра, яке Я зроблю для народу Свого, говорить Господь, бо про відступство від Господа говорив він!» Іншим разом Господь каже, що ті, хто слухає фальшивих вчителів, на вулицях повмирають від меча і зигинуть від голоду. Бог покарає тих, хто слухає неправдиве вчення! Не трудно додуматися, що ті, хто повторював іншим вчення Шемаї, будуть там, де і сам Шемая. Чи не стосується це і вашого трикутника, ваших страстей і їм подібного?
А ще пророк Єремія записав такі Божі слова: «Не спиниться полум’я гніву Господнього, поки Свого не зробить, і поки не виконає замірів серця Свого, - ви наприкінці днів зрозумієте це!» Або у пророка Даниїла: «А ти, Даниїле, заховай ці слова, і запечатай цю книгу аж до часу кінця. Багато хто дослідять її, і так розмножиться знання». Тобто, тим Бог постановив, що лише наприкінці днів люди зможуть зрозуміти добре Його слово, а до цього часу вони не розуміли. Не розуміли не тому, що були нерозумні, а тому, що так Бог постановив. Тому не варто посилатися на «святих», їхні вчення, як на «святу корову», не можна вірити на слово нікому, а треба досліджувати Боже слово, переконатися кожному, чи так воно є, як говорять, чи ні. Того вимагає від нас Ісус Христос.
Повчання апостола Павла з цього приводу: «Бо гнів Божий з’являється з неба на всяку безбожність і неправду людей, що правду гамують неправдою, тому що те,що можна знати про Бога, явне для них, бо їм Бог об’явив…» Значить, щоби виконувати Божий заповіт, ніякого вчення людям непотрібно, бо все потрібне Господь дає у Святому Писанні. «Настане-бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть собі вчителів, щоб вони їхні вуха влещували. Вони свій слух від правди відвернуть та до байок нахиляться… Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, - нехай буде проклятий! Як ми перше казали, і тепер знов кажу: коли хто вам не те благовістить, що ви прийняли, - нехай буде проклятий!»
Апостол Петро писав: «А між людом були й неправдиві пророки, як і будуть між вас учителі неправдиві, що впровадять згубні єресі, відречуться від Владики, що викупив їх, і стягнуть на себе самі скору погибіль. І багато хто підуть за пожадливістю їхньою, а через них правдива дорога зневажиться».
Апостол Іван вчив розрізняти Духа правди від духа обмани. Хто від Бога, той говорить про Боже, про те, що написано у Біблії і ті, хто від Бога, слухають його. А хто від світу, той говорить про те, що у світі, і світ слухає їх.
Є і інші повчання цих апостолів, як і повчання інших апостолів. Тому кожний із нас все, що чує про Божу науку від кого би то не було, повинен перевіряти почуте по Біблії. Перевіряти не тільки цитати, а досліджувати, чи є сказане правдою. Перед Ісусом Христом буде відповідати кожний за те, що і як він робив. Кому буває лінь, робити так, як каже Господь, той нехай згадає Господні слова про плач і скрегіт зубів та про день Божого гніву, який от-от розпочнеться.
Ще слово тим, хто читає для себе, мовчки. Написано, що Ісус Христос зустрічає кожного, хто приходить до місця Його відпочинку. Тобто, хто за час свого земного життя став учнем Христовим, рясно приніс плід для Бога і тим заслужив участь у Божому Царстві, то по його смерті, коли Божі Анголи відносять його до місця Божого відпочинку, там його зустрічає Ісус Христос. Іншого шляху до Божого Царства у Святому Писанні немає. Але якщо хтось із нас буде дивитися на слова Ісуса Христа через вчення інших людей, бо йому так простіше і зручніше, і при тому допустить помилку, а Господь про те попереджував, коли казав «пильнуйтеся, щоби вас хто не звів, бо багато хто прийдуть у Ім’я Моє», то чи зможе він стати перед Ісусом Христом?
Тож порада така, майте розум, інших слухайте, досліджуйте, що є правда і тримайтеся Ісуса Христа, Його слова.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Христові учні

Повідомлення ShMariam » 22 квітня 2013, 20:31

Хоч п. Віктор вже не дописує, мусимо відповісти на все...
Віктор Онищак писав:Браво! Ви потрудилися! Вимушений це признати, хоч і трудилися не на славу Божу. Бо Божа заповідь: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, - той не може буть учнем Моїм!» - за вашим доведенням, насправді не є Божою заповіддю. Її придумав Віктор Онищак, а тому і виконувати її не треба. За вашим доведенням, буде найкраще, коли всі виконуватимуть вчення «святих». Бо тільки вони є вартими віри, а Святе Писання потрібне лише для цитат.

Ніхто з нас цієї заповіді не відміняє, просто у Вас як мінімум дивне розуміння "зненавидіти батька-матір". Це не значить вважати батьківську віру (думки, переконання) апріорі дурістю, а лише те, до чого дійшов сам - мудрістю (бо це є гордість чистої води). Навіть якщо до того доходиться через Святе Письмо.Більше того, Церква вчить, що навіть в інших релігіях є зерна істини, які ведуть до спасіння (що не заперечує існування там єресей, що ведуть до загибелі), тільки треба вміти неупереджено їх побачити.

Віктор Онищак писав: Але що то за християнський форум, на якому тим, хто призиває притримуватися Божого слова, рот затикають, а тим, хто путає Боже слово з вченнями різних вчителів, з тим, чого в Писанні немає – всіляка підтримка, подякування? Адже ніхто із вас не може дорікнути мені, що я придумав якесь вчення, що я перекручую Божі заповіді і постанови, що я порушую вчення Христових апостолів? Що, в даній темі, я кажу неправду про Христових учнів і про Христові заповіді відносно них?
Складається враження, що Ви абсолютно не читаєте того, що ми пишемо. Ми постійно натякаємо на те, що перекручуєте Боже слово.

Віктор Онищак писав: А то, що вчення якогось «святого» не відповідає тому, що написано у Біблії, - це не моя вина.Чи не для ради того Бог дав Свою заповідь: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері,…»? А ви зненавиділи батьківські вчення та вірування, чи ви зненавиділи заповідь Христову? Чи ви не читали, як Ісус Христос дорікав фарисеям за те, що вони придумали собі різні передання, вчення щоби не виконувати Божі заповіді? Невже тільки юдеї так робили, а Христові апостоли Іван, Павло на таких християн не вказували і не жалілися на них? Чи після того, як відійшли Христові апостоли, різні християнські «святі» перестали придумувати нові вчення і передання, для того, щоби обминати Божі заповіді? Невже на нашому порозі стоїть не другий прихід Ісуса Христа, а з Ним початок дня Божого гніву і кари на людей за те, що вони накоїли зі своїми вченнями?
Біблію ще треба вміти читати і правило №1 - вона не існує сама по собі, вона частина Передання, через яке і сформувалася (Ви ж знаєте про існування апокрифів?)

Віктор Онищак писав:Апостол Петро повчав, «що жодне пророцтво в Писанні від власного вияснення не залежить». Тобто, значення кожного слова, вжитого в Писанні, дається в самому Писанні, а не в словниках, не в енциклопедіях. Хто слухається того, що написано в словниках і енциклопедіях, той сам себе вводить в оману, а хто досліджує значення слів по Писанню, той набуває знання від Господа, той приносить Богу плід. Але в словниках шукати простіше, менше клопоту і праці, тому таких, хто користується енциклопедіями, словниками – багато.
Ви колись пробували перекладати неадаптований іноземний текст? Знаєте, що слова часом мають оригінальні значення (а не набір значень 1).. 2)...), які реально на українській не мають відповідників? Вже мовчу про різні мовні звороти... Це називається особливостями перекладу. Ви пробували читати тексти дуже древні і написані не в нашому регіоні (небіблійні) і невже Вас не дивувала особливість культури, ментальності, світосприйняття? А тому що треба часом поцікавитися історією, культурою того народу, щоб розуміти описані події, поведінку чи висловлювання. Я розумію, що значно простіше читати Білію як є, але починаються різні казуси типу "Марія мала інших дітей, тому що написано, що вона була Дівою, аж поки не народила Ісуса", тим часом коли вислів "аж поки" реально там має значення "до того як".

Віктор Онищак писав:Апостол Іван підтверджує це повчання, коли пише: «А ви маєте помазання від Святого, і знаєте все… А помазання, яке прийняли ви від Нього, - воно в вас залишається, і ви не потребуєте, щоб вас хто навчав, а що те помазання само вас навчає про все, - воно-бо правдиве й нехибне, то як вас навчило воно, у тім пробувайте». Не шукайте, за якими догмами, віруваннями, чи вченями стоїть більше людей, а «як навчилися у Бога, у тім пробувайте».
Інакше кажучи Ви, Віктор Онищак, маєте помазання і не потребуєте, щоб Вас хтось навчав? Сильно. Натяків не розумієте, тому пишу прямо: гордість чистої води.

Віктор Онищак писав:А тут, подібно, що ви в угоду «своїм святим» зневажаєте слово Господнє, бо до Святого Писання добавляєте те, чого Господь не говорив.
А Ви особисто чули, що говорив і що ні? І що й досі говорить? Нема в Біблії жодної цитати про те, що все абсолютно, що Бог сказав, записано в Святому Письмі. А те, що учні вияснювали по Біблії "чи все так є" стосується насправді Ісуса - чи Він є Христос, а не всього на світі...

Віктор Онищак писав: Загальновідомо, що у греко-католиків не прийнято досліджувати Святе Писання, виясняти волю Господню.
Не прийнято винаходити по кожній темі велосиспед, не прийнято розуміти тупо (вибачте) як написано.
Віктор Онищак писав:По тій причині Божі слова із Святого Писання для багатьох греко-католиків видаються неправдоподібними.
Неправдоподібним може здатися те, де людина не має розуміння. Але це неправда, що Святе Письмо не вивчається - при моїй парафії є біблійний гурток (кому цікаво і може добиратися в східну частину Львова - дам адресу в ПП) і ще багато де. Хто шукає - той знайде.
Віктор Онищак писав: Ісус Христос сказав: «Тим прославиться Отець Небесний, якщо ви Моїми учнями будете і багато плоду принесете». Пан Ігор називає ці слова абсурдом, Mariam це доказує своїми аргументами, а всі решта – так думають. Але зневага Божого слова є зневагою Отця Небесного, зневагою жертви Ісуса Христа.
Абсурдом є Ваші трактування. Взагалі цікаво - берете якусь фразу з контексту і розвиваєте цілу теорію. А критику цієї теорії називаєте зневагою Божого Слова.
Віктор Онищак писав: Якщо Ісус Христос такого не говорив, а вчив інакше і я помиляюся, то покажіть те вірне, чого Він вчив. Чи ви не читали слів Ісуса Христа: «Якщо зле Я сказав, – покажи, що то зле; коли ж добре, - за що Мене б’єш?» І модератори мали би на таке звертати увагу, бо вони Його також б’ють. Чи я неправду кажу?
Кожного разу пояснюємо, але ви закриті на будь-яку критику, бо Ви апріорі праві. Ми праві лише тоді, коли погоджуємося з Вами. Так дискусія не ведеться.
Віктор Онищак писав:Пророк Єремія описує приклад фальшивого вчителя, який навчав того, чого немає у Писанні. Про нього Господь каже: «За те, що вам пророкував Шемая, хоч Я не посилав його, і зробив, щоб ви надіялись на неправду, тому так промовляє Господь: Ось Я покараю нехеламітянина Шемаю та насіння його: не буде в нього нікого, хто сидів би серед цього народу, і не побачить він добра, яке Я зроблю для народу Свого, говорить Господь, бо про відступство від Господа говорив він!» Іншим разом Господь каже, що ті, хто слухає фальшивих вчителів, на вулицях повмирають від меча і зигинуть від голоду. Бог покарає тих, хто слухає неправдиве вчення! Не трудно додуматися, що ті, хто повторював іншим вчення Шемаї, будуть там, де і сам Шемая. Чи не стосується це і вашого трикутника, ваших страстей і їм подібного?
Тобто Вас - Бог послав, а небіблійних Святих - ні? І знову перекручуєте цитату: "навчав того, чого нема у Писанні", а в цитаті: "хоч Я не посилав його".
Віктор Онищак писав:А ще пророк Єремія записав такі Божі слова: «Не спиниться полум’я гніву Господнього, поки Свого не зробить, і поки не виконає замірів серця Свого, - ви наприкінці днів зрозумієте це!» Або у пророка Даниїла: «А ти, Даниїле, заховай ці слова, і запечатай цю книгу аж до часу кінця. Багато хто дослідять її, і так розмножиться знання». Тобто, тим Бог постановив, що лише наприкінці днів люди зможуть зрозуміти добре Його слово, а до цього часу вони не розуміли. Не розуміли не тому, що були нерозумні, а тому, що так Бог постановив. Тому не варто посилатися на «святих», їхні вчення, як на «святу корову», не можна вірити на слово нікому, а треба досліджувати Боже слово, переконатися кожному, чи так воно є, як говорять, чи ні. Того вимагає від нас Ісус Христос.
По-перше, "кінцем днів" називають весь період після об'явлення Христа. По-друге, якщо навіть припустити, що йдеться про кінець загалом, то люди у всі часи в те вірили, навіть за апостольських часів. По-третє, найголовніше, Бог засновує свою Церкву, в якій діє і провадить свій народ: а Ви собі представляєте Його таким, що відкриває істину людству, аж тоді як приходить Віктор Онищак ... (до речі: Ви справді перший, Ваше вчення в своєму роді оригінальне)


Віктор Онищак писав:Але якщо хтось із нас буде дивитися на слова Ісуса Христа через вчення інших людей, бо йому так простіше і зручніше, і при тому допустить помилку, а Господь про те попереджував, коли казав «пильнуйтеся, щоби вас хто не звів, бо багато хто прийдуть у Ім’я Моє», то чи зможе він стати перед Ісусом Христом?,
Є один малесенький нюанс: Ви - людина. :D Жартую. Звісно, всі ми люди, отже здатні помиляєтися, особливо в таких серйозних речах, як читання і тлучачення Святого Письма. Але Господь нас не залишив на самих себе, коли возносився на небо:
Мт 16, 18-19" писав: Ти – Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають. Я дам тобі ключі Небесного Царства, і що ти на землі зв'яжеш, те буде зв'язане на небі; і те, що ти на землі розв'яжеш, те буде розв'язане й на небі.
і
Ів. 21, 15-17 писав:Паси мої ягнята... Паси мої вівці
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Христові учні

Повідомлення igormaks » 24 квітня 2013, 00:09

Слава Ісусу Христу!
Дуже шкота п. Віктор , що Ви так і не змогли чітко висловити свою позицію стосовно Пресвятої Трійці. Зрештою у Вас немає позиції стосовно цього питання. Направду дуже шкода. Це є ті правди Віри , які допомагають у пізнанні Бога. Ви без орієнтирів в розбурханому морі.
Віктор Онищак писав: Он, пан Ігор каже, що Бог дав кожному право вибору. З тим я згідний. Ви не хочете виконувати цю заповідь – не виконуйте. Це - ваш вибір. То, що я посилаюся на цю Божу заповідь, ще не означає, що я заставляю вас її виконувати, що ви так обурилися на мої слова.

Я обурився , як я вже писав , на Ваше трактування Пресвятої Трійці і небажання бодай щось пояснити. Зрештою Ви так і не пояснили це у Вашому останньому дописі. Дуже шкода.
Віктор Онищак писав:Пана Ігоря прошу підказати мені, в якій книзі Біблії йдеться про ваш рівносторонній трикутник. Я такого не зустрічав. Ви мені підкажіть, я досліджу по Біблії, чи так воно є і дам вам відповідь.

Про це в Біблії не йдеться . Тут Ви праві. Це таке собі пояснення мого особистого бачення Пресвятої Трійці на основі геометрії. Це свого роду порівняння для розуміння суті. Якщо там помилки , потрібно було вказати на них.
Віктор Онищак писав: Ісус Христос сказав: «Тим прославиться Отець Небесний, якщо ви Моїми учнями будете і багато плоду принесете». Пан Ігор називає ці слова абсурдом, Mariam це доказує своїми аргументами, а всі решта – так думають.

Нагадаю стосовно себе , я писав :"пан Віктор видається мені таким собі учнем, який усвідомив , що він учень і бігає по школі і закликає інших учнів бути учнями. Це абсурд. Інше питання які ці учні і до якого результату доведе їхнє ставлення до навчання? Маю надію що через місяць шановний пан Віктор пояснить його бачення Пресвятої Трійці "
Ви , на жаль вирвали цитату з Біблії «Тим прославиться Отець Небесний, якщо ви Моїми учнями будете і багато плоду принесете» і маніпулюєте нею на свою користь.
Стосовно Mariam та всіх решта , то з Вами хотіли навести діалог - двосторонній обмін своїми думками. У відповідь з Вашої сторони гра в одні ворота.
Віктор Онищак писав:
Але зневага Божого слова є зневагою Отця Небесного, зневагою жертви Ісуса Христа. Ісус Христос не священик, і не Папа Римський, що ви таке собі дозволяєте робити із Його словами, майте страх перед Ним. Якщо Ісус Христос такого не говорив, а вчив інакше і я помиляюся, то покажіть те вірне, чого Він вчив. Чи ви не читали слів Ісуса Христа: «Якщо зле Я сказав, – покажи, що то зле; коли ж добре, - за що Мене б’єш?» І модератори мали би на таке звертати увагу, бо вони Його також б’ють. Чи я неправду кажу? Чи цей форум приватизований і на ньому можна говорити лише те, що господар конфесії дозволять?

А Вам не здається що своїми дописами Ви інших дописувачів форуму б'єте ? На останок моя Вам порада п. Віктор. Візьміть собі в допомогу у дослідженні Біблії шість правд Віри !
1. Є один Бог, який усе створив і всім управляє.
2. Бог - справедливий Суддя, який за добро нагороджує, а за зло карає.
З. Є три Божі Особи: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух, тобто Пресвята Трійця.
4. Син Божий став людиною і вмер на хресті задля нашого спасіння.
5. Людська душа є безсмертна.
6. Божа благодать необхідна для спасіння.
І нехай допоможе Вам Бог ! Право вибору за Вами п. Віктор! Зрештою як і за кожним з нас !
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!


Повернутись до “Смітник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість