Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 04 лютого 2014, 11:30

Здавалося б, що про це діло говорити духовним людям... але я особисто таки не зовсім духовна людина, і ангельський образ мені не світить прийняти. Я сім'янин, у мене стандартний варіант автентичної Божої подоби, і оскільки це все у тілі відбувається, то я, як мені здається, явно занадто безпосередньо з тим всім стикаюся. Зізнаюся Вам, що все мені приносить душевну радість: і Бог, і сім'я і просто спілкування з іншими людьми, але стикатися з тим світом мені такої радості душевної не приносить. Що ж зробиш... упадок.

Але свою кохану сім'ю треба забезпечувати, тож почав я тими питаннями цікавитись активніше:
Що воно таке, гроші?
Яка різниця між багатими і бідними?
Для чого трудитись?
Як зробити так, щоб у результаті на сім'ю часу було більше, но без ніщети?..


Ну, тяжко сказати, як це все оцінювати, тож наразі пізнаю, як воно є.
Перемогти систему, як і в переважній більшості випадків, навряд чи вийде, бо система завжди набагато більша за людський індивід, “один у полі не воїн” і т.д. Перевірений в інших областях досвід з тим, щоб просто покинути систему, так як з домашніми пологами, виглядає або занадто складним, або ж тільки частково можливим. Менше з тим.

Дізнався я наступне:

Гроші пережили справжню еволюцію в історії від реальної цінності товарів і цінних металів до повітря. Так-так, саме повітря. Коли ми глузливо назвемо гроші папірцями — то будемо недалеко від правди, але в цивілізованому суспільстві абсолютна більшість грошей і грошових розрахунків — це навіть не папірці... Ми би раді це сприймати поверхово і ствержувати, що гроші лишилися ті самі, а змінюється тільки їхня форма, але тут ми дуже суттєво розійдемося з реальністю, в якій змінюється сама суть грошей. Історія грошей — це еволюційний процес перетворення реальної цінності в ніщо. Забезпечує цей процес фінансовий закон Грешама, який гласить, що “погані” гроші завжди витісняють (з обігу) “хороші” гроші. Сучасні повітряні гроші мають відносну цінність, так як нічим по-справжньому цінним не забезпечені, і реально представляють собою не більше, ніж боргове зобов'язання. Тож якщо колись процеси купівлі-продажу полягали в обміні одної цінності на іншу, то зараз це гра під назвою “Хто кому винен”. Як не печально, але це так, і як не дивно, але завдяки цьому і розвивається зараз цей порочний світ, завдяки прямуючому до нічого. За таких умов що раз більше втрачає сенс просте накопичення грошей: тільки Ви щось накопичили, як воно вже втратило наступну частину своєї купівельної здатності і далі на Ваших очах продовжує її втрачати. Це як намагатися накопичити дим в долонях.

Відповідно до того, як змінюються самі гроші змінюються і визначення того, хто такі багаті люди і бідні люди. Ми звикли в нашій державі покладати великі надії на середній клас, але тепер є тільки ці дві категорії: багаті і бідні. Колись все було просто і тому, що гроші мали реальну цінність, багатим можна було назвати людину, в якої було багато грошей, а бідного, в кого грошей було мало. Зараз же все змінилось і бідних і багатих людей можна розрізнити в першу чергу за складом ума. Для багатої людини тимчасова відсутність грошей — не перепона, щоб ставати багатим, а для бідної людини більше грошей, як правило, означає більше фінасових проблем. Чому так? Бо грубо бідні люди — це ті, які купують; багаті — які продають; бідні люди “працюють на гроші”; багаті — це ті, на яких працюють гроші. Все випливає з того, що гроші втратили свою реальну цінність (і продовжують її втарачати далі), тож коли кількість грошей не має жодного вирішального значення, то значення має тільки напрям грошового потоку. Тобто багаті люди багаті не завдяки кількості грошей, а завдяки тому, що до них постійно течуть гроші, саме завдяки цьому вони не просто багаті, а стають щораз багатшими, а бідні, не навчившись спрямовувати до себе грошові потоки, в результаті залишаються ні з чим. Багаті люди створюють механізм, який приносить їм гроші; бідні — самі є цим механізмом. Тому бідні заробляють гроші поки вони працюють, а багаті заробляють гроші не залежно від того працюють вони, відпочивають, проводять час із сім'єю чи просто сплять.

Дармувати у тому житті навряд чи комусь вийде, але питання: для чого трудитись, щоб заробляти гроші, чи все таки для того, щоб створювати механізм, який буде заробляти гроші для Вас? У сімейному житті друге має колосальну перевагу, бо має перспективу вивільнити що раз більше часу для сім'ї, яка невпинно росте і потребує більше уваги. Оскільки сім'я з часом потребує не тільки більше часу, але і більше грошей, то у першому випадку ймовірно доведеться ще більше працювати, а це в свою чергу означає, що Ви будете мати що раз менше часу на сім'ю.

Отже, так виглядає, що якщо замість стверджень про те, що Ви у безвиході, чи Ви чогось не можете, чи просто не знаєте, що робити, Ви зупинились на питанні “Як?” - то це вже півсправи, бо “Як?” - це питання вже не принципове, а технічне.

От така от тема до обговорення, яка до життя християнина може і не має жодного прямого відношення, але до життя християнина у сім'ї таки відношення має.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення vitalko » 04 лютого 2014, 13:39

Ось наглядне відео, яке описує суть сучасних грошей і банківської системи, і дає зрозуміти чому падіння одного банку в 2008му спровокувало всесвітню фінансову кризу. З того часу нічого не змінилося, тому ми і надалі відкриті до подібних явищ, і, думаю, ще не одну кризу побачимо, якщо банківська система не зміниться(а так виглядає, що змін і близько не видно).

http://rutube.ru/video/0f5d857126016ad7 ... 7f238377b/
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 05 лютого 2014, 21:20

То як Ви пропонуєте діяти християнам, старче?
Ви ж погоджуєтесь, що дана фінансова система майже категорично противиться, як мінімум, народженню дітей?
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 09 лютого 2014, 16:34

Розшифрую при нагоді своє питання.

Я просто часто у житті дивувався парадоксальній (на перший погляд) зворотній статистиці народжуваності дітей у розвинутих країнах порівняно з відсталими і бідними. Здавалося б, дивно, люди більше заробляють, але сім'ї створюють все пізніше, ще пізніше стають батьками, і дітей в цілому народжують що раз менше... Егоцентризм розгулявся від жирного життя, чи як?


Але більше розуміння дасть осмислення фінансової логіки часу. В аграрну еру діти були поміччю батькам на полі, досить швидко могли почати помагати, а згодом і повноцінно включалися у працю батьків. Раннє утворення сімей і народження дітей швидко окуповувалось (якщо говорити мовою фінансів). В індустріальний вік діти принаймні особливо не заважали дорослим жити, але формула "чим більше - тим краще" перестала працювати у фінансовому плані. Чим більше - тим все таки важче, але гарантії індустріальної епохи і стабільні гроші, що прив'язані до золота, великою мірою це покривали.

В інформаційному віці грошові гарантії повністю пропали. Гроші ні до чого не прив'язані і постійно знецінюються, накопичувати їх що раз безглуздіше, але саме зараз ми маємо накопичувальні пенсійні програми, що фактично означає, що про свою старість ми піклуємося самі.
Оскільки накопичення дає що раз менше, а стаж роботи - не дає нічого взагалі, то тепер чи не єдине, що може бути стабільним забезпеченням на старість - це джерело(а) пасивного доходу. Зараз, для того, щоб бути забезпеченим на старість, зовсім не достатньо багато заробляти в місяць, - все це має значення тільки поки Ви ще маєте працездатність. Але коли Ви її тратите, привичка багато тратити зробить Вашу незабезпечену старість ще разючіше гнітючішою.

Джерела пасивного доходу мають ту особливість, що вони потребують набагато більше вкладень праці часу і грошей на початку, щоб потім у набагато більш довготерміновій (ніж звичайна робота) перспективі приносити гроші. Грошові інвестиції звичайним людям часто бувають недоступні, але майже завжди в таких довготермінових стратегіях потрібно інвестувати багато часу і праці. Дітей не спішать народжувати, бо вони по чорній силі забирають час, який потрібен для інвестицій в створення фінансового механізму не тільки на власну старість, але і для забезпечення своїх майбутніх дітей, для того, щоб більше часу, коли механізм вже більш-менш налагоджений, уділяти сім'ї. Фінансова арифметика говорить однозначно, що якщо цього не зробити наперед, то з народженням дітей ці можливості суттєво зменшаться, розтягнуться в часі або і взагалі пропадуть. Ваші сімейні витрати і потреби ймовірно будуть рости швидше, ніж зарплата, враховуючи її знецінення. І це сулить що раз важче життя у фінансовому плані + що раз менше часу на зростаючу сім'ю + перспектива великою мірою або повністю повиснути на шиї у своїх дітей по настанні непрацездатності або дещо пізніше цього.

Розуміння цього всього дає і відповідне розуміння сімейної ситуації багатьох пересічних людей. Християни вроді як пересічними майже ніколи не були, але цікаво окреслити, як би їм пасувало поводитись, усвідомлюючи нові правила фінансової гри.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Just_me » 09 лютого 2014, 17:48

Мар"яне, ви до неможливості ускладнили прості речі :) Вся філософія зводиться до того, що мати багато дітей - дорого, переважно доведеться робити вибір між достойним життям і вихованням нащадків. Не знаю, чи ця проста істина потребує пошуку наукового підгрунтя Хоча, справедливості ради, скажу, що опосередковано "знаю" (знаю людину, яка знає) львівську родину, в якій 11 дітей і рівень їх життя ну дууууже достойний - вони мешкають у чудовому будинку, всі з голочки одягнені, батьки багато витрачають на інтелектуальний та емоційний розвиток дітей, старші отримують чудову освіту і т.д.
Думаю, у світі існує баланс - хтось заробляє гроші, хтось виховує дітей. Тобто я не певна, що хтось обдумує правила фінансової гри, просто робить так, як йому видається правильним. Якщо б хтось спитав мене, як було б правильно, то я б сказала, що правильно - одружуватися пізно, коли досяг психологічної, матеріальної зрілості і зробив щось для суспільства (окрім створення родини) і мати 3-4 дітей. Але це не всім підходить, і це всього лише моє "правильно", а в кожного воно своє.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 09 лютого 2014, 19:47

Я знаю, що складно і закручено пишу, але то від довгого інтернет-мовчання.

Just_me писав:"знаю" (знаю людину, яка знає) львівську родину, в якій 11 дітей і рівень їх життя ну дууууже достойний - вони мешкають у чудовому будинку, всі з голочки одягнені, батьки багато витрачають на інтелектуальний та емоційний розвиток дітей, старші отримують чудову освіту і т.д.

І я хотів би, щоб моя сім'я була саме таким винятком, адже чуда трапляються!

Just_me писав:я не певна, що хтось обдумує правила фінансової гри, просто робить так, як йому видається правильним.

Взагалі то тим бідні люди і відрізняються від багатих, що бідні роблять у фінансовому плані те, що видається правильним, а багаті просто мають звичку підраховувати рентабельність того, що роблять. Я вже мовчу про тих небагатьох людей, які ці правила створюють.

Для мене в цій темі основним є прийти до золотої середини між двома гріхами: "безнадією" і "надмірною надією" на Боже милосердя у тих фінансових умовах, які ми тепер маємо
. Надіюсь, цього разу я висловився лаконічно.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Just_me » 09 лютого 2014, 19:59

Тома писав:Взагалі то тим бідні люди і відрізняються від багатих, що бідні роблять у фінансовому плані те, що видається правильним, а багаті мають звичку просто підраховувати рентабельність того, що роблять.

Мій досвід каже, що бідні і багаті люди відрізняються способом мислення. Бідні думають, як зекономити, щоб на все вистачило грошей, багаті - як заробити більше, щоб задовольнити всі свої потреби. Бідні думають, як знайти кращу роботу, багаті - як зробити так, щоб все працювало на тебе. Багаті працюють, бідні - заглиблюються в роздуми та філософію. І так далі.
Тома писав:чуда трапляються
Багатство у нормальній країні - не чудо, а закономірність, наслідок прийнятих людиною життєвих рішень.
І ще: не можна бути багатим, працюючи на когось. Є лише 2 способи розбагатіти: працювати на себе або стати спеціалістом топ-рангу, за залучення до проекту якого всі боротимуьтся, він буде постійно вільним у виборі і забезпеченим пропозиціями. Іншого шляху немає.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 10 лютого 2014, 00:42

Just_me писав:...бідні і багаті люди відрізняються способом мислення. ...
Це в саму точку! Це найперша відмінність.

Just_me писав:Є лише 2 способи розбагатіти: працювати на себе або стати спеціалістом топ-рангу, за залучення до проекту якого всі боротимуьтся, він буде постійно вільним у виборі і забезпеченим пропозиціями. Іншого шляху немає.
Але конкретно Ви продовжуєте мислити, як бідна людина, бо:
Just_me писав:не можна бути багатим, працюючи на когось.
І це вірно, в смислі: "на когось" включно із собою самим.

Just_me писав:Багатство у нормальній країні - не чудо, а закономірність, наслідок прийнятих людиною життєвих рішень.
Ці закономірності не для більшості, більшість ці нові правила спрямовують у фінансове рабство.


Але менше з тим, повторю своє запитання у прикладах:
Тома писав:Для мене в цій темі основним є прийти до золотої середини між двома гріхами: "безнадією" і "надмірною надією" на Боже милосердя у тих фінансових умовах, які ми тепер маємо


Одним прикладом справедливо вважаю одного свого родича. Він світська собі людина, Він також одружений цивільно, але Шлюбу не брали. Вони створили у подружжі найперше успішну бізнес команду, ради якої вона покинула навчання у ВУЗі. Їм подобається цей рід діяльності. В них хороша бізнес стратегія і багато замовлень, ціни на послуги ростуть. Вони працюють на себе. Вони дуже багато працюють, від праці перериваються тільки коли вже “глючить". Вони вже придбали машину, збирають на житло. Вони потрохи збільшують пасивний дохід, частину роботи для них вже виконують інші, і тепер вони планують власне виробництво і налагоджують для нього контакти, щоб найняти цілу невелику команду працівників і ще відчутніше збільшити відсоток пасивного доходу. Оскільки це все тільки добрий початок - то дітей вони планують десь через років п'ять, щоб на час їхньої появи у них вже був гарний постійний дохід, але вже не було потреби стільки працювати самим. І з фінансової точки зору це все дуже правильно, тільки якось холодно і порожньо без живого Бога, коли є тільки світ з його правилами і логічна суха ціль цієї гонки в нікуди: вижити.

Але є і інший приклад одних наших друзів во Христі. В них все по-християнськи прагматично, навіть без закоханості за принципом: головне, щоб людина була хороша і віруюча. В нього праця харитативна і благородна, але малооплачувана, як воно буває. Йому подобається, бо це для душі. Контрацепцією вони не користуються принципово, але і МРП вивчити ліньки, природнє батьківство загалом також не йде. А навіщо? Адже у Бога все під контролем. Тож у них уже чотири дитини і це ще не межа. Дві третіх їхнього щомісячного бюджету складають соціальні виплати на дітей. Вони просто “мусять” народжувати ще дітей, бо на старших виплати закінчуються. Живуть вони в невеликій однокімнатній квартирі, ще й не своїй, хоч імовірність того, що вона стане їхня є. Не зважаючи на те, що вона сидить з дітьми вдома, трьох з чотирьох дітей вони все одно віддають в садок, бо в такому малому просторі вони всі просто не витримують. Єдиним варіантом на більше житло є переїхати на село до батьків, попередньо продавши квартиру в області, яка через віддтік звідти робочих місць ніяк не продається і продовжує падати в ціні. От ніби все і з Богом, тільки чи можна тим бідним Богом затикати всі дири в тому звихнутому світі? Що Господу робити, коли Його буквально провокують робити чуда на кожному кроці? Бо у фінансовому плані далекоглядністю тут і не пахне: це шибениця і зашморг уже накинутий на шию. І чи не єдина можливість, яка залишається - то подовше втримати під своїми ногами стілець.

P.S.: Зважте і даруйте, що приклади подані дещо емоційно загострено.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Just_me » 10 лютого 2014, 20:08

Тома писав:основним є прийти до золотої середини між двома гріхами: "безнадією" і "надмірною надією" на Боже милосердя у тих фінансових умовах, які ми тепер маємо

Золота середина, як мені видається - це по-християнськи виховувати дітей, народжувати їх так, щоб жінка могла ще і працювати (але займатися або одною справою з чоловіком, або реалізовувати своє захоплення, яке переростає у бізнес - ота родина, про яку я говорила, з 11 дітьми - їх мама - власниця школи Святої Софії - успішна і реалізована жінка). Взагалі, щасливі та успішні фінансово родини там, де жінка - не домогосподарка (за моїми спостереженнями) і її життя не замикається на дітях. Вона тоді приносить у дім якусь позитивну енергію, не крутиться в замкнутому колі кухня-діти-церква. Звісно, якщо є можливість спершу попрацювати, чогось досягти, а потім народжувати дітей - то дуже добрий варіант, але його не завжди вдається реалізувати. І ще я помітила, що багатими є люди, які мало заморочуються чимось важким і є життєрадісними.
Тома писав:конкретно Ви продовжуєте мислити, як бідна людина

Ну, так, ловлю себе часто на цьому. Мої батьки по-різному думають - тато - типово по-бідному, мама - навпаки, то виховання з дитинства наклало відбиток. Я намагаюся протистояти закладеному способу мислення, самовдосконалююсь. Але конкретно не розумію фрази
Тома писав:в смислі: "на когось" включно із собою самим
Буду рада поясненню.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 11 лютого 2014, 00:18

Бачу треба конче уточнити терміни. Я останнім часом читав книжки Роберта Кійосакі, а він таки більше полюбляє термін "багатство", що сам по собі напрошується його розуміти найперше кількісно. У Бодо Шефера більш домінуючим є термін "матеріальна свобода", що позначає найперше певну якість життя. Якість не обов'язково означає певну велику кількість, а велика кількість грошей ще не означає цієї якості життя, що свободою називається. Хочу процитувати тут одну історію, яка показує і якість і кількість одночасно.

Роберт Кійосакі "Квадрант грошового потоку" із розповідей багатого тата:
«Когда-то в давние времена существовала необычная деревенька. Это было чудесное место, если бы не большая проблема. В селе не было воды, хотя иногда шли дожди. Чтобы избавиться от этой про­блемы раз и навсегда, старейшины решили подписать соглашение на ежедневную поставку воды в деревню. Двое человек добровольно вызвались взяться за это дело и старейшины подписали с каждым из них контракты. Они предвидели, что состязание между ними снизит цену за работу и обеспечит снабжение водой.

Первый из тех двух, получивших контракт, Эд, немедленно взялся за работу. Купил два одинаковых ведра и начал носить воду, бегая по тропинке к озеру, которое находилось в миле от деревни. Он немед­ленно начал зарабатывать деньги, работая с утра до ночи, наполняя огромные баки водой, которую носил с озера в своих двух ведрах. Каждое утро он должен был вставать раньше всех, чтобы убедиться, что имеется достаточный запас воды для нужд жителей деревни. Это был тяжёлый труд, но человек чувствовал себя счастливым, ведь он зарабатывал деньги и владел одним из двух эксклюзивных контрак­тов на свой бизнес.

Второй человек, получивший контракт, Билл, на некоторое время исчез из деревни. Он не появлялся несколько месяцев. Это радовало Эда, ведь у него не было соперника. Эду одному доставались все деньги за снабжение водой.
Билл, вместо того, чтобы также купить два ведра и начать соревнование с Эдом, пошел домой, написал бизнес-план, потом основал небольшую корпорацию, нашел четырех инвесторов, назначил пре­зидента компании, который руководил ее работой. Через месяц он вернулся в деревню и привез несколько строителей и инженера. За год его команда построила мощный нержавеющий водопровод, кото­рый соединил деревню с озером.

На торжественной церемонии открытия Билл объявил, что его во­да чище, чем вода Эда. Ему было известно о жалобах жителей на грязь в воде, поставляемой Эдом. Билл также объявил, что может 24 часа в день, семь дней в неделю обеспечивать деревню водой. А Эд приносил воду только в рабочие дни недели. Он не работал в выход­ные. Потом Билл добавил, что может на 75% снизить оплату за дос­тавку воды высшего качества и гарантирует постоянную круглосу­точную ее доставку. Жители деревни с одобрением и аплодисмента­ми выслушали заявление Билла и безотлагательно пошли посмотреть на водопроводный кран в конце трубопровода.

С целью состязания Эд сразу же понизил и свои тарифы на 75%, купил еще ведра, соединил их веслами и начал таскать по четыре ведра воды. Чтобы лучше обслуживать жителей деревни, он нанял еще и двоих своих сыновей, чтобы они работали ночью и в выход­ные. Когда его сыновья пошли учиться в колледж, он говорил им: «Спешите скорее окончить его, так как этот бизнес в будущем будет принадлежать Вам».
Но сыновья выбрали другой путь и не вернулись после колледжа в деревню. В конце концов, Эд имел рабочих и много проблем. Рабо­чие требовали повышения жалования и соглашались носить воду по одному ведру, а не по два или по четыре ведра сразу.

А Билл понял, если эта деревня нуждается в воде, то и другие де­ревни могут испытывать в ней нужду. Он переписал по-новому свой бизнес-план и начал продавать в деревнях по всему миру свою сис­тему доставки воды, гарантирующую высокую скорость доставки, низкую цену и высокое качество. Только один пенс стоила доставка одного ведра воды. Но ведь Билл доставлял миллиарды ведер воды ежедневно. Независимо от того, работал он или нет, миллиарды лю­дей покупали по одному ведру воды за день и все эти деньги посту­пали на его счет в банке. Фактически, Билл построил трубопровод, чтобы поставлять деньги на свой банковский счет также постоянно, как и воду в деревни.
Билл жил счастливо долгие-долгие годы, а Эд тяжело работал до конца своих дней и имел постоянные финансовые проблемы».
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Ігор В » 12 лютого 2014, 10:58

а як з Нового завіту "не турбуйтесь, що будете їсти, що будете пити", воно стосується тільки тих хто відрікся світу, тобто монахів, чи й мирянам варто покладатися на Бога перше, а потім на свою смекалку і талант.
Я стараюсь перше покладатись все таки на Бога.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2014, 11:17

Ігор В писав:а як з Нового завіту "не турбуйтесь, що будете їсти, що будете пити", воно стосується тільки тих хто відрікся світу, тобто монахів, чи й мирянам варто покладатися на Бога перше, а потім на свою смекалку і талант.
Я стараюсь перше покладатись все таки на Бога.

думаю, вся штука тут у розумінні того дієслова "турбуватись" :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Міра » 12 лютого 2014, 11:29

А звідки та смекалка і талант?? Та ж від Бога). Отже, покладаємся на Нього, а Він підкаже. Треба вміти почути (а для того треба тримати свої думки в чистоті -мої спостереження :) )
Бог знає, скільки нам треба і все буде, треба вміти не перейматись, де взяти гроші і бачити можливості, які Бог посилає. Як приклад -моя мама все нарікає, що грошей нема -і їй вічно не хватає. Я живу легко в тому плані -не переживаю, де їх взяти -і вони приходять. Якось так все виходить, що коли треба -Бог дає. Звичайно, не сиджу і не чекаю манни небесної, а працюю -але знаю, що та вся моя праця Богом дана, і дуже вдячна Йому.
Не чекаю нічого від держави -ці дитячі гроші вважаю незаслуженим подарунком -як бонус :) Отже, не перейматись, вміти чути, що Бог підказує, бути вдячним, за те, що маєш -і будеш мати більше (тільки тоді треба віддавати -тим,кому більше треба. Отже маєш більше грошей -більша відповідальність!)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Ігор В » 12 лютого 2014, 15:53

Міра писав: Треба вміти почути (а для того треба тримати свої думки в чистоті -мої спостереження :) )
Бог знає, скільки нам треба і все буде, треба вміти не перейматись, де взяти гроші і бачити можливості, які Бог посилає.тим,кому більше треба.

Згідний на 100%

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 12 лютого 2014, 19:26

"не турбуватися своїм життям" означає надто за нього не переживати, бо "про це все побиваються погани". Погани так дійсно роблять, бо вони не мають в союзниках Того, хто володіє обставинами. Це не означає, що вони не можуть бути успішними у цьому житті, цілком можуть, от тільки внутрішній неспокій і непевність в завтрішньому дні залишається в основі їхнього єства, тому вони часто бувають невільниками внутрішнього примусу різних страхів.

А нам перейматися і дійсно нема чого, багатими стають не завдяки вищій математиці, а всього-на-всього завдяки математиці п'ятого класу ,світ повний можливостей, і зрештою ми творимо цей світ.

Особливу подяку висловлюю Богові за інформаційну підтримку моєї сім'ї в цей інформаційний вік. :) І пропоную продовжити тему.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 13 лютого 2014, 13:02

Міра писав:... коли треба - Бог дає. Звичайно, не сиджу і не чекаю манни небесної, а працюю...


Та от і я так, працюю, тільки крім того вже тепер усвідомлюю, що я так ні до чого не дороблюсь. Ані дерзновенням, ані автоматичним пошуком можливостей я не володію, тож доводиться потрохи запускати то діло вручну, а це коштує зусиль, я вже не кажу про перевороти у свідомості. Хтось може назвати це "турбуванням", а я особисто з легкістю можу прирівняти свою поточну основну роботу до лежання на дивані, бо ця робота позначає мою пасивну життєву позицію, пройняту найперше прив'язаністю до ілюзії захищеності і страхом цю ілюзію на щось поміняти.

Правильність (як супільний поведінковий стереотип), стабільність, зона комфорту - ці речі не дають права на помилку, як наслідок, не дають нічому вчитися і в дальшій перспективі ні до чого гарного не ведуть.
Востаннє редагувалось 14 лютого 2014, 15:09 користувачем Тома, всього редагувалось 1 раз.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 14 лютого 2014, 15:09

Міра писав:... коли треба - Бог дає. Звичайно, не сиджу і не чекаю манни небесної, а працюю...


Так, цю роботу, що я зараз маю, без перебільшення дав Бог. Мене знайшов, не знаю як, невідомий мені чоловік, і запропонував роботу, я погодився, а після того як поміняв роботу почалася криза 2008-го: через кілька тижнів у фірми, на якій я працював раніше, почалися проблеми і через кілька місяців вона взагалі перестала існувати, а на цій я вже стабільно працюю шостий рік.

Не так давно ми поміняли житло і до подарованої колись роботи я отримав у подарунок прекрасну дорогу на роботу і додому через три парки з чудовими краєвидами і свіжим повітрям, щоб ходити по ній пішки і отримувати заряд здоров'я і бадьорості, вільніше дихати... і такі випадки в мому житті не рідкість.

Ця тема зовсім не для того, щоб засумніватися в тому, що Господь виручить з халепи і не покине своїх вибраних. Я хочу просто зрозуміти, яка моя роль є в тій співпраці: чи просто ловити манну, щоб не довелося її піднімати із землі запиленою, чи, оскільки я вже і сам батько, моя роль все таки трохи більша.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Міра » 17 лютого 2014, 20:09

цю роботу, що я зараз маю, без перебільшення дав Бог. Мене знайшов, не знаю як, невідомий мені чоловік, і запропонував роботу, я погодився, а після того як поміняв роботу почалася криза 2008-го: через кілька тижнів у фірми, на якій я працював раніше, почалися проблеми і через кілька місяців вона взагалі перестала існувати, а на цій я вже стабільно працюю шостий рік.

І в мене так дивно було -Бог через незнайому людину підказав мені -мені чомусь не приходила думка, що можу робити торти на замовлення, було просто хоббі. Показала ті торти, які я робила для родини, в інтернеті, і якась людина запропонувала для них на фірму робити. Перша реакція -страшно.. а потім -віра, що зможу! Важливо, щоб підтримував хтось і вірив -мій чоловік мені дуже допоміг. А мама переживала в 100 разів більше за мене (не вірила), якби я жила з батьками, навряд чи щось вийшло б. Те, як ми думаємо, дуже важливо. Цікаво, що та людина, яка подала мені 4 роки тому думку заробляти, так нічого не замовила :); все закрутилось дуже швидко) зразу посипались замовлення -потрібен був переворот в свідомості. А мама через півроку, дивлячись, що я заробляю, а вона далі сидить без роботи, прийшла до мене вчитись) тепер сама так працює.
Багато людей просто бояться спробувати. Але треба наважитись зробити перший крок -а далі піде -якщо це ваше.
А з економікою зразу не йшло -ніяк не могла знайти роботу, нічого не вдавалось довгий час -я переживала, не розуміла, що то просто не моя дорога..
Так мені Бог допоміг з роботою, бо я Його просила.

Я хочу просто зрозуміти, яка моя роль є в тій співпраці: чи просто ловити манну, щоб не довелося її піднімати із землі запиленою, чи, оскільки я вже і сам батько, моя роль все таки трохи більша.


Думаю, не випадково такі думки приходять в голову і книги такі трапляються на шляху) можливо Господь щось запланував для Вас. Потрібно не боятись діяти, починати щось нове. Я вже деякий час відчуваю поклик до нової роботи, тільки не знала, з якого боку приступитись до неї), але вирішила не сидіти, зробила якісь півкроку - Господь показав, що можна робити далі. Я рухаюсь - і тоді бачу нові можливості.
З Богом нам всім! :Rose:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення kristik » 23 лютого 2014, 20:17

Останнім часом також задумуюсь над тим як забезпечити дітей і змогти при цьому приділяти їм достатньо уваги. Читаючи/молячись псалмами знайшла відповідь, можливо тільки для себе, а може й ще комусь стане в пригоді: що би я не робила основне намагатися не переступати закон Божий ( і це не тільки в зароблянні грошей :D ). І ще одне чим більше віддаєш, тим більше тобі вертається. Парадокс для невіруючих, але так воно є, в цьому я вже переконалась :)
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Про гроші, і народження дітей у християнській сім'ї

Повідомлення Тома » 26 лютого 2014, 15:46

kristik писав: І ще одне чим більше віддаєш, тим більше тобі вертається. Парадокс для невіруючих, але так воно є, в цьому я вже переконалась :)

До речі, для багатих невіруючих - це не такий вже і парадокс, це закон, який однак не дуже піддається поясненню. Але то нічого, для успішних людей воно цінне не ступінню поясненості, а тим, що воно реально працює.
______________________________________________________________________________________________________

Але менше з тим, буду намагатись описати ту фінансову гру, в яку ми всі з Вами так чи інакше і щораз більше бавимось.

Думаю, що її можна порівняти до ситуації з водоканалом. Всім потрібна вода. Отож є водоканал, який “люб'язно” поставляє нам воду. Але ми знаємо про стан наших труб і що багато води втрачається ще до того, як вона потече у нас із крана.

Хто платить за все це?

Водоканал? Ні, інакше він би вже замінив більшість труб у системі. За всі недоліки системи платимо ми непомірною ціною на воду. Але водоканал «добрий», він дає можливість покращити своє становище, купивши в нього ж лічильник і скоротивши витрати на воду. Розумні люди, звісно за таку рентабельну можливість хапаються, а надмір ціни, який вони платили водоканалу, розприділяється тепер між менш розумними, що залишилися.

В результаті водоканал знову отримує ті самі гроші за поставлену і недопоставлену воду + гроші за продаж лічильника. Система ще більше збагачується, даючи людям можливості покращення, але більшість людей починає платити ще більше.

Чим більше число людей користає з наданої можливісті — тим менша її рентабельність. Зрештою, ця можливість взагалі перестає бути можливістю, але люди продовжують по інерції маси за неї хапатись, платячи вже не подвійну, а потрійну ціну. А в системі тим часом з'являється нова можливість, і так до безконечності.

Саме за таким принципом і діє фінансова світова система. Це, як у грі “Монополія”: банк не може розоритись. Система завжди виграє, а більшість людей і планета завжди програє.
Оскільки гра називається “Хто кому винен”, то відповідно вона прямує до того, що всі будуть винні системі все і навіть самих себе, що уможливить єдине світове правління сатани.

А найбільший парадокс полягає в тому, що чим більше ми виживаємо, тим більше в нас ізсякає життя, і чим більше ми просто живемо, тим менше здатні вижити.
Парадокс, з яким особливо доводиться мати справу християнській сім'ї.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей