Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 09 червня 2014, 17:39

Код: Виділити все

У Катехизмі Католицької Церкви (п. 2111) знаходимо таке твердження:
“Забобони є відхиленням від релігійного почуття і практик, які воно передбачає. Вони можуть також стосуватися культу, який ми віддаємо правдивому Богові, наприклад, коли приписується якесь магічне значення деяким практикам, навіть законним і необхідним. Пов'язувати успішність молитов або сакраментальних знаків лише з їхнім матеріальним порядком без внутрішніх настроїв, яких вони вимагають, - означає впасти в забобони (Пор. Мт. 32, 16-22).”

Які ж бувають марновірства й що не треба робити на християнських похоронах?


Поховальні обряди були оточені від давна різними марновірствами й прикметами. Так трапилось внаслідок гріхопадіння. Читаємо в Катехизмі Католицької Церкви (п. 397-401):

"Людина, яку спокусив диявол, дала вмерти у своєму серці довір'ю до свого Творця (Пор. Бут. 3, 1-11.) і, зловживаючи своєю свободою, не послухала Божої заповіді. Саме в цьому полягає перший гріх людини (Пор. Рим. 5, 19.). Усякий гріх надалі буде непослухом Богові і браком довіри до Його доброти.

У цьому гріхові людина поставила саму себе вище від Бога і цим самим погордила Богом: вона вибрала себе замість Бога, проти вимог свого стану створеної істоти, а відтак проти свого власного добра. Створена у стані святості, людина призначена бути цілковито «обожненою» Богом у славі. Піддавшись спокусі диявола, вона захотіла «бути, як Бог» (Пор. Бут. 3, 5.), але «без Бога і понад Богом, а не згідно з Богом» (Св. Максим Сповідник, Книга про спірні питання.)

Св. Письмо показує трагічні наслідки цього першого непослуху. Адам і Єва відразу втрачають благодать первородної святості (Пор. Рим. 3, 23.). Вони бояться Бога (Пор. Бут. 3, 9-10.), фальшивий образ Якого вони собі створили - Бога, заздрісного на Свої привілеї (Пор. Бут. 3, 5.).

Гармонія, у якій вони жили і яка була встановлена завдяки первородній праведності, зруйнована; зруйноване і панування духовних властивостей душі над тілом (Пор. Бут. 3, 7.); єдність чоловіка і жінки зазнає напруження (Бут. 3, 11-13.); їхні стосунки відтепер позначатимуться пристрастю і жадобою панування (Пор. Бут. 3, 16.). Гармонія зі створеним світом розірвана: видиме створіння стало для людини чужим і ворожим (Пор. Бут. 3, 17. 19.). Людина спричинилася до того, що створіння було «підпорядковане суєті» (Рим. 8,20). Нарешті, здійсниться виразно оголошений наслідок непослуху (Пор. Буг. 2, 17.): людина «вернеться в землю, що - з неї її взято» (Буг. 3,19). Смерть увійшла в історію людства (Пор. Рим, 5, 12.).

Після первородного гріха справжнє «нашестя» гріхів заповнює світ: братовбивство Авеля Каїном (Пор. Буг. 4, 3-15.); повселюдне зіпсуття як наслідок гріха (Пор. Бут. 6, 5. 12; Рим. 1, 18-32.); так само в історії Ізраїпя гріх виявляється передовсім як невірність щодо Бога, Союзу і як порушення закону Мойсея; навіть після Відкуплення, здійсненого Христом, серед християн гріх виявляється численними способами (Пор. 1 Кор. 1-6; Од. 2-3.). Св. Письмо і Церковна Традиція не перестають нагадувати про присутність та універсальність гріха в історії людини:
«Те, що відкриває нам Боже Об'явлення, підтверджується нашим власним досвідом. Бо людина, коли загляне у глибину свого серця, також помічає, що вона схильна до зла, і занурена у численні нещастя, які не можуть походити від її Творця, що є добрим. Людина, часто відмовляючись визнати Бога своїм початком, руйнує належний стосунок своєї остаточної мети й одночасно розриває всю гармонію і стосовно себе самої, і щодо інших людей і всіх створених речей» (II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium eе spes », 13, § 1.)".

Марновірства з’явилися внаслідок хибного розуміння Бога. Людина, під впливом натхнень злого духа, змінила своє ставлення до Милосердного Бога Отця і вбачала в Ньому безособову, байдужу, нелогічну, далеку силу, яку треба прихиляти до послуху собі різного роду рітуальними жестами, а навіть жертвами.

Зокрема можна привести багато похоронних прикмет і марновірств, зв'язаних зі смертю й похованням. У кожній місцевості, де немає гідного християнського виховання, існують свої дивні традиції поховання. Віра в любов і прихильність Бога, яку Він довів людям через смерть на Хресті свого Сина за наші гріхи і через Його воскресіння до життя, спонукала християн до зрілого і гідного пережиття своєї особистої Пасхи, тобто Переходу з цього світу до Небесного Царста. Невіра в Вічне Життя з Ісусом, а також відсутність як освіти, так і досвіду молитовного життя, привело багато середовищ людей до реалізації своїх страхів перед смертю в різного виду забобонних практиках.Назвемо деякі похоронні звичаї й марновірства, які християни не повинні брати до уваги, а радше в них каятись, переосмислювати нелогічність таких вчинків і з них сповідатися:

класти в труну гроші, речі й продукти; навіть якщо з якоїсь причини були куплені зайві приналежності для поховання;
класти на лице покійного млинець, а потім з'їдати його, вірячи, що цим знищуються гріхи покійного;
уважати, що найближчим родичам померлого не можна брати участь у перенесенні труни, щоб не спричинити чергової смертей у родині.
вірити, що людина, що випадково встала під час відспівування між труною й вівтарем, неодмінно незабаром помре;
вірити, начебто людина, що повернулася в будинок після виносу тіла й до повернення з цвинтаря, неодмінно помре;
вірити, що людина, що йде перед труною піде за померлим;
уважати, що не можна дивитися з вікна на похоронну процесію, а то вмреш;
уважати, що даючи на поминки столи й стільці, приведеш у свій будинок смерть;
на поминках ставити «для покійного» чарку горілки й хліб і зберігати цю «поминальну чарку» до сорокового дня;
лити горілку в могилу;
вимовляти: «Так буде тобі земля пухом»;
вірити, що душа померлого може приймати вигляд птаха або бджоли;
вірити, що якщо покійний не відспіваний, то його душа залишається на землі примарою;
вірити, що похоронну землю, яку дають на “заочному відспівуванні”, не можна зберігати в будинку більше одного дня;
вірити, що якщо людину поховати без руки або ноги, то й у тім світі він буде залишатися калікою. Цей поганський забобон послужив основою омани в деяких християн, які боялися, що в Судний день їхня близька людина повстане з мертвих без кінцівки й на вічність залишиться інвалідом;
вірити, що кремація може послужити причиною хвороб дітей або онуків кремуємого;
вірити, що тіла згорілих на пожежі не воскреснуть у Судний день. Серед деяких християн існує острах, що спалення неминуче прирікає покійного на пекельні муки (проводяться паралелі між вогнем крематорію й геєною вогненної).
класти під труну покійного сокиру;
кидати монети в труну, у могилу;
гойдати труну з тілом над порогами;
зупинятися на перехрестях;
“заземляти” тіло, мовляв, щоб погана енергія пішла в землю;
плакальниці при покійному - теж не церковна традиція.
закривати в приміщенні де перебуває покійний вікна й кватирки. Тримати вхідні двері або двері в кімнату з небіжчиком закритими;
закривати тканиною дзеркала. Дзеркала закривають неначебто для того, щоб душа покійного, побачивши себе, не злякалася. Інший варіант тлумачення: щоб покійний не налякав родичів. Уважається також, що через дзеркало душа може піти в темний світ «задзеркалля», де панує диявол і правлять біси. Насправді цей звичай пішов з далеких часів, коли в багатих будинках драпірувалися чорними тканинами дзеркала й кришталеві люстри, щоб вони своїм розкішним блиском не відволікали молящихся від молитви;
на час похорону забирати із квартири тварин (собак, кішок), особливо собак. Уважається, що виття або гавкіт собаки лякає душу покійного. Поганою прикметою вважається, коли кішка запригує в труну з покійним;
після виносу покійного з будинку обов'язково миють підлоги. У такий спосіб вимивають із будинку смерть. Або ж, коли виносять небіжчика, у будинку перевертають столи, стільці. У цьому немає необхідності. Все це пов'язане з поганськими звичаями;
двічі зупинитися по дорозі від будинку до цвинтаря. Це пов'язане з релігійним обрядом, за яким можна двічі служити молебень за померлого: при виході із дому і на цвинтарі. Церковний звичай забутий, а те, що труна з небіжчиком повинна бути поставлена у двох місцях, - пам'ятають;
не приносити з цвинтаря живі або штучні квіти. Уважається, що зробивший це буде довго й важко хворіти;
не приміряти одяг для померлого при його покупці. Уважається, що людина, навіть не знаючи для кого купується одяг, примірить свою смерть;
класти в труну окуляри або протез, що належать померлому;
нічого не лишати з речей померлого, якою би коштовною і гарною, не була б ця річ, щоб не взяти на себе чужі лиха й хвороби;
щоб не накликати в будинок нову смерть на поминальному столі не повинно горіти більше однієї свічі;
у того, хто на поминках сильно нап'ється, діти будуть п'яницями. Пияцтво на похоронах і взагалі будь-де є хамством і безкультур’ям, що само в собі є шкідливим і ранить суспільство.


Будь яку інформацію стосовно культури християнського похорону можна дізнатись від католицького священика на парафії. Варто пройти ретельну катехизацію для дорослих і завжди стосувати принцип здорового глузду.


http://dc.lviv.ua/blog/oleg_sartakov/40 ... ronah.html
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Пятниця 13

Повідомлення Омельян » 13 листопада 2015, 20:21

пройшла незауваженою. Віруючих не залишилось?? :D
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пятниця 13

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2015, 10:47

Омельян писав:пройшла незауваженою. Віруючих не залишилось?? :D
Слава Ісусу Христу.

:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пятниця 13

Повідомлення о.Олег » 23 січня 2016, 10:00

о.Олег писав:
Омельян писав:пройшла незауваженою. Віруючих не залишилось?? :D
Слава Ісусу Христу.

:)

а як незауважене поки: 666+666+666+6+6+6= 2016 (рік) ??
мАмммма!!!! :crazy:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 13 квітня 2016, 21:50

Забобони похоронні, або як кинути табуреткою, щоб душа не сіла
http://kyrios.org.ua/literature/article ... -sila.html

Кажуть, один священик (може не знав, а може вирішив пожартувати) попіднімав ті стільці зі словами: "Ой, у вас стілець перекинувся!" :D (після того вже не посміли перекинути знов)

А про схиляння труни я й справді не знала - думала, що це просто прощання з домом, а виявляється - з домовиком. :shock: :crazy:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Омельян » 28 квітня 2016, 13:10

ShMariam писав:

Код: Виділити все

вірити, що кремація може послужити причиною хвороб дітей або онуків кремуємого;
вірити, що тіла згорілих на пожежі не воскреснуть у Судний день. Серед деяких християн існує острах, що спалення неминуче прирікає покійного на пекельні муки (проводяться паралелі між вогнем крематорію й геєною вогненної).

http://dc.lviv.ua/blog/oleg_sartakov/40 ... ronah.html

а чому кремація заборонена Канонічним Правом 1917 року?
http://www.internetsv.info/Text/CIC1917.pdf
Can. 1240. §1. Ecclesiastica sepultura privantur, nisi ante mortem aliqua dederint poenitentiae signa: ... 5° Qui mandaverint suum corpus cremationi tradi;

Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 28 квітня 2016, 14:26

Омельян писав:а чому кремація заборонена Канонічним Правом 1917 року?
http://www.internetsv.info/Text/CIC1917.pdf
Can. 1240. §1. Ecclesiastica sepultura privantur, nisi ante mortem aliqua dederint poenitentiae signa: ... 5° Qui mandaverint suum corpus cremationi tradi;

Слава Ісусу Христу.

Слава на віки!
перекладу, мабуть, найперше:
Кан. 1240. § 1. Позбавлені церковного поховання, якщо перед смертю вони не подавали якихось ознак покаяння: ... 5 ° той, хто наказав, щоб його тіло було піддано кремації;...
:) Найперше - точно не тому, що "прокляття на дітей" чи подібне на "гієну вогненну". Насправді це (звичайне поховання тіла) увібрана ще із Старого Завіту традиція, якою віддавалось належне сотвореному Богом із пороху земного тілу людини: тілу, якому уготоване Воскресіння ("...на даний знак та при сурмі Божій...") на подобу того, як Воскрес Христос - зерно, яке кидають в землю (недавно читали на Літургії, але щось цитата в голову не лізе, вибачте). Ще в часах Риму тіла піддавали кремації (згадайте римські columbarium з його урнами), та і вавілоняни з асирійцями і греками чи скандинавські звичаї (мені відразу :) перед очима якийсь фільм пригадався - вождя на плоту в море чи річку відправляють, а потім запаленою стрілою запалюють...) або новозеландські (памятаєте "діти капітана Гранта" :) ) чи індуські (згадалася Індіра Ганді) тощо. Це навіть вважалося (чи вважається і по сьогодні, а в Японії - це взагалі єдино можливий законний метод поховання) дуже великою честю для покійного. І християни побачили в цьому язичницький звичай. Вже із 5-го ст. вводять перевагу поховання тіла перед кремацією. А Карл Великий взагалі заборонив спалювати покійних (близько 1000 років і не палили - аж до 2 половини 18ст., коли великі міста перестали справлятися із звичайними похованнями і це стало загрожувати і браком місця, фінансово, а, відтак, гігієнічно).
Але... чому аж Канонічне Право 1917-го? Те, що кремація не є проблематичною (включно із тим, коли може бути таки проблематичною і у похороні кремованого можуть відмовити) для нашої віри, добре говорить Канонічне Право 1983-го: DE EXEQUIIS ECCLESIASTICIS Can.1176... § 3. Enixe commendat Ecclesia, ut pia consuetudo defunctorum corpora sepeliendi servetur; non tamen prohibet cremationem, nisi ob rationes christianae doctrinae contrarias electa fuerit (Відспівування... Церква наполегливо рекоменує дотримуватися благочестивого звичаю поховання тіл померлих. Однак не забороняється і кремація, якщо тільки її не вчинили з причин, що суперечать християнській вірі). А вже те "як" ховати кремованого, в нашому (УГКЦ) Обряді не бачив - лише в Латинському: там сама логіка текстів молитов зобов`язують до певних змін.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 03 травня 2016, 22:33

Як використовуючи лише Біблію, довести, що віра в гороскопи - гріх?
Бо з наступної фрази це автоматично не видно:
Второзакння, 18 писав:10 Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи свою дочку переходити через вогонь; нікого, хто ворожить, або кидає жеребом, або заговорює, або волхвує; 11 або нашіптує, або викликає духів, або віщує, або розпитує мерців. 12 Бо огидний для Господа кожен, хто це робить, і саме за ці гидкі звичаї Господь, Бог твій, проганяє ці народи перед тобою.

А з цього тим більше:
Єремії,29 писав:8 Так бо говорить Господь сил, Бог Ізраїля: Не давайте себе ошукувати вашим пророкам, що між вами, та вашим віщунам, і не зважайте на сни ваші, що вам сняться.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 05 травня 2016, 14:53

ShMariam писав:Як використовуючи лише Біблію, довести, що віра в гороскопи - гріх?
Бо з наступної фрази це автоматично не видно:
Второзакння, 18 писав:10 Щоб не було в тебе нікого, хто призводив би свого сина чи свою дочку переходити через вогонь; нікого, хто ворожить, або кидає жеребом, або заговорює, або волхвує; 11 або нашіптує, або викликає духів, або віщує, або розпитує мерців. 12 Бо огидний для Господа кожен, хто це робить, і саме за ці гидкі звичаї Господь, Бог твій, проганяє ці народи перед тобою.

А з цього тим більше:
Єремії,29 писав:8 Так бо говорить Господь сил, Бог Ізраїля: Не давайте себе ошукувати вашим пророкам, що між вами, та вашим віщунам, і не зважайте на сни ваші, що вам сняться.

в "лише Біблію" не бавлюся, перепрошую
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 05 травня 2016, 16:17

Тобто пропонуєте протестантам навіть і не заікатися про гріх захоплення гороскопами? :(
Якщо ж їм говорити про той гріх, то як?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2016, 12:05

ShMariam писав:Тобто пропонуєте протестантам навіть і не заікатися про гріх захоплення гороскопами? :(
Якщо ж їм говорити про той гріх, то як?

з чого це (у мене грішного) випливає, Мар`янко? Говорю лише те, що говорю: марновірство "лише Писання" не підтримую під будь яким "соусом". І Вам (особисто), і протестантам, з якими говоритимете, пропоную користати природніми можливостями людського розуму: відслідкувати халдейські окультні практики (серед яких і астрологія) і побачити несумісність ідолянства і християнства. Окрім цього, Вам говорити з протестантом потрібно звіщаючи віру в те, що Господь не обмежився Біблією, що Зісланням Духа Святого зродив Христову Церкву і для читання, а, що головне, істинного розуміння Біблії ми не залишені самі - Христова Церква є тою Божою Установою, в якої Ви питаєте. Без того, щоб це означити, Ви не можете рухатись в напрямку до Істини - лише до підтримки популярної нині тези "істина у кожного своя", яка, власне, є одним із наслідків марновірства "лише Писання".
Адже, якщо питаєтеся, напевно вже думали над цим питанням/шукали і натикалися на, наприклад, заборону (ще Мойсеєві, Втор.18) дослухатися до гадань (навіть - не мати при собі, не водитися з людьми, що гадають - перегляньте, бо я по пам`яті). Контекст цього Божого Слова Мойсеєві можете, власне, відчитати спільно дискутуючи - жреці вавілоняни/халдеї тим і займалися: складали гороскопи; навіть в якомусь перекладі згаданого уривку перекладають чітко: "нехай не буде біля тебе того, хто читає по зірках". Також можна згадати астрологів, які, на відміну від Божого Пророка, не знали правди про Вавілонський полон (Єрем.) тощо. Однак без віри в Церкву Христову... наткнетеся на те, що Вифлеємські мудреці (адже - :) позитивні Новозавітні персонажі) скоріш за все і були халдейськими жерцями і, отже, використана "правильно", астрологія має право на існування (або, навіть - Благословенна :( ). Це із тим, що, якщо повернутись від дикого "в мене своя - в тебе своя правда/істина" на здорові рейки, то ще якимось Собором 6ст. (Толедським??) астрологія була піддана анатемі. Якщо ж будете говорити про те, що астрологія - один із видів фаталізму, то зустрінетеся із проблемою, яку ми тут вже так давно обговорюємо - різниці між марновірством фаталізму і вірую в Боже всезнання/передбачення.
Перепрошую, що "галопом по Європах" - дуже бракує часу навіть на те, щоб цитати повідшуковувати, не те, щоб глибше обдумати/написати. Якщо коротко - хотів донести (знаю Вас достатньо давно - знаю, що знаєте, тому прошу сприйняти мої слова виключно як акцент для Вас особисто і для тих, хто читатиме - або акцент, або Благовість) до Вас свою думку про те, що без віри в Христову Церкву, яка дорівнює тут на землі Католицькій, очолюваній намісником Христа на Землі, Церкві, Біблія сама по собі в результаті не вирішує питання - вирішує природній розум людський і молитва до Бога, щоб напрямив і Дав розуміння.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 07 травня 2016, 13:39

Дякую! :Rose:
Отут ще гарна стаття: http://old.dyvensvit.org/articles/1230.html
А конкретно цитати:
Повт. Зак. 17:2–5: «Коли буде знайдений серед тебе в одному з міст твоїх, які Господь, Бог твій, дає тобі, чоловік або жінка, що зробить зле в очах Господа, Бога твого, щоб недотримати заповіту, що пішов би й служив би іншим богам, і вклонявся б їм та сонцеві або місяцеві, або всім зорям небесним, чого я не наказав, і буде розказано тобі, і ти почуєш, і будеш добре допитуватися, а ото воно правда, дійсна та річ, була зроблена ота гидота серед Ізраїля, то випровадиш того чоловіка або ту жінку, що зробили ту злу річ, до брам своїх, того чоловіка або ту жінку, і вкаменуєш їх камінням, і вони погинуть».
Іс. 47:13–14: «Змучилась ти від великої кількості рад своїх, хай же стануть і хай допоможуть тобі ті, хто небо розрізує, хто до зір придивляється, хто провіщує кожного місяця, що має на тебе прийти! Ось стали вони, мов солома: огонь їх попалить, не врятують своєї душі з руки полум'я...»
Єр. 29:8–9: «Бо так промовляє Господь Саваот, Бог Ізраїлів: Нехай не зводять вас ваші пророки, що серед вас, та ваші чарівники, і не прислухуйтеся до ваших снів, що вам сняться. Бо лжу вони вам пророкують Ім'ям Моїм, Я їх не посилав, говорить Господь».
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей